kdiff3 - en to nb translation catalogue (329 entries)

en: Getting file status: %1
nb: Henter filstatus: %1

en: Out of memory
nb: Slapp opp for minne

en: Creating symbolic link: %1 -> %2
nb: Oppretter symbolsk lenke: %1 → %2

en: Renaming file: %1 -> %2
nb: Endrer navn på fil: %1 → %2

en: Copying file: %1 -> %2
nb: Kopierer fil: %1 → %2

en: Listing directory: %1
nb: Lister mappe: %1

en: Data loss error:
    If it is reproducible please contact the author.
nb: Datatap-feil:
    Hvis det kan gjenskapes, vennligst kontakt forfatteren.

en: Severe Internal Error
nb: Alvorlig intern feil

en: Encoding:
nb: Tegnkoding:

en: Line end style:
nb: Linjeavslutning:

en: Top line
nb: Øverste linje

en: End
nb: Slutt

en: This affects all merge operations.
nb: Dette påvirker alle flettehandlinger.

en: Changing All Merge Operations
nb: Endre alle flette-handlinger

en: This operation is currently not possible.
nb: Denne handlinga er ikke mulig nå.

en: Operation Not Possible
nb: Handling ikke mulig

en: Merge Error
nb: Flettefeil

en: Unknown merge operation. (This must never happen!)
nb: Ukjent flettehandling. (Dette må aldri skje!)

en: Unknown merge operation.
nb: Ukjent flettehandling.

en: The merge is about to begin.
    
    Choose "Do it" if you have read the instructions and know what you are doing.
    Choosing "Simulate it" will tell you what would happen.
    
    Be aware that this program still has beta status and there is NO WARRANTY whatsoever! Make backups of your vital data!
nb: Flettingen skal til å starte.
    
    Velg «Gjør det» hvis du har lest instruksjonene og vet hva du gjør.
    Velg «Simuler det» for å se hva som vil skje.
    
    Vær oppmerksom på at dette programmet er i beta-status og det er OVERHODET INGEN GARANTI! Ta sikkerhetskopi av vitale data!

en: The modification dates of the file are equal but the files are not. Select what to do.
nb: Filene er ulike men har samme dato for siste endring. Velg hva som skal gjøres.

en: There was an error in the last step.
    Do you want to continue with the item that caused the error or do you want to skip this item?
nb: Det var en feil i siste steg.
    Vil du fortsette med elementet som ga feil, eller hoppe over det?

en: Merge operation complete.
nb: Flettehandling fullført.

en: Merge Complete
nb: Fletting fullført

en: Simulated merge complete: Check if you agree with the proposed operations.
nb: Simulert fletting fullført. Se etter om du er enig i de foreslåtte handlingene.

en: Error: While deleting %1: Creating backup failed.
nb: Feil: Under sletting av %1: oppretting av sikkerhetskopi mislyktes.

en: delete( %1 )
nb: slett ( %1 )

en: Error: rmdir( %1 ) operation failed.
nb: Feil: rmdir( %1 ) mislyktes.

en: Error: delete operation failed.
nb: Feil: sletting mislyktes.

en: manual merge( %1, %2, %3 -> %4)
nb: manuell fletting( %1, %2, %3 → %4)

en:      Note: After a manual merge the user should continue by pressing F7.
nb:      Merk: Etter en manuell fletting bør brukeren fortsette ved å trykke F7.

en: Error: copy( %1 -> %2 ) failed.Deleting existing destination failed.
nb: Feil: kopiering (%1 → %2) mislyktes. Eksisterende mål kunne ikke slettes.

en: copyLink( %1 -> %2 )
nb: copyLink( %1 → %2 )

en: Error: copyLink failed: Remote links are not yet supported.
nb: Feil: copyLink mislyktes. Det er ikke støtte for nettverkslenker ennå.

en: Error: copyLink failed.
nb: Feil: copyLink mislyktes.

en: copy( %1 -> %2 )
nb: kopier(%1 → %2 )

en: Error during rename( %1 -> %2 ): Cannot delete existing destination.
nb: Feil under navneendring( %1 → %2 ): Kan ikke slette eksisterende mål.

en: rename( %1 -> %2 )
nb: endre navn ( %1 → %2 )

en: Error: Rename failed.
nb: Feil: navneendring mislyktes.

