kdialog - en to sr@ijekavian translation catalogue (67 entries)

en: KDialog
sr@ijekavian: К‑дијалог

en: KDialog can be used to show nice dialog boxes from shell scripts
sr@ijekavian: К‑дијалог се може користити за приказивање финих дијалога из скрипти

en: (C) 2000, Nick Thompson
sr@ijekavian: © 2000, Ник Томпсон

en: David Faure
sr@ijekavian: Давид Фор

en: Current maintainer
sr@ijekavian: тренутни одржавалац

en: Brad Hards
sr@ijekavian: Бред Хардс

en: Nick Thompson
sr@ijekavian: Ник Томпсон

en: Matthias Hölzer
sr@ijekavian: Матијас Хелцер-Клипфел

en: David Gümbel
sr@ijekavian: Давид Гимбел

en: Richard Moore
sr@ijekavian: Ричард Мур

en: Dawit Alemayehu
sr@ijekavian: Давит Алемајеху

en: Kai Uwe Broulik
sr@ijekavian: Каи Уве Броулик

en: Question message box with yes/no buttons
sr@ijekavian: Питање са дугмадима да/не

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
sr@ijekavian: Питање са дугмадима да/не/одустани

en: Warning message box with yes/no buttons
sr@ijekavian: Упозорење са дугмадима да/не

en: Warning message box with continue/cancel buttons
sr@ijekavian: Упозорење са дугмадима настави/одустани

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
sr@ijekavian: Упозорење са дугмадима да/не/одустани

en: Use text as Yes button label
sr@ijekavian: Овај текст је етикета дугмета „Да“

en: Use text as No button label
sr@ijekavian: Овај текст је етикета дугмета „Не“

en: Use text as Cancel button label
sr@ijekavian: Овај текст је етикета дугмета „Одустани“

en: Use text as Continue button label
sr@ijekavian: Овај текст је етикета дугмета „Настави“

en: 'Sorry' message box
sr@ijekavian: Порука „Извините“

en: 'Sorry' message box with expandable Details field
sr@ijekavian: Порука „Извините“ са проширивим детаљима

en: 'Error' message box
sr@ijekavian: Порука „Грешка“

en: 'Error' message box with expandable Details field
sr@ijekavian: Порука „Грешка“ са проширивим детаљима

en: Message Box dialog
sr@ijekavian: Дијалог са поруком

en: Input Box dialog
sr@ijekavian: Дијалог за унос

en: Password dialog
sr@ijekavian: Дијалог за лозинку

en: New Password dialog
sr@ijekavian: Дијалог за нову лозинку

en: Text Box dialog
sr@ijekavian: Дијалог за текст

en: Text Input Box dialog
sr@ijekavian: Дијалог за унос текста

en: ComboBox dialog
sr@ijekavian: Дијалог са списком

en: Menu dialog
sr@ijekavian: Дијалог са менијем

en: Check List dialog
sr@ijekavian: Дијалог са опцијама, кућице

en: Radio List dialog
sr@ijekavian: Дијалог са опцијама, радио

en: Passive Popup
sr@ijekavian: Пасивни искакач

en: File dialog to open an existing file (arguments [startDir] [filter])
sr@ijekavian: Дијалог за отварање постојећег фајла (аргументи [почетна-фасцикла] [филтер])

en: File dialog to save a file (arguments [startDir] [filter])
sr@ijekavian: Дијалог за уписивање фајла (аргументи [почетна-фасцикла] [филтер])

en: File dialog to select an existing directory (arguments [startDir])
sr@ijekavian: Дијалог за бирање постојеће фасцикле (аргументи [почетна-фасцикла])

en: File dialog to open an existing URL (arguments [startDir] [filter])
sr@ijekavian: Дијалог за отварање постојећег УРЛ‑а (аргументи [почетна-фасцикла] [филтер])

en: File dialog to save a URL (arguments [startDir] [filter])
sr@ijekavian: Дијалог за уписивање УРЛ‑а (аргументи [почетна-фасцикла] [филтер])

en: Icon chooser dialog (arguments [group] [context])
sr@ijekavian: Дијалог бирача иконице (аргументи [група] [контекст])

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
sr@ijekavian: Дијалог напретка, враћа д‑бус упућивач за комуникацију

en: Color dialog to select a color
sr@ijekavian: Дијалог за бирање боје

en: Allow --getcolor to specify output format
sr@ijekavian: Дозвољава задавање излазног формата уз --getcolor

en: Dialog title
sr@ijekavian: Наслов дијалога

en: Default entry to use for combobox, menu and color
sr@ijekavian: Подразумијевани унос за падајући списак, мени и боју

en: Allows the --getopenurl and --getopenfilename options to return multiple files
sr@ijekavian: Дозвољава да опције --getopenurl и --getopenfilename врате више фајлова

en: Return list items on separate lines (for checklist option and file open with --multiple)
sr@ijekavian: Врати ставке на одвојеним редовима (за списак опција и отварање фајлова помоћу --multiple)

en: Outputs the winId of each dialog
sr@ijekavian: Исписује ИД прозора за сваки дијалог

en: Config file and option name for saving the "do-not-show/ask-again" state
sr@ijekavian: Поставни фајл и име опције за уписивање стања „не приказуј/не питај опет“

en: Slider dialog box, returns selected value
sr@ijekavian: Дијалог са клизачем, враћа изабрану вриједност

en: Calendar dialog box, returns selected date
sr@ijekavian: Дијалог са календаром, враћа изабрани датум

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
sr@ijekavian: Дијалог пролазан за икс програм одређен ИД‑ом прозора

en: A synonym for --attach
sr@ijekavian: Синоним за --attach

en: Dialog geometry: [=][<width>{xX}<height>][{+-}<xoffset>{+-}<yoffset>]
sr@ijekavian: Геометрија дијалога: [=][<ширина>{xX}<висина>][{+-}<x‑помак>{+-}<y‑помак>]

en: Arguments - depending on main option
sr@ijekavian: Аргументи, зависе од главне опције

en: Syntax: --combobox <text> item [item] ...
sr@ijekavian: Синтакса: --combobox текст ставка [ставка] ...

en: Syntax: --menu text [tag item] [tag item] ...
sr@ijekavian: Синтакса: --menu текст [ознака ставка] [ознака ставка] ...

en: Syntax: --checklist text [tag item on/off] [tag item on/off]
sr@ijekavian: Синтакса: --checklist текст [ознака ставка укљ/искљ] [ознака ставка укљ/искљ] ...

en: Syntax: --radiolist text [tag item on/off] ...
sr@ijekavian: Синтакса: --radiolist текст [ознака ставка укљ/искљ] ...

[ctx: @title:window]
en: Open
sr@ijekavian: Отварање

[ctx: @title:window]
en: Save As
sr@ijekavian: Уписивање као

[ctx: @title:window]
en: Select Directory
sr@ijekavian: Избор фасцикле

[ctx: @title:window]
en: Choose Color
sr@ijekavian: Избор боје

en: Cancel
sr@ijekavian: Одустани

en: kdialog: could not open file %1
sr@ijekavian: К‑дијалог: Не могу да отворим фајл ‘%1’
