kdiff3 - en to eu translation catalogue (580 entries)

en: Getting file status: %1
eu: Fitxategiaren egoera lortzen: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Reading file: %1
eu: Fitxategia irakurtzen: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Writing file: %1
eu: Fitxategia idazten: %1

en: Out of memory
eu: Memoria beteta

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Making folder: %1
eu: Karpeta sortzen: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Removing folder: %1
eu: Karpeta kentzen: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Removing file: %1
eu: Fitxategia kentzen: %1

en: Creating symbolic link: %1 -> %2
eu: Esteka sinbolikoa kentzea: %1 -> %2

en: Renaming file: %1 -> %2
eu: Fitxategi berrizendatzea: %1 -> %2

en: Copying file: %1 -> %2
eu: Fitxategi kopiatzea: %1 -> %2

en: Reading folder: %1
eu: Karpeta irakurtzea: %1

en: Listing directory: %1
eu: Direktorioa zerrendatzea: %1

en: Data loss error:
    If it is reproducible please contact the author.
eu: Datu galtze errorea:
    Errepikatzerik badago, mesedez, jarri egilearekin harremanean.

en: Severe Internal Error
eu: Barneko errore larria

en: File %1: Line %2
eu: %1 fitxategia: %2 lerroa

en: File %1: Line not available
eu: %1 fitxategia: Lerro ez erabilgarri

en: Encoding:
eu: Kodeketa:

en: Line end style:
eu: Lerro amaiera estiloa:

en: A (Base)
eu: A (Oinarria)

en: Encoding: %1
eu: Kodeketa: %1

en: Unix
eu: UNIX

en: Line end style: %1
eu: Lerro amaiera estiloa: %1

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Top line
eu: Goiko lerroa

en: End
eu: Amaiera

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: Other
eu: Bestelakoak

[ctx: Operation column message]
en: Copy A to B
eu: Kopiatu A -> B

[ctx: Operation column message]
en: Copy B to A
eu: Kopiatu B -> A

[ctx: Operation column message]
en: Delete A
eu: Ezabatu A

[ctx: Operation column message]
en: Delete B
eu: Ezabatu B

[ctx: Operation column message]
en: Delete A & B
eu: Ezabatu A eta B

[ctx: Operation column message]
en: Merge to A
eu: Bateratu  An

[ctx: Operation column message]
en: Merge to B
eu: Bateratu  Bn

[ctx: Operation column message]
en: Merge to A & B
eu: Bateratu  An eta Bn

[ctx: Operation column message]
en: Delete (if exists)
eu: Ezabatu (baldin badago)

[ctx: Operation column message (Directory merge)]
en: Merge
eu: Bateratu

[ctx: Operation column message (File merge)]
en: Merge (manual)
eu: Bateratu (eskuz)

[ctx: Operation column message]
en: Error: Conflicting File Types
eu: Errorea: Gaztazka duten fitxategi-motak

[ctx: Operation column message]
en: Error: Changed and Deleted
eu: Errorea: Aldatua eta ezabatua

[ctx: Operation column message]
en: Error: Dates are equal but files are not.
eu: Errorea: Datak berdinak dira baino fitxategiak ez.

[ctx: Status column message]
en: Done
eu: Egina

[ctx: Status column message]
en: Error
eu: Errorea

[ctx: Status column message]
en: Skipped.
eu: Alboratua.

[ctx: Status column message]
en: Not saved.
eu: Gorde gabe.

[ctx: Status column message]
en: In progress...
eu: Lantzen...

[ctx: Status column message]
en: To do.
eu: Egiteko.

[ctx: Column title]
en: Name
eu: Izena

[ctx: Column title]
en: Operation
eu: Eragiketa

[ctx: Column title]
en: Status
eu: Egoera

[ctx: Column title]
en: Unsolved
eu: Ebatzi gabe

[ctx: Column title]
en: Solved
eu: Ebatzita

[ctx: Column title]
en: Nonwhite
eu: Ez-zuria

[ctx: Column title]
en: White
eu: Zuria

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort the merge and rescan the folder?
eu: Une honetan karpeten arteko bateratze bat egiten ari zara. Ziur zaude, bateratzea galarazi eta karpeta berriz aztertu nahi duzula?

[ctx: Error dialog caption]
en: Warning
eu: Abisua

[ctx: Title for rescan button]
en: Rescan
eu: Berriz aztertu

[ctx: Title for continue button]
en: Continue Merging
eu: Jarraitu bateratzen

en: Opening of folders failed:
eu: Karpetak irekitzea huts egin du:

en: Folder A "%1" does not exist or is not a folder.
eu: A karpeta "%1" ez dago edo ez da karpeta bat.

en: Folder B "%1" does not exist or is not a folder.
eu: B karpeta "%1" ez dago edo ez da karpeta bat.

en: Folder C "%1" does not exist or is not a folder.
eu: C karpeta "%1" ez dago edo ez da karpeta bat.

en: Folder Opening Error
eu: Karpeta irekitze errorea

en: The destination folder must not be the same as A or B when three folders are merged.
    Check again before continuing.
eu: Jomugako karpeta ez da A edo B-ren berdina izan behar hiru karpeta bateratzen direnean.
    Egiaztatu berriz jarraitu baino lehen.

en: Parameter Warning
eu: Parametro abisua

en: Scanning folders...
eu: Karpetak aztertzen...

en: Reading Folder A
eu: A karpeta irakurtzea

en: Reading Folder B
eu: B karpeta irakurtzea

en: Reading Folder C
eu: C karpeta irakurtzea

en: Some subfolders were not readable in
eu: Azpikarpeta batzuk ezin dira irakurri hemen

en: Check the permissions of the subfolders.
eu: Egiaztatu azpikarpeten baimenak.

en: Ready.
eu: Prest.

en: Folder Comparison Status
    
    Number of subfolders: %1
    Number of equal files: %2
    Number of different files: %3
eu: Karpeten alderatze egoera
    
    Azpikarpeta kopurua: %1
    Fitxategi berdinen kopurua: %2
    Fitxategi ezberdinen kopurua: %3

en: Number of manual merges: %1
eu: Eskuz bateratze kopurua: %1

en: This affects all merge operations.
eu: Honek bateratze eragiketa guztiei eragiten die.

en: Changing All Merge Operations
eu: Bateratze eragiketa guztiak aldatzen

en: Processing %1 / %2
    %3
eu: Prozesatzea %1 / %2
    %3

en: Some files could not be processed.
eu: Fitxategi batzuk ezin dira prozesatu.

en: Aborting due to too many errors.
eu: Galaraztea gehiegizko erroreengatik.

en: This operation is currently not possible.
eu: Eragiketa hau ezin da egin une honetan.

en: Operation Not Possible
eu: Eragiketa ezinezkoa

en: An error occurred while copying.
eu: Errore bat gertatu da kopiatzean.

en: Merge Error
eu: Bateratze errorea

en: Unknown merge operation. (This must never happen!)
eu: Bateratze eragiketa ezezaguna. (Hau ez da sekula gertatu behar!)

en: Unknown merge operation.
eu: Bateratze eragiketa ezezaguna.

en: The merge is about to begin.
    
    Choose "Do it" if you have read the instructions and know what you are doing.
    Choosing "Simulate it" will tell you what would happen.
    
    Be aware that this program still has beta status and there is NO WARRANTY whatsoever! Make backups of your vital data!
eu: Bateratzea hastear da.
    
    Hautatu "Egin" jarraibideak irakurri eta zer egiten ari zaren badakizu.
    "Simulatu" hautatzeak zer gertatuko litzatekeen esango dizu.
    
    Jakizu programa hau oraindik beta egoeran dela eta EZ duela inolako BERMERIK! Egin zure funtsezko datuen babes-kopia!

