kdiamond - en to ug translation catalogue (6 entries)

[ctx: Not meant like 'You have lost', more like 'Time is up'.]
en: Game over.
ug: ئويۇن تامام.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Original author and current maintainer
ug: ئەسلى يازغۇچى ۋە نۆۋەتتىكى ئاسرىغۇچىلار

en: Default theme
ug: كۆڭۈلدىكى ئۆرنەك

en: Classic theme
ug: كلاسسىك ئۆرنەك

en: Mode
ug: ھالىتى
