kdialog - en to ka translation catalogue (64 entries)

en: KDialog can be used to show nice dialog boxes from shell scripts
ka: KDialog შეგიძლიათ სკრიპტებიდან სასიამოვნო ფანჯრების შესაქმნელად გამოიყენოთ

en: Current maintainer
ka: პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი

en: Kai Uwe Broulik
ka: კაი უვე ბროულიკი

en: Question message box with yes/no buttons
ka: კითხვის ფანჯარა დიახ/არას ღილაკებით

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
ka: კითხვის ფანჯარა დიახ/არა/გაუქმების ღილაკებით

en: Warning message box with yes/no buttons
ka: გაფრთხილების ფანჯარა დიახ/არას ღილაკებით

en: Warning message box with continue/cancel buttons
ka: გაფრთხილების ფანჯარა გაგრძელება/გაუქმების ღილაკებით

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
ka: გაფრთხილების ფანჯარა დიახ/არა/გაუქმების ღილაკებით

en: Use text as OK button label
ka: OK ღილაკის ჭდის დაყენება

en: Use text as Yes button label
ka: Yes ღილაკის ჭდის დაყენება

en: Use text as No button label
ka: No ღილაკის ჭდის დაყენება

en: Use text as Cancel button label
ka: Cancel ღილაკის ჭდის დაყენება

en: Use text as Continue button label
ka: Continue ღილაკის ჭდის დაყენება

en: 'Sorry' message box
ka: ფანჯარა 'ბოდიში'

en: 'Sorry' message box with expandable Details field
ka: 'ბოდიშის' ფანჯარა გაფართოებადი დეტალების ველით

en: 'Error' message box
ka: ფანჯარა 'შეცდომა'

en: 'Error' message box with expandable Details field
ka: 'შეცდომის' ფანჯარა გაფართოებადი დეტალების ველით

en: Message Box dialog
ka: შეტყობინების ფანჯარა

en: Input Box dialog
ka: შეყვანის ფანჯარა

en: Image Box dialog
ka: გამოსახულების ფანჯარა

en: Image Box Input dialog
ka: გამოსახულების შეყვანის ფანჯარა

en: Password dialog
ka: პაროლის ფანჯარა

en: New Password dialog
ka: ახალი პაროლის ფანჯარა

en: Text Box dialog
ka: ტექსტს ფანჯარა

en: Text Input Box dialog
ka: ტექსტის შეყვანის ფანჯარა

en: ComboBox dialog
ka: კომბო ფანჯარა

en: Menu dialog
ka: მენიუს ფანჯარა

en: Check List dialog
ka: ჩასართავი სიის ფანჯარა

en: Radio List dialog
ka: რადიო სიის ფანჯარა

en: Passive Popup
ka: პასიური მხტუნარა

en: Popup icon
ka: მხტუნარა ხატულა

en: File dialog to open an existing file (arguments [startDir] [filter])
ka: არსებული ფაილის გახსნის ფანჯარა (არგუმენტები [საწყისისაქაღალდე] [ფილტრი])

en: File dialog to save a file (arguments [startDir] [filter])
ka: ფაილის შენახვის ფანჯარა (არგუმენტები [საწყისისაქაღალდე] [ფილტრი])

en: File dialog to select an existing directory (arguments [startDir])
ka: არსებული საქაღალდის ასარჩევი ფანჯარა (არგუმენტები [საწყისისაქაღალდე])

en: File dialog to open an existing URL (arguments [startDir] [filter])
ka: არსებული URL-ის გახსნის ფანჯარა (არგუმენტები [საწყისისაქაღალდე] [ფილტრი])

en: File dialog to save a URL (arguments [startDir] [filter])
ka: URL-ის შენახვის ფანჯარა (არგუმენტები [საწყისისაქაღალდე] [ფილტრი])

en: Icon chooser dialog (arguments [group] [context])
ka: ხატულის არჩევის ფანჯარა (არგუმენტები [ჯგუფი] [კონტექსტი])