[ctx: Caption]
en: Starting Merge
eu: Bateratzea hasten

[ctx: Button title to confirm merge]
en: Do It
eu: Egin

[ctx: Button title to simulate merge]
en: Simulate It
eu: Simulatu

en: The highlighted item has a different type in the different folders. Select what to do.
eu: Nabarmendutako elementuak mota ezberdina du karpeta ezberdinetan. Hautatu zer egin.

en: The modification dates of the file are equal but the files are not. Select what to do.
eu: Aldatze datak berdinak dira baino fitxategiak ez dira berdinak. Hautatu zer egin.

en: The highlighted item was changed in one folder and deleted in the other. Select what to do.
eu: Nabarmendutako elementua karpeta batean aldatu eta bestea ezabatu egin da. Hautatu zer egin.

en: This operation is currently not possible because folder merge is currently running.
eu: Eragiketa hau ezin da egin une honetan karpeten bateratzea egiten ari delako.

en: There was an error in the last step.
    Do you want to continue with the item that caused the error or do you want to skip this item?
eu: Errore bat egon da azken urratsean.
    Jarraitu nahi duzu errorea eragin duen elementuarekin edo hura alboratu nahi duzu?

[ctx: Caption for message dialog]
en: Continue merge after an error
eu: Jarraitu bateratzen errore baten ondoren

[ctx: Continue button title]
en: Continue With Last Item
eu: Jarraitu azken elementuarekin

[ctx: Skip button title]
en: Skip Item
eu: Alboratu elementua

en: Merge operation complete.
eu: Bateratze eragiketa osatu da.

en: Merge Complete
eu: Bateratzea osatu da

en: Simulated merge complete: Check if you agree with the proposed operations.
eu: Simulatutako bateratzea osatu da: Egiaztatu proposatutako eragiketekin ados zauden.

en: An error occurred. Press OK to see detailed information.
eu: Errore bat gertatu da. Sakatu Ados informazio zehatza ikusteko.

en: Error: While deleting %1: Creating backup failed.
eu: Errorea: %1 ezabatzean: Babes-kopia sortzea huts egin du.

en: delete folder recursively( %1 )
eu: ezabatu direktorioa modu errekurtsiboan( %1 )

en: delete( %1 )
eu: ezabatu( %1 )

en: Error: delete folder operation failed while trying to read the folder.
eu: Errorea: ezabatu karpeta eragiketak huts egin du karpeta irakurtzen saiatzean.

en: Error: rmdir( %1 ) operation failed.
eu: Errorea: rmdir( %1 ) eragiketak huts egin du.

en: Error: delete operation failed.
eu: Errorea: ezabatze eragiketak huts egin du.

en: manual merge( %1, %2, %3 -> %4)
eu: eskuz bateratzea( %1, %2, %3 -> %4)

en:      Note: After a manual merge the user should continue by pressing F7.
eu:      Oharra: Eskuz bateratu ondoren erabiltzaileak F7 sakatuta jarraitu beharko luke.

en: Error: copy( %1 -> %2 ) failed.Deleting existing destination failed.
eu: Errorea: kopiatu( %1 -> %2 ) huts egin du. Dagoen jomuga ezabatzea huts egin du.

en: copyLink( %1 -> %2 )
eu: kopiatu-esteka( %1 -> %2 )

en: Error: copyLink failed: Remote links are not yet supported.
eu: Errorea: kopiatu-estekak huts egin du: Urruneko estekak ez dira oraindik onartzen.

en: Error: copyLink failed.
eu: Errorea: kopiatu-estekak huts egin du.

en: copy( %1 -> %2 )
eu: kopiatu( %1 -> %2 )

en: Error during rename( %1 -> %2 ): Cannot delete existing destination.
eu: Errorea berrizendatu( %1 -> %2 ) bitartean: ezin ezabatu dagoen jomuga.

en: rename( %1 -> %2 )
eu: berrizendatu( %1 -> %2)

en: Error: Rename failed.
eu: Errorea: Berrizendatzea huts egin du.

en: Error during makeDir of %1. Cannot delete existing file.
eu: Errorea %1(r)en «makeDir» bitartean. Ezin da ezabatu dagoen fitxategia.

en: Error while creating folder.
eu: Errorea karpeta sortzean.

en: Dest
eu: Jomuga

en: Folder
eu: Karpeta

en: Type
eu: Mota

en: Size
eu: Neurria

en: Attr
eu: Atrib

en: Last Modification
eu: Azken aldaketa

en: Link-Destination
eu: Estekaren jomuga

en: File
eu: Fitxategia

en: -Link
eu: -esteka

en: not available
eu: ez eskuragarri

en: A (Dest):
eu: A (Jomuga):

en: A (Base):
eu: A (Onarria):

en: B (Dest):
eu: B (Jomuga):

en: C (Dest):
eu: C (Jomuga):

en: Dest:
eu: Jomuga:

note: i18n("Saving Directory Merge State ..."));
en: Save Folder Merge State As...
eu: Gorde karpeta bateratze egora honela...

en: Start/Continue Folder Merge
eu: Hasi/jarraitu karpeta bateratzea

en: Run Operation for Current Item
eu: Exekutatu eragiketa uneko elementuarentzat

en: Compare Selected File
eu: Alderatu hautatutako fitxategia

en: Merge Current File
eu: Bateratu uneko fitxategia

en: Merge
    File
eu: Bateratu
    Fitxategia

en: Fold All Subfolders
eu: Tolestu azpikarpeta guztiak

en: Unfold All Subfolders
eu: Zabaldu karpeta guztiak

en: Rescan
eu: Berriz aztertu

note: i18n("Save Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSaveMergeState, ac, "dir_save_merge_state"); i18n("Load Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotLoadMergeState, ac, "dir_load_merge_state");
en: Choose A for All Items
eu: Hautatu A elementu guztietarako

en: Choose B for All Items
eu: Hautatu B elementu guztietarako

en: Choose C for All Items
eu: Hautatu C elementu guztietarako

en: Auto-Choose Operation for All Items
eu: Auto-aukeratu elementu guztientzako eragiketa

en: No Operation for All Items
eu: Ez dago elementu guztientzako eragiketarik

note: i18n("Synchronize Directories"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSynchronizeDirectories, ac, "dir_synchronize_directories"); d->m_pDirChooseNewerFiles = GuiUtils::createAction< KToggleAction >(i18n("Copy Newer Files Instead of Merging"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotChooseNewerFiles, ac, 
en: Show Identical Files
eu: Erakutsi fitxategi berdin-berdinak

en: Identical
    Files
eu: Fitxategi
    berdin-berdinak

en: Show Different Files
eu: Erakutsi fitxategi ezberdinak

en: Show Files only in A
eu: Erakutsi solik A-n dauden fitxategiak

en: Files
    only in A
eu: Soilik A-n dauden
    fitxategiak

en: Show Files only in B
eu: Erakutsi solik B-n dauden fitxategiak

en: Files
    only in B
eu: Solik B-n dauden
    fitxategiak

en: Show Files only in C
eu: Erakutsi solik C-n dauden fitxategiak

en: Files
    only in C
eu: Soilik C-n dauden
    fitxategiak

en: Compare Explicitly Selected Files
eu: Alderatu berariaz hautatutako fitxategiak

en: Merge Explicitly Selected Files
eu: Bateratu berariaz hautatutako fitxategiak

en: Do Nothing
eu: Ez egin ezer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCheckBox)
en: Merge
eu: Bateratu

en: Delete (if exists)
eu: Ezabatu (baldin badago)

en: Copy A to B
eu: Kopiatu A -> B

en: Copy B to A
eu: Kopiatu B -> A

en: Delete A
eu: Ezabatu A

en: Delete B
eu: Ezabatu B

en: Delete A && B
eu: Ezabatu A eta B

en: Merge to A
eu: Bateratu  -> A

en: Merge to B
eu: Bateratu  -> B

en: Merge to A && B
eu: Bateratu A eta B

en: Unable to determine full url. No parent specified.
eu: Ezin da zehaztu URL osoa. Ez da gurasorik zehaztu.

