kdialog - en to bs translation catalogue (41 entries)

en: KDialog can be used to show nice dialog boxes from shell scripts
bs: KDialog može biti korišten za prikazivanje finih dijaloških polja iz shell skripti

en: Current maintainer
bs: Trenutno održava

en: Dawit Alemayehu
bs: Davit Alemajehu

en: Question message box with yes/no buttons
bs: Pitanje message box sa da/ne dugmićima

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
bs: Pitanje message box sa da/ne/odustani dugmićima

en: Warning message box with yes/no buttons
bs: Upozorenje message box sa da/ne dugmićima

en: Warning message box with continue/cancel buttons
bs: Upozorenje message box sa nastavi/odustani dugmićima

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
bs: Upozorenje message box sa da/ne/odustani dugmićima

en: Use text as Yes button label
bs: Koristi tekst kao tekstualnu oznaku na dugmetu za "Da"

en: Use text as No button label
bs: Koristi tekst kao tekstualnu oznaku na dugmetu za "Ne"

en: Use text as Cancel button label
bs: Koristi tekst kao tekstualnu oznaku na dugmetu za "Odustani"

en: Use text as Continue button label
bs: Koristi tekst kao tekstualnu oznaku na dugmetu za "Nastavi"

en: 'Sorry' message box
bs: 'Žalim' message box

en: 'Sorry' message box with expandable Details field
bs: 'Nažalost' prozor s porukom s proširivim poljem detalja

en: 'Error' message box
bs: 'Greška' message box

en: 'Error' message box with expandable Details field
bs: 'Greška' prozor s porukom s proširivim poljem detalja

en: Message Box dialog
bs: Message Box dijalog

en: Input Box dialog
bs: Input Box dijalog

en: Password dialog
bs: Password dijalog

en: Text Box dialog
bs: Text Box dijalog

en: Text Input Box dialog
bs: Dijalog za unos teksta

en: ComboBox dialog
bs: ComboBox dijalog

en: Menu dialog
bs: Menu dijalog

en: Check List dialog
bs: Check List dijalog

en: Radio List dialog
bs: Radio List dijalog

en: Passive Popup
bs: Pasivni popup prozor

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
bs: Dijalog napretka, vraća D‑Bus upućivač za komunikaciju

en: Color dialog to select a color
bs: Dijalog za biranje boje

en: Dialog title
bs: Naslov dijaloga

en: Allows the --getopenurl and --getopenfilename options to return multiple files
bs: Uvijek koristite opcije --getopenurl i --getopenfilename za više datoteka

en: Return list items on separate lines (for checklist option and file open with --multiple)
bs: Vraća listu elemenata u zasebnim linijama (za listu s opcijama i datoteku otvorenu sa --multiple)

en: Outputs the winId of each dialog
bs: Vraća winId svakog dijaloga

en: Config file and option name for saving the "do-not-show/ask-again" state
bs: Konfiguraciona datoteka i ime opcije za upisivanje stanja „ne prikazuj/ne pitaj opet“

en: Slider dialog box, returns selected value
bs: Dijalog sa klizačem, vraća izabranu vrijednost

en: Calendar dialog box, returns selected date
bs: Dijalog sa kalendarom, vraća izabrani datum

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
bs: Učini dijalog prolaznim za X aplikaciju navedenu winid-om

en: Arguments - depending on main option
bs: Argumenti - ovisno o glavnoj opciji

[ctx: @title:window]
en: Open
bs: Otvori

[ctx: @title:window]
en: Save As
bs: Sačuvaj kao...

[ctx: @title:window]
en: Choose Color
bs: Izbor boje

en: kdialog: could not open file %1
bs: k‑dijalog: Ne mogu da otvorim datoteku %1
