kdiff3 - en to ka translation catalogue (578 entries)

en: Getting file status: %1
ka: ფაილის მდგომარეობის მიღება: %1

[ctx: Message for progress dialog %1 = path to file]
en: Reading file: %1
ka: ფაილის კითხვა: %1

[ctx: Message for progress dialog %1 = path to file]
en: Writing file: %1
ka: ფაილის ჩაწერა: %1

en: Out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

[ctx: Message for progress dialog %1 = path to file]
en: Making folder: %1
ka: საქაღალდის შექმნა: %1

[ctx: Message for progress dialog %1 = path to file]
en: Removing folder: %1
ka: საქაღალდის წაშლა: %1

[ctx: Message for progress dialog %1 = path to file]
en: Removing file: %1
ka: ფაილის წაშლა: %1

en: Creating symbolic link: %1 -> %2
ka: სიმბმულის შექმნა: %1 ->%2

en: Renaming file: %1 -> %2
ka: ფაილის სახელის გადარქმევა: %1 ->%2

en: Copying file: %1 -> %2
ka: ფაილის კოპირება %1 -> %2

[ctx: Status message]
en: Reading folder: %1
ka: საქაღალდის კითხვა: %1

en: Listing directory: %1
ka: საქაღალდის სია: %1

en: Data loss error:
    If it is reproducible please contact the author.
ka: მონაცემების კარგვის შეცდომა:
    თუ ეს განმეორებადია, ავტორს დაუკავშირდით.

en: Severe Internal Error
ka: მძიმე შიდა შეცდომა

en: File %1: Line %2
ka: ფაილი: %1: ხაზი: %2

en: File %1: Line not available
ka: ფაილი %1: ხაზი მიუწდომელია

en: Encoding:
ka: კოდირება:

en: Line end style:
ka: ხაზის დასრულების სტილი:

en: A (Base)
ka: A (ბაზა)

en: Encoding: %1
ka: კოდირება: %1

en: Line end style: %1
ka: ხაზის დასრულების სტილი: %1

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Top line
ka: ზედა ხაზი

en: End
ka: დასასრული

en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

en: Unicode, 8 bit
ka: 8-ბიტიანი უნიკოდი

en: Unicode, 8 bit (BOM)
ka: უნიკოდი, 8-ბიტიანი (BOM)

en: System
ka: სისტემა

en: Other
ka: სხვა

[ctx: Operation column message]
en: Copy A to B
ka: A-ის B-ში კოპირება

[ctx: Operation column message]
en: Copy B to A
ka: B-ის A-ში კოპირება

[ctx: Operation column message]
en: Delete A
ka: A-ის წაშლა

[ctx: Operation column message]
en: Delete B
ka: B-ის წაშლა

[ctx: Operation column message]
en: Delete A & B
ka: A-ის და B-ის წაშლა

[ctx: Operation column message]
en: Merge to A
ka: A-სთან შერწყმა

[ctx: Operation column message]
en: Merge to B
ka: B-სთან შერწყმა

[ctx: Operation column message]
en: Merge to A & B
ka: A-ის და B-ის შერწყმა

[ctx: Operation column message]
en: Delete (if exists)
ka: წაშლა (თუ არსებობს)

[ctx: Operation column message (Directory merge)]
en: Merge
ka: შერწყმა

[ctx: Operation column message (File merge)]
en: Merge (manual)
ka: შერწყმა (ხელით)

[ctx: Operation column message]
en: Error: Conflicting File Types
ka: შეცდომა: ფაილების კონფლიქტური ტიპები

[ctx: Operation column message]
en: Error: Changed and Deleted
ka: შეცდომა: შეიცვალა და წაიშალა

[ctx: Operation column message]
en: Error: Dates are equal but files are not.
ka: შეცდომა: თარიღები ტოლია, მაგრამ არა ფაილები.

[ctx: Status column message]
en: Done
ka: დასრულდა

[ctx: Status column message]
en: Error
ka: შეცდომა

[ctx: Status column message]
en: Skipped.
ka: გამოტოვებული.

[ctx: Status column message]
en: Not saved.
ka: არ შენახულა.

[ctx: Status column message]
en: In progress...
ka: მიმდინარეობს...

[ctx: Status column message]
en: To do.
ka: გასაკეთებელი.

[ctx: Column title]
en: Name
ka: სახელით

[ctx: Column title]
en: Operation
ka: ოეპრაცია

[ctx: Column title]
en: Status
ka: სტატუსი

[ctx: Column title]
en: Unsolved
ka: ამოუხსნელი

[ctx: Column title]
en: Solved
ka: ამოხსნილი

[ctx: Column title]
en: Nonwhite
ka: არათეთრი

[ctx: Column title]
en: White
ka: თეთრი

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort the merge and rescan the folder?
ka: ამჟამად საქაღალდეების შერწყმით ხარ დაკავებული. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გააუქმოთ შერწყმა და თავიდან დაასკანიროთ საქაღალე?

[ctx: Error dialog title]
en: Warning
ka: ყურადღება

[ctx: Title for rescan button]
en: Rescan
ka: თავიდან სკანირება

[ctx: Title for continue button]
en: Continue Merging
ka: შერწყმის გაგგრძელება

en: Opening of folders failed:
ka: საქაღალდეების გახსნის შეცდომა:

en: Folder A "%1" does not exist or is not a folder.
ka: საქაღალდე A "%1" არ არსებობს ან საქაღალდე არაა.

en: Folder B "%1" does not exist or is not a folder.
ka: საქაღალდე B "%1" არ არსებობს ან საქაღალდე არაა.

en: Folder C "%1" does not exist or is not a folder.
ka: საქაღალდე C "%1" არ არსებობს ან საქაღალდე არაა.

[ctx: Error dialog title]
en: Folder Opening Error
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა

en: The destination folder must not be the same as A or B when three folders are merged.
    Check again before continuing.
ka: სამიზნე საქაღალდე არ უნდა იყოს იგივე, რაც A an B, როცა სამი საქაღალდის შერწყმა ხდება.
    გადაამოწმეთ კიდევ ერთხელ, სანამ გააგრძელებთ.

[ctx: Error dialog title]
en: Parameter Warning
ka: პარამეტრის გაფრთხლება

en: Scanning folders...
ka: საქაღალდეების სკანირება...

[ctx: Status message]
en: Reading Folder A
ka: A საქაღალდის კითხვა

[ctx: Status message]
en: Reading Folder B
ka: B საქაღალდის კითხვა

[ctx: Status message]
en: Reading Folder C
ka: C საქაღალდის კითხვა

[ctx: Warning text]
en: Some subfolders were not readable in
ka: ზოგიერთი ქვესაქაღალდე წაკითხვადი არაა

[ctx: Warning text]
en: Check the permissions of the subfolders.
ka: შეამოწმეთ თქვენი წვდომები ქვესაქაღალდეებზე.

[ctx: Status bar idle message.]
en: Ready.
ka: მზადაა.

en: Folder Comparison Status
    
    Number of subfolders: %1
    Number of equal files: %2
    Number of different files: %3
ka: საქაღალდის შედარების სტატუსი
    
    ქვესაქაღალდეების რაოდენობა: %1
    ტოლი ფაილების რაოდენობა: %2
    განსხვავებული ფაილების რაოდენობა: %3

en: Number of manual merges: %1
ka: ხელით შერწყმების რაოდენობა: %1

en: This affects all merge operations.
ka: ეს ყველა შერწყმის ოპერაციას შეეხება.

en: Changing All Merge Operations
ka: ყველა შერწყმის ოპერაციის შეცვლა

en: Processing %1 / %2
    %3
ka: დამუშავება %1 / %2
    %3

en: Some files could not be processed.
ka: ზოგიერთი ფაილის დამუშავება შეუძლებელია.

en: Aborting due to too many errors.
ka: მეტისმეტად ბევრი შეცდომა. დასასრული.

en: This operation is currently not possible.
ka: ესო ოპერაცია ამჟამად შეუძლებელია.

en: Operation Not Possible
ka: ოპერაცია შეუძლებელია

en: An error occurred while copying.
ka: შეცდომა კოპირებისას.

en: Merge Error
ka: შერწყმის შეცდომა

en: Unknown merge operation. (This must never happen!)
ka: უცნობი შერწყმის ოეპრაცია (ეს არასდროს უნდა მოხდეს!)

en: Unknown merge operation.
ka: შერწყმის უცნობი ოპერაცია.

en: The merge is about to begin.
    
    Choose "Do it" if you have read the instructions and know what you are doing.
    Choosing "Simulate it" will tell you what would happen.
    
    Be aware that this program still has beta status and there is NO WARRANTY whatsoever! Make backups of your vital data!
ka: აპირებთ, დაიწყოთ შერწყმა.
    
    აირჩიეთ "მიდი", თუ წაიკითხეთ ინსტრუქცია და იცით, რას აკეთებთ.
    აირჩიეთ "სიმულაცია" და გეტყვით, რა მოხდებოდა.
    