en: Failed to read file: %1
eu: Ezin izan da fitxategia irakurri: %1

en: Creating temp copy of %1 failed.
eu: Aldi baterako %1(r)en kopia sortzea huts egin du.

en: Opening %1 failed. %2
eu: %1 irekitzea huts egin du. %2

en: Error reading from %1. %2
eu: Errorea %1(e)tik irakurtzean. %2

en: While trying to make a backup, deleting an older backup failed.
    Filename: %1
eu: Babes-kopia bat egiten saiatzean, babes-kopia zaharrago bat ezabatzea huts egin du.
    Fitxategi-izena: %1

en: While trying to make a backup, renaming failed.
    Filenames: %1 -> %2
eu: Babes-kopia bat egiten saiatzean, berrizendatzea huts egin du.
    Fitxategi-izena: %1 -> %2

en: Current Configuration:
eu: Uneko konfigurazioa:

en: Config Option Error:
eu: Konfiguratze aukeraren errorea:

en: Option --auto used, but no output file specified.
eu: --auto  aukera erabili da, baino ez da irteera fitxategirik zehaztu.

en: Directory merge
eu: Direktorio bateratzea

en: Merge info
eu: Bateratze informazioa

en: Saving failed.
eu: Gordetzea huts egin du.

en: Option --auto ignored for folder comparison.
eu: --auto  aukera karpetak alderatzeko ezikusia.

en: Opening of these files failed:
eu: Fitxategi hauek irekitzea huts egin du:

en: File open error
eu: Fitxategi irekitze errorea

en: Opens documents for comparison...
eu: Dokumentuak irekitzen ditu alderatzeko...

en: Reload
eu: Birzamatu

en: Saves the merge result. All conflicts must be solved!
eu: Bateratze emaitza gordetzen du. Gatazka guztiak ebatzi behar dira!

en: Saves the current document as...
eu: Uneko dokumentua honela gordetzen du...

en: Print the differences
eu: Inprimatu ezberdintasunak

en: Quits the application
eu: Aplikazioa ixten du

en: Undo last action.
eu: Desegin azken ekintza.

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
eu: Hautatutako atala moztu eta arbelean itsasten du

en: Copies the selected section to the clipboard
eu: Hautatutako atala arbelean kopiatzen du

en: Pastes the clipboard contents to current position
eu: Arbelaren edukia itsasten du uneko kokalekuan

en: Select everything in current window
eu: Hautatu uneko leihoko guztia

en: Search for a string
eu: Bilatu kate bat

en: Search again for the string
eu: Bilatu berriz katea

en: Enables/disables the statusbar
eu: Egoera-barra gaitzen/ezgaitzen du

en: Configure KDiff3...
eu: Konfiguratu KDiff3...

en: Go to Current Delta
eu: Joan uneko Deltara

en: Current
    Delta
eu: Uneko
    Delta

en: Go to First Delta
eu: Joan lehen Deltara

en: First
    Delta
eu: Lehen
    Delta

en: Go to Last Delta
eu: Joan azken Deltara

en: Last
    Delta
eu: Azken
    Delta

en: (Skips white space differences when "Show White Space" is disabled.)
eu: (zuriuneen ezberdintasunak alboratzen ditu "Erakutsi zuriuneak" desgaitua dagoenean)

en: (Does not skip white space differences even when "Show White Space" is disabled.)
eu: (ez ditu zuriuneen ezberdintasunak alboratzen "Erakutsi zuriuneak" desgaitua dagoenean ere)

en: Go to Previous Delta
eu: Joan aurreko Deltara

en: Prev
    Delta
eu: Aurreko
    Delta

en: Go to Next Delta
eu: Joan hurrengo Deltara

en: Next
    Delta
eu: Hurrengo
    Delta

en: Go to Previous Conflict
eu: Joan aurreko gatazkara

en: Prev
    Conflict
eu: Aurreko
    gatazka

en: Go to Next Conflict
eu: Joan hurrengo gatazkara

en: Next
    Conflict
eu: Hurrengo
    gatazka

en: Go to Previous Unsolved Conflict
eu: Joan hurrengo ebatzi gabeko gatazkara

en: Prev
    Unsolved
eu: Aurreko
    ebatzi gabea

en: Go to Next Unsolved Conflict
eu: Joan hurrengo ebatzi gabeko gatazkara

en: Next
    Unsolved
eu: Hurrengo
    ebatzi gabea

[ctx: Title for menu item]
en: Go to Line
eu: Joan lerrora

[ctx: Text used for toolbar button.]
en: Go
    Line
eu: Joan
    Lerrora

[ctx: Additional text intooltip]
en: .
     Goto specified line.
eu: .
     Joan adierazitako lerrora.

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From A
eu: Hautatu Ako lerroa(k)

[ctx: Text used for select A toolbar button.]
en: Choose
    A
eu: Hautatu
    A

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From B
eu: Hautatu Bko lerroa(k)

[ctx: Text used for select B when toolbar button.]
en: Choose
    B
eu: Hautatu
    B

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From C
eu: Hautatu Cko lerroa(k)

[ctx: Text used for select C toolbar button.]
en: Choose
    C
eu: Hautatu
    C

[ctx: Title for menu item]
en: Automatically Go to Next Unsolved Conflict After Source Selection
eu: Automatikoki joan ebatzi gabeko hurrengo gatazkara, sorburua hautatu ondoren

[ctx: Auto goto next unsolced toolbar text.]
en: Auto
    Next
eu: Auto
    Hurrengoa

en: Show Space && Tabulator Characters
eu: Erakutsi zuriune eta tabulatze karaktereak

[ctx: Show whitespace toolbar text.]
en: White
    Characters
eu: Zuriune
    karaktereak

en: Show White Space
eu: Erakutsi zuriuneak

[ctx: Show whitespace changes toolbar text.]
en: White
    Deltas
eu: Zuriune
    Deltak

en: Show Line Numbers
eu: Erakutsi lerro zenbakiak

[ctx: Show line numbers toolbar text]
en: Line
    Numbers
eu: Lerro
    Zenbakiak

en: Automatically Solve Simple Conflicts
eu: Automatikoki ebatzi gatazka erraz guztiak

en: Set Deltas to Conflicts
eu: Ezarri Deltak gatazkei

en: Run Regular Expression Auto Merge
eu: Exekutatu adierazpen erregularren bateratze automatikoa

en: Automatically Solve History Conflicts
eu: Automatikoki ebatzi historiako gatazkak

en: Split Diff At Selection
eu: Zatitu ezberdintasuna hautapenean

en: Join Selected Diffs
eu: Bildu hautatutako ezberdintasunak

en: Show Window A
eu: Erakutsi A leihoa

en: Show Window B
eu: Erakutsi B leihoa

en: Show Window C
eu: Erakutsi C leihoa

en: Normal Overview
eu: Ikuspegi orokor arrunta

en: A vs. B Overview
eu: A vs. B ikuspegi orokorra

en: A vs. C Overview
eu: A vs. C ikuspegi orokorra

en: B vs. C Overview
eu: B vs. C ikuspegi orokorra

en: Word Wrap Diff Windows
eu: Itzulbiratu ezberdintasun leihoak

en: Add Manual Diff Alignment
eu: Gehitu ezberdintasunak eskuz lerrokatzea

en: Clear All Manual Diff Alignments
eu: Garbitu ezberdintasunak eskuz lerrokatze guztiak

en: Focus Next Window
eu: Fokua hurrengo leihora

en: Focus Prev Window
eu: Fokua aurreko leihora

en: Toggle Split Orientation
eu: Txandakatu zatitze orientazioa

en: Folder && Text Split Screen View
eu: Karpeta eta testu pantaila-ikuspegi zatitua

en: Toggle Between Folder && Text View
eu: Txandakatu karpeta eta testu ikuspegien artean

en: The merge result has not been saved.
eu: Bateratzearen emaitza ez da gorde.

en: Save && Quit
eu: Gorde eta irten

en: Quit Without Saving
eu: Irten gorde gabe

en: Saving the merge result failed.
eu: Bateratzearen emaitza gordetzea huts egin du.

