kdiamond - en to fi translation catalogue (24 entries)

en: Click the pause button again to resume the game.
fi: Napsauta Tauko-painiketta uudestaan jatkaaksesi peliä.

[ctx: Not meant like 'You have lost', more like 'Time is up'.]
en: Game over.
fi: Peli loppui.

en: Possible moves: %1
fi: Mahdollisia siirtoja: %1

en: Points: %1
fi: Pisteitä: %1

en: Untimed game
fi: Peli ilman ajanottoa

en: Time left: %1
fi: Aikaa jäljellä: %1

[ctx: Shown when the board is in motion.]
en: Possible moves: ...
fi: Mahdollisia siirtoja: …

note: i18n: ectx: label, entry (Untimed), group (Preferences)
en: Play an untimed game.
fi: Pelaa ilman ajanottoa.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fi: Päätyökalurivi

en: KDiamond, a three-in-a-row game.
fi: KDiamond – kolme riviin -peli

en: (C) 2008-2010 Stefan Majewsky and others
fi: © 2008–2010 Stefan Majewsky ja muut

en: Original author and current maintainer
fi: Alkuperäinen tekijä ja nykyinen ylläpitäjä

en: Gameplay refinement
fi: Pelaamisen hienosäätö

en: Default theme
fi: Oletusteema

en: Classic theme
fi: Klassinen teema

en: Technical consultant
fi: Tekninen konsultti

[ctx: new game]
en: &New
fi: &Uusi

en: Timed game
fi: Ajanotollinen peli

en: Start a new game
fi: Aloita uusi peli

en: Start a new game.
fi: Aloita uusi peli.

en: Untimed
fi: Ei ajanottoa

en: Timed
fi: Ajanotto

en: Mode
fi: Tila

en: <h3>Rules of Game</h3><p>Your goal is to assemble lines of at least three similar diamonds. Click on two adjacent diamonds to swap them.</p><p>Earn extra points by building cascades, and extra seconds by assembling big lines or multiple lines at one time.</p>
fi: <h3>Pelin säännöt</h3><p>Tavoitteena on kerätä vähintään kolme samanlaista timanttia riviin. Napsauta kahta vierekkäin olevaa timanttia vaihtaaksesi niiden paikkaa.</p><p>Lisäpisteitä saa rakentamalla peräkkäisiä timanttirivejä, ja lisäaikaa rakentamalla pitkiä rivejä tai yhtäaikaisia rivejä.</p>
