kdiff3 - en to hne translation catalogue (269 entries)

en: Getting file status: %1
hne: फाइल स्थिति प्राप्त करत हे : %1

en: Out of memory
hne: मेमोरी कम पड़ गिस

en: Creating symbolic link: %1 -> %2
hne: सिंबालिक संकली बनावत हे: %1 -> %2

en: Renaming file: %1 -> %2
hne: फाइलनाम बदलत हे: %1 -> %2

en: Copying file: %1 -> %2
hne: फाइल नकल करत हे : %1 -> %2

en: Listing directory: %1
hne: डिरेक्टरी सूची मं करत हे : %1

en: Severe Internal Error
hne: गंभीर अंदर के गलती

en: Line end style:
hne: लकीर खतम होए के सैलीः

en: A
hne: अ

en: B
hne: ब

en: C
hne: स

en: Top line
hne: सबसे ऊपर के लाइन

en: End
hne: आखरी

en: Unicode, 8 bit
hne: युनिकोड, 8 बिट

en: Parameter Warning
hne: पैरामीटर चेतावनी

en: Ready.
hne: तैयार.

en: This affects all merge operations.
hne: ये सब्बो सम्मिलित आपरेसन ल प्रभावित करही

en: Changing All Merge Operations
hne: सब्बो सम्मिलित करे के आपरेसन ल बदलत हे

en: This operation is currently not possible.
hne: ये आपरेसन अभी हाल के मं संभव नइ हे.

en: Operation Not Possible
hne: आपरेसन अभी हाल के मं संभव नइ

en: Merge Error
hne: सम्मिलित करे मं गलती

en: Unknown merge operation. (This must never happen!)
hne: सम्मिलित करे के अग्यात आपरेसन. (अइसन कभू नइ होना चाही!)

en: Unknown merge operation.
hne: सम्मिलित करे के अग्यात आपरेसन.

en: Merge operation complete.
hne: सम्मिलित करे के काम पूरा होइस.

en: Merge Complete
hne: सम्मिलित करना पूरा

en: Error: While deleting %1: Creating backup failed.
hne: गलती: %1 ल मेटाव के समय: बैकअप बनाए मं फेल.

en: delete( %1 )
hne: मेटाव (%1)

en: Error: rmdir( %1 ) operation failed.
hne: गलती: rmdir( %1 ) काम फेल.

en: Error: delete operation failed.
hne: गलती: डिरेक्टरी मेटाव के काम फेल.

en: manual merge( %1, %2, %3 -> %4)
hne: हस्तचालित सम्मिलित करव( %1, %2, %3 -> %4)

en:      Note: After a manual merge the user should continue by pressing F7.
hne: टीप: हस्तचालित सम्मिलित करे के बाद कमइया ल F7 ल दबाकर जारी रखना चाही.

en: Error: copy( %1 -> %2 ) failed.Deleting existing destination failed.
hne: गलती: नकल ( %1 -> %2 ) फेल. अभी हाल के गंतव्य ल मिटाना फेल.

en: copyLink( %1 -> %2 )
hne: कापीसंकली ( %1 -> %2 )

en: Error: copyLink failed: Remote links are not yet supported.
hne: गलती: कापीसंकली फेल: रिमोट कड़ियाँ अभी समर्थित नइ हे.

en: Error: copyLink failed.
hne: गलती: कापीसंकली फेल.

en: copy( %1 -> %2 )
hne: नकल( %1 -> %2 )

en: rename( %1 -> %2 )
hne: नाम बदलव( %1 -> %2 )

en: Error: Rename failed.
hne: गलती: नाम-बदलना फेल.

en: Error during makeDir of %1. Cannot delete existing file.
hne: %1 के मेकडिर के समय गलती. अभी हाल के फाइल मिटा नइ सकहू.

en: makeDir( %1 )
hne: मेकडिर( %1 )

en: Dest
hne: गंतव्य

en: Type
hne: किसिम

en: Size
hne: आकार

en: Attr
hne: एट्रि.

