KDE 3.2 - en to hu translation catalogue (276 entries)

en: Getting file status: %1
hu: A fájlállapot lekérdezése: %1

en: Out of memory
hu: Elfogyott a memória

en: Creating symbolic link: %1 -> %2
hu: Szimbolikus link létrehozása: %1 -> %2

en: Renaming file: %1 -> %2
hu: Fájl átnevezése: %1 -> %2

en: Copying file: %1 -> %2
hu: Fájl másolása: %1 -> %2

en: Listing directory: %1
hu: Könyvtár kilistázása: %1

en: Data loss error:
    If it is reproducible please contact the author.
hu: Adatvesztési hiba:
    Ha ez reprodukálható, kérjük vegye fel a kapcsolatot a szerzővel.

en: Severe Internal Error
hu: Súlyos belső hiba történt

en: Encoding:
hu: Kódolás:

en: Line end style:
hu: Sorvég stílus:

en: Top line
hu: Felső sor

en: End
hu: Vég

en: Parameter Warning
hu: Figyelmeztetés - paraméter

en: Ready.
hu: Kész.

en: This affects all merge operations.
hu: Ez minden összeolvasztási műveletet érint.

en: Changing All Merge Operations
hu: Az összes összeolvasztási művelet megváltoztatása

en: This operation is currently not possible.
hu: Ez a művelet jelenleg nem lehetséges.

en: Operation Not Possible
hu: A művelet nem lehetséges

en: Merge Error
hu: Összeolvasztási hiba

en: Unknown merge operation. (This must never happen!)
hu: Ismeretlen összeolvasztási művelet (normál körülmények között nem fordulhat elő).

en: Unknown merge operation.
hu: Ismeretlen összeolvasztási művelet.

en: The merge is about to begin.
    
    Choose "Do it" if you have read the instructions and know what you are doing.
    Choosing "Simulate it" will tell you what would happen.
    
    Be aware that this program still has beta status and there is NO WARRANTY whatsoever! Make backups of your vital data!
hu: Az összeolvasztás előkészítése megtörtént.
    
    Kattintson a "Kezdődjön" gombra, ha elolvasta a leírást és tudja, mi fog történni.
    Kattintson a "Szimuláció" gombra, ha látni szeretné, mi fog történni.
    
    Ez a program még béta állapotú, ezért nincs garancia a hibátlan működésre. A fontos adatokról mindenképpen készítsen biztonsági másolatot!

en: The modification dates of the file are equal but the files are not. Select what to do.
hu: A két fájl utolsó módosítási dátuma megegyezik, de a fájlok tartalma nem. Mi történjen?

en: There was an error in the last step.
    Do you want to continue with the item that caused the error or do you want to skip this item?
hu: Hiba történt az utolsó lépsnél.
    Folytatni szeretné a műveletet a hiba ellenére vagy át szeretné ugrani a hibát okozó elemet?

en: Merge operation complete.
hu: Az összeolvasztási művelet befejeződött.

en: Merge Complete
hu: Az összeolvasztás befejeződött

en: Simulated merge complete: Check if you agree with the proposed operations.
hu: A szimulált összeolvasztás befejeződött: ellenőrizze, hogy elfogadhatók-e a javasolt műveletek.

en: Error: While deleting %1: Creating backup failed.
hu: Hiba történt %1 törlése közben: nem sikerült létrehozni egy biztonsági másolatot.

en: delete( %1 )
hu: törlés (%1)

en: Error: rmdir( %1 ) operation failed.
hu: Hiba: egy rmdir (%1) művelet nem sikerült.

en: Error: delete operation failed.
hu: Hiba történt: a törlési művelet nem sikerült.

en: manual merge( %1, %2, %3 -> %4)
hu: kézi összeolvasztás (%1, %2, %3 -> %4)

en:      Note: After a manual merge the user should continue by pressing F7.
hu:      Megjegyzés: kézi összeolvasztás esetén a felhasználónak az F7-tel kell továbblépnie.

