kdiff3 - en to pl translation catalogue (582 entries)

en: Getting file status: %1
pl: Pobranie stanu pliku: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Reading file: %1
pl: Czytanie pliku: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Writing file: %1
pl: Zapisywanie pliku: %1

en: Out of memory
pl: Brak pamięci

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Making folder: %1
pl: Tworzenie katalogu: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Removing folder: %1
pl: Usuwanie katalogu: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Removing file: %1
pl: Usuwanie pliku: %1

en: Creating symbolic link: %1 -> %2
pl: Tworzenie dowiązania symbolicznego:%1 -> %2

en: Renaming file: %1 -> %2
pl: Zmiana nazwy pliku: %1 -> %2

en: Copying file: %1 -> %2
pl: Kopiowanie pliku: %1 -> %2

en: Reading folder: %1
pl: Czytanie katalogu: %1

en: Listing directory: %1
pl: Wyświetlenie zawartości katalogu: %1

en: Data loss error:
    If it is reproducible please contact the author.
pl: Błąd utraty danych:
    Jeśli jest powtarzalny, to skontaktuj się z autorem programu.

en: Severe Internal Error
pl: Poważny błąd wewnętrzny

en: File %1: Line %2
pl: Plik %1: Wiersz %2

en: File %1: Line not available
pl: Plik %1: Wiersz jest niedostępny

en: Encoding:
pl: Kodowanie:

en: Line end style:
pl: Wygląd końca wiersza:

en: A (Base)
pl: A (podstawa)

en: Encoding: %1
pl: Kodowanie: %1

en: Line end style: %1
pl: Wygląd końca wiersza: %1

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Top line
pl: Szczytowy wiersz

en: End
pl: Koniec

en: Open File
pl: Otwórz plik

en: Unicode, 8 bit
pl: Unikod, 8-bitowy

en: Other
pl: Inne

[ctx: Operation column message]
en: Copy A to B
pl: Skopiuj A do B

[ctx: Operation column message]
en: Copy B to A
pl: Skopiuj B do A

[ctx: Operation column message]
en: Delete A
pl: Usuń A

[ctx: Operation column message]
en: Delete B
pl: Usuń B

[ctx: Operation column message]
en: Delete A & B
pl: Usuń A i B

[ctx: Operation column message]
en: Merge to A
pl: Scal z A

[ctx: Operation column message]
en: Merge to B
pl: Scal z B

[ctx: Operation column message]
en: Merge to A & B
pl: Scal z A i B

[ctx: Operation column message]
en: Delete (if exists)
pl: Usuń (jeśli istnieje)

[ctx: Operation column message (Directory merge)]
en: Merge
pl: Scal

[ctx: Operation column message (File merge)]
en: Merge (manual)
pl: Scal (ręcznie)

[ctx: Operation column message]
en: Error: Conflicting File Types
pl: Błąd: Sprzeczne rodzaje plików

[ctx: Operation column message]
en: Error: Changed and Deleted
pl: Błąd: Zmieniony i usunięty

[ctx: Operation column message]
en: Error: Dates are equal but files are not.
pl: Błąd: Daty są takie same, ale pliki nie.

[ctx: Status column message]
en: Done
pl: Gotowe

[ctx: Status column message]
en: Error
pl: Błąd

[ctx: Status column message]
en: Skipped.
pl: Pominięto.

[ctx: Status column message]
en: Not saved.
pl: Niezapisane.

[ctx: Status column message]
en: In progress...
pl: W trakcie...

[ctx: Status column message]
en: To do.
pl: Do zrobienia.

[ctx: Column title]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: Column title]
en: Operation
pl: Działanie

[ctx: Column title]
en: Status
pl: Stan

[ctx: Column title]
en: Unsolved
pl: Nierozwiązane

[ctx: Column title]
en: Solved
pl: Rozwiązane

[ctx: Column title]
en: Nonwhite
pl: Niebiały

[ctx: Column title]
en: White
pl: Biały

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort the merge and rescan the folder?
pl: Obecnie wykonywane jest scalanie katalogów. Jesteś pewny że chcesz przerwać to działanie i ponownie przeszukać katalog?

[ctx: Error dialog caption]
en: Warning
pl: Ostrzeżenie

[ctx: Title for rescan button]
en: Rescan
pl: Przeszukaj ponownie

[ctx: Title for continue button]
en: Continue Merging
pl: Wznów scalanie

en: Opening of folders failed:
pl: Nie udało się otworzyć katalogów:

en: Folder A "%1" does not exist or is not a folder.
pl: Katalog A "%1" nie istnieje lub nie jest katalogiem.

en: Folder B "%1" does not exist or is not a folder.
pl: Katalog B "%1" nie istnieje lub nie jest katalogiem.

en: Folder C "%1" does not exist or is not a folder.
pl: Katalog C "%1" nie istnieje lub nie jest katalogiem.

en: Folder Opening Error
pl: Błąd otwierania katalogu

en: The destination folder must not be the same as A or B when three folders are merged.
    Check again before continuing.
pl: Docelowy katalog nie może być taki sam jak A lub B jeśli scalane są trzy katalogi.
    Sprawdź ponownie zanim będziesz kontynuować.

en: Parameter Warning
pl: Ostrzeżenie co do parametru

en: Scanning folders...
pl: Przeszukiwanie katalogów...

en: Reading Folder A
pl: Czytanie katalogu A

en: Reading Folder B
pl: Czytanie katalogu B

en: Reading Folder C
pl: Czytanie katalogu C

en: Some subfolders were not readable in
pl: Niektóre podkatalogi są nie do odczytu w

en: Check the permissions of the subfolders.
pl: Sprawdź uprawnienia do podkatalogów.

en: Ready.
pl: Gotowe.

en: Folder Comparison Status
    
    Number of subfolders: %1
    Number of equal files: %2
    Number of different files: %3
pl: Wynik porównywania katalogów
    
    Liczba podkatalogów: %1
    Liczba równych plików: %2
    Liczba różnych plików: %3

en: Number of manual merges: %1
pl: Liczba ręcznych scaleń: %1

en: This affects all merge operations.
pl: To wpłynie na wszystkie działania scalania.

en: Changing All Merge Operations
pl: Zmiana wszystkich działań scalania

en: Processing %1 / %2
    %3
pl: Przetwarzanie %1 / %2
    %3

en: Some files could not be processed.
pl: Niektórych plików nie można było przetworzyć.

en: Aborting due to too many errors.
pl: Przerwano ze względu na dużą liczbę błędów.

en: This operation is currently not possible.
pl: To działanie jest w tej chwili niemożliwe.

en: Operation Not Possible
pl: Działanie jest niemożliwe

en: An error occurred while copying.
pl: Wystąpił błąd podczas kopiowania.

en: Merge Error
pl: Błąd scalania

en: Unknown merge operation. (This must never happen!)
pl: Nieznane działanie scalania. (To się nigdy nie powinno wydarzyć!)

en: Unknown merge operation.
pl: Nieznane działanie scalania.

en: The merge is about to begin.
    
    Choose "Do it" if you have read the instructions and know what you are doing.
    Choosing "Simulate it" will tell you what would happen.
    
    Be aware that this program still has beta status and there is NO WARRANTY whatsoever! Make backups of your vital data!
pl: Rozpoczęcie działania scalania.
    