    დაიმახსოვრეთ, რომ ეს პროგრამა ჯერ კიდევ ბეტა ვერსიაა და გარანტია, რომ ის იმუშავებს, არ არსებობს. დაამარქაფეთ საჭირო მონაცემები!

[ctx: Caption]
en: Starting Merge
ka: შერწყმის დაწყება

[ctx: Button title to confirm merge]
en: Do It
ka: მიდი

[ctx: Button title to simulate merge]
en: Simulate It
ka: სიმულაცია

en: The highlighted item has a different type in the different folders. Select what to do.
ka: გამოკვეთილ ელემენტს სხვადასხვა საქაღალდეებში სხვადასხვა ტიპი გააჩნია. აირჩიეთ, რა ვქნა.

en: The modification dates of the file are equal but the files are not. Select what to do.
ka: ფაილის ცვლილების თარიღები ტოლია, ფაილები კი - არა. აირჩიეთ, რა ვქნა.

en: The highlighted item was changed in one folder and deleted in the other. Select what to do.
ka: გამოკვეთილი ელემენტი შეიცვალა ერთ საქაღალდეში და წაიშალა მეორეში. აირჩიეთ, რა ვქნა.

en: This operation is currently not possible because folder merge is currently running.
ka: ეს ოპერაცია ამჟამად შეუძლებელია, რადგან მიმდინარეობს საქაღალდეების შერწყმა.

en: There was an error in the last step.
    Do you want to continue with the item that caused the error or do you want to skip this item?
ka: შეცდომა ბოლო ნაბიჯში.
    გნებავთ გააგრძელოთ ელემენტით, რომელმაც შეცდომა გამოიწვია, თუ გამოტოვებთ მას?

[ctx: Caption for message dialog]
en: Continue merge after an error
ka: შეცდომის შემდეგ შერწყმის გაგრძელება

[ctx: Continue button title]
en: Continue With Last Item
ka: ბოლო ჩანაწერით გაგრძელება

[ctx: Skip button title]
en: Skip Item
ka: ელემენტის გამოტოვება

en: Merge operation complete.
ka: შერწყმის ოპერაცია დასრულდა.

en: Merge Complete
ka: შერწყმა დასრულდა

en: Simulated merge complete: Check if you agree with the proposed operations.
ka: სიმულირებული შერწყმა დასრულდა: შეამოწმეთ, თუ ეთანხმებით შემოთავაზებულ ოპერაციებს.

en: An error occurred. Press OK to see detailed information.
ka: შეცდომა. მეტი ინფორმაციის სანახავად დააწექით დიახს.

en: Error: While deleting %1: Creating backup failed.
ka: შეცდომა %1-ის წაშლისას: მარქაფის ოპერაციის შეცდომა.

en: delete folder recursively( %1 )
ka: საქაღალდის რეკურსიულად წაშლის შეცდომა ( %1 )

en: delete( %1 )
ka: წაშლა ( %1 )

en: Error: delete folder operation failed while trying to read the folder.
ka: შეცდომა: საქაღალდის წაშლის ოპერაცია ჩავარდა საქაღალდის წაკითხვის მცდელობის დროს.

en: Error: rmdir( %1 ) operation failed.
ka: შეცდომა: ოპერაცია rmdir( %1 ) შეუძლებელია.

en: Error: delete operation failed.
ka: შეცდომა: წაშლის ოპერაციის შეცდომა.

en: manual merge( %1, %2, %3 -> %4)
ka: ხელით შერწყმა( %1, %2, %3 -> %4)

en:      Note: After a manual merge the user should continue by pressing F7.
ka:      შენიშვნა: ხელით შერწყმის შემდეგ მომხმარებელმა უნდა გააგრძელოს F7-ის დაჭერით.

en: Error: copy( %1 -> %2 ) failed.Deleting existing destination failed.
ka: შეცდომა: კოპირება ( %1 -> %2 ) ჩავარდა. არსებული სამიზნის წაშლა ჩავარდა.

en: Error: copyLink failed: Remote links are not yet supported.
ka: შეცდომა: ბმულის კოპირება ჩავარდა: დაშორებული ბმულები ჯერ მხარდაჭერილი არაა.

en: Error: copyLink failed.
ka: შეცდომა: copyLink-ის შეცდომა.

en: Error during rename( %1 -> %2 ): Cannot delete existing destination.
ka: შეცდომა სახელის გადარქმევის ( %1 -> %2 ) ოპერაციისას: არსებული სამიზნის წაშლა შეუძლებელია.

en: Error: Rename failed.
ka: შეცდომა: ფაილის გადარქმევის შეცდომა.

en: Error during makeDir of %1. Cannot delete existing file.
ka: შეცდომა საქაღალდის (%1) შექმნის დროს: არსებული ფაილის წაშლა შეუძლებელია.

en: Error while creating folder.
ka: შეცდომა საქაღალდის შექმნისას.

en: Dest
ka: სამიზნე

[ctx: Header label]
en: Folder
ka: საქაღალდე

[ctx: Header label]
en: Type
ka: ტიპი

[ctx: Header label]
en: Size
ka: ზომა

[ctx: Header label]
en: Attr
ka: ატრ

[ctx: Header label]
en: Last Modification
ka: ბოლო ცვლილება

[ctx: Header label]
en: Link-Destination
ka: ბმულის სამიზნე

[ctx: Header label]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: Header label ending]
en: -Link
ka: -ბმული

[ctx: Header label]
en: not available
ka: მიუწვდომელია

en: A (Dest):
ka: A (სამიზნე):

en: A (Base):
ka: A (ბაზა):

en: B (Dest):
ka: B (სამიზნე):

en: C (Dest):
ka: C (სამიზნე):

en: Dest:
ka: სამიზნე:

note: i18n("Saving Directory Merge State ..."));
en: Save Folder Merge State As...
ka: საქაღალდის შერწყმის მდგომარეობის შენახვა, როგორც...

en: Start/Continue Folder Merge
ka: საქაღალდის შერწყმის დაწყება/გაგრძელება

en: Run Operation for Current Item
ka: ოპერაციის გაშვება მიმდინარე ელემენტისთვის

en: Compare Selected File
ka: მონიშნული ფაილის შედარება

en: Merge Current File
ka: მიმდინარე ფაილის შერწყმა

en: Merge
    File
ka: ფაილის შერწყმა

en: Fold All Subfolders
ka: ყველა ქვესაქაღალდის ჩაკეცვა

en: Unfold All Subfolders
ka: ყველა ქვესაქაღალდის ამოკეცვა

en: Rescan
ka: თავიდან სკანირება

note: i18n("Save Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSaveMergeState, ac, "dir_save_merge_state"); i18n("Load Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotLoadMergeState, ac, "dir_load_merge_state");
en: Choose A for All Items
ka: A-ის არჩევა ყველა ელემენტისთვის

en: Choose B for All Items
ka: B-ის არჩევა ყველა ელემენტისთვის

en: Choose C for All Items
ka: C-ის არჩევა ყველა ელემენტისთვის

en: Auto-Choose Operation for All Items
ka: ოპერაციის ავტოარჩევა ყველა ელემენტისთვის

en: No Operation for All Items
ka: ოპერაციების გარეშე ყველა ელემენტისთვის

note: i18n("Synchronize Directories"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSynchronizeDirectories, ac, "dir_synchronize_directories"); d->m_pDirChooseNewerFiles = GuiUtils::createAction< KToggleAction >(i18n("Copy Newer Files Instead of Merging"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotChooseNewerFiles, ac, 
en: Show Identical Files
ka: ერთნაირი ფაილების ჩვენება

en: Identical
    Files
ka: იდენტური
    ფაილები

en: Show Different Files
ka: განსხვავებული ფაილების ჩვენება

en: Show Files only in A
ka: ფაილების ჩვენება, მხოლოდ, A-ში

en: Files
    only in A
ka: ფაილები
    მხოლოდ, A-ში

en: Show Files only in B
ka: ფაილების ჩვენება, მხოლოდ, B-ში

en: Files
    only in B
ka: ფაილები
    მხოლოდ, B-ში

en: Show Files only in C
ka: ფაილების ჩვენება, მხოლოდ, C-ში

en: Files
    only in C
ka: ფაილების
     მხოლოდ, C-ში

en: Compare Explicitly Selected Files
ka: აშკარად მონიშნული ფაილების შედარება

en: Merge Explicitly Selected Files
ka: აშკარად მონიშნული ფაილების შერწყმა

en: Do Nothing
ka: არაფერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCheckBox)
en: Merge
ka: შერწყმა

en: Delete (if exists)
ka: წაშლა (თუ არსებობს)

en: Copy A to B
ka: A-ის B-ში კოპირება

en: Copy B to A
ka: B-ის A-ში კოპირება

en: Delete A
ka: A-ის წაშლა

en: Delete B
ka: B-ის წაშლა

en: Delete A && B
ka: A-ის && B-ის წაშლა

en: Merge to A
ka: A-სთან შერწყმა

en: Merge to B
ka: B-სთან შერწყმა

en: Merge to A && B
ka: A-ის && B-ის შერწყმა

en: Unable to determine full url. No parent specified.
ka: სრული ბმულის დადგენა შეუძლებელია. მშობელი მითითებული არაა.