en: Error: copy( %1 -> %2 ) failed.Deleting existing destination failed.
hu: Hiba: egy másolás (%1 -> %2) nem sikerült. Nem sikerült törölni a már létező másolási célpontot.

en: copyLink( %1 -> %2 )
hu: Link másolása (%1 -> %2)

en: Error: copyLink failed: Remote links are not yet supported.
hu: Hiba: egy link másolása nem sikerült. Távoli linkeket nem lehet használni.

en: Error: copyLink failed.
hu: Hiba történt: egy link másolása nem sikerült.

en: copy( %1 -> %2 )
hu: másolás (%1 -> %2)

en: Error during rename( %1 -> %2 ): Cannot delete existing destination.
hu: Hiba történt átnevezés (%1 -> %2) közben: a célfájl nem törölhető.

en: rename( %1 -> %2 )
hu: átnevezés (%1 -> %2)

en: Error: Rename failed.
hu: Hiba történt: egy átnevezés nem sikerült.

en: Error during makeDir of %1. Cannot delete existing file.
hu: Hiba történt a könyvtár (%1) létrehozása közben. A már létező fájl nem törölhető.

en: makeDir( %1 )
hu: Könyvtár létrehozása (%1)

en: Dest
hu: Cél

en: Type
hu: Típus

en: Size
hu: Méret

en: Attr
hu: Attribútum

en: Last Modification
hu: Utolsó módosítás

en: Link-Destination
hu: Link-Cél

en: File
hu: Fájl

en: not available
hu: nem áll rendelkezésre

en: A (Dest):
hu: A (cél):

en: A (Base):
hu: A (alap):

en: B (Dest):
hu: B (cél):

en: C (Dest):
hu: C (cél):

en: Dest:
hu: Cél:

en: Run Operation for Current Item
hu: A művelet végrehajtása az aktuális elemen

en: Compare Selected File
hu: A kiválasztott fájl összehasonlítása

en: Merge Current File
hu: Az aktuális fájl összeolvasztása

en: Merge
    File
hu: Egyesítés
    Fájl

en: Rescan
hu: Újraolvasás

note: i18n("Save Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSaveMergeState, ac, "dir_save_merge_state"); i18n("Load Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotLoadMergeState, ac, "dir_load_merge_state");
en: Choose A for All Items
hu: Az 'A' kiválasztása az összes elemhez

en: Choose B for All Items
hu: A 'B' kiválasztása az összes elemhez

en: Choose C for All Items
hu: A 'C' kiválasztása az összes elemhez

en: Auto-Choose Operation for All Items
hu: Automatikus kiválasztás az összes elemnél

en: No Operation for All Items
hu: Nincs művelet az összes elemre

note: i18n("Synchronize Directories"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSynchronizeDirectories, ac, "dir_synchronize_directories"); d->m_pDirChooseNewerFiles = GuiUtils::createAction< KToggleAction >(i18n("Copy Newer Files Instead of Merging"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotChooseNewerFiles, ac, 
en: Show Identical Files
hu: Azonos fájlok megjelenítése

en: Identical
    Files
hu: Azonos
    fájlok

en: Show Different Files
hu: Eltérő fájlok megjelenítése

en: Show Files only in A
hu: Fájlok megjelenítése csak A-ban

en: Files
    only in A
hu: Fájlok
    csak A-ban

en: Show Files only in B
hu: Fájlok megjelenítése csak B-ben

en: Files
    only in B
hu: Fájlok
    csak B-ben

en: Show Files only in C
hu: Fájlok megjelenítése csak C-ben

en: Files
    only in C
hu: Fájlok
    csak C-ben

en: Do Nothing
hu: Ne tegyen semmit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCheckBox)
en: Merge
hu: Összeolvasztás

en: Delete (if exists)
hu: Törlés (ha létezik)

en: Copy A to B
hu: A másolása B-be

en: Copy B to A
hu: B másolása A-ba

en: Delete A
hu: A törlése

en: Delete B
hu: B törlése

en: Delete A && B
hu: A és B törlése

en: Merge to A
hu: Beolvasztás A-ba

en: Merge to B
hu: Beolvasztás B-be

en: Merge to A && B
hu: Beolvasztás A és B-be

en: Creating temp copy of %1 failed.
hu: Nem sikerült ideiglenes másolatot készíteni a(z) %1 fájlról.

