kdiff3 - en to eo translation catalogue (567 entries)

en: Getting file status: %1
eo: Akiro de dosierstatuso: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Reading file: %1
eo: Legante dosieron: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Writing file: %1
eo: Skribante dosieron: %1

en: Out of memory
eo: Sen memoro

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Making folder: %1
eo: Farante dosierujon: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Removing folder: %1
eo: Forigante dosierujon: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Removing file: %1
eo: Forigante dosieron: %1

en: Creating symbolic link: %1 -> %2
eo: Kreante simbolan ligilon: %1 -> %2

en: Renaming file: %1 -> %2
eo: Alinomado de dosiero: %1 -> %2

en: Copying file: %1 -> %2
eo: Kopiante dosieron: %1 -> %2

en: Reading folder: %1
eo: Legante dosierujon: %1

en: Listing directory: %1
eo: Listiganteo dosierujon: %1

en: Data loss error:
    If it is reproducible please contact the author.
eo: Eraro pri perdo de datumoj:
    Se ĝi estas reproduktebla bonvolu kontakti la aŭtoron.

en: Severe Internal Error
eo: Severa Interna Eraro

en: File %1: Line %2
eo: Dosiero %1: Linio %2

en: File %1: Line not available
eo: Dosiero %1: Linio ne havebla

en: Encoding:
eo: Kodigo:

en: Line end style:
eo: Linia fina stilo:

en: A (Base)
eo: A (bazo)

en: Encoding: %1
eo: Kodigado: %1

en: Line end style: %1
eo: Stilo de linio fino: %1

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Top line
eo: Supra linio

en: End
eo: Fino

en: Open File
eo: Malfermi Dosieron

en: Unicode, 8 bit
eo: Unikodo, 8 bitoj

en: Other
eo: Alia

[ctx: Operation column message]
en: Copy A to B
eo: Kopii A al B

[ctx: Operation column message]
en: Copy B to A
eo: Kopii B al A

[ctx: Operation column message]
en: Delete A
eo: Forigi A

[ctx: Operation column message]
en: Delete B
eo: Forigi B

[ctx: Operation column message]
en: Delete A & B
eo: Forigi A & B

[ctx: Operation column message]
en: Merge to A
eo: Kunfandi al A

[ctx: Operation column message]
en: Merge to B
eo: Kunfandi al B

[ctx: Operation column message]
en: Merge to A & B
eo: Kunfandi al A & B

[ctx: Operation column message]
en: Delete (if exists)
eo: Forigi (se ekzistas)

[ctx: Operation column message (Directory merge)]
en: Merge
eo: Mergi

[ctx: Operation column message (File merge)]
en: Merge (manual)
eo: Kunfandi (manlibro)

[ctx: Operation column message]
en: Error: Conflicting File Types
eo: Eraro: Konfliktantaj Dosierspecoj

[ctx: Operation column message]
en: Error: Changed and Deleted
eo: Eraro: Ŝanĝita kaj Forigita

[ctx: Operation column message]
en: Error: Dates are equal but files are not.
eo: Eraro: Datoj estas egalaj sed dosieroj ne.

[ctx: Status column message]
en: Done
eo: Farita

[ctx: Status column message]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: Status column message]
en: Skipped.
eo: Saltis.

[ctx: Status column message]
en: Not saved.
eo: Ne konservita.

[ctx: Status column message]
en: In progress...
eo: En progreso...

[ctx: Status column message]
en: To do.
eo: Fari.

[ctx: Column title]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: Column title]
en: Operation
eo: Operacio

[ctx: Column title]
en: Status
eo: Stato

[ctx: Column title]
en: Unsolved
eo: Nesolvita

[ctx: Column title]
en: Solved
eo: Solvita

[ctx: Column title]
en: Nonwhite
eo: Neblanka

[ctx: Column title]
en: White
eo: Blanka

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort the merge and rescan the folder?
eo: Vi nun faras dosierujon kunfandi. Ĉu vi certas, ke vi volas ĉesigi la kunfandiĝon kaj resanigi la dosierujon?

[ctx: Error dialog caption]
en: Warning
eo: Averto

[ctx: Title for rescan button]
en: Rescan
eo: Reserĉi

[ctx: Title for continue button]
en: Continue Merging
eo: Daŭre Kunfandi

en: Opening of folders failed:
eo: Malfermo de dosierujoj malsukcesis:

en: Folder A "%1" does not exist or is not a folder.
eo: Dosierujo A "%1" ne ekzistas aŭ ne estas dosierujo.

en: Folder B "%1" does not exist or is not a folder.
eo: Dosierujo B "%1" ne ekzistas aŭ ne estas dosierujo.

en: Folder C "%1" does not exist or is not a folder.
eo: Dosierujo C "%1" ne ekzistas aŭ ne estas dosierujo.

en: Folder Opening Error
eo: Eraro de Malfermo de Dosierujo

en: The destination folder must not be the same as A or B when three folders are merged.
    Check again before continuing.
eo: La celdosierujo ne devas esti la sama kiel A aŭ B kiam tri dosierujoj estas kunfanditaj.
    Rekontrolu antaŭ ol daŭrigi.

en: Parameter Warning
eo: Parametra Averto

en: Scanning folders...
eo: Skanante dosierujojn...

en: Reading Folder A
eo: Legante Dosierujon A

en: Reading Folder B
eo: Legante Dosierujon B

en: Reading Folder C
eo: Legante Dosierujon C

en: Some subfolders were not readable in
eo: Kelkaj subdosierujoj ne estis legeblaj en

en: Check the permissions of the subfolders.
eo: Kontrolu la permesojn de la subdosierujoj.

en: Ready.
eo: Preta.

en: Folder Comparison Status
    
    Number of subfolders: %1
    Number of equal files: %2
    Number of different files: %3
eo: Dosierujo-Kompara Statuso
    
    ombro da subdosierujoj: %1
    ombro da egalaj dosieroj: %2
    Nombro da malsamaj dosieroj: %3

en: Number of manual merges: %1
eo: Nombro de manaj kuniĝoj: %1

en: This affects all merge operations.
eo: Ĉi tio influas ĉiujn kunfandajn operaciojn.

en: Changing All Merge Operations
eo: Ŝanĝante Ĉiuj Kunfandi Operacioj

en: Processing %1 / %2
    %3
eo: Prilaborado %1 / %2
    %3

en: Some files could not be processed.
eo: Kelkaj dosieroj ne povis esti prilaboritaj.

en: Aborting due to too many errors.
eo: Ĉesigo pro tro da eraroj.

en: This operation is currently not possible.
eo: Ĉi tiu operacio nuntempe ne eblas.

en: Operation Not Possible
eo: Operacio Ne Eblas

en: An error occurred while copying.
eo: Eraro okazis dum kopiado.

en: Merge Error
eo: Kunfandi Eraro

en: Unknown merge operation. (This must never happen!)
eo: Nekonata kunfandoperacio. (Ĉi tio neniam devas okazi!)

en: Unknown merge operation.
eo: Nekonata kunfandoperacio.

en: The merge is about to begin.
    
    Choose "Do it" if you have read the instructions and know what you are doing.
    Choosing "Simulate it" will tell you what would happen.
    