en: Last Modification
hne: आखरी परिवर्धन

en: Link-Destination
hne: संकली-गंतव्य

en: File
hne: फाइल

en: not available
hne: नइ मिलत

en: A (Dest):
hne: A (गंत.):

en: A (Base):
hne: A (आधार):

en: B (Dest):
hne: B (गंत.):

en: C (Dest):
hne: C (गंत.):

en: Dest:
hne: गंतव्य:

en: Run Operation for Current Item
hne: अभी हाल के चीज बर आपरेसन चलाव

en: Compare Selected File
hne: चुने गे फाइल के तुलना करव

en: Merge Current File
hne: अभी हाल के फाइल सम्मिलित करव

en: Merge
    File
hne: फाइल
    मिलाव

en: Rescan
hne: री-स्कैन

note: i18n("Save Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSaveMergeState, ac, "dir_save_merge_state"); i18n("Load Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotLoadMergeState, ac, "dir_load_merge_state");
en: Choose A for All Items
hne: सब्बो चीज मन बर अ के चुनव

en: Choose B for All Items
hne: सब्बो चीज मन बर ब के चुनव

en: Choose C for All Items
hne: सब्बो चीज मन बर स के चुनव

en: Auto-Choose Operation for All Items
hne: सब्बो चीज मन बर काम अपने अपन चुनव

en: No Operation for All Items
hne: सब्बो चीज मन बर कोनो काम नइ

en: Show Different Files
hne: भिन्न फाइल देखाव

en: Do Nothing
hne: कुछ नइ करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCheckBox)
en: Merge
hne: सम्मिलित करव

en: Delete (if exists)
hne: मेटाव (यदि मौजूद हे)

en: Copy A to B
hne: अ के नकल ब मं करव

en: Copy B to A
hne: ब के नकल अ मं करव

en: Delete A
hne: अ ल मेटाव

en: Delete B
hne: ब ल मेटाव

en: Delete A && B
hne: अ अउ ब ल मेटाव

en: Merge to A
hne: अ मं सम्मिलित करव

en: Merge to B
hne: ब मं सम्मिलित करव

en: Merge to A && B
hne: अ अउ ब मं सम्मिलित करव

en: Creating temp copy of %1 failed.
hne: %1 के अस्थाई नकल बनाना फेल.

en: Current Configuration:
hne: अभी हाल के कान्फिगरेसन:

en: Option --auto used, but no output file specified.
hne: विकल्प --auto के उपयोग करिस, तिर कोनो आउटपुट फाइल निरधारित नइ.

en: Saving failed.
hne: सहेजे मं फेल.

en: Opening of these files failed:
hne: ए फाइल मन ल खोलना फेल:

en: File open error
hne: फाइल खोले मं गलती

en: Opens documents for comparison...
hne: कागद मन ल तुलना बर खोलथे ...

en: Reload
hne: री-लोड

en: Saves the current document as...
hne: अभी हाल के कागद अइसन सहेजथे ...

en: Quits the application
hne: अनुपरयोग से बाहिर होथे

en: Copies the selected section to the clipboard
hne: चुने हुए अंस ल क्लिपबोर्ड मं नकल करथे

en: Search for a string
hne: स्ट्रिंग बर खोजव

en: Search again for the string
hne: स्ट्रिंग बर फिर से खोजव

en: Enables/disables the statusbar
hne: स्थिति-पट्टी सक्छम/अक्छम करव

en: Configure KDiff3...
hne: के-डिफ3 ल कान्फिगर करव...

en: Go to Current Delta
hne: अभी हाल के डेल्टा मं जाव

en: Current
    Delta
hne: अभी हाल के
      डेल्टा

en: Go to First Delta
hne: पहिली डेल्टा मं जाव

en: First
    Delta
hne: पहिली 
    डेल्टा

en: Go to Last Delta
hne: आखरी डेल्टा मं जाव

en: Last
    Delta
hne: आखरी
    डेल्टा

en: Go to Previous Delta
hne: पिछला डेल्टा मं जाव

en: Prev
    Delta
hne: पिछला 
    डेल्टा

en: Go to Next Delta
hne: अगला डेल्टा मं जाव

en: Next
    Delta
hne: अगला 
    डेल्टा

en: Go to Previous Conflict
hne: पिछले आपसी विरोधों मं जाव

en: Prev
    Conflict
hne: पिछला
    आपसी विरोध

en: Go to Next Conflict
hne: अगले आपसी विरोधों मं जाव

en: Next
    Conflict
hne: अगले 
    आपसी विरोध

en: Go to Previous Unsolved Conflict
hne: पिछले समाधान-रहित आपसी विरोधों मं जाव

en: Prev
    Unsolved
hne: पिछला
    हल नइ

en: Go to Next Unsolved Conflict
hne: अगले समाधान-रहित आपसी विरोधों मं जाव

en: Next
    Unsolved
hne: अगला
    हल नइ

en: Show White Space
hne: सफेद जगह देखाव

en: Show Line Numbers
hne: लकीर नंबर देखाव

en: Automatically Solve Simple Conflicts
hne: सादा आपसी विरोधों के अपने अपन समाधान करव