en: Failed to read file: %1
ka: ფაილის წაკითხვის შეცდომა: %1

en: Creating temp copy of %1 failed.
ka: %1-ის დროებითი ასლის შექმნა ჩავარდა.

en: Opening %1 failed. %2
ka: %1-ის გახსნა ჩავარდა. %2

en: Error reading from %1. %2
ka: %1-დან წაკითხვის შეცდომა. %2

en: While trying to make a backup, deleting an older backup failed.
    Filename: %1
ka: მარქაფის შექმნისას, ძველი მარქაფის წაშლა ჩავარდა.
    ფაილის სახელი: %1

en: While trying to make a backup, renaming failed.
    Filenames: %1 -> %2
ka: მარქაფის შექმნისას, სახელის გადარქმევა ჩავარდა.
    ფაილის სახელები: %1 -> %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TextLabel
ka: ტექსტური ჭდე

note: i18n: ectx: property (plainText), widget (QPlainTextEdit, exampleTextEdit)
en: The quick brown fox jumps over the river
    but the little red hen escapes with a shiver
    :-)
ka: ბაყაყი წყალში ყიყინებს,
    მაგრამ თეთრი თრითინა თოვლზე მაინც თრთოდა
    :-)

[ctx: Button Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFont)
en: Change Font
ka: ფონტის შეცვლა

en: Current Configuration:
ka: მიმდინარე კონფიგურაცია:

en: Config Option Error:
ka: კონფიგურაციის პარამეტრის შეცდომა:

en: Option --auto used, but no output file specified.
ka: გამოყენებულია პარამეტრი --auto, გამოტანის ფაილი კი მითითებული არაა.

en: Directory merge
ka: საქაღალდის შერწყმა

en: Merge info
ka: შერწყმის ინფორმაცია

[ctx: Error message]
en: Can't compare file with folder.
ka: ფაილს საქაღალდეს ვერ შევადარებ.

[ctx: Title error message box]
en: Bad comparison attempt
ka: შედარების ცუდი მცდელობა

en: Option --auto ignored for folder comparison.
ka: პარამეტრი --auto საქაღალდეების შედარებისას არ მუშაობს.

en: Saving failed.
ka: შენახვის შეცდომა.

en: Opening of these files failed:
ka: ჩავარდა გახსნა შემდეგი ფაილებისთვის:

en: File open error
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Enables/disables the statusbar
ka: სტატუსის ზოლის ჩართ/გამორთ

en: Configure KDiff3...
ka: KDiff3-ის მორგება...

en: Search for a string
ka: სტრიქონის ძებნა

en: Search again for the string
ka: სტრიქონის კიდევ მოძებნა

en: Go to Current Delta
ka: მიმდინარე დელტაზე

en: Current
    Delta
ka: მიმდინარე
    დელტა

en: Go to First Delta
ka: პირველ დელტაზე

en: First
    Delta
ka: პირველი
    დელტა

en: Go to Last Delta
ka: ბოლო დელტაზე

en: Last
    Delta
ka: ბოლო
    დელტა

[ctx: Tooltip explanation text]
en: (Skips white space differences when "Show White Space" is disabled.)
ka: (გადაახტება გამოტოვებების სხვაობებს, როცა "გამოტოვებების ჩვენება" გამორთულია.)

[ctx: Tooltip explanation text]
en: (Does not skip white space differences even when "Show White Space" is disabled.)
ka: (არ გადაახტება გამოტოვებების სხვაობებს მაშინაც კი, როცა "გამოტოვებების ჩვენება" გამორთულია.)

en: Go to Previous Delta
ka: წინა დელტაზე

en: Prev
    Delta
ka: წინა
    დელტა

en: Go to Next Delta
ka: შემდეგ დელტაზე

en: Next
    Delta
ka: შემდეგი
    დელტა

en: Go to Previous Conflict
ka: წინა კონფლიქტზე

en: Prev
    Conflict
ka: წინა
    კონფლიქტი

en: Go to Next Conflict
ka: შემდეგ კონფლიქტზე

en: Next
    Conflict
ka: შემდეგი
    კონფლიქტი

en: Go to Previous Unsolved Conflict
ka: წინა გადაუჭრელ კონფლიქტზე

en: Prev
    Unsolved
ka: წინა
    გადაუჭრელი

en: Go to Next Unsolved Conflict
ka: შემდეგ გადაუჭრელ კონფლიქტზე

en: Next
    Unsolved
ka: შემდეგი
    გადაუჭრელი

[ctx: Title for menu item]
en: Go to Line
ka: ხაზზე გადასვლა

[ctx: Text used for toolbar button.]
en: Go
    Line
ka: ხაზზე 
    გადასვლა

[ctx: Tooltip Text]
en: Goto specified line.
ka: მითითებულ ხაზზე გადასვლა.

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From A
ka: ხაზების არჩევა A-დან

[ctx: Text used for select A toolbar button.]
en: Choose
    A
ka: A-ის
    არჩევა

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From B
ka: ხაზების არჩევა B-დან

[ctx: Text used for select B when toolbar button.]
en: Choose
    B
ka: B-ის
    არჩევა

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From C
ka: ხაზების არჩევა C-დან

[ctx: Text used for select C toolbar button.]
en: Choose
    C
ka: C-ის
    არჩევა

[ctx: Title for menu item]
en: Automatically Go to Next Unsolved Conflict After Source Selection
ka: ავტომატურად გადასვლა შემდეგ გადაუწყვეტ კონფლიქტზე წყაროს არჩევის შემდეგ

[ctx: Auto goto next unsolved toolbar text.]
en: Auto
    Next
ka: ავტომატური
    შემდეგი

en: Show Space && Tabulator Characters
ka: გამოტოვების && ტაბულაციის სიმბოლოების ჩვენება

[ctx: Show whitespace toolbar text.]
en: White
    Characters
ka: თეთრი
    სიმბოლოები

en: Show White Space
ka: გამოტოვების სიმბოლოს ჩვენება

[ctx: Show whitespace changes toolbar text.]
en: White
    Deltas
ka: თეთრი
    დელტები

en: Show Line Numbers
ka: ხაზის ნომრების ჩვენება

[ctx: Show line numbers toolbar text]
en: Line
    Numbers
ka: ხაზის
    ნომრები

en: Automatically Solve Simple Conflicts
ka: მარტივი კონფლიქტების ავტომატური ამოხსნა

en: Set Deltas to Conflicts
ka: დელტების დაყენება კონფლიქტებისთვის

en: Run Regular Expression Auto Merge
ka: რეგულარული გამოსახულებით ავტომატური შერწყმით გაშვება

en: Automatically Solve History Conflicts
ka: ისტორიის კონფლიქტების ავტომატური ამოხსნა

en: Split Diff At Selection
ka: Diff-ის გაყოფა მონიშნულთან

en: Join Selected Diffs
ka: მონიშნული Diff-ების შერწყმა

en: Show Window A
ka: მაჩვენე ფანჯარა A

en: Show Window B
ka: მაჩვენე ფანჯარა B

en: Show Window C
ka: მაჩვენე ფანჯარა C

en: Normal Overview
ka: ნორმალური მიმოხილვა

en: A vs. B Overview
ka: A vs B მიმოხილვა

en: A vs. C Overview
ka: A vs C მიმოხილვა

en: B vs. C Overview
ka: B vs C მიმოხილვა

en: Word Wrap Diff Windows
ka: სიტყვების გადატანა Diff-ის ფანჯრებში

en: Add Manual Diff Alignment
ka: Diff-ის ხელით გასწორების დამატება

en: Clear All Manual Diff Alignments
ka: ყველა Diff-ის ხელით გასწორების გასუფთავება

en: Focus Next Window
ka: ფოკუსი შემდეგ ფანჯარაზე

en: Focus Prev Window
ka: ფოკუსი წინა ფანჯარაზე

en: Toggle Split Orientation
ka: გაყოფის ორიენტაციის გადართვა

en: Folder && Text Split Screen View
ka: საქაღალდის && ტექსტის გაყოფილი ეკრანის ხედი

en: Toggle Between Folder && Text View
ka: გადართვა საქაღალდის && ტექსტის ხედებს შორის

en: Ready.
ka: მზადაა.

en: The merge result has not been saved.
ka: შერწყმის შედეგი შენახული არაა.

en: Save && Quit
ka: შენახვა და გასვლა

en: Quit Without Saving
ka: შენახვის გარეშე გასვლა

en: Saving the merge result failed.
ka: შერწყმის შედეგის შენახვა ჩავარდა.

