kdiff3 - en to bs translation catalogue (387 entries)

en: Getting file status: %1
bs: Dobavljam status datoteke: %1

en: Out of memory
bs: Nema memorije

en: Creating symbolic link: %1 -> %2
bs: Stvaram simboličku vezu: %1 -> %2

en: Renaming file: %1 -> %2
bs: Mijenjam naziv datoteke: %1 -> %2

en: Copying file: %1 -> %2
bs: Kopiram datoteku: %1 -> %2

en: Listing directory: %1
bs: Listam direktorij: %1

en: Data loss error:
    If it is reproducible please contact the author.
bs: Gubitak podataka greška:
    Ako se ponavlja kontaktirajte autora.

en: Severe Internal Error
bs: Ozbiljna unutrašnja greška

en: Encoding:
bs: Kodiranje:

en: Line end style:
bs: Stil završetka linije:

en: Top line
bs: Gornja linija

en: End
bs: Kraj

en: Unicode, 8 bit
bs: Unicode, 8-bitni

en: Parameter Warning
bs: Upozorenje o parametrima

en: Ready.
bs: Spreman.

en: This affects all merge operations.
bs: Ovo utiče na sve operacije stapanja.

en: Changing All Merge Operations
bs: Mijenjam sve operacije stapanja

en: This operation is currently not possible.
bs: Ova operacija trenutno nije moguća.

en: Operation Not Possible
bs: Operacija nije moguća

en: Merge Error
bs: Greška stapanja

en: Unknown merge operation. (This must never happen!)
bs: Nepoznata operacija stapanja. (Ovo nikad ne smije da se desi!)

en: Unknown merge operation.
bs: Nepoznata operacija stapanja.

en: The merge is about to begin.
    
    Choose "Do it" if you have read the instructions and know what you are doing.
    Choosing "Simulate it" will tell you what would happen.
    
    Be aware that this program still has beta status and there is NO WARRANTY whatsoever! Make backups of your vital data!
bs: Stapanje će upravo početi.
    
    Izaberite "Uradi" ako ste pročitali instrukcije i znate šta radite.
    Izaberite "Simuliraj" ako želite da vidite šta bi se desilo.
    
    Znajte da ovaj program još uvijek ima beta status i nema NIKAKVIH GARANCIJA uopšte! Napravite rezervu svojih najvažnijih podataka!

en: The modification dates of the file are equal but the files are not. Select what to do.
bs: Datumi izmjene datoteke su jednaki ali datoteke nisu. Odaberite šta činiti.

en: There was an error in the last step.
    Do you want to continue with the item that caused the error or do you want to skip this item?
bs: Došlo je do greške u posljednjem koraku.
    Želite li da nastavite sa stavkom koja je izazvala grešku ili želite da je preskočite?

en: Merge operation complete.
bs: Operacija stapanja je završena.

en: Merge Complete
bs: Stapanje je završeno

en: Simulated merge complete: Check if you agree with the proposed operations.
bs: Simulirano stapanje je završeno: Provjerite da li se slažete sa predloženim operacijama.

en: Error: While deleting %1: Creating backup failed.
bs: Greška: U toku brisanja %1: Stvaranje rezerve nije uspjelo.

en: delete( %1 )
bs: obriši( %1 )

en: Error: rmdir( %1 ) operation failed.
bs: Greška: Operacija rmdir( %1 ) nije uspjela.

en: Error: delete operation failed.
bs: Greška: Operacija brisanja nije uspjela.

en: manual merge( %1, %2, %3 -> %4)
bs: ručno stapanje( %1, %2, %3 -> %4)

en:      Note: After a manual merge the user should continue by pressing F7.
bs:      Napomena: Poslije ručnog stapanja korisnik bi trebalo da nastavi pomoću F7.

en: Error: copy( %1 -> %2 ) failed.Deleting existing destination failed.
bs: Greška: Kopiranje( %1 -> %2 ) nije uspjelo. Brisanje postojećeg odredišta nije uspjelo.

en: copyLink( %1 -> %2 )
bs: kopiranje veze( %1 -> %2 )

en: Error: copyLink failed: Remote links are not yet supported.
bs: Greška: Kopiranje veze nije uspjelo: Udaljene veze još uvijek nisu podržane.

en: Error: copyLink failed.
bs: Greška: Kopiranje veze nije uspjelo.

en: copy( %1 -> %2 )
bs: kopiraj( %1 -> %2 )

en: Error during rename( %1 -> %2 ): Cannot delete existing destination.
bs: Greška u toku preimenovanja( %1 -> %2 ): Ne mogu da obrišem postojeće odredište.

en: rename( %1 -> %2 )
bs: preimenuj( %1 -> %2 )

en: Error: Rename failed.
bs: Greška: Preimenovanje nije uspjelo.