en: Set Deltas to Conflicts
hne: डेल्टा ल आपसी विरोधों मं सेट करव

en: Automatically Solve History Conflicts
hne: इतिहास आपसी विरोधों के अपने अपन समाधान करव

en: Join Selected Diffs
hne: चुने गे डिफ मिलाव

en: Show Window A
hne: विंडो अ देखाव

en: Show Window B
hne: विंडो ब देखाव

en: Show Window C
hne: विंडो स देखाव

en: Normal Overview
hne: सामान्य ओवरव्यू

en: A vs. B Overview
hne: अ वि. ब ओवरव्यू

en: A vs. C Overview
hne: अ वि. स ओवरव्यू

en: B vs. C Overview
hne: ब वि. स ओवरव्यू

en: Word Wrap Diff Windows
hne: वर्ड व्रेप डिफ विंडोज

en: Focus Next Window
hne: अगले विंडो मं फोकस

en: Focus Prev Window
hne: पिछले विंडो मं फोकस

en: Toggle Split Orientation
hne: अलग करे के दिसा टागल करव

en: Save && Quit
hne: सहेजव अउ बाहिर हों

en: Quit Without Saving
hne: सहेजे बिना बाहिर हों

en: Saving the merge result failed.
hne: सम्मिलित करे जाय के परिनाम सहेजना फेल.

en: Saving file...
hne: फाइल सहेजत हे...

en: Saving file with a new filename...
hne: फाइल नवा फाइलनाम के साथ सहेजत हे...

en: Save As...
hne: अइसन सहेजव...

en: Exiting...
hne: बाहिर होवत हे...

en: Toggle the statusbar...
hne: स्थिति पट्टी टागल करव...

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: &KDiff3
hne: के-डिफ3 (&K)

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: Configure KDiff3
hne: के-डिफ3 ल कान्फिगर करव

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KDiff3
hne: के-डिफ3

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_merge_menu)
en: Current Item Merge Operation
hne: अभी हाल के चीज सम्मिलित करे के काम

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_sync_menu)
en: Current Item Sync Operation
hne: अभी हाल के चीज सिंक आपरेसन

note: i18n: ectx: Menu (diff)
en: D&iffview
hne: डिफव्यू (&i)

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
hne: विंडो (&W)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

en: Merge the input.
hne: इनपुट मिलाव.

en: Output file. Implies -m. E.g.: -o newfile.txt
hne: आउटपुट फाइल. इम्प्लाइस -m. उदा.: -o newfile.txt

en: Output file, again. (For compatibility with certain tools.)
hne: आउटपुट फाइल, फिर से. (कुछ औजार मन के साथ कम्पेटिबिलिटी बर.)

en: Visible name replacement for input file 1 (base).
hne: इनपुट फाइल 1 (आधार) बर विजिबल नाम रीप्लेसमेंट.

en: Visible name replacement for input file 2.
hne: इनपुट फाइल 2 बर विजिबल नाम रीप्लेसमेंट.

en: Visible name replacement for input file 3.
hne: इनपुट फाइल 3 बर विजिबल नाम रीप्लेसमेंट.

en: file1 to open (base, if not specified via --base)
hne: खोले बर फाइल1 (आधार, यदि एखर साथ निरधारित नइ --base)

en: file2 to open
hne: खोले बर फाइल2

en: file3 to open
hne: खोले बर फाइल3

en: Mix of links and normal files.
hne: संकली के मिलावटें अउ सामान्य फाइल मन ल.

en: Link:
hne: कड़ी

en: Size.
hne: आकार.

en: Date & Size:
hne: तारीक अउ आकार:

en: Comparing file...
hne: फाइल के तुलना करत हे ...

