kdiff3 - en to gl translation catalogue (576 entries)

en: Getting file status: %1
gl: Obtendo o estado do ficheiro: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Reading file: %1
gl: Lendo o ficheiro: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Writing file: %1
gl: Escribindo o ficheiro: %1

en: Out of memory
gl: Esgotou a memoria

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Making folder: %1
gl: Creando o cartafol: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Removing folder: %1
gl: Eliminando o cartafol: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Removing file: %1
gl: Eliminando o ficheiro. %1

en: Creating symbolic link: %1 -> %2
gl: Creando a ligazón simbólica: %1 -> %2

en: Renaming file: %1 -> %2
gl: Renomeando o ficheiro: %1 → %2

en: Copying file: %1 -> %2
gl: Copiando o ficheiro: %1 -> %2

en: Reading folder: %1
gl: Lendo o cartafol: %1

en: Listing directory: %1
gl: Listando o directorio: %1

en: Data loss error:
    If it is reproducible please contact the author.
gl: Erro de perda de datos:
    Se fose reproducíbel, contacte co autor.

en: Severe Internal Error
gl: Erro interno grave

en: File %1: Line %2
gl: Ficheiro %1: liña %2

en: File %1: Line not available
gl: Ficheiro %1: a liña non está dispoñíbel

en: Encoding:
gl: Codificación:

en: Line end style:
gl: Estilo do fin de liña:

en: A (Base)
gl: A (base)

en: Encoding: %1
gl: Codificación: %1

en: Line end style: %1
gl: Estilo de fin de liña: %1

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Top line
gl: Liña superior

en: End
gl: Fin

en: Open File
gl: Abrir un ficheiro

en: Unicode, 8 bit
gl: Unicode, 8 bits

en: Other
gl: Outro

[ctx: Operation column message]
en: Copy A to B
gl: Copiar A en B

[ctx: Operation column message]
en: Copy B to A
gl: Copiar B en A

[ctx: Operation column message]
en: Delete A
gl: Eliminar A

[ctx: Operation column message]
en: Delete B
gl: Eliminar B

[ctx: Operation column message]
en: Delete A & B
gl: Eliminar A e B

[ctx: Operation column message]
en: Merge to A
gl: Xuntar en A

[ctx: Operation column message]
en: Merge to B
gl: Xuntar en B

[ctx: Operation column message]
en: Merge to A & B
gl: Xuntar en A e B

[ctx: Operation column message]
en: Delete (if exists)
gl: Eliminar (se existe)

[ctx: Operation column message (Directory merge)]
en: Merge
gl: Xuntar

[ctx: Operation column message (File merge)]
en: Merge (manual)
gl: Xuntar (manual)

[ctx: Operation column message]
en: Error: Conflicting File Types
gl: Erro: Tipos de ficheiros en conflito

[ctx: Operation column message]
en: Error: Changed and Deleted
gl: Erro: Cambiado e eliminado

[ctx: Operation column message]
en: Error: Dates are equal but files are not.
gl: Erro: As datas son iguais pero os ficheiros non.

[ctx: Status column message]
en: Done
gl: Feito

[ctx: Status column message]
en: Error
gl: Erro

[ctx: Status column message]
en: Skipped.
gl: Ignorado.

[ctx: Status column message]
en: Not saved.
gl: Non gardado.

[ctx: Status column message]
en: In progress...
gl: En progreso…

[ctx: Status column message]
en: To do.
gl: Por facer.

[ctx: Column title]
en: Name
gl: Nome

[ctx: Column title]
en: Operation
gl: Operación

[ctx: Column title]
en: Status
gl: Estado

[ctx: Column title]
en: Unsolved
gl: Non resolvido

[ctx: Column title]
en: Solved
gl: Resolvido

[ctx: Column title]
en: Nonwhite
gl: Non baleiro

[ctx: Column title]
en: White
gl: Baleiro

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort the merge and rescan the folder?
gl: Está a facer unha fusión de cartafoles. Quere realmente interromper a fusión e analizar o cartafol de novo?

[ctx: Error dialog caption]
en: Warning
gl: Aviso

[ctx: Title for rescan button]
en: Rescan
gl: Analizar de novo

[ctx: Title for continue button]
en: Continue Merging
gl: Continuar coa fusión

en: Opening of folders failed:
gl: A apertura dos cartafoles fallou:

en: Folder A "%1" does not exist or is not a folder.
gl: O cartafol A «%1» non existe ou non é un cartafol.

en: Folder B "%1" does not exist or is not a folder.
gl: O cartafol B «%1» non existe ou non é un cartafol.

en: Folder C "%1" does not exist or is not a folder.
gl: O cartafol C «%1» non existe ou non é un cartafol.

en: Folder Opening Error
gl: Erro de apertura de cartafol

en: The destination folder must not be the same as A or B when three folders are merged.
    Check again before continuing.
gl: O cartafol de destino non pode ser o mesmo que o A ou o B cando son fusionados tres cartafoles.
    Comprobe de novo antes de continuar.

en: Parameter Warning
gl: Aviso de parámetro

en: Scanning folders...
gl: Analizando os cartafoles…

en: Reading Folder A
gl: Lendo o cartafol A

en: Reading Folder B
gl: Lendo o cartafol B

en: Reading Folder C
gl: Lendo o cartafol C

en: Some subfolders were not readable in
gl: Algúns dos subcartafoles non eran lexíbeis

en: Check the permissions of the subfolders.
gl: Comprobe os permisos dos subcartafoles.

en: Ready.
gl: Listo.

en: Folder Comparison Status
    
    Number of subfolders: %1
    Number of equal files: %2
    Number of different files: %3
gl: Estado de comparación de cartafoles
    
    Número de subcartafoles: %1
    Número de ficheiros iguais: %2
    Número de ficheiros distintos: %3

en: Number of manual merges: %1
gl: Número de fusións manuais: %1

en: This affects all merge operations.
gl: Isto afecta a todas as operacións de fusión.

en: Changing All Merge Operations
gl: Cambiando todas as operacións de fusión

en: Processing %1 / %2
    %3
gl: Procesando %1 / %2
    %3

en: Some files could not be processed.
gl: Algúns ficheiros non puideron procesarse.

en: Aborting due to too many errors.
gl: Interrompendo por exceso de erros.

en: This operation is currently not possible.
gl: Esta operación non é posíbel de momento.

en: Operation Not Possible
gl: Operación non posíbel

en: An error occurred while copying.
gl: Produciuse un erro ao copiar.

en: Merge Error
gl: Erro na fusión

en: Unknown merge operation. (This must never happen!)
gl: Operación de fusión descoñecida. (Isto non debera ocorrer nunca!)

en: Unknown merge operation.
gl: Operación de fusión descoñecida.

en: The merge is about to begin.
    
    Choose "Do it" if you have read the instructions and know what you are doing.
    Choosing "Simulate it" will tell you what would happen.
    
    Be aware that this program still has beta status and there is NO WARRANTY whatsoever! Make backups of your vital data!
gl: A fusión está a piques de comezar.
    