    Be aware that this program still has beta status and there is NO WARRANTY whatsoever! Make backups of your vital data!
eo: La kunfandiĝo estas komenconta.
    
    Elektu "Fari ĝin" se vi legis la instrukciojn kaj scias kion vi faras.
    Elektante "Simuli ĝin" diros al vi kio okazus.
    
    Estu konscia. ke ĉi tiu programo ankoraŭ havas beta-statuson kaj ekzistas NENIA GARANTIO! Faru sekurkopiojn de viaj esencaj datumoj!

[ctx: Caption]
en: Starting Merge
eo: Komencante Merge

[ctx: Button title to confirm merge]
en: Do It
eo: Fari tion

[ctx: Button title to simulate merge]
en: Simulate It
eo: Simuli Ĝin

en: The highlighted item has a different type in the different folders. Select what to do.
eo: La elstarigita elemento havas malsaman tipon en la malsamaj dosierujoj. Elektu kion fari.

en: The modification dates of the file are equal but the files are not. Select what to do.
eo: La modifdatoj de la dosiero estas egalaj sed la dosieroj ne. Elektu kion fari.

en: The highlighted item was changed in one folder and deleted in the other. Select what to do.
eo: La elstarigita elemento estis ŝanĝita en unu dosierujo kaj forigita en la alia. Elektu kion fari.

en: This operation is currently not possible because folder merge is currently running.
eo: Ĉi tiu operacio estas nuntempe ne ebla ĉar dosierujo kunfandiĝas nuntempe.

en: There was an error in the last step.
    Do you want to continue with the item that caused the error or do you want to skip this item?
eo: Okazis eraro en la lasta paŝo.
    Ĉu vi volas daŭrigi kun la ero kiu kaŭzis la eraron aŭ ĉu vi volas preterlasi ĉi tiun objekton?

[ctx: Caption for message dialog]
en: Continue merge after an error
eo: Daŭrigi kunfandon post eraro

[ctx: Continue button title]
en: Continue With Last Item
eo: Daŭrigi Kun Lasta Ero

[ctx: Skip button title]
en: Skip Item
eo: Preterpasi Eron

en: Merge operation complete.
eo: Kunfanda operacio finiĝis.

en: Merge Complete
eo: Kunfando Kompleta

en: Simulated merge complete: Check if you agree with the proposed operations.
eo: Simulita kunfandiĝo kompleta: Kontrolu ĉu vi konsentas kun la proponitaj operacioj.

en: An error occurred. Press OK to see detailed information.
eo: Eraro okazis. Premu OK por vidi detalajn informojn.

en: Error: While deleting %1: Creating backup failed.
eo: Eraro: Dum forigo de %1: Kreado de sekurkopio malsukcesis.

en: delete folder recursively( %1 )
eo: forigi dosierujon rekursie( %1 )

en: delete( %1 )
eo: forigi( %1 )

en: Error: delete folder operation failed while trying to read the folder.
eo: Eraro: forigo de dosierujo malsukcesis provante legi la dosierujon.

en: Error: rmdir( %1 ) operation failed.
eo: Eraro: rmdir(%1) operacio malsukcesis.

en: Error: delete operation failed.
eo: Eraro: foriga operacio malsukcesis.

en: manual merge( %1, %2, %3 -> %4)
eo: mana kunfandado( %1, %2, %3 -> %4)

en:      Note: After a manual merge the user should continue by pressing F7.
eo:      Noto: Post mana kunfandado la uzanto devas daŭrigi premante F7.

en: Error: copy( %1 -> %2 ) failed.Deleting existing destination failed.
eo: Eraro: kopio( %1 -> %2 ) malsukcesis. Forigo de ekzistanta celo malsukcesis.

en: copyLink( %1 -> %2 )
eo: kopiiLigilon ( %1 -> %2 )

en: Error: copyLink failed: Remote links are not yet supported.
eo: Eraro: copyLink malsukcesis: Foraj ligiloj ankoraŭ ne estas subtenataj.

en: Error: copyLink failed.
eo: Eraro: copyLink malsukcesis.

en: copy( %1 -> %2 )
eo: kopii ( %1 -> %2 )

en: Error during rename( %1 -> %2 ): Cannot delete existing destination.
eo: Eraro dum renomo(%1 -> %2): Ne povas forigi ekzistantan celon.

en: rename( %1 -> %2 )
eo: renomi( %1 -> %2 )

en: Error: Rename failed.
eo: Eraro: Renomi malsukcesis.

en: Error during makeDir of %1. Cannot delete existing file.
eo: Eraro dum makeDir de %1. Ne povas forigi ekzistantan dosieron.

en: makeDir( %1 )
eo: makeDir(%1)

en: Error while creating folder.
eo: Eraro dum kreado de dosierujo.

en: Folder
eo: Dosierujo

en: Type
eo: Tipo

en: Size
eo: Grandeco

en: Attr
eo: Atrib

en: Last Modification
eo: Lasta Modifo

en: Link-Destination
eo: Ligil-Celo

en: File
eo: Dosiero

en: -Link
eo: -Ligilo

en: not available
eo: ne disponebla

en: A (Dest):
eo: A (desto):

en: A (Base):
eo: A (Bazo):

en: B (Dest):
eo: B (desto):

en: C (Dest):
eo: C (Celo):

en: Dest:
eo: Desto:

note: i18n("Saving Directory Merge State ..."));
en: Save Folder Merge State As...
eo: Konservi dosierujan kunfandostaton kiel...

en: Start/Continue Folder Merge
eo: Komenci/Daŭrigi Dosierujan Kunfandon

en: Run Operation for Current Item
eo: Ruli Operacion por Aktuala Ero

en: Compare Selected File
eo: Kompari Elektitan Dosieron

en: Merge Current File
eo: Kunfandi Aktualan Dosieron

en: Merge
    File
eo: Kunfandi
    Dosieron

en: Fold All Subfolders
eo: Faldi Ĉiuj Subdosierujoj

en: Unfold All Subfolders
eo: Malfaldi Ĉiuj Subdosierujoj

en: Rescan
eo: Reserĉi

note: i18n("Save Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSaveMergeState, ac, "dir_save_merge_state"); i18n("Load Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotLoadMergeState, ac, "dir_load_merge_state");
en: Choose A for All Items
eo: Elekti A por Ĉiuj Eroj

en: Choose B for All Items
eo: Elekti B por Ĉiuj Eroj

en: Choose C for All Items
eo: Elekti C por Ĉiuj Eroj

en: Auto-Choose Operation for All Items
eo: Aŭtomate Elekti Operacion por Ĉiuj Eroj

en: No Operation for All Items
eo: Neniu Operacio por Ĉiuj Eroj

note: i18n("Synchronize Directories"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSynchronizeDirectories, ac, "dir_synchronize_directories"); d->m_pDirChooseNewerFiles = GuiUtils::createAction< KToggleAction >(i18n("Copy Newer Files Instead of Merging"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotChooseNewerFiles, ac, 
en: Show Identical Files
eo: Montri identajn dosierojn

