kdiff3 - en to pl translation catalogue (21 entries)

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare with %1
pl: Porównaj z %1

[ctx: Contexualmenu option]
en: Merge with %1
pl: Scal z %1

[ctx: Contexualmenu option]
en: 3-way merge with base
pl: Trójstronne scalenie z podstawą

[ctx: Contexualmenu option]
en: Save '%1' for later
pl: Zapisz '%1' na później

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare with ...
pl: Porównaj z ...

[ctx: Contexualmenu option]
en: Clear list
pl: Wyczyść listę

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare
pl: Porównaj

[ctx: Contexualmenu option]
en: 3 way comparison
pl: Trójstronne porównanie

[ctx: Contexualmenu option]
en: About Diff-Ext ...
pl: O Diff-Ext ...

en: This software is distributable under the BSD-2-Clause license.
pl: To oprogramowanie jest rozpowszechniane na licencji BSD-2-Clause.

en: Some extensions for KDiff3 (c) 2006-2013 by Joachim Eibl.
pl: Niektóre z rozszerzeń dla KDiff3 (c) 2006-2013 autorstwa Joachim Eibl.

en: Ported to Qt5/Kf5 by Michael Reeves
pl: Przenosiny na Qt5/Kf5 dzięki Michael Reeves

en: Homepage for Diff-Ext: http://diff-ext.sourceforge.net
pl: Strona domowa dla Diff-Ext: http://diff-ext.sourceforge.net

en: About Diff-Ext for KDiff3 (64 Bit)
pl: O Diff-Ext dla KDiff3 (64 bity)

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare selected files
pl: Porównaj zaznaczone pliki

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare '%1' with '%2'
pl: Porównaj '%1' z '%2'

[ctx: Contexualmenu option]
en: Save '%1' for later operation
pl: Zapisz '%1' do późniejszego działania

en: Could not start KDiff3. Please rerun KDiff3 installation.
pl: Nie można uruchomić KDiff3. Wgraj KDiff3 ponownie.

en: Command
pl: Polecenie

en: CommandLine
pl: Wiersz poleceń

en: Diff-Ext For KDiff3
pl: Diff-Ext dla KDiff3
