kdialog - en to ug translation catalogue (39 entries)

en: KDialog can be used to show nice dialog boxes from shell scripts
ug: KDialog بولسا shell قوليازمادا دوستانە سۆزلەشكۈنى كۆرسىتىشكە ئىشلىتىلىدۇ

en: (C) 2000, Nick Thompson
ug: (C) 2000، Nick Thompson

en: Current maintainer
ug: نۆۋەتتىكى مەسئۇلى

en: Question message box with yes/no buttons
ug: ھەئە/ياق توپچا بار سوئال ئۇچۇر قۇتاسى

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
ug: ھەئە/ياق/ۋاز كەچ توپچا بار سوئال ئۇچۇر قۇتاسى

en: Warning message box with yes/no buttons
ug: ھەئە/ياق توپچا بار ئاگاھلاندۇرۇش ئۇچۇر قۇتاسى

en: Warning message box with continue/cancel buttons
ug: داۋاملاشتۇر/ۋاز كەچ توپچا بار ئاگاھلاندۇرۇش ئۇچۇر قۇتاسى

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
ug: ھەئە/ياق/ۋاز كەچ توپچا بار ئاگاھلاندۇرۇش ئۇچۇر قۇتاسى

en: Use text as Yes button label
ug: ھەئە توپچا بەلگىسى تېكىستىنى ئىشلەت

en: Use text as No button label
ug: ياق توپچا بەلگىسى تېكىستىنى ئىشلەت

en: Use text as Cancel button label
ug: ۋاز كەچ توپچا بەلگىسى تېكىستىنى ئىشلەت

en: Use text as Continue button label
ug: داۋاملاشتۇر توپچا بەلگىسى تېكىستىنى ئىشلەت

en: 'Sorry' message box
ug: «كەچۈرۈڭ» ئۇچۇر كۆزنەكچىسى

en: 'Error' message box
ug: «خاتا» ئۇچۇر كۆزنەكچىسى

en: Message Box dialog
ug: ئۇچۇر قۇتا سۆزلەشكۈسى

en: Input Box dialog
ug: كىرگۈزۈش قۇتا سۆزلەشكۈسى

en: Password dialog
ug: ئىم سۆزلەشكۈسى

en: Text Box dialog
ug: تېكىست كۆزنەكچە سۆزلەشكۈسى

en: Text Input Box dialog
ug: تېكىست كىرگۈزۈش قۇتا سۆزلەشكۈسى

en: ComboBox dialog
ug: بىرىكمە قۇتا سۆزلەشكۈسى

en: Menu dialog
ug: تىزىملىك سۆزلەشكۈسى

en: Check List dialog
ug: تىزىم سۆزلەشكۈسىنى تەكشۈر

en: Radio List dialog
ug: تاق تاللاش تىزىم سۆزلەشكۈسى

en: Passive Popup
ug: پاسسىپ قاڭقىش كۆزنەكى

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
ug: سۈرئەت بالداق سۆزلەشكۈسى، D-Bus نەقىلنى قايتۇرۇپ ئالاقە قىلىدۇ

en: Color dialog to select a color
ug: رەڭ تاللايدىغان رەڭ سۆزلەشكۈسى

en: Dialog title
ug: سۆزلەشكۈ ماۋزۇسى

en: Allows the --getopenurl and --getopenfilename options to return multiple files
ug: --getopenurl ۋە --getopenfilename تاللانمىغا يول قويۇلسا كۆپ ھۆججەت قايتۇرىدۇ

en: Return list items on separate lines (for checklist option and file open with --multiple)
ug: يەككە قۇر بويىچە قايتۇرغان تۈر تىزىمى (كۆپ تاللاش تىزىمى تاللانمىسى تۈرى ۋە --multiple بىلەن ئېچىلغان ھۆججەتكە ماس كېلىدۇ)

en: Outputs the winId of each dialog
ug: ھەر بىر سۆزلەشكۈنىڭ winId چىقىرىشى

en: Config file and option name for saving the "do-not-show/ask-again" state
ug: «قايتا كۆرسەتمە/قايتا سورا» ھالىتىنىڭ سەپلىمە ھۆججىتى ۋە تۈر ئاتىنى ساقلايدۇ

en: Slider dialog box, returns selected value
ug: تام تەسۋىر سۆزلەشكۈ قۇتاسى، تاللانغان قىممەتنى قايتۇرىدۇ

en: Calendar dialog box, returns selected date
ug: يىلنامە سۆزلەشكۈسى، تاللانغان چېسلانى قايتۇرىدۇ

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
ug: winid كۆرسەتكەن X پروگراممىلىرىنىڭ سۆزلەشكۈسى تېز سۈرئەتتە قىممىتىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Arguments - depending on main option
ug: پارامېتىر - ئاساسلىق تاللانمىغا باغلىق

[ctx: @title:window]
en: Open
ug: ئاچ

[ctx: @title:window]
en: Save As
ug: باشقا ئاتتا ساقلا

[ctx: @title:window]
en: Choose Color
ug: رەڭ تاللا

en: kdialog: could not open file %1
ug: kdialog: ھۆججەت %1 نى ئاچقىلى بولمىدى