en: Identical
    Files
eo: Identaj
    Dosieroj

en: Show Different Files
eo: Montri Malsamajn Dosieroj

en: Show Files only in A
eo: Montri dosierojn nur en A

en: Files
    only in A
eo: Dosieroj
    nur en A

en: Show Files only in B
eo: Montri dosierojn nur en B

en: Files
    only in B
eo: Dosieroj
    nur en B

en: Show Files only in C
eo: Montri dosierojn nur en C

en: Files
    only in C
eo: Dosieroj
    nur en C

en: Compare Explicitly Selected Files
eo: Kompari eksplicite elektitajn dosierojn

en: Merge Explicitly Selected Files
eo: Kunfandi eksplicite elektitajn dosierojn

en: Do Nothing
eo: Nenion fari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCheckBox)
en: Merge
eo: Mergi

en: Delete (if exists)
eo: Forigi (se ekzistas)

en: Copy A to B
eo: Kopii A al B

en: Copy B to A
eo: Kopii B al A

en: Delete A
eo: Forigi A

en: Delete B
eo: Forigi B

en: Delete A && B
eo: Forigi A && B

en: Merge to A
eo: Kunfandi al A

en: Merge to B
eo: Kunfandi al B

en: Merge to A && B
eo: Kunfandi al A && B

en: Unable to determine full url. No parent specified.
eo: Ne eblas determini plenan URL. Neniu gepatro specifita.

en: Failed to read file: %1
eo: Malsukcesis legi dosieron: %1

en: Creating temp copy of %1 failed.
eo: Kreado de provizora kopio de %1 malsukcesis.

en: Opening %1 failed. %2
eo: Malfermo de %1 malsukcesis. %2

en: Error reading from %1. %2
eo: Eraro legante de %1. %2

en: While trying to make a backup, deleting an older backup failed.
    Filename: %1
eo: Dum provado fari sekurkopion, forigo de pli malnova sekurkopio malsukcesis.
    Dosiernomo: %1

en: While trying to make a backup, renaming failed.
    Filenames: %1 -> %2
eo: Dum provado fari sekurkopion, renomado malsukcesis.
    Dosiernomoj: %1 -> %2

en: Current Configuration:
eo: Nuna Agordo:

en: Config Option Error:
eo: Agorda Opcio Eraro:

en: Option --auto used, but no output file specified.
eo: Opcio --aŭto uzata, sed neniu eligdosiero specifita.

en: Directory merge
eo: Dosierujo kunfandi

en: Merge info
eo: Kunfandi informojn

en: Saving failed.
eo: Konservado malsukcesis.

en: Option --auto ignored for folder comparison.
eo: Opcio --aŭto ignorita por komparo de dosierujoj.

en: Opening of these files failed:
eo: Malfermo de ĉi tiuj dosieroj malsukcesis:

en: File open error
eo: Dosiero-malferma eraro

en: Opens documents for comparison...
eo: Malfermas dokumentojn por komparo...

en: Reload
eo: Reŝargi

en: Saves the merge result. All conflicts must be solved!
eo: Konservas la kunfandan rezulton. Ĉiuj konfliktoj devas esti solvitaj!

en: Saves the current document as...
eo: Konservas la nunan dokumenton kiel...

en: Print the differences
eo: Presi la diferencojn

en: Quits the application
eo: Finas la programon

en: Undo last action.
eo: Malfari lastan agon.

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
eo: Eltondos la elektaĵon kaj enpoŝigos ĝin

en: Copies the selected section to the clipboard
eo: Kopios la apartigatan regionon poŝen

en: Pastes the clipboard contents to current position
eo: Algluas la enhavon de la tondujo al la nuna pozicio

en: Select everything in current window
eo: Elekti ĉion en la aktuala fenestro

en: Search for a string
eo: Serĉi ĉenon

en: Search again for the string
eo: Serĉi denove la ĉenon

en: Enables/disables the statusbar
eo: (Mal)ŝaltos la statbreton

en: Configure KDiff3...
eo: Agordi KDiff3...

en: Go to Current Delta
eo: Iri al Nuna Delta

en: Current
    Delta
eo: Nuna
    Delta

en: Go to First Delta
eo: Iri al Unua Delta

en: First
    Delta
eo: Unue
    Delta

en: Go to Last Delta
eo: Iri al Lasta Delta

en: Last
    Delta
eo: Lasta
    Delta

en: (Skips white space differences when "Show White Space" is disabled.)
eo: (Preterlasas diferencojn de blankspaco kiam "Montri Blankan spacon" estas malŝaltita.)

en: (Does not skip white space differences even when "Show White Space" is disabled.)
eo: (Ne preterlasas blankspacajn diferencojn eĉ kiam "Montri Blankan spacon" estas malŝaltita.)

en: Go to Previous Delta
eo: Iri al Antaŭa Delta

en: Prev
    Delta
eo: Antaŭa
    Delta

en: Go to Next Delta
eo: Iri al Sekva Delta

en: Next
    Delta
eo: Sekva
    Delta

en: Go to Previous Conflict
eo: Iri al Antaŭa Konflikto

en: Prev
    Conflict
eo: Antaŭa
    Konflikto

en: Go to Next Conflict
eo: Iri al Sekva Konflikto

en: Next
    Conflict
eo: Sekva
    Konflikto

en: Go to Previous Unsolved Conflict
eo: Iri al Antaŭa Nesolvita Konflikto

en: Prev
    Unsolved
eo: Antaŭa
    Nesolvita

en: Go to Next Unsolved Conflict
eo: Iri al Sekva Nesolvita Konflikto

en: Next
    Unsolved
eo: Sekva
    Nesolvita

[ctx: Title for menu item]
en: Go to Line
eo: Iru al Linio

[ctx: Text used for toolbar button.]
en: Go
    Line
eo: Iri
    Linien

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From A
eo: Elekti Linio(j)n De A

[ctx: Text used for select A toolbar button.]
en: Choose
    A
eo: Elekti
    A

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From B
eo: Elekti Linion(j)n De B

[ctx: Text used for select B when toolbar button.]
en: Choose
    B
eo: Elekti
    B

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From C
eo: Elekti Linio(j)n De C

[ctx: Text used for select C toolbar button.]
en: Choose
    C
eo: Elekti
    C

[ctx: Title for menu item]
en: Automatically Go to Next Unsolved Conflict After Source Selection
eo: Aŭtomate Iru al Sekva Nesolvita Konflikto Post Fonta Elekto