en: Choose A Everywhere
hne: सब्बो जगह अ चुनव

en: Choose B Everywhere
hne: सब्बो जगह ब चुनव

en: Choose C Everywhere
hne: सब्बो जगह स चुनव

en: Choose A for All Unsolved Conflicts
hne: सब्बो समाधान-रहित आपसी विरोधों बर अ चुनव

en: Choose B for All Unsolved Conflicts
hne: सब्बो समाधान-रहित आपसी विरोधों बर ब चुनव

en: Choose C for All Unsolved Conflicts
hne: सब्बो समाधान-रहित आपसी विरोधों बर स चुनव

en: Choose A for All Unsolved Whitespace Conflicts
hne: सब्बो समाधान-रहित सफेद-जगह आपसी विरोधों बर अ चुनव

en: Choose B for All Unsolved Whitespace Conflicts
hne: सब्बो समाधान-रहित सफेद-जगह आपसी विरोधों बर ब चुनव

en: Choose C for All Unsolved Whitespace Conflicts
hne: सब्बो समाधान-रहित सफेद-जगह आपसी विरोधों बर स चुनव

en: The output has been modified.
    If you continue your changes will be lost.
hne: आउटपुट सुधारे जा गे हे.
    यदि आप मन जारी रखथो तहां आप मन के बदलाव खो जाही.

en: All input files are binary equal.
hne: सब्बो इनपुट फाइल बाइनरी समान हे.

en: All input files contain the same text.
hne: सब्बो इनपुट फाइल मन ल एके पाठ रखे हे.

en: Conflicts
hne: आपसी विरोध

en: <No src line>
hne: <कोई स्रोत लकीर नइ>

en: <Merge Conflict (Whitespace only)>
hne: <विरोधाभास (सिरिफ सफेद जगह) सम्मिलित करव>

en: <Merge Conflict>
hne: <विरोधाभास सम्मिलित करव>

en: Conflicts Left
hne: विरोधाभास डेरी

en: File Save Error
hne: फाइल सहेजे मं गलती

en: Error while writing.
hne: लिखे के समय गलती.

en: [Modified]
hne: [परिवर्धित]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: A (Base):
hne: अ (बेस):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFile)
en: File...
hne: फाइल...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: C (Optional):
hne: स (वैकल्पिक):

en: Unicode
hne: युनिकोड

en: Latin1
hne: लेटिन-१

en: Configure
hne: कान्फिगर....

en: Font
hne: फोंट

en: Editor & Diff Output Font
hne: संपादक अउ डिफ आउटपुट फोंट

en: Colors Settings
hne: रंग सेटिंग

en: Foreground color:
hne: आगू तरफ के रंगः

en: Background color:
hne: पिछोत अंगना के रंगः

en: Diff background color:
hne: डिफ पिछोत अंगना रंगः

en: Color A:
hne: रंग अ:

en: Color B:
hne: रंग ब:

en: Color C:
hne: रंग स:

en: Conflict color:
hne: विरोधाभास बर रंग:

en: Current range background color:
hne: अभी हाल के सीमा पिछोत अंगना रंग:

en: Current range diff background color:
hne: अभी हाल के सीमा डिफ पिछोत अंगना रंग:

en: Editor
hne: संपादक

en: Editor Behavior
hne: संपादक व्यवहार

en: Tab inserts spaces
hne: टैब जगह भरव करथे

en: Tab size:
hne: टैब आकारः

en: Auto indentation
hne: अपने अपन हासिया छोड़ना

en: Auto copy selection
hne: अपने अपन नकल चयन

en: Diff
hne: डिफ

en: Diff Settings
hne: डिफ सेटिंग

en: Treat C/C++ comments like white space.
hne: C/C++ कमेंट्स ल सफेद जगह के रूप मं समझव

en: Treat case differences like white space changes. ('a'<=>'A')
hne: केस डिफरेंसेस ल सफेद जगह बदले के रूप मं समझव. ('a'<=>'A')

en: Preprocessor command:
hne: प्री-प्रोसेसर कमांड:

en: User defined pre-processing. (See the docs for details.)
hne: कमइया परिभासित प्री-प्रोसेसिंग. (विवरन बर कागद देखव.)

