kdiff3 - en to bg translation catalogue (581 entries)

en: Getting file status: %1
bg: Вземане статуса на файл: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Reading file: %1
bg: Чете на файл: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Writing file: %1
bg: Запис на файл: %1

en: Out of memory
bg: Няма памет

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Making folder: %1
bg: Създаване на папка: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Removing folder: %1
bg: Премахване на папка: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Removing file: %1
bg: Премахване на файл: %1

en: Creating symbolic link: %1 -> %2
bg: Създаване на връзка към символи: %1 -> %2

en: Renaming file: %1 -> %2
bg: Преименуване на файл: %1 -> %2

en: Copying file: %1 -> %2
bg: Копиране на файл: %1 -> %2

en: Reading folder: %1
bg: Четене на папка: %1

en: Listing directory: %1
bg: Списък на директория: %1

en: Data loss error:
    If it is reproducible please contact the author.
bg: Грешка от загуба на данни:
    Ако продължава, моля, свържете се с автора.

en: Severe Internal Error
bg: Сериозна вътрешна грешка

en: File %1: Line %2
bg: Файл %1: ред %2

en: File %1: Line not available
bg: Файл %1: ред не е наличен

en: Encoding:
bg: Кодова таблица:

en: Line end style:
bg: Край на ред:

en: A
bg: А

en: A (Base)
bg: A (Базов)

en: Encoding: %1
bg: Кодиране: %1

en: Line end style: %1
bg: Стил на завършване на реда: %1

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Top line
bg: Най-горен ред

en: End
bg: Край

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Unicode, 8 bit
bg: Unicode, 8 бита

en: Other
bg: Друго

[ctx: Operation column message]
en: Copy A to B
bg: Копиране на А в B

[ctx: Operation column message]
en: Copy B to A
bg: Копиране на B в А

[ctx: Operation column message]
en: Delete A
bg: Изтриване на А

[ctx: Operation column message]
en: Delete B
bg: Изтриване на B

[ctx: Operation column message]
en: Delete A & B
bg: Изтриване на А и B

[ctx: Operation column message]
en: Merge to A
bg: Сливане с А

[ctx: Operation column message]
en: Merge to B
bg: Сливане с B

[ctx: Operation column message]
en: Merge to A & B
bg: Сливане с А и B

[ctx: Operation column message]
en: Delete (if exists)
bg: Изтриване (ако съществува)

[ctx: Operation column message (Directory merge)]
en: Merge
bg: Сливане

[ctx: Operation column message (File merge)]
en: Merge (manual)
bg: Сливане (ръчно)

[ctx: Operation column message]
en: Error: Conflicting File Types
bg: Грешка: Конфликт в типовете на файлове

[ctx: Operation column message]
en: Error: Changed and Deleted
bg: Грешка: Променено и изтрито

[ctx: Operation column message]
en: Error: Dates are equal but files are not.
bg: Грешка: Датите са еднакви, но файловете не са.

[ctx: Status column message]
en: Done
bg: Готово

[ctx: Status column message]
en: Error
bg: Грешка

[ctx: Status column message]
en: Skipped.
bg: Прескочен.

[ctx: Status column message]
en: Not saved.
bg: Не е записан.

[ctx: Status column message]
en: In progress...
bg: Изпълнява се...

[ctx: Status column message]
en: To do.
bg: Задача.

[ctx: Column title]
en: Name
bg: Име

[ctx: Column title]
en: Operation
bg: Действие

[ctx: Column title]
en: Status
bg: Състояние

[ctx: Column title]
en: Unsolved
bg: Нерешен

[ctx: Column title]
en: Solved
bg: Решен

[ctx: Column title]
en: Nonwhite
bg: Непразни

[ctx: Column title]
en: White
bg: Празни

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort the merge and rescan the folder?
bg: C момента извършвате сливане на папки. Сигурни ли сте, че искате да прекъснете сливането и да сканирате папката отново?

[ctx: Error dialog caption]
en: Warning
bg: Предупреждение

[ctx: Title for rescan button]
en: Rescan
bg: Ново сканиране

[ctx: Title for continue button]
en: Continue Merging
bg: Продължение на сливането

en: Opening of folders failed:
bg: Отварянето на папки не е успешно:

en: Folder A "%1" does not exist or is not a folder.
bg: Папка A "%1" не съществува или не е папка.

en: Folder B "%1" does not exist or is not a folder.
bg: Папка B "%1" не съществува или не е папка.

en: Folder C "%1" does not exist or is not a folder.
bg: Папка C "%1" не съществува или не е папка.

en: Folder Opening Error
bg: Грешка при отваряне на папка

en: The destination folder must not be the same as A or B when three folders are merged.
    Check again before continuing.
bg: Папката на местоназначението не трябва да е същата като A или B, когато се сливат три папки.
    Проверете отново, преди да продължите.

en: Parameter Warning
bg: Предупреждение за параметър

en: Scanning folders...
bg: Сканиране на папки...

en: Reading Folder A
bg: Четене на папка A

en: Reading Folder B
bg: Четене на папка B

en: Reading Folder C
bg: Четене на папка C

en: Some subfolders were not readable in
bg: Някои подпапки не могат да бъдат прочетени в

en: Check the permissions of the subfolders.
bg: Проверете разрешенията на подпапките.

en: Ready.
bg: C готовност.

en: Folder Comparison Status
    
    Number of subfolders: %1
    Number of equal files: %2
    Number of different files: %3
bg: Състояние на сравнението на папките
    Брой подпапки: %1
    Брой еднакви файлове: %2
    Брой различни файлове: %3

en: Number of manual merges: %1
bg: Брой ръчни сливания: %1

en: This affects all merge operations.
bg: Това засяга всички операции по сливане.

en: Changing All Merge Operations
bg: Промяна на всички операции по сливане

en: Processing %1 / %2
    %3
bg: Обработка на %1 / %2
    %3

en: Some files could not be processed.
bg: Някои файлове не могат да бъдат обработени.

en: Aborting due to too many errors.
bg: Прекъсване поради твърде много грешки.

en: This operation is currently not possible.
bg: Това действие в момента не е възможно.

en: Operation Not Possible
bg: Действието не е възможно

en: An error occurred while copying.
bg: По време на копирането е възникнала грешка.

en: Merge Error
bg: Грешка при сливане

en: Unknown merge operation. (This must never happen!)
bg: Непозната операция за сливане. (Това не трябва да се случва никога!)

en: Unknown merge operation.
bg: Непозната операция за сливане.

en: The merge is about to begin.
    
    Choose "Do it" if you have read the instructions and know what you are doing.
    Choosing "Simulate it" will tell you what would happen.
    
    Be aware that this program still has beta status and there is NO WARRANTY whatsoever! Make backups of your vital data!
bg: Сливането ще започне всеки момент.
    