    Wybierz "Zrób to" jeśli czytałeś instrukcję i wiesz co robisz.
    Wybierz "Symuluj" otrzymasz informacje co otrzymasz
    
    Miej na uwadze że program nadal jest wersji beta i BRAK GWARANCJI co do wyników działania! Wykonaj kopie zapasowe swoich istotnych danych!

[ctx: Caption]
en: Starting Merge
pl: Rozpoczynanie scalania

[ctx: Button title to confirm merge]
en: Do It
pl: Wykonaj

[ctx: Button title to simulate merge]
en: Simulate It
pl: Symuluj

en: The highlighted item has a different type in the different folders. Select what to do.
pl: Podświetlony element jest innego rodzaju w innym katalogu. Wybierz co zrobić.

en: The modification dates of the file are equal but the files are not. Select what to do.
pl: Data zmiany plików jest taka sama ale pliki nie. Wybierz co zrobić.

en: The highlighted item was changed in one folder and deleted in the other. Select what to do.
pl: Podświetlony element uległ zmianie w jednym katalogu, a usunięty w innym. Wybierz co zrobić.

en: This operation is currently not possible because folder merge is currently running.
pl: To działanie jest obecnie niemożliwe do wykonania, bo trwa scalanie katalogów.

en: There was an error in the last step.
    Do you want to continue with the item that caused the error or do you want to skip this item?
pl: W ostatnim kroku wystąpił błąd.
    Chcesz kontynuować z elementem, który powoduje błąd, czy go pominąć?

[ctx: Caption for message dialog]
en: Continue merge after an error
pl: Kontynuuj scalanie po błędzie

[ctx: Continue button title]
en: Continue With Last Item
pl: Kontynuuj z ostatnim elementem

[ctx: Skip button title]
en: Skip Item
pl: Pomiń element

en: Merge operation complete.
pl: Działanie scalania zakończone.

en: Merge Complete
pl: Scalanie zakończone

en: Simulated merge complete: Check if you agree with the proposed operations.
pl: Symulacja scalania zakończona. Sprawdź czy zgadzasz się na zaproponowane działania.

en: An error occurred. Press OK to see detailed information.
pl: Wystąpił błąd. Naciśnij OK, aby zobaczyć szczegóły.

en: Error: While deleting %1: Creating backup failed.
pl: Błąd: Podczas usuwania %1: Tworzenie kopii zapasowej nie powiodło się.

en: delete folder recursively( %1 )
pl: usuń katalog rekursywnie( %1 )

en: delete( %1 )
pl: usuń( %1 )

en: Error: delete folder operation failed while trying to read the folder.
pl: Błąd: nie udało się usunąć katalogu podczas próby jego odczytu.

en: Error: rmdir( %1 ) operation failed.
pl: Błąd: rmdir( %1 ) działanie nieudane.

en: Error: delete operation failed.
pl: Błąd: Nieudane działanie usuwania.

en: manual merge( %1, %2, %3 -> %4)
pl: ręczne scalanie( %1, %2, %3 -> %4)

en:      Note: After a manual merge the user should continue by pressing F7.
pl:      Uwaga: Po ręcznym scalaniu użytkownik powinien kontynuować wciskając F7.

en: Error: copy( %1 -> %2 ) failed.Deleting existing destination failed.
pl: Błąd: Nieudane kopiowanie( %1 -> %2 ) .Nieudane kasowanie katalogu docelowego.

en: Error: copyLink failed: Remote links are not yet supported.
pl: Błąd: Nie udane copyLink, zdalne dowiązania nie są jeszcze obsługiwane.

en: Error: copyLink failed.
pl: Błąd: Nieudane copyLink.

en: copy( %1 -> %2 )
pl: kopiowanie( %1 -> %2 )

en: Error during rename( %1 -> %2 ): Cannot delete existing destination.
pl: Błąd w czasie zmiany nazwy( %1 -> %2 ): Nie można usunąć istniejącego miejsca docelowego.

en: rename( %1 -> %2 )
pl: zmiana nazwy( %1 -> %2 )

en: Error: Rename failed.
pl: Błąd: Nieudana zmiana nazwy.

en: Error during makeDir of %1. Cannot delete existing file.
pl: Błąd podczas makeDir %1. Nie można usunąć istniejącego pliku.

en: Error while creating folder.
pl: Błąd tworzenia katalogu.

en: Dest
pl: Docelowy

en: Folder
pl: Katalog

en: Type
pl: Rodzaj

en: Size
pl: Rozmiar

en: Attr
pl: Atrybuty

en: Last Modification
pl: Ostatnia zmiana

en: Link-Destination
pl: Dowiązanie do pliku

en: File
pl: Plik

en: -Link
pl: -Odsyłacz

en: not available
pl: niedostępny

en: A (Dest):
pl: A (docelowy):

en: A (Base):
pl: A (podstawa):

en: B (Dest):
pl: B (docelowy):

en: C (Dest):
pl: C (docelowy):

en: Dest:
pl: Docelowy:

note: i18n("Saving Directory Merge State ..."));
en: Save Folder Merge State As...
pl: Zapisz stan scalania katalogów jako...

en: Start/Continue Folder Merge
pl: Rozpocznij/Kontynuuj scalanie katalogów

en: Run Operation for Current Item
pl: Wykonaj działanie na bieżącym elemencie

en: Compare Selected File
pl: Porównaj zaznaczone pliki

en: Merge Current File
pl: Scal bieżący plik

en: Merge
    File
pl: Scal
    plik

en: Fold All Subfolders
pl: Zwiń wszystkie podkatalogi

en: Unfold All Subfolders
pl: Rozwiń wszystkie podkatalogi

en: Rescan
pl: Przeszukaj ponownie

note: i18n("Save Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSaveMergeState, ac, "dir_save_merge_state"); i18n("Load Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotLoadMergeState, ac, "dir_load_merge_state");
en: Choose A for All Items
pl: Wybierz A dla wszystkich elementów

en: Choose B for All Items
pl: Wybierz B dla wszystkich elementów

en: Choose C for All Items
pl: Wybierz C dla wszystkich elementów

en: Auto-Choose Operation for All Items
pl: Sam wybierz działanie dla wszystkich elementów

en: No Operation for All Items
pl: Brak działania dla wszystkich elementów

note: i18n("Synchronize Directories"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSynchronizeDirectories, ac, "dir_synchronize_directories"); d->m_pDirChooseNewerFiles = GuiUtils::createAction< KToggleAction >(i18n("Copy Newer Files Instead of Merging"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotChooseNewerFiles, ac, 
en: Show Identical Files
pl: Pokaż takie same pliki

en: Identical
    Files
pl: Takie same
    pliki

en: Show Different Files
pl: Pokaż różniące się pliki

en: Show Files only in A
pl: Pokaż pliki tylko w A

en: Files
    only in A
pl: Pliki
    tylko w A

en: Show Files only in B
pl: Pokaż pliki tylko w B

en: Files
    only in B
pl: Pliki
    tylko w B

en: Show Files only in C
pl: Pokaż pliki tylko w C

en: Files
    only in C
pl: Pliki
    tylko w C

en: Compare Explicitly Selected Files
pl: Porównaj bezpośrednio zaznaczone pliki

en: Merge Explicitly Selected Files
pl: Scal bezpośrednio zaznaczone pliki

en: Do Nothing
pl: Nic nie rób

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCheckBox)
en: Merge
pl: Scal

en: Delete (if exists)
pl: Usuń (jeśli istnieje)

en: Copy A to B
pl: Skopiuj A do B

en: Copy B to A
pl: Skopiuj B do A

en: Delete A
pl: Usuń A

en: Delete B
pl: Usuń B

en: Delete A && B
pl: Usuń A i B

en: Merge to A
pl: Scal z A

en: Merge to B
pl: Scal z B

en: Merge to A && B
pl: Scal z A i B

en: Unable to determine full url. No parent specified.
pl: Nie można określić pełnego adresu URL. Nie podano elementu nadrzędnego.