en: Error during makeDir of %1. Cannot delete existing file.
bs: Greška u toku pravljenja direktorija %1. Ne mogu da obrišem postojeću datoteku.

en: makeDir( %1 )
bs: napravi direktorij( %1 )

en: Dest
bs: Odr.

en: Type
bs: Tip

en: Size
bs: Veličina

en: Attr
bs: Atr.

en: Last Modification
bs: Posljednja izmjena

en: Link-Destination
bs: Veza-odredište

en: File
bs: Datoteka

en: not available
bs: nije dostupno

en: A (Dest):
bs: A (odr.):

en: A (Base):
bs: A (baza):

en: B (Dest):
bs: B (odr.):

en: C (Dest):
bs: C (odr.):

en: Dest:
bs: Odr.:

en: Run Operation for Current Item
bs: Pokreni operaciju za trenutnu stavku

en: Compare Selected File
bs: Uporedi odabranu datoteku

en: Merge Current File
bs: Stopi trenutnu datoteku

en: Merge
    File
bs: Spoji
    Datoteku

en: Rescan
bs: Ponovo skeniraj

note: i18n("Save Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSaveMergeState, ac, "dir_save_merge_state"); i18n("Load Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotLoadMergeState, ac, "dir_load_merge_state");
en: Choose A for All Items
bs: Izaberi A za sve stavke

en: Choose B for All Items
bs: Izaberi B za sve stavke

en: Choose C for All Items
bs: Izaberi C za sve stavke

en: Auto-Choose Operation for All Items
bs: Automatski izaberi operaciju za sve stavke

en: No Operation for All Items
bs: Nema operacije za sve stavke

note: i18n("Synchronize Directories"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSynchronizeDirectories, ac, "dir_synchronize_directories"); d->m_pDirChooseNewerFiles = GuiUtils::createAction< KToggleAction >(i18n("Copy Newer Files Instead of Merging"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotChooseNewerFiles, ac, 
en: Show Identical Files
bs: Prikaži identične datoteke

en: Identical
    Files
bs: Iste
    Datoteke

en: Show Different Files
bs: Prikaži različite datoteke

en: Show Files only in A
bs: Prikaži datoteke samo u A

en: Files
    only in A
bs: Datoteke
    samo u A

en: Show Files only in B
bs: Prikaži datoteke samo u B

en: Files
    only in B
bs: Datoteke
    samo u B

en: Show Files only in C
bs: Prikaži datoteke samo u C

en: Files
    only in C
bs: Datoteke
    samo u C

en: Compare Explicitly Selected Files
bs: Uporedi eksplicitno odabrane datoteke

en: Merge Explicitly Selected Files
bs: Stopi eksplicitno odabrane datoteke

en: Do Nothing
bs: Ne čini ništa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCheckBox)
en: Merge
bs: Stopi

en: Delete (if exists)
bs: Obriši (ako postoji)

en: Copy A to B
bs: Kopiraj A u B

en: Copy B to A
bs: Kopiraj B u A

en: Delete A
bs: Obriši A

en: Delete B
bs: Obriši B

en: Delete A && B
bs: Obriši A i B

en: Merge to A
bs: Stopi u A

en: Merge to B
bs: Stopi u B

en: Merge to A && B
bs: Stopi u A i B

en: Creating temp copy of %1 failed.
bs: Stvaranje privremene kopije datoteke %1 nije uspjelo.

en: Current Configuration:
bs: Trenutna konfiguracija:

en: Config Option Error:
bs: Greška konfiguracione opcije:

en: Option --auto used, but no output file specified.
bs: Opcija --auto je upotrijebljena, ali nije navedena izlazna datoteka.

en: Saving failed.
bs: Snimanje nije uspjelo.

en: Opening of these files failed:
bs: Otvaranje ovih datoteka nije uspjelo:

en: File open error
bs: Greška pri otvaranju datoteke

en: Opens documents for comparison...
bs: Otvara dokumente za poređenje...

en: Reload
bs: Osvježi

en: Saves the merge result. All conflicts must be solved!
bs: Snima rezultat stapanja. Svi sukobi moraju biti riješeni!

en: Saves the current document as...
bs: Snima trenutne dokumente kao...

en: Print the differences
bs: Štampaj razlike

en: Quits the application
bs: Izlazi iz aplikacije

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
bs: Isjeca odabrani odjeljak i stavlja ga u clipboard

en: Copies the selected section to the clipboard
bs: Kopira odabrani odjeljak u clipboard

en: Pastes the clipboard contents to current position
bs: Zalijepi clipboard sadržaj na trenutnu poziciju

en: Select everything in current window
bs: Odaberi sve u trenutnom prozoru

en: Search for a string
bs: Potraži znakovni niz

en: Search again for the string
bs: Ponovo potraži znakovni niz

en: Enables/disables the statusbar
bs: Uključuje/isključuje statusnu traku

en: Configure KDiff3...
bs: Podesi KDiff3...

