kdialog - en to nds translation catalogue (41 entries)

en: KDialog can be used to show nice dialog boxes from shell scripts
nds: KDialog kann bruukt warrn, üm smucke Dialogen vun Konsool-Skripten wiesen to laten

en: (C) 2000, Nick Thompson
nds: © 2000: Nick Thompson

en: Current maintainer
nds: Aktuell Pleger

en: Question message box with yes/no buttons
nds: Fraag mit Jo- un Nee-Knoop

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
nds: Fraag mit Jo-, Nee- un Afbreken-Knoop

en: Warning message box with yes/no buttons
nds: Wohrschoen mit Jo- un Nee-Knoop

en: Warning message box with continue/cancel buttons
nds: Wohrschoen mit Wiedermaken- un Afbreken-Knoop

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
nds: Wohrschoen mit Jo-, Nee- un Afbreken-Knoop

en: Use text as Yes button label
nds: Text för den Jo-Knoop bruken

en: Use text as No button label
nds: Text för den Nee-Knoop bruken

en: Use text as Cancel button label
nds: Text för den Afbreken-Knoop bruken

en: Use text as Continue button label
nds: Text för den Wiedermaken-Knoop bruken

en: 'Sorry' message box
nds: "Deit mi Leed"-Naricht

en: 'Sorry' message box with expandable Details field
nds: "Deit mi Leed"-Naricht mit utklappbor Enkelheiten

en: 'Error' message box
nds: Fehlermellen

en: 'Error' message box with expandable Details field
nds: "Fehler"-Naricht mit utklappbor Enkelheiten

en: Message Box dialog
nds: Naricht

en: Input Box dialog
nds: Ingaav-Dialoog

en: Password dialog
nds: Passwoort-Dialoog

en: Text Box dialog
nds: Textfeld-Dialoog

en: Text Input Box dialog
nds: Textingaav-Dialoog

en: ComboBox dialog
nds: Utsöökfeld

en: Menu dialog
nds: Menüdialoog

en: Check List dialog
nds: Ankrüüzlist

en: Radio List dialog
nds: Radiolist

en: Passive Popup
nds: Passiv Opduker

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
nds: Vörankamenbalken-Dialoog, gifft een DBUS-Adress för de Kommunikatschoon torüch

en: Color dialog to select a color
nds: "Klöör utsöken"-Dialoog

en: Dialog title
nds: Dialoogtitel

en: Allows the --getopenurl and --getopenfilename options to return multiple files
nds: Optschonen "--getopenurl" un "--getopenfilename" dörvt mehr as een Datei torüchgeven

en: Return list items on separate lines (for checklist option and file open with --multiple)
nds: Listindrääg op enkelte Regen torüchgeven (för de Optschonen "--checklist" un Datei opmaken mit "--multiple")

en: Outputs the winId of each dialog
nds: Gifft de "WinID" vör elkeen Dialoog ut

en: Config file and option name for saving the "do-not-show/ask-again" state
nds: Instellendatei un Optschoonnaam för't Sekern vun den "Nich nochmaal wiesen/fragen"-Status

en: Slider dialog box, returns selected value
nds: Schuver-Dialoog, gifftf den utsöchten Weert torüch

en: Calendar dialog box, returns selected date
nds: Kalenner-Dialoog, gifft dat utsöchte Datum torüch

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
nds: Föögt den Dialoog temporeer na't X-Programm in, dat vun "winid" angeven warrt

en: Arguments - depending on main option
nds: Argumenten - hangt vun de Hööftoptschoon af

[ctx: @title:window]
en: Open
nds: Opmaken

[ctx: @title:window]
en: Save As
nds: Sekern as

[ctx: @title:window]
en: Choose Color
nds: Klöör utsöken

en: kdialog: could not open file %1
nds: kdialog: Datei "%1" lett sik nich opmaken