    Escolla «Facela» se leu as instrucións e sabe o que está a facer.
    Se escolle «Simulala» saberá o que ocorrería.
    
    Teña en conta que este programa aínda está en estado Beta e non hai ningunha GARANTÍA! Faga salvagardas dos seus datos vitais!

[ctx: Caption]
en: Starting Merge
gl: Iniciando a fusión

[ctx: Button title to confirm merge]
en: Do It
gl: Facela

[ctx: Button title to simulate merge]
en: Simulate It
gl: Simulala

en: The highlighted item has a different type in the different folders. Select what to do.
gl: O elemento realzado ten un tipo distinto nos cartafoles. Escolla que facer.

en: The modification dates of the file are equal but the files are not. Select what to do.
gl: As datas de modificación dos ficheiros son iguais pero estes non o son. Escolla que facer.

en: The highlighted item was changed in one folder and deleted in the other. Select what to do.
gl: O elemento realzado cambiou nun cartafol e eliminouse no outro. Escolla que facer.

en: This operation is currently not possible because folder merge is currently running.
gl: Esta operación non é posíbel de momento porque se está a fundir o cartafol.

en: There was an error in the last step.
    Do you want to continue with the item that caused the error or do you want to skip this item?
gl: Produciuse un erro no último paso.
    Quere continuar co elemento que causou o erro ou quere saltalo?

[ctx: Caption for message dialog]
en: Continue merge after an error
gl: Continuar a fusión despois dun erro

[ctx: Continue button title]
en: Continue With Last Item
gl: Continuar co último elemento

[ctx: Skip button title]
en: Skip Item
gl: Saltar o elemento

en: Merge operation complete.
gl: A operación de fusión concluíu.

en: Merge Complete
gl: Fusión completada

en: Simulated merge complete: Check if you agree with the proposed operations.
gl: A simulación da fusión concluíu: Comprobe se concorda coas operacións propostas.

en: An error occurred. Press OK to see detailed information.
gl: Produciuse un erro. Prema Aceptar para ver información detallada.

en: Error: While deleting %1: Creating backup failed.
gl: Erro: Eliminando %1: A creación da salvagarda fallou.

en: delete folder recursively( %1 )
gl: eliminar recursivamente os cartafoles (%1)

en: delete( %1 )
gl: eliminar (%1)

en: Error: delete folder operation failed while trying to read the folder.
gl: Erro: a operación de eliminación de cartafol fallou ao intentar ler o cartafol.

en: Error: rmdir( %1 ) operation failed.
gl: Erro: a operación rmdir (%1) fallou.

en: Error: delete operation failed.
gl: Erro: a operación de eliminación fallou.

en: manual merge( %1, %2, %3 -> %4)
gl: unión manual(%1, %2, %3 -> %4)

en:      Note: After a manual merge the user should continue by pressing F7.
gl:      Nota: Despois dunha unión manual debe continuar premendo F7.

en: Error: copy( %1 -> %2 ) failed.Deleting existing destination failed.
gl: Erro: copiar(%1 -> %2) fallou. Non se eliminou o destino existente.

en: copyLink( %1 -> %2 )
gl: copyLink(%1 -> %2)

en: Error: copyLink failed: Remote links are not yet supported.
gl: Erro: copyLink fallou: As ligazóns remotas aínda non se admiten.

en: Error: copyLink failed.
gl: Erro: copyLink fallou.

en: copy( %1 -> %2 )
gl: copia(%1 -> %2)

en: Error during rename( %1 -> %2 ): Cannot delete existing destination.
gl: Produciuse un erro ao renomear (%1 → %2): Non se pode eliminar o destino existente.

en: rename( %1 -> %2 )
gl: renomear (%1 → %2)

en: Error: Rename failed.
gl: Erro: o renomeamento fallou.

en: Error during makeDir of %1. Cannot delete existing file.
gl: Erro durante makeDir de %1. Non se pode eliminar o ficheiro existente.

en: makeDir( %1 )
gl: makeDir(%1)

en: Error while creating folder.
gl: Produciuse un erro ao crear o cartafol.

en: Folder
gl: Cartafol

en: Type
gl: Tipo

en: Size
gl: Tamaño

en: Attr
gl: Atrib

en: Last Modification
gl: Última modificación

en: Link-Destination
gl: Destino da ligazón

en: File
gl: Ficheiro

en: -Link
gl: -Ligazón

en: not available
gl: non dispoñíbel

note: i18n("Saving Directory Merge State ..."));
en: Save Folder Merge State As...
gl: Gardar o estado da fusión de cartafoles como…

en: Start/Continue Folder Merge
gl: Iniciar/Continuar a fusión do cartafol

en: Run Operation for Current Item
gl: Executar a operación no elemento actual

en: Compare Selected File
gl: Comparar o ficheiro escollido

en: Merge Current File
gl: Fundir o ficheiro actual

en: Merge
    File
gl: Xuntar
    o ficheiro

en: Fold All Subfolders
gl: Recoller todos os subcartafoles

en: Unfold All Subfolders
gl: Expandir todos os subcartafoles

en: Rescan
gl: Analizar de novo

note: i18n("Save Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSaveMergeState, ac, "dir_save_merge_state"); i18n("Load Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotLoadMergeState, ac, "dir_load_merge_state");
en: Choose A for All Items
gl: Escoller todos os elementos de A

en: Choose B for All Items
gl: Escoller todos os elementos de B

en: Choose C for All Items
gl: Escoller todos os elementos de C

en: Auto-Choose Operation for All Items
gl: Escoller automaticamente a operación para todos os elementos

en: No Operation for All Items
gl: Ningunha operación para todos os elementos

note: i18n("Synchronize Directories"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSynchronizeDirectories, ac, "dir_synchronize_directories"); d->m_pDirChooseNewerFiles = GuiUtils::createAction< KToggleAction >(i18n("Copy Newer Files Instead of Merging"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotChooseNewerFiles, ac, 
en: Show Identical Files
gl: Amosar os ficheiros idénticos

en: Identical
    Files
gl: Ficheiros
    idénticos

en: Show Different Files
gl: Amosar os ficheiros distintos

en: Show Files only in A
gl: Amosar os ficheiros só en A

en: Files
    only in A
gl: Ficheiros
    só en A

en: Show Files only in B
gl: Amosar os ficheiros só en B

en: Files
    only in B
gl: Ficheiros
    só en B

en: Show Files only in C
gl: Amosar os ficheiros só en C

en: Files
    only in C
gl: Ficheiros só en C

en: Compare Explicitly Selected Files
gl: Comparar os ficheiros escollidos explicitamente

en: Merge Explicitly Selected Files
gl: Fundir os ficheiros escollidos explicitamente

en: Do Nothing
gl: Non facer ren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCheckBox)
en: Merge
gl: Xuntar

en: Delete (if exists)
gl: Eliminar (se existe)

en: Copy A to B
gl: Copiar A para B

en: Copy B to A
gl: Copiar B para A

en: Delete A
gl: Eliminar A

en: Delete B
gl: Eliminar B

en: Delete A && B
gl: Eliminar A e B

en: Merge to A
gl: Xuntar en A

en: Merge to B
gl: Xuntar en B

en: Merge to A && B
gl: Xuntar en A e B

en: Unable to determine full url. No parent specified.
gl: Non é posíbel determinar o URL completo. Non se indicou ningún pai.

