kdiamond - en to gu translation catalogue (28 entries)

en: Click the pause button again to resume the game.
gu: રમત આગળ રમવા.સ્થગિત બટન ફરી દબાવો

[ctx: Not meant like 'You have lost', more like 'Time is up'.]
en: Game over.
gu: રમત પૂરી.

en: Possible moves: %1
gu: સંભવ ચાલો: %1

en: Points: %1
gu: ગુણો: %1

en: Untimed game
gu: સમયમર્યાદા વગરની રમત

en: Time left: %1
gu: બાકી રહેલ સમય: %1

[ctx: Shown when the board is in motion.]
en: Possible moves: ...
gu: સંભવ ચાલો: ...

note: i18n: ectx: label, entry (Untimed), group (Preferences)
en: Play an untimed game.
gu: સમય લગાવ્યા વગરની રમત રમો.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gu: મુખ્ય સાધનપટ્ટી

[ctx: The application's name]
en: KDiamond
gu: કેડાયમંડ

en: KDiamond, a three-in-a-row game.
gu: કેડાયમંડ, એક થ્રી-ઇન-અ-રૉ રમત.

en: Stefan Majewsky
gu: સ્ટેફન મેજ્યુસ્કી

en: Original author and current maintainer
gu: પ્રાથમિક લેખક અને સંભાળનાર

en: Paul Bunbury
gu: પૌલ બનબરી

en: Gameplay refinement
gu: રમત સુધારણા

en: Eugene Trounev
gu: યુજીન ટ્રૌનેવ

en: Default theme
gu: મૂળભુત થીમ

en: Felix Lemke
gu: ફેલિક્સ લેમ્કે

en: Classic theme
gu: ક્લાસિક થીમ

en: Jeffrey Kelling
gu: જેફ્રી કેલીંગ

en: Technical consultant
gu: તકનીકી સંપાદક

[ctx: new game]
en: &New
gu: નવી (&N)

en: Timed game
gu: સમયમર્યાદા વાળી રમત

en: Start a new game
gu: નવી રમત શરુ કરો

en: Start a new game.
gu: નવી રમત શરુ કરો.

en: Untimed
gu: સમય લગાવ્યા વગર

en: Timed
gu: સમય લગાવી

en: Mode
gu: સ્થિતિ