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort?
ka: ამჟამად საქაღალდეების შერწყმით ხარ დაკავებული. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გააუქმოთ ის?

en: Saving file...
ka: ფაილის შენახვა...

en: Saving file with a new filename...
ka: ფაილის ახალი სახელით შენახვა...

en: Save As...
ka: შენახვა, როგორც...

en: Printing not implemented.
ka: ბეჭდვა განხორციელებული არაა.

en: Printing...
ka: დაბეჭდვა...

[ctx: Status message]
en: Printing page %1 of %2
ka: იბეჭდება გვერდი %1 %2-დან

en:  (Selection)
ka:  (მონიშნული)

en: Printing completed.
ka: დაბეჭდვა დასრულდა.

en: Printing aborted.
ka: დაბეჭდვა გაუქმდა.

en: Exiting...
ka: გასვლა...

en: Toggle the statusbar...
ka: სტატუსის ზოლის გადართვა...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (directory)
en: F&older
ka: &საქაღალდე

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_merge_menu)
en: Current Item Merge Operation
ka: მიმდინარე ელემენტების შერწყმის ოპერაცია

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_sync_menu)
en: Current Item Sync Operation
ka: მიმდინარე ელემენტის სინქრონიზაციის ოპერაცია

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: M&ovement
ka: &გადაადგილება

note: i18n: ectx: Menu (diff)
en: D&iffview
ka: &Diff-ის ხედი

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: M&erge
ka: &შერწყმა

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ka: &ფანჯარა

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Ignored. (User defined.)
ka: გამოტოვებულია. (აღწერილია მომხმარებლის მიერ.)

[ctx: Program version info.]
en:  (64 bit)
ka:  (64-ბიტიანი)

en: Tool for Comparison and Merge of Files and Folders
ka: ფაილებისა და საქაღალდეების შედარებისა და შერწყმის ხელსაწყო

en: Merge the input.
ka: შეყვანის შერწყმა.

en: Explicit base file. For compatibility with certain tools.
ka: აშკარა საბაზისო ფაილი. ზოგიერთ ხელსაწყოსთან თავსებადობისთვის.

en: Output file. Implies -m. E.g.: -o newfile.txt
ka: გამოტანის ფაილი. ჩართავს პარამეტრს -m. მაგ: -o newfile.txt

en: Output file, again. (For compatibility with certain tools.)
ka: გამოტანის ფაილი, კიდევ ერთხელ (ზოგიერთ ხელსაწყოსთან თავსებადობისთვის.)

en: No GUI if all conflicts are auto-solvable. (Needs -o file)
ka: ინტერფეისის გარეშე, თუ ყველა კონფლქტი ავტომატურად გადაწყვეტადია. (სჭირდება -o ფაილი)

en: Ignore --auto and always show GUI.
ka: --auto-ის იგნორი და გრაფიკული ინტერფეისის ყოველთვის ჩვენება.

en: Ignored.
ka: იგნორირებულია.

en: Visible name replacement for input file 1 (base).
ka: ხილული სახელის ჩამნაცვლებელი შეყვანის ფაილისთვის 1 (საბაზისო).

en: Visible name replacement for input file 2.
ka: ხილული სახელის ჩამნაცვლებელი შეყვანის ფაილისთვის 2.

en: Visible name replacement for input file 3.
ka: ხილული სახელის ჩამნაცვლებელი შეყვანის ფაილისთვის 3.

en: Alternative visible name replacement. Supply this once for every input.
ka: ალტერნატიული ხილულ სახელის ჩამნაცვლებელი. მიუთითეთ ერთხელ ყველა შეყვანისთვის.

en: Override a config setting. Use once for every setting. E.g.: --cs "AutoAdvance=1"
ka: კონფიგურაციის პარამეტრის გადაფარვა. გამოიყენეთ ერთხელ ყოველი პარამეტრსთვის. მაგ: --cs "AutoAdvance=1"

en: Show list of config settings and current values.
ka: კონფიგურაციის პარამეტრებისა და მიმდინარე მნიშვნელობების ჩვენება.

en: Use a different config file.
ka: სხვა კონფიგურაციის ფაილის გამოყენება.

en: file1 to open (base, if not specified via --base)
ka: გასახსნელი ფაილი1 (საბაზისო, თუ არაა მითითებული პარამეტრით --base)

en: file2 to open
ka: გასახსნელი ფაილი2

en: file3 to open
ka: გასახსნელი ფაილი3

en: See kdiff3 --help for supported options.
ka: ხელმისაწვდომი პარამეტრების სანახავად გამოიყენეთ kdiff3--help .

en: Unable to compare non-normal file with normal file.
ka: არანორმალური და ნორმალური ფაილების შედარება შეუძლებელია.

en: Mix of links and normal files.
ka: ბმულებისა და ნორმალური ფაილების ნარევი.

en: Link:
ka: ბმული:

en: Size.
ka: ზომა.

en: Date & Size:
ka: თარიღი და ზომა:

[ctx: Status message]
en: Comparing file...
ka: ფაილის შედარება...

en: Choose A Everywhere
ka: ყველგან A-ის არჩევა

en: Choose B Everywhere
ka: ყველგან B-ის არჩევა

en: Choose C Everywhere
ka: ყველგან C-ის არჩევა

en: Choose A for All Unsolved Conflicts
ka: A-ის არჩევა ყველა გადაუწყვეტელი კონფლიქტისთვის

en: Choose B for All Unsolved Conflicts
ka: B-ის არჩევა ყველა გადაუწყვეტელი კონფლიქტისთვის

en: Choose C for All Unsolved Conflicts
ka: C-ის არჩევა ყველა გადაუწყვეტელი კონფლიქტისთვის

en: Choose A for All Unsolved Whitespace Conflicts
ka: A-ის არჩევა ყველა გადაუწყვეტელი გამოტოვების კონფლიქტისთვის

en: Choose B for All Unsolved Whitespace Conflicts
ka: B-ის არჩევა ყველა გადაუწყვეტელი გამოტოვების კონფლიქტისთვის

en: Choose C for All Unsolved Whitespace Conflicts
ka: C-ის არჩევა ყველა გადაუწყვეტელი გამოტოვების კონფლიქტისთვის

en: Number of remaining unsolved conflicts: %1 (of which %2 are whitespace)
ka: გადაუწყვეტელი კონფლიქტების რაოდენობა: %1 (საიდანაც %2 გამოტოვებაა)

en: The output has been modified.
    If you continue your changes will be lost.
ka: გამოტანა შეიცვალა.
    თუ გააგრძელებთ, ცვლილებები დაგეკარგებათ.

en: All input files are binary equal.
ka: ყველა შეყვანილი ფაილი ბინარულად ტოლია.

en: All input files contain the same text.
ka: ყველა შეყვანილი ფაილი ერთი და იგივე ტექსტს შეიცავს.

en: Files %1 and %2 are binary equal.
ka: ფაილები %1 და %2 ბინარულად ტოლია.

en: Files %1 and %2 have equal text.
ka: ფაილებს %1 და %2 ტოლი ტექსტი აქვთ.

en: Total number of conflicts: %1
    Number of automatically solved conflicts: %2
    Number of unsolved conflicts: %3
    %4
ka: კონფლიქტების ჯამური რაოდენობა: %1
    ავტომატურად გადაჭრილი კონფლიქტების რაოდენობა: %2
    გადაუწყვეტელი კონფლიქტების რაოდენობა: %3
    %4

en: Conflicts
ka: კონფლიქტები

en: <No src line>
ka: <წყაროს ხაზის გარეშე>

en: <Merge Conflict (Whitespace only)>
ka: <შერწყმის კონფლიქტი (მხოლოდ, გამოტოვებები)>

en: <Merge Conflict>
ka: <შერწყმის კონფლიქტი>

en: Not all conflicts are solved yet.
    File not saved.
ka: ჯერ ყველა კონფლიქტი გადაჭრილი არაა.
    ფაილი შენახული არაა.

[ctx: Dialog title]
en: Conflicts Left
ka: დარჩენილი კონფლიქტები

en: There is a line end style conflict. Please choose the line end style manually.
    File not saved.
ka: აღმოჩენილია ხაზის დაბოლოების სტილის კონფლიქტი. ხელით აირჩიეთ ხაზის ბოლოს სტილი.
    ფაილი შენახული არაა.

en: 
    
    Creating backup failed. File not saved.
ka: 
    
    მარქაფის შექმნა ჩავარდა. ფაილი შენახული არაა.

en: File Save Error
ka: ფაილის შენახვის შეცდომა

en: Error while writing.
ka: შეცდომა ჩაწერისას.

en: Output:
ka: გამოტანა:

en: [Modified]
ka: [შეცვლილია]

en: Encoding for saving:
ka: კოდირება შენახვისთვის:

en: Conflict
ka: კონფლიქტი

en: Codec from A: %1
ka: კოდეკი A-დან: %1

en: Codec from B: %1
ka: კოდეკი B-დან: %1

en: Codec from C: %1
ka: კოდეკი C-დან: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpenDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProgressDialog)
en: Dialog
ka: ფანჯარა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: A (Base):
ka: A (საბაზისო):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Output (Optional):
ka: გამოტანა (არასავალდებულო):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFile)
en: File...
ka: ფაილი...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, swapCopy)
en: Swap/Copy Names...
ka: სახელების მიმოცვლა/ასლი...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: C (Optional):
ka: C (არასავალდებულო):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFolder)
en: Folder...
ka: საქაღალდე...