en: Go to Current Delta
bs: Idi na trenutnu deltu

en: Current
    Delta
bs: Trenutni
    Delta

en: Go to First Delta
bs: Idi na prvu deltu

en: First
    Delta
bs: Prva
    Delta

en: Go to Last Delta
bs: Idi na posljednju deltu

en: Last
    Delta
bs: Posljednja
    Delta

en: (Skips white space differences when "Show White Space" is disabled.)
bs: (Preskače razlike u blanko znacima kada je "Prikaži blanko znake" isključeno.)

en: (Does not skip white space differences even when "Show White Space" is disabled.)
bs: (Ne preskače razlike u blanko znacima čak i kada je "Prikaži blanko znake" isključeno.)

en: Go to Previous Delta
bs: Idi na prethodnu deltu

en: Prev
    Delta
bs: Prethodno
    Delta

en: Go to Next Delta
bs: Idi na slijedeću deltu

en: Next
    Delta
bs: Sljedeća
    Delta

en: Go to Previous Conflict
bs: Idi na prethodni sukob

en: Prev
    Conflict
bs: Prethodni
    Konflikt

en: Go to Next Conflict
bs: Idi na slijedeći sukob

en: Next
    Conflict
bs: Sljedeći
    Konflikt

en: Go to Previous Unsolved Conflict
bs: Idi na prethodni neriješeni sukob

en: Prev
    Unsolved
bs: Prethodni
    Neriješen

en: Go to Next Unsolved Conflict
bs: Idi na slijedeći neriješeni sukob

en: Next
    Unsolved
bs: Sljedeći
    Neriješen

en: Show White Space
bs: Prikaži blanko znak

en: Show Line Numbers
bs: Prikaži brojeve linija

en: Automatically Solve Simple Conflicts
bs: Automatski riješi jednostavne sukobe

en: Set Deltas to Conflicts
bs: Postavi delte na sukobe

en: Run Regular Expression Auto Merge
bs: Pokreni auto-stapanje regularnih izraza

en: Automatically Solve History Conflicts
bs: Automatski riješi sukobe historije

en: Split Diff At Selection
bs: Razdvoji razlike pri odabiru

en: Join Selected Diffs
bs: Sjedini odabrane razlike

en: Show Window A
bs: Prikaži prozor A

en: Show Window B
bs: Prikaži prozor B

en: Show Window C
bs: Prikaži prozor C

en: Normal Overview
bs: Normalan pregled

en: A vs. B Overview
bs: Pregled A prema B

en: A vs. C Overview
bs: Pregled A prema C

en: B vs. C Overview
bs: Pregled B prema C

en: Word Wrap Diff Windows
bs: Prozori razlika omota riječi

en: Add Manual Diff Alignment
bs: Dodaj ručno poravnanje razlika

en: Clear All Manual Diff Alignments
bs: Izbriši sva ručna poravnanja razlika

en: Focus Next Window
bs: Fokusiraj slijedeći prozor

en: Focus Prev Window
bs: Fokusiraj prethodni prozor

en: Toggle Split Orientation
bs: Prebaci orijentaciju razdvajanja

en: Save && Quit
bs: Snimi i izađi

en: Quit Without Saving
bs: Izađi bez snimanja

en: Saving the merge result failed.
bs: Snimanje rezultata stapanja nije uspjelo.

en: Saving file...
bs: Snimam datoteku...

en: Saving file with a new filename...
bs: Snimam datoteku pod novim nazivom...

en: Save As...
bs: Snimi kao...

en: Printing not implemented.
bs: Printanje nije izvršeno.

en: Printing...
bs: Štampam...

en: Printing completed.
bs: Štampanje završeno.

en: Printing aborted.
bs: Štampanje prekinuto.

en: Exiting...
bs: Izlazim...

en: Toggle the statusbar...
bs: Prebaci statusnu traku...

