kdialog - en to sl translation catalogue (64 entries)

en: KDialog can be used to show nice dialog boxes from shell scripts
sl: KDialog se uporablja za prikaz lepih pogovornih oken iz lupinskih skriptov

en: (C) 2000, Nick Thompson
sl: © 2000, Nick Thompson

en: Current maintainer
sl: Trenutni vzdrževalec

en: Question message box with yes/no buttons
sl: Okno vprašalnega sporočila z gumboma Da in Ne

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
sl: Okno vprašalnega sporočila z gumbi Da, Ne in Prekliči

en: Warning message box with yes/no buttons
sl: Okno opozorilnega sporočila z gumboma Da in Ne

en: Warning message box with continue/cancel buttons
sl: Okno opozorilnega sporočila z gumboma Nadaljuj in Prekliči

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
sl: Okno opozorilnega sporočila z gumboma Da, Ne in Prekliči

en: Use text as OK button label
sl: Uporabi besedilo za oznako gumba OK

en: Use text as Yes button label
sl: Za oznako gumba Da uporabi besedilo

en: Use text as No button label
sl: Za oznako gumba Ne uporabi besedilo

en: Use text as Cancel button label
sl: Za oznako gumba Prekliči uporabi besedilo

en: Use text as Continue button label
sl: Za oznako gumba Nadaljuj uporabi besedilo

en: 'Sorry' message box
sl: Okno sporočila 'Oprostite'

en: 'Sorry' message box with expandable Details field
sl: Okno sporočila 'Oprostite' z razširljivim poljem Podrobnosti

en: 'Error' message box
sl: Okno sporočila 'Napaka'

en: 'Error' message box with expandable Details field
sl: Okno sporočila 'Napaka' z razširljivim poljem Podrobnosti

en: Message Box dialog
sl: Pogovorno okno sporočila

en: Input Box dialog
sl: Pogovorno okno vnosa

en: Image Box dialog
sl: Pogovorno okno dialoga

en: Image Box Input dialog
sl: Pogovorno okno vhoda dialoga

en: Password dialog
sl: Pogovorno okno gesla

en: New Password dialog
sl: Pogovorno okno novega gesla

en: Text Box dialog
sl: Pogovorno okno z besedilom

en: Text Input Box dialog
sl: Pogovorno okno besedilnega vnosa

en: ComboBox dialog
sl: Pogovorno okno s spustnim poljem

en: Menu dialog
sl: Pogovorno okno menija

en: Check List dialog
sl: Pogovorno okno z seznamom oznak

en: Radio List dialog
sl: Pogovorno okno z izbirnim seznamom

en: Passive Popup
sl: Pasivno pojavno okno

en: Popup icon
sl: Pojavna ikona

en: File dialog to open an existing file (arguments [startDir] [filter])
sl: Datotečno okno za odprtje obstoječe datoteke (argumenti [začetnaMapa] [filter])

en: File dialog to save a file (arguments [startDir] [filter])
sl: Datotečno okno za shranjevanje datoteke (argumenti [začetnaMapa] [filter])

en: File dialog to select an existing directory (arguments [startDir])
sl: Datotečno okno za izbiro obstoječe mape (argumenti [začetnaMapa])

en: File dialog to open an existing URL (arguments [startDir] [filter])
sl: Datotečno okno za odprtje obstoječega naslova URL (argumenti [začetnaMapa] [filter])

en: File dialog to save a URL (arguments [startDir] [filter])
sl: Datotečno okno za shranjevanje naslova URL (argumenti [začetnaMapa] [filter])

en: Icon chooser dialog (arguments [group] [context])
sl: Pogovorno okno izbirnika ikon (argumenti [skupina] [kontekst])

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
sl: Pogovorno okno prikaza napredka, za komunikacijo vrne referenco D-Bus

en: Color dialog to select a color
sl: Pogovorno okno za izbiro barve

en: Allow --getcolor to specify output format
sl: Dovoli --getcolor za navajanje izhodne oblike

en: Dialog title
sl: Naslov pogovornega okna

en: Default entry to use for combobox, menu, color, and calendar
sl: Privzet vnos za uporabo pri spustnih poljih, menijih, barvah in koledarju

en: Allows the --getopenurl and --getopenfilename options to return multiple files
sl: Dovoli, da možnosti --getopenurl in --getopenfilename vrneta več datotek

en: Return list items on separate lines (for checklist option and file open with --multiple)
sl: Vrne vnose seznama v ločenih vrsticah (za možnosti seznama oznak in odpiranje datotek z --multiple)

en: Outputs the winId of each dialog
sl: Izhod winId za vsako pogovorno okno

en: Config file and option name for saving the "do-not-show/ask-again" state
sl: Nastavitvena datoteka in ime možnosti za shranjevanje stanja »ne pokaži/vprašaj več«

en: Slider dialog box, returns selected value
sl: Pogovorno okno z drsnikom, vrne izbrano vrednost

en: Date format for calendar result and/or default value (Qt-style); defaults to 'ddd MMM d yyyy'
sl: Oblika datuma za rezultat v koledarju in/ali privzeto vrednost (v slogu Qt); privzete vrednosti so 'ddd MMM d yyyy'

en: Calendar dialog box, returns selected date
sl: Pogovorno okno s koledarjem, vrne izbrani datum

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
sl: Naredi pogovorno okno prehodno za programe X, določene od winId

en: A synonym for --attach
sl: Sopomenka za --attach

en: Dialog geometry: [=][<width>{xX}<height>][{+-}<xoffset>{+-}<yoffset>]
sl: Geometrija pogovornega okna: [=][<širina>{xX}<višina>][{+-}<odmik X>{+-}<odmik Y>]

en: Arguments - depending on main option
sl: Argumenti – odvisni od glavne možnosti

en: Do not ask again
sl: Ne sprašuj več

en: Syntax: --combobox <text> item [item] ...
sl: Skladnja: --combobox <besedilo> predmet [predmet] ...

en: Syntax: --menu text tag item [tag item] ...
sl: Skladnja: --menu besedilo [značka predmeta] ...

en: Syntax: --checklist text tag item on/off [tag item on/off] ...
sl: Skladnja: --checklist besedilna značka [značka predmeta on/off] ...

en: Syntax: --radiolist text tag item on/off [tag item on/off] ...
sl: Skladnja: --radiolist besedilna značka [značka predmeta on/off] ...

[ctx: @title:window]
en: Open
sl: Odpri

[ctx: @title:window]
en: Save As
sl: Shrani kot

[ctx: @title:window]
en: Select Directory
sl: Izberite mapo

[ctx: @title:window]
en: Choose Color
sl: Izbor barve

en: Cancel
sl: Prekliči

en: kdialog: could not open file %1
sl: kdialog: ni mogoče odpreti datoteke %1