en: Error during makeDir of %1. Cannot delete existing file.
nb: Feil ved oppretting av mappe %1. Kan ikke slette eksisterende fil.

en: makeDir( %1 )
nb: Lag mappe( %1 )

en: Dest
nb: Mål

en: A (Dest):
nb: A (mål):

en: A (Base):
nb: A (basis):

en: B (Dest):
nb: B (mål):

en: C (Dest):
nb: C (mål) :

en: Dest:
nb: Mål:

en: Run Operation for Current Item
nb: Kjør handling for gjeldende element

en: Compare Selected File
nb: Sammenlikne valgt fil

en: Merge Current File
nb: Flett gjeldende fil

en: Merge
    File
nb: Flett
    Fil

en: Rescan
nb: Les på nytt

note: i18n("Save Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSaveMergeState, ac, "dir_save_merge_state"); i18n("Load Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotLoadMergeState, ac, "dir_load_merge_state");
en: Choose A for All Items
nb: Velg A for alle elementer

en: Choose B for All Items
nb: Velg B for alle elementer

en: Choose C for All Items
nb: Velg C for alle elementer

en: Auto-Choose Operation for All Items
nb: Auto-velg handling for alle elementer

en: No Operation for All Items
nb: Ingen handling for alle elementer

note: i18n("Synchronize Directories"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSynchronizeDirectories, ac, "dir_synchronize_directories"); d->m_pDirChooseNewerFiles = GuiUtils::createAction< KToggleAction >(i18n("Copy Newer Files Instead of Merging"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotChooseNewerFiles, ac, 
en: Show Identical Files
nb: Vis identiske filer

en: Identical
    Files
nb: Identiske
    filer

en: Show Different Files
nb: Vis forskjellige filer

en: Show Files only in A
nb: Vis filer bare i A

en: Files
    only in A
nb: Filer 
    bare i A

en: Show Files only in B
nb: Vis filer bare i B

en: Files
    only in B
nb: Filer 
    bare i B

en: Show Files only in C
nb: Vis filer bare i C

en: Files
    only in C
nb: Filer 
    bare i C

en: Compare Explicitly Selected Files
nb: Sammenlikne uttrykkelig valgte filer

en: Merge Explicitly Selected Files
nb: Flett uttrykkelig valgte filer

en: Do Nothing
nb: Ikke gjør noe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCheckBox)
en: Merge
nb: Flett sammen

en: Delete (if exists)
nb: Slett (hvis det finnes)

en: Copy A to B
nb: Kopier A til B

en: Copy B to A
nb: Kopier B til A

en: Delete A
nb: Slett A

en: Delete B
nb: Slett B

en: Delete A && B
nb: Slett A && B

en: Merge to A
nb: Flett til A

en: Merge to B
nb: Flett til B

en: Merge to A && B
nb: Flett til A && B

en: Creating temp copy of %1 failed.
nb: Klarte ikke opprette midlertidig kopi av %1.

en: Current Configuration:
nb: Gjeldende oppsett:

en: Config Option Error:
nb: Feil i oppsett:

en: Option --auto used, but no output file specified.
nb: --auto brukt, men ingen utdatafil er oppgitt.

en: Saving failed.
nb: Lagring mislyktes.

en: Opening of these files failed:
nb: Klarte ikke åpne disse filene:

en: File open error
nb: Feil ved filåpning

en: Enables/disables the statusbar
nb: Slår statuslinja av/på

en: Configure KDiff3...
nb: Sett opp KDiff3 …

en: Search for a string
nb: Søk etter en streng

en: Search again for the string
nb: Søk igjen etter strengen

en: Go to Current Delta
nb: Gå til gjeldende Delta

en: Current
    Delta
nb: Gjeldende
    Delta

en: Go to First Delta
nb: Gå til første Delta

en: First
    Delta
nb: Første
    Delta

en: Go to Last Delta
nb: Gå til siste Delta

en: Last
    Delta
nb: Siste
    Delta

en: Go to Previous Delta
nb: Gå til forrige Delta

en: Prev
    Delta
nb: Forrige
    Delta

en: Go to Next Delta
nb: Gå til neste Delta

en: Next
    Delta
nb: Neste
    Delta

en: Go to Previous Conflict
nb: Gå til forrige konflikt

en: Prev
    Conflict
nb: Forrige
    lonflikt

en: Go to Next Conflict
nb: Gå til neste konflikt

en: Next
    Conflict
nb: Neste
    konflikt

en: Go to Previous Unsolved Conflict
nb: Gå til forrige uløste konflikt

en: Prev
    Unsolved
nb: Forrige
    uløste

en: Go to Next Unsolved Conflict
nb: Gå til neste uløste konflikt

en: Next
    Unsolved
nb: Neste
    uløste

en: Show White Space
nb: Vis tomrom

en: Show Line Numbers
nb: Vis linjenumre

en: Automatically Solve Simple Conflicts
nb: Løs enkle konflikter automatisk

en: Set Deltas to Conflicts
nb: Sett deltaer til konflikter

en: Run Regular Expression Auto Merge
nb: Kjør autofletting med regulære uttrykk

en: Automatically Solve History Conflicts
nb: Løs opp historiekonflikter automatisk

en: Split Diff At Selection
nb: Splitt differansen ved utvalget

en: Join Selected Diffs
nb: Slå sammen valgte differ

en: Show Window A
nb: Vis vindu A

en: Show Window B
nb: Vis vindu B

en: Show Window C
nb: Vis vindu C

en: Normal Overview
nb: Normal oversikt

en: A vs. B Overview
nb: Oversikt A mot B

en: A vs. C Overview
nb: Oversikt A mot C

en: B vs. C Overview
nb: Oversikt B mot C

en: Word Wrap Diff Windows
nb: Ordbryt i diff-vinduer

en: Add Manual Diff Alignment
nb: Legg til manuell diff-innretting

en: Clear All Manual Diff Alignments
nb: Tilbakestill all manuell diff-innretting

en: Focus Next Window
nb: Fokus på neste vindu

en: Focus Prev Window
nb: Fokus på forrige vindu

en: Toggle Split Orientation
nb: Bytt om splitt-orientering

en: Ready.
nb: Klar.

en: Save && Quit
nb: Lagre og avslutt

en: Quit Without Saving
nb: Avslutt uten lagring

en: Saving the merge result failed.
nb: Fletteresultatet kunne ikke lagres.

en: Saving file...
nb: Lagrer fil …

en: Saving file with a new filename...
nb: Lagrer fil med nytt filnavn …

en: Save As...
nb: Lagre som …

en: Printing not implemented.
nb: Utskrift er ikke implementert.

en: Printing...
nb: Skriver ut …

en: Printing completed.
nb: Utskrift fullført.

en: Printing aborted.
nb: Utskrift avbrutt.

en: Exiting...
nb: Avslutter …

en: Toggle the statusbar...
nb: Slå statuslinje av/på …

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_merge_menu)
en: Current Item Merge Operation
nb: Flettehandling på gjeldende element

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_sync_menu)
en: Current Item Sync Operation
nb: Synk-handling på gjeldende element

note: i18n: ectx: Menu (diff)
en: D&iffview
nb: D&iffvisning

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
nb: &Vindu

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Ignored. (User defined.)
nb: Ignorert. (Selvvalgt.)

en: Merge the input.
nb: Flett inn-data.

en: Explicit base file. For compatibility with certain tools.
nb: Uttrykkelig angitt basefil. For kompatibilitet med visse verktøy.

en: Output file. Implies -m. E.g.: -o newfile.txt
nb: Utdata-fil. Impliserer -m. F.eks: -o nyfil.txt

en: Output file, again. (For compatibility with certain tools.)
nb: Utdata-fil, igjen. (For kompatibilitet med visse verktøy).

en: No GUI if all conflicts are auto-solvable. (Needs -o file)
nb: Ingen GUI hvis alle konflikter kan auto-løses. (Trenger -o fil)

en: Visible name replacement for input file 1 (base).
nb: Synlig navnerstatning for inn-fil 1 (basis).

en: Visible name replacement for input file 2.
nb: Synlig navnerstatning for inn-fil 2.

en: Visible name replacement for input file 3.
nb: Synlig navnerstatning for inn-fil 3.

en: Alternative visible name replacement. Supply this once for every input.
nb: Alternativ synlig navnerstatning. Angi en gang for hver inngang.

en: Override a config setting. Use once for every setting. E.g.: --cs "AutoAdvance=1"
nb: Overstyr en innstilling. Bruk en gang for hver innstilling. F.eks.: --cs "AutoAdvance=1"

en: Show list of config settings and current values.
nb: Vis liste over oppsettsinnstillinger og gjeldende verdier.