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort?
eu: Une honetan karpeten bateratzea egiten ari zara. Ziur zaude galarazi nahi duzula?

en: Saving file...
eu: Fitxategia gordetzen...

en: Saving file with a new filename...
eu: Fitxategia beste fitxategi-izen batekin gordetzen...

en: Save As...
eu: Gorde honela...

en: Printing not implemented.
eu: Inprimatzea ez da inplementatu.

en: Printing...
eu: Inprimatzen...

en: Printing page %1 of %2
eu: %2(e)tik %1. orrialdea inprimatzen

en:  (Selection)
eu:  (Hautapean)

en: Printing completed.
eu: Inprimatzea osatu da.

en: Printing aborted.
eu: Inprimatzea galarazi da.

en: Exiting...
eu: Irteten...

en: Toggle the statusbar...
eu: Txandakatu egoera-barra...

en: A KPart to display SVG images
eu: SVG irudiak bistaratzeko KPart bat

en: Could not find files for comparison.
eu: Ezin izan da alderatzeko fitxategirik aurkitu.

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: Configure KDiff3
eu: Konfiguratu KDiff3

en: Could not initialize the KDiff3 part.
    This usually happens due to an installation problem. Please read the README-file in the source package for details.
eu: Ezin izan da hasieratu KDiff3 zatia.
    Hau gertatu ohi da instalazioaren arazo baten ondorioz. Irakurri sorburu paketeko README-fitxategia zehaztasun bila.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (directory)
en: F&older
eu: Kar&peta

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_merge_menu)
en: Current Item Merge Operation
eu: Uneko elementuaren bateratze eragiketa

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_sync_menu)
en: Current Item Sync Operation
eu: Uneko elementuaren sinkronizatze eragiketa

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: M&ovement
eu: M&ugimendua

note: i18n: ectx: Menu (diff)
en: D&iffview
eu: Ezberdintasunen ikuspegia

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: M&erge
eu: Bat&eratu

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
eu: &Leihoa

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Ignored. (User defined.)
eu: Ez-ikusia. (Erabiltzaileak zehaztu du.)

en: Tool for Comparison and Merge of Files and Folders
eu: Fitxategiak eta karpetak alderatzeko eta bateratzeko tresna

en: (c) 2002-2014 Joachim Eibl, (c) 2017 Michael Reeves KF5/Qt5 port
eu: (c) 2002-2014 Joachim Eibl, (c) 2017 Michael Reeves KF5/Qt5 eratorpena

en: Merge the input.
eu: Bateratu sarrerakoa.

en: Explicit base file. For compatibility with certain tools.
eu: Oinarri fitxategi esplizitua. Zenbait tresnekin bateragarri izateko.

en: Output file. Implies -m. E.g.: -o newfile.txt
eu: Irteerako fitxategia. Berarekin dakar -m. Adib.: -o fitxategiberria.txt

en: Output file, again. (For compatibility with certain tools.)
eu: Irteerako fitxategia, beste behin. (Zenbait tresnekin bateragarri izateko)

en: No GUI if all conflicts are auto-solvable. (Needs -o file)
eu: Interfaze grafikorik gabe gatazka guztiak auto-ebatzi ezkero. ( -o fitxategia behar du)

en: Ignore --auto and always show GUI.
eu: --auto  ezikusi eta erakutsi beti GUI.

en: Ignored.
eu: Ezikusia.

en: Visible name replacement for input file 1 (base).
eu: Izen ikusgaiaren ordezkapena sarrerako 1 fitxategirako (oinarria).

en: Visible name replacement for input file 2.
eu: Izen ikusgaiaren ordezkapena sarrerako 2 fitxategirako.

en: Visible name replacement for input file 3.
eu: Izen ikusgaiaren ordezkapena sarrerako 3 fitxategirako.

en: Alternative visible name replacement. Supply this once for every input.
eu: Ordezko izen ikusgaiaren ordezkapena. Hornitu hau behin sarrera guztietarako.

en: Override a config setting. Use once for every setting. E.g.: --cs "AutoAdvance=1"
eu: Gainezarri konfiguratze ezarpen bat. Erabili behin ezarpen bakoitzarentzat. Adib.: --cs "AutoAdvance=1"

en: Show list of config settings and current values.
eu: Erakutsi konfiguratze ezarpen eta uneko balioaren zerrenda.

en: Use a different config file.
eu: Erabili konfiguratze fitxategi ezberdin bat.

en: file1 to open (base, if not specified via --base)
eu: Ireki beharreko fitxategi1 (oinarria,  --base bidez zehazten ez bada)

en: file2 to open
eu: Ireki beharreko fitxategi2

en: file3 to open
eu: Ireki beharreko fitxategi3

en: See kdiff3 --help for supported options.
eu: Begiratu  kdiff3 --help  onartutako aukerak ikusteko.

en: Unable to compare non-normal file with normal file.
eu: Ez da fitxategi ez-arruntak eta fitxategi arruntak alderatzeko gai.

en: Mix of links and normal files.
eu: Esteka eta fitxategi arrunten nahasketa.

en: Link:
eu: Esteka:

en: Size.
eu: Neurria.

en: Date & Size:
eu: Data eta neurria:

en: Comparing file...
eu: Fitxategia alderatzen...

en: Choose A Everywhere
eu: Hautatu A leku guztietan

en: Choose B Everywhere
eu: Hautatu B leku guztietan

en: Choose C Everywhere
eu: Hautatu C leku guztietan

en: Choose A for All Unsolved Conflicts
eu: Hautatu A ebatzi gabeko gatazka guztiekin

en: Choose B for All Unsolved Conflicts
eu: Hautatu B ebatzi gabeko gatazka guztiekin

en: Choose C for All Unsolved Conflicts
eu: Hautatu C ebatzi gabeko gatazka guztiekin

en: Choose A for All Unsolved Whitespace Conflicts
eu: Hautatu A ebatzi gabeko zuriune gatazka guztiekin

en: Choose B for All Unsolved Whitespace Conflicts
eu: Hautatu B ebatzi gabeko zuriune gatazka guztiekin

en: Choose C for All Unsolved Whitespace Conflicts
eu: Hautatu C ebatzi gabeko zuriune gatazka guztiekin

en: Number of remaining unsolved conflicts: %1 (of which %2 are whitespace)
eu: Ebatzi gabe gelditzen den gatazka kopurua: %1 (haietatik %2 zuriuneak dira)

en: The output has been modified.
    If you continue your changes will be lost.
eu: Irteerakoa aldatu egin da.
    Jarraitzen baduzu zure aldaketak galduko dira.

en: All input files are binary equal.
eu: Sarrerako fitxategi guztiak bitarrean berdinak dira.

en: All input files contain the same text.
eu: Sarrerako fitxategi guztiek testu bera dute.

en: Files %1 and %2 are binary equal.
eu: %1 eta %2 fitxategiak bitarrean berdinak dira.