en: Failed to read file: %1
pl: Nie udało się odczytać pliku: %1

en: Creating temp copy of %1 failed.
pl: Tworzenie tymczasowej kopii %1 nieudane.

en: Opening %1 failed. %2
pl: Nie udało się otworzyć %1. %2

en: Error reading from %1. %2
pl: Błąd czytania z %1. %2

en: While trying to make a backup, deleting an older backup failed.
    Filename: %1
pl: Podczas tworzenia kopii zapasowej, nie udało się usunąć poprzedniej kopii zapasowej. 
    Nazwa pliku: %1

en: While trying to make a backup, renaming failed.
    Filenames: %1 -> %2
pl: Podczas tworzenia kopii zapasowej, nie udało się zmienić nazwy. 
    Nazwy plików: %1 -> %2

en: Current Configuration:
pl: Bieżące ustawienia:

en: Config Option Error:
pl: Błąd parametru ustawień:

en: Option --auto used, but no output file specified.
pl: Użyta została opcja --auto, ale nie określono pliku wyjściowego.

en: Directory merge
pl: Scalenie katalogu

en: Merge info
pl: Szczegóły scalania

en: Saving failed.
pl: Nieudany zapis.

en: Option --auto ignored for folder comparison.
pl: Pominięto opcję --auto przy porównywaniu katalogów.

en: Opening of these files failed:
pl: Nieudane otwarcie następujących plików:

en: File open error
pl: Błąd otwarcia pliku

en: Opens documents for comparison...
pl: Otwieranie dokumentów do porównania...

en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: Saves the merge result. All conflicts must be solved!
pl: Zapisuje wynik scalania. Należy rozwiązać wszystkie sprzeczności!

en: Saves the current document as...
pl: Zapisywanie bieżącego dokumentu jako...

en: Print the differences
pl: Drukowanie różnic

en: Quits the application
pl: Wyjście z programu

en: Undo last action.
pl: Cofnij ostatnie działanie.

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
pl: Wycina zaznaczony fragment i umieszcza go w schowku

en: Copies the selected section to the clipboard
pl: Kopiuje zaznaczony fragment do schowka

en: Pastes the clipboard contents to current position
pl: Wkleja zawartość schowka w bieżącym miejscu

en: Select everything in current window
pl: Zaznacza wszystko w bieżącym oknie

en: Search for a string
pl: Znajdź tekst

en: Search again for the string
pl: Szukaj ponownie tekstu

en: Enables/disables the statusbar
pl: Włącza/wyłącza pasek stanu

en: Configure KDiff3...
pl: Ustawienia KDiff3...

en: Go to Current Delta
pl: Przejdź do bieżącej różnicy

en: Current
    Delta
pl: Bieżąca
    różnica

en: Go to First Delta
pl: Przejdź do pierwszej różnicy

en: First
    Delta
pl: Pierwsza
    różnica

en: Go to Last Delta
pl: Przejdź do ostatniej różnicy

en: Last
    Delta
pl: Ostatnia
    różnica

en: (Skips white space differences when "Show White Space" is disabled.)
pl: (Pomija różnice w znakach odstępu gdy opcja "Pokaż znaki odstępu" jest wyłączona.)

en: (Does not skip white space differences even when "Show White Space" is disabled.)
pl: (Nie pomija różnic w znakach odstępu gdy opcja "Pokaż znaki odstępu" jest wyłączona)

en: Go to Previous Delta
pl: Przejdź do poprzedniej różnicy

en: Prev
    Delta
pl: Poprzednia
    różnica

en: Go to Next Delta
pl: Przejdź do następnej różnicy

en: Next
    Delta
pl: Następna
    różnica

en: Go to Previous Conflict
pl: Przejdź do poprzedniej sprzeczności

en: Prev
    Conflict
pl: Poprzedni
    sprzeczność

en: Go to Next Conflict
pl: Przejdź do następnej sprzeczności

en: Next
    Conflict
pl: Następny
    sprzeczność

en: Go to Previous Unsolved Conflict
pl: Przejdź do poprzedniej nierozwiązanej sprzeczności

en: Prev
    Unsolved
pl: Poprzedni
    nierozwiązany

en: Go to Next Unsolved Conflict
pl: Przejdź do następnej nierozwiązanej sprzeczności

en: Next
    Unsolved
pl: Następny
    nierozwiązany

[ctx: Title for menu item]
en: Go to Line
pl: Przejdź do wiersza

[ctx: Text used for toolbar button.]
en: Go
    Line
pl: Przejdź
    do wiersza

[ctx: Additional text intooltip]
en: .
     Goto specified line.
pl: .
     Przejdź do danego wiersza.

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From A
pl: Wybierz wiersz(e) z A

[ctx: Text used for select A toolbar button.]
en: Choose
    A
pl: Wybierz
    A

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From B
pl: Wybierz wiersz(e) z B

[ctx: Text used for select B when toolbar button.]
en: Choose
    B
pl: Wybierz
    B

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From C
pl: Wybierz wiersz(e) z C

[ctx: Text used for select C toolbar button.]
en: Choose
    C
pl: Wybierz
    C

[ctx: Title for menu item]
en: Automatically Go to Next Unsolved Conflict After Source Selection
pl: Sam przejdź do następnej nierozwiązanej sprzeczności po wybraniu źródła

[ctx: Auto goto next unsolced toolbar text.]
en: Auto
    Next
pl: Automat.
    następny

en: Show Space && Tabulator Characters
pl: Pokaż znaki odstępów i tabulację

[ctx: Show whitespace toolbar text.]
en: White
    Characters
pl: Białe
    znaki

en: Show White Space
pl: Pokaż białe znaki

[ctx: Show whitespace changes toolbar text.]
en: White
    Deltas
pl: Białe
    różnice

en: Show Line Numbers
pl: Pokaż numery wierszy

[ctx: Show line numbers toolbar text]
en: Line
    Numbers
pl: Numery
    wierszy

en: Automatically Solve Simple Conflicts
pl: Sam rozwiąż proste sprzeczności

en: Set Deltas to Conflicts
pl: Ustaw różnice na sprzecznościach

en: Run Regular Expression Auto Merge
pl: Rozpocznij scalanie wyrażeniem regularnym

en: Automatically Solve History Conflicts
pl: Sam rozwiąż sprzeczności historii

en: Split Diff At Selection
pl: Podziel różnice w zaznaczeniu

en: Join Selected Diffs
pl: Scal zaznaczone różnice

en: Show Window A
pl: Pokaż okno A

en: Show Window B
pl: Pokaż okno B

en: Show Window C
pl: Pokaz okno C

en: Normal Overview
pl: Normalne przeglądanie

en: A vs. B Overview
pl: Przeglądanie różnic między A i B

en: A vs. C Overview
pl: Przeglądanie różnic między A i C

en: B vs. C Overview
pl: Przeglądanie różnic między B i C

en: Word Wrap Diff Windows
pl: Zawijaj słowa w oknach różnic

en: Add Manual Diff Alignment
pl: Dodawaj ręczne wyrównanie różnic

en: Clear All Manual Diff Alignments
pl: Wyczyść wszystkie ręczne wyrównania różnic

en: Focus Next Window
pl: Uaktywnij następne okno

en: Focus Prev Window
pl: Uaktywnij poprzednie okno

en: Toggle Split Orientation
pl: Przełącz kierunek podziału okien

en: Folder && Text Split Screen View
pl: Widok dzielony katalogu i tekstu

en: Toggle Between Folder && Text View
pl: Przełącz pomiędzy widokiem katalogu i tekstu

en: The merge result has not been saved.
pl: Wynik scalania nie został zapisany.

en: Save && Quit
pl: Zapisz i wyjdź

en: Quit Without Saving
pl: Zakończ bez zapisywania

en: Saving the merge result failed.
pl: Nieudany zapis wyniku scalania.