en: Use a different config file.
nb: Bruk en annen oppsettsfil.

en: file1 to open (base, if not specified via --base)
nb: fil 1 som skal åpnes (basis, hvis ikke oppgitt via --base)

en: file2 to open
nb: fil 2 som skal åpnes

en: file3 to open
nb: fil 3 som skal åpnes

en: Mix of links and normal files.
nb: Blanding av lenker og normale filer.

en: Link:
nb: Lenke:

en: Size.
nb: Størrelse:

en: Date & Size:
nb: Dato og størrelse:

en: Choose A Everywhere
nb: Velg A overalt

en: Choose B Everywhere
nb: Velg B overalt

en: Choose C Everywhere
nb: Velg C overalt

en: Choose A for All Unsolved Conflicts
nb: Velg A for alle uløste konflikter

en: Choose B for All Unsolved Conflicts
nb: Velg B for alle uløste konflikter

en: Choose C for All Unsolved Conflicts
nb: Velg C for alle uløste konflikter

en: Choose A for All Unsolved Whitespace Conflicts
nb: Velg A for alle uløste tomromkonflikter

en: Choose B for All Unsolved Whitespace Conflicts
nb: Velg B for alle uløste tomromkonflikter

en: Choose C for All Unsolved Whitespace Conflicts
nb: Velg C for alle uløste tomromkonflikter

en: Number of remaining unsolved conflicts: %1 (of which %2 are whitespace)
nb: Antall uløste konflikter som gjenstår: %1 ( herav %2 tomrom )

en: The output has been modified.
    If you continue your changes will be lost.
nb: Utdata er blitt endret.
    Hvis du fortsetter mister du endringene dine.

en: All input files are binary equal.
nb: Alle inn-filer er binært like.

en: All input files contain the same text.
nb: Alle inn-filer inneholder samme tekst.

en: Files %1 and %2 are binary equal.
nb: Filene %1 og %2 er binært like.

en: Files %1 and %2 have equal text.
nb: Filer %1 og %2 har lik tekst.

en: Conflicts
nb: Konflikter

en: <No src line>
nb: <Ingen kildelinje>

en: <Merge Conflict (Whitespace only)>
nb: <Flettekonflikt (bare tomrom)>

en: <Merge Conflict>
nb: <Flettekonflikt>

en: 
    
    Creating backup failed. File not saved.
nb: 
    
    Det lyktes ikke å lage sikkerhetskopi. Fila er ikke lagret.

en: File Save Error
nb: Feil ved fillagring

en: Error while writing.
nb: Feil ved skriving.

en: Output:
nb: Utdata:

en: [Modified]
nb: [Endret]

en: Conflict
nb: Konflikt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: A (Base):
nb: A (Basis):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFile)
en: File...
nb: Fil …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: C (Optional):
nb: C (valgfri):

en: Configure
nb: Sett opp

en: Font
nb: Skrift

en: Editor & Diff Output Font
nb: Skrift for redigering og utdata

en: Colors Settings
nb: Fargeinnstillinger

en: Editor and Diff Views:
nb: Redigering og forskjellsvisning:

en: Foreground color:
nb: Forgrunnsfarge:

en: Background color:
nb: Bakgrunnsfarge:

en: Diff background color:
nb: Bakgrunnsfarge for forskjell:

en: Color A:
nb: Farge A:

en: Color B:
nb: Farge B:

en: Color C:
nb: Farge C:

en: Conflict color:
nb: Konfliktfarge:

en: Current range background color:
nb: Bakgrunnsfarge for gjeldende område:

en: Current range diff background color:
nb: Bakgrunnsfarge for gjeldende forskjellsområde:

en: Color for manually aligned difference ranges:
nb: Farge for manuelt innrettede forskjellsområder:

en: Newest file color:
nb: Farge for nyeste fil:

en: Oldest file color:
nb: Farge for eldste fil:

en: Middle age file color:
nb: Farge for filer med midlere alder:

en: Color for missing files:
nb: Farge for manglende filer:

en: Editor
nb: Redigerer

en: Editor Behavior
nb: Redigeringsoppsett

en: Tab inserts spaces
nb: TAB setter inn mellomrom

en: Tab size:
nb: TAB-størrelse:

en: Auto indentation
nb: Automatisk innrykk

en: Auto copy selection
nb: Autokopier utvalg

en: Diff Settings
nb: Innstillinger for Diff

en: Preprocessor command:
nb: Forarbeide-kommando:

en: Line-matching preprocessor command:
nb: Linjesøkende forarbeide, kommando:

en: Try hard (slower)
nb: Grundig (langsommere)

en: Align B and C for 3 input files
nb: Innrett B og C for 3 inn-filer

en: Merge Settings
nb: Innstillinger for fletting

en: Auto advance delay (ms):
nb: Forsinkelse for auto-avansering (ms):

en: Show info dialogs
nb: Vis informasjonsdialoger

en: White space 2-file merge default:
nb: Standard for 2-fils tomromsfletting:

en: Manual Choice
nb: Manuelt valg

en: White space 3-file merge default:
nb: Standard for 3-fils tomromsfletting:

en: Automatic Merge Regular Expression
nb: Automatisk fletting med regulært uttrykk

en: Auto merge regular expression:
nb: Regulært uttrykk for automatisk fletting:

en: Run regular expression auto merge on merge start
nb: Kjør autofletting med regulære uttrykk ved flettestart

en: Version Control History Merging
nb: Fletting av historien fra versjonskontroll

en: History start regular expression:
nb: Regulært uttrykk for start på historien:

en: History entry start regular expression:
nb: Regulært uttrykk for start på historieoppføring:

en: History merge sorting
nb: Flettesortering av historien

en: History entry start sort key order:
nb: Nøkkelrekkefølge for sortering av historiestart:

en: Merge version control history on merge start
nb: Flett versjonshistorien når flettingen begynner

en: Max number of history entries:
nb: Maks antall oppføringer i historien:

en: Test your regular expressions
nb: Test de regulære uttrykkene

en: Irrelevant merge command:
nb: Irrelevant flettekommando:

en: Auto save and quit on merge without conflicts
nb: Automatisk lagring og avslutting etter fletting uten konflikter

en: File pattern(s):
nb: Filmønster(e):

en: File-anti-pattern(s):
nb: Fil-antimønster(e):

en: Follow file links
nb: Følg fil-lenker

en: Case sensitive filename comparison
nb: Store/små bokstaver i filnavn

en: File Comparison Mode
nb: Hvordan filer sammenliknes

en: Binary comparison
nb: Binær sammenlikning

en: Full analysis
nb: Full analyse

en: Trust the size and modification date (unsafe)
nb: Stol på størrelsen og endringsdatoen (utrygt)

en: Trust the size and date, but use binary comparison if date does not match (unsafe)
nb: Stol på størrelse og dato, men bruk binær sammenlikning hvis datoen ikke stemmer (utrygt)

en: Trust the size (unsafe)
nb: Stol på størrelsen (utrygt)

en: White space differences considered equal
nb: Tomromsforskjeller betraktes som like

en: Copy newer instead of merging (unsafe)
nb: Kopier den nyeste i stedet for å flette (utrygt)

en: Backup files (.orig)
nb: Ta sikkerhetskopi av filer (.orig)

en: Regional Settings
nb: Regionale innstillinger

en: Use the same encoding for everything:
nb: Bruk samme koding for alt:

en: File Encoding for A:
nb: Filkoding for A :

en: File Encoding for B:
nb: Filkoding for B :

en: File Encoding for C:
nb: Filkoding for C :

en: File Encoding for Merge Output and Saving:
nb: Filkoding for flettet resultat og lagring:

en: Auto Select
nb: Autovalg

en: File Encoding for Preprocessor Files:
nb: Filkoding for forbehandlingsfiler:

en: Right To Left Language
nb: Høyre mot venstre-språk

en: Integration
nb: Integrasjon

en: Integration Settings
nb: Integrasjonsinnstillinger

en: Command line options to ignore:
nb: Kommandolinjeparametre som skal ignoreres:

en: Quit also via Escape key
nb: Avslutt også med Escape-tasten

en: This resets all options. Not only those of the current topic.
nb: Dette tilbakestiller alle valg, ikke bare dem i dette emnet.

en: PreprocessorCmd:
nb: Forbehandlingskommando :

en: The following option(s) you selected might change data:
nb: Følgende innstillinger som er valgt kan endre data:

en: 
    Most likely this is not wanted during a merge.
    Do you want to disable these settings or continue with these settings active?
nb: 
    Ved fletting er nok ikke dette ønsket.
    Vil du slå av disse innstillingene eller fortsette med dem slått på?