en: Failed to read file: %1
gl: Non foi posíbel ler o ficheiro: %1.

en: Creating temp copy of %1 failed.
gl: Fallou a creación da copia temporal de %1.

en: Opening %1 failed. %2
gl: Fallou a abertura de %1. %2

en: Error reading from %1. %2
gl: Produciuse un erro ao ler de %1. %2

en: While trying to make a backup, deleting an older backup failed.
    Filename: %1
gl: A eliminación dunha salvagarda anterior fallou ao intentar facer unha salvagarda.
    Ficheiro: %1

en: While trying to make a backup, renaming failed.
    Filenames: %1 -> %2
gl: O renomeamento fallou ao intentar facer unha salvagarda.
    Ficheiros: %1 → %2

en: Current Configuration:
gl: Configuración actual:

en: Config Option Error:
gl: Erro da opción de configuración:

en: Option --auto used, but no output file specified.
gl: Indicouse a opción --auto, pero non se especificou ningún ficheiro de saída.

en: Directory merge
gl: Fusión de cartafol

en: Merge info
gl: Información de fusión

en: Saving failed.
gl: A garda fallou.

en: Option --auto ignored for folder comparison.
gl: A opción --auto é ignorada para a comparación de cartafoles.

en: Opening of these files failed:
gl: Fallou o acceso a estes ficheiros:

en: File open error
gl: Erro ao abrir o ficheiro

en: Opens documents for comparison...
gl: Abre os documentos para comparalos…

en: Reload
gl: Cargar de novo

en: Saves the merge result. All conflicts must be solved!
gl: Garda o resultado da fusión. Todos os conflitos deben estar resolvidos!

en: Saves the current document as...
gl: Garda o documento actual como…

en: Print the differences
gl: Imprimir as diferenzas

en: Quits the application
gl: Sae da aplicación

en: Undo last action.
gl: Desfacer a última acción feita.

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
gl: Corta a sección escollida e colócaa no portapapeis

en: Copies the selected section to the clipboard
gl: Copia a sección escollida no portapapeis

en: Pastes the clipboard contents to current position
gl: Pega o contido do portapapeis na posición actual

en: Select everything in current window
gl: Escolle todo na xanela actual

en: Search for a string
gl: Busca un texto

en: Search again for the string
gl: Busca de novo o texto

en: Enables/disables the statusbar
gl: Activa/desactiva a barra de estado

en: Configure KDiff3...
gl: Configurar KDiff3…

en: Go to Current Delta
gl: Ir ao delta actual

en: Current
    Delta
gl: Delta
    actual

en: Go to First Delta
gl: Ir ao primeiro delta

en: First
    Delta
gl: Primeiro
    delta

en: Go to Last Delta
gl: Ir ao último delta

en: Last
    Delta
gl: Último
    delta

en: (Skips white space differences when "Show White Space" is disabled.)
gl: (Ignora as diferenzas de espazos se «Amosar os espazos en branco» está desactivado.)

en: (Does not skip white space differences even when "Show White Space" is disabled.)
gl: (Non ignora as diferenzas de espazos mesmo se «Amosar os espazos en branco» está desactivado.)

en: Go to Previous Delta
gl: Ir ao delta anterior

en: Prev
    Delta
gl: Delta anterior

en: Go to Next Delta
gl: Ir ao seguinte delta

en: Next
    Delta
gl: Seguinte delta

en: Go to Previous Conflict
gl: Ir ao conflito anterior

en: Prev
    Conflict
gl: Conflito
    anterior

en: Go to Next Conflict
gl: Ir ao seguinte conflito

en: Next
    Conflict
gl: Seguinte conflito

en: Go to Previous Unsolved Conflict
gl: Ir ao anterior conflito por resolver

en: Prev
    Unsolved
gl: Non resolvido
    anterior

en: Go to Next Unsolved Conflict
gl: Ir ao seguinte conflito por resolver

en: Next
    Unsolved
gl: Seguinte
    non resolvido

[ctx: Title for menu item]
en: Go to Line
gl: Ir á liña

[ctx: Text used for toolbar button.]
en: Go
    Line
gl: Ir á
    liña

[ctx: Additional text intooltip]
en: .
     Goto specified line.
gl: .
    Ir á liña indicada.

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From A
gl: Escoller as liñas de A

[ctx: Text used for select A toolbar button.]
en: Choose
    A
gl: Escoller
    A

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From B
gl: Escoller as liñas de B

[ctx: Text used for select B when toolbar button.]
en: Choose
    B
gl: Escoller
    B

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From C
gl: Escoller as liñas de C

[ctx: Text used for select C toolbar button.]
en: Choose
    C
gl: Escoller
    C

[ctx: Title for menu item]
en: Automatically Go to Next Unsolved Conflict After Source Selection
gl: Ir automaticamente para o seguinte conflito por resolver tras escoller a fonte

[ctx: Auto goto next unsolced toolbar text.]
en: Auto
    Next
gl: Ir automaticamente
    ao seguinte

en: Show Space && Tabulator Characters
gl: Amosar os caracteres de espazos e tabuladores

[ctx: Show whitespace toolbar text.]
en: White
    Characters
gl: Caracteres
    en branco

en: Show White Space
gl: Amosar os espazos en branco

[ctx: Show whitespace changes toolbar text.]
en: White
    Deltas
gl: Deltas
    en branco

en: Show Line Numbers
gl: Amosar os números de liña

[ctx: Show line numbers toolbar text]
en: Line
    Numbers
gl: Números
    de liña

en: Automatically Solve Simple Conflicts
gl: Resolver automaticamente os conflitos simples

en: Set Deltas to Conflicts
gl: Pasar os deltas para conflitos

en: Run Regular Expression Auto Merge
gl: Executar a fusión automática de expresións regulares

en: Automatically Solve History Conflicts
gl: Resolver automaticamente os conflitos do historial

en: Split Diff At Selection
gl: Dividir a diferenza na selección

en: Join Selected Diffs
gl: Xuntar as diferenzas escollidas

en: Show Window A
gl: Amosar a xanela A

en: Show Window B
gl: Amosar a xanela B

en: Show Window C
gl: Amosar a xanela C

en: Normal Overview
gl: Resumo normal

en: A vs. B Overview
gl: Resumo A vs. B

en: A vs. C Overview
gl: Resumo A vs. C

en: B vs. C Overview
gl: Resumo B vs. C

en: Word Wrap Diff Windows
gl: Saltar de liña nas xanelas de diferenzas

en: Add Manual Diff Alignment
gl: Engadir o aliñamento manual das diferenzas

en: Clear All Manual Diff Alignments
gl: Limpar todos os aliñamentos de diferenzas manuais

en: Focus Next Window
gl: Enfocar a xanela seguinte

en: Focus Prev Window
gl: Enfocar a xanela anterior

en: Toggle Split Orientation
gl: Conmutar a orientación da repartición

en: Folder && Text Split Screen View
gl: Dividir a vista de cartafoles e texto

en: Toggle Between Folder && Text View
gl: Conmutar entre a vista de cartafoles e de texto

en: The merge result has not been saved.
gl: O resultado da fusión aínda non se gardou.

en: Save && Quit
gl: Gardar e saír

en: Quit Without Saving
gl: Saír sen gardar

en: Saving the merge result failed.
gl: A garda do resultado da fusión fallou.

