kdialog - en to eo translation catalogue (29 entries)

en: KDialog can be used to show nice dialog boxes from shell scripts
eo: KDialog povas montri dialogujojn pere de ŝelaj skriptoj

en: Current maintainer
eo: Nuna prizorganto

en: Question message box with yes/no buttons
eo: Demanda dialogujo kun jes/ne butonoj

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
eo: Demanda dialogujo kun jes/ne/rezigni butonoj

en: Warning message box with yes/no buttons
eo: Averta dialogujo kun /jes/ne butonoj

en: Warning message box with continue/cancel buttons
eo: Averta dialogujo kun /daŭri/rezigni butonoj

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
eo: Averta dialogujo kun jes/ne/rezigni butonoj

en: 'Sorry' message box
eo: "Pardonpeto" dialogujo

en: 'Error' message box
eo: "Eraro" dialogujo

en: Message Box dialog
eo: Informa dialogujo

en: Input Box dialog
eo: Enmeta dialogujo

en: Password dialog
eo: Pasvorta dialogujo

en: Text Box dialog
eo: Dosiermontra dialogujo

en: Text Input Box dialog
eo: Enmeta dialogujo kun teksto

en: ComboBox dialog
eo: Redaktebla falmenua dialogujo

en: Menu dialog
eo: Menua dialogujo

en: Check List dialog
eo: Markolista dialogujo

en: Radio List dialog
eo: Radiolista dialogujo

en: Passive Popup
eo: Senfokusa ŝpruc-dialogujo

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
eo: Plenumindikila dialogujo, kiu liveras referencon uzante DCOP-on por montri ŝanĝojn en la indikilo

en: Dialog title
eo: Dialoga titolo

en: Allows the --getopenurl and --getopenfilename options to return multiple files
eo: Permesas ke la --getopenurl kaj --getopenfilename parametroj liveras plurajn dosierojn

en: Return list items on separate lines (for checklist option and file open with --multiple)
eo: Liveras listajn erojn sur apartaj linioj (por markolistaj elektoj kaj la malfermi dosieron kun la parametro --multiple)

en: Outputs the winId of each dialog
eo: Liveras la fenestran identigilon (winId) por ĉiu dialogo

en: Config file and option name for saving the "do-not-show/ask-again" state
eo: Agorda dosiero kaj parametra nomo por la konservo de la "ne montri/demandi ree" stato

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
eo: Igas la dialogujon pasema por X-aplikaĵo kiu estas difinita per winid (fenestra identigilo)

en: Arguments - depending on main option
eo: Argumentoj - dependas de ĉefa opcio

[ctx: @title:window]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: @title:window]
en: Save As
eo: Konservi kiel
