kdialog - en to nb translation catalogue (41 entries)

en: KDialog can be used to show nice dialog boxes from shell scripts
nb: KDialog kan brukes for å vise hyggelige dialogvinduer fra skallskript

en: (C) 2000, Nick Thompson
nb: © 2000 Nick Thompson

en: Current maintainer
nb: Gjeldende vedlikeholder

en: Question message box with yes/no buttons
nb: Spørreboks med ja/nei-knapper

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
nb: Spørreboks med ja/nei/avbryt-knapper

en: Warning message box with yes/no buttons
nb: Avarselboks med ja/nei-knapper

en: Warning message box with continue/cancel buttons
nb: Advarselboks med fortsett/avbryt-knapper

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
nb: Advarselboks med ja/nei/avbryt-knapper

en: Use text as Yes button label
nb: Bruk tekst som etikett på Ja-knappen

en: Use text as No button label
nb: Bruk tekst som etikett på Nei-knappen

en: Use text as Cancel button label
nb: Bruk tekst som etikett på Avbryt-knappen

en: Use text as Continue button label
nb: Bruk tekst som etikett på Fortsett-knappen

en: 'Sorry' message box
nb: 'Beklager'-boks

en: 'Sorry' message box with expandable Details field
nb: «Beklager»-meldingsboks med Detaljer-felt som kan utvides

en: 'Error' message box
nb: «Feil»-meldingsboks

en: 'Error' message box with expandable Details field
nb: «Feil»-meldingsboks med Detaljer-felt som kan utvides

en: Message Box dialog
nb: Vindu med meldingsboks

en: Input Box dialog
nb: Vindu med inndataboks

en: Password dialog
nb: Passordvindu

en: Text Box dialog
nb: Tekstboksvindu

en: Text Input Box dialog
nb: Dialog med inndataboks

en: ComboBox dialog
nb: Vindu med kombinasjonsboks

en: Menu dialog
nb: Menyvindu

en: Check List dialog
nb: Sjekklistevindu

en: Radio List dialog
nb: Radioknapp-vindu

en: Passive Popup
nb: Passiv sprettopp

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
nb: Dialog for framdriftsviser, returnerer en D-bus-referanse for kommunikasjon

en: Color dialog to select a color
nb: Fargedialog for å velge en farge

en: Dialog title
nb: Dialogoverskrift

en: Allows the --getopenurl and --getopenfilename options to return multiple files
nb: Tillat --getopenurl og --getopenfilename  å hente flere filer

en: Return list items on separate lines (for checklist option and file open with --multiple)
nb: Returner listeelementer i separate linjer (for sjekklistevalg og filer åpnet med --multiple)

en: Outputs the winId of each dialog
nb: Skriver ut winId for hver dialog

en: Config file and option name for saving the "do-not-show/ask-again" state
nb: Oppsettsfil og navn på alternativ for lagring av status for «ikke vis/spør igjen»

en: Slider dialog box, returns selected value
nb: Glidebryter-dialogboks, returnerer valgt verdi

en: Calendar dialog box, returns selected date
nb: Kalenderdialogboks, returnerer valgt dato

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
nb: Gjør dialogen forbigående for et X-program oppgitt ved winId

en: Arguments - depending on main option
nb: Argumenter – avhengig av hovedvalg

[ctx: @title:window]
en: Open
nb: Åpne

[ctx: @title:window]
en: Save As
nb: Lagre som

[ctx: @title:window]
en: Choose Color
nb: Velg farge

en: kdialog: could not open file %1
nb: kdialog: klarte ikke åpne fila %1