    Изберете "Изпълнение" ако сте прочел инструкциите и знаете какво правите.
    Изберете "Симулация" и ще разберете какво би се случило.
    
    Имайте предвид, че тази програма е все още бета версия и изобщо НЯМА ГАРАНЦИЯ! Правете резервни копия на важната информация!

[ctx: Caption]
en: Starting Merge
bg: Стартиране на сливането

[ctx: Button title to confirm merge]
en: Do It
bg: Изпълнение

[ctx: Button title to simulate merge]
en: Simulate It
bg: Симулация

en: The highlighted item has a different type in the different folders. Select what to do.
bg: Подчертаният елемент има различен тип в различните папки. Изберете какво да направите.

en: The modification dates of the file are equal but the files are not. Select what to do.
bg: Датите на последна промяна на файловете са еднакви, но файловете не са. Изберете какво да се направи.

en: The highlighted item was changed in one folder and deleted in the other. Select what to do.
bg: Подчертаният елемент е променен в едната папка, а е изтрит в другата. Изберете какво да направите.

en: This operation is currently not possible because folder merge is currently running.
bg: Тази операция в момента не е възможна, тъй като в момента се извършва сливане на папки.

en: There was an error in the last step.
    Do you want to continue with the item that caused the error or do you want to skip this item?
bg: Възникнала е грешка в последната стъпка.
    Искате ли да продължите с елемента, който е причинил тази грешка или ще го прескочите?

[ctx: Caption for message dialog]
en: Continue merge after an error
bg: Продължаване на сливането след грешката

[ctx: Continue button title]
en: Continue With Last Item
bg: Продължаване с последния елемент

[ctx: Skip button title]
en: Skip Item
bg: Прескачане на елемент

en: Merge operation complete.
bg: Операцията по сливане завърши.

en: Merge Complete
bg: Сливането завърши

en: Simulated merge complete: Check if you agree with the proposed operations.
bg: Симулацията на сливане завърши: Проверете дали сте съгласни с предложените действия.

en: An error occurred. Press OK to see detailed information.
bg: Възникна грешка. Натиснете OK, за да видите подробна информация.

en: Error: While deleting %1: Creating backup failed.
bg: Грешка: По време на изтриването на %1: Създаването на резервно копие беше неуспешно.

en: delete folder recursively( %1 )
bg: изтриване на папка рекурсивно( %1 )

en: delete( %1 )
bg: изтриване( %1 )

en: Error: delete folder operation failed while trying to read the folder.
bg: Грешка: операцията за изтриване на папка се провали, докато се опитваше да прочете папката.

en: Error: rmdir( %1 ) operation failed.
bg: Грешка: операцията по изтриване на директория( %1 ) беше неуспешна.

en: Error: delete operation failed.
bg: Грешка: операцията по изтриване беше неуспешна.

en: manual merge( %1, %2, %3 -> %4)
bg: ръчно сливане( %1, %2, %3 -> %4)

en:      Note: After a manual merge the user should continue by pressing F7.
bg:      Забележка: След ръчно сливане, потребителят трябва да натисне клавиш F7, за да продължи.

en: Error: copy( %1 -> %2 ) failed.Deleting existing destination failed.
bg: Грешка: копирането на ( %1 -> %2 ) беше неуспешно. Изтриването на съществуващото местоназначение е неуспешно.

en: copyLink( %1 -> %2 )
bg: копиране на препратка( %1 -> %2 )

en: Error: copyLink failed: Remote links are not yet supported.
bg: Грешка: копирането на препратка беше неуспешно: Отдалечени препратки не се поддържат.

en: Error: copyLink failed.
bg: Грешка: копирането на препратка беше неуспешно.

en: copy( %1 -> %2 )
bg: копиране( %1 -> %2 )

en: Error during rename( %1 -> %2 ): Cannot delete existing destination.
bg: Грешка по време на преименуване( %1 -> %2 ): Изтриването на съществуващото местоназначение беше неуспешно.

en: rename( %1 -> %2 )
bg: преименуване( %1 -> %2 )

en: Error: Rename failed.
bg: Грешка: Преименуването беше неуспешно.

en: Error during makeDir of %1. Cannot delete existing file.
bg: Грешка по време на създаване на директория %1. Не може да се изтрие съществуващ файл.

en: makeDir( %1 )
bg: създаване на директория( %1 )

en: Error while creating folder.
bg: Грешка при създаването на папка.

en: Dest
bg: Местоназначение

en: Folder
bg: Папка

en: Type
bg: Вид

en: Size
bg: Размер

en: Attr
bg: Атрибути

en: Last Modification
bg: Последна промяна

en: Link-Destination
bg: Местоназначение на препратката

en: File
bg: Файл

en: not available
bg: не е наличен

en: A (Dest):
bg: А (местоназначение):

en: A (Base):
bg: А (основно):

en: B (Dest):
bg: B (местоназначение):

en: C (Dest):
bg: C (местоназначение):

en: Dest:
bg: Местоназначение:

note: i18n("Saving Directory Merge State ..."));
en: Save Folder Merge State As...
bg: Запазване на състоянието на сливане на папки като...

en: Start/Continue Folder Merge
bg: Стартиране/Продължаване на сливането на папки

en: Run Operation for Current Item
bg: Стартиране на операцията за текущия елемент

en: Compare Selected File
bg: Сравняване на маркираните файлове

en: Merge Current File
bg: Сливане на текущия файл

en: Merge
    File
bg: Сливане
    на файл

en: Fold All Subfolders
bg: Сгънете всички подпапки

en: Unfold All Subfolders
bg: Разгъване на всички подпапки

en: Rescan
bg: Ново сканиране

note: i18n("Save Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSaveMergeState, ac, "dir_save_merge_state"); i18n("Load Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotLoadMergeState, ac, "dir_load_merge_state");
en: Choose A for All Items
bg: Изберете А за всички елементи

en: Choose B for All Items
bg: Изберете B за всички елементи

en: Choose C for All Items
bg: Изберете C за всички елементи

en: Auto-Choose Operation for All Items
bg: Автоматично избиране на операция за всички елементи

en: No Operation for All Items
bg: Без операция за всички елементи

note: i18n("Synchronize Directories"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSynchronizeDirectories, ac, "dir_synchronize_directories"); d->m_pDirChooseNewerFiles = GuiUtils::createAction< KToggleAction >(i18n("Copy Newer Files Instead of Merging"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotChooseNewerFiles, ac, 
en: Show Identical Files
bg: Показване на идентични файлове

en: Identical
    Files
bg: Идентични
    файлове

en: Show Different Files
bg: Показване на различните файлове

en: Show Files only in A
bg: Показване на файлове само в A

en: Files
    only in A
bg: Файлове
    само в A

en: Show Files only in B
bg: Показване на файлове само в B

en: Files
    only in B
bg: Файлове
    само в B

en: Show Files only in C
bg: Показване на файлове само в C

en: Files
    only in C
bg: Файлове
    само в C

en: Compare Explicitly Selected Files
bg: Сравняване на маркираните файлове

en: Merge Explicitly Selected Files
bg: Сливане на маркираните файлове

en: Do Nothing
bg: Да не се прави нищо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCheckBox)
en: Merge
bg: Сливане

en: Delete (if exists)
bg: Изтриване (ако съществува)

en: Copy A to B
bg: Копиране на А в B

en: Copy B to A
bg: Копиране на B в А

en: Delete A
bg: Изтриване на А

en: Delete B
bg: Изтриване на B

en: Delete A && B
bg: Изтриване на А и B

en: Merge to A
bg: Сливане с А

en: Merge to B
bg: Сливане с B

en: Merge to A && B
bg: Сливане в А и B

en: Unable to determine full url. No parent specified.
bg: Невъзможно е да се определи пълният url адрес. Не е посочен родител.