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort?
pl: Trwa scalanie katalogów. Czy na pewno je przerwać?

en: Saving file...
pl: Zapisywanie pliku...

en: Saving file with a new filename...
pl: Zapisywanie pliku pod nową nazwą...

en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Printing not implemented.
pl: Drukowanie niezaimplementowane.

en: Printing...
pl: Drukowanie...

en: Printing page %1 of %2
pl: Drukowanie strony %1 z %2

en:  (Selection)
pl:  (Zaznaczenie)

en: Printing completed.
pl: Drukowanie zakończone.

en: Printing aborted.
pl: Drukowanie przerwane.

en: Exiting...
pl: Kończenie...

en: Toggle the statusbar...
pl: Przełącz pasek stanu...

en: KDiff3 Part
pl: Moduł KDiff3

en: A KPart to display SVG images
pl: Moduł do wyświetlania obrazów SVG

en: Could not find files for comparison.
pl: Nie można znaleźć plików do porównania.

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: Configure KDiff3
pl: Ustawienia KDiff3

en: Could not initialize the KDiff3 part.
    This usually happens due to an installation problem. Please read the README-file in the source package for details.
pl: Nie można zainicjować modułu KDiff3.
    Dzieje się tak zazwyczaj ze względu na problem instalacji. Proszę przeczytać plik README w pakiecie źródłowym po szczegóły.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (directory)
en: F&older
pl: Katal&og

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_merge_menu)
en: Current Item Merge Operation
pl: Działanie scalania dla bieżącego elementu

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_sync_menu)
en: Current Item Sync Operation
pl: Synchronizacja dla bieżącego elementu

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: M&ovement
pl: &Ruch

note: i18n: ectx: Menu (diff)
en: D&iffview
pl: Widok różn&icy

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: M&erge
pl: &Scalanie

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
pl: &Okno

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

en: Ignored. (User defined.)
pl: Pomijane. (Określone przez użytkownika.)

[ctx: Program version info.]
en:  (64 bit)
pl:  (64 bity)

[ctx: Program version info.]
en:  (32 bit)
pl:  (32 bity)

en: Tool for Comparison and Merge of Files and Folders
pl: Narzędzie do porównywania, a także scalania plików i katalogów

en: Merge the input.
pl: Scal pliki wejściowe.

en: Explicit base file. For compatibility with certain tools.
pl: Bezpośrednio podany plik odniesienia - w celu zgodności z niektórymi narzędziami.

en: Output file. Implies -m. E.g.: -o newfile.txt
pl: Plik wyjściowy. Implikuje opcję -m. Przykład: -o nowyplik.txt

en: Output file, again. (For compatibility with certain tools.)
pl: Plik wyjściowy, ponownie (w celu zapewnienia zgodności z niektórymi narzędziami)

en: No GUI if all conflicts are auto-solvable. (Needs -o file)
pl: Brak GUI jeśli wszystkie sprzeczności mogą być rozwiązane. (Wymaga pliku -o)

en: Ignore --auto and always show GUI.
pl: Pomiń --auto i zawsze pokazuj graficzny interfejs użytkownika.

en: Ignored.
pl: Pominięte.

en: Visible name replacement for input file 1 (base).
pl: Widoczna nazwa dla pliku 1 (podstawowego).

en: Visible name replacement for input file 2.
pl: Widoczna nazwa dla pliku 2.

en: Visible name replacement for input file 3.
pl: Widoczna nazwa dla pliku 3.

en: Alternative visible name replacement. Supply this once for every input.
pl: Alternatywna widoczna nazwa zastępcza. Proszę podać jedną dla każdego pliku wejściowego.

en: Override a config setting. Use once for every setting. E.g.: --cs "AutoAdvance=1"
pl: Nadpisz ustawienia. Użyj raz dla każdego ustawienia, np. --cs "AutoAdvance=1"

en: Show list of config settings and current values.
pl: Pokaż listę ustawień i bieżące wartości.

en: Use a different config file.
pl: Użyj innego pliku ustawień.

en: file1 to open (base, if not specified via --base)
pl: Otwórz plik 1 (podstawowy, jeśli nie określono poprzez --base)

en: file2 to open
pl: Otwórz plik 2

en: file3 to open
pl: Otwórz plik 3

en: See kdiff3 --help for supported options.
pl: Zobacz kdiff3 --help po obsługiwane opcje.

en: Unable to compare non-normal file with normal file.
pl: Nie można porównać niezwyczajnego pliku ze zwyczajnym.

en: Mix of links and normal files.
pl: Pomieszane dowiązania i normalne pliki.

en: Link:
pl: Dowiązanie:

en: Size.
pl: Rozmiar.

en: Date & Size:
pl: Data & Rozmiar:

en: Comparing file...
pl: Porównywanie pliku...

en: Choose A Everywhere
pl: Wybierz wszędzie A

en: Choose B Everywhere
pl: Wybierz wszędzie B

en: Choose C Everywhere
pl: Wybierz wszędzie C

en: Choose A for All Unsolved Conflicts
pl: Wybierz A dla wszystkich nierozwiązanych sprzeczności

en: Choose B for All Unsolved Conflicts
pl: Wybierz B dla wszystkich nierozwiązanych sprzeczności

en: Choose C for All Unsolved Conflicts
pl: Wybierz C dla wszystkich nierozwiązanych sprzeczności

en: Choose A for All Unsolved Whitespace Conflicts
pl: Wybierz A dla wszystkich nierozwiązanych sprzeczności białych znaków

en: Choose B for All Unsolved Whitespace Conflicts
pl: Wybierz B dla wszystkich nierozwiązanych sprzeczności białych znaków

en: Choose C for All Unsolved Whitespace Conflicts
pl: Wybierz C dla wszystkich nierozwiązanych sprzeczności białych znaków

en: Number of remaining unsolved conflicts: %1 (of which %2 are whitespace)
pl: Liczba pozostałych nierozwiązanych sprzeczności: %1 (z których %2 dotyczy znaków odstępu)

en: The output has been modified.
    If you continue your changes will be lost.
pl: Plik wyjściowy został zmieniony.
    Jeśli będziesz kontynuować zmiany zostaną utracone.

en: All input files are binary equal.
pl: Wszystkie pliki wejściowe są dwójkowo takie same.

en: All input files contain the same text.
pl: Wszystkie wejściowe pliki zawierając ten sam tekst.

en: Files %1 and %2 are binary equal.
pl: Pliki %1 i %2 są dwójkowo takie same.

en: Files %1 and %2 have equal text.
pl: Pliki %1 i %2 mają ten sam tekst.

