kdialog - en to pl translation catalogue (66 entries)

en: KDialog can be used to show nice dialog boxes from shell scripts
pl: KDialog służy do wyświetlania okien dialogowych z poziomu skryptów powłoki

en: Current maintainer
pl: Aktualny opiekun

en: Question message box with yes/no buttons
pl: Okno zapytania z klawiszami Tak/Nie

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
pl: Okno zapytania z klawiszami Tak/Nie/Anuluj

en: Warning message box with yes/no buttons
pl: Okno ostrzeżenia z klawiszami Tak/Nie

en: Warning message box with continue/cancel buttons
pl: Okno ostrzeżenia z klawiszami Dalej/Anuluj

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
pl: Okno ostrzeżenia z klawiszami Tak/Nie/Anuluj

en: Use text as OK button label
pl: Użyj tekstu jako etykiety przycisku OK

en: Use text as Yes button label
pl: Użyj tekstu jako etykiety przycisku Tak

en: Use text as No button label
pl: Użyj tekstu jako etykiety przycisku Nie

en: Use text as Cancel button label
pl: Użyj tekstu jako etykiety przycisku Anuluj

en: Use text as Continue button label
pl: Użyj tekstu jako etykiety przycisku Kontynuuj

en: 'Sorry' message box
pl: Okno z komunikatem 'Niestety'

en: 'Sorry' message box with expandable Details field
pl: Okno wiadomości 'Wybacz' z rozwijanym polem Szczegóły

en: 'Error' message box
pl: Okno wiadomości 'Błąd'

en: 'Error' message box with expandable Details field
pl: Okno wiadomości 'Błąd' z rozwijanym polem Szczegóły

en: Message Box dialog
pl: Okno dialogowe wiadomości

en: Input Box dialog
pl: Okno do wprowadzania danych

en: Image Box dialog
pl: Okno dialogowe pola obrazu

en: Image Box Input dialog
pl: Okno dialogowe do wprowadzania w pole obrazu

en: Password dialog
pl: Okno do wprowadzenia hasła

en: New Password dialog
pl: Okno dla nowego hasła

en: Text Box dialog
pl: Okno z polem tekstowym

en: Text Input Box dialog
pl: Okno do wprowadzania tekstu

en: ComboBox dialog
pl: Okno z listą rozwijaną

en: Menu dialog
pl: Okno z menu

en: Check List dialog
pl: Okno z listą opcji

en: Radio List dialog
pl: Okno z listą wyboru

en: Passive Popup
pl: Pasywne okno wysuwne

en: Popup icon
pl: Ikona okna wysuwnego

en: File dialog to open an existing file (arguments [startDir] [name or mimetype filter])
pl: Okno dialogowe do otwarcia istniejącego pliku (argumenty [katalogPoczątkowy] [nazwa lub filtr na rodzaj mime])

en: File dialog to save a file (arguments [startDir] [name or mimetype filter])
pl: Okno dialogowe do zapisania pliku (argumenty [katalogPoczątkowy] [nazwa lub filtr na rodzaj mime])

en: File dialog to select an existing directory (arguments [startDir])
pl: Okno dialogowe do wybrania istniejącego katalogu (argumenty [katalogPoczątkowy])

en: File dialog to open an existing URL (arguments [startDir] [name or mimetype filter])
pl: Okno dialogowe do otwarcia istniejącego adresu URL (argumenty [katalogPoczątkowy] [nazwa lub filtr na rodzaj mime])

en: File dialog to save a URL (arguments [startDir] [name or mimetype filter])
pl: Okno dialogowe do zapisania adresu URL (argumenty [katalogPoczątkowy] [nazwa lub filtr na rodzaj mime])

en: Icon chooser dialog (arguments [group] [context])
pl: Okno dialogowe do wybrania ikony (argumenty [grupa] [kontekst])

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
pl: Okno z paskiem postępu, zwraca identyfikator DCOP do dalszej komunikacji

en: Color dialog to select a color
pl: Okno do wybierania koloru

en: Allow --getcolor to specify output format
pl: Zezwól --getcolor na określanie formatu wyjściowego

en: Dialog title
pl: Tytuł okna

en: Default entry to use for combobox, menu, color, and calendar
pl: Domyślna wpis używany dla pól rozwijanych, menu, barwy oraz kalendarza

en: Allows the --getopenurl and --getopenfilename options to return multiple files
pl: Pozwala na wybór wielu plików w opcjach --getopenurl i --getopenfilename

en: Return list items on separate lines (for checklist option and file open with --multiple)
pl: Zwróć elementy listy w kolejnych wierszach (dla plików otwieranych z opcją --multiple oraz dla listy opcji)

en: Outputs the winId of each dialog
pl: Zwraca identyfikator każdego okna

en: Config file and option name for saving the "do-not-show/ask-again" state
pl: Plik konfiguracyjny do zapisania statusu opcji "Nie pokazuj/pytaj ponownie"

en: Slider dialog box, returns selected value (arguments [text] [min] [max] [step])
pl: Okienko dialogowe z suwakiem, zwraca wybraną wartość (argumenty [teks] [min] [maks] [krok])

en: Date format for calendar result and/or default value (Qt-style); defaults to 'ddd MMM d yyyy'
pl: Zapis daty dla wyniku kalendarza oraz/lub domyślna wartość (wg Qt); domyślnie to 'ddd MMM d rrrr'

en: Calendar dialog box, returns selected date
pl: Okno dialogowe z kalendarzem, zwraca wybraną datę

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
pl: Związuje okno dialogowe z programem X o podanym identyfikatorze

en: A synonym for --attach
pl: Synonim dla --attach

en: Dialog geometry: [=][<width>{xX}<height>][{+-}<xoffset>{+-}<yoffset>]
pl: Geometria okna dialogowego: [=][<width>{xX}<height>][{+-}<xoffset>{+-}<yoffset>]

en: Arguments - depending on main option
pl: Argumenty - zależą od głównej opcji

[ctx: @action:button]
en: &Yes
pl: &Tak

[ctx: @action:button]
en: &No
pl: &Nie

en: Do not ask again
pl: Nie pytaj ponownie

en: Syntax: --combobox <text> item [item] ...
pl: Składnia: --combobox <tekst> item [item] ...

en: Syntax: --menu text tag item [tag item] ...
pl: Składnia: --menu text tag item [tag item] ...

en: Syntax: --checklist text tag item on/off [tag item on/off] ...
pl: Składnia: --checklist text tag item on/off [tag item on/off]

en: Syntax: --radiolist text tag item on/off [tag item on/off] ...
pl: Składnia: --radiolist text tag item on/off [tag item on/off] ...

[ctx: @title:window]
en: Open
pl: Otwórz

[ctx: @title:window]
en: Save As
pl: Zapisz jako

[ctx: @title:window]
en: Select Directory
pl: Wybierz katalog

[ctx: @title:window]
en: Choose Color
pl: Wybierz kolor

en: Syntax: --slider <text> <min> <max> <step>
pl: Składnia: --slider <tekst> <min> <maks> <krok>

en: Cancel
pl: Anuluj

en: kdialog: could not open file %1
pl: kdialog: nie można otworzyć pliku %1