en: Failed to read file: %1
bg: Неуспешно четене на файл: %1

en: Creating temp copy of %1 failed.
bg: Създаването на временно копие на %1 беше неуспешно.

en: Opening %1 failed. %2
bg: Отварянето на %1 се провали. %2

en: Error reading from %1. %2
bg: Грешка при четене от %1. %2

en: While trying to make a backup, deleting an older backup failed.
    Filename: %1
bg: При опит за създаване на резервно копие, изтриването на по-старо резервно копие се провали.
    Име на файл: %1

en: While trying to make a backup, renaming failed.
    Filenames: %1 -> %2
bg: Имена на файлове: %1 -> %2

en: Current Configuration:
bg: Текуща конфигурация:

en: Config Option Error:
bg: Грешка на опция за конфигурация:

en: Option --auto used, but no output file specified.
bg: Използвана е настройка --auto, но не е указан изходен файл.

en: Directory merge
bg: Сливане на директория

en: Merge info
bg: Информация за сливане

en: Saving failed.
bg: Запазването е неуспешно.

en: Option --auto ignored for folder comparison.
bg: Опцията --auto е пренебрегната за сравнение на папки.

en: Opening of these files failed:
bg: Отварянето на тези файлове беше неуспешно:

en: File open error
bg: Грешка при отваряне на файл

en: Opens documents for comparison...
bg: Отваря документ за сравняване...

en: Reload
bg: Презареждане

en: Saves the merge result. All conflicts must be solved!
bg: Запазване на резултатът от сливането. Всички конфликти трябва да са решени!

en: Saves the current document as...
bg: Запазване на текущият документ като...

en: Print the differences
bg: Отпечатване на разликите

en: Quits the application
bg: Излиза от програмата

en: Undo last action.
bg: Отмяна на последното действие.

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
bg: Изрязва избраната област и я слага в системния буфер

en: Copies the selected section to the clipboard
bg: Копира избраната област в системния буфер

en: Pastes the clipboard contents to current position
bg: Поставяне съдържанието на системния буфер на посоченото място

en: Select everything in current window
bg: Избиране на всичко в текущия прозорец

en: Search for a string
bg: Търсене на низ

en: Search again for the string
bg: Повторно търсене на низа

en: Enables/disables the statusbar
bg: Включва/Изключва лентата за състоянието

en: Configure KDiff3...
bg: Настройване на KDiff3...

en: Go to Current Delta
bg: Отиване на текущата разлика

en: Current
    Delta
bg: Текуща
    разлика

en: Go to First Delta
bg: Отиване на първата разлика

en: First
    Delta
bg: Първа
    разлика

en: Go to Last Delta
bg: Отиване на последната разлика

en: Last
    Delta
bg: Последна
    разлика

en: (Skips white space differences when "Show White Space" is disabled.)
bg: (Прескача разликата в интервалите, когато настройката "Показване на интервалите" е изключена.)

en: (Does not skip white space differences even when "Show White Space" is disabled.)
bg: (Прескача разликата в интервалите, дори когато настройката "Показване на интервалите" е изключена.)

en: Go to Previous Delta
bg: Отиване на предишната разлика

en: Prev
    Delta
bg: Предишна
    разлика

en: Go to Next Delta
bg: Отиване на следващата разлика

en: Next
    Delta
bg: Следваща
    разлика

en: Go to Previous Conflict
bg: Отиване на предишния конфликт

en: Prev
    Conflict
bg: Предишен
    конфликт

en: Go to Next Conflict
bg: Отиване на следващия конфликт

en: Next
    Conflict
bg: Следващ
    конфликт

en: Go to Previous Unsolved Conflict
bg: Отиване на предишния неразрешен конфликт

en: Prev
    Unsolved
bg: Предишен
    неразрешен

en: Go to Next Unsolved Conflict
bg: Отиване на следващия неразрешен конфликт

en: Next
    Unsolved
bg: Следващ
    неразрешен

[ctx: Title for menu item]
en: Go to Line
bg: Отиване на ред

[ctx: Text used for toolbar button.]
en: Go
    Line
bg: Отиване
    Ред

[ctx: Additional text intooltip]
en: .
     Goto specified line.
bg: .
     Преминаване към посочения ред.

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From A
bg: Маркирайте ред(ове) от А

[ctx: Text used for select A toolbar button.]
en: Choose
    A
bg: Избиране
    А

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From B
bg: Изберете ред(ове) от B

[ctx: Text used for select B when toolbar button.]
en: Choose
    B
bg: Избиране
    B

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From C
bg: Изберете ред(ове) от C

[ctx: Text used for select C toolbar button.]
en: Choose
    C
bg: Избиране
    C

[ctx: Title for menu item]
en: Automatically Go to Next Unsolved Conflict After Source Selection
bg: Автоматично прехвърляне към следващия нерешен конфликт, след избиране на източник

[ctx: Auto goto next unsolced toolbar text.]
en: Auto
    Next
bg: Автоматично
    следващ

en: Show Space && Tabulator Characters
bg: Показване на символи за интервал и табулатор