en: Files %1 and %2 have equal text.
eu: %1 eta %2 fitxategiek testu bera dute.

en: Total number of conflicts: %1
    Number of automatically solved conflicts: %2
    Number of unsolved conflicts: %3
    %4
eu: Gatazka kopuru osoa: %1
    Automatikoki ebatzitako gatazka kopurua: %2
    Ebatzi gabeko gatazka kopurua: %3
    %4

en: Conflicts
eu: Gatazkak

en: <No src line>
eu: <Ez sorburu lerroa>

en: <Merge Conflict (Whitespace only)>
eu: <Bateratze gatazka (zuriunea soilik)>

en: <Merge Conflict>
eu: <Bateratze gatazka>

en: Not all conflicts are solved yet.
    File not saved.
eu: Gatazka guztiak ez dira konpondu oraindik.
    Fitxategia ez da gorde.

en: Conflicts Left
eu: Gelditzen diren gatazkak

en: There is a line end style conflict. Please choose the line end style manually.
    File not saved.
eu: Lerro amaiera estiloaren gatazka bat dago. Aukeratu lerro amaiera estiloa eskuz.
    Fitxategia ez da gorde.

en: 
    
    Creating backup failed. File not saved.
eu: 
    
    Babes-kopia sortzea huts egin du. Fitxategia ez da gorde.

en: File Save Error
eu: Fitxategi gordetze errorea

en: Error while writing.
eu: Errorea idaztean.

en: Output:
eu: Irteerakoa:

en: [Modified]
eu: [Aldatua]

en: Encoding for saving:
eu: Gordetzeko kodeketa:

en: Conflict
eu: Gatazka

en: Codec from A: %1
eu: Aren kodeka: %1

en: Codec from B: %1
eu: Bren kodeka: %1

en: Codec from C: %1
eu: Cren kodeka: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpenDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProgressDialog)
en: Dialog
eu: Elkarrizketa-koadroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: A (Base):
eu: A (Oinarria):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Output (Optional):
eu: Irteerakoa (aukerakoa):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFile)
en: File...
eu: Fitxategia...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, swapCopy)
en: Swap/Copy Names...
eu: Trukatu/kopiatu izenak...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: C (Optional):
eu: C (Aukerakoa):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFolder)
en: Folder...
eu: Karpeta...

en: The quick brown fox jumps over the river
    but the little red hen escapes with a shiver.
    :-)
eu: Azeri arre-gorrixka arinak jauzi egiten du ibaian gora
    baina oilo gorri txikiak dardara ikaratuta ihes egiten du.
    :-)

[ctx: Button title]
en: Change Font
eu: Aldatu letra-tipoa

[ctx: Font sample display, %1 = family, %2 = style, %3 = size]
en: Font: %1, %2, %3
    
    Example:
eu: Letra-tipoa: %1, %2, %3
    
    Adibidea:

en: Change this if non-ASCII characters are not displayed correctly.
eu: Aldatu hau, ASCII ez diren karaktereak ez badira ondo bistaratzen.

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Editor & Diff Output Font
eu: Editore eta ezberdintasun irteerako letra-tipoa

en: Application font
eu: Aplikazioaren letra-tipoa

en: File view font
eu: Fitxategi ikuspegiaren letra-tipoa

[ctx: Title for color settings page]
en: Color
eu: Kolorea

en: Colors Settings
eu: Koloreen ezarpenak

en: Editor and Diff Views:
eu: Editore eta ezberdintasun ikuspegiak:

en: Foreground color:
eu: Aurrealdeko kolorea:

en: Background color:
eu: Atzealdeko kolorea:

en: Diff background color:
eu: Ezberdintasun atzealdeko kolorea:

en: Color A:
eu: A kolorea:

en: Color B:
eu: B kolorea:

en: Color C:
eu: C kolorea:

en: Conflict color:
eu: Gatazka kolorea:

en: Current range background color:
eu: Uneko barrutiaren atzealdeko kolorea:

en: Current range diff background color:
eu: Uneko barrutiko ezberdintasunen atzealdeko kolorea:

en: Color for manually aligned difference ranges:
eu: Eskuz lerrokatutako ezberdintasun barrutien kolorea:

en: Folder Comparison View:
eu: Karpetak alderatzeko ikuspegia:

en: Newest file color:
eu: Fitxategi berrienaren kolorea:

en: Changing this color will only be effective when starting the next folder comparison.
eu: Kolore hau aldatzea indarrean egongo da karpeten hurrengo alderatzea hastean.

en: Oldest file color:
eu: Fitxategi zaharrenaren kolorea:

en: Middle age file color:
eu: Adin ertaineko fitxategiaren kolorea:

en: Color for missing files:
eu: Falta diren fitxategientzako kolorea:

en: Editor
eu: Editorea

en: Editor Behavior
eu: Editorearen jokabidea

en: Tab inserts spaces
eu: Tabulatzeak zuriuneak txertatzen ditu

en: On: Pressing tab generates the appropriate number of spaces.
    Off: A tab character will be inserted.
eu: Piztuta: Tabulatzea sakatzea zuriune kopuru egokia sortzen du.
    Itzalita: Tabulatze karaktere bat txertatuko da.

en: Tab size:
eu: Tabulatze neurria:

en: Auto indentation
eu: Koskatze automatikoa

en: On: The indentation of the previous line is used for a new line.
eu: Piztuta: Aurreko lerroaren koskatzea erabiliko da lerro berri baterako.

en: Auto copy selection
eu: Hautapena automatikoki kopiatu

en: On: Any selection is immediately written to the clipboard.
    Off: You must explicitly copy e.g. via Ctrl-C.
eu: Piztuta: Hautapen guztiak berehala kopiatzen dira arbelera.
    Itzalita: Esplizituki kopiatu behar duzu adib. Ctrl-C bidez.

[ctx: Automatically detected line ending]
en: Autodetect
eu: Auto-antzeman

en: Sets the line endings for when an edited file is saved.
    DOS/Windows: CR+LF; UNIX: LF; with CR=0D, LF=0A
eu: Lerro amaierak ezartzen ditu editatutako fitxategi bat gordetzen denerako.
    DOS/Windows: CR+LF; UNIX: LF; non CR=0D, LF=0A

en: Diff
eu: Ezberdintasuna

en: Diff Settings
eu: Ezberdintasun ezarpenak

en: Ignore numbers (treat as white space)
eu: Ez-ikusi zenbakiak (tratatu zuriuneak bailiran)

en: Ignore number characters during line matching phase. (Similar to Ignore white space.)
    Might help to compare files with numeric data.
eu: Ez-ikusi zenbaki karaktereak lerroak parekatzeko fasean. («ez-ikusi zuriuneak» aukeraren antzekoa)
    Zenbakizko datuak dituzten lerroak alderatzen lagun lezake.

en: Ignore C/C++ comments (treat as white space)
eu: Ez-ikusi C/C++ iruzkinak (tratatu zuriuneak bailiran)

en: Treat C/C++ comments like white space.
eu: Tratatu C/C++ iruzkinak zuriuneak bailiran.

en: Ignore case (treat as white space)
eu: Ez bereizi maiuskulak (tratatu zuriuneak bailiran)

en: Treat case differences like white space changes. ('a'<=>'A')
eu: Tratatu maius/minus ezberdintasunak zuriune aldaketak bailiran.  ('a'<=>'A')

en: Preprocessor command:
eu: Aurre-prozesatzailearen komandoa:

en: User defined pre-processing. (See the docs for details.)
eu: Erabitzaileak zehaztutako aurre-prozesatzea. (Begiratu dokumentuak zehaztasun bila)

en: Line-matching preprocessor command:
eu: Lerro bat-etortze aurre-prozesatzailearen komandoa:

en: This pre-processor is only used during line matching.
    (See the docs for details.)
eu: Aurre-prozesatzaile hau erabiltzen da soilik lerroen parekatzean.
    (Begiratu dokumentuak zehaztasun bila)

en: Try hard (slower)
eu: Saiatu gogor (motelagoa)

en: Enables the --minimal option for the external diff.
    The analysis of big files will be much slower.
eu: Kanpoko ezberdintasunerako  --minimal  aukera gaitzen du.
    Fitxategien azterketa askoz motelagoa izango da.