en: Current Configuration:
hu: Jelenlegi beállítás:

en: Config Option Error:
hu: Beállítási opció hiba:

en: Option --auto used, but no output file specified.
hu: Az --auto opciót használná a program, de nincs megadva a kimeneti fájl.

en: Saving failed.
hu: A mentés nem sikerült.

en: Opening of these files failed:
hu: Nem sikerült megnyitni a következő fájlokat:

en: File open error
hu: Fájlmegnyitási hiba

en: Opens documents for comparison...
hu: Dokumentumok megnyitása összehasonlításhoz...

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Saves the merge result. All conflicts must be solved!
hu: Az összeolvasztás eredményének elmentése. Minden ütközést fel kell oldani.

en: Saves the current document as...
hu: Az aktuális dokumentum mentése mint...

en: Print the differences
hu: Eltérések nyomtatása

en: Quits the application
hu: Kilépés az alkalmazásból

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
hu: Kivágja a kijelölt részt és a vágólapra helyezi

en: Copies the selected section to the clipboard
hu: Kimásolja a kijelölt részt és a vágólapra helyezi

en: Pastes the clipboard contents to current position
hu: A vágólap tartalmának beillesztése a jelenlegi pozíciónál

en: Select everything in current window
hu: Minden kijelölése a jelenlegi ablakban

en: Search for a string
hu: Karakterlánc keresése

en: Search again for the string
hu: A karakterlánc keresése újból

en: Enables/disables the statusbar
hu: Az állapotsor ki-be kapcsolása

en: Configure KDiff3...
hu: A KDiff3 beállításai…

en: Go to Current Delta
hu: Ugrás a jelenlegi deltára

en: Current
    Delta
hu: Jelenlegi
    delta

en: Go to First Delta
hu: Ugrás az első deltára

en: First
    Delta
hu: Első
    delta

en: Go to Last Delta
hu: Ugrás az utolsó deltára

en: Last
    Delta
hu: Utolsó
    delta

en: Go to Previous Delta
hu: Ugrás az előző deltára

en: Prev
    Delta
hu: Előző
    delta

en: Go to Next Delta
hu: Ugrás a következő deltára

en: Next
    Delta
hu: Következő
    delta

en: Go to Previous Conflict
hu: Ugrás az előző ütközésre

en: Prev
    Conflict
hu: Előző
    ütközés

en: Go to Next Conflict
hu: Ugrás a következő ütközésre

en: Next
    Conflict
hu: Következő
    ütközés

en: Go to Previous Unsolved Conflict
hu: Ugrás az előző feloldatlan ütközésre

en: Prev
    Unsolved
hu: Előző
    Megoldatlan

en: Go to Next Unsolved Conflict
hu: Ugrás a következő feloldatlan ütközésre

en: Next
    Unsolved
hu: Következő
    Megoldatlan

en: Show White Space
hu: Az üres karakterek megjelenítése

en: Show Line Numbers
hu: A sorszámok megjelenítése

en: Automatically Solve Simple Conflicts
hu: Az egyszerű ütközések automatikus feloldása

en: Set Deltas to Conflicts
hu: Delták beállítása az ütközésekhez

en: Show Window A
hu: Az A ablak megjelenítése

en: Show Window B
hu: A B ablak megjelenítése

en: Show Window C
hu: A C ablak megjelenítése

en: Normal Overview
hu: Normál áttekintés

en: Focus Next Window
hu: Fókusz a következő ablakra

en: Focus Prev Window
hu: Fókusz az előző ablakra

en: Toggle Split Orientation
hu: A megosztás irányának megváltoztatása

en: Save && Quit
hu: Mentés és kilépés

en: Quit Without Saving
hu: Kilépés mentés nélkül

en: Saving the merge result failed.
hu: Az összeolvasztás eredményét nem sikerült elmenteni.