[ctx: Auto goto next unsolced toolbar text.]
en: Auto
    Next
eo: Aŭtomata
    Sekva

en: Show Space && Tabulator Characters
eo: Montri Spacajn && Tabelajn Signojn

[ctx: Show whitespace toolbar text.]
en: White
    Characters
eo: Blankaj
    Signoj

en: Show White Space
eo: Montri Blankan Spacon

[ctx: Show whitespace changes toolbar text.]
en: White
    Deltas
eo: Blanka
    Deltoj

en: Show Line Numbers
eo: Montri Linajn Nombrojn

[ctx: Show line numbers toolbar text]
en: Line
    Numbers
eo: Linio
    ombroj

en: Automatically Solve Simple Conflicts
eo: Aŭtomate Solvi Simplajn Konfliktojn

en: Set Deltas to Conflicts
eo: Agordi Deltojn al Konfliktoj

en: Run Regular Expression Auto Merge
eo: Lanĉi Regul-Espriman Aŭtomatan Kunfandadon

en: Automatically Solve History Conflicts
eo: Aŭtomate Solvi Historiajn Konfliktojn

en: Split Diff At Selection
eo: Split Diferenco Ĉe Elekto

en: Join Selected Diffs
eo: Kunigi Elektitajn Dif-ojn

en: Show Window A
eo: Montri Fenestron A

en: Show Window B
eo: Montri Fenestron B

en: Show Window C
eo: Montri Fenestron C

en: Normal Overview
eo: Normala Superrigardo

en: A vs. B Overview
eo: A vs. B Superrigardo

en: A vs. C Overview
eo: A vs C Superrigardo

en: B vs. C Overview
eo: B vs C Superrigardo

en: Add Manual Diff Alignment
eo: Aldoni Manan Dif-alĝustigon

en: Clear All Manual Diff Alignments
eo: Forigi Ĉiujn Permanajn Diferenc-Alĝustigojn

en: Focus Next Window
eo: Fokuso Sekva Fenestro

en: Focus Prev Window
eo: Fokuso Antaŭa Fenestro

en: Toggle Split Orientation
eo: Baskuligi Split Orientiĝon

en: Folder && Text Split Screen View
eo: Dosierujo && Teksto Split Ekrano Vido

en: Toggle Between Folder && Text View
eo: Baskuligi Inter Dosieruja && Teksta Vido

en: The merge result has not been saved.
eo: La kunfandrezulto ne estas konservita.

en: Save && Quit
eo: Konservi && Eliri

en: Quit Without Saving
eo: Forlasi Sen Konservado

en: Saving the merge result failed.
eo: Konservado de la kunfandrezulto malsukcesis.

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort?
eo: Vi nun faras dosierujon kunfandi. Ĉu vi certas, ke vi volas aborti?

en: Saving file...
eo: Konservante dosieron...

en: Saving file with a new filename...
eo: Konservante dosieron kun nova dosiernomo...

en: Save As...
eo: Konservi kiel...

en: Printing not implemented.
eo: Presado ne efektivigita.

en: Printing...
eo: Presante...

en: Printing page %1 of %2
eo: Presante paĝon %1 de %2

en:  (Selection)
eo: (Selektado)

en: Printing completed.
eo: Presado finiĝis.

en: Printing aborted.
eo: Presado ĉesigita.

en: Exiting...
eo: Finante...

en: Toggle the statusbar...
eo: Baskuligi la statusbreton...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (directory)
en: F&older
eo: D&osierujo

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_merge_menu)
en: Current Item Merge Operation
eo: Aktualaa Er-Kunfanda Operacio

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_sync_menu)
en: Current Item Sync Operation
eo: Aktuala Er-Sinkroniga Operacio

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: M&ovement
eo: M&ovado

note: i18n: ectx: Menu (diff)
en: D&iffview
eo: D&iff-vido

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: M&erge
eo: K&unfandi

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
eo: Fe&nestro

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: Ignored. (User defined.)
eo: Ignorita. (Uzantodifinita.)

[ctx: Program version info.]
en:  (64 bit)
eo:  (64 bitoj)

en: Tool for Comparison and Merge of Files and Folders
eo: Ilo por Komparo kaj Kunfandado de Dosieroj kaj Dosierujoj

en: (c) 2002-2014 Joachim Eibl, (c) 2017 Michael Reeves KF5/Qt5 port
eo: (c) 2002-2014 Joachim Eibl, (c) 2017 Michael Reeves KF5/Qt5-portado

en: Merge the input.
eo: Kunfandi la enigon.

en: Explicit base file. For compatibility with certain tools.
eo: Eksplicita baza dosiero. Por kongruo kun certaj iloj.

en: Output file. Implies -m. E.g.: -o newfile.txt
eo: Eligo dosiero. Implicas -m. Ekz.: -o nova dosiero.txt

en: Output file, again. (For compatibility with certain tools.)
eo: Eligo dosiero, denove. (Por kongruo kun certaj iloj.)

en: No GUI if all conflicts are auto-solvable. (Needs -o file)
eo: Neniu GUI se ĉiuj konfliktoj estas aŭtomate solveblaj. (Bezonas -o dosieron)

en: Ignore --auto and always show GUI.
eo: Ignori --auto kaj ĉiam montri GUI.

en: Ignored.
eo: Ignorita.

en: Visible name replacement for input file 1 (base).
eo: Videbla nomo anstataŭaĵo por eniga dosiero 1 (bazo).

en: Visible name replacement for input file 2.
eo: Videbla nomo anstataŭaĵo por eniga dosiero 2.

en: Visible name replacement for input file 3.
eo: Videbla nomo anstataŭaĵo por eniga dosiero 3.

en: Alternative visible name replacement. Supply this once for every input.
eo: Alternativa videbla nomo anstataŭaĵo. Provizu ĉi tion unufoje por ĉiu enigo.

en: Override a config setting. Use once for every setting. E.g.: --cs "AutoAdvance=1"
eo: Anstataŭigi agordon. Uzu unufoje por ĉiu agordo. Ekz.: --cs "AutoAdvance=1"

en: Show list of config settings and current values.
eo: Montru liston de agordaj agordoj kaj aktualaj valoroj.

en: Use a different config file.
eo: Uzu malsaman agordosieron.

en: file1 to open (base, if not specified via --base)
eo: dosiero1 por malfermi (bazo, se ne specifita per --base)

en: file2 to open
eo: dosiero2 por malfermi

en: file3 to open
eo: dosiero3 por malfermi

en: See kdiff3 --help for supported options.
eo: Vidu kdiff3 --help por subtenataj opcioj.

en: Unable to compare non-normal file with normal file.
eo: Ne eblas kompari nenormalan dosieron kun normala dosiero.

en: Mix of links and normal files.
eo: Miksaĵo de ligiloj kaj normalaj dosieroj.

en: Link:
eo: Ligo:

en: Size.
eo: Grandeco.

en: Date & Size:
eo: Dato & Grandeco:

en: Comparing file...
eo: Komparante dosieron...

en: Choose A Everywhere
eo: Elekti A Ĉie

en: Choose B Everywhere
eo: Elekti B Ĉie

en: Choose C Everywhere
eo: Elekti C Ĉie

en: Choose A for All Unsolved Conflicts
eo: Elekti A por Ĉiuj Nesolvitaj Konfliktoj

en: Choose B for All Unsolved Conflicts
eo: Elekti B por Ĉiuj Nesolvitaj Konfliktoj

en: Choose C for All Unsolved Conflicts
eo: Elekti C por Ĉiuj Nesolvitaj Konfliktoj

en: Choose A for All Unsolved Whitespace Conflicts
eo: Elekti A por Ĉiuj Nesolvitaj Blankspacaj Konfliktoj

en: Choose B for All Unsolved Whitespace Conflicts
eo: Elekti B por Ĉiuj Nesolvitaj Blankspacaj Konfliktoj

en: Choose C for All Unsolved Whitespace Conflicts
eo: Elekti C por Ĉiuj Nesolvitaj Blankspacaj Konfliktoj

en: Number of remaining unsolved conflicts: %1 (of which %2 are whitespace)
eo: Nombro de ceteraj nesolvitaj konfliktoj: %1 (el kiuj %2 estas blankspaco)

en: The output has been modified.
    If you continue your changes will be lost.
eo: La eligo estas modifita.
    Se vi daŭrigas, viaj ŝanĝoj estos perditaj.

