kdialog - en to nn translation catalogue (64 entries)

en: KDialog can be used to show nice dialog boxes from shell scripts
nn: KDialog kan brukast for å visa fine dialogboksar frå skalskript

en: (C) 2000, Nick Thompson
nn: © 2000 Nick Thompson

en: Current maintainer
nn: Noverande vedlikehaldar

en: Question message box with yes/no buttons
nn: Spørsmålsvindauge med «Ja» og «Nei»-knappar

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
nn: Spørsmålsvindauge med «Ja»-, «Nei»- og «Avbryt»-knappar

en: Warning message box with yes/no buttons
nn: Åtvaringsvindauge med «Ja»- og «Nei»-knappar

en: Warning message box with continue/cancel buttons
nn: Åtvaringsvindauge med «Hald fram»- og «Avbryt»-knappar

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
nn: Åtvaringsvindauge med «Ja»-, «Nei»- og «Avbryt»-knappar

en: Use text as OK button label
nn: Bruk teksten på «OK»-knappen

en: Use text as Yes button label
nn: Bruk teksten på «Ja»-knappen

en: Use text as No button label
nn: Bruk teksten på «Nei»-knappen

en: Use text as Cancel button label
nn: Bruk teksten på «Avbryt»-knappen

en: Use text as Continue button label
nn: Bruk teksten på «Hald fram»-knappen

en: 'Sorry' message box
nn: «Orsak»-vindauge

en: 'Sorry' message box with expandable Details field
nn: «Orsak»-vindauge med utvidbart «Detaljar»-felt

en: 'Error' message box
nn: Feilmeldingsvindauge

en: 'Error' message box with expandable Details field
nn: Feilmeldingsvindauge med utvidbart «Detaljar»-felt

en: Message Box dialog
nn: Meldingsvindauge

en: Input Box dialog
nn: Vindauge med skrivefelt

en: Image Box dialog
nn: Vindauge med bilete

en: Image Box Input dialog
nn: Vindauge med bilete og skrivefelt

en: Password dialog
nn: Vindauge med passordfelt

en: New Password dialog
nn: Vindauge for passordendring

en: Text Box dialog
nn: Vindauge med tekstfelt

en: Text Input Box dialog
nn: Vindauge med notatfelt

en: ComboBox dialog
nn: Vindauge med kombinasjonsboks

en: Menu dialog
nn: Vindauge med meny

en: Check List dialog
nn: Vindauge med sjekkliste

en: Radio List dialog
nn: Vindauge med radioliste

en: Passive Popup
nn: Passiv sprettopp

en: Popup icon
nn: Sprettopp-ikon

en: File dialog to open an existing file (arguments [startDir] [filter])
nn: Filvindauge for å opna ei fil (argument: [startmappe] [filter])

en: File dialog to save a file (arguments [startDir] [filter])
nn: Filvindauge for å lagra ei fil (argument: [startmappe] [filter])

en: File dialog to select an existing directory (arguments [startDir])
nn: Filvindauge for å velja ei mappe (argument: [startmappe])

en: File dialog to open an existing URL (arguments [startDir] [filter])
nn: Filvindauge for å opna ei adresse (argument: [startmappe] [filter])

en: File dialog to save a URL (arguments [startDir] [filter])
nn: Filvindauge for å lagra ei adresse (argument: [startmappe] [filter])

en: Icon chooser dialog (arguments [group] [context])
nn: Vindauge for val av ikon (argument: [gruppe] [kontekst])

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
nn: Vindauge for framdriftsvising (returnerer D-Bus-referanse for kommunikasjon)

en: Color dialog to select a color
nn: Vindauge for å velja ein farge

en: Allow --getcolor to specify output format
nn: La «--getcolor» velja utformat

en: Dialog title
nn: Vindaugstittel

en: Default entry to use for combobox, menu, color, and calendar
nn: Standardval som skal brukast for kombinasjonsboks, meny, farge og kalender

en: Allows the --getopenurl and --getopenfilename options to return multiple files
nn: La kommandolinjevala «--getopenurl» og «--getopenfilename» returnera fleire filer

en: Return list items on separate lines (for checklist option and file open with --multiple)
nn: Returner listeelement som eigne linjer (for sjekklisteval og filopning med «--multiple»)

en: Outputs the winId of each dialog
nn: Skriv ut vindaugs-ID-en til kvart dialogvindauge

en: Config file and option name for saving the "do-not-show/ask-again" state
nn: Oppsettfil og valnamn for lagring av status for «Ikkje vis/spør på nytt»

en: Slider dialog box, returns selected value
nn: Vindauge med gildebrytar (returnerer den valde verdien)

en: Date format for calendar result and/or default value (Qt-style); defaults to 'ddd MMM d yyyy'
nn: Datoformat for kalender­resultat og/eller standardverdi (Qt-stil) – standard: «ddd MMM d yyyy»

en: Calendar dialog box, returns selected date
nn: Vindauge med kalender (returnerer den valde datoen)

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
nn: Knyt vindauget til X-programmet som har den valde vindaugs-ID-en

en: A synonym for --attach
nn: Eit synonym for «--attach»

en: Dialog geometry: [=][<width>{xX}<height>][{+-}<xoffset>{+-}<yoffset>]
nn: Vindaugsgeometri: [=][<breidd>{xX}<høgd>][{+-}<xforskyving>{+-}<yforskyving>]

en: Arguments - depending on main option
nn: Argument – avhengig av hovudvalet

en: Do not ask again
nn: Ikkje spør igjen

en: Syntax: --combobox <text> item [item] ...
nn: Syntaks: --combobox <tekst> element [element] …

en: Syntax: --menu text tag item [tag item] ...
nn: Syntaks: --menu tekst id element [id element] …

en: Syntax: --checklist text tag item on/off [tag item on/off] ...
nn: Syntaks: --checklist tekst id element on/off [id element on/off] …

en: Syntax: --radiolist text tag item on/off [tag item on/off] ...
nn: Syntaks: --radiolist tekst id element on/off [id element on/off] …

[ctx: @title:window]
en: Open
nn: Opna

[ctx: @title:window]
en: Save As
nn: Lagra som

[ctx: @title:window]
en: Select Directory
nn: Vel mappe

[ctx: @title:window]
en: Choose Color
nn: Vel farge

en: Cancel
nn: Avbryt

en: kdialog: could not open file %1
nn: KDialog: Klarte ikkje opna fila %1
