kdialog - en to sk translation catalogue (60 entries)

en: KDialog can be used to show nice dialog boxes from shell scripts
sk: Aplikácia KDialog môže byť použitá na zobrazenie pekných dialógov zo shellových skriptov

en: Current maintainer
sk: Aktuálny správca

en: Question message box with yes/no buttons
sk: Dialóg s tlačidlami Áno/Nie

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
sk: Dialóg s tlačidlami Áno/Nie/Zrušiť

en: Warning message box with yes/no buttons
sk: Varovanie s tlačidlami Áno/Nie

en: Warning message box with continue/cancel buttons
sk: Varovanie s tlačidlami Pokračovať/Zrušiť

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
sk: Varovanie s tlačidlami Áno/Nie/Zrušiť

en: Use text as OK button label
sk: Použiť text ako popisok tlačidla OK

en: Use text as Yes button label
sk: Použiť text ako popisok tlačidla Áno

en: Use text as No button label
sk: Použiť text ako popisok tlačidla Nie

en: Use text as Cancel button label
sk: Použiť text ako popisok tlačidla Zrušiť

en: Use text as Continue button label
sk: Použiť text ako popisok tlačidla Pokračovať

en: 'Sorry' message box
sk: Dialóg 'Ľutujem'

en: 'Sorry' message box with expandable Details field
sk: Okno so správou 'Prepáčte' s rozvinuteľným poľom podrobností

en: 'Error' message box
sk: Dialóg 'Chyba'

en: 'Error' message box with expandable Details field
sk: Okno so správou 'Chyba' s rozvinuteľným poľom podrobností

en: Message Box dialog
sk: Dialóg so správou

en: Input Box dialog
sk: Vstupný dialóg

en: Image Box dialog
sk: Dialógové okno s obrázkom

en: Image Box Input dialog
sk: Dialógové okno so vstupom

en: Password dialog
sk: Dialóg s heslom

en: New Password dialog
sk: Dialóg nového hesla

en: Text Box dialog
sk: Dialóg s textom

en: Text Input Box dialog
sk: Dialóg pre zadanie textu

en: ComboBox dialog
sk: Dialóg s rozbaľovacím zoznamom

en: Menu dialog
sk: Dialóg ponuky

en: Check List dialog
sk: Dialóg so zaškrtávacím zoznamom

en: Radio List dialog
sk: Dialóg so zoznamom prepínačov

en: Passive Popup
sk: Pasívne vyskakovacie okno

en: Popup icon
sk: Vyskakovacia ikona

en: File dialog to open an existing file (arguments [startDir] [filter])
sk: Dialóg súborov pre otvorenie existujúceho súboru (argumenty [startDir] [filter])

en: File dialog to save a file (arguments [startDir] [filter])
sk: Dialóg súborov pre uloženie súboru (argumenty [startDir] [filter])

en: File dialog to select an existing directory (arguments [startDir])
sk: Dialóg súborov pre výber existujúceho priečinka (argument [startDir])

en: File dialog to open an existing URL (arguments [startDir] [filter])
sk: Dialóg súborov pre otvorenie existujúceho URL (argumenty [startDir] [filter])

en: File dialog to save a URL (arguments [startDir] [filter])
sk: Dialóg súborov pre uloženie URL (argumenty [startDir] [filter])

en: Icon chooser dialog (arguments [group] [context])
sk: Dialóg výberu ikon (argumenty [skupina] [kontext])

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
sk: Dialóg s ukazovateľom priebehu, vracia referenciu D-Bus pre komunikáciu

en: Color dialog to select a color
sk: Dialóg pre výber farby

en: Allow --getcolor to specify output format
sk: Povoliť --getcolor na určenie výstupného formátu

en: Dialog title
sk: Titulok dialógu

en: Default entry to use for combobox, menu, color, and calendar
sk: Štandardná položka pre použitie v rozbaľovacom zozname, ponuke, farbe a kalendári

en: Allows the --getopenurl and --getopenfilename options to return multiple files
sk: Umožní možnostiam --getopenurl a --getopenfilename vrátiť viacero súborov

en: Return list items on separate lines (for checklist option and file open with --multiple)
sk: Vrátiť položky zoznamu na samostatných riadkoch (pre zoznam so zaškrtávacími tlačidlami a otvorenie súboru s --multiple)

en: Outputs the winId of each dialog
sk: Vypíše winID každého dialógu

en: Config file and option name for saving the "do-not-show/ask-again" state
sk: Konfiguračný súbor a názov možnosti pre uloženie stavu "nezobrazovať/nepýtať sa znovu"

en: Slider dialog box, returns selected value
sk: Dialóg s posuvníkom, vracia vybranú hodnotu

en: Date format for calendar result and/or default value (Qt-style); defaults to 'ddd MMM d yyyy'
sk: Formát dátumu pre výsledok kalendára a/alebo predvolenú hodnotu (Qt-štýl); predvolene 'ddd MMM d yyyy'

en: Calendar dialog box, returns selected date
sk: Dialóg s kalendárom, vracia vybraný dátum

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
sk: Urobí dialóg prechodný pre X aplikáciu zadanú pomocou winid

en: A synonym for --attach
sk: Synonymum pre --attach

en: Dialog geometry: [=][<width>{xX}<height>][{+-}<xoffset>{+-}<yoffset>]
sk: Geometria dialógu: [=][<width>{xX}<height>][{+-}<xoffset>{+-}<yoffset>]

en: Arguments - depending on main option
sk: Argumenty - v závislosti na hlavnej možnosti

en: Do not ask again
sk: Viac sa nepýtať

en: Syntax: --combobox <text> item [item] ...
sk: Syntax: --combobox <text> položka [položka] ...

[ctx: @title:window]
en: Open
sk: Otvoriť

[ctx: @title:window]
en: Save As
sk: Uložiť ako

[ctx: @title:window]
en: Select Directory
sk: Vybrať adresár

[ctx: @title:window]
en: Choose Color
sk: Vybrať farbu

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: kdialog: could not open file %1
sk: kdialog: nepodarilo sa otvoriť súbor %1