en: Saving file...
hu: A fájl mentése...

en: Saving file with a new filename...
hu: A fájl elmentése más néven...

en: Save As...
hu: Mentés másként…

en: Printing not implemented.
hu: A nyomtatás nincs megvalósítva.

en: Printing...
hu: Nyomtatás…

en: Printing completed.
hu: Nyomtatás kész.

en: Printing aborted.
hu: Nyomtatás félbeszakítva.

en: Exiting...
hu: Kilépés...

en: Toggle the statusbar...
hu: Az állapotsor átkapcsolása...

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: Configure KDiff3
hu: A KDiff3 beállításai

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_merge_menu)
en: Current Item Merge Operation
hu: Összevonási művelet a jelenlegi elemmel

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_sync_menu)
en: Current Item Sync Operation
hu: Szinkronizálási művelet a jelenlegi elemmel

note: i18n: ectx: Menu (diff)
en: D&iffview
hu: Kü&lönbségnézet

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
hu: &Ablak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Fő eszköztár

en: Merge the input.
hu: Összeolvasztás a bemenettel.

en: Explicit base file. For compatibility with certain tools.
hu: Az alapfájl explicit kijelölése. Kompatibilitási célokat szolgál.

en: Output file. Implies -m. E.g.: -o newfile.txt
hu: A kimeneti fájl neve. Maga után vonja a -m opciót. Például: -o újfájl.txt

en: Output file, again. (For compatibility with certain tools.)
hu: A kimeneti fájl neve, még egyszer. Kompatibilitási célokat szolgál.

en: No GUI if all conflicts are auto-solvable. (Needs -o file)
hu: Nem jelenjen meg grafikus felület, ha az összes ütközés automatikusan feloldható. (A -o fájlnév opcióval használható.)

en: file1 to open (base, if not specified via --base)
hu: a megnyitandó fájl (1) - ez lesz az alap, ha nincs megadva a --base opció

en: file2 to open
hu: a megnyitandó fájl (2)

en: file3 to open
hu: a megnyitandó fájl (3)

en: Mix of links and normal files.
hu: Linkek és normál fájlok vegyesen.

en: Size.
hu: Méret.

en: Date & Size:
hu: Dátum és méret:

en: Comparing file...
hu: Fájl összehasonlítása…

en: Choose A Everywhere
hu: A kiválasztása mindenhol

en: Choose B Everywhere
hu: B kiválasztása mindenhol

en: Choose C Everywhere
hu: C kiválasztása mindenhol

en: The output has been modified.
    If you continue your changes will be lost.
hu: A kimenet megváltozott.
    Ha továbblép, a módosítások elvesznek.

en: All input files are binary equal.
hu: Az összes bemeneti fájl megegyezik (bináris módban).

en: All input files contain the same text.
hu: Az összes bemeneti fájl megegyezik (szöveges módban).

en: Conflicts
hu: Ütközések

en: <No src line>
hu: <Nincs forrássor>

en: <Merge Conflict (Whitespace only)>
hu: <Összeolvasztási ütközés (Csak whitespace)>

en: <Merge Conflict>
hu: <Összeolvasztási ütközés>

en: Conflicts Left
hu: Megmaradt ütközések

en: File Save Error
hu: Fájlmentési hiba

en: Error while writing.
hu: Hiba történt írás közben.