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort?
gl: Está a facer unha fusión de cartafoles. Quere realmente interrompela?

en: Saving file...
gl: Gardando o ficheiro…

en: Saving file with a new filename...
gl: Estas a gardar o ficheiro cun nome novo…

en: Save As...
gl: Gardar como…

en: Printing not implemented.
gl: A impresión non está realizada.

en: Printing...
gl: Imprimindo…

en: Printing page %1 of %2
gl: Imprimindo a páxina %1 de %2.

en:  (Selection)
gl:  (selección)

en: Printing completed.
gl: A impresión rematou.

en: Printing aborted.
gl: Interrompeuse a impresión.

en: Exiting...
gl: Saíndo…

en: Toggle the statusbar...
gl: Conmutar a barra de estado…

en: KDiff3 Part
gl: Parte de KDiff3

en: A KPart to display SVG images
gl: Unha KPart para amosar imaxes SVG

en: Could not find files for comparison.
gl: Non foi posíbel atopar os ficheiros a comparar.

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: Configure KDiff3
gl: Configurar KDiff3

en: Could not initialize the KDiff3 part.
    This usually happens due to an installation problem. Please read the README-file in the source package for details.
gl: Non foi posíbel inicializar a compoñente KDiff3.
    Isto ocorre normalmente debido a un problema de instalación. Lea o ficheiro README no paquete coas fontes para máis detalles.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (directory)
en: F&older
gl: Cartaf&ol

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_merge_menu)
en: Current Item Merge Operation
gl: Operación de fusión do elemento actual

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_sync_menu)
en: Current Item Sync Operation
gl: Operación de sincronización do elemento actual

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: M&ovement
gl: M&ovemento

note: i18n: ectx: Menu (diff)
en: D&iffview
gl: &Diferenzas

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: M&erge
gl: &Xuntar

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
gl: &Xanela

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas Principal

en: Ignored. (User defined.)
gl: Ignorado. (Definido polo usuario.)

[ctx: Program version info.]
en:  (64 bit)
gl:  (64 bits)

[ctx: Program version info.]
en:  (32 bit)
gl:  (32 bits)

en: Tool for Comparison and Merge of Files and Folders
gl: Ferramenta para comparar e fundir ficheiros e cartafoles

en: (c) 2002-2014 Joachim Eibl, (c) 2017 Michael Reeves KF5/Qt5 port
gl: © 2002-2014 Joachim Eibl, © 2017 Michael Reeve; Adaptación a KF5 e Qt5

en: Merge the input.
gl: Fundir a entrada.

en: Explicit base file. For compatibility with certain tools.
gl: Ficheiro de base explícito. Para compatibilidade con certas ferramentas.

en: Output file. Implies -m. E.g.: -o newfile.txt
gl: Ficheiro de saída. Implica -m. P.ex.: -o novoficheiro.txt

en: Output file, again. (For compatibility with certain tools.)
gl: Ficheiro de saída, de novo. (Para compatibilidade con certas ferramentas)

en: No GUI if all conflicts are auto-solvable. (Needs -o file)
gl: Sen interface se todos os conflitos son resolvidos automaticamente. (Precisa de -o ficheiro)

en: Ignore --auto and always show GUI.
gl: Ignorar --auto e amosar sempre a GUI.

en: Ignored.
gl: Ignorado.

en: Visible name replacement for input file 1 (base).
gl: Substitución do nome visíbel para o ficheiro de entrada 1 (base).

en: Visible name replacement for input file 2.
gl: Substitución do nome visíbel para o ficheiro de entrada 2.

en: Visible name replacement for input file 3.
gl: Substitución do nome visíbel para o ficheiro de entrada 3.

en: Alternative visible name replacement. Supply this once for every input.
gl: Substitución alternativa do nome visíbel. Indique isto para cada entrada.

en: Override a config setting. Use once for every setting. E.g.: --cs "AutoAdvance=1"
gl: Substitúe unha opción de configuración. Use unha vez para cada opción. P.ex.: --cs " AutoAdvance=1"

en: Show list of config settings and current values.
gl: Mostra unha lista das opcións de configuración e os valores actuais.

en: Use a different config file.
gl: Usar un ficheiro de configuración distinto.

en: file1 to open (base, if not specified via --base)
gl: o ficheiro 1 a abrir (base, se non se indicou mediante --base)

en: file2 to open
gl: o ficheiro 2 a abrir

en: file3 to open
gl: o ficheiro 3 a abrir

en: See kdiff3 --help for supported options.
gl: Ver con «kdiff3 --help» as opcións permitidas.

en: Unable to compare non-normal file with normal file.
gl: Non é posíbel comparar un ficheiro anormal cun ficheiro normal.

en: Mix of links and normal files.
gl: Mestura de ligazóns e ficheiros normais.

en: Link:
gl: Ligazón:

en: Size.
gl: Tamaño.

en: Date & Size:
gl: Data e tamaño:

en: Comparing file...
gl: Comparando o ficheiro…

en: Choose A Everywhere
gl: Escoller A en todas as partes

en: Choose B Everywhere
gl: Escoller B en todas as partes

en: Choose C Everywhere
gl: Escoller C en todas as partes

en: Choose A for All Unsolved Conflicts
gl: Escoller A en todos os conflitos por resolver

en: Choose B for All Unsolved Conflicts
gl: Escoller B en todos os conflitos por resolver

en: Choose C for All Unsolved Conflicts
gl: Escoller C en todos os conflitos por resolver

en: Choose A for All Unsolved Whitespace Conflicts
gl: Escoller A en todos os conflitos de espazos por resolver

en: Choose B for All Unsolved Whitespace Conflicts
gl: Escoller B en todos os conflitos de espazos por resolver

en: Choose C for All Unsolved Whitespace Conflicts
gl: Escoller C en todos os conflitos de espazos resolver

en: Number of remaining unsolved conflicts: %1 (of which %2 are whitespace)
gl: Número de conflitos por resolver: %1 (dos cales %2 son espazos en branco)

en: The output has been modified.
    If you continue your changes will be lost.
gl: Modificouse a saída.
    Se continúa os seus cambios esqueceranse.

en: All input files are binary equal.
gl: Todos os ficheiros de entrada son iguais a nivel binario.

