kdiamond - en to el translation catalogue (23 entries)

en: Click the pause button again to resume the game.
el: Κάντε ξανά κλικ στο κουμπί παύσης για τη συνέχιση του παιχνιδιού.

[ctx: Not meant like 'You have lost', more like 'Time is up'.]
en: Game over.
el: Τέλος παιχνιδιού.

en: Possible moves: %1
el: Πιθανές κινήσεις: %1

en: Points: %1
el: Βαθμοί: %1

en: Untimed game
el: Παιχνίδι χωρίς χρόνο

en: Time left: %1
el: Χρόνος: %1

note: i18n: ectx: label, entry (Untimed), group (Preferences)
en: Play an untimed game.
el: Παιχνίδι χωρίς χρονομέτρηση.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

en: KDiamond, a three-in-a-row game.
el: KDiamond, ένα παιχνίδι τριάδων.

en: (C) 2008-2010 Stefan Majewsky and others
el: (C) 2008-2010 Stefan Majewsky και άλλοι

en: Original author and current maintainer
el: Αρχικός συγγραφέας και τρέχων συντηρητής

en: Gameplay refinement
el: Τελειοποίηση παιχνιδιού

en: Default theme
el: Προκαθορισμένο θέμα

en: Classic theme
el: Κλασικό θέμα

en: Technical consultant
el: Τεχνική βοήθεια

[ctx: @title:menu new game]
en: &New
el: &Νέο

[ctx: @item:inmenu]
en: Timed Game
el: Παιχνίδι με χρόνο

[ctx: @item:inmenu]
en: Untimed Game
el: Παιχνίδι χωρίς χρόνο

[ctx: @info:tooltip]
en: Start a new game
el: Έναρξη ενός νέου παιχνιδιού

en: Untimed
el: Χωρίς χρόνο

en: Timed
el: Χρονομετρημένο

en: Mode
el: Λειτουργία

en: <h3>Rules of Game</h3><p>Your goal is to assemble lines of at least three similar diamonds. Click on two adjacent diamonds to swap them.</p><p>Earn extra points by building cascades, and extra seconds by assembling big lines or multiple lines at one time.</p>
el: <h3>Κανόνες του παιχνιδιού</h3><p>Στόχος σας είναι να σχηματίσετε γραμμές από τουλάχιστον τρία όμοια διαμάντια. Κάντε κλικ σε δυο γειτονικά διαμάντια για να τους αλλάξετε θέση.</p><p>Κερδίστε επιπλέον πόντους κατασκευάζοντας καταρράκτες και επιπλέον δευτερόλεπτα σχηματίζοντας μεγάλες ή πολλαπλές γραμμές ταυτόχρονα.</p>