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: Configure KDiff3
bs: Podesi KDiff3

en: Could not initialize the KDiff3 part.
    This usually happens due to an installation problem. Please read the README-file in the source package for details.
bs: Nije moguće izvršiti KDiff3 dio.
    Ovo se obićno dešava tokom problema instalacije. Molimo pročitajte README-dokument u izvoru paketa za detalje.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bs: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_merge_menu)
en: Current Item Merge Operation
bs: Operacija stapanja trenutne stavke

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_sync_menu)
en: Current Item Sync Operation
bs: Operacija sinh. trenutne stavke

note: i18n: ectx: Menu (diff)
en: D&iffview
bs: D&iff prikaz

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
bs: P&rozor

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

en: Ignored. (User defined.)
bs: Ignorisano. (Korisnički definisano).

en: Merge the input.
bs: Stopi ulaz.

en: Explicit base file. For compatibility with certain tools.
bs: Eksplicitna bazna datoteka. Za kompatibilnost sa određenim alatima.

en: Output file. Implies -m. E.g.: -o newfile.txt
bs: Izlazna datoteka. Implicira -m. Npr.: -o newfile.txt

en: Output file, again. (For compatibility with certain tools.)
bs: Izlazna datoteka, ponovo. (Za kompatibilnost sa određenim alatima.)

en: No GUI if all conflicts are auto-solvable. (Needs -o file)
bs: Bez GUI-ja ako su svi sukobi automatski rješivi. (Zahtjeva -o file)

en: Visible name replacement for input file 1 (base).
bs: Vidljiva zamjena naziva za ulaznu datoteku 1 (bazna).

en: Visible name replacement for input file 2.
bs: Vidljiva zamjena naziva za ulaznu datoteku 2.

en: Visible name replacement for input file 3.
bs: Vidljiva zamjena naziva za ulaznu datoteku 3.

en: Alternative visible name replacement. Supply this once for every input.
bs: Alternativa vidljivoj zamijeni naziva. Dobavite ovo jednom za svaki ulaz.

en: Override a config setting. Use once for every setting. E.g.: --cs "AutoAdvance=1"
bs: Prespoji postavku konfiguracije. Koristi jednom za svaku postavku. Npr.: --cs "AutoAdvance=1"

en: Show list of config settings and current values.
bs: Prikaži listu postavki konfiguracije i trenutnih vrijednosti.

en: Use a different config file.
bs: Koristi drugačiju konfiguracionu datoteku.

en: file1 to open (base, if not specified via --base)
bs: datoteka 1 za otvaranje (bazna, ako nije naveden preko --base)

en: file2 to open
bs: datoteka 2 za otvaranje

en: file3 to open
bs: datoteka 3 za otvaranje

en: Mix of links and normal files.
bs: Mješavina veza i normalnih datoteka.

en: Link:
bs: Veza:

en: Size.
bs: Veličina.

en: Date & Size:
bs: Datum i veličina:

en: Comparing file...
bs: Upoređujem datoteku...

en: Choose A Everywhere
bs: Svuda izaberi A

en: Choose B Everywhere
bs: Svuda izaberi B

en: Choose C Everywhere
bs: Svuda izaberi C

en: Choose A for All Unsolved Conflicts
bs: Izaberi A za sve neriješene sukobe

en: Choose B for All Unsolved Conflicts
bs: Izaberi B za sve neriješene sukobe

en: Choose C for All Unsolved Conflicts
bs: Izaberi C za sve neriješene sukobe

en: Choose A for All Unsolved Whitespace Conflicts
bs: Izaberi A za sve neriješene sukobe blanko znakova

en: Choose B for All Unsolved Whitespace Conflicts
bs: Izaberi B za sve neriješene sukobe blanko znakova

en: Choose C for All Unsolved Whitespace Conflicts
bs: Izaberi C za sve neriješene sukobe blanko znakova

en: Number of remaining unsolved conflicts: %1 (of which %2 are whitespace)
bs: Broj preostalih neriješenih sukoba: %1 (od kojih su %2 blanko znaci)

en: The output has been modified.
    If you continue your changes will be lost.
bs: Izlaz je izmijenjen.
    Ako nastavite, vaše izmjene će biti izgubljene.

en: All input files are binary equal.
bs: Sve ulazne datoteke su binarno jednake.

en: All input files contain the same text.
bs: Sve ulazne datoteke sadrže isti tekst.

en: Files %1 and %2 are binary equal.
bs: Datoteke %1 i %2 su binarno jednake.

en: Files %1 and %2 have equal text.
bs: Dokumenti %1 i %2 imaju isti tekst.

en: Conflicts
bs: Sukobi

en: <No src line>
bs: <Nema izv. linije>

en: <Merge Conflict (Whitespace only)>
bs: <Sukob u stapanju (samo blanko znaci)>

en: <Merge Conflict>
bs: <Sukob u stapanju>

en: Conflicts Left
bs: Preostali sukobi

en: 
    
    Creating backup failed. File not saved.
bs: 
    
    Stvaranje rezerve nije uspjelo. Datoteka nije snimljena.

en: File Save Error
bs: Greška u snimanju datoteke

en: Error while writing.
bs: Greška prilikom pisanja.