en: All input files contain the same text.
gl: Todos os ficheiros de entrada conteñen o mesmo texto.

en: Files %1 and %2 are binary equal.
gl: Os ficheiros %1 e %2 son iguais a nivel binario.

en: Files %1 and %2 have equal text.
gl: Os ficheiros %1 e %2 teñen texto igual.

en: Total number of conflicts: %1
    Number of automatically solved conflicts: %2
    Number of unsolved conflicts: %3
    %4
gl: Número total de conflitos: %1
    Número de conflitos resoltos automaticamente: %2
    Número de conflitos sen resolver: %3
    %4

en: Conflicts
gl: Conflitos

en: <No src line>
gl: <Sen liña de orixe>

en: <Merge Conflict (Whitespace only)>
gl: <Conflito na fusión (Só espazos en branco)>

en: <Merge Conflict>
gl: <Conflito na fusión>

en: Not all conflicts are solved yet.
    File not saved.
gl: Aínda non se resolveron todos os conflitos.
    O ficheiro non se gardou.

en: Conflicts Left
gl: Quedan conflitos

en: There is a line end style conflict. Please choose the line end style manually.
    File not saved.
gl: Hai un conflito no estilo do fin de liña. Escóllao manualmente.
    Non se gardou o ficheiro.

en: 
    
    Creating backup failed. File not saved.
gl: 
    
    A creación da salvagarda fallou. O ficheiro non se gardou.

en: File Save Error
gl: Erro ao gardar o ficheiro

en: Error while writing.
gl: Produciuse un erro ao gardar.

en: Output:
gl: Saída:

en: [Modified]
gl: [Modificado]

en: Encoding for saving:
gl: Codificación para gardar:

en: Conflict
gl: Conflito

en: Codec from A: %1
gl: Códec de A: %1

en: Codec from B: %1
gl: Códec de B: %1

en: Codec from C: %1
gl: Códec de C: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpenDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProgressDialog)
en: Dialog
gl: Diálogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: A (Base):
gl: A (Base) :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Output (Optional):
gl: Saída (opcional):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFile)
en: File...
gl: Ficheiro…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, swapCopy)
en: Swap/Copy Names...
gl: Intercambiar ou copiar os nomes…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: C (Optional):
gl: C (Opcional):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFolder)
en: Folder...
gl: Cartafol…

en: The quick brown fox jumps over the river
    but the little red hen escapes with a shiver.
    :-)
gl: Fíxate, o mesquiño bacharel pide vinganza.
    :-)

[ctx: Button title]
en: Change Font
gl: Cambiar a fonte

[ctx: Font sample display, %1 = family, %2 = style, %3 = size]
en: Font: %1, %2, %3
    
    Example:
gl: Tipo de letra: %1, %2, %3
    
    Exemplo:

en: Change this if non-ASCII characters are not displayed correctly.
gl: Cambie isto se os caracteres non-ASCII non son amosados correctamente.

en: Configure
gl: Configurar

en: Font
gl: Fonte

en: Editor & Diff Output Font
gl: Tipo de letra do resultado de Diff e do editor

en: Application font
gl: Tipo de letra da aplicación

en: File view font
gl: Tipo de letra da vista de ficheiros

[ctx: Title for color settings page]
en: Color
gl: Cor

en: Colors Settings
gl: Configuración das cores

en: Editor and Diff Views:
gl: Vistas do editor e das diferenzas:

en: Foreground color:
gl: Cor principal:

en: Background color:
gl: Cor de fondo:

en: Diff background color:
gl: Cor de fondo das diferenzas:

en: Color A:
gl: Cor A:

en: Color B:
gl: Cor B:

en: Color C:
gl: Cor C:

en: Conflict color:
gl: Cor de conflito:

en: Current range background color:
gl: Cor de fondo do intervalo actual:

en: Current range diff background color:
gl: Cor de fondo da diferenza do intervalo actual:

en: Color for manually aligned difference ranges:
gl: Cor dos intervalos de diferenzas aliñados manualmente:

en: Folder Comparison View:
gl: Vista de comparación dos cartafoles:

en: Newest file color:
gl: Cor do ficheiro máis recente:

en: Changing this color will only be effective when starting the next folder comparison.
gl: Se cambia esta cor, só terá efecto ao iniciar a próxima comparación de cartafoles.

en: Oldest file color:
gl: Cor do ficheiro máis antigo:

en: Middle age file color:
gl: Cor dos ficheiros intermedios:

en: Color for missing files:
gl: Cor dos ficheiros en falta:

en: Editor Behavior
gl: Comportamento do editor

en: Tab inserts spaces
gl: O tabulador insire espazos

en: On: Pressing tab generates the appropriate number of spaces.
    Off: A tab character will be inserted.
gl: Activado: premer Tab xera o número axeitado de espazos.
    Non activado: inserirase un carácter de tabulación.

en: Tab size:
gl: Tamaño das tabulacións:

en: Auto indentation
gl: Sangrado automático

en: On: The indentation of the previous line is used for a new line.
gl: Sinalado: O sangrado da liña anterior é usado na nova liña.

en: Auto copy selection
gl: Copiar automaticamente a selección

en: On: Any selection is immediately written to the clipboard.
    Off: You must explicitly copy e.g. via Ctrl-C.
gl: Sinalado: calquera selección é posta automaticamente no portapapeis.
    Non sinalado: Terá que copiar explicitamente, p.ex., con Ctrl+C.

[ctx: Automatically detected line ending]
en: Autodetect
gl: Detectar automaticamente

en: Sets the line endings for when an edited file is saved.
    DOS/Windows: CR+LF; UNIX: LF; with CR=0D, LF=0A
gl: Escolle as fins de liña para cando un ficheiro editado se garda.
    DOS/Windows: CR+LF; UNIX: LF; con CR=0D, LF=0A

en: Diff Settings
gl: Configuración de Diff

en: Ignore numbers (treat as white space)
gl: Ignorar os números (tratar como espazo en branco)

en: Ignore number characters during line matching phase. (Similar to Ignore white space.)
    Might help to compare files with numeric data.
gl: Ignora os caracteres numéricos durante a fase de correspondencia das liñas. (Similar a Ignorar os espazos).
    Pode axudar a comparar ficheiros con datos numéricos.

en: Ignore C/C++ comments (treat as white space)
gl: Ignorar os comentarios de C/C++ (tratalos como espazo en branco)

en: Treat C/C++ comments like white space.
gl: Tratar os comentarios de C/C++ como espazo en branco.

en: Ignore case (treat as white space)
gl: Ignorar as maiúsculas (tratalas como espazo en branco)

en: Treat case differences like white space changes. ('a'<=>'A')
gl: Trata as diferenzas de maiúsculas e minúsculas como cambios de espazo en branco. («a»<=>«A»)

en: Preprocessor command:
gl: Orde do preprocesador:

en: User defined pre-processing. (See the docs for details.)
gl: Preprocesamento definido polo usuario. (Consulte a documentación para máis detalles).

en: Line-matching preprocessor command:
gl: Orde do preprocesador para a correspondencia de liñas:

en: This pre-processor is only used during line matching.
    (See the docs for details.)
gl: Este preprocesador só é usado na correspondencia das liñas.
    (Consulte a documentación para máis detalles).

en: Try hard (slower)
gl: Intentar con persistencia (lento)

en: Enables the --minimal option for the external diff.
    The analysis of big files will be much slower.
gl: Activa a opción --minimal do «diff».
    A análise dos ficheiros grandes será moito máis lenta.

en: Align B and C for 3 input files
gl: Aliñar B e C para 3 ficheiros de entrada

en: Try to align B and C when comparing or merging three input files.
    Not recommended for merging because merge might get more complicated.
    (Default is off.)
gl: Intenta aliñar B e C ao comparar ou fusionar tres ficheiros de entrada.
    Non se recomenda á hora de fusionar porque se pode complicar.
    (De maneira predeterminada esta desactivado).