en: Align B and C for 3 input files
eu: Lerrokatu B eta C sarrerako 3 fitxategietarako

en: Try to align B and C when comparing or merging three input files.
    Not recommended for merging because merge might get more complicated.
    (Default is off.)
eu: Saiatu B eta C lerrokatzen sarrerako 3 fitxategi alderatzean edo bateratzean.
    Ez da gomendatzen bateratzeko, bateratzea zaildu dezakeelako.
    (Lehenetsia itzalita da)

[ctx: Settings page]
en: Merge
eu: Bateratu

en: Merge Settings
eu: Bateratze ezarpenak

en: Auto advance delay (ms):
eu: Automatikoki aurreratze atzerapena (ms):

en: When in Auto-Advance mode the result of the current selection is shown 
    for the specified time, before jumping to the next conflict. Range: 0-2000 ms
eu: Auto-aurreratze moduan uneko hautapenaren emaitza adierazitako denbora 
    erakusten da, hurrengo gatazkara jauzi egin aurretik. Barrutia: 0-2000 ms

en: Show info dialogs
eu: Erakutsi informazio elkarrizketa-koadroak

en: Show a dialog with information about the number of conflicts.
eu: Erakutsi elkarrizketa-koadro bat gatazka kopuruari buruzko informazioarekin.

en: White space 2-file merge default:
eu: Zuriuneen 2-fitxategiren bateratze lehenetsia:

en: Manual Choice
eu: Hautapena eskuz

en: Allow the merge algorithm to automatically select an input for white-space-only changes.
eu: Utzi bateratzeko algoritmoari zuriuneen aldaketa soilerako automatikoki sarrerako bat hautatzen.

en: White space 3-file merge default:
eu: Zuriuneen 3-fitxategiren bateratze lehenetsia:

en: Automatic Merge Regular Expression
eu: Automatikoki bateratzeko adierazpen erregularra

en: Auto merge regular expression:
eu: Auto-bateratze adierazpen erregularra:

en: Run regular expression auto merge on merge start
eu: Exekutatu adierazpen erregularraren auto-bateratzea bateratzea hastean

en: Run the merge for auto merge regular expressions
    immediately when a merge starts.
eu: Exekutatu bateratzea auto-bateratze adeirazpen erregularretarako
    berehala bateratze bat hasten denean.

en: Version Control History Merging
eu: Bertsio-kontroleko historia bateratzea

en: History start regular expression:
eu: Historia hasierako adierazpen erregularra:

en: History entry start regular expression:
eu: Historia sarrera hasierako adierazpen erregularra:

en: History merge sorting
eu: Historia bateratze sailkapena

en: Sort version control history by a key.
eu: Sailkatu bertsio kontroleko historia gako baten arabera.

en: History entry start sort key order:
eu: Historiako sarrera hasiera sailkatzeko gakoen ordena:

en: Merge version control history on merge start
eu: Bateratu bertsio-kontroleko historia bateratzea hastean

en: Run version control history automerge on merge start.
eu: Exekutatu bertsio-kontroleko historiako bateratze automatikoa bateratzea hastean.

en: Max number of history entries:
eu: Historiako gehienezko sarrera kopurua:

en: Cut off after specified number. Use -1 for infinite number of entries.
eu: Moztu adierazitako zenbakiaren ondoren. Erabili -1 sarrera kopuru mugagaberako.

en: Test your regular expressions
eu: Probatu zure adierazpen erregularrak

en: Irrelevant merge command:
eu: Bateratze komando hutsala:

en: If specified this script is run after automerge
    when no other relevant changes were detected.
    Called with the parameters: filename1 filename2 filename3
eu: Zehazten bada, script hau auto-bateratu ondoren exekutatzen da
    beste aipatzeko aldaketarik hauteman ez denean.
    Parametro hauekin deitua: fitxategiIzena1 fitxategiIzena2 fitxategiIzena3

en: Auto save and quit on merge without conflicts
eu: Auto-gorde eta irten gatazkarik gabeko bateratzeetan

en: If KDiff3 was started for a file-merge from the command line and all
    conflicts are solvable without user interaction then automatically save and quit.
    (Similar to command line option "--auto".)
eu: KDiff3 fitxategi bateratze baterako komando-lerrotik abiatu eta gatazka
    guztiak erabiltzailearen parte-hartzerik gabe ebatzi badaitezken, orduan, automatikoki gorde eta irten.
    («--auto» komando-lerroko aukeraren antzekoa)

en: Recursive folders
eu: -Karpeta errekurtsiboak

en: Whether to analyze subfolders or not.
eu: Azpikarpetak aztertu edo ez.

en: File pattern(s):
eu: Fitxategi eredua(k):

en: Pattern(s) of files to be analyzed. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
eu: Aztertu beharreko fitxategien eredua(k). 
    Zernahitarako karaktereak: '*' eta '?'
    Hainbat eredu zehaztu daitezke banatzekoa erabiliz: ';'

en: File-anti-pattern(s):
eu: Fitxategien alderantzizko eredua(k):

en: Pattern(s) of files to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
eu: Analisitik baztertu beharreko fitxategien eredua(k).
    Zernahitarako karaktereak: '*' eta '?'
    Hainbat eredu zehaztu daitezke bereiztekoa erabiliz: ';'

en: Folder-anti-pattern(s):
eu: Karpeten alderantzizko eredua(k):

en: Pattern(s) of folders to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
eu: Analisitik baztertu beharreko karpeten eredua(k).
    Zernahitarako karaktereak: '*' eta '?'
    Hainbat eredu zehaztu daitezke bereiztekoa erabiliz: ';'

en: Use Ignore File
eu: Erabili «ignore» fitxategia

en: Extends the antipattern to anything that would be ignored by source control.
    Via local ignore files this can be folder-specific.
eu: Alderantzizko eredua hedatzen dio sorburu kontrolak ezikusi egingo liokeen guztiari.
    «ignore» fitxategi lokalen bidez karpetena berariazkoa izan daiteke.

en: Find hidden files and folders
eu: Aurkitu ezkutuko fitxategiak eta karpetak

en: Finds hidden files and folders.
eu: Ezkutuko fitxategiak eta karpetak aurkitzen ditu.

en: Follow file links
eu: Jarraitu fitxategien estekei

en: On: Compare the file the link points to.
    Off: Compare the links.
eu: Piztuta: Alderatu estekak erakusten duen fitxategia.
    Itzalita: Alderatu estekak.

en: Follow folder links
eu: Jarraitu karpeten estekei

en: On: Compare the folder the link points to.
    Off: Compare the links.
eu: Gaituta: Alderatu estekak erakusten duen karpeta.
    Ezgaituta: Alderatu estekak.

en: Case sensitive filename comparison
eu: Fitxategi-izen alderatzea maiuskulak bereiziz

en: The folder comparison will compare files or folders when their names match.
    Set this option if the case of the names must match. (Default for Windows is off, otherwise on.)
eu: Karpeta parekatzeak fitxategiak edo karpetak parekatuko ditu haien izenak bat datozenean.
    Ezarri aukera hau izenetan maiuskulak/minuskula bereizi behar direnean. (Windows-erako lehenetsia itzalita da, bestela piztuta).

