kdialog - en to si translation catalogue (38 entries)

en: KDialog can be used to show nice dialog boxes from shell scripts
si: ශෙල් විධානාවලි සඳහා අගනා සංවාද කොටු පෙන්වීමටද KDialog භාවිත කල හැක

en: Current maintainer
si: වත්මන් පරිපාලක

en: Question message box with yes/no buttons
si: ඔව්/නැහැ බොත්තම් සමඟ ප්‍රශ්ණ පණිවුඩයක්

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
si: ඔව්/නැහැ/අවලංගු බොත්තම් සහිත ප්‍රශ්ණ පණිවුඩය

en: Warning message box with yes/no buttons
si: ඔව්/නැහැ බොත්තම් අඩංගු අවවාද පණිවුඩය

en: Warning message box with continue/cancel buttons
si: ඉදිරියට/අවලංගු බොත්තම් සහිත අවවාද පණිවුඩ කොටුව

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
si: ඔව්/නැහැ/අවලංගු බොත්තම් අඩංගු අවවාද පණිවුඩය

en: Use text as Yes button label
si: ඔව් බොත්තමේ ලේබලය ලෙස පෙළ

en: Use text as No button label
si: නැහැ බොත්තමේ ලේබලය ලෙස පෙළ

en: Use text as Cancel button label
si: අවලංගු බොත්තමේ ලේබලය ලෙස පෙළ

en: Use text as Continue button label
si: ඉදිරියට බොත්තමේ ලේබලය ලෙස පෙළ

en: 'Sorry' message box
si: 'සමාවන්න' පණිවුඩ කොටුව

en: 'Error' message box
si: 'දෝශය' පණිවුඩ කොටුව

en: Message Box dialog
si: පණිවුඩ සංවාද කොටුව

en: Input Box dialog
si: ආදාන කොටු සංවාදය

en: Password dialog
si: මුරපද සංවාදය

en: Text Box dialog
si: පෙළ කොටු සංවාදය

en: Text Input Box dialog
si: පෙළ ආදාන කොටු සංවාදය

en: ComboBox dialog
si: සංයුක්ත කොටු සංවාදය

en: Menu dialog
si: මෙනු සංවාදය

en: Check List dialog
si: සලකුණු ලැයිස්තු සංවාදය

en: Radio List dialog
si: රේඩියෝ ලැයිස්තු සංවාදය

en: Passive Popup
si: අක්‍රීය පොප්අප්

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
si: ප්‍රගති තීරු සංවාදය, සන්නිවේදනය සඳහා D-Bus යොමුවක් ලබාදේ

en: Color dialog to select a color
si: වර්ණ තෝරාගැනීමට වර්ණ සංවාදය

en: Dialog title
si: සංවාද මාතෘකාව

en: Allows the --getopenurl and --getopenfilename options to return multiple files
si: ගොනු කිහිපයක් ලබාදීම සඳහා --getopenurl හා --getopenfilename විධානයන්ට ඉඩදෙයි

en: Return list items on separate lines (for checklist option and file open with --multiple)
si: වෙන් වෙන් පේළි වල ලැයිස්තු අයිතම ලබාදෙන්න (සලකුණු ලැයිස්තු අභිප්‍රේතයට හා --multiple සමඟ ගොනු විවෘත කරන විට)

en: Outputs the winId of each dialog
si: එක් එක් සංවාදයේ winId ප්‍රතිදාන

en: Config file and option name for saving the "do-not-show/ask-again" state
si: "නැවත නොඅසන්න/නොපෙන්වන්න" තත්වයන් සුරැකීමේ ගොනුව සහ අභිප්‍රේත නම

en: Slider dialog box, returns selected value
si: ස්ලයිඩ සංවාද කොටුව, තෝරාගත් අගය ලබාදෙයි

en: Calendar dialog box, returns selected date
si: දිනදර්ශන සංවාද කොටුව, තෝරාගත් දිනය ලබාදෙයි

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
si: winid මගින් දෙන ලද X යෙදුමක් මගින් සංවාදයක් සඟවන්න

en: Arguments - depending on main option
si: විවාද - ප්‍රධාන අභිප්‍රේත මත පදනම්ව

[ctx: @title:window]
en: Open
si: විවෘත කරන්න

[ctx: @title:window]
en: Save As
si: සුරකින්න

[ctx: @title:window]
en: Choose Color
si: වර්ණය තෝරන්න

en: kdialog: could not open file %1
si: kdialog: %1 ගොනුව විවෘත කල නොහැක