[ctx: Settings page]
en: Merge
gl: Fusionar

en: Merge Settings
gl: Configuración da fusión

en: Auto advance delay (ms):
gl: Atraso no avance automático (ms):

en: When in Auto-Advance mode the result of the current selection is shown 
    for the specified time, before jumping to the next conflict. Range: 0-2000 ms
gl: Cando estea no modo de Avance Automático, o resultado da selección actual
    é amosado durante o tempo indicado, antes de ir ao seguinte conflito. Intervalo: 0-2000 ms

en: Show info dialogs
gl: Amosar os diálogos de información

en: Show a dialog with information about the number of conflicts.
gl: Mostra un diálogo con información sobre o número de conflitos.

en: White space 2-file merge default:
gl: Comportamento predeterminado de fusión de espazo en branco con 2 ficheiros:

en: Manual Choice
gl: Escolla manual

en: Allow the merge algorithm to automatically select an input for white-space-only changes.
gl: Permítelle ao algoritmo de unión escoller automaticamente a entrada a usar para os cambios de só espazo en branco.

en: White space 3-file merge default:
gl: Predeterminado da fusión de espazo en branco con 3 ficheiros:

en: Automatic Merge Regular Expression
gl: Expresión regular de fusión automática

en: Auto merge regular expression:
gl: Expresión regular de fusión automática:

en: Run regular expression auto merge on merge start
gl: Executar a unión automática da expresión regular ao iniciar a fusión

en: Run the merge for auto merge regular expressions
    immediately when a merge starts.
gl: Executa a fusión para as expresións regulares de fusión automática
    inmediatamente despois do inicio dunha fusión.

en: Version Control History Merging
gl: Fusión do historial do control de versións

en: History start regular expression:
gl: Expresión regular do inicio do historial:

en: History entry start regular expression:
gl: Expresión regular do inicio da entrada do historial:

en: History merge sorting
gl: Ordenación da fusión do historial

en: Sort version control history by a key.
gl: Ordenar o historial do control de versións por unha chave.

en: History entry start sort key order:
gl: Orde da chave de ordenación do inicio da entrada no historial:

en: Merge version control history on merge start
gl: Unir o historial do control de versións ao iniciar a fusión

en: Run version control history automerge on merge start.
gl: Executa a fusión automática do historial do control de versións ao iniciar a fusión.

en: Max number of history entries:
gl: Número máximo de entradas do historial:

en: Cut off after specified number. Use -1 for infinite number of entries.
gl: Remata tras o número indicado de entradas. Use -1 para infinitas.

en: Test your regular expressions
gl: Verificar as expresións regulares

en: Irrelevant merge command:
gl: Orde de fusión irrelevante:

en: If specified this script is run after automerge
    when no other relevant changes were detected.
    Called with the parameters: filename1 filename2 filename3
gl: De indicarse, este script é executado despois da fusión automática,
    cando non se detecten máis cambios relevantes.
    É invocado cos parámetros: ficheiro1 ficheiro2 ficheiro3

en: Auto save and quit on merge without conflicts
gl: Garda automaticamente e sae tras unha fusión sen conflitos

en: If KDiff3 was started for a file-merge from the command line and all
    conflicts are solvable without user interaction then automatically save and quit.
    (Similar to command line option "--auto".)
gl: Se KDiff3 se iniciou desde a liña de ordes para fusionar
    ficheiros e todos os conflitos sexan resolúbeis sen interacción do usuario,
    entón garda automaticamente e sae.
    (Similar á opción da liña de ordes «--auto»).

en: Recursive folders
gl: Cartafoles recursivos

en: Whether to analyze subfolders or not.
gl: Indica se debe analizar os subcartafoles ou non.

en: File pattern(s):
gl: Padróns de ficheiros:

en: Pattern(s) of files to be analyzed. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
gl: Os padróns dos ficheiros a analizar.
    Caracteres de substitución: «*» e «?»
    Pode indicar varios padróns usando o separador: «;»

en: File-anti-pattern(s):
gl: Anti-padróns de ficheiros:

en: Pattern(s) of files to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
gl: Os padróns dos ficheiros a excluír da análise.
    Caracteres de substitución: «*» e «?»
    Pode indicar varios padróns usando o separador: «;»

en: Folder-anti-pattern(s):
gl: Anti-padróns de cartafoles:

en: Pattern(s) of folders to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
gl: Os padróns dos cartafoles a excluír da análise.
    Caracteres de substitución: «*» e «?»
    Pode indicar varios padróns usando o separador: «;»

en: Use Ignore File
gl: Usar ignorar o ficheiro

en: Extends the antipattern to anything that would be ignored by source control.
    Via local ignore files this can be folder-specific.
gl: Estende o anti-padrón a todo o que sería ignorado polo sistema de control de versións.
    Isto pode definirse en cartafoles específicos mediante ficheiros locais de ignorar.

en: Find hidden files and folders
gl: Atopar ficheiros e cartafoles agochados

en: Finds hidden files and folders.
gl: Atopa ficheiros e cartafoles agochados.

en: Follow file links
gl: Seguir as ligazóns de ficheiros

en: On: Compare the file the link points to.
    Off: Compare the links.
gl: Sinalado: Compara o ficheiro ao que apunta a ligazón.
    Non sinalado: Compara as ligazóns.

en: Follow folder links
gl: Seguir as ligazóns de cartafoles

en: On: Compare the folder the link points to.
    Off: Compare the links.
gl: Sinalado: Compara o cartafol ao que apunta a ligazón.
    Non sinalado: Compara as ligazóns.

en: Case sensitive filename comparison
gl: Comparación de nomes de ficheiros que distingue maiúsculas de minúsculas

en: The folder comparison will compare files or folders when their names match.
    Set this option if the case of the names must match. (Default for Windows is off, otherwise on.)
gl: A comparación de cartafoles comparará os ficheiros ou cartafoles cando os seus nomes casen.
    Configure esta opción se os nomes deben corresponder. (De maneira predeterminada, en Windows, non está sinalada; en caso contrario, está sinalada.)