en: Unfold all subfolders on load
eu: Zamatzean, zabaldu azpikarpeta guztiak

en: On: Unfold all subfolders when starting a folder diff.
    Off: Leave subfolders folded.
eu: Gaituta: Zabaldu azpikarpeta guztiak karpeta alderatzea abiatzean.
    Ezgaituta: Utzi azpikarpetak tolestuta.

en: Skip folder status report
eu: Sahiestu karpeta-egoera txostena

en: On: Do not show the Folder Comparison Status.
    Off: Show the status dialog on start.
eu: Gaituta: Ez erakutsi karpeten alderatze egoera.
    Ezgaituta: Erakutsi egoera elkarrizketa-koadroa abiatzean.

en: File Comparison Mode
eu: Fitxategi alderatze modua

en: Binary comparison
eu: Alderatze bitarra

en: Binary comparison of each file. (Default)
eu: Fitxategi bakoitzaren alderatze bitarra. (lehenetsia)

en: Full analysis
eu: Azterketa osoa

en: Do a full analysis and show statistics information in extra columns.
    (Slower than a binary comparison, much slower for binary files.)
eu: Egin azterketa oso bat eta erakutsi estatistiken informazioa zutabe gehigarrian.
    (Alderatze bitar bat baino motelagoa, askoz motelagoa fitxategi bitarrekin)

en: Trust the size and modification date (unsafe)
eu: Fidatu neurriaz eta aldaketa dataz (ez segurua)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    Files with equal contents but different modification dates will appear as different.
    Useful for big folders or slow networks.
eu: Uste izan fitxategiak berdinak direla aldatze data eta fitxategi luzera berdinak direnean.
    Eduki bereko baino aldaketa data ezberdineko fitxategiak ezberdin gisa agertuko dira.
    Baliagarria karpeta handietarako edo sare mantsoetarako.

en: Trust the size and date, but use binary comparison if date does not match (unsafe)
eu: Fidatu neurriaz eta dataz, baino erabili alderatze bitarra datak ez badatoz bat (ez segurua)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    If the dates are not equal but the sizes are, use binary comparison.
    Useful for big folders or slow networks.
eu: Uste izan fitxategiak berdinak direla aldaketa data eta fitxategi luzera berdinak direnean.
    Datak ez badatoz bat baino neurriak bai, erabili alderatze bitarra.
    Baliagarria karpeta handietarako edo sare mantsoetarako.

en: Trust the size (unsafe)
eu: Fidatu neurriaz (ez segurua)

en: Assume that files are equal if their file lengths are equal.
    Useful for big folders or slow networks when the date is modified during download.
eu: Uste izan fitxategiak berdinak direla haien fitxategi luzera berdina denean.
    Baliagarria karpeta handietarako edo sare mantsoetarako, zama-jaistean data aldatzen denerako.

en: Synchronize folders
eu: Sinkronizatu karpetak

en: Offers to store files in both folders so that
    both folders are the same afterwards.
    Works only when comparing two folders without specifying a destination.
eu: Fitxategiak bi karpetetan gordetzea eskaintzen du
    ondoren bi karpetak berdinak izan daitezen.
    Bi karpeta, jomuga zehaztu gabe, alderatzean baino ez dabil.

en: White space differences considered equal
eu: Zuriuneen ezberdintasunak berdin gisa hartuak

en: If files differ only by white space consider them equal.
    This is only active when full analysis is chosen.
eu: Fitxategien ezberdintasuna soilik zuriuneetan badago uste izan berdinak direla.
    Hau aktibo dago soilik «azterketa osoa» hautatzen denean.

en: Copy newer instead of merging (unsafe)
eu: Kopiatu berriagoa bateratu ordez (ez segurua)

en: Do not look inside, just take the newer file.
    (Use this only if you know what you are doing!)
    Only effective when comparing two folders.
eu: Ez begiratu barruan, hartu fitxategi berriagoa eta kito.
    (erabili hau soilik zertan ari zaren badakizu!)
    Eraginkorra soilik bi karpeta alderatzean.

en: Backup files (.orig)
eu: Babes-kopia fitxategiak (.orig)

en: If a file would be saved over an old file, then the old file
    will be renamed with a '.orig' extension instead of being deleted.
eu: Fitxategi bat fitxategi zahar batean gordeko balitz, fitxategi zaharra
    ezabatu ordez, «.orig» luzapen batekin gordeko litzateke.

en: Regional Settings
eu: Eskualde ezarpenak

en: Use the same encoding for everything:
eu: Erabili kodeketa bera denerako:

en: Enable this allows to change all encodings by changing the first only.
    Disable this if different individual settings are needed.
eu: Hau gaituta aurreneko kodeketa aldatzean guztiak aldatzen laguntzen du.
    Hau ezgaitu banakako ezarpen ezberdinak behar direnean.

en: Note: Local Encoding is "%1"
eu: Oharra: Bertako kodeketa "%1" da

en: File Encoding for A:
eu: Aren fitxategi kodeketa:

en: If enabled then Unicode (UTF-16 or UTF-8) encoding will be detected.
    If the file is not Unicode then the selected encoding will be used as fallback.
    (Unicode detection depends on the first bytes of a file.)
eu: Gaitzen bada Unicode (UTF-16 edo UTF-8) kodeketa hautemango da.
    Fitxategia ez bada Unicode, hautatutako kodeketa erreserbako gisa erabiliko da.
    (Unicode hautematea fitxategi bateko lehenengo byten araberakoa da)

en: Auto Detect Unicode
eu: Auto-antzeman unicode

en: File Encoding for B:
eu: Bren fitxategi kodeketa:

en: File Encoding for C:
eu: Cren fitxategi kodeketa:

en: File Encoding for Merge Output and Saving:
eu: Bateratzearen irteerako eta gordetzeko fitxategi kodeketa:

en: Auto Select
eu: Auto-hautatu

en: If enabled then the encoding from the input files is used.
    In ambiguous cases a dialog will ask the user to choose the encoding for saving.
eu: Gaituz gero, sarrerako fitxategietako kodeketa erabiltzen da.
    Zalantzazko kasuetan erabiltzaileari elkarrizketa bidez eskatuko zaio gordetzeko kodeketa hautatzeko.

en: File Encoding for Preprocessor Files:
eu: Fitxategi kodeketa aurre-prozesatzaile fitxategietarako:

en: Right To Left Language
eu: Eskuinetik ezkerrerako hizkuntza

en: Some languages are read from right to left.
    This setting will change the viewer and editor accordingly.
eu: Hizkuntza batzuk eskuinetik ezkerrera irakurtzen dira.
    Ezarpen honek erakuslea eta editorea horren arabera aldatuko ditu.

en: Integration
eu: Bateratzea

en: Integration Settings
eu: Bateratze ezarpenak

en: Command line options to ignore:
eu: Ez-ikusi beharreko komando lerroko aukerak:

en: List of command line options that should be ignored when KDiff3 is used by other tools.
    Several values can be specified if separated via ';'
    This will suppress the "Unknown option" error.
eu: Beste tresna batzuek KDiff3 erabiltzen dutenean jaramon egin behar ez zaien komando-lerroko aukeren zerrenda.
    Hainbat balio zehaztu daitezke «;» bidez banatuz gera
    Honek «Aukera ezezaguna» errorea ekidingo du.

en: Quit also via Escape key
eu: Irten ere «ihes» teklaren bidez

en: Fast method to exit.
    For those who are used to using the Escape key.
eu: Irteteko metodo azkarra.
    «Ihes» tekla erabiltzen ohituak daudenentzat.

en: This resets all options. Not only those of the current topic.
eu: Honek aukera guztiak berrezartzen ditu. Ez soilik uneko gaikoak.

