kdiamond - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Click the pause button again to resume the game.
da: Tryk på pauseknappen igen for at genoptage spillet.

[ctx: Not meant like 'You have lost', more like 'Time is up'.]
en: Game over.
da: Spillet er slut.

en: Possible moves: %1
da: Mulige træk: %1

en: Points: %1
da: Point: %1

en: Untimed game
da: Spil uden tidsbegrænsning

en: Time left: %1
da: Tid tilbage: %1

note: i18n: ectx: label, entry (Untimed), group (Preferences)
en: Play an untimed game.
da: Spil uden tidsbegrænsning.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
da: Hovedværktøjslinje

en: KDiamond, a three-in-a-row game.
da: KDiamond - et tre på linje-spil.

en: (C) 2008-2010 Stefan Majewsky and others
da: (C) 2008-2010 Stefan Majewsky og andre

en: Original author and current maintainer
da: Oprindelig udvikler og nuværende vedligeholder

en: Gameplay refinement
da: Raffinering af spillet

en: Default theme
da: Standardtema

en: Classic theme
da: Klassisk tema

en: Technical consultant
da: Teknisk konsulent

en: Untimed
da: Uden tidsbegrænsning

en: Timed
da: Med tidsbegrænsning

en: Mode
da: Tilstand

en: <h3>Rules of Game</h3><p>Your goal is to assemble lines of at least three similar diamonds. Click on two adjacent diamonds to swap them.</p><p>Earn extra points by building cascades, and extra seconds by assembling big lines or multiple lines at one time.</p>
da: <h3>Spillets regler</h3><p>Dit mål er at sætte mindst tre ens diamanter ind på række. Klik på to tilstødende diamanter for at bytte om på dem.</p><p>Tjen ekstra point ved at bygge zigzaglinjer, og ekstra sekunder ved at lave lange eller flere rækker på én gang.</p>