en: Unfold all subfolders on load
gl: Expandir todos os subcartafoles ao cargar

en: On: Unfold all subfolders when starting a folder diff.
    Off: Leave subfolders folded.
gl: Activado: Expandir todos os subcartafoles ao iniciar diferenzas de cartafoles.
    Desactivado: Deixar os subcartafoles colapsados.

en: Skip folder status report
gl: Saltar o informe de estado do cartafol

en: On: Do not show the Folder Comparison Status.
    Off: Show the status dialog on start.
gl: Activado: Non amosar o estado da comparación dos cartafoles.
    Desactivado: Amosar o diálogo do estado no inicio.

en: File Comparison Mode
gl: Modo de comparación dos ficheiros

en: Binary comparison
gl: Comparación binaria

en: Binary comparison of each file. (Default)
gl: Comparación binaria de cada ficheiro. (De maneira predeterminada)

en: Full analysis
gl: Análise completa

en: Do a full analysis and show statistics information in extra columns.
    (Slower than a binary comparison, much slower for binary files.)
gl: Fai unha análise completa e mostra informacións estatísticas en columnas adicionais.
    (Máis lento que a comparación binaria, moito máis lento para ficheiros binarios.)

en: Trust the size and modification date (unsafe)
gl: Confiar no tamaño e data de modificación (inseguro)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    Files with equal contents but different modification dates will appear as different.
    Useful for big folders or slow networks.
gl: Asume que os ficheiros son iguais se a data de modificación e o tamaño do ficheiro son iguais.
    Os ficheiros con contidos iguais pero datas de modificación distintas aparecerán como distintos.
    Útil con cartafoles grandes ou redes lentas.

en: Trust the size and date, but use binary comparison if date does not match (unsafe)
gl: Confiar no tamaño e data, pero usar a comparación binaria se a data non casa (inseguro)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    If the dates are not equal but the sizes are, use binary comparison.
    Useful for big folders or slow networks.
gl: Asume que os ficheiros son iguais se a data de modificación e o tamaño do ficheiro son iguais.
    Se a data non é igual pero si o son os tamaños, usa a comparación binaria.
    Útil con cartafoles grandes ou redes lentas.

en: Trust the size (unsafe)
gl: Confiar no tamaño (inseguro)

en: Assume that files are equal if their file lengths are equal.
    Useful for big folders or slow networks when the date is modified during download.
gl: Asume que os ficheiros son iguais se o seu tamaño é igual.
    Útil para cartafoles grandes ou redes lentas cando a data é modificada na descarga.

en: Synchronize folders
gl: Sincronizar os cartafoles

en: Offers to store files in both folders so that
    both folders are the same afterwards.
    Works only when comparing two folders without specifying a destination.
gl: Ofrece almacenar os ficheiros en ámbolos cartafoles
    para que ambos queden iguais.
    Funciona só ao comparar dous cartafoles sen indicar un destino.

en: White space differences considered equal
gl: As diferenzas en espazos en branco son consideradas como iguais

en: If files differ only by white space consider them equal.
    This is only active when full analysis is chosen.
gl: Se os ficheiros só difiren en espazos en branco considéraos iguais.
    Isto está activo só cando é escollida a análise completa.

en: Copy newer instead of merging (unsafe)
gl: Copiar o máis recente en vez de fundir (inseguro)

en: Do not look inside, just take the newer file.
    (Use this only if you know what you are doing!)
    Only effective when comparing two folders.
gl: Non analiza os ficheiros, simplemente colle o ficheiro máis recente.
    (Use isto só se sabe o que está a facer!)
    Só é efectivo ao comparar dous cartafoles.

en: Backup files (.orig)
gl: Facer salvagarda dos ficheiros (.orig)

en: If a file would be saved over an old file, then the old file
    will be renamed with a '.orig' extension instead of being deleted.
gl: Cando un ficheiro vaia gardarse substituíndo a outro anterior, entón renomearase
    o ficheiro anterior cunha extensión «.orig» en vez de eliminalo.

en: Regional Settings
gl: Configuración rexional

en: Use the same encoding for everything:
gl: Usar a mesma codificación para todo:

en: Enable this allows to change all encodings by changing the first only.
    Disable this if different individual settings are needed.
gl: Active isto para permitir cambiar todas as codificacións cambiando só a primeira.
    Desactíveo se precisa axustes individuais.

en: Note: Local Encoding is "%1"
gl: Nota: A codificación local é «%1»

en: File Encoding for A:
gl: Codificación do ficheiro A:

en: If enabled then Unicode (UTF-16 or UTF-8) encoding will be detected.
    If the file is not Unicode then the selected encoding will be used as fallback.
    (Unicode detection depends on the first bytes of a file.)
gl: Se activa esta opción entón detectarase a codificación Unicode (UTF-16 ou UTF-8).
    Se o ficheiro non é Unicode entón usarase a codificación escollida a xeito de reserva.
    (A detección de Unicode depende dos primeiros bytes do ficheiro.)

en: Auto Detect Unicode
gl: Detectar automaticamente Unicode

en: File Encoding for B:
gl: Codificación do ficheiro B:

en: File Encoding for C:
gl: Codificación do ficheiro C:

en: File Encoding for Merge Output and Saving:
gl: Codificación do ficheiro para fusionar o resultado e gardar:

en: Auto Select
gl: Escoller automaticamente

en: If enabled then the encoding from the input files is used.
    In ambiguous cases a dialog will ask the user to choose the encoding for saving.
gl: Se activa esta opción entón ha usarse a codificación dos ficheiros de entrada.
    En casos ambiguos un diálogo requiriralle que escolla a codificación.

en: File Encoding for Preprocessor Files:
gl: Codificación dos ficheiros de preprocesador:

en: Right To Left Language
gl: Idioma de dereita a esquerda

en: Some languages are read from right to left.
    This setting will change the viewer and editor accordingly.
gl: Algúns idiomas lense de dereita a esquerda.
    Esta opción cambia o visor e editor en consecuencia.

en: Integration
gl: Integración

en: Integration Settings
gl: Configuración da integración

en: Command line options to ignore:
gl: Opcións da liña de ordes a ignorar:

en: List of command line options that should be ignored when KDiff3 is used by other tools.
    Several values can be specified if separated via ';'
    This will suppress the "Unknown option" error.
gl: Unha lista das opcións da liña de ordes que deberán ignorarse, cando KDiff3 o usen outras ferramentas.
    Se desexa indicar varios valores, sepáreos por «;»
    Isto elimina o erro de «Opción descoñecida».

en: Quit also via Escape key
gl: Saír tamén coa tecla Esc

en: Fast method to exit.
    For those who are used to using the Escape key.
gl: Un sistema rápido de saír.
    Para quen teña o costume de usar a tecla de Escape.

en: This resets all options. Not only those of the current topic.
gl: Isto repón todas as opcións, non só as do tema actual.