[ctx: Show whitespace toolbar text.]
en: White
    Characters
bg: Празни
    Символи

en: Show White Space
bg: Показване на интервалите

[ctx: Show whitespace changes toolbar text.]
en: White
    Deltas
bg: Празни
    Различни

en: Show Line Numbers
bg: Показване на номера на редове

[ctx: Show line numbers toolbar text]
en: Line
    Numbers
bg: Редове
    Номера

en: Automatically Solve Simple Conflicts
bg: Автоматично разрешаване на простите конфликти

en: Set Deltas to Conflicts
bg: Задаване на действията за конфликти

en: Run Regular Expression Auto Merge
bg: Изпълнение на автосливане на регулярни изрази

en: Automatically Solve History Conflicts
bg: Автоматично разрешаване на конфликтите в историята

en: Split Diff At Selection
bg: Разделяне на разликата при избраното

en: Join Selected Diffs
bg: Сливане на избраните разлики

en: Show Window A
bg: Показване на прозорец А

en: Show Window B
bg: Показване на прозорец B

en: Show Window C
bg: Показване на прозорец C

en: Normal Overview
bg: Нормален изглед

en: A vs. B Overview
bg: Изглед на А срещу B

en: A vs. C Overview
bg: Изглед на А срещу C

en: B vs. C Overview
bg: Изглед на B срещу C

en: Word Wrap Diff Windows
bg: Пренасяне на думи за прозорци на Diff

en: Add Manual Diff Alignment
bg: Добавяне на ръчно подравняване на разликите

en: Clear All Manual Diff Alignments
bg: Изчистване на ръчно подравняване на разликите

en: Focus Next Window
bg: Фокусиране на следващия прозорец

en: Focus Prev Window
bg: Фокусиране върху предишния прозорец

en: Toggle Split Orientation
bg: Превключване към разделена подредба

en: Folder && Text Split Screen View
bg: Изглед на разделен екран за папка и текст

en: Toggle Between Folder && Text View
bg: Превключване между изглед на папка и текст

en: The merge result has not been saved.
bg: Резултатът от сливането не е запазен.

en: Save && Quit
bg: Запазване и изход

en: Quit Without Saving
bg: Изход без запис

en: Saving the merge result failed.
bg: Запазването на резултата от сливането е неуспешно.

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort?
bg: C момента извършвате сливане на папки. Сигурни ли сте, че искате да прекъснете?

en: Saving file...
bg: Запазване на файл...

en: Saving file with a new filename...
bg: Запазване на файла с ново име...

en: Save As...
bg: Запазване като...

en: Printing not implemented.
bg: Отпечатването не е внедрено.

en: Printing...
bg: Отпечатване...

en: Printing page %1 of %2
bg: Отпечатване на страница %1 от %2

en:  (Selection)
bg:  (Избор)

en: Printing completed.
bg: Отпечатването приключи.

en: Printing aborted.
bg: Отпечатването е прекъснато.

en: Exiting...
bg: Излизане...

en: Toggle the statusbar...
bg: Превключване на лентата за състоянието...

en: A KPart to display SVG images
bg: KPart за показване на SVG изображения

en: Could not find files for comparison.
bg: Не можаха да се намерят файлове за сравнение.

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: Configure KDiff3
bg: Настройки на KDiff3

en: Could not initialize the KDiff3 part.
    This usually happens due to an installation problem. Please read the README-file in the source package for details.
bg: Грешка при зареждане на част от KDiff3
    Това обикновено се случва поради проблеми с инсталацията. За повече подробности прочетете файла README в инсталационния пакет.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (directory)
en: F&older
bg: &Папка

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_merge_menu)
en: Current Item Merge Operation
bg: Операция по сливане на текущия елемент

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_sync_menu)
en: Current Item Sync Operation
bg: Операция по синхронизация на текущия елемент

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: M&ovement
bg: &Преместване

note: i18n: ectx: Menu (diff)
en: D&iffview
bg: Изглед на раз&делител

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: M&erge
bg: &Сливане

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
bg: &Прозорец

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

en: Ignored. (User defined.)
bg: Пренебрегнато. (Задава се от потребителя.)

[ctx: Program version info.]
en:  (64 bit)
bg:  (64 бита)

[ctx: Program version info.]
en:  (32 bit)
bg:  (32 бита)

en: Tool for Comparison and Merge of Files and Folders
bg: Инструмент за сравняване и обединяване на файлове и папки

en: Merge the input.
bg: Сливане на входа.

en: Explicit base file. For compatibility with certain tools.
bg: Изричен основен файл. За съвместимост с някои инструменти.

en: Output file. Implies -m. E.g.: -o newfile.txt
bg: Изходен файл. Съдържа -m Например: -o newfile.txt

en: Output file, again. (For compatibility with certain tools.)
bg: Отново изходен файл. (За съвместимост с някои инструменти)

en: No GUI if all conflicts are auto-solvable. (Needs -o file)
bg: Без графичен интерфейс, ако всички конфликти могат да се разрешат автоматично. (Нуждае се от -о файл)

en: Ignore --auto and always show GUI.
bg: Игнориране на --auto и винаги показване на графичен потребителски интерфейс.

en: Ignored.
bg: Игнорирано.

en: Visible name replacement for input file 1 (base).
bg: Видима размяна на имената на файловете за входен файл 1 (основен).

en: Visible name replacement for input file 2.
bg: Видима размяна на имената на файловете за входен файл 2.

en: Visible name replacement for input file 3.
bg: Видима размяна на имената на файловете за входен файл 3.

en: Alternative visible name replacement. Supply this once for every input.
bg: Алтернативна размяна на имената на файловете. Използвайте го веднъж за всеки вход.

en: Override a config setting. Use once for every setting. E.g.: --cs "AutoAdvance=1"
bg: Пише върху настройките. Използвайте веднъж за всяка настройка. Например: --cs "AutoAdvance=1"

en: Show list of config settings and current values.
bg: Показване на списък с настройки и текущи стойности.

en: Use a different config file.
bg: Използване на различни конфигурационни файлове.

en: file1 to open (base, if not specified via --base)
bg: да се отвори файл 1 (основен, ако не е указан с --base)

en: file2 to open
bg: да се отвори файл 2

en: file3 to open
bg: да се отвори файл 3

en: See kdiff3 --help for supported options.
bg: Вижте kdiff3 --help за поддържаните опции.

en: Unable to compare non-normal file with normal file.
bg: Невъзможно е да се сравни ненормален файл с нормален файл.

en: Mix of links and normal files.
bg: Комбинация от препратки и нормални файлове.

en: Link:
bg: Препратка:

en: Size.
bg: Размер.

en: Date & Size:
bg: Дата и размер:

en: Comparing file...
bg: Сравняване на файл...

en: Choose A Everywhere
bg: Избиране на А навсякъде

en: Choose B Everywhere
bg: Избиране на B навсякъде

en: Choose C Everywhere
bg: Избиране на C навсякъде

en: Choose A for All Unsolved Conflicts
bg: Избиране на А за всички нерешени конфликти

en: Choose B for All Unsolved Conflicts
bg: Избиране на B за всички нерешени конфликти

en: Choose C for All Unsolved Conflicts
bg: Избиране на C за всички нерешени конфликти

en: Choose A for All Unsolved Whitespace Conflicts
bg: Избиране на А за всички нерешени конфликти, свързани с интервали

en: Choose B for All Unsolved Whitespace Conflicts
bg: Избиране на B за всички нерешени конфликти, свързани с интервали

en: Choose C for All Unsolved Whitespace Conflicts
bg: Избиране на C за всички нерешени конфликти, свързани с интервали

en: Number of remaining unsolved conflicts: %1 (of which %2 are whitespace)
bg: Брой оставащи нерешени конфликти: %1 (от които %2 са интервали)

en: The output has been modified.
    If you continue your changes will be lost.
bg: Изходът е променен.
    Ако продължите промените ще бъдат загубени.