en: Total number of conflicts: %1
    Number of automatically solved conflicts: %2
    Number of unsolved conflicts: %3
    %4
pl: Liczba sprzeczności: %1
    Liczba rozwiązanych sprzeczności: %2
    Liczba nierozwiązanych sprzeczności: %3
    %4

en: Conflicts
pl: Sprzeczności

en: <No src line>
pl: <Brak wiersza źr.>

en: <Merge Conflict (Whitespace only)>
pl: <Sprzeczność przy scalaniu (tylko białe znaki)>

en: <Merge Conflict>
pl: <Sprzeczność przy scalaniu>

en: Not all conflicts are solved yet.
    File not saved.
pl: Nie rozwiązano wszystkich sprzeczności.
    Plik nie został zapisany.

en: Conflicts Left
pl: Pozostałe sprzeczności

en: There is a line end style conflict. Please choose the line end style manually.
    File not saved.
pl: Wystąpiła sprzeczność wyglądu końca wiersza. Wybierz wygląd końca wiersza ręcznie.
    Plik nie został zapisany.

en: 
    
    Creating backup failed. File not saved.
pl: 
    
    Tworzenie pliku zapasowego nie powiodło się. Plik nie został zapisany.

en: File Save Error
pl: Błąd zapisu pliku

en: Error while writing.
pl: Błąd w czasie zapisu.

en: Output:
pl: Wyjście:

en: [Modified]
pl: [zmieniony]

en: Encoding for saving:
pl: Kodowanie dla zapisu:

en: Conflict
pl: Sprzeczność

en: Codec from A: %1
pl: Kodek z A: %1

en: Codec from B: %1
pl: Kodek z B: %1

en: Codec from C: %1
pl: Kodek z C: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpenDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProgressDialog)
en: Dialog
pl: Okno dialogowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: A (Base):
pl: A (podstawa):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Output (Optional):
pl: Wynik (opcjonalnie):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFile)
en: File...
pl: Plik...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, swapCopy)
en: Swap/Copy Names...
pl: Zamiana/Kopiowanie nazw...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: C (Optional):
pl: C (opcjonalnie):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFolder)
en: Folder...
pl: Katalog...

en: The quick brown fox jumps over the river
    but the little red hen escapes with a shiver.
    :-)
pl: Szybki brązowy lis przeskakuje rzekę
    lecz mały czerwony kogut ucieka cały się trzęsąc.
    :-)

[ctx: Button title]
en: Change Font
pl: Zmień czcionkę

[ctx: Font sample display, %1 = family, %2 = style, %3 = size]
en: Font: %1, %2, %3
    
    Example:
pl: Czcionka: %1, %2, %3
    
    Przykład:

en: Unicode
pl: Unikod

en: Change this if non-ASCII characters are not displayed correctly.
pl: Zmień to jeśli znaki nie-ascii są wyświetlane niepoprawnie.

en: Configure
pl: Ustawienia

en: Font
pl: Czcionka

en: Editor & Diff Output Font
pl: Czcionka edytora i różnicy

en: Application font
pl: Czcionka aplikacji

en: File view font
pl: Czcionka widoku pliku

[ctx: Title for color settings page]
en: Color
pl: Kolor

en: Colors Settings
pl: Ustawienia kolorów

en: Editor and Diff Views:
pl: Widoki edytora i różnic:

en: Foreground color:
pl: Kolor pierwszoplanowy:

en: Background color:
pl: Kolor tła:

en: Diff background color:
pl: Kolor tła dla różnic:

en: Color A:
pl: Kolor A:

en: Color B:
pl: Kolor B:

en: Color C:
pl: Kolor C:

en: Conflict color:
pl: Kolor dla sprzeczności:

en: Current range background color:
pl: Kolor tła zaznaczonego bloku:

en: Current range diff background color:
pl: Kolor tła różnic w bloku:

en: Color for manually aligned difference ranges:
pl: Kolor dla ręcznie wyrównanych zakresów różnic:

en: Folder Comparison View:
pl: Widok porównania katalogów:

en: Newest file color:
pl: Kolor najnowszego pliku:

en: Changing this color will only be effective when starting the next folder comparison.
pl: Zmiana tego koloru będzie nastąpi po rozpoczęciu następnego porównania katalogów.

en: Oldest file color:
pl: Kolor najstarszego pliku:

en: Middle age file color:
pl: Kolor dla plików w średnim wieku:

en: Color for missing files:
pl: Kolor brakujących plików:

en: Editor
pl: Edytor

en: Editor Behavior
pl: Zachowanie edytora

en: Tab inserts spaces
pl: Tab wstawia odstępy

en: On: Pressing tab generates the appropriate number of spaces.
    Off: A tab character will be inserted.
pl: Wł: Wciśnięcie tabulacji wstawi określoną liczbę odstępów.
    Wył: Zostanie wprowadzony znak tabulacji.

en: Tab size:
pl: Szerokość tabulacji:

en: Auto indentation
pl: Wcinaj tekst

en: On: The indentation of the previous line is used for a new line.
pl: Wł: Wcięcie poprzedniego wiersza będzie użyte w nowym wierszu.

en: Auto copy selection
pl: Skopiuj zaznaczenie do schowka

en: On: Any selection is immediately written to the clipboard.
    Off: You must explicitly copy e.g. via Ctrl-C.
pl: Wł: Jakiekolwiek zaznaczenie powoduje natychmiastowy zapis do schowka.
    Wył: Musisz jawnie skopiować np. poprzez Ctrl-C.

[ctx: Automatically detected line ending]
en: Autodetect
pl: Wykryj samoczynnie

en: Sets the line endings for when an edited file is saved.
    DOS/Windows: CR+LF; UNIX: LF; with CR=0D, LF=0A
pl: Ustawia wygląd końca wiersza, jaki będzie używany podczas zapisywania pliku
    DOS/Windows: CR+LF; Unix: LF; gdzie CR=0x0D; LF=0x0A

en: Diff
pl: Różnica

en: Diff Settings
pl: Ustawienia różnic

en: Ignore numbers (treat as white space)
pl: Pomijaj liczby (postępuj jak z białymi znakami)

en: Ignore number characters during line matching phase. (Similar to Ignore white space.)
    Might help to compare files with numeric data.
pl: Pomijaj liczby podczas sprawdzania (podobne do Pomijaj białe znaki)
    Może być pomocne przy porównywania plików z danymi liczbowymi.

en: Ignore C/C++ comments (treat as white space)
pl: Pomijaj komentarze C/C++ (postępuj jak z białymi znakami)

en: Treat C/C++ comments like white space.
pl: Traktuj komentarze C/C++ jako białe znaki.

en: Ignore case (treat as white space)
pl: Nie rozróżniaj wielkości liter (postępuj jak z białymi znakami)

en: Treat case differences like white space changes. ('a'<=>'A')
pl: Różnice wielkości liter traktuj jak zmiany znaków odstępu ("a"<=>"A")

en: Preprocessor command:
pl: Polecenie preprocesora:

en: User defined pre-processing. (See the docs for details.)
pl: Zdefiniowany przez użytkownika pre-proces. (Zobacz szczegóły w dokumentacji.)

en: Line-matching preprocessor command:
pl: Polecenie preprocesora do dopasowywania wierszy:

en: This pre-processor is only used during line matching.
    (See the docs for details.)
pl: Tego polecenia można użyć tylko z wiersza poleceń.
    (Aby uzyskać szczegóły zobacz dokumentację.)

en: Try hard (slower)
pl: Próbuj bardziej (wolniejsze)

en: Enables the --minimal option for the external diff.
    The analysis of big files will be much slower.
pl: Udostępnia opcję --minimal dla zewnętrznego porównania.
    Analizowanie dużych plików będzie znacznie wolniejsze.

en: Align B and C for 3 input files
pl: Wyrównaj B i C dla 3 plików wejściowych

en: Try to align B and C when comparing or merging three input files.
    Not recommended for merging because merge might get more complicated.
    (Default is off.)
pl: Próbuje wyrównać B i C kiedy porównywane są trzy pliki wejściowe.
    Nie jest to polecane dla scalania plików, ponieważ może to być skomplikowane działanie.
    Domyślnie ta opcja jest wyłączona.