[ctx: No text styling]
en: none
ka: არა

[ctx: Font sample display, %1 = family, %2 = style, %3 = size]
en: Font: %1, %2, %3
    
    Example:
ka: ფონტი: %1, %2, %3
    
    მაგალითი:

[ctx: Tool Tip]
en: Change this if non-ASCII characters are not displayed correctly.
ka: შეცვალეთ, თუ არა-ACII სიმბოლოები არასწორად ჩანს.

en: Configure
ka: მორგება

en: Font
ka: შრიფტი

en: Editor & Diff Output Font
ka: რედაქტორის და სხვაობის გამოტანის ფონტი

en: Application font
ka: აპლიკაციის ფონტი

en: File view font
ka: ფაილის ხედის ფონტი

[ctx: Title for color settings page]
en: Color
ka: ფერი

en: Colors Settings
ka: ფერის მორგება

en: Editor and Diff Views:
ka: რედაქტორის და სხვაობის ხედები:

en: Foreground color:
ka: წინა პლანის ფერი:

en: Background color:
ka: ფონის ფერი:

en: Diff background color:
ka: სხვაობის ფონის ფერი:

en: Color A:
ka: ფერი A:

en: Color B:
ka: ფერი B:

en: Color C:
ka: ფერი C:

en: Conflict color:
ka: კონფლიქტის ფერი:

en: Current range background color:
ka: ფონის ფერის მიმდინარე შუალედი:

en: Current range diff background color:
ka: სხვაობის ფონის ფერის მიმდინარე შუალედი:

en: Color for manually aligned difference ranges:
ka: ხელით გასწორებული განსხვავებული შუალედის ფერი:

en: Folder Comparison View:
ka: საქაღალდის შედარების ხედი:

en: Newest file color:
ka: უახლესი ფაილის ფერი:

en: Changing this color will only be effective when starting the next folder comparison.
ka: ამ ფერის შეცვლა, მხოლოდ, შემდეგი საქაღალდის შედარებისას მოხდება.

en: Oldest file color:
ka: უძველესი ფაილის ფერი:

en: Middle age file color:
ka: საშუალო ასაკის ფერი:

en: Color for missing files:
ka: ნაკლული ფაილების ფერი:

en: Editor
ka: რედაქტორი

en: Editor Behavior
ka: რედაქტორის ქცევა

en: Tab inserts spaces
ka: ტაბულაცია გამოტოვებას ჩასვამს

[ctx: Tool Tip]
en: On: Pressing tab generates the appropriate number of spaces.
    Off: A tab character will be inserted.
ka: ჩართ: tab-ის დაწოლა შესაბამისი რაოდენობის გამოტოვებას ჩასვამს.
    გამორთ: ჩაისმება ტაბულაციის სიმბოლო.

en: Tab size:
ka: ტაბულაციის ზომა:

en: Auto indentation
ka: ავტომატური სწორება

[ctx: Tool Tip]
en: On: The indentation of the previous line is used for a new line.
ka: ჩართ: ახალი ხაზისთვის წინა ხაზის შეწევა იქნება გამოყენებული.

en: Auto copy selection
ka: მონიშნულის ავტომატური კოპირება

[ctx: Tool Tip]
en: On: Any selection is immediately written to the clipboard.
    Off: You must explicitly copy e.g. via Ctrl-C.
ka: ჩართ: ნებისმიერი მონიშნული ბუფერში ავტომატურად იწერება.
    გამორთ: დაკოპირება, მხოლოდ, ხელით. მაგ: Ctrl-C.

[ctx: Automatically detected line ending]
en: Autodetect
ka: ავტოამოცნობა

[ctx: Tool Tip]
en: Sets the line endings for when an edited file is saved.
    DOS/Windows: CR+LF; UNIX: LF; with CR=0D, LF=0A
ka: აყენებს ხაზის ბოლოებს, როცა ჩასწორებული ფაილის შენახვა მოხდება.
    DOS/Windows: CR+LF, UNIX: LF. მნიშვნელობებია CR=0D, LF=0A

en: Diff Settings
ka: Diff -ის მორგება

en: Ignore numbers (treat as white space)
ka: რიცხვების გამოტოვება (გამოტოვებად აღქმა)

[ctx: Tool Tip]
en: Ignore number characters during line matching phase. (Similar to Ignore white space.)
    Might help to compare files with numeric data.
ka: ციფრის სიმბოლოების გამოტოვება დამთხვევებს ფაზაში (გამოტოვებების დაიგნორების მსგავსად.)
    შეიძლება, დაგეხმაროთ რიცხვითი მონაცემების შემცველი ფაილების შედარებისას.

en: Ignore C/C++ comments (treat as white space)
ka: C/C++ კომენტარების გამოტოვება (გამოტოვებად აღქმა)

[ctx: Tool Tip]
en: Treat C/C++ comments like white space.
ka: C/C++ კომენტარების გამოტოვებად აღქმა.

en: Ignore case (treat as white space)
ka: რეგისტრის გამოტოვება (გამოტოვებად აღქმა)

[ctx: Tool Tip]
en: Treat case differences like white space changes. ('a'<=>'A')
ka: რეგისტრის სხვაობების გამოტოვების სხვაობად აღქმა. ('a' <=> 'A')

en: Preprocessor command:
ka: პრეპროცესორის ბრძანება:

[ctx: Tool Tip]
en: User defined pre-processing. (See the docs for details.)
ka: მომხმარებლის მიერ აღწერილი პრეპროცესინგი. (დეტალებისთვის იხილეთ დოკუმენტაცია.)

en: Line-matching preprocessor command:
ka: ხაზის დამთხვევის პრეპროცესორის ბრძანება:

[ctx: Tool Tip]
en: This pre-processor is only used during line matching.
    (See the docs for details.)
ka: ეს პრეპროცესორი, მხოლოდ, ხაზის დამთხვევისას გამოიყენება.
    (დეტალებისთვის იხილეთ დოკუმენტაცია.)

en: Try hard (slower)
ka: კარგად ცდა (უფრო ნელია)

[ctx: Tool Tip]
en: Enables the --minimal option for the external diff.
    The analysis of big files will be much slower.
ka: ჩართვს --minimal პარამეტრს გარე diff-სთვის.
    დიდი ფაილების ანალიზისას ეს, ძალიან, ნელი იქნება.

en: Align B and C for 3 input files
ka: B-ის და C-ის სწორება 3 შეყვანის ფაილისთვის

[ctx: Tool Tip]
en: Try to align B and C when comparing or merging three input files.
    Not recommended for merging because merge might get more complicated.
    (Default is off.)
ka: B-ის და C-ის სწორების ცდა სამი შეყვანის ფაილის შედარების ან შერწყმისას.
    რეკომენდებული არაა შერწყმისთვის, რადგან პროცესი უფრო გართულდება.
    (ნაგულისხმევად გამორთულია.)

[ctx: Settings page]
en: Merge
ka: შერწყმა

en: Merge Settings
ka: შერწყმის მორგება

en: Auto advance delay (ms):
ka: ავტომატური წინასწარი დაყოვნება (მწმ):

[ctx: Tool Tip]
en: When in Auto-Advance mode the result of the current selection is shown 
    for the specified time, before jumping to the next conflict. Range: 0-2000 ms
ka: ავტომატურად წინასწარე რეჟმში მიმდინარე არჩევანის შედეგი მითითებული დროითაა ნაჩვენები,
    სანამ შემდეგ კონფლიქტზე გადავა. შუალედია 0-20000 მწმ

en: Show info dialogs
ka: საინფორმაციო ფანჯრების ჩვენება

[ctx: Tool Tip]
en: Show a dialog with information about the number of conflicts.
ka: კონფლიქტების რაოდენობის შემცველი ინფორმაციის დიალოგის ჩვენება.

en: White space 2-file merge default:
ka: გამოტოვებების ორფაილიანი შერწყმის ნაგულისხმევი:

en: Manual Choice
ka: ხელით არჩევა

[ctx: Tool Tip]
en: Allow the merge algorithm to automatically select an input for white-space-only changes.
ka: უფლებას მისცემს შერწყმის ალგორითმს, ავტომატურად აირჩიოს შეყვანა მხოლოდ-გამოტოვებების ცვლილებებისთვის.

