kdialog - en to sr@latin translation catalogue (67 entries)

en: KDialog
sr@latin: K‑dijalog

en: KDialog can be used to show nice dialog boxes from shell scripts
sr@latin: K‑dijalog se može koristiti za prikazivanje finih dijaloga iz skripti

en: (C) 2000, Nick Thompson
sr@latin: © 2000, Nik Tompson

en: David Faure
sr@latin: David For

en: Current maintainer
sr@latin: trenutni održavalac

en: Brad Hards
sr@latin: Bred Hards

en: Nick Thompson
sr@latin: Nik Tompson

en: Matthias Hölzer
sr@latin: Matijas Helcer-Klipfel

en: David Gümbel
sr@latin: David Gimbel

en: Richard Moore
sr@latin: Ričard Mur

en: Dawit Alemayehu
sr@latin: Davit Alemajehu

en: Kai Uwe Broulik
sr@latin: Kai Uve Broulik

en: Question message box with yes/no buttons
sr@latin: Pitanje sa dugmadima da/ne

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
sr@latin: Pitanje sa dugmadima da/ne/odustani

en: Warning message box with yes/no buttons
sr@latin: Upozorenje sa dugmadima da/ne

en: Warning message box with continue/cancel buttons
sr@latin: Upozorenje sa dugmadima nastavi/odustani

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
sr@latin: Upozorenje sa dugmadima da/ne/odustani

en: Use text as Yes button label
sr@latin: Ovaj tekst je etiketa dugmeta „Da“

en: Use text as No button label
sr@latin: Ovaj tekst je etiketa dugmeta „Ne“

en: Use text as Cancel button label
sr@latin: Ovaj tekst je etiketa dugmeta „Odustani“

en: Use text as Continue button label
sr@latin: Ovaj tekst je etiketa dugmeta „Nastavi“

en: 'Sorry' message box
sr@latin: Poruka „Izvinite“

en: 'Sorry' message box with expandable Details field
sr@latin: Poruka „Izvinite“ sa proširivim detaljima

en: 'Error' message box
sr@latin: Poruka „Greška“

en: 'Error' message box with expandable Details field
sr@latin: Poruka „Greška“ sa proširivim detaljima

en: Message Box dialog
sr@latin: Dijalog sa porukom

en: Input Box dialog
sr@latin: Dijalog za unos

en: Password dialog
sr@latin: Dijalog za lozinku

en: New Password dialog
sr@latin: Dijalog za novu lozinku

en: Text Box dialog
sr@latin: Dijalog za tekst

en: Text Input Box dialog
sr@latin: Dijalog za unos teksta

en: ComboBox dialog
sr@latin: Dijalog sa spiskom

en: Menu dialog
sr@latin: Dijalog sa menijem

en: Check List dialog
sr@latin: Dijalog sa opcijama, kućice

en: Radio List dialog
sr@latin: Dijalog sa opcijama, radio

en: Passive Popup
sr@latin: Pasivni iskakač

en: File dialog to open an existing file (arguments [startDir] [filter])
sr@latin: Dijalog za otvaranje postojećeg fajla (argumenti [početna-fascikla] [filter])

en: File dialog to save a file (arguments [startDir] [filter])
sr@latin: Dijalog za upisivanje fajla (argumenti [početna-fascikla] [filter])

en: File dialog to select an existing directory (arguments [startDir])
sr@latin: Dijalog za biranje postojeće fascikle (argumenti [početna-fascikla])

en: File dialog to open an existing URL (arguments [startDir] [filter])
sr@latin: Dijalog za otvaranje postojećeg URL‑a (argumenti [početna-fascikla] [filter])

en: File dialog to save a URL (arguments [startDir] [filter])
sr@latin: Dijalog za upisivanje URL‑a (argumenti [početna-fascikla] [filter])

en: Icon chooser dialog (arguments [group] [context])
sr@latin: Dijalog birača ikonice (argumenti [grupa] [kontekst])

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
sr@latin: Dijalog napretka, vraća D‑Bus upućivač za komunikaciju

en: Color dialog to select a color
sr@latin: Dijalog za biranje boje

en: Allow --getcolor to specify output format
sr@latin: Dozvoljava zadavanje izlaznog formata uz --getcolor

en: Dialog title
sr@latin: Naslov dijaloga

en: Default entry to use for combobox, menu and color
sr@latin: Podrazumevani unos za padajući spisak, meni i boju

en: Allows the --getopenurl and --getopenfilename options to return multiple files
sr@latin: Dozvoljava da opcije --getopenurl i --getopenfilename vrate više fajlova

en: Return list items on separate lines (for checklist option and file open with --multiple)
sr@latin: Vrati stavke na odvojenim redovima (za spisak opcija i otvaranje fajlova pomoću --multiple)

en: Outputs the winId of each dialog
sr@latin: Ispisuje ID prozora za svaki dijalog

en: Config file and option name for saving the "do-not-show/ask-again" state
sr@latin: Postavni fajl i ime opcije za upisivanje stanja „ne prikazuj/ne pitaj opet“

en: Slider dialog box, returns selected value
sr@latin: Dijalog sa klizačem, vraća izabranu vrednost

en: Calendar dialog box, returns selected date
sr@latin: Dijalog sa kalendarom, vraća izabrani datum

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
sr@latin: Dijalog prolazan za X program određen ID‑om prozora

en: A synonym for --attach
sr@latin: Sinonim za --attach

en: Dialog geometry: [=][<width>{xX}<height>][{+-}<xoffset>{+-}<yoffset>]
sr@latin: Geometrija dijaloga: [=][<širina>{xX}<visina>][{+-}<x‑pomak>{+-}<y‑pomak>]

en: Arguments - depending on main option
sr@latin: Argumenti, zavise od glavne opcije

en: Syntax: --combobox <text> item [item] ...
sr@latin: Sintaksa: --combobox tekst stavka [stavka] ...

en: Syntax: --menu text [tag item] [tag item] ...
sr@latin: Sintaksa: --menu tekst [oznaka stavka] [oznaka stavka] ...

en: Syntax: --checklist text [tag item on/off] [tag item on/off]
sr@latin: Sintaksa: --checklist tekst [oznaka stavka uklj/isklj] [oznaka stavka uklj/isklj] ...

en: Syntax: --radiolist text [tag item on/off] ...
sr@latin: Sintaksa: --radiolist tekst [oznaka stavka uklj/isklj] ...

[ctx: @title:window]
en: Open
sr@latin: Otvaranje

[ctx: @title:window]
en: Save As
sr@latin: Upisivanje kao

[ctx: @title:window]
en: Select Directory
sr@latin: Izbor fascikle

[ctx: @title:window]
en: Choose Color
sr@latin: Izbor boje

en: Cancel
sr@latin: Odustani

en: kdialog: could not open file %1
sr@latin: K‑dijalog: Ne mogu da otvorim fajl ‘%1’
