KDE 4 - en to nb translation catalogue (24 entries)

en: Click the pause button again to resume the game.
nb: Trykk på pauseknappen igjen for å spille videre.

[ctx: Not meant like 'You have lost', more like 'Time is up'.]
en: Game over.
nb: Spillet er slutt.

en: Possible moves: %1
nb: Mulige trekk: %1

en: Points: %1
nb: Poeng: %1

en: Untimed game
nb: Spill uten tid

en: Time left: %1
nb: Tid igjen: %1

[ctx: Shown when the board is in motion.]
en: Possible moves: ...
nb: Mulige trekk: …

note: i18n: ectx: label, entry (Untimed), group (Preferences)
en: Play an untimed game.
nb: Spill uten å ta tiden.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: KDiamond, a three-in-a-row game.
nb: KDiamond, et tre-på-rad-spill.

en: (C) 2008-2010 Stefan Majewsky and others
nb: © 2008–2010 Stefan Majewsky og andre

en: Original author and current maintainer
nb: Opprinnelig utvikler og nåværende vedlikeholder

en: Gameplay refinement
nb: Finpuss av spillet

en: Default theme
nb: Standardtema

en: Classic theme
nb: Klassisk tema

en: Technical consultant
nb: Teknisk konsulent

[ctx: new game]
en: &New
nb: &Ny

en: Timed game
nb: Spill på tid

en: Start a new game
nb: Start et nytt spill

en: Start a new game.
nb: Start et nytt spill.

en: Untimed
nb: Uten tid

en: Timed
nb: På tid

en: Mode
nb: Modus

en: <h3>Rules of Game</h3><p>Your goal is to assemble lines of at least three similar diamonds. Click on two adjacent diamonds to swap them.</p><p>Earn extra points by building cascades, and extra seconds by assembling big lines or multiple lines at one time.</p>
nb: <h3>Spilleregler</h3><p>Målet er å sette sammen linjer med minst tre like diamanter på rekke. Trykk på to nabodiamanter for å bytte dem.</p><p>Du får ekstrapoeng hvis du klarer å fjerne flere rekker på rad, og mer tid hvis du klarer å fjerne lange rekker eller flere rekker samtidig.</p>