en: All input files are binary equal.
bg: Всички входни файлове са двоично еднакви.

en: All input files contain the same text.
bg: Входните файлове съдържат еднакъв текст.

en: Files %1 and %2 are binary equal.
bg: Файлове %1 и %2 са двоично еднакви.

en: Files %1 and %2 have equal text.
bg: Файлове %1 и %2 съдържат еднакъв текст.

en: Total number of conflicts: %1
    Number of automatically solved conflicts: %2
    Number of unsolved conflicts: %3
    %4
bg: Общ брой конфликти: %1
    Брой на автоматично решените конфликти: %2
    Брой нерешени конфликти: %3
    %4

en: Conflicts
bg: Конфликти

en: <No src line>
bg: <Няма входен ред>

en: <Merge Conflict (Whitespace only)>
bg: <Сливане на конфликт (Само интервали)>

en: <Merge Conflict>
bg: <Сливане на конфликт>

en: Not all conflicts are solved yet.
    File not saved.
bg: Все още не всички конфликти са решени.
    Файлът не е запазен.

en: Conflicts Left
bg: Оставащи конфликти

en: There is a line end style conflict. Please choose the line end style manually.
    File not saved.
bg: Има конфликт на стила на края на реда. Моля, изберете стила на края на линията ръчно.
    Файлът не е запазен.

en: 
    
    Creating backup failed. File not saved.
bg: 
    
    Създаването на резервно копие беше неуспешно. Файлът не е записан.

en: File Save Error
bg: Грешка при запис на файл

en: Error while writing.
bg: Грешка по време на запис.

en: Output:
bg: Изход:

en: [Modified]
bg: [Променено]

en: Encoding for saving:
bg: Кодиране за записване:

en: Conflict
bg: Конфликт

en: Codec from A: %1
bg: Кодек от A: %1

en: Codec from B: %1
bg: Кодек от B: %1

en: Codec from C: %1
bg: Кодек от C: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpenDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProgressDialog)
en: Dialog
bg: Диалогов прозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: A (Base):
bg: А (основен):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Output (Optional):
bg: Изход (по избор):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFile)
en: File...
bg: Файл...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, swapCopy)
en: Swap/Copy Names...
bg: Размяна/копиране на имената...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: C (Optional):
bg: C (по избор):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFolder)
en: Folder...
bg: Папка...

en: The quick brown fox jumps over the river
    but the little red hen escapes with a shiver.
    :-)
bg: Бързата кафява лисица прескача рекатано малката червена кокошка избяга с треперене.
    :-)

[ctx: Button title]
en: Change Font
bg: Промяна на шрифта

[ctx: Font sample display, %1 = family, %2 = style, %3 = size]
en: Font: %1, %2, %3
    
    Example:
bg: Шрифт: %1, %2, %3
    
    Пример:

en: Change this if non-ASCII characters are not displayed correctly.
bg: Променете това ако не-ASCII символите не се изобразяват правилно.

en: Configure
bg: Настройки

en: Font
bg: Шрифт

en: Editor & Diff Output Font
bg: Изходен шрифт за редактора и разделителя

en: Application font
bg: Шрифт на приложението

en: File view font
bg: Шрифт за изглед на файла

[ctx: Title for color settings page]
en: Color
bg: Цвят

en: Colors Settings
bg: Цветови настройки

en: Editor and Diff Views:
bg: Редактор за преглед на разлики:

en: Foreground color:
bg: Цвят на преден план:

en: Background color:
bg: Цвят за фон:

en: Diff background color:
bg: Различен цвят за фон:

en: Color A:
bg: Цвят А:

en: Color B:
bg: Цвят B:

en: Color C:
bg: Цвят C:

en: Conflict color:
bg: Цвят за конфликт:

en: Current range background color:
bg: Текущ обхват за цвета на фон:

en: Current range diff background color:
bg: Текущ обхват за цвета на фон на разделител:

en: Color for manually aligned difference ranges:
bg: Цвят на обхват за ръчно избрани разлики:

en: Folder Comparison View:
bg: Изглед на сравнението на папки:

en: Newest file color:
bg: Цвят на най-новия файл:

en: Changing this color will only be effective when starting the next folder comparison.
bg: Промяната на този цвят ще бъде ефективна само при стартиране на следващото сравнение на папки.

en: Oldest file color:
bg: Цвят на най-стария файл:

en: Middle age file color:
bg: Цвят на средно стар файл:

en: Color for missing files:
bg: Цвят на липсващи файлове:

en: Editor
bg: Редактор

en: Editor Behavior
bg: Поведение на редактора

en: Tab inserts spaces
bg: Tab вмъква интервали

en: On: Pressing tab generates the appropriate number of spaces.
    Off: A tab character will be inserted.
bg: Включено: Натискането на табулация изписва подходящ брой интервали.
    Изключено: Ще бъде вмъкнат един символ за табулация.

en: Tab size:
bg: Големина на табулация:

en: Auto indentation
bg: Автоматичен отстъп

en: On: The indentation of the previous line is used for a new line.
bg: Включено: Отстъпа на предишния ред се използва за всеки нов.

en: Auto copy selection
bg: Автоматично копиране на избраното

en: On: Any selection is immediately written to the clipboard.
    Off: You must explicitly copy e.g. via Ctrl-C.
bg: Вкл: Всяка селекция се записва незабавно в клипборда.
    Изкл.: Трябва изрично да копирате, напр. чрез Ctrl-C.

[ctx: Automatically detected line ending]
en: Autodetect
bg: Автоматично откриване

en: Sets the line endings for when an edited file is saved.
    DOS/Windows: CR+LF; UNIX: LF; with CR=0D, LF=0A
bg: Задава края на реда, когато редактирания файл бива записан.
    DOS/Windows: CR+LF; UNIX: LF; with CR=0D, LF=0A

en: Diff
bg: Разлика

en: Diff Settings
bg: Настройки за разлика

en: Ignore numbers (treat as white space)
bg: Игнориране на числата (третира се като бяло пространство)

en: Ignore number characters during line matching phase. (Similar to Ignore white space.)
    Might help to compare files with numeric data.
bg: Пренебрегване на числата по време на фазата за съвпадение. (Подобно на пренебрегването на интервалите.)
    Може да помогне да се сравнят файлове с числова информация.

en: Ignore C/C++ comments (treat as white space)
bg: Игнориране на коментарите на C/C++ (третиране като бяло пространство)

en: Treat C/C++ comments like white space.
bg: Третиране на С/С++ коментарите като интервали.

en: Ignore case (treat as white space)
bg: Игнориране на регистрите (третиране като бяло пространство)

en: Treat case differences like white space changes. ('a'<=>'A')
bg: Третиране на разликата в регистъра като промяна в интервалите. ("a"<=>"A")

en: Preprocessor command:
bg: Команда за предварителна обработка:

en: User defined pre-processing. (See the docs for details.)
bg: Дефинирана от потребителя предварителна обработка. (Погледнете документацията за подробности.)

