kdialog - en to mai translation catalogue (31 entries)

en: KDialog
mai: के-डायलाग

en: (C) 2000, Nick Thompson
mai: (C) 2000, निक थाम्पसन

en: David Faure
mai: डेविड फाउरे

en: Current maintainer
mai: वर्तमान मेंटेनर

en: Brad Hards
mai: ब्रेड हार्ड्स

en: Nick Thompson
mai: निक थाम्पसन

en: Matthias Hölzer
mai: मैथियास होल्जर

en: David Gümbel
mai: डेविड गम्बेल

en: Richard Moore
mai: रिचर्ड मूर

en: Dawit Alemayehu
mai: दावित अलेमायेहू

en: Question message box with yes/no buttons
mai: प्रश्न संदेश बक्सा हँ/नहि बटन सहित

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
mai: प्रश्न संदेश बक्सा हँ/नहि/रद्द-करू बटन सहित

en: Warning message box with yes/no buttons
mai: चेतावनी संदेश बक्सा हँ/नहि बटन सहित

en: Warning message box with continue/cancel buttons
mai: चेतावनी संदेश बक्सा जारी/रद करू बटन सहित

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
mai: चेतावनी संदेश बक्सा हँ/नहि/रद करू बटन सहित

en: 'Sorry' message box
mai: 'माफी' संदेश बक्सा

en: 'Error' message box
mai: 'त्रुटि' संदेश बक्सा

en: Message Box dialog
mai: संदेश बक्सा संवाद

en: Input Box dialog
mai: इनपुट बक्सा संवाद

en: Password dialog
mai: पासवर्ड संवाद

en: Text Box dialog
mai: पाठ बक्सा संवाद

en: Text Input Box dialog
mai: पाठ इनपुट बक्सा संवाद

en: ComboBox dialog
mai: काम्बोबाक्स समाद

en: Menu dialog
mai: मेनू समाद

en: Check List dialog
mai: जाँच सूची संवाद

en: Radio List dialog
mai: रेडियो सूची संवाद

en: Passive Popup
mai: पैसिव पापअप

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
mai: प्रगति पट्टी संवाद, समाद क' लेल डीबस रेफरेंस लौटबैछ

en: Dialog title
mai: संवाद शीर्षक

en: Outputs the winId of each dialog
mai: प्रत्येक समाद क' winId आउटपुट दैछ

en: Arguments - depending on main option
mai: आर्गुमेंट्स- मुख्य विकल्प पर निर्भर
