kdiff3 - en to eu translation catalogue (22 entries)

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare with %1
eu: Alderatu %1(r)ekin

[ctx: Contexualmenu option]
en: Merge with %1
eu: Bateratu %1(r)ekin

[ctx: Contexualmenu option]
en: 3-way merge with base
eu: 3 bideko bateratzea oinarriarekin

[ctx: Contexualmenu option]
en: Save '%1' for later
eu: Gorde '%1' geroko

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare with ...
eu: Alderatu honekin ...

[ctx: Contexualmenu option]
en: Clear list
eu: Garbitu zerrenda

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare
eu: Alderatu

[ctx: Contexualmenu option]
en: 3 way comparison
eu: 3 bideko alderatzea

[ctx: Contexualmenu option]
en: About Diff-Ext ...
eu: «Diff-Ext»i buruz ...

en: Diff-Ext Copyright (c) 2003-2006, Sergey Zorin. All rights reserved.
eu: Diff-Ext Copyright (c) 2003-2006, Sergey Zorin. Eskubide guztiak erreserbatu dira.

en: This software is distributable under the BSD-2-Clause license.
eu: Software hau «BSD-2-Clause» lizentziapean bana daiteke.

en: Some extensions for KDiff3 (c) 2006-2013 by Joachim Eibl.
eu: KDiff3-rako hedapen batzuk (c) 2006-2013  Joachim Eibl-ek.

en: Ported to Qt5/Kf5 by Michael Reeves
eu: «Qt5/Kf5»erako egokitzapena Michael Reeves-ek egina

en: Homepage for Diff-Ext: http://diff-ext.sourceforge.net
eu: «Diff-Ext»en orri nagusia: http://diff-ext.sourceforge.net

en: About Diff-Ext for KDiff3 (64 Bit)
eu: «KDiff3»rako «Diff-Ext»eri buruz (64 bit)

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare selected files
eu: Alderatu hautatutako fitxategiak

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare '%1' with '%2'
eu: Alderatu '%1' '%2'(r)ekin

[ctx: Contexualmenu option]
en: Save '%1' for later operation
eu: Gorde '%1' geroko eragiketarako

en: Could not start KDiff3. Please rerun KDiff3 installation.
eu: Ezin izan da KDiff3 abiarazi. KDiff3 berriz instalatu.

en: Command
eu: Komandoa

en: CommandLine
eu: Komando-lerroa

en: Diff-Ext For KDiff3
eu: Diff-Ext KDiff3-rako