en: Line-matching preprocessor command:
bg: Команда за предварителна обработка на съвпадение на редове:

en: This pre-processor is only used during line matching.
    (See the docs for details.)
bg: Тази предварителна обработка се използва само при съвпадения на редове.
    (Вижте документацията за допълнителна информация.)

en: Try hard (slower)
bg: Опитване по-усърдно (по-бавно)

en: Enables the --minimal option for the external diff.
    The analysis of big files will be much slower.
bg: Включва настройка --minimal за външното разделяне.
    Анализирането на големи файлове ще е много по-бавно.

en: Align B and C for 3 input files
bg: Подравняване на B и C за 3 входни файла

en: Try to align B and C when comparing or merging three input files.
    Not recommended for merging because merge might get more complicated.
    (Default is off.)
bg: Изравняване на B и C при сравняване или сливане на три входни файла.
    Не се препоръчва за сливане, защото сливането може да се усложни.
    (По подразбиране е изключено.)

[ctx: Settings page]
en: Merge
bg: Сливане

en: Merge Settings
bg: Настройки за сливане

en: Auto advance delay (ms):
bg: Забавяне на автоматичното придвижване (милисекунди):

en: When in Auto-Advance mode the result of the current selection is shown 
    for the specified time, before jumping to the next conflict. Range: 0-2000 ms
bg: Когато сте в режим на автоматично придвижване, резултатът на избраното се показва 
    за определен период от време преди да се премине на следващ конфликт. Обхват: 0-2000 мсек

en: Show info dialogs
bg: Показване на уведомления

en: Show a dialog with information about the number of conflicts.
bg: Показване на прозорец с данни за броя на конфликтите.

en: White space 2-file merge default:
bg: Интервал по подразбиране при сливане на 2 файла:

en: Manual Choice
bg: Ръчен избор

en: Allow the merge algorithm to automatically select an input for white-space-only changes.
bg: Позволяване на сливащия алгоритъм автоматично да избира вход за промени от типа интервали.

en: White space 3-file merge default:
bg: Интервал по подразбиране при сливане на 3 файла:

en: Automatic Merge Regular Expression
bg: Автоматично сливане на регулярни изрази

en: Auto merge regular expression:
bg: Автосливане на регулярни изрази:

en: Run regular expression auto merge on merge start
bg: Изпълнение на автосливане на регулярни изрази при начало на сливането

en: Run the merge for auto merge regular expressions
    immediately when a merge starts.
bg: Изпълнение на сливане за автосливане на регулярни изрази
    веднага след започване на сливане.

en: Version Control History Merging
bg: Сливане историята на версиите

en: History start regular expression:
bg: Регулярен израз за начало на история:

en: History entry start regular expression:
bg: Регулярен израз за начало на историята:

en: History merge sorting
bg: Подреждане сливането на историята

en: Sort version control history by a key.
bg: Подреждане на история на версиите по ключ.

en: History entry start sort key order:
bg: Ред за сортиране на ключове за история:

en: Merge version control history on merge start
bg: Сливане на историята за версии при стартиране

en: Run version control history automerge on merge start.
bg: Автосливане на историята за версии при стартиране.

en: Max number of history entries:
bg: Макс. брой записи в историята:

en: Cut off after specified number. Use -1 for infinite number of entries.
bg: Отрязване след посочения брой. Използвайте -1 за "безкрайно".

en: Test your regular expressions
bg: Изпробване на регулярни изрази

en: Irrelevant merge command:
bg: Неподходяща команда за сливане:

en: If specified this script is run after automerge
    when no other relevant changes were detected.
    Called with the parameters: filename1 filename2 filename3
bg: Ако е зададен, този скрипт ще бъде изпълнен след автосливане
    при условие ,че не са открити други промени.
    Извикани с параметри: има на файл 1има на файл 2 име на файл 3

en: Auto save and quit on merge without conflicts
bg: Автозапис и изход ако сливането е без конфликти

en: If KDiff3 was started for a file-merge from the command line and all
    conflicts are solvable without user interaction then automatically save and quit.
    (Similar to command line option "--auto".)
bg: Ако KDiff3 е зареден за сливане на файлове от команден ред
    и всички конфликти са разрешими без намеса на потребителя,
    тогава следва автоматичен запис и изход.
    (Подобно на командата "--auto".)

en: Recursive folders
bg: Рекурсивни папки

en: Whether to analyze subfolders or not.
bg: Дали да се анализират подпапки или не.

en: File pattern(s):
bg: Шаблон(и) за файл:

en: Pattern(s) of files to be analyzed. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
bg: Шаблони за файлове, които да се анализират. 
    Wildcards: "*" and "?"
    Могат да се определят няколко шаблона чрез използване на разделителя: ";"

en: File-anti-pattern(s):
bg: Анти шаблон(и) за файл:

en: Pattern(s) of files to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
bg: Шаблони на файлове, които да се изпълнят от анализа. 
    Wildcards: "*" and "?"
    Могат да се определят няколко шаблона чрез използване на разделителя: ";"

en: Folder-anti-pattern(s):
bg: Шаблон(и) на папка-антишаблон:

en: Pattern(s) of folders to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
bg: Шаблон(и) на папки, които да бъдат изключени от анализа. 
    Wildcards: "*" и "?"
    Могат да бъдат зададени няколко образеца, като се използва разделител: ";"

en: Use Ignore File
bg: Използване на игнориране на файл

en: Extends the antipattern to anything that would be ignored by source control.
    Via local ignore files this can be folder-specific.
bg: Разширява образеца до всичко, което би било игнорирано от контрола на източника.
    Чрез локални файлове за игнориране това може да бъде специфично за папка.

en: Find hidden files and folders
bg: Намиране на скрити файлове и папки

en: Finds hidden files and folders.
bg: Намира скрити файлове и папки.

en: Follow file links
bg: Проследяване на файловите препратки

en: On: Compare the file the link points to.
    Off: Compare the links.
bg: Включено: Сравнява файла, към който сочи препратката.
    Изключено: Сравнява препратките.

en: Follow folder links
bg: Следване на връзки към папки

en: On: Compare the folder the link points to.
    Off: Compare the links.
bg: Вкл: Сравнява папката, към която сочи връзката.
    Изкл.: Сравнява връзките.

en: Case sensitive filename comparison
bg: Сравняване на имена, чувствително към регистър

en: The folder comparison will compare files or folders when their names match.
    Set this option if the case of the names must match. (Default for Windows is off, otherwise on.)
bg: Сравнението на папки ще сравнява файлове или папки, когато имената им съвпадат.
    Задайте тази опция, ако трябва да съвпадат регистрите на имената. (По подразбиране за Windows е изключено, иначе е включено.)