en: PreprocessorCmd:
gl: Orde do preprocesador:

en: The following option(s) you selected might change data:
gl: As seguintes opcións que escolleu poden cambiar os datos:

en: 
    Most likely this is not wanted during a merge.
    Do you want to disable these settings or continue with these settings active?
gl: 
    Case seguro que isto non é desexábel durante unha fusión.
    Quere desactivar estes axustes ou continuar con eles activos?

en: Option Unsafe for Merging
gl: Opción insegura para fusión

en: Use These Options During Merge
gl: Usar estas opcións durante a fusión

en: Disable Unsafe Options
gl: Desactivar as opcións inseguras

en: Loading A
gl: Cargando A

en: Loading A: %1
gl: Cargando A: %1

en: Loading B
gl: Cargando B

en: Loading B: %1
gl: Cargando B: %1

en: Diff: A <-> B
gl: Diferenzas: A <-> B

en: Linediff: A <-> B
gl: Diferenzas de liñas: A <-> B

en: Loading C
gl: Cargando C

en: Loading C: %1
gl: Cargando C: %1

en: Diff: A <-> C
gl: Diferenzas: A <-> C

en: Diff: B <-> C
gl: Diferenzas: B <-> C

en: Linediff: B <-> C
gl: Diferenzas de liñas: B <-> C

en: Linediff: A <-> C
gl: Diferenzas de liñas: A <-> C

en: All input files contain the same text, but are not binary equal.
gl: Todos os ficheiros de entrada conteñen o mesmo texto, pero non son iguais a nivel binario.

en: Files %1 and %2 have equal text, but are not binary equal.
gl: Os ficheiros %1 e %2 teñen texto igual, pero non son iguais a nivel binario.

en: Some input files do not seem to be pure text files.
    Note that the KDiff3 merge was not meant for binary data.
    Continue at your own risk.
gl: Algúns dos ficheiros de entrada non parecen ser ficheiros de texto puros.
    Lembre que a fusión de KDiff3 non se pensou para os datos binarios.
    Continúe a súa conta e risco.

en: Some input characters could not be converted to valid unicode.
    You might be using the wrong codec. (e.g. UTF-8 for non UTF-8 files).
    Do not save the result if unsure. Continue at your own risk.
    Affected input files are in %1.
gl: Non foi posíbel converter algúns caracteres de entrada a Unicode correcto.
    Poida que estea a usar un códec incorrecto. (p.ex. UTF-8 para ficheiros que non son UTF-8).
    Non garde o resultado se non está seguro. Continúe baixo a súa responsabilidade.
    Os ficheiros afectados están en %1.

en: Abort
gl: Interromper

en: Continue Merging
gl: Continuar coa fusión

en: Opening files...
gl: Abrindo os ficheiros…

en: Cutting selection...
gl: Cortando a selección…

en: Copying selection to clipboard...
gl: Copiando a selección para o portapapeis…

en: Inserting clipboard contents...
gl: Inserindo o contido do portapapeis…

en: Ok
gl: Aceptar

en: Go to Line
gl: Ir á liña

en: Word wrap (Cancel disables word wrap)
gl: División visual das liñas («Cancelar» o desactiva)

en: Calculating max width for horizontal scrollbar
gl: Calculando a anchura máxima da barra de desprazamento horizontal.

en: Save && Continue
gl: Gardar e continuar

en: Continue Without Saving
gl: Continuar sen gardar

en: Search complete.
gl: Busca rematada.

en: Search Complete
gl: Busca rematada

en: Nothing is selected in either diff input window.
gl: Non hai nada escollido en ningunha das xanelas de entrada das diferenzas.

en: Error while adding manual diff range
gl: Produciuse un erro ao engadir o intervalo manual de diferenzas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: Swap %1<->%2
gl: Trocar %1<->%2

en: Copy %1->Output
gl: Copiar %1->Resultado

en: Swap %1<->Output
gl: Trocar %1<->Resultado

en: Configure...
gl: Configurar…

en: Open Folder
gl: Abrir o cartafol

en: Select Output File
gl: Escoller o ficheiro de saída

en: all/allfiles (*)
gl: Todos os ficheiros (*)

en: Search text:
gl: Texto da busca:

en: Case sensitive
gl: Distinguir as maiúsculas

en: Search A
gl: Buscar A

en: Search B
gl: Buscar B

en: Search C
gl: Buscar C

en: Search output
gl: Resultado da busca

en: &Search
gl: &Buscar

en: Regular Expression Tester
gl: Verificador de expresións regulares

en: Example auto merge line:
gl: Liña de fusión automática de exemplo:

en: To test auto merge, copy a line as used in your files.
gl: Para probar a fusión automática, copie unha liña como se use nos seus ficheiros.

en: Match result:
gl: Resultado correspondente:

en: Example history start line (with leading comment):
gl: Liña inicial do historial do exemplo (co comentario inicial):

en: Copy a history start line as used in your files,
    including the leading comment.
gl: Copie unha liña inicial do historial, como é usada nos seus ficheiros,
    incluíndo o comentario inicial.

en: History sort key order:
gl: Orde da chave do historial:

en: Example history entry start line (without leading comment):
gl: Liña inicial da entrada do historial de exemplo (sen o comentario inicial):

en: Copy a history entry start line as used in your files,
    but omit the leading comment.
gl: Copie unha liña inicial de entrada no historial, como a usada nos seus ficheiros,
    pero omita o comentario inicial.

en: Sort key result:
gl: Resultado da chave de ordenación:

en: Match success.
gl: Éxito na correspondencia.

en: Match failed.
gl: A correspondencia fallou.

en: Opening and closing parentheses do not match in regular expression.
gl: Os parénteses de abertura e peche non casan na expresión regular.

en: Writing clipboard data to temp file failed.
gl: A escritura dos datos do portapapeis no ficheiro temporal fallou.

en: From Clipboard
gl: Do portapapeis

en: %1 is not a normal file.
gl: %1 non é un ficheiro normal.

[ctx: Read error message. %1 = filepath]
en: File %1 too large to process. Skipping.
gl: O ficheiro %1 é grande de máis para procesalo. Saltarase.

en:     Temp file is: %1
gl:     O ficheiro temporal é: %1

en: Preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The preprocessing command will be disabled now.
gl: O preprocesamento posibelmente fallou. Revise sta orde:
    
      %1
    
    A orde de preprocesamento vai desactivarse.

en: The line-matching-preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The line-matching-preprocessing command will be disabled now.
gl: O preprocesamento para atopar coincidencias en liñas probabelmente fallou. Revise esta orde:
    
      %1
    
    A orde de preprocesamento para atopar coincidencias en liñas vai desactivarse.

[ctx: Read error message. %1 = filepath]
en: Failed to read file: %1
gl: Non foi posíbel ler o ficheiro: %1.

en: Expecting space after closing quote.
gl: Esperábase un espazo despois de pechar as comiñas.

en: Unmatched quote.
gl: Comiñas sen pechar.

en: Unexpected quote character within argument.
gl: Carácter de comiña inesperado dentro do argumento.

en: No program specified.
gl: Non se especificou o programa.