[ctx: Settings page]
en: Merge
pl: Scal

en: Merge Settings
pl: Ustawienia scaleń

en: Auto advance delay (ms):
pl: Okres przechodzenia dalej (ms):

en: When in Auto-Advance mode the result of the current selection is shown 
    for the specified time, before jumping to the next conflict. Range: 0-2000 ms
pl: W trybie okresowego przechodzenia wynik bieżącego zaznaczenia 
    jest pokazywany przez podany czas zanim nastąpi przejście do następnej 
    sprzeczności. Zakres: 0-2000 ms

en: Show info dialogs
pl: Pokaż okno informacyjne

en: Show a dialog with information about the number of conflicts.
pl: Pokaż okno z liczbą sprzeczności.

en: White space 2-file merge default:
pl: Domyślne scalanie białych znaków przy 2 plikach:

en: Manual Choice
pl: Wybieraj ręcznie

en: Allow the merge algorithm to automatically select an input for white-space-only changes.
pl: Pozwól algorytmowi scalania samemu dokonać wyboru przy zmianach wynikających tylko z białych znaków.

en: White space 3-file merge default:
pl: Domyślne scalanie białych znaków przy 3 plikach:

en: Automatic Merge Regular Expression
pl: Wyrażenie regularne samoczynnego scalania

en: Auto merge regular expression:
pl: Wyrażenie regularne samoczynnego scalania:

en: Run regular expression auto merge on merge start
pl: Rozpocznij scalanie wyrażeniem regularnym po rozpoczęciu scalania

en: Run the merge for auto merge regular expressions
    immediately when a merge starts.
pl: Uruchom scalanie dla wyrażenia regularnego samoczynnego scalania
    zaraz po rozpoczęciu scalania.

en: Version Control History Merging
pl: Łączenie historii kontroli wersji

en: History start regular expression:
pl: Wyrażenie regularne dla początku historii:

en: History entry start regular expression:
pl: Wyrażenie regularne dla początku wpisu historii:

en: History merge sorting
pl: Sortowanie historii scalania

en: Sort version control history by a key.
pl: Sortowanie historii kontroli wersji za pomocą podanego klucza.

en: History entry start sort key order:
pl: Porządek sortowania wpisów historii:

en: Merge version control history on merge start
pl: Scal historię zarządzania wersji po rozpoczęciu scalania

en: Run version control history automerge on merge start.
pl: Rozpocznij scalanie historii zarządzania wersjami po rozpoczęciu scalania.

en: Max number of history entries:
pl: Maksymalna liczba wpisów historii:

en: Cut off after specified number. Use -1 for infinite number of entries.
pl: Obcina po podanej liczbie wpisów. Użyj -1 dla nieskończonej liczy wpisów.

en: Test your regular expressions
pl: Sprawdzanie wyrażeń regularnych

en: Irrelevant merge command:
pl: Niezwiązane polecenie scalania:

en: If specified this script is run after automerge
    when no other relevant changes were detected.
    Called with the parameters: filename1 filename2 filename3
pl: Polecenie, które zostanie wykonane po samoczynnym scaleniu,
    jeśli nie wykryto żadnych innych istotnych zmian.
    Wywoływany z parametrami: nazwapliku1 nazwapliku2 nazwapliku3

en: Auto save and quit on merge without conflicts
pl: Sam zapisz i zakończ po scaleniu bez sprzeczności

en: If KDiff3 was started for a file-merge from the command line and all
    conflicts are solvable without user interaction then automatically save and quit.
    (Similar to command line option "--auto".)
pl: Kiedy KDiff3 został uruchomiony dla scalenia plików z wiersza poleceń i wszystkie
    sprzeczności są rozwiązywalne bez potrzeby zadziałania użytkownika, wtedy sam
    zapisuje i kończy działanie programu.
    Działanie jest podobne do opcji wiersza poleceń "--auto".

en: Recursive folders
pl: Katalogi rekursywne

en: Whether to analyze subfolders or not.
pl: Określa czy analizować podkatalogi, czy nie.

en: File pattern(s):
pl: Wzorzec plików:

en: Pattern(s) of files to be analyzed. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
pl: Wzorzec(rce) plików do analizy. 
    Symbole wieloznaczne: "*" i "?"
    Można określić kilka wzorców poprzez użycie separatora: ";"

en: File-anti-pattern(s):
pl: Anty-wzorzec plików:

en: Pattern(s) of files to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
pl: Wzorzec(rce) plików jakie mają być wyłączone z analizy. 
    Znaki szablonowe (wildcards): "*" i "?"
    Możesz określić kilka wzorców używając separatora: ";"

en: Folder-anti-pattern(s):
pl: Anty-wzorzec katalogów:

en: Pattern(s) of folders to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
pl: Wzorzec(rce) plików jakie mają być wyłączone z analizy. 
    Znaki szablonowe (wildcards): "*" i "?"
    Możesz określić kilka wzorców używając separatora: ";"

en: Use Ignore File
pl: Użyj pliku pomijanych

en: Extends the antipattern to anything that would be ignored by source control.
    Via local ignore files this can be folder-specific.
pl: Rozszerza anty-wzorzec na wszystko, co byłoby pominięte przez system zarządzania wersjami. 
    Poprze lokalne pliki pomijanych elementów, można to określić na każdy katalog osobno.

en: Find hidden files and folders
pl: Szukaj ukrytych plików i katalogów

en: Finds hidden files and folders.
pl: Znajduje ukryte pliki i katalogi.

en: Follow file links
pl: Podążaj za dowiązaniami

en: On: Compare the file the link points to.
    Off: Compare the links.
pl: Wł: Porównuj pliki na które wskazuje dowiązanie.
    Wył: Porównuj dowiązania.

en: Follow folder links
pl: Podążaj za dowiązaniami

en: On: Compare the folder the link points to.
    Off: Compare the links.
pl: Wł: Porównuj pliki, na które wskazuje dowiązanie.
    Wył: Porównuj dowiązania.

en: Case sensitive filename comparison
pl: Rozróżniaj wielkość liter przy porównaniu nazw plików

en: The folder comparison will compare files or folders when their names match.
    Set this option if the case of the names must match. (Default for Windows is off, otherwise on.)
pl: Porównanie katalogów porówna pliki lub katalogi kiedy ich nazwy się zgadzają.
    Włącz tą opcję jeśli wielkość liter w nazwach musi się zgadzać.
    Dla systemu Windows opcja ta jest domyślne wyłączona, w innych przypadkach włączona.

en: Unfold all subfolders on load
pl: Rozwiń wszystkie podkatalogi po wczytaniu

en: On: Unfold all subfolders when starting a folder diff.
    Off: Leave subfolders folded.
pl: Wł: Rozwiń wszystkie podkatalogi rozpoczynając sprawdzanie różnicy między katalogami.
    Wył: Pozostaw podkatalogi zwinięte.