en: [Modified]
bs: [Izmijenjen]

en: Conflict
bs: Konflikt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: A (Base):
bs: A (baza):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFile)
en: File...
bs: Datoteka...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: C (Optional):
bs: C (opcionalno):

en: Change this if non-ASCII characters are not displayed correctly.
bs: Izmijenite ovo ako se znakovi koji nisu ASCII ne prikazuju ispravno.

en: Configure
bs: Podesi

en: Editor & Diff Output Font
bs: Font editora i raz. izlaza

en: Colors Settings
bs: Postavke boja

en: Editor and Diff Views:
bs: Prikazi editora i razlika:

en: Foreground color:
bs: Boja iscrtavanja:

en: Background color:
bs: Boja pozadine:

en: Diff background color:
bs: Boja pozadine razlika:

en: Color A:
bs: Boja A:

en: Color B:
bs: Boja B:

en: Color C:
bs: Boja C:

en: Conflict color:
bs: Boja sukoba:

en: Current range background color:
bs: Pozadinska boja trenutnog opsega:

en: Current range diff background color:
bs: Pozadinska boja trenutnog opsega razlika:

en: Color for manually aligned difference ranges:
bs: Boja za ručno poravnate opsege razlika:

en: Newest file color:
bs: Boja najnovije datoteke:

en: Oldest file color:
bs: Boja najstarije datoteke:

en: Middle age file color:
bs: Boja srednjovječne datoteke:

en: Color for missing files:
bs: Boja za nestale datoteke:

en: Editor Behavior
bs: Ponašanje editora

en: Tab inserts spaces
bs: Tabulator ubacuje razmake

en: On: Pressing tab generates the appropriate number of spaces.
    Off: A tab character will be inserted.
bs: On: Pritiskom na tab generiše se odgovarajući broj razmaka.
    Off: Tab karakter će biti umetnut.

en: Tab size:
bs: Veličina tabulatora:

en: Auto indentation
bs: Automatsko uvlačenje

en: On: The indentation of the previous line is used for a new line.
bs: Uključeno: Uvlačenje prethodne linije koristi se za novu liniju.

en: Auto copy selection
bs: Automatsko kopiranje izbora

en: Sets the line endings for when an edited file is saved.
    DOS/Windows: CR+LF; UNIX: LF; with CR=0D, LF=0A
bs: Postavlja završetke linija kada se izmijenjena datoteka snima.
    DOS/Windows: CR+LF; Unix: LF; sa CR=0D, LF=0A

en: Diff Settings
bs: Podešavanja proframa Diff

en: Ignore number characters during line matching phase. (Similar to Ignore white space.)
    Might help to compare files with numeric data.
bs: Ignoriši brojevne znakove tokom faze usklađivanja linija. (Slično ignorisanju blanko znakova.)
    Može pomoći pri uspoređivanju datoteka sa numeričkim podacima.

en: Treat C/C++ comments like white space.
bs: Tretiraj C/C++ komentare kao blanko znake.

en: Treat case differences like white space changes. ('a'<=>'A')
bs: Tretira razliku u veličini slova kao promjene blanko znakova. ('a'<=>'A')

en: Preprocessor command:
bs: Predobradna naredba:

en: User defined pre-processing. (See the docs for details.)
bs: Korisnički definisana predobrada. (Pogledajte dokumentaciju radi detalja.)

en: Line-matching preprocessor command:
bs: Predobradna naredba za usklađivanje linija:

en: This pre-processor is only used during line matching.
    (See the docs for details.)
bs: Ova predobrada se koristi samo tokom usklađivanja linija.
    (Pogledajte dokumentaciju radi detalja.)

en: Try hard (slower)
bs: Potrudi se (sporije)

en: Enables the --minimal option for the external diff.
    The analysis of big files will be much slower.
bs: Uključuje opciju --minimal za spoljašnje razlikovanje.
    Analiza velikih datoteka će biti mnogo sporija.

en: Align B and C for 3 input files
bs: Poravnaj B i C za 3 ulazna dokumenta

en: Try to align B and C when comparing or merging three input files.
    Not recommended for merging because merge might get more complicated.
    (Default is off.)
bs: Pokušaj poravnati B i C kada porediš ili spajaš tri ulazna dokumenta.
    Nije preporučeno za spajanje zato što spajanje može biti još komplikovanije.
    (Zadano je isključeno.)

en: Merge Settings
bs: Postavke spajanja

en: Auto advance delay (ms):
bs: Zastoj automatskog napredovanja (ms):

en: When in Auto-Advance mode the result of the current selection is shown 
    for the specified time, before jumping to the next conflict. Range: 0-2000 ms
bs: U režimu automatskog napredovanja rezultat trenutnog izbora prikazuje se 
    za navedeno vrijeme, prije skoka na slijedeći sukob. Opseg: 0-2000 ms

en: Show info dialogs
bs: Prikaži informacijske dijaloge

en: Show a dialog with information about the number of conflicts.
bs: Prikaži dijalog sa informacijama o broju konflikata.

