kdialog - en to ca translation catalogue (63 entries)

en: KDialog can be used to show nice dialog boxes from shell scripts
ca: El KDialog pot usar-se per a mostrar quadres de diàleg agradables des de scripts d'intèrpret d'ordres

en: Current maintainer
ca: Mantenidor actual

en: Question message box with yes/no buttons
ca: Quadre de missatge de pregunta amb botons sí/no

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
ca: Quadre de missatge de pregunta amb botons sí/no/cancel·la

en: Warning message box with yes/no buttons
ca: Quadre de missatge d'avís amb botons sí/no

en: Warning message box with continue/cancel buttons
ca: Quadre de missatge d'avís amb botons continua/cancel·la

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
ca: Quadre de missatge d'avís amb botons sí/no/cancel·la

en: Use text as OK button label
ca: Usa el text com a etiqueta del botó D'acord

en: Use text as Yes button label
ca: Usa el text com a etiqueta del botó Sí

en: Use text as No button label
ca: Usa el text com a etiqueta del botó No

en: Use text as Cancel button label
ca: Usa el text com a etiqueta del botó Cancel·la

en: Use text as Continue button label
ca: Usa el text com a etiqueta del botó Continua

en: 'Sorry' message box
ca: Quadre de missatge «Ho sento»

en: 'Sorry' message box with expandable Details field
ca: Quadre de missatge «Ho sento» amb un camp de detalls ampliable

en: 'Error' message box
ca: Quadre de missatge «Error»

en: 'Error' message box with expandable Details field
ca: Quadre de missatge «Error» amb un camp de detalls ampliable

en: Message Box dialog
ca: Diàleg de quadre de missatge

en: Input Box dialog
ca: Diàleg de quadre d'entrada

en: Image Box dialog
ca: Diàleg de quadre d'imatge

en: Image Box Input dialog
ca: Diàleg d'entrada de quadre d'imatge

en: Password dialog
ca: Diàleg de contrasenya

en: New Password dialog
ca: Diàleg de contrasenya nova

en: Text Box dialog
ca: Diàleg de quadre de text

en: Text Input Box dialog
ca: Diàleg de quadre d'entrada de text

en: ComboBox dialog
ca: Diàleg de quadre combinat

en: Menu dialog
ca: Diàleg de menú

en: Check List dialog
ca: Diàleg de llista de marques

en: Radio List dialog
ca: Diàleg de llista d'opcions

en: Passive Popup
ca: Emergent passiu

en: Popup icon
ca: Icona emergent

en: File dialog to open an existing file (arguments [startDir] [filter])
ca: Diàleg de fitxer per a obrir un fitxer existent (arguments [dirInici] [filtre])

en: File dialog to save a file (arguments [startDir] [filter])
ca: Diàleg de fitxer per a desar un fitxer (arguments [dirInici] [filtre])

en: File dialog to select an existing directory (arguments [startDir])
ca: Diàleg de fitxer per a seleccionar un directori existent (arguments [dirInici])

en: File dialog to open an existing URL (arguments [startDir] [filter])
ca: Diàleg de fitxer per a obrir un URL existent (arguments [dirInici] [filtre])

en: File dialog to save a URL (arguments [startDir] [filter])
ca: Diàleg de fitxer per a desar un URL (arguments [dirInici] [filtre])

en: Icon chooser dialog (arguments [group] [context])
ca: Diàleg de selecció de la icona (arguments [grup] [context])

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
ca: Diàleg de barra de progrés, retorna una referència del D-Bus per a la comunicació

en: Color dialog to select a color
ca: Diàleg de color per a seleccionar un color

en: Allow --getcolor to specify output format
ca: Permetre «--getcolor» per a especificar el format de sortida

en: Dialog title
ca: Títol del diàleg

en: Default entry to use for combobox, menu, color, and calendar
ca: Entrada predeterminada per a usar als quadres combinats, menús, colors i calendaris

en: Allows the --getopenurl and --getopenfilename options to return multiple files
ca: Permet que les opcions --getopenurl i --getopenfilename retornin múltiples fitxers

en: Return list items on separate lines (for checklist option and file open with --multiple)
ca: Retorna els elements de la llista en línies separades (per a l'opció de llista de marques i obertura de fitxers amb --multiple)

en: Outputs the winId of each dialog
ca: Escriu l'ID de finestra de cada diàleg

en: Config file and option name for saving the "do-not-show/ask-again" state
ca: Fitxer de configuració i nom d'opció per a desar l'estat «no ho mostris/torna a preguntar»

en: Slider dialog box, returns selected value
ca: Diàleg de control lliscant, retorna el valor seleccionat

en: Date format for calendar result and/or default value (Qt-style); defaults to 'ddd MMM d yyyy'
ca: Format de data per al resultat del calendari i/o el valor predeterminat (estil Qt); el valor predeterminat és «ddd MMM d yyyy»

en: Calendar dialog box, returns selected date
ca: Diàleg de calendari, retorna la data seleccionada

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
ca: Fes el diàleg transitori per a una aplicació X especificada pel «winid»

en: A synonym for --attach
ca: Un sinònim per a «--attach»

en: Dialog geometry: [=][<width>{xX}<height>][{+-}<xoffset>{+-}<yoffset>]
ca: Geometria del diàleg: [=][<amplada>{xX}<alçada>][{+-}<desplaçamentx>{+-}<desplaçamenty>]

en: Arguments - depending on main option
ca: Arguments - depenent de l'opció principal

en: Do not ask again
ca: No ho tornis a preguntar

en: Syntax: --combobox <text> item [item] ...
ca: Sintaxi: --combobox <text> element [element] ...

en: Syntax: --menu text tag item [tag item] ...
ca: Sintaxi: --menu text etiqueta element [etiqueta element] ...

en: Syntax: --checklist text tag item on/off [tag item on/off] ...
ca: Sintaxi: --checklist text etiqueta element on/off [etiqueta element on/off] ...

en: Syntax: --radiolist text tag item on/off [tag item on/off] ...
ca: Sintaxi: --radiolist text etiqueta element on/off [etiqueta element on/off] ...

[ctx: @title:window]
en: Open
ca: Obre

[ctx: @title:window]
en: Save As
ca: Desa com a

[ctx: @title:window]
en: Select Directory
ca: Selecció de directori

[ctx: @title:window]
en: Choose Color
ca: Selecció de color

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: kdialog: could not open file %1
ca: kdialog: no s'ha pogut obrir el fitxer %1