en: Skip folder status report
pl: Pomiń zgłaszanie stanu katalogu

en: On: Do not show the Folder Comparison Status.
    Off: Show the status dialog on start.
pl: Wł: Nie pokazuj wyniku porównywania katalogów.
    Wył: Pokaż okno dialogowe wyniku na początku.

en: File Comparison Mode
pl: Tryb porównywania plików

en: Binary comparison
pl: Porównywanie dwójkowe

en: Binary comparison of each file. (Default)
pl: Dwójkowe porównanie dla każdego pliku (domyślne)

en: Full analysis
pl: Pełne porównywanie

en: Do a full analysis and show statistics information in extra columns.
    (Slower than a binary comparison, much slower for binary files.)
pl: Wykonaj pełną analizę i pokaż statystyki w dodatkowych kolumnach.
    (Wolniejsze niż porównanie dwójkowe i znacznie wolniejsze dla plików dwójkowych.)

en: Trust the size and modification date (unsafe)
pl: Ufaj rozmiarowi i dacie zmiany (niebezpieczne)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    Files with equal contents but different modification dates will appear as different.
    Useful for big folders or slow networks.
pl: Zakłada że pliki są takie same, jeśli ich data zmiany i rozmiar są takie same.
    Pliki z jednakową zawartością ale inną datą zmiany zostaną uznane za różne.
    Jest to użyteczne przy dużych katalogach lub wolnych połączeniach sieciowych.

en: Trust the size and date, but use binary comparison if date does not match (unsafe)
pl: Ufaj rozmiarowi i dacie, ale użyj porównania dwójkowego jeśli data się nie zgadza (niebezpieczne)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    If the dates are not equal but the sizes are, use binary comparison.
    Useful for big folders or slow networks.
pl: Zakłada że pliki są identyczne, jeśli ich data zmiany i rozmiar są identyczne.
    Jeśli data zmiany nie jest identyczna (przy czym rozmiary są), używa porównania dwójkowego.
    Jest to użyteczne przy dużych katalogach lub wolnych połączeniach sieciowych.

en: Trust the size (unsafe)
pl: Ufaj rozmiarowi (niebezpieczne)

en: Assume that files are equal if their file lengths are equal.
    Useful for big folders or slow networks when the date is modified during download.
pl: Zakłada ze pliki są takie same jeśli ich rozmiar jest taki sam.
    Użyteczne przy dużych katalogach lub wolnych połączeniach sieciowych, gdzie data jest zmieniana w trakcie pobierania.

en: Synchronize folders
pl: Synchronizuj katalogi

en: Offers to store files in both folders so that
    both folders are the same afterwards.
    Works only when comparing two folders without specifying a destination.
pl: Oferuje zapisanie plików obu katalogach tak,
    że potem oba katalogi będą takie same.
    Działa tylko przy porównywaniu dwóch katalogów 
    bez określonego miejsca docelowego.

en: White space differences considered equal
pl: Nie zgłaszaj różnic w białych znakach

en: If files differ only by white space consider them equal.
    This is only active when full analysis is chosen.
pl: Jeśli pliki różnią się tylko białymi znakami, to uznaj je za takie same.
    Opcja możliwa tylko w przypadku pełnego porównywania.

en: Copy newer instead of merging (unsafe)
pl: Skopiuj nowsze zamiast scalać (niebezpieczne)

en: Do not look inside, just take the newer file.
    (Use this only if you know what you are doing!)
    Only effective when comparing two folders.
pl: Nie sprawdza zawartości tylko bierze nowszy plik. 
    (Użyj tego tylko jeśli wiesz co robisz!)
    Jest to efektywne tylko przy porównywaniu dwóch katalogów.

en: Backup files (.orig)
pl: Twórz kopie zapasowe (.orig)

en: If a file would be saved over an old file, then the old file
    will be renamed with a '.orig' extension instead of being deleted.
pl: Gdy plik będzie zapisywany w miejsce starego, to stary plik
    zmieni nazwę (dodane zostanie rozszerzenie ".orig"), zamiast zostać usuniętym.

en: Regional Settings
pl: Ustawienia regionalne

en: Use the same encoding for everything:
pl: Używanie tego samego kodowania dla wszystkiego:

en: Enable this allows to change all encodings by changing the first only.
    Disable this if different individual settings are needed.
pl: Włączenie tej opcji pozwala na zmianę wszystkich kodowań zmieniając tylko pierwsze.
    Wyłącz, jeśli potrzebne są różne osobne ustawienia.

en: Note: Local Encoding is "%1"
pl: Uwaga: Lokalne kodowanie to "%1"

en: File Encoding for A:
pl: Kodowanie pliku A:

en: If enabled then Unicode (UTF-16 or UTF-8) encoding will be detected.
    If the file is not Unicode then the selected encoding will be used as fallback.
    (Unicode detection depends on the first bytes of a file.)
pl: Jeśli włączone, będzie wykrywane kodowanie Unikod (UTF-16 lub UTF-8).
    Jeśli plik nie jest zakodowany Unikodem, wtedy wybrane kodowanie zostanie użyte z powrotem.
    (Wykrywanie Unikodu odbywa się na podstawie pierwszych bajtów pliku.)

en: Auto Detect Unicode
pl: Wykryj Unicode

en: File Encoding for B:
pl: Kodowanie pliku B:

en: File Encoding for C:
pl: Kodowanie pliku C:

en: File Encoding for Merge Output and Saving:
pl: Kodowanie pliku wynikowego i przy zapisywaniu:

en: Auto Select
pl: Wybieraj sam

en: If enabled then the encoding from the input files is used.
    In ambiguous cases a dialog will ask the user to choose the encoding for saving.
pl: Jeśli włączone, użyte zostanie kodowanie dla plików wejściowych.
    W przypadkach wątpliwych pojawi się okno, gdzie użytkownik będzie mógł wybrać kodowanie dla zapisu.

en: File Encoding for Preprocessor Files:
pl: Kodowanie plików preprocesora:

en: Right To Left Language
pl: Język od-prawej-do-lewej

en: Some languages are read from right to left.
    This setting will change the viewer and editor accordingly.
pl: Niektóre języki są czytane od prawej strony do lewej.
    Ustawienie to zmieni odpowiednio zarówno przeglądarkę jak i edytor.

en: Integration
pl: Integracja

en: Integration Settings
pl: Ustawienia integracji

en: Command line options to ignore:
pl: Pomijane opcje wiersza poleceń:

en: List of command line options that should be ignored when KDiff3 is used by other tools.
    Several values can be specified if separated via ';'
    This will suppress the "Unknown option" error.
pl: Lista opcji wiersza poleceń, które powinny być pomijane podczas gdy KDiff jest używany przez inne narzędzia.
    Można podać kilka opcji oddzielając je za pomocą ";"
    Użycie tej opcji zablokuje błąd "Nieznana opcja".

en: Quit also via Escape key
pl: Klawisz Escape także powoduje wyjście

en: Fast method to exit.
    For those who are used to using the Escape key.
pl: Szybka metoda zakończenia.
    Użyteczne dla tych którzy są przyzwyczajenia do używania klawisza Escape.

en: This resets all options. Not only those of the current topic.
pl: Kasuje wszystkie ustawienia. Działa nie tylko na bieżącej zakładce.