en: White space 2-file merge default:
bs: Podrazumjevano stapanje blanko znakova dvije datoteke:

en: Manual Choice
bs: Ručni izbor

en: Allow the merge algorithm to automatically select an input for white-space-only changes.
bs: Dozvoljava algoritmu stapanja da automatski odabere ulaz za izmjene samo u blanko znakovima.

en: White space 3-file merge default:
bs: Podrazumjevano stapanje blanko znakova tri datoteke:

en: Automatic Merge Regular Expression
bs: Regularni izraz automatskog stapanja

en: Auto merge regular expression:
bs: Regularni izraz auto-stapanja:

en: Run regular expression auto merge on merge start
bs: Pokreni auto-stapanje regularnih izraza na početku stapanja

en: Run the merge for auto merge regular expressions
    immediately when a merge starts.
bs: Pokreni stapanje za regularne izraze auto-stapanja
    odmah kada stapanje počne.

en: Version Control History Merging
bs: Stapanje historije kontrola verzije

en: History start regular expression:
bs: Regularni izraz početka historije:

en: History entry start regular expression:
bs: Regularni izraz početka zapisa historije:

en: History merge sorting
bs: Sortiranje stapanja historije

en: Sort version control history by a key.
bs: Sortiraj historiju kontrola verzije pomoću tipke.

en: History entry start sort key order:
bs: Poredak tipki za sortiranje početka zapisa historije:

en: Merge version control history on merge start
bs: Stopi historiju kontrola verzije na početku stapanja

en: Run version control history automerge on merge start.
bs: Pokreni auto-stapanje historije kontrola verzije na početku stapanja.

en: Max number of history entries:
bs: Najveći broj zapisa historije:

en: Cut off after specified number. Use -1 for infinite number of entries.
bs: Odrežite nakon određenog broja. Koristite -1 za beskonačan broj prijava.

en: Test your regular expressions
bs: Testirajte svoje regularne izraze

en: Irrelevant merge command:
bs: Nevažna naredba stapanja:

en: If specified this script is run after automerge
    when no other relevant changes were detected.
    Called with the parameters: filename1 filename2 filename3
bs: U slučaju da je naznačeno ova skripta se pokreće nakon auto-stapanja
    kada nisu ustanovljene nikakve druge važne promjene.
    Pozvana parametrima: filename1 filename2 filename3

en: Auto save and quit on merge without conflicts
bs: Automatsko snimanje i izlazak na spajanju bez konflikta

en: If KDiff3 was started for a file-merge from the command line and all
    conflicts are solvable without user interaction then automatically save and quit.
    (Similar to command line option "--auto".)
bs: Ako je KDiff3 pokrenut za spajanje dokumenta iz komandne linije i svi
    konflikti su riješeni bez korisničke interakcije onda automatski snimi i izađi.
    (Slično opciji komandne linije "--auto".)

en: File pattern(s):
bs: Uzorak/uzorci datoteka:

en: Pattern(s) of files to be analyzed. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
bs: Uzorak/uzorci datoteka koje treba analizirati.
    Zamjenski znaci: '*' i '?'
    Više uzoraka može biti navedeno upotrebom razdjelnika: ';'

en: File-anti-pattern(s):
bs: Anti-uzorak/uzorci datoteka:

en: Pattern(s) of files to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
bs: Uzorak/uzorci datoteka koje treba isključiti iz analize.
    Zamjenski znaci: '*' i '?'
    Više uzoraka može biti navedeno upotrebom razdjelnika: ';'

en: Follow file links
bs: Prati veze datoteka

en: On: Compare the file the link points to.
    Off: Compare the links.
bs: Uključeno: Uporedi datoteku na koju pokazuje veza.
    Isključeno: Uporedi veze.

en: Case sensitive filename comparison
bs: Poređenje datoteka po nazivu koje razlikuje veličinu slova

en: File Comparison Mode
bs: Režim poređenja datoteka

en: Binary comparison
bs: Binarno poređenje

en: Binary comparison of each file. (Default)
bs: Binarno poređenje za svaku datoteku. (Podrazumjevano)

en: Full analysis
bs: Puna analiza

en: Do a full analysis and show statistics information in extra columns.
    (Slower than a binary comparison, much slower for binary files.)
bs: Obavi punu analizu i prikaži statističke podatke u dodatnim kolonama.
    (Sporije nego binarno poređenje, mnogo sporije za binarne datoteke.)