en: [Modified]
hu: [Módosítva]

en: Conflict
hu: Ütközés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: A (Base):
hu: A (alap):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFile)
en: File...
hu: Fájl…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: C (Optional):
hu: C (opcionális):

en: Configure
hu: Beállítás

en: Font
hu: Betűkészlet

en: Editor & Diff Output Font
hu: A szerkesztő és a diff-kimenet betűtípusa

en: Colors Settings
hu: Színek beállításai

en: Foreground color:
hu: Előtérszín:

en: Background color:
hu: Háttérszín:

en: Diff background color:
hu: A diff szöveg háttérszíne:

en: Color A:
hu: A szín:

en: Color B:
hu: B szín:

en: Color C:
hu: C szín:

en: Conflict color:
hu: Ütközési szín:

en: Current range background color:
hu: A jelenlegi tartomány háttérszíne:

en: Current range diff background color:
hu: A jelenlegi tartomány diff-jének háttérszíne:

en: Newest file color:
hu: Legújabb fájl színe:

en: Oldest file color:
hu: Legrégibb fájl színe:

en: Color for missing files:
hu: Hiányzó fájlok színe:

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Editor Behavior
hu: Szerkesztő viselkedés

en: Tab inserts spaces
hu: A Tab billentyű szóközöket szúrjon be

en: Tab size:
hu: Tabulátorméret:

en: Auto indentation
hu: A behúzás megőrzése

en: On: The indentation of the previous line is used for a new line.
hu: Ha be van jelölve: új sor kezdésekor az előző sor behúzását használja a program.

en: Auto copy selection
hu: A kijelölt adatok automatikus kimásolása a vágólapra

en: Diff Settings
hu: Diff-beállítások

en: Ignore number characters during line matching phase. (Similar to Ignore white space.)
    Might help to compare files with numeric data.
hu: A számjegyek figyelmen kívül hagyása sorillesztésnél. (Hasonló 'Az üres karakterek figyelmen kívül hagyása' opcióhoz.)
    Néha szükség lehet erre az opcióra számadatokat tartalmazó fájlok összehasonlításánál.

en: Treat C/C++ comments like white space.
hu: A C/C++-megjegyzések üres helynek tekintése.

en: Preprocessor command:
hu: Előfeldolgozási parancs:

en: User defined pre-processing. (See the docs for details.)
hu: A felhasználó által megadott előfeldolgozás használata (a részletek a dokumentációban találhatók).

en: Line-matching preprocessor command:
hu: Sorösszehasonlítási előparancs:

en: This pre-processor is only used during line matching.
    (See the docs for details.)
hu: Ezt a parancsot sorillesztésnél használja a program.
    (A részletek a dokumentációban találhatók.)

en: Try hard (slower)
hu: Alaposabb próbálkozás (lassabb)

en: Enables the --minimal option for the external diff.
    The analysis of big files will be much slower.
hu: Bekapcsolja a --minimal opciót a külső diff programnál.
    Hatására a sebesség jelentősen lecsökkenhet nagy fájlok esetén.

en: Auto advance delay (ms):
hu: Automatikus léptetési késleltetés (ms):

en: When in Auto-Advance mode the result of the current selection is shown 
    for the specified time, before jumping to the next conflict. Range: 0-2000 ms
hu: Automatikus léptetés esetén a megadott ideig a kijelölt rész látszik,
    utána a program automatikusan a következő ütközésre lép. A megengedett értéktartomány: 0-2000 ms

en: White space 2-file merge default:
hu: Üres karakterek 2 fájl összeolvasztásánál (alapértelmezés):

en: Manual Choice
hu: Kézi választás

en: Allow the merge algorithm to automatically select an input for white-space-only changes.
hu: Lehetővé teszi az összeolvasztási algoritmusnak, hogy automatikusan kiválassza a megfelelő bemenetet, ha az üres helyek megváltozását kell nézni.

en: White space 3-file merge default:
hu: Üres karakterek 2 fájl összeolvasztásánál (alapértelmezés):

en: File pattern(s):
hu: Fájlminták:

en: Pattern(s) of files to be analyzed. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
hu: Az ellenőrzendő fájlok mintája. 
    Használható illesztési karakterek: '*' és '?'
    Több minta is megadható pontosvesszővel elválasztva.