en: Option Unsafe for Merging
nb: Utrygg innstilling for fletting

en: Use These Options During Merge
nb: Bruk disse innstillingene under fletting

en: Disable Unsafe Options
nb: Slå av utrygge innstillinger

en: All input files contain the same text, but are not binary equal.
nb: Alle inn-filene inneholder samme tekst, men er ikke binært like.

en: Files %1 and %2 have equal text, but are not binary equal.
nb: Filene %1 og %2 har lik tekst, men er ikke binært like.

en: Abort
nb: Avbryt

en: Continue Merging
nb: Fortsett fletting

en: Opening files...
nb: Åpner filer …

en: Cutting selection...
nb: Klipper ut utvalget …

en: Copying selection to clipboard...
nb: Kopierer utvalg til utklippstavla …

en: Inserting clipboard contents...
nb: Setter inn fra utklippstavla …

en: Save && Continue
nb: Lagre og fortsett

en: Continue Without Saving
nb: Fortsett uten lagring

en: Search complete.
nb: Søk fullført.

en: Search Complete
nb: Søk fullført

en: Nothing is selected in either diff input window.
nb: Ingenting er valgt i noe av inndata-vinduene.

en: Error while adding manual diff range
nb: Feil oppsto ved tillegg av manuelt diff-område

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: Swap %1<->%2
nb: Bytt om %1<->%2

en: Copy %1->Output
nb: Kopier %1->Utdata

en: Swap %1<->Output
nb: Bytt om  %1<->utdata

en: Configure...
nb: Sett opp …

en: Search text:
nb: Søketekst:

en: Case sensitive
nb: Skill mellom store og små bokstaver

en: Search A
nb: Søk i A

en: Search B
nb: Søk i B

en: Search C
nb: Søk i C

en: Search output
nb: Utdata fra søk

en: &Search
nb: &Søk

en: Regular Expression Tester
nb: Prøv ut regulært uttrykk

en: Example auto merge line:
nb: Eksempel på autoflette-linje:

en: Match result:
nb: Resultat av søk:

en: Example history start line (with leading comment):
nb: Eksempel på startlinje for historie (med innledende kommentar):

en: History sort key order:
nb: Sorteringsrekkefølge for historienøkler:

en: Example history entry start line (without leading comment):
nb: Eksempel på startlinje for historieoppføring (uten innledende kommentar):

en: Sort key result:
nb: Resulterende sorteringsnøkler:

en: Match success.
nb: Tilslag.

en: Match failed.
nb: Ikke tilslag.

en: Opening and closing parentheses do not match in regular expression.
nb: Begynn- og sluttparenteser stemmer ikke overens i regulært uttrykk.

en: Writing clipboard data to temp file failed.
nb: Klarte ikke å skrive fra utklippstavla til midlertidig fil.

en: From Clipboard
nb: Fra utklippstavla

en: Preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The preprocessing command will be disabled now.
nb: Forarbeidet muligens mislykket. Se denne kommandoen:
    
      %1
    
    Kommandoen for forarbeide blir nå slått av.

en: The line-matching-preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The line-matching-preprocessing command will be disabled now.
nb: Forarbeidet med å samordne linjer muligens mislykket. Se denne kommandoen:
    
      %1
    
    Forarbeide-kommandoen for linjesamordning blir nå slått av.

en: Opens documents for comparison...
nb: Åpner dokumentere for sammenlikning …

en: Reload
nb: Last på nytt

en: Saves the merge result. All conflicts must be solved!
nb: Lagrer fletteresultatet. Alle konflikter må løses!

en: Saves the current document as...
nb: Lagrer gjeldende dokument som …

en: Print the differences
nb: Skriv ut forskjellene

en: Quits the application
nb: Avslutter programmet

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
nb: Klipper ut det markerte og legger det på utklippstavla

en: Copies the selected section to the clipboard
nb: Kopierer det markerte til utklippstavla

en: Pastes the clipboard contents to current position
nb: Limer inn innhold fra utklippstavla til gjeldende posisjon

en: Select everything in current window
nb: Velg alt i gjeldende vindu

en: No program specified.
nb: Ikke noe program oppgitt.