en: All input files are binary equal.
eo: Ĉiuj enigdosieroj estas binaraj egalaj.

en: All input files contain the same text.
eo: Ĉiuj enigdosieroj enhavas la saman tekston.

en: Files %1 and %2 are binary equal.
eo: Dosieroj %1 kaj %2 estas binaraj egalaj.

en: Files %1 and %2 have equal text.
eo: Dosieroj %1 kaj %2 havas egalan tekston.

en: Total number of conflicts: %1
    Number of automatically solved conflicts: %2
    Number of unsolved conflicts: %3
    %4
eo: Suma nombro da konfliktoj: %1
    ombro da aŭtomate solvaj konfliktoj: %2
    ombro da nesolvitaj konfliktoj: %3
    %4

en: Conflicts
eo: Konfliktoj

en: <No src line>
eo: <Neniu src linio>

en: <Merge Conflict (Whitespace only)>
eo: <Kunfandi Konflikton (nur Blankspaco)>

en: <Merge Conflict>
eo: <Kunfandi Konflikton>

en: Not all conflicts are solved yet.
    File not saved.
eo: Ankoraŭ ne ĉiuj konfliktoj estas solvitaj.
    Dosiero ne konservita.

en: Conflicts Left
eo: Konfliktoj Restantaj

en: There is a line end style conflict. Please choose the line end style manually.
    File not saved.
eo: Estas linio-fina stilkonflikto. Bonvolu elekti la stilon de linio-fino permane.
    Dosiero ne konservita.

en: 
    
    Creating backup failed. File not saved.
eo: 
    
    Kreado de sekurkopio malsukcesis. Dosiero ne konservita.

en: File Save Error
eo: Dosiera Konservi Eraro

en: Error while writing.
eo: Eraro dum skribado.

en: Output:
eo: Eligo:

en: [Modified]
eo: [Modifita]

en: Encoding for saving:
eo: Kodigado por konservado:

en: Conflict
eo: Konflikto

en: Codec from A: %1
eo: Kodeko de A: %1

en: Codec from B: %1
eo: Kodeko el B: %1

en: Codec from C: %1
eo: Kodeko el C: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpenDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProgressDialog)
en: Dialog
eo: Dialogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: A (Base):
eo: A (Bazo):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Output (Optional):
eo: Eligo (Laŭvola):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFile)
en: File...
eo: Dosiero...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, swapCopy)
en: Swap/Copy Names...
eo: Interŝanĝi/Kopii Nomojn...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: C (Optional):
eo: C (laŭvola):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFolder)
en: Folder...
eo: Dosierujo...

[ctx: Button title]
en: Change Font
eo: Ŝanĝi tiparon

[ctx: Font sample display, %1 = family, %2 = style, %3 = size]
en: Font: %1, %2, %3
    
    Example:
eo: Tiparo: %1, %2, %3
    
    Ekzemplo:

en: Unicode
eo: Unikodo

en: Change this if non-ASCII characters are not displayed correctly.
eo: Ŝanĝu ĉi tion se ne-ASCII-signoj ne estas montritaj ĝuste.

en: Configure
eo: Agordi

en: Font
eo: Tiparo

en: Editor & Diff Output Font
eo: Redaktilo & Diff-Eliga Tiparo

en: Application font
eo: Aplika tiparo

en: File view font
eo: Dosiera vido tiparo

[ctx: Title for color settings page]
en: Color
eo: Koloro

en: Colors Settings
eo: Koloroj Agordoj

en: Editor and Diff Views:
eo: Redaktilo kaj Diferencaj Vidoj:

en: Foreground color:
eo: Malfona koloro:

en: Background color:
eo: Fona koloro:

en: Diff background color:
eo: Malsama fonkoloro:

en: Color A:
eo: Koloro A:

en: Color B:
eo: Koloro B:

en: Color C:
eo: Koloro C:

en: Conflict color:
eo: Konflikta koloro:

en: Current range background color:
eo: Nuna gamo de fonkoloro:

en: Current range diff background color:
eo: Fonkoloro de aktuala diferenco:

en: Color for manually aligned difference ranges:
eo: Koloro por mane vicigitaj diferencoj:

en: Folder Comparison View:
eo: Dosierujo Kompara Vido:

en: Newest file color:
eo: Plej nova dosierkoloro:

en: Changing this color will only be effective when starting the next folder comparison.
eo: Ŝanĝi ĉi tiun koloron estos efika nur kiam oni komencos la sekvan dosierujan komparon.

en: Oldest file color:
eo: Plej malnova dosierkoloro:

en: Middle age file color:
eo: Mezaĝa dosierkoloro:

en: Color for missing files:
eo: Koloro por mankantaj dosieroj:

en: Editor
eo: Redaktilo

en: Editor Behavior
eo: Redaktila Konduto

en: Tab inserts spaces
eo: Tab enmetas spacojn

en: On: Pressing tab generates the appropriate number of spaces.
    Off: A tab character will be inserted.
eo: Enŝaltita: Premante tabon generas la taŭgan nombron da spacoj.
    Malŝaltita: Tab-signo estos enmetita.

en: Tab size:
eo: Grandeco de tabo:

en: Auto indentation
eo: Aŭtomata deŝovo

en: On: The indentation of the previous line is used for a new line.
eo: On: La indentaĵo de la antaŭa linio estas uzata por nova linio.

en: Auto copy selection
eo: Elekto de aŭtomata kopio

en: On: Any selection is immediately written to the clipboard.
    Off: You must explicitly copy e.g. via Ctrl-C.
eo: Ŝaltita: Ĉiu elekto estas tuj skribata al la tondujo.
    Malŝaltita: Vi devas eksplicite kopii ekz. per Ctrl-C.

[ctx: Dos/Windows line ending]
en: Dos/Windows
eo: Dos/Vindozo

[ctx: Automatically detected line ending]
en: Autodetect
eo: Aŭtodetekti

en: Sets the line endings for when an edited file is saved.
    DOS/Windows: CR+LF; UNIX: LF; with CR=0D, LF=0A
eo: Agordas la liniofinojn por kiam redaktita dosiero estas konservita.
    DOS/Vindozo: CR+LF; UNIKSO: LF; kun CR=0D, LF=0A

en: Diff
eo: Diferenco

en: Diff Settings
eo: Diferaj Agordoj

en: Ignore numbers (treat as white space)
eo: Ignori nombrojn (trakti kiel blankan spacon)

en: Ignore number characters during line matching phase. (Similar to Ignore white space.)
    Might help to compare files with numeric data.
eo: Ignori nombro-signojn dum linio-kongrua fazo. (Simile al Ignori blankan spacon.)
    Povas helpi kompari dosierojn kun nombraj datumoj.

en: Ignore C/C++ comments (treat as white space)
eo: Ignori C/C++ komentojn (trakti kiel blankan spacon)

en: Treat C/C++ comments like white space.
eo: Trakti C/C++ komentojn kiel blankan spacon.