en: White space 3-file merge default:
ka: გამოტოვებების სამფაილიანი შერწყმის ნაგულისხმევი:

en: Automatic Merge Regular Expression
ka: ავტომატური შერწყმის რეგულარული გამოსახულება

en: Auto merge regular expression:
ka: ავტოშერწყმის რეგულარული გამოსახულება:

en: Run regular expression auto merge on merge start
ka: შერწყმის დაწყებისას რეგულარული გამოსახულებით ავტოშერწყმის გაშვება

[ctx: Tool Tip]
en: Run the merge for auto merge regular expressions
    immediately when a merge starts.
ka: შერწყმის გაშვება ავტოშერწყმის რეგულარული გამოსახულებებისთვის
    მაშინვე, როცა შერწყმა დაიწყება.

en: Version Control History Merging
ka: ვერსიის კონტროლის ისტორიის შერწყმა

en: History start regular expression:
ka: ისტორიის დასაწყისის რეგულარული გამოსახულება:

en: History entry start regular expression:
ka: ისტორიის ჩანაწერის დასაწყისის რეგულარული გამოსახულება:

en: History merge sorting
ka: ისტორიის შერწყმის დალაგება

[ctx: Tool Tip]
en: Sort version control history by a key.
ka: ვერსიის კონტროლის ისტორიის დალაგება გასაღებით.

en: History entry start sort key order:
ka: ისტორიის ჩანაწერის დასაწყისის დალაგების გასაღების მიმდევრობა:

en: Merge version control history on merge start
ka: ვერსიის კონტროლის ისტორიის შერწყმა შერწყმის დაწყებისას

[ctx: Tool Tip]
en: Run version control history auto-merge on merge start.
ka: ვერსიის კონტროლის ავტოშერწყმის გაშვება შერწყმის გაშვებისას.

en: Max number of history entries:
ka: ისტორიის ჩანაწერების მაქსიმალური რაოდენობა:

[ctx: Tool Tip]
en: Cut off after specified number. Use -1 for infinite number of entries.
ka: ამოჭრა მითითებული რაოდენობის შემდეგ. გამოიყენეთ -1 ჩანაწერების უსასრულო რაოდენობისთვის.

en: Test your regular expressions
ka: გამოსცადეთ რეგულარული გამოსახულებები

en: Irrelevant merge command:
ka: შეუსაბამო შერწყმის ბრძანება:

[ctx: Tool Tip]
en: If specified this script is run after auto-merge
    when no other relevant changes were detected.
    Called with the parameters: filename1 filename2 filename3
ka: თუ მითითებულია, ეს სკრიპტი ავტოშერწყმის შემდეგ გაეშვება,
    როცა სხვა შესაბამისი ცვლილებები ნაპოვნი არ იქნება.
    გამოიძახება პარამეტრებით: ფაილისსახელი1 ფაილისსახელი2 ფაილისსახელი3

en: Auto save and quit on merge without conflicts
ka: ავტოშენახვა და გასვლა კონფლიქტებგარეშე შერწყმებისას

[ctx: Tool Tip]
en: If KDiff3 was started for a file-merge from the command line and all
    conflicts are solvable without user interaction then automatically save and quit.
    (Similar to command line option "--auto".)
ka: თუ KDiff3 გაეშვა ფაილების შერწყმისთვის ბრძანების სტრიქონიდან და
    ყველა კონფლიქტი გადაჭრადია მომხმარებლის ჩარევის გარეშე, ის ავტომატურად შეინახავს და გავა.
    (ბრძანების სტრიქონის პარამეტრის, "--auto" მსგავსად.)

[ctx: Tab title label]
en: Folder
ka: საქაღალდე

en: Recursive folders
ka: საქაღალდეების რეკურსია

[ctx: Tool Tip]
en: Whether to analyze subfolders or not.
ka: მოხდება თუ არა ქვესაქაღალდეების ანალიზი.

en: File pattern(s):
ka: ფაილის ნიმუშები:

[ctx: Tool Tip]
en: Pattern(s) of files to be analyzed. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
ka: გასაანალიზებელი ფაილის ნიმუშები.
    ვაიდკარდები: '*' და '?'
    რამდენიმე ნიმუშის მითითება გამყოფით ';' შეგიძლიათ

en: File-anti-pattern(s):
ka: ფაილის-ანტი-ნიმუშები:

[ctx: Tool Tip]
en: Pattern(s) of files to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
ka: ანალიზიდან ამოსაღები ფაილის ნიმუშები.
    ვაილდკარდები: '*' და '?'
    რამდენიმე ნიმუშის მითითება გამყოფით, ';' შეგიძლიათ

en: Folder-anti-pattern(s):
ka: საქაღალდის-ანტი-ნიმუშები:

[ctx: Tool Tip]
en: Pattern(s) of folders to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
ka: ანალიზიდან ამოსაღები საქაღალდის ნიმუშები.
    ვაილდკარდები: '*' და '?'
    რამდენიმე ნიმუშის მითითება გამყოფით, ';' შეგიძლიათ

en: Use Ignore File
ka: იგნორის ფაილის გამოყენება

[ctx: Tool Tip]
en: Extends the anti-pattern to anything that would be ignored by source control.
    Via local ignore files this can be folder-specific.
ka: გააფართოვებს ანტი-ნიმუშს ყველაფრით, რაც კოდის კონტროლის მიერ იქნებოდა გამოტოვებული.
    ლოკალური გამოტოვების ფაილები, შეიძლება, თითოეულ საქაღალდეს თავისი ჰქონდს.

en: Find hidden files and folders
ka: დამალული ფაილებისა და საქაღალდეების პოვნა

[ctx: Tool Tip]
en: Finds hidden files and folders.
ka: იპოვის დამალულ ფაილებსა და საქაღალდეებს.

en: Follow file links
ka: ფაილის ბმულებზე მიყოლა

[ctx: Tool Tip]
en: On: Compare the file the link points to.
    Off: Compare the links.
ka: ჩართ: ფაილების შედარება, რომელზეც ბმული მიუთითებს.
    გამორთ: ბმულების შედარება.

en: Follow folder links
ka: საქაღალდის ბმულებზე მიყოლა

[ctx: Tool Tip]
en: On: Compare the folder the link points to.
    Off: Compare the links.
ka: ჩართ: საქაღალდეების შედარება, რომელზეც ბმული მიუთითებს.
    გამორთ: ბმულების შედარება.

en: Case sensitive filename comparison
ka: რეგისტრზე დამოკიდებული ფაილის სახელების შედარება

[ctx: Tool Tip]
en: The folder comparison will compare files or folders when their names match.
    Set this option if the case of the names must match. (Default for Windows is off, otherwise on.)
ka: საქაღალდეების შედარება ფაილებისა და და საქაღალდეების სახელებს დამთხვევაზე შეადარებს.
    ჩართეთ ეს პარამეტრი იმ შემთხვევაში, თუ სახელის რეგისტრიც გნებავთ, ემთხვეოდეს. (ნაგულისხმევად Windows-ზე გამორთულია, სხვა ყველგან კი - ჩართული.)

en: Unfold all subfolders on load
ka: ყველა ქვესაქაღალდის ამოკეცვა ჩატვირთვისას

[ctx: Tool Tip]
en: On: Unfold all subfolders when starting a folder diff.
    Off: Leave subfolders folded.
ka: ჩართ: ყველა საქაღალდის ამოკეცვა საქაღალდის შედარების დაწყებისას.
    გამორთ. საქაღალდეების ჩაკეცილად დატოვება.

en: Skip folder status report
ka: საქაღალდის მდგომარეობის ანგარიშის გამოტოვება

[ctx: Tool Tip]
en: On: Do not show the Folder Comparison Status.
    Off: Show the status dialog on start.
ka: ჩართ: არ მაჩვენო საქაღალდის შედარების მდგომარეობა.
    გამორთ: მაჩვენე მდგომარეობის დიალოგი დაწყებისას.

en: File Comparison Mode
ka: ფაილის შედარების რეჟიმი

en: Binary comparison
ka: ბინარული შედარება

[ctx: Tool Tip]
en: Binary comparison of each file. (Default)
ka: თითოეული ფაილის ბინარული შედარება. (ნაგულისხმევი)

en: Full analysis
ka: სრული ანალიზი

[ctx: Tool Tip]
en: Do a full analysis and show statistics information in extra columns.
    (Slower than a binary comparison, much slower for binary files.)
ka: სრული ანალიზის ჩატარება და სტატისტიკის ინფორმაციის დამატებით სვეტებში ჩვენება.
    (უფრო ნელია, ვიდრე ბინარული შედარება და გაცილებით ნელია ბინარული ფაილებისთვის.)

en: Trust the size and modification date (unsafe)
ka: ზომისა და ცვლილების თარიღის ნდობა (სახიფათო)

[ctx: Tool Tip]
en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    Files with equal contents but different modification dates will appear as different.
    Useful for big folders or slow networks.
ka: ჩათვლა, რომ ფაილები ტოლია, თუ ცვლილების თარიღი და ფაილის სიგრძე ტოლია.
    ფაილები ერთი და იგივე შემცველობით, მაგრამ სხვადასხვა ცვლილების თარიღით სხვადასხვად გამოჩნდება.
    სასარგებლოა დიდი საქაღალდეებისთვის ან ნელი ქსელებისთვის.