en: File-anti-pattern(s):
hu: Kizáró fájlminták:

en: Pattern(s) of files to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
hu: A műveletből kizárni kívánt fájlok mintája. 
    Használható illesztési karakterek: '*' és '?'
    Több minta is megadható pontosvesszővel elválasztva.

en: Follow file links
hu: A fájllinkek követése

en: On: Compare the file the link points to.
    Off: Compare the links.
hu: Be: összehasonlítás a link által mutatott fájllal.
    Ki: a linkek összehasonlítása.

en: File Comparison Mode
hu: Fájl összehasonlítási mód

en: Binary comparison
hu: Bináris összehasonlítás

en: Binary comparison of each file. (Default)
hu: Bináris összehasonlítás minden fájlra. (Alapértelmezett)

en: Full analysis
hu: Teljes elemzés

en: Trust the size (unsafe)
hu: A méret valósnak feltételezése (nem megbízható!)

en: Copy newer instead of merging (unsafe)
hu: Az újabb másolása összeolvasztás helyett (nem megbízható!).

en: Backup files (.orig)
hu: Biztonsági mentések (.orig)

en: Regional Settings
hu: Területi beállítások

en: Auto Detect Unicode
hu: Automatikusan felismert Unicode

en: Auto Select
hu: Automatikus kiválasztás

en: Right To Left Language
hu: Jobbról balra nyelv

en: Integration
hu: Integráció

en: Integration Settings
hu: Integráció beállítások

en: This resets all options. Not only those of the current topic.
hu: Ezzel alapállapotba hozható az összes beállítás (nem csak az aktuális témáé).

en: Loading A
hu: A betöltése

en: Loading B
hu: B betöltése

en: Linediff: A <-> B
hu: Sordiff: A <-> B

en: Loading C
hu: C betöltése

en: Abort
hu: Félbeszakítás

en: Continue Merging
hu: A művelet folytatása

en: Opening files...
hu: Fájlok megnyitása...

en: Cutting selection...
hu: A kijelölt adatok kivágása...

en: Copying selection to clipboard...
hu: A kijelölt adatok másolása a vágólapra...

en: Inserting clipboard contents...
hu: A vágólap tartalmának beillesztése...

en: Ok
hu: OK

en: Save && Continue
hu: Mentés és folytatás

en: Continue Without Saving
hu: Folytatás mentés nélkül

en: Search complete.
hu: A keresés befejeződött.

en: Search Complete
hu: A keresés befejeződött

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: Swap %1<->%2
hu: Csere: %1<->%2

en: Copy %1->Output
hu: Másolás: %1->Kimenet

en: Swap %1<->Output
hu: Csere: %1<->Kimenet

en: Configure...
hu: Beállítás…

en: Search text:
hu: Szöveg keresése:

en: Case sensitive
hu: Nagybetűérzékeny

en: Search A
hu: A keresése

en: Search B
hu: B keresése

en: Search C
hu: C keresése

en: Search output
hu: A keresés kimenete

en: &Search
hu: &Keresés

en: Regular Expression Tester
hu: Reguláris kifejezés tesztelő

en: Writing clipboard data to temp file failed.
hu: A vágólap adatának írása ideiglenes fájlba nem sikerült.

en: From Clipboard
hu: A vágólapról

en: Preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The preprocessing command will be disabled now.
hu: Az előfeldolgozás esetleg meghiúsult. Ellenőrizze ezt a parancsot:
    
      %1
    
    Az előfeldolgozási parancs most le lesz tiltva.

en: The line-matching-preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The line-matching-preprocessing command will be disabled now.
hu: A soregyezés-előfeldolgozás esetleg meghiúsult. Ellenőrizze ezt a parancsot:
    
      %1
    
    A soregyezés-előfeldolgozási parancs most le lesz tiltva.

en: No program specified.
hu: Nincs program megadva.