en: Ignore case (treat as white space)
eo: Ignori minusklecon (trakti kiel blankan spacon)

en: Treat case differences like white space changes. ('a'<=>'A')
eo: Trakti usklecajn diferencojn kiel blankspacŝanĝojn. ('a'<=>'A')

en: Preprocessor command:
eo: Antaŭprocesora komando:

en: User defined pre-processing. (See the docs for details.)
eo: Uzantodifinita antaŭ-prilaborado. (Vidu la dokumentojn por detaloj.)

en: Line-matching preprocessor command:
eo: Linia kongrua antaŭprocesora komando:

en: This pre-processor is only used during line matching.
    (See the docs for details.)
eo: Ĉi tiu antaŭprocesoro estas uzata nur dum linio-kongruo.
    (Vidu la dokumentojn por detaloj.)

en: Try hard (slower)
eo: Peni forte (pli malrapide)

en: Enables the --minimal option for the external diff.
    The analysis of big files will be much slower.
eo: Ebligas la opcion --minimal por la ekstera diff.
    La analizo de grandaj dosieroj estos multe pli malrapida.

en: Align B and C for 3 input files
eo: Vicigi B kaj C por 3 enigdosieroj

en: Try to align B and C when comparing or merging three input files.
    Not recommended for merging because merge might get more complicated.
    (Default is off.)
eo: Provi vicigi B kaj C dum komparado aŭ kunfandado de tri enigdosieroj.
    Ne rekomendita por kunfandi ĉar la kunfando eble pli komplikiĝas.
    (Defaŭlte estas malŝaltita.)

[ctx: Settings page]
en: Merge
eo: Mergi

en: Merge Settings
eo: Kunfandi Agordojn

en: Auto advance delay (ms):
eo: Aŭtomata antaŭprokrasto (ms):

en: When in Auto-Advance mode the result of the current selection is shown 
    for the specified time, before jumping to the next conflict. Range: 0-2000 ms
eo: Kiam en Aŭtomata Antaŭenigo la rezulto de la nuna elekto estas montrata 
    dum la specifita daŭro, antaŭ ol salti al la sekva konflikto. Gamo: 0-2000 ms

en: Show info dialogs
eo: Montri info dialogojn

en: Show a dialog with information about the number of conflicts.
eo: Montri dialogon kun informoj pri la nombro da konfliktoj.

en: White space 2-file merge default:
eo: Blanka spaco 2-dosiera kunfandado defaŭlte:

en: Manual Choice
eo: Mana Elekto

en: Allow the merge algorithm to automatically select an input for white-space-only changes.
eo: Permesi al la kunfanda algoritmo aŭtomate elekti enigaĵon por blankspacaj ŝanĝoj.

en: White space 3-file merge default:
eo: Blanka spaco 3-dosiera kunfandado defaŭlte:

en: Automatic Merge Regular Expression
eo: Aŭtomata Kunfandi Regula Esprimo

en: Auto merge regular expression:
eo: Aŭtomate kunfandi regula esprimo:

en: Run regular expression auto merge on merge start
eo: Ruli regul-espriman aŭtomatan kunfandadon ĉe kunfanda komenco

en: Run the merge for auto merge regular expressions
    immediately when a merge starts.
eo: Ruli la kunfandiĝon por aŭtomat-kunfandaj regulaj esprimoj
    tuj kiam kunfandiĝo komenciĝas.

en: Version Control History Merging
eo: Versia Kontrolo Historio Kunfandado

en: History start regular expression:
eo: Historio komencas regulan esprimon:

en: History entry start regular expression:
eo: Historia eniro komenci regula esprimo:

en: History merge sorting
eo: Historia kunfanda ordigo

en: Sort version control history by a key.
eo: Ordigi la historion de versiokontrolo per klavo.

en: History entry start sort key order:
eo: Historia eniro komenca ordo de klavoj:

en: Merge version control history on merge start
eo: Kunfandi versio-kontrolhistorion ĉe kunfanda komenco

en: Max number of history entries:
eo: Maksimuma nombro da historiaj enskriboj:

en: Cut off after specified number. Use -1 for infinite number of entries.
eo: Detranĉi post specifita nombro. Uzi -1 por senfina nombro da enskriboj.

en: Test your regular expressions
eo: Testu viajn regulajn esprimojn

en: Irrelevant merge command:
eo: Sensignifa kunfanda komando:

en: Auto save and quit on merge without conflicts
eo: Aŭtomata konservado kaj ĉesigo dum kunfando sen konfliktoj

en: If KDiff3 was started for a file-merge from the command line and all
    conflicts are solvable without user interaction then automatically save and quit.
    (Similar to command line option "--auto".)
eo: Se KDiff3 estis lanĉita por dosierkunfando ekde la komandlinio kaj ĉiuj
    konfliktoj estas solveblaj sen uzantinterago, tiam aŭtomate konservi kaj eliri.
    (Simile al komandlinia opcio "--auto".)

en: Recursive folders
eo: Rikuraj dosierujoj

en: Whether to analyze subfolders or not.
eo: Ĉu analizi subdosierujojn aŭ ne.

en: File pattern(s):
eo: Dosierŝablono(j):

en: Pattern(s) of files to be analyzed. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
eo: Ŝablono(j) de analizotaj dosieroj. 
    Ĵokeroj: '*' kaj '?'
    Pluraj Ŝablonoj povas esti specifitaj uzante la apartigilon: ';'

en: File-anti-pattern(s):
eo: Dosiero-kontraŭ-ŝablono(j):

en: Pattern(s) of files to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
eo: Ŝablono(j) de dosieroj por esti ekskludita de analizo. 
    Ĵokeroj: '*' kaj '?'
    Pluraj Ŝablonoj povas esti specifitaj uzante la apartigilon: ';'

en: Folder-anti-pattern(s):
eo: Dosierujo-kontraŭ-ŝablono(j):

en: Pattern(s) of folders to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
eo: Ŝablono(j) de dosierujoj esti ekskludita de analizo. 
    Ĵokeroj: '*' kaj '?'
    Pluraj Ŝablonoj povas esti specifitaj uzante la apartigilon: ';'

en: Use Ignore File
eo: Uzi Ignor-Dosieron

en: Find hidden files and folders
eo: Trovi kaŝitajn dosierojn kaj dosierujojn

en: Finds hidden files and folders.
eo: Trovas kaŝitajn dosierojn kaj dosierujojn.

en: Follow file links
eo: Sekvi dosierligojn

en: On: Compare the file the link points to.
    Off: Compare the links.
eo: Ŝaltita: Kompari la dosieron al kiu montras la ligilo.
    Malŝaltita: Kompari la ligilojn.

en: Follow folder links
eo: Sekvi dosierujajn ligilojn

en: On: Compare the folder the link points to.
    Off: Compare the links.
eo: On: Kompari la dosierujon kiun indikas la ligilo.
    Malŝaltita: Kompari la ligilojn.

en: Case sensitive filename comparison
eo: Komparo de dosiernomaj uskuloj

en: The folder comparison will compare files or folders when their names match.
    Set this option if the case of the names must match. (Default for Windows is off, otherwise on.)
eo: La dosieruja komparo komparos dosierojn aŭ dosierujojn kiam iliaj nomoj kongruas.
    Agordu ĉi tiun opcion se la majuskloj de la nomoj devas kongrui. (Defaŭlte por Vindozo estas malŝaltita, alie ŝaltita.)