en: Trust the size and date, but use binary comparison if date does not match (unsafe)
ka: ზომის და თარიღის ნდობა, მაგრამ ბინარული შედარება, თუ თარიღი არ ემთხვევა (სახიფათო)

[ctx: Tool Tip]
en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    If the dates are not equal but the sizes are, use binary comparison.
    Useful for big folders or slow networks.
ka: ჩათვლა, რომ ფაილები ტოლია, თუ ცვლილების თარიღი და ფაილის სიგრძე ტოლია.
    თუ თარიღები არ ემთხვევა, ზომები კი - კი, მოხდება ბინარული შედარება.
    სასარგებლოა დიდი საქაღალდეებისთვის და ნელი ქსელებისთვის.

en: Trust the size (unsafe)
ka: ზომის ნდობა (სახიფათო)

[ctx: Tool Tip]
en: Assume that files are equal if their file lengths are equal.
    Useful for big folders or slow networks when the date is modified during download.
ka: ჩათვლა, რომ ფაილები ტოლია, თუ მათი ფაილის სიგრძეები ემთხვევა.
    გამოგადგებათ დიდი საქაღალდეებისთვის ან ნელი ქსელებისთვის, როცა გადმოწერისას თარიღი იცვლება.

en: Synchronize folders
ka: საქაღალდეების სინქრონიზაცია

[ctx: Tool Tip]
en: Offers to store files in both folders so that
    both folders are the same afterwards.
    Works only when comparing two folders without specifying a destination.
ka: შემოგთავაზებთ, რომ ფაილები ორივე საქაღალდეში შეინახოთ,
    რის შემდეგაც საქაღალდეები ტოლი გახდება.
    მუშაობს, მხოლოდ, მაშინ, როცა ადარებთ ორ საქაღალდეს სამიზნის მითითების გარეშე.

en: White space differences considered equal
ka: გამოტოვებების სხვაობები აღქმულია, როგორც ტოლი

[ctx: Tool Tip]
en: If files differ only by white space consider them equal.
    This is only active when full analysis is chosen.
ka: თუ ფაილები განსხვავდება, მხოლოდ, გამოტოვებებით, მათი ტოლად ჩათვლა.
    ეს, მხოლოდ, მაშინაა აქტიური, როცა სრულ ანალიზს აირჩევთ.

en: Copy newer instead of merging (unsafe)
ka: უფრო ახლის კოპირება შერწყმის მაგიერ (სახიფათო)

[ctx: Tool Tip]
en: Do not look inside, just take the newer file.
    (Use this only if you know what you are doing!)
    Only effective when comparing two folders.
ka: არ ჩაიხედო შიგნით, უბრალოდ უფრო ახალი ფაილი აიღე.
    (გამოიყენეთ, მხოლოდ, მაშინ, თუ იცით, რას აკეთებთ!)
    მხოლოდ, ეფექტურია, როცა ორ საქაღალდეს ადარებთ.

en: Backup files (.orig)
ka: ფაილების მარქაფი (>orig)

[ctx: Tool Tip]
en: If a file would be saved over an old file, then the old file
    will be renamed with a '.orig' extension instead of being deleted.
ka: თუ ფაილი ძველ ფაილს თავზე უნდა გადაეწეროს,
    ძველი ფაილის სახელი შეიცვლება '.orig' გაფართოებით, წაშლის მაგიერ.

en: Regional Settings
ka: რეგიონის მორგება

en: Use the same encoding for everything:
ka: იგივე კოდირების გამოყენება ყველაფრისთვის:

[ctx: Tool Tip]
en: Enable this allows to change all encodings by changing the first only.
    Disable this if different individual settings are needed.
ka: ამის ჩართვა საშუალება გაძლევთ, ყველა კოდირება შეცვალოთ, მხოლოდ, პირველის შეცვლით.
    გამორთეთ, თუ გნებავთ, სხვადასხვა პარამეტრები იქნიოთ.

en: Note: Local Encoding is "%1"
ka: შენიშვნა: ლოკალური კოდირებაა "%1"

en: File Encoding for A:
ka: ფაილის კოდირება A-სთვის:

en: If enabled then encoding will be automaticly detected.
    If the file's encoding can not be found automaticly then the selected encoding will be used as fallback.
    (Unicode detection depends on the first bytes of a file.)
ka: თუ ჩართულია, კოდირებას ავტომატურად ამოვიცნობ.
    თუ ფაილის კოდირებას ავტომატურად ვერ ვიპოვი, ნაგულისხმევად არჩეული კოდირება იქნება გამოყენებული.
    (უნიკოდის ამოცნობა ფაილის პირველ ბაიტებაზეა დამოკიდებული.)

en: Auto Detect
ka: ავტოამოცნობა

en: File Encoding for B:
ka: ფაილის კოდირება B-სთვის:

en: File Encoding for C:
ka: ფაილის კოდირება C-სთვის:

en: File Encoding for Merge Output and Saving:
ka: ფაილის კოდირება გამოტანის შერწყმისა და შენახვისთვის:

en: Auto Select
ka: ავტომატური არჩევა

[ctx: Tool Tip]
en: If enabled then the encoding from the input files is used.
    In ambiguous cases a dialog will ask the user to choose the encoding for saving.
ka: თუ ჩართულია, გამოყენებული იქნება შეყვანის ფაილის კოდირება.
    გაურკვეველ შემთხვევებში ნაჩვენები იქნება დიალოგი, სადაც მომხმარებელს კოდირებას ვკითხავთ.

en: File Encoding for Preprocessor Files:
ka: ფაილის კოდირება პრეპროცესორის ფაილებისთვის:

en: Right To Left Language
ka: ენა მარჯვნიდან-მარცხნივ

[ctx: Tool Tip]
en: Some languages are read from right to left.
    This setting will change the viewer and editor accordingly.
ka: ზოგიერთი ენა მარჯვნიდან მარცხნივ იკითხება.
    ეს პარამეტრი დამთვალიერებელს და რედაქტორს შესაბამისად შეცვლის.

en: Integration
ka: ინტეგრაცია

en: Integration Settings
ka: ინტეგრაციის მორგება

en: Command line options to ignore:
ka: გამოსატოვებელი ბრძანების სტრიქონის პარამეტრები:

[ctx: Tool Tip]
en: List of command line options that should be ignored when KDiff3 is used by other tools.
    Several values can be specified if separated via ';'
    This will suppress the "Unknown option" error.
ka: ბრძანების სტრიქონის პარამეტრების სია, რომლებიც გამოტოვებული უნდა იყოს, როცა KDiff3-ს სხვა პროგრამა იყენებს.
    რამდენიმე მნიშვნელობის მითითება გამყოფად ';'-ის მითითებით შეგიძლიათ.
    ეს დაადუმებს 'უცნობი პარამეტრის' შეცდომას.

en: Quit also via Escape key
ka: გასვლა ღილაკით Escape

[ctx: Tool Tip]
en: Fast method to exit.
    For those who are used to using the Escape key.
ka: გასვლის სწრაფი მეტოდი.
    მათთვის, ვინც Escape ღილაკის გამოყენებასაა შეჩვეული.

en: This resets all options. Not only those of the current topic.
ka: ეს ჩამოყრის ყველა პარამეტრს და არა მხოლოდ მიმდინარე ჩანართში მყოფს.

en: PreprocessorCmd:
ka: პრეპროცესორისბრძნბ:

en: The following option(s) you selected might change data:
ka: შემდეგმა პარამეტრებმა, რომლებიც აირჩიეთ, შეიძლება, მონაცემები შეცვალოს:

en: 
    Most likely this is not wanted during a merge.
    Do you want to disable these settings or continue with these settings active?
ka: 
    როგორც ჩანს, ეს შერწყმის დროს არ გნებავთ.
    გნებავთ გამორთოთ ეს პარამეტრები, თუ გააგრძელებთ ისე, რომ ისინი აქტიური დარჩნენ?

en: Option Unsafe for Merging
ka: პარამეტრი სახიფათოა შერწყმისთვის

en: Use These Options During Merge
ka: ამ პარამეტრების გამოყენება შერწყმისას

en: Disable Unsafe Options
ka: სახიფათო პარამეტრების გამორთვა

[ctx: Status message]
en: Loading A: %1
ka: A-ის ჩატვირთვა: %1

[ctx: Status message]
en: Loading B: %1
ka: B-ის ჩატვირთვა: %1

[ctx: Status message]
en: Diff: A <-> B
ka: განსხვავება: A <-> B

[ctx: Status message]
en: Linediff: A <-> B
ka: ხაზის განსხვავება: A <-> B

[ctx: Status message]
en: Loading C: %1
ka: C-ის ჩატვირთვა: %1

[ctx: Status message]
en: Diff: A <-> C
ka: განსხვავება: A <-> C

[ctx: Status message]
en: Diff: B <-> C
ka: განსხვავება: B <-> C

[ctx: Status message]
en: Linediff: B <-> C
ka: ხაზის განსხვავება: B <-> C

[ctx: Status message]
en: Linediff: A <-> C
ka: ხაზის განსხვავება: A <-> C

[ctx: Error message]
en: Not enough memory to complete request.
ka: არასაკმარისი მეხსიერება მოთხოვნის დასასრულებლად.