en: Unfold all subfolders on load
bg: Разгъване на всички подпапки при зареждане

en: On: Unfold all subfolders when starting a folder diff.
    Off: Leave subfolders folded.
bg: Включено: Разгъване на всички подпапки при стартиране на diff за различаване на папки.
    Изкл.: Оставяне на подпапки сгънати.

en: Skip folder status report
bg: Пропускане на отчета за състоянието на папката

en: On: Do not show the Folder Comparison Status.
    Off: Show the status dialog on start.
bg: Включено: Не показвайте отчета за състоянието на сравняване на папки.
    Изкл.": Показва диалоговия прозорец за състоянието при стартиране.

en: File Comparison Mode
bg: Режим "сравняване на файлове"

en: Binary comparison
bg: Двоично сравнение

en: Binary comparison of each file. (Default)
bg: Двоично сравнение за всеки файл. (По подразбиране)

en: Full analysis
bg: Пълен анализ

en: Do a full analysis and show statistics information in extra columns.
    (Slower than a binary comparison, much slower for binary files.)
bg: Прави пълен анализ и показва статистическа информация в допълнителни колони.
    (По-бавно от двоичното сравнение, много по-бавно за двоични файлове.)

en: Trust the size and modification date (unsafe)
bg: Доверяване на размера и датата на промяна (опасно)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    Files with equal contents but different modification dates will appear as different.
    Useful for big folders or slow networks.
bg: Предполагане, че файловете са еднакви, ако датата на модификация и дължината на файла са еднакви.
    Файловете с еднакво съдържание, но с различни дати на модификация, ще изглеждат като различни.
    Полезно за големи папки или бавни мрежи.

en: Trust the size and date, but use binary comparison if date does not match (unsafe)
bg: Доверяване на размера и датата, но използване на двоично сравнение, ако датата не съвпада (опасно)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    If the dates are not equal but the sizes are, use binary comparison.
    Useful for big folders or slow networks.
bg: Предполагане, че файловете са еднакви, ако датата на модификация и дължината на файла са еднакви.
    Ако датите не са равни, но размерите са, се използва двоично сравнение.
    Полезно за големи папки или бавни мрежи.

en: Trust the size (unsafe)
bg: Доверяване на големината (опасно)

en: Assume that files are equal if their file lengths are equal.
    Useful for big folders or slow networks when the date is modified during download.
bg: Предполага се, че файловете са равни, ако дължините им са равни.
    Полезно за големи папки или бавни мрежи, когато датата се променя по време на изтеглянето.

en: Synchronize folders
bg: Синхронизиране на папки

en: Offers to store files in both folders so that
    both folders are the same afterwards.
    Works only when comparing two folders without specifying a destination.
bg: Предлага да съхранява файловете в двете папки, така че
    двете папки са еднакви след това.
    Работи само при сравняване на две папки, без да се посочва дестинация.

en: White space differences considered equal
bg: Разликите в интервалите да се приемат за еднакви

en: If files differ only by white space consider them equal.
    This is only active when full analysis is chosen.
bg: Файловете да се считат за еднакви, ако се различават само по интервалите.
    Това работи само ако е избран пълен анализ.

en: Copy newer instead of merging (unsafe)
bg: Копиране на по-новите, вместо сливане (не е безопасно)

en: Do not look inside, just take the newer file.
    (Use this only if you know what you are doing!)
    Only effective when comparing two folders.
bg: Не гледайте вътре, просто вземете по-новия файл.
    (Използвайте това само ако знаете какво правите!)
    Ефективно само при сравняване на две папки.

en: Backup files (.orig)
bg: Резервни копия на файлове (.orig)

en: If a file would be saved over an old file, then the old file
    will be renamed with a '.orig' extension instead of being deleted.
bg: Когато файл ще се записва върху стар файл, тогава старият файл
    ще бъде преименуван с разширение ".orig", вместо да бъде изтрит.

en: Regional Settings
bg: Регионални настройки

en: Use the same encoding for everything:
bg: Използване на еднаква кодова таблица за всичко:

en: Enable this allows to change all encodings by changing the first only.
    Disable this if different individual settings are needed.
bg: Включвайки това, можете да промените всички кодировки с промяната само на първата.
    Изключете са необходими различни индивидуални настройки.

en: Note: Local Encoding is "%1"
bg: Забележка: локалното кодиране е "%1"

en: File Encoding for A:
bg: Файлова кодова таблица за А:

en: If enabled then Unicode (UTF-16 or UTF-8) encoding will be detected.
    If the file is not Unicode then the selected encoding will be used as fallback.
    (Unicode detection depends on the first bytes of a file.)
bg: Ако е включено, ще се открива Уникод (UTF-16 или UTF-8).
    Ако файлът не е в Уникод, като резервно ще бъде използвано указаното кодиране.
    (Намирането на Уникод зависи от първите байтове във файла.)

en: Auto Detect Unicode
bg: Автонамиране на Уникод

en: File Encoding for B:
bg: Файлова кодова таблица за B:

en: File Encoding for C:
bg: Файлова кодова таблица за C:

en: File Encoding for Merge Output and Saving:
bg: Кодова таблица на файла за резултата от сливането и записване:

en: Auto Select
bg: Автоматично избиране

en: If enabled then the encoding from the input files is used.
    In ambiguous cases a dialog will ask the user to choose the encoding for saving.
bg: Ако е включена тази отметка, тогава ще се използва кодирането на входящите файлове.
    Когато има нещо неясно, ще се появи прозорец , от където може да избере кодиране.

en: File Encoding for Preprocessor Files:
bg: Кодова таблица на файл за файлове за предварителна обработка:

en: Right To Left Language
bg: Езици тип "отдясно на ляво"

en: Some languages are read from right to left.
    This setting will change the viewer and editor accordingly.
bg: Някои езици се четат отдясно наляво.
    Тази настройка ще промени съответно редактора и визуализатора.

en: Integration
bg: Интеграция

en: Integration Settings
bg: Настройки на интеграцията

en: Command line options to ignore:
bg: Опции за команден ред, които да бъдат игнорирани:

en: List of command line options that should be ignored when KDiff3 is used by other tools.
    Several values can be specified if separated via ';'
    This will suppress the "Unknown option" error.
bg: Показва опциите за команден ред, които трябва да бъдат пренебрегнати, когато KDiff3 се извиква от други инструменти.
    Могат да бъдат посочени няколко стойности, разделени с ";" 
    Това ще потисне съобщението "Непозната грешка".

en: Quit also via Escape key
bg: Излизане и с клавиша "Escape"

en: Fast method to exit.
    For those who are used to using the Escape key.
bg: Бърз метод за излизане от системата.
    За тези, които са свикнали да използват клавиша Escape.

en: This resets all options. Not only those of the current topic.
bg: Това ще възстанови всички настройки. Не само тези в текущата тема.