en: PreprocessorCmd:
eu: Aurre-prozesatzailearen komandoa:

en: The following option(s) you selected might change data:
eu: Hautatu dituzun aukera hauek datuak alda ditzakete:

en: 
    Most likely this is not wanted during a merge.
    Do you want to disable these settings or continue with these settings active?
eu: 
    Seguruenik hau ez da bateratze batean nahi izanen.
    Ezarpen hauek desgaitu nahi dituzu edo ezarpen hauek aktibatuta jarraitu nahi duzu?

en: Option Unsafe for Merging
eu: Aukera ez segurua bateratzeko

en: Use These Options During Merge
eu: Erabili aukera hauek bateratze garaian

en: Disable Unsafe Options
eu: Desgaitu aukera ez seguruak

en: Loading A
eu: A zamatzen

en: Loading A: %1
eu: A zamatzea: %1

en: Loading B
eu: B zamatzen

en: Loading B: %1
eu: B zamatzea: %1

en: Diff: A <-> B
eu: Ezberdintasuna: A <-> B

en: Linediff: A <-> B
eu: Lerro ezberdintasuna: A <-> B

en: Loading C
eu: C zamatzen

en: Loading C: %1
eu: C zamatzea: %1

en: Diff: A <-> C
eu: Ezberdintasuna: A <-> C

en: Diff: B <-> C
eu: Ezberdintasuna: B <-> C

en: Linediff: B <-> C
eu: Lerro ezberdintasuna: B <-> C

en: Linediff: A <-> C
eu: Lerro ezberdintasuna: A <-> C

en: All input files contain the same text, but are not binary equal.
eu: Sarrerako fitxategi guztiek testu bera dute, baino bitarrean ez dira berdinak.

en: Files %1 and %2 have equal text, but are not binary equal.
eu: %1 eta %2 fitxategiek testu bera dute, baino ez dira bitarrean berdinak.

en: Some input files do not seem to be pure text files.
    Note that the KDiff3 merge was not meant for binary data.
    Continue at your own risk.
eu: Sarrerako fitxategi batzuk ez dirudite testu soil aratzak.
    Ohartu KDiff3 bateratzea ez dagoela datu bitarretarako pentsatua.
    Jarraitu zeure ardurapean.

en: Some input characters could not be converted to valid unicode.
    You might be using the wrong codec. (e.g. UTF-8 for non UTF-8 files).
    Do not save the result if unsure. Continue at your own risk.
    Affected input files are in %1.
eu: Sarrerako karaktere batzuk ezin izan dira bihurtu unicodera.
    Baliteke erabiltzen ari zaren codec-a okerrekoa izatea (adib. UTF-8 UTF-8 ez diren fitxategiekin). Jarraitu zeure ardurapean.
    Eragindako sarrerako fitxategiak hemen daude: %1

en: Abort
eu: Galarazi

en: Continue Merging
eu: Jarraitu bateratzea

en: Opening files...
eu: Fitxategiak irekitzen...

en: Cutting selection...
eu: Hautapena mozten...

en: Copying selection to clipboard...
eu: Hautapena arbelera kopiatzen...

en: Inserting clipboard contents...
eu: Arbelaren edukiak txertatzen...

en: Ok
eu: Ados

en: Go to Line
eu: Joan lerrora

en: Word wrap (Cancel disables word wrap)
eu: Itzulbira («Utzi»k itzulbiratzea desgaitzen du)

en: Calculating max width for horizontal scrollbar
eu: Labaintze-barra horizontalaren gehieneko zabalera kalkulatzen

en: Save && Continue
eu: Gorde eta jarraitu

en: Continue Without Saving
eu: Jarraitu gorde gabe

en: Search complete.
eu: Bilaketa osatu da.

en: Search Complete
eu: Bilaketa osatua

en: Nothing is selected in either diff input window.
eu: Ez dago ezer hautatuta diff sarrerako leihoetan.

en: Error while adding manual diff range
eu: Errorea eskuz «diff» barrutia gehitzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Cancel
eu: &Utzi

en: Swap %1<->%2
eu: Trukatu %1<->%2

en: Copy %1->Output
eu: Kopiatu %1->irteera

en: Swap %1<->Output
eu: Trukatu %1<->irteera

en: Configure...
eu: Konfiguratu...

en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

en: Select Output File
eu: Hautatu irteera-fitxategia

en: all/allfiles (*)
eu: denak/fitxategi denak (*)

en: Search text:
eu: Bilatu testua:

en: Case sensitive
eu: Bereizi maiuskulak

en: Search A
eu: Bilatu A

en: Search B
eu: Bilatu B

en: Search C
eu: Bilatu C

en: Search output
eu: Bilatu irteera

en: &Search
eu: &Bilatu

en: Regular Expression Tester
eu: Adierazpen erregularren probatzailea

en: Example auto merge line:
eu: Adibide auto-bateratze lerroa:

en: To test auto merge, copy a line as used in your files.
eu: Bateratze automatikoa probatzeko, kopiatu lerro bat zure fitxategietan erabiltzen den bezala.

en: Match result:
eu: Parekatze emaitza:

en: Example history start line (with leading comment):
eu: Historiako hasierako lerroaren adibidea (aurretiko iruzkina duena):

en: Copy a history start line as used in your files,
    including the leading comment.
eu: Kopiatu historiako hasierako lerro bat zure fitxategietan erabiltzen den bezala,
    aurretiko iruzkina barne.

en: History sort key order:
eu: Historiako sailkatze gakoen ordena:

en: Example history entry start line (without leading comment):
eu: Historia sarrerako hasierako lerroaren adibidea (hasierako iruzkinik gabe):

en: Copy a history entry start line as used in your files,
    but omit the leading comment.
eu: Kopiatu historia sarrera baten hasierako lerroa zure fitxategietan
    erabili gisa, baino kanporatu hasierako iruzkina.

en: Sort key result:
eu: Sailkatze gakoaren emaitza:

en: Match success.
eu: Parekatze zuzena.

en: Match failed.
eu: Parekatzeak huts egin du.

en: Opening and closing parentheses do not match in regular expression.
eu: Irekiera eta itxiera parentesiak ez datoz bat adierazpen erregularrean.

en: Writing clipboard data to temp file failed.
eu: Arbeleko datuak aldi baterako fitxategira kopiatzea huts egin du.

en: From Clipboard
eu: Arbeletik

en: %1 is not a normal file.
eu: %1 ez da fitxategi arrunta.

[ctx: Read error message. %1 = filepath]
en: File %1 too large to process. Skipping.
eu: %1 fitxategia prozesatzeko handiegia. Alboratzen.

en:     Temp file is: %1
eu:     Aldi baterako fitxategia da: %1

en: Preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The preprocessing command will be disabled now.
eu: Aurreprozesatzeak agian huts egin du. Egiaztatu komando hau:
    
      %1
    
    Aurreprozesatzeko komandoa desgaitua egonen da orain.

en: The line-matching-preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The line-matching-preprocessing command will be disabled now.
eu: Lerro-bat-etortze-aurreprozesatzea agian huts egin du. Egiaztatu komando hau:
    
      %1
    
    Lerro-bat-etortze-aurreprozesatzeko komandoa desgaitu egingo da orain.

[ctx: Read error message. %1 = filepath]
en: Failed to read file: %1
eu: Fitxategia irakurtzea huts egin du: %1

en: Expecting space after closing quote.
eu: Zuriunea espero zen itxierako komatxoaren atzetik.

en: Unmatched quote.
eu: Itxi gabeko komatxoa.

en: Unexpected quote character within argument.
eu: Espero ez ziren komatxoak daude argumentuan.

en: No program specified.
eu: Ez da programarik zehaztu.