en: PreprocessorCmd:
pl: Polecenie preprocesora:

en: The following option(s) you selected might change data:
pl: Następująca opcja(e) które wybrano mogą zmienić dane:

en: 
    Most likely this is not wanted during a merge.
    Do you want to disable these settings or continue with these settings active?
pl: 
    Najprawdopodobniej jest to niepożądane podczas scalania.
    Czy chcesz wyłączyć te ustawienia, czy kontynuować bez ich wyłączania?

en: Option Unsafe for Merging
pl: Opcja niebezpieczna podczas scalania

en: Use These Options During Merge
pl: Użyj tych opcji podczas scalania

en: Disable Unsafe Options
pl: Wyłącz niebezpieczne opcje

en: Loading A
pl: Wczytywanie A

en: Loading A: %1
pl: Wczytywanie A: %1

en: Loading B
pl: Wczytywanie B

en: Loading B: %1
pl: Wczytywanie B: %1

en: Diff: A <-> B
pl: Różnica: A <-> B

en: Linediff: A <-> B
pl: Różnica: A <-> B

en: Loading C
pl: Wczytywanie C

en: Loading C: %1
pl: Wczytywanie C: %1

en: Diff: A <-> C
pl: Różnica: A <-> C

en: Diff: B <-> C
pl: Różnica: B <-> C

en: Linediff: B <-> C
pl: Różnica: B <-> C

en: Linediff: A <-> C
pl: Różnica: A <-> C

en: All input files contain the same text, but are not binary equal.
pl: Wszystkie pliki wejściowe zawierają ten sam tekst, ale nie są dwójkowo takie same.

en: Files %1 and %2 have equal text, but are not binary equal.
pl: Pliki %1 i %2 zawierają ten sam tekst, ale nie są dwójkowo takie same.

en: Some input files do not seem to be pure text files.
    Note that the KDiff3 merge was not meant for binary data.
    Continue at your own risk.
pl: Niektóre pliki wejściowe nie wyglądają na pliki czysto tekstowe.
    Zauważ że KDiff3 nie nadaje się do danych dwójkowych.
    Kontynuuj na własne ryzyko.

en: Some input characters could not be converted to valid unicode.
    You might be using the wrong codec. (e.g. UTF-8 for non UTF-8 files).
    Do not save the result if unsure. Continue at your own risk.
    Affected input files are in %1.
pl: Pewne znaki wejściowe nie mogły zostać przekształcone do prawidłowego unikodu.
    Możesz używać złego kodeku. (np. UTF-8 dla plików nie-UTF-8).
    Nie zapisuj wyników, jeśli jesteś niepewny(a). Kontynuuj na własne ryzyko.
    Pliki wejściowe, których to dotyczy to %1.

en: Abort
pl: O programie

en: Continue Merging
pl: Wznów scalanie

en: Opening files...
pl: Otwieranie plików...

en: Cutting selection...
pl: Wytnij zaznaczenie...

en: Copying selection to clipboard...
pl: Skopiuj zaznaczony fragment do schowka...

en: Inserting clipboard contents...
pl: Wkleja zawartość schowka...

en: Ok
pl: OK

en: Go to Line
pl: Przejdź do wiersza

en: Word wrap (Cancel disables word wrap)
pl: Zawijanie słów (Anulowanie wyłącza zawijanie słów)

en: Calculating max width for horizontal scrollbar
pl: Obliczanie największej szerokości dla poziomego paska przewijania

en: Save && Continue
pl: Zapisz i Kontynuuj

en: Continue Without Saving
pl: Zakończ bez zapisywania

en: Search complete.
pl: Wynik szukania.

en: Search Complete
pl: Wyszukiwanie zakończone

en: Nothing is selected in either diff input window.
pl: Nic nie wybrano w żadnym oknie wejściowym różnicy.

en: Error while adding manual diff range
pl: Błąd podczas dodawania ręcznego zakresu różnic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Swap %1<->%2
pl: Zamiana %1<->%2

en: Copy %1->Output
pl: Skopiuj %1->Wyjście

en: Swap %1<->Output
pl: Zamiana %1 <-> Wynik

en: Configure...
pl: Ustawienia...

en: Open Folder
pl: Otwórz katalog

en: Select Output File
pl: Wybierz plik wyjściowy

en: all/allfiles (*)
pl: wszystkie/wszystkie pliki (*)

en: Search text:
pl: Szukaj tekstu:

en: Case sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

en: Search A
pl: Przeszukaj A

en: Search B
pl: Przeszukaj B

en: Search C
pl: Przeszukaj C

en: Search output
pl: Przeszukaj wynik

en: &Search
pl: &Szukaj

en: Regular Expression Tester
pl: Test wyrażeń regularnych

en: Example auto merge line:
pl: Przykładowy wiersz samoczynnego scalania:

en: To test auto merge, copy a line as used in your files.
pl: Aby sprawdzić samoczynne scalanie, skopiuj wiersz używany w twoich plikach.

en: Match result:
pl: Pasujący wynik:

en: Example history start line (with leading comment):
pl: Przykładowy wiersz początkowy historii (z poprzedzającym komentarzem):

en: Copy a history start line as used in your files,
    including the leading comment.
pl: Skopiuj tutaj wiersz początkowy wpisu historii tak jak go używasz w swoich plikach,
    włącznie z poprzedzającym go komentarzem.

en: History sort key order:
pl: Porządek sortowania historii:

en: Example history entry start line (without leading comment):
pl: Przykładowy wiersz początkowy historii (bez poprzedzającego komentarza):

en: Copy a history entry start line as used in your files,
    but omit the leading comment.
pl: Skopiuj tutaj wiersz początkowy wpisu historii tak jak go używasz w swoich plikach,
    ale bez poprzedzającego go komentarza.

en: Sort key result:
pl: Wynik sortowania kluczy:

en: Match success.
pl: Znaleziono pasujące wyrażenie.

en: Match failed.
pl: Nie znaleziono pasującego wyrażenia.

en: Opening and closing parentheses do not match in regular expression.
pl: Nawiasy otwierające i zamykające nie zgadzają się w wyrażeniu regularnym.

en: Writing clipboard data to temp file failed.
pl: Błąd zapisu zawartości schowka do pliku tymczasowego.

en: From Clipboard
pl: ze schowka

en: %1 is not a normal file.
pl: %1 nie jest zwyczajnym plikiem.

[ctx: Read error message. %1 = filepath]
en: File %1 too large to process. Skipping.
pl: Plik %1 jest zbyt duży do przetworzenia. Pominięto go.

en:     Temp file is: %1
pl:     Plik tymczasowy to: %1

en: Preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The preprocessing command will be disabled now.
pl: Przetwarzanie wstępne prawdopodobnie nie powiodło się. Proszę sprawdzić polecenie:
    
      %1
    
    Polecenie przetwarzania wstępnego zostanie wyłączone.

en: The line-matching-preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The line-matching-preprocessing command will be disabled now.
pl: Przetwarzanie wstępne dopasowywania wierszy prawdopodobnie nie powiodło się. Proszę sprawdzić polecenie:
    
      %1
    
    Polecenie przetwarzania wstępnego dopasowywania wierszy zostanie wyłączone.

[ctx: Read error message. %1 = filepath]
en: Failed to read file: %1
pl: Nie udało się odczytać pliku: %1

en: Expecting space after closing quote.
pl: Oczekiwano odstępu po zamykającym znaku cytowania.

en: Unmatched quote.
pl: Cudzysłów nie w parze.

en: Unexpected quote character within argument.
pl: Nieoczekiwany znak cytowania wewnątrz argumentu.

en: No program specified.
pl: Nie określono programu.
