KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (64 entries)

en: KDialog can be used to show nice dialog boxes from shell scripts
hu: A KDialog segítségével parancsfájlokból lehet párbeszédablakokat megjeleníteni

en: (C) 2000, Nick Thompson
hu: © Nick Thompson, 2000.

en: Current maintainer
hu: A jelenlegi karbantartó

en: Question message box with yes/no buttons
hu: Kérdező üzenetablak Igen/Nem nyomógombokkal

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
hu: Kérdező üzenetablak Igen/Nem/Mégsem nyomógombokkal

en: Warning message box with yes/no buttons
hu: Figyelmeztető ablak Igen/Nem gombokkal

en: Warning message box with continue/cancel buttons
hu: Figyelmeztető ablak Folytatás/Mégsem gombokkal

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
hu: Figyelmeztető ablak Igen/Nem/Mégsem gombokkal

en: Use text as OK button label
hu: Szöveg használata az OK gomb címkéjeként

en: Use text as Yes button label
hu: Szöveg használata az Igen gomb címkéjeként

en: Use text as No button label
hu: Szöveg használata a Nem gomb címkéjeként

en: Use text as Cancel button label
hu: Szöveg használata a Mégsem gomb címkéjeként

en: Use text as Continue button label
hu: Szöveg használata a Folytatás gomb címkéjeként

en: 'Sorry' message box
hu: „Elnézést” üzenetablak

en: 'Sorry' message box with expandable Details field
hu: „Elnézést” üzenetablak kinyitható Részletek mezővel

en: 'Error' message box
hu: „Hiba” üzenetablak

en: 'Error' message box with expandable Details field
hu: „Hiba” üzenetablak kinyitható Részletek mezővel

en: Message Box dialog
hu: Üzenetablak-párbeszédablak

en: Input Box dialog
hu: Adatbeviteli ablak

en: Image Box dialog
hu: Képdoboz-párbeszédablak

en: Image Box Input dialog
hu: Képdoboz beviteli párbeszédablak

en: Password dialog
hu: Jelszóbeviteli ablak

en: New Password dialog
hu: Új jelszó párbeszédablak

en: Text Box dialog
hu: Szöveges üzenetablak

en: Text Input Box dialog
hu: Szövegbeviteli ablak

en: ComboBox dialog
hu: Kombinált listás ablak

en: Menu dialog
hu: Menüablak

en: Check List dialog
hu: Jelölőnégyzetes ablak

en: Radio List dialog
hu: Választógombos ablak

en: Passive Popup
hu: Passzív felbukkanó ablak

en: Popup icon
hu: Felugró ikon

en: File dialog to open an existing file (arguments [startDir] [filter])
hu: Fájl párbeszédablak létező fájl megnyitásához (argumentumok [kezdőmappa] [szűrő])

en: File dialog to save a file (arguments [startDir] [filter])
hu: Fájlmentési párbeszédablak (argumentumok [kezdőmappa] [szűrő])

en: File dialog to select an existing directory (arguments [startDir])
hu: Párbeszédablak egy már létező könyvtár kiválasztásához (argumentumok [kezdőmappa])

en: File dialog to open an existing URL (arguments [startDir] [filter])
hu: Fájl párbeszédablak létező URL megnyitásához (argumentumok [kezdőmappa] [szűrő])

en: File dialog to save a URL (arguments [startDir] [filter])
hu: Fájl párbeszédablak URL mentéséhez (argumentumok [kezdőmappa] [szűrő])

en: Icon chooser dialog (arguments [group] [context])
hu: Ikonválasztó párbeszédablak (argumentumok [csoport] [kontextus])

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
hu: Folyamatjelző ablak, D-Bus-hivatkozást ad vissza a kommunikációhoz

en: Color dialog to select a color
hu: Párbeszédablak szín kiválasztásához

en: Allow --getcolor to specify output format
hu: Lehetővé teszi a --getcolor opcióval a kimeneti formátum megadását

en: Dialog title
hu: Az ablak felirata

en: Default entry to use for combobox, menu, color, and calendar
hu: Alapértelmezett bejegyzés kombinált listáknál, menüknél, színeknél és naptáraknál

en: Allows the --getopenurl and --getopenfilename options to return multiple files
hu: Lehetővé teszi, hogy a --getopenurl és --getopenfilename opciókkal több fájlnevet lehessen visszaadni

en: Return list items on separate lines (for checklist option and file open with --multiple)
hu: A listaelemek visszaadása több sorban történjen (jelölőnégyzeteknél és --multiple opcióval való fájlmegnyitáskor)

en: Outputs the winId of each dialog
hu: Kiírja mindegyik párbeszédablak azonosítóját

en: Config file and option name for saving the "do-not-show/ask-again" state
hu: Konfigurációs fájl és opciónév a „ne jelenjen meg/ne kérdezze meg újból” állapotjelzőhöz

en: Slider dialog box, returns selected value
hu: Csúszka párbeszédablak, a kijelölt értékkel tér vissza

en: Date format for calendar result and/or default value (Qt-style); defaults to 'ddd MMM d yyyy'
hu: Dátumformátum naptár eredményekhez és/vagy alapértelmezett értékekhez (Qt stílus); alapértelmezetten „ddd MMM d yyyy”

en: Calendar dialog box, returns selected date
hu: Naptár párbeszédablak, a kijelölt dátummal tér vissza

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
hu: A párbeszédablakot tranzienssé teszi a megadott azonosítójú X-alkalmazás számára

en: A synonym for --attach
hu: Az --attach szinonímája

en: Dialog geometry: [=][<width>{xX}<height>][{+-}<xoffset>{+-}<yoffset>]
hu: Párbeszédablak méretei: [=][<szélesség>{xX}<magasság>][{+-}<x-eltolás>{+-}<y-eltolás>]

en: Arguments - depending on main option
hu: Argumentumok - a fő opciótól függően

en: Do not ask again
hu: Ne kérdezzen rá többször

en: Syntax: --combobox <text> item [item] ...
hu: Szintaxis: --combobox <szöveg> elem [elem] …

en: Syntax: --menu text tag item [tag item] ...
hu: Szintaxis: --menu szöveg címkeelem [címkeelem] …

en: Syntax: --checklist text tag item on/off [tag item on/off] ...
hu: Szintaxis: --checklist szöveg címkeelem be/ki [címkeelem be/ki] …

en: Syntax: --radiolist text tag item on/off [tag item on/off] ...
hu: Szintaxis: --radiolist szöveg címkeelem be/ki [címkeelem be/ki] …

[ctx: @title:window]
en: Open
hu: Megnyitás

[ctx: @title:window]
en: Save As
hu: Mentés másként

[ctx: @title:window]
en: Select Directory
hu: Mappa kiválasztása

[ctx: @title:window]
en: Choose Color
hu: Színválasztás

en: Cancel
hu: Mégsem

en: kdialog: could not open file %1
hu: Nem sikerült megnyitni ezt a fájlt: %1