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
ka: პროგრესის ზოლის ფანჯარა. აბრუნებს D-Bus-ის მიმართვას კომუნიკაციისთვის

en: Color dialog to select a color
ka: ფერის ასარჩევი ფანჯარა

en: Allow --getcolor to specify output format
ka: გამოსატანი ფორმატის მისათითებლად გამოიყენეთ --getcolor

en: Dialog title
ka: ფანჯრის სათაური

en: Default entry to use for combobox, menu, color, and calendar
ka: ნაგულისხმები ჩანაწერი კომბოს, მენიუს, ფერის და კალენდარისთვის გამოსაყენებლად

en: Allows the --getopenurl and --getopenfilename options to return multiple files
ka: --getopenurl და --getopenfilename პარამეტრებისთვის ერთზე მეტი ფაილის დაბრუნების ნების დართვა

en: Return list items on separate lines (for checklist option and file open with --multiple)
ka: აბრუნებს ელემენტების სიას ცალ-ცალკე ხაზებზე (ჩასართავი პარამეტრებისა და ფაილის --multiple -ით გასახსნელად)

en: Outputs the winId of each dialog
ka: თითოეული ფანჯრის winId -ის გამოტანა

en: Config file and option name for saving the "do-not-show/ask-again" state
ka: კონფიგურაციის ფაილი და პარამეტრის სახელი "არ-მაჩვენო/თავიდან-მკითხე" მდგომარეობის შესანახად

en: Slider dialog box, returns selected value
ka: სლაიდერის ფანჯარა. აბრუნებს არჩეულ მნიშვნელობას

en: Date format for calendar result and/or default value (Qt-style); defaults to 'ddd MMM d yyyy'
ka: თარიღის ფორმატი კალენდარის შედეგისთვის ან/და მისი ნაგულისხმები მნიშვნელობა (Qt-ის სტილი); ნაგულისხმები მნიშვნელობაა 'დდდ თთთ დ წწწწ'

en: Calendar dialog box, returns selected date
ka: კალენდარის ფანჯარა. აბრუნებს მონიშნულ თარიღს

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
ka: ფანჯრის winid-ით მითითებულ X-ის აპზე მიბმა

en: A synonym for --attach
ka: --attach -ის სინონიმი

en: Dialog geometry: [=][<width>{xX}<height>][{+-}<xoffset>{+-}<yoffset>]
ka: ფანჯრის გეომეტრია: [=][<სიგანე>{xX}<სიმაღლე>][{+-}<xწანაცვლება>{+-}<yწანაცვლება>]

en: Arguments - depending on main option
ka: არგუმენტები - მთავარ პარამეტრზეა დამოკიდებული

en: Do not ask again
ka: აღარ მკითხო

en: Syntax: --combobox <text> item [item] ...
ka: სინტაქსი: --combobox <text> ელემენტი [ელემენტი] ...

en: Syntax: --menu text tag item [tag item] ...
ka: სინტაქსი: --menu ტექსტური ჭდის ელემენტი [ჭდის ელემენტი] ...

en: Syntax: --checklist text tag item on/off [tag item on/off] ...
ka: სინტაქსი: --checklist ტექსტური ჭდე ელემენტი ჩართ/გამორთ [ჭდე ელემენტი ჩართ/გამორთ] ...

en: Syntax: --radiolist text tag item on/off [tag item on/off] ...
ka: სინტაქსი: --radiolist ტექსტური ჭდე ელემენტი ჩართ/გამორთ [ჭდე ელემენტი ჩართ/გამორთ] ...

[ctx: @title:window]
en: Open
ka: გახსნა

[ctx: @title:window]
en: Save As
ka: შენახვა როგორც

[ctx: @title:window]
en: Select Directory
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

[ctx: @title:window]
en: Choose Color
ka: აირჩიეთ ფერი

en: Cancel
ka: შეწყვეტა

en: kdialog: could not open file %1
ka: kdialog: ფაილის (%1) გახსნის შეცდომა
