KDE 4 - en to nn translation catalogue (49 entries)

en: Out of memory
nn: Ikkje nok minne

en: Creating symbolic link: %1 -> %2
nn: Lagar symbolsk lenkje: %1 → %2

en: Renaming file: %1 -> %2
nn: Endrar namn på fil: %1 → %2

en: Copying file: %1 -> %2
nn: Kopierer fil: %1 → %2

en: Listing directory: %1
nn: Hentar mappeinnhald: %1

en: Severe Internal Error
nn: Kritisk intern feil

en: File %1: Line %2
nn: Fil %1: Linje %2

en: File %1: Line not available
nn: Fil %1: Linja er ikkje tilgjengeleg

en: Encoding:
nn: Teiknkoding:

en: Line end style:
nn: Linjeskift-stil:

en: A (Base)
nn: A (base)

en: Encoding: %1
nn: Teiknkoding: %1

en: Line end style: %1
nn: Linjeskift-stil: %1

en: Top line
nn: Øvste linje

en: Open File
nn: Opna fil

en: Unicode, 8 bit
nn: Unicode, 8-bit

en: Other
nn: Anna

en: Dest
nn: Mål

en: A (Dest):
nn: A (mål):

en: A (Base):
nn: A (base):

en: B (Dest):
nn: B (mål):

en: C (Dest):
nn: C (mål):

en: Dest:
nn: Mål:

en: Compare Selected File
nn: Samanlikna vald fil

en: Merge Current File
nn: Flett gjeldande fil

en: Merge
    File
nn: Flett
    Fil

en: Rescan
nn: Skann på nytt

en: Do Nothing
nn: Ikkje gjer noko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCheckBox)
en: Merge
nn: Flett

en: Delete (if exists)
nn: Slett (viss det finst)

en: Copy A to B
nn: Kopier A til B

en: Copy B to A
nn: Kopier B til A

en: Delete A
nn: Slett A

en: Delete B
nn: Slett B

en: Delete A && B
nn: Slett A og B

en: Merge to A
nn: Flett til A

en: Merge to B
nn: Flett til B

en: Merge to A && B
nn: Flett til A og B

en: Current Configuration:
nn: Gjeldande oppsett:

en: Reload
nn: Last om att

en: Quits the application
nn: Avsluttar programmet

en: Configure KDiff3...
nn: Sett opp KDiff3 …

en: Go to Current Delta
nn: Gå til gjeldande delta

en: Current
    Delta
nn: Gjeldande
    delta

en: Go to First Delta
nn: Gå til første delta

en: First
    Delta
nn: Første
    delta

en: Go to Last Delta
nn: Gå til siste delta

en: Last
    Delta
nn: Siste
    delta

en: Continue Merging
nn: Hald fram fletting