en: Trust the size and modification date (unsafe)
bs: Čuvaj veličinu i datum promjene (nesigurno)

en: Trust the size and date, but use binary comparison if date does not match (unsafe)
bs: Čuvaj veličinu i datum, ali koristi binarno poređenje ako datum ne odgovara (nesigurno)

en: Trust the size (unsafe)
bs: Čuvaj veličinu (nesigurno)

en: White space differences considered equal
bs: Razlike blanko znakova smatraju se jednakim

en: If files differ only by white space consider them equal.
    This is only active when full analysis is chosen.
bs: Ako se datoteke razlikuju samo po blanko znacima, smatraj ih jednakim.
    Ovo je aktivno samo kada je odabrana puna analiza.

en: Copy newer instead of merging (unsafe)
bs: Kopiraj noviji umjesto stapanja (nesigurno)

en: Backup files (.orig)
bs: Napravi rezerve datoteka (.orig)

en: If a file would be saved over an old file, then the old file
    will be renamed with a '.orig' extension instead of being deleted.
bs: Ako dokument bude snimljen preko starog dokumenta, onda stari dokument
    će biti preimenovan sa '.orig' ekstenzijom umjesto da bude izbrisan.

en: Regional Settings
bs: Regionalne postavke

en: Use the same encoding for everything:
bs: Koristi isto kodiranje za sve:

en: Enable this allows to change all encodings by changing the first only.
    Disable this if different individual settings are needed.
bs: Uključivanjem ovog možete promijeniti sva kodiranja promjenom samo prvog.
    Isključite ovo ako su potrebne različite zasebne postavke.

en: File Encoding for A:
bs: Kodiranje datoteke za A:

en: If enabled then Unicode (UTF-16 or UTF-8) encoding will be detected.
    If the file is not Unicode then the selected encoding will be used as fallback.
    (Unicode detection depends on the first bytes of a file.)
bs: Ako je omogućeno onda Unicode (UTF-16 i UTF-8) kodiranje će biti otkriveno.
    Ako datoteka nije Unicode onda odabrano kodiranje će se koristiti kao rezervno.
    (Unicode detekcija ovisi o prvim bajtovima u datoteci.)

en: Auto Detect Unicode
bs: Automatsko nalaženje Unicode

en: File Encoding for B:
bs: Kodiranje datoteke za B:

en: File Encoding for C:
bs: Kodiranje datoteke za C:

en: File Encoding for Merge Output and Saving:
bs: Kodiranje datoteke za stapanje izlaza i snimanje:

en: Auto Select
bs: Automatski izbor

en: If enabled then the encoding from the input files is used.
    In ambiguous cases a dialog will ask the user to choose the encoding for saving.
bs: Ako je uključeno onda je kodiranje iz ulaznih dokumenata korišteno.
    U nesigurnim slučajevima dijalog će pitati korisnika za odabir kodiranja za snimanje.

en: File Encoding for Preprocessor Files:
bs: Kodiranje datoteke za preprocesorke datoteke:

en: Right To Left Language
bs: Jezik s desna na lijevo

en: Some languages are read from right to left.
    This setting will change the viewer and editor accordingly.
bs: Neki jezici se čitaju s desna na lijevo.
    Ova postavka će prilagoditi tome prikazivač i editor.

en: Integration
bs: Uklapanje

en: Integration Settings
bs: Postavke uklapanja

en: Command line options to ignore:
bs: Opcije komandne linije koje treba ignorisati:

en: List of command line options that should be ignored when KDiff3 is used by other tools.
    Several values can be specified if separated via ';'
    This will suppress the "Unknown option" error.
bs: Popis opcija naredbenog retka koje bi trebale biti zanemarene kada se KDiff3 koristi za druge alate.
    Nekoliko vrijednosti se mogu navesti ukoliko je odvojeno putem ';'
    To će suzbiti "Nepoznati opciju" pogrešku.

en: Quit also via Escape key
bs: Izađi i sa Escape tipkom

en: Fast method to exit.
    For those who are used to using the Escape key.
bs: Brzi način za izlazak.
    Za one koji koriste Escape tipku za izlazak.

en: This resets all options. Not only those of the current topic.
bs: Ovo poništava sve opcije. Ne samo one na trenutnoj temi.

en: PreprocessorCmd:
bs: Preprocesorka naredba:

en: The following option(s) you selected might change data:
bs: Slijedeće opcije koje ste izabrali mogu izmijeniti podatke:

en: 
    Most likely this is not wanted during a merge.
    Do you want to disable these settings or continue with these settings active?
bs: 
    Po svoj prilici ovo nije poželjno prilikom stapanja.
    Želite li da isključite ove postavke ili da nastavite dalje sa njima?