en: The following option(s) you selected might change data:
bg: Следните настройки, които избрахте може да променят информация:

en: 
    Most likely this is not wanted during a merge.
    Do you want to disable these settings or continue with these settings active?
bg: 
    Най-вероятно това не е желателно по време на сливане.
    Искате ли да изключите тези настройки или ще продължите с тях?

en: Option Unsafe for Merging
bg: Опцията не е безопасна при сливане

en: Use These Options During Merge
bg: Използвайте тези опции при сливане

en: Disable Unsafe Options
bg: Изключване на опасните опции

en: Loading A
bg: Зареждане на А

en: Loading A: %1
bg: Зареждане на A: %1

en: Loading B
bg: Зареждане на B

en: Loading B: %1
bg: Зареждане на B: %1

en: Diff: A <-> B
bg: Разлика: A <-> B

en: Linediff: A <-> B
bg: Разлика на линия: A <-> B

en: Loading C
bg: Зареждане на C

en: Loading C: %1
bg: Зареждане на C: %1

en: Diff: A <-> C
bg: Разлика: А <-> C

en: Diff: B <-> C
bg: Разлика: B <-> C

en: Linediff: B <-> C
bg: Разлика на ред: B <-> B

en: Linediff: A <-> C
bg: Разлика на ред: A <-> B

en: All input files contain the same text, but are not binary equal.
bg: Входните файлове съдържат еднакъв текст, но не са двоично еднакви.

en: Files %1 and %2 have equal text, but are not binary equal.
bg: Файлове %1 и %2 са с еднакъв текст, но не са двоично еднакви.

en: Some input files do not seem to be pure text files.
    Note that the KDiff3 merge was not meant for binary data.
    Continue at your own risk.
bg: Някои входни файлове изглежда не са чисто текстови файлове.
    Обърнете внимание, че сливането на KDiff3 не е предназначено за двоични данни.
    Продължавайте на свой риск.

en: Some input characters could not be converted to valid unicode.
    You might be using the wrong codec. (e.g. UTF-8 for non UTF-8 files).
    Do not save the result if unsure. Continue at your own risk.
    Affected input files are in %1.
bg: Някои входни знаци не могат да бъдат преобразувани във валиден Unicode.
    Възможно е да използвате неправилен кодек. (напр. UTF-8 за файлове, които не са UTF-8).
    Не запазвайте резултата, ако не сте сигурни. Продължавайте на свой риск.
    Засегнатите входни файлове са в %1.

en: Abort
bg: Прекъсване

en: Continue Merging
bg: Продължение на сливането

en: Opening files...
bg: Отваряне на файлове...

en: Cutting selection...
bg: Изрязване на избраното...

en: Copying selection to clipboard...
bg: Копиране на избраното в системния буфер...

en: Inserting clipboard contents...
bg: Вмъкване съдържанието на системния буфер...

en: Ok
bg: Добре

en: Go to Line
bg: Отиване на ред

en: Word wrap (Cancel disables word wrap)
bg: Пренасяне на думи (Отказ деактивира пренасянето на думи)

en: Calculating max width for horizontal scrollbar
bg: Изчисляване на максималната ширина за хоризонталната лента за превъртане

en: Save && Continue
bg: Запазване и продължение

en: Continue Without Saving
bg: Продължение без запис

en: Search complete.
bg: Търсенето завърши.

en: Search Complete
bg: Търсенето завърши

en: Nothing is selected in either diff input window.
bg: Нищо не е избрано в прозореца за разлики.

en: Error while adding manual diff range
bg: Грешка при ръчно добавяне на охват за разликите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Cancel
bg: &Отказ

en: Swap %1<->%2
bg: Размяна: %1<->%2

en: Copy %1->Output
bg: Копиране: %1-> Изходни данни

en: Swap %1<->Output
bg: Размяна: %1 <-> Изходни данни

en: Configure...
bg: Настройване...

en: Open Folder
bg: Отваряне на папка

en: Select Output File
bg: Избор на изходен файл

en: all/allfiles (*)
bg: всички/всички файлове (*)

en: Search text:
bg: Търсене на текст:

en: Case sensitive
bg: Чувствителен регистър

en: Search A
bg: Търсене в А

en: Search B
bg: Търсене в B

en: Search C
bg: Търсене във C

en: Search output
bg: Резултат от търсенето

en: &Search
bg: &Търсене

en: Regular Expression Tester
bg: Изпробване за регулярни изрази

en: Example auto merge line:
bg: Примерен ред за начало на автосливане:

en: To test auto merge, copy a line as used in your files.
bg: За изпробване на автосливането копирайте ред от използваните файлове.

en: Match result:
bg: Съвпадащ резултат:

en: Example history start line (with leading comment):
bg: Ред за примерно стартиране на история (в водещ коментар):

en: Copy a history start line as used in your files,
    including the leading comment.
bg: Копирайте ред на започване на история като във файловете,
    включително и водещия коментар.

en: History sort key order:
bg: Ред за сортиращ ключ:

en: Example history entry start line (without leading comment):
bg: Примерен ред за стартиране на история (без водещ коментар):

en: Copy a history entry start line as used in your files,
    but omit the leading comment.
bg: Копирайте реда за начало на история като във файловете,
    но пропуснете водещия коментар.

en: Sort key result:
bg: Резултат от подреждането на ключове:

en: Match success.
bg: Съвпадението е успешно.

en: Match failed.
bg: Съвпадението беше неуспешен.

en: Opening and closing parentheses do not match in regular expression.
bg: Отварящите и затварящи скоби не съвпадат в регулярния израз.

en: Writing clipboard data to temp file failed.
bg: Грешка при запис на системния буфер във временен файл.

en: From Clipboard
bg: От системния буфер

en: %1 is not a normal file.
bg: %1 не е нормален файл.

[ctx: Read error message. %1 = filepath]
en: File %1 too large to process. Skipping.
bg: Файлът %1 е твърде голям за обработка. Пропускане.

en:     Temp file is: %1
bg:     Temp файлът е: %1

en: Preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The preprocessing command will be disabled now.
bg: Възможно е предварителната обработка да е неуспешна. Проверете тази команда:
    
      %1
    
    Командата за предварителна обработка ще бъде неактивна.

en: The line-matching-preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The line-matching-preprocessing command will be disabled now.
bg: Възможно е предварителната обработка за сравняване на редове да е неуспешна. Проверете тази команда:
    
      %1
    
    Командата за предварителна обработка за сравняване на редове ще бъде неактивна.

[ctx: Read error message. %1 = filepath]
en: Failed to read file: %1
bg: Неуспешно четене на файл: %1

en: Expecting space after closing quote.
bg: Очакваме интервал след затварящата кавичка.

en: Unmatched quote.
bg: Несъвпадаща кавичка.

en: Unexpected quote character within argument.
bg: Неочакван символ за кавички в рамките на аргумента.

en: No program specified.
bg: Не е указана програма.