en: Line-matching preprocessor command:
hne: लाइन-मैचिंग प्री-प्रोसेसर कमांड:

en: Try hard (slower)
hne: गंभीर कोसिस करव (धीमा)

en: Merge Settings
hne: मिलाय के सेटिंग

en: Auto advance delay (ms):
hne: अपने अपन एडवान्स देरी (मि.से.):

en: Show info dialogs
hne: जानकारी गोठ देखाव

en: White space 2-file merge default:
hne: सफेद जगह 2-फाइल सम्मिलित डिफाल्ट:

en: Manual Choice
hne: हस्तचालित चुनाव

en: White space 3-file merge default:
hne: सफेद जगह 3-फाइल सम्मिलित डिफाल्ट:

en: Max number of history entries:
hne: इतिहास प्रविस्टि के सबसे बड़े संख्या:

en: File pattern(s):
hne: फाइल पैटर्न:

en: File-anti-pattern(s):
hne: फाइल-एन्टी-पैटर्न:

en: Follow file links
hne: फाइल संकली के अनुसरन करव

en: File Comparison Mode
hne: फाइल तुलना मोड

en: Binary comparison
hne: बाइनरी तुलना

en: Binary comparison of each file. (Default)
hne: हर एक फाइल के बाइनरी तुलना. (डिफाल्ट)

en: Full analysis
hne: पूरा विस्लेसन

en: Trust the size and modification date (unsafe)
hne: सुधारे के तारीक मं भरोसा करव (असुरक्छित)

en: Trust the size (unsafe)
hne: आकार मं भरोसा करव (असुरक्छित)

en: Copy newer instead of merging (unsafe)
hne: सम्मिलित करे के बदला मा नवा के नकल करव (असुरक्छित)

en: Backup files (.orig)
hne: बैकअप फाइल मन ल (.orig)

en: Regional Settings
hne: छेत्रीय सेटिंग

en: Auto Select
hne: अपने आप चुनव

en: Integration
hne: इंटीग्रेसन

en: Integration Settings
hne: इंटीग्रेसन सेटिंग

en: This resets all options. Not only those of the current topic.
hne: ये सब्बो विकल्प मन ल रीसेट करथे . सिरिफ उनको ही नइ जऊन अभी हाल के विसय मं हे.

en: PreprocessorCmd:
hne: प्री-प्रोसेसर-कमांड:

en: The following option(s) you selected might change data:
hne: निम्न विकल्प जऊन आप मन चुने हेओ मन डाटा ल बदल सकथो :

en: Option Unsafe for Merging
hne: सम्मिलित करे बर विकल्प असुरक्छित हे

en: Use These Options During Merge
hne: ए विकल्प मन के उपयोग सम्मिलित करे के समय करव

en: Disable Unsafe Options
hne: असुरक्छित विकल्प अक्छम करव

en: Loading A
hne: अ लोड करत हे

en: Loading B
hne: ब लोड करत हे

en: Diff: A <-> B
hne: डिफ: अ <-> ब

en: Linediff: A <-> B
hne: लाइनडिफ: अ <-> ब

en: Loading C
hne: स लोड करत हे

en: Diff: A <-> C
hne: डिफ: अ <-> स

en: Diff: B <-> C
hne: डिफ: ब <-> स

en: Linediff: B <-> C
hne: लाइनडिफ: ब <-> स

en: Linediff: A <-> C
hne: लाइनडिफ: अ <-> स

en: Abort
hne: छोड़व

en: Continue Merging
hne: मिलाय जाना जारी रखव

en: Opening files...
hne: फाइल मन ल खोलत हे...

en: Cutting selection...
hne: चयन ल काटत हे...

en: Copying selection to clipboard...
hne: चुने हुए के नकल क्लिपबोर्ड मं बनात हे...

en: Inserting clipboard contents...
hne: क्लिपबोर्ड के चीज मन ल घुसात हे...

en: Ok
hne: ठीक

en: Save && Continue
hne: सहेजव अउ जारी रखव

en: Continue Without Saving
hne: सहेजे बिना जारी रखव

en: Search complete.
hne: ढूंढना पूरा

en: Search Complete
hne: ढूंढना पूरा

en: Configure...
hne: कान्फिगर....

en: Search text:
hne: पाठ खोजव:

en: Case sensitive
hne: केस सेंसिटिव

en: Search A
hne: खोजव अ

en: Search B
hne: खोजव ब

en: Search C
hne: खोजव स

en: Search output
hne: खोजे के बाद् आउटपुट

en: &Search
hne: खोजव (&S)

en: Regular Expression Tester
hne: रेगुलर एक्सप्रेसन जंचइया

en: Sort key result:
hne: छंटइया सूची परिनाम:

en: Match failed.
hne: मैच फेल.

en: Writing clipboard data to temp file failed.
hne: क्लिपबोर्ड डाटा ल अस्थाई फाइल मं लिखना फेल.

en: From Clipboard
hne: क्लिपबोर्ड से