en: An internal error occurred: %1
ka: აღმოჩენილია შიდა შეცდომა: %1

en: Too many lines in diff. Skipping file.
ka: სხვაობაში მეტისმეტად ბევრი ხაზია. ფაილი გამოტოვებულია.

en: All input files contain the same text, but are not binary equal.
ka: ყველა შეყვანილი ფაილი ერთი და იგივე ტექსტს შეიცავს, მაგრამ ბინარულად ტოლი არაა.

en: Files %1 and %2 have equal text, but are not binary equal.
ka: ფაილებს %1 და %2 ტოლი ტექსტი აქვთ, მაგრამ ბინარულად ტოლები არაა.

en: Some input files do not seem to be pure text files.
    Note that the KDiff3 merge was not meant for binary data.
    Continue at your own risk.
ka: ზოგიერთი შეყვანის ფაილი სუფთა ტექსტურ ფაილებს არ წააგავს.
    დაიმახსოვრეთ, რომ KDiff3 ბინარული მონაცემების შერწყმისთვის გათვალისწინებული არაა.
    გააგრძელეთ თქვენი პასუხსმგებლობის ქვეშ.

en: Some input characters could not be converted to valid unicode.
    You might be using the wrong codec. (e.g. UTF-8 for non UTF-8 files).
    Do not save the result if unsure. Continue at your own risk.
    Affected input files are in %1.
ka: ზოგიერთი შეყვანილი სიმბოლოს სწორ უნიკოდში გადაყვანა შეუძლებელია.
    შეიძლება, არასწორ კოდეკს იყენებთ (მაგ: UTF-8-ს არა-UTF-8 ფაილებზე).
    არ შეინახოთ შედეგი, თუ დარწმუნებული არ ბრძანდებით. გააგრძელეთ თქვენი პასუხისმგებლობის ქვეშ.
    შესაბამისი შეყვანის ფაილების მდებარეობაა %1.

en: Abort
ka: შეწყვეტა

en: Continue Merging
ka: შერწყმის გაგგრძელება

en: Opening files...
ka: ფაილების გახსნა...

en: Cutting selection...
ka: მონიშნულის ამოჭრა...

en: Copying selection to clipboard...
ka: მონიშნულის ბაფერში კოპირება...

en: Inserting clipboard contents...
ka: ბაფერის შემცველობის ჩასმა...

en: Go to Line
ka: ხაზზე გადასვლა

en: Word wrap (Cancel disables word wrap)
ka: სიტყვების გადატანა (გაუქმება გათიშავს გადატანას)

en: Calculating max width for horizontal scrollbar
ka: ჰორიზონტალური ჩოჩიის მაქსიმალური სიგანის გამოთვლა

en: Save && Continue
ka: შენახვა და გაგრძელება

en: Continue Without Saving
ka: შენახვის გარეშე გაგრძელება

en: Search complete.
ka: ძებნა დასრულდა.

en: Search Complete
ka: ძებნა დასრულდა

en: Nothing is selected in either diff input window.
ka: სხვაობის შეყვანის ფანჯრებში არჩეული არაფერია.

en: Error while adding manual diff range
ka: შეცდომა ხელით მითითებული სხვაობის შუალედის დამატებისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Cancel
ka: &შეწყვეტა

en: Swap %1<->%2
ka: მიმოცვლა %1<->%2

en: Copy %1->Output
ka: კოპირება %1->გამოტანა

en: Swap %1<->Output
ka: მიმოცვლა %1<->გამოტანა

en: Configure...
ka: გამართვა...

en: Open Folder
ka: საქაღალდის გახსნა

en: Select Output File
ka: აირჩიეთ გამოტანის ფაილი

en: Search text:
ka: მოძებნე ტექსტი:

en: Case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

en: Search A
ka: A-ის ძებნა

en: Search B
ka: B-ის ძებნა

en: Search C
ka: C-ის ძებნა

en: Search output
ka: გამოტანაში ძებნა

en: &Search
ka: &ძებნა

en: Regular Expression Tester
ka: რეგულარული გამოსახულებების გამომცდელი

en: Example auto merge line:
ka: ავტოშერწყმული ხაზის მაგალითი:

[ctx: Tool Tip]
en: To test auto merge, copy a line as used in your files.
ka: ავტოშერწყმის გამოსაცდელად დააკოპირეთ ხაზი, როგორც ის თქვენს ფაილებში გამოიყენება.

en: Match result:
ka: დამთხვევის შედეგი:

en: Example history start line (with leading comment):
ka: მაგალითი ისტორიის დაწყების ხაზი (წინ კომენტარით):

[ctx: Tool Tip]
en: Copy a history start line as used in your files,
    including the leading comment.
ka: თქვენს ფაილებში გამოყენებული ისტორიის დაწყების ხაზის კოპირება
    მის წინა არსებული კომენტარის ჩათვლით.

en: History sort key order:
ka: ისტორიის დალაგების გასაღების მიმდევრობა:

en: Example history entry start line (without leading comment):
ka: მაგალითი ისტორიის დაწყების ხაზი (წინ კომენტარის გარეშე):

[ctx: Tool Tip]
en: Copy a history entry start line as used in your files,
    but omit the leading comment.
ka: თქვენს ფაილებში გამოყენებული ისტორიის დაწყების ხაზის კოპირება
    მის წინა არსებული კომენტარის გარეშე.

en: Sort key result:
ka: დალაგები გასაღების შედეგი:

en: Match success.
ka: დამთხვევა წარმატებულია.

en: Match failed.
ka: დამთხვევა ჩავარდა.

en: Opening and closing parentheses do not match in regular expression.
ka: რეგულარულ გამოსახულებაში გახსნის და დახურვის ფრჩხილების რაოდენობა ერთმანეთს არ ემთხვევა.

en: Writing clipboard data to temp file failed.
ka: ბუფერის მონაცემების დროებით ფაილში შენახვა ჩავარდა.

en: From Clipboard
ka: გაცვლის ბუფერიდან

en: %1 is not a normal file.
ka: %1 ნორმალური ფაილი არაა.

[ctx: Error message. %1 = filepath]
en: File %1 too large to process. Skipping.
ka: გამოტოვებულია ფაილი, რომელიც მეტისმეტად დიდია: %1.

en:     Temp file is: %1
ka:     დროებითი ფაილია: %1

en: Preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The preprocessing command will be disabled now.
ka: შეიძლება, პრეპროცესინგი ჩავარდა. შეამოწმეთ ბრძანება:
    
      %1
    
    პრეპროცესინგის ბრძანება ახლა გაითიშება.

en: The line-matching-preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The line-matching-preprocessing command will be disabled now.
ka: შეიძლება, ხაზის დამთხვევის პრეპროცესინგი ჩავარდა. შეამოწმეთ ეს ბრძანება:
    
       %1
    
    ხაზის დამთხვევის პრეპროცესინგის ბრძანება ახლა გაითიშება.

[ctx: Read error message. %1 = filepath]
en: Failed to read file: %1
ka: ფაილის წაკითხვის შეცდომა: %1

en: Opens documents for comparison...
ka: შესადარებელი დოკუმენტების გახსნა...

en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Saves the merge result. All conflicts must be solved!
ka: შეინახავს შერწყმის შედეგს. ყველა კონფლიქტი გადაწყვეტილი უნდა იყოს!

en: Saves the current document as...
ka: მიმდინარე დოკუმენტის შენახვა, როგორც...

en: Print the differences
ka: განსხვავებების დაბეჭდვა

en: Quits the application
ka: აპლიკაციიდან გასვლა

en: Undo last action.
ka: ბოლო ქმედების გაუქმება.

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
ka: მონიშნული სექციის ამოჭრა და ბაფერში მოთავსება

en: Copies the selected section to the clipboard
ka: მონიშნული სექციის ბაფერში კოპირება

en: Pastes the clipboard contents to current position
ka: ბაფერის შემცველობის მიმდინარე მდებარეობაზე ჩასმა

en: Select everything in current window
ka: ყველაფრის მონიშვნა მიმდინარე ფანჯარაში

en: Expecting space after closing quote.
ka: მოველოდი გამოტოვებას დამხურავი ბრჭყალის შემდეგ.

en: Unmatched quote.
ka: ბრჭყალების რაოდენობა არ ემთხვევა.

en: Unexpected quote character within argument.
ka: მოულოდნელი ციტატის სიმბოლო არგუმენტის შიგნით.

en: No program specified.
ka: პროგრამა მითითებული არაა.
