kdiff3 - en to ia translation catalogue (21 entries)

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare with %1
ia: Compara con %1

[ctx: Contexualmenu option]
en: Merge with %1
ia: Fusiona con %1

[ctx: Contexualmenu option]
en: 3-way merge with base
ia: Fusion de 3 vias con base

[ctx: Contexualmenu option]
en: Save '%1' for later
ia: Salveguarda '%1' per depost

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare with ...
ia: Compara con ...

[ctx: Contexualmenu option]
en: Clear list
ia: Netta lista

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare
ia: Compara

[ctx: Contexualmenu option]
en: 3 way comparison
ia: Comparation de 3 vias

[ctx: Contexualmenu option]
en: About Diff-Ext ...
ia: A proposito de Diff-Ext ...

en: This software is distributable under the BSD-2-Clause license.
ia: Iste software es distribuibile sub le licentia BDS-2-Clause.

en: Some extensions for KDiff3 (c) 2006-2013 by Joachim Eibl.
ia: Alcun extensiones per KDiff3 (c) 2006-2013 per Joachim Eibl.

en: Ported to Qt5/Kf5 by Michael Reeves
ia: Portate a  Qt5/Kf5 per Michael Reeves

en: Homepage for Diff-Ext: http://diff-ext.sourceforge.net
ia: Pagina initial per Diff-Ext: http://diff-ext.sourceforge.net

en: About Diff-Ext for KDiff3 (64 Bit)
ia: A proposito de Diff-Ext per KDiff3 (64 Bit)

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare selected files
ia: Compara files seligite

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare '%1' with '%2'
ia: Compara '%1' con '%2'

[ctx: Contexualmenu option]
en: Save '%1' for later operation
ia: Salveguarda '%1' per operation subsequente

en: Could not start KDiff3. Please rerun KDiff3 installation.
ia: Non poteva initiar KDiff3. Pro favor re-executa installation de KDiff3.

en: Command
ia: Commando

en: CommandLine
ia: LineaDeCommando

en: Diff-Ext For KDiff3
ia: Diff-Ext per KDiff3