en: Unfold all subfolders on load
eo: Malfaldi ĉiujn subdosierujojn je ŝargo

en: On: Unfold all subfolders when starting a folder diff.
    Off: Leave subfolders folded.
eo: Enŝaltita: Malfaldi ĉiujn subdosierujojn kiam komenciĝas dosierujo-diff.
    Malŝaltita: Lasi subdosierujojn falditaj.

en: Skip folder status report
eo: Preterpasi dosierujan statoraporton

en: On: Do not show the Folder Comparison Status.
    Off: Show the status dialog on start.
eo: Ŝaltita: Ne montri la Dosierujon Komparan Statuson.
    Malŝaltita: Montri la statusan dialogon ĉe la komenco.

en: File Comparison Mode
eo: Dosiera Kompara Reĝimo

en: Binary comparison
eo: Binara komparo

en: Binary comparison of each file. (Default)
eo: Binara komparo de ĉiu dosiero. (Defaŭlte)

en: Full analysis
eo: Plena analizo

en: Do a full analysis and show statistics information in extra columns.
    (Slower than a binary comparison, much slower for binary files.)
eo: Fari plenan analizon kaj montri statistikajn informojn en kromaj kolumnoj.
    (Pli malrapida ol binara komparo, multe pli malrapida por binaraj dosieroj.)

en: Trust the size and modification date (unsafe)
eo: Fidi la grandecon kaj modifdaton (nesekura)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    Files with equal contents but different modification dates will appear as different.
    Useful for big folders or slow networks.
eo: Supozi ke dosieroj estas egalaj se la modifdato kaj dosierlongo estas egalaj.
    Dosieroj kun egala enhavo sed malsamaj modifdatoj aperos kiel malsamaj.
    Utila por grandaj dosierujoj aŭ malrapidaj retoj.

en: Trust the size and date, but use binary comparison if date does not match (unsafe)
eo: Fidi la grandecon kaj daton, sed uzi binaran komparon se dato ne kongruas (nesekura)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    If the dates are not equal but the sizes are, use binary comparison.
    Useful for big folders or slow networks.
eo: Supozi ke dosieroj estas egalaj se la modifdato kaj dosierlongo estas egalaj.
    Se la datoj ne estas egalaj sed la grandecoj estas, uzi binaran komparon.
    Utile por grandaj dosierujoj aŭ malrapidaj retoj.

en: Trust the size (unsafe)
eo: Fidi la grandecon (nesekura)

en: Assume that files are equal if their file lengths are equal.
    Useful for big folders or slow networks when the date is modified during download.
eo: Supozi ke dosieroj estas egalaj se iliaj dosierlongoj estas egalaj.
    Utile por grandaj dosierujoj aŭ malrapidaj retoj kiam la dato estas modifita dum elŝuto.

en: Synchronize folders
eo: Sinkronigi dosierujojn

en: Offers to store files in both folders so that
    both folders are the same afterwards.
    Works only when comparing two folders without specifying a destination.
eo: Proponas konservi dosierojn en ambaŭ dosierujoj tiel ke
    ambaŭ dosierujoj estu samenhavaj poste.
    Funkcias nur kiam oni komparas du dosierujojn sen specifi celon.

en: White space differences considered equal
eo: Blankspacaj diferencoj konsiderataj egalaj

en: If files differ only by white space consider them equal.
    This is only active when full analysis is chosen.
eo: Se dosieroj malsamas nur per blanka spaco, konsideri ilin egalaj.
    Ĉi tio estas aktiva nur kiam plena analizo estas elektita.

en: Copy newer instead of merging (unsafe)
eo: Kopii pli novan anstataŭ kunfandi (nesekura)

en: Do not look inside, just take the newer file.
    (Use this only if you know what you are doing!)
    Only effective when comparing two folders.
eo: Ne rigardi enen, nur preni la pli novan dosieron.
    (Uzu ĉi tion nur se vi scias, kion vi faras!)
    Nur efika kiam oni komparas du dosierujojn.

en: Backup files (.orig)
eo: Rezervaj dosieroj (.orig)

en: If a file would be saved over an old file, then the old file
    will be renamed with a '.orig' extension instead of being deleted.
eo: Se dosiero estus konservita super malnova dosiero, tiam la malnova dosiero
    estos renomita per '.orig' etendo anstataŭ esti forigita.

en: Regional Settings
eo: Regionaj Agordoj

en: Use the same encoding for everything:
eo: Uzi la saman kodigon por ĉio:

en: Enable this allows to change all encodings by changing the first only.
    Disable this if different individual settings are needed.
eo: Ebligi ĉi tion permesas ŝanĝi ĉiujn kodigojn ŝanĝante nur la unuan.
    Malŝaltu ĉi tion se necesas malsamaj individuaj agordoj.

en: Note: Local Encoding is "%1"
eo: Noto: Loka Kodado estas "%1"

en: File Encoding for A:
eo: Dosiera Kodado por A:

en: File Encoding for B:
eo: Dosiera Kodado por B:

en: File Encoding for C:
eo: Dosiera Kodado por C:

en: File Encoding for Merge Output and Saving:
eo: Dosiera Kodado por Kunfandi Eligo kaj Konservado:

en: Auto Select
eo: Aŭtomata Elekto

en: If enabled then the encoding from the input files is used.
    In ambiguous cases a dialog will ask the user to choose the encoding for saving.
eo: Se ebligita, tiam la kodado de la enigdosieroj estas uzata.
    En ambiguaj kazoj dialogo petos la uzanton elekti la kodigon por konservi.

en: File Encoding for Preprocessor Files:
eo: Dosiera Kodado por Antaŭprocesoraj Dosieroj:

en: Right To Left Language
eo: Dekstre Al Maldekstre Lingvo

en: Some languages are read from right to left.
    This setting will change the viewer and editor accordingly.
eo: Kelkaj lingvoj estas legitaj de dekstre al maldekstre.
    Ĉi tiu agordo ŝanĝos la spektilon kaj redaktilon laŭe.

en: Integration
eo: Integriĝo

en: Integration Settings
eo: Integrigaj Agordoj

en: Command line options to ignore:
eo: Ebloj de komandlinio por ignori:

en: List of command line options that should be ignored when KDiff3 is used by other tools.
    Several values can be specified if separated via ';'
    This will suppress the "Unknown option" error.
eo: Listo de komandliniaj opcioj kiuj devus esti ignoritaj kiam KDiff3 estas uzata de aliaj iloj.
    Pluraj valoroj povas esti specifitaj se apartigitaj per ';'
    Tio subpremos la eraron "Nekonata opcio".

en: Quit also via Escape key
eo: Forlasi ankaŭ per Eskapklavo

en: Fast method to exit.
    For those who are used to using the Escape key.
eo: Rapida metodo por eliri.
    Por tiuj, kiuj kutimas uzi la Eskapoklavon.

en: This resets all options. Not only those of the current topic.
eo: Ĉi tio restarigas ĉiujn opciojn. Ne nur tiuj de la aktuala temo.