en: Option Unsafe for Merging
bs: Opcija nije sigurna za stapanje

en: Use These Options During Merge
bs: Koristi ove opcije prilikom stapanja

en: Disable Unsafe Options
bs: Isključi nesigurne opcije

en: Loading A
bs: Učitavam A

en: Loading B
bs: Učitavam B

en: Diff: A <-> B
bs: Raz.: A <-> B

en: Linediff: A <-> B
bs: Raz.lin.: A <-> B

en: Loading C
bs: Učitavam C

en: Diff: A <-> C
bs: Raz.: A <-> C

en: Diff: B <-> C
bs: Raz.: B <-> C

en: Linediff: B <-> C
bs: Raz.lin.: B <-> C

en: Linediff: A <-> C
bs: Raz.lin.: A <-> C

en: All input files contain the same text, but are not binary equal.
bs: Sve ulazne datoteke sadrže isti tekst, ali nisu binarno jednake.

en: Files %1 and %2 have equal text, but are not binary equal.
bs: Datoteke %1 i %2 imaju jednak tekst, ali nisu binarno jednake.

en: Abort
bs: Prekini

en: Continue Merging
bs: Nastavi stapanje

en: Opening files...
bs: Otvaram datoteke...

en: Cutting selection...
bs: Isjecam odabrano...

en: Copying selection to clipboard...
bs: Kopiram odabrano u clipboard...

en: Inserting clipboard contents...
bs: Ubacujem sadržaje clipboarda...

en: Save && Continue
bs: Snimi i nastavi

en: Continue Without Saving
bs: Nastavi bez snimanja

en: Search complete.
bs: Pretraga je završena.

en: Search Complete
bs: Pretraga je gotova

en: Nothing is selected in either diff input window.
bs: Ništa nije odabrano niti u jednom ulaznom prozoru razlika.

en: Error while adding manual diff range
bs: Greška u toku dodavanja ručnog opsega razlika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Cancel
bs: &Odustani

en: Swap %1<->%2
bs: Razmijeni %1<->%2

en: Copy %1->Output
bs: Kopiraj %1->Izlaz

en: Swap %1<->Output
bs: Razmijeni %1<->Izlaz

en: Configure...
bs: Podesi...

en: Search text:
bs: Tekst za pretragu:

en: Case sensitive
bs: Razlikuje veličinu slova

en: Search A
bs: Pretraži A

en: Search B
bs: Pretraži B

en: Search C
bs: Pretraži C

en: Search output
bs: Izlaz pretrage

en: &Search
bs: &Traži

en: Regular Expression Tester
bs: Ispitivač regularnih izraza

en: Example auto merge line:
bs: Primjer linije auto-stapanja:

en: To test auto merge, copy a line as used in your files.
bs: Za test automatskog spajanja, kopirajte liniju kako je korištena u dokumentu.

en: Match result:
bs: Rezultat usklađivanja:

en: Example history start line (with leading comment):
bs: Primjer početne linije historije (sa glavnim komentarom):

en: Copy a history start line as used in your files,
    including the leading comment.
bs: Kopirajte početnu liniju historije kao što je to korišteno u Vašim datotekama,
    uključujući glavni komentar.

en: History sort key order:
bs: Poredak tipki za sortiranje historije:

en: Example history entry start line (without leading comment):
bs: Primjer početne linije zapisa historije (bez glavnog komentara):

en: Copy a history entry start line as used in your files,
    but omit the leading comment.
bs: Kopirajte početnu liniju zapisa historije kao što je to korišteno u Vašim datotekama,
    ali izostavite glavni komentar.

en: Sort key result:
bs: Rezultat tipki za sortiranje:

en: Match success.
bs: Usklađivanje uspjelo.

en: Match failed.
bs: Usklađivanje nije uspjelo.

en: Opening and closing parentheses do not match in regular expression.
bs: Otvarajuća i zatvarajuća zagrada se ne podudaraju u regularnom izrazu.

en: Writing clipboard data to temp file failed.
bs: Upisivanje podataka iz clipboarda u privremenu datoteku nije uspjelo.

en: From Clipboard
bs: Iz clipboarda

en: Preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The preprocessing command will be disabled now.
bs: Predobrada vjerovatno nije uspjela. Provjerite ovu naredbu:
    
      %1
    
    Naredba predobrade će sada biti isključena.

en: The line-matching-preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The line-matching-preprocessing command will be disabled now.
bs: Predobrada usklađivanja linija vjerovatno nije uspjela. Provjerite ovu naredbu:
    
      %1
    
    Predobrada usklađivanja linija će sada biti isključena.

en: No program specified.
bs: Nijedan program nije naveden.