en: PreprocessorCmd:
eo: PreprocesorCmd:

en: The following option(s) you selected might change data:
eo: La sekva(j) opcio(j) kiun vi elektis povus ŝanĝi datumojn:

en: 
    Most likely this is not wanted during a merge.
    Do you want to disable these settings or continue with these settings active?
eo: 
    Plej verŝajne ĉi tio ne estas dezirata dum kunfando.
    Ĉu vi volas malŝalti ĉi tiujn agordojn aŭ daŭrigi kun ĉi agordoj aktivaj?

en: Option Unsafe for Merging
eo: Opcio Nesekura por Kunfandado

en: Use These Options During Merge
eo: Uzi Ĉi tiujn Opciojn Dum Kunfandado

en: Disable Unsafe Options
eo: Malebligi Nesekurajn Opciojn

en: Loading A: %1
eo: Ŝargante A: %1

en: Loading B: %1
eo: Ŝargante B: %1

en: Diff: A <-> B
eo: Diferenco: A <-> B

en: Linediff: A <-> B
eo: Linidif: A <-> B

en: Loading C: %1
eo: Ŝargante C: %1

en: Diff: A <-> C
eo: Diferenco: A <-> C

en: Diff: B <-> C
eo: Diferenco: B <-> C

en: Linediff: B <-> C
eo: Linidif: B <-> C

en: Linediff: A <-> C
eo: Linidif: A <-> C

en: All input files contain the same text, but are not binary equal.
eo: Ĉiuj enigdosieroj enhavas la saman tekston, sed ne estas binaraj egalaj.

en: Files %1 and %2 have equal text, but are not binary equal.
eo: Dosieroj %1 kaj %2 havas egalan tekston, sed ne estas binaraj egalaj.

en: Some input files do not seem to be pure text files.
    Note that the KDiff3 merge was not meant for binary data.
    Continue at your own risk.
eo: Iuj enigdosieroj ŝajnas ne esti puraj tekstaj dosieroj.
    Rimarku, ke la kunfandiĝo de KDiff3 ne estis destinita por binaraj datumoj.
    Daŭrigu je via propra risko.

en: Some input characters could not be converted to valid unicode.
    You might be using the wrong codec. (e.g. UTF-8 for non UTF-8 files).
    Do not save the result if unsure. Continue at your own risk.
    Affected input files are in %1.
eo: Kelkaj enigasignoj ne povus esti konvertitaj al valida unikodo.
    Vi eble uzas malĝustan kodekon. (ekz. UTF-8 por ne UTF-8 dosieroj).
    Ne konservu la rezulton se ne certas. Daŭrigu je via propra risko.
    Trafitaj enigdosieroj estas en %1.

en: Abort
eo: Ĉesigi

en: Continue Merging
eo: Daŭre Kunfandi

en: Opening files...
eo: Malfermante dosierojn...

en: Cutting selection...
eo: Eltondanta elekton...

en: Copying selection to clipboard...
eo: Kopianta elekton al tondujo...

en: Inserting clipboard contents...
eo: Enmetanta tondujan enhavon...

en: Ok
eo: Bone

en: Go to Line
eo: Iru al Linio

en: Word wrap (Cancel disables word wrap)
eo: Vortŝanĝo (Nuligi malŝaltas vortŝanĝon)

en: Calculating max width for horizontal scrollbar
eo: Kalkulado de maksimuma larĝo por horizontala rulumbreto

en: Save && Continue
eo: Konservi && Daŭriiu

en: Continue Without Saving
eo: Daŭrigi Sen Konservado

en: Search complete.
eo: Serĉo kompleta.

en: Search Complete
eo: Serĉo Kompleta

en: Nothing is selected in either diff input window.
eo: Nenio estas elektita en ambaŭ malsamaj enigofenestroj.

en: Error while adding manual diff range
eo: Eraro dum aldono de manlibro de diferenco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Cancel
eo: &Rezigni

en: Swap %1<->%2
eo: Interŝanĝi %1<->%2

en: Copy %1->Output
eo: Kopii %1->Eligo

en: Swap %1<->Output
eo: Interŝanĝi %1<->Eligo

en: Configure...
eo: Agordi...

en: Open Folder
eo: Malfermi Dosierujon

en: Select Output File
eo: Elekti Eligo-Dosiero

en: Search text:
eo: Serĉi tekston:

en: Case sensitive
eo: Usklecodistinga

en: Search A
eo: Serĉi A

en: Search B
eo: Serĉi B

en: Search C
eo: Serĉi C

en: Search output
eo: Serĉ-eligo

en: &Search
eo: &Serĉi

en: Regular Expression Tester
eo: Testilo de Regula Esprimo

en: Example auto merge line:
eo: Ekzemplo de aŭtomata kunfanda linio:

en: To test auto merge, copy a line as used in your files.
eo: Por testi aŭtomatan kunfandiĝon, kopiu linion kiel uzatan en viaj dosieroj.

en: Match result:
eo: Rezulto de kongruo:

en: Example history start line (with leading comment):
eo: Ekzempla historia komenca linio (kun gvida komento):

en: Copy a history start line as used in your files,
    including the leading comment.
eo: Kopii historiokomencan linion kiel uzata en viaj dosieroj,
    inkluzive de la antaŭa komento.

en: History sort key order:
eo: Historio-ordiga ŝlosilordo:

en: Example history entry start line (without leading comment):
eo: Ekzempla historia eniro komenca linio (sen antaŭa komento):

en: Copy a history entry start line as used in your files,
    but omit the leading comment.
eo: Kopii historieran komenclinion kiel uzata en viaj dosieroj,
    sed preterlasi la antaŭa komenton.

en: Sort key result:
eo: Ordigi ŝlosilan rezulton:

en: Match success.
eo: Sukceso de kongruo.

en: Match failed.
eo: Kongruo malsukcesis.

en: Opening and closing parentheses do not match in regular expression.
eo: Malfermaj kaj fermaj krampoj ne kongruas en regula esprimo.

en: Writing clipboard data to temp file failed.
eo: Malsukcesis skribado de la tondujo al tempdosiero.

en: From Clipboard
eo: El Clipboard

en: %1 is not a normal file.
eo: %1 ne estas normala dosiero.

[ctx: Read error message. %1 = filepath]
en: File %1 too large to process. Skipping.
eo: Dosiero %1 tro granda por procesi. Salti.

en:     Temp file is: %1
eo: Tempdosiero estas: %1

en: Preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The preprocessing command will be disabled now.
eo: Antaŭprocesado eble malsukcesis. Kontrolu ĉi tiun komandon:
    
      %1
    
    La antaŭprilabora komando estos malŝaltita nun.

en: The line-matching-preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The line-matching-preprocessing command will be disabled now.
eo: La linio-kongrua-antaŭprocesado eble malsukcesis. Kontrolu ĉi tiun komandon:
    
      %1
    
    La linio-kongrua-antaŭprocesa komando estos malŝaltita nun.

[ctx: Read error message. %1 = filepath]
en: Failed to read file: %1
eo: Malsukcesis legi dosieron: %1

en: Expecting space after closing quote.
eo: Atendante spacon post ferma citaĵo.

en: Unmatched quote.
eo: Nekomparebla citaĵo.

en: Unexpected quote character within argument.
eo: Neatendita citaĵo en argumento.

en: No program specified.
eo: Neniu programo specifita.
