kdiff3 - en to sk translation catalogue (500 entries)

en: Getting file status: %1
sk: Získavanie stavu súboru: %1

en: Out of memory
sk: Nedostatok pamäte

en: Creating symbolic link: %1 -> %2
sk: Vytváranie symbolického odkazu: %1 -> %2

en: Renaming file: %1 -> %2
sk: Premenúvam súbor: %1 -> %2

en: Copying file: %1 -> %2
sk: Kopíruje sa súbor: %1 -> %2

en: Reading folder: %1
sk: Čítam adresár: %1

en: Listing directory: %1
sk: Vypisujem adresár: %1

en: Data loss error:
    If it is reproducible please contact the author.
sk: Chyba straty dát:
    Ak je to reprodukovateľné, prosím, kontaktujte autora.

en: Severe Internal Error
sk: Závažná interná chyba

en: File %1: Line %2
sk: Súbor %1: Riadok %2

en: File %1: Line not available
sk: Súbor %1: Riadok nie je dostupný

en: Encoding:
sk: Kódovanie:

en: Line end style:
sk: Spôsob ukončenia riadka:

en: A (Base)
sk: A (základ)

en: Encoding: %1
sk: Kódovanie: %1

en: Line end style: %1
sk: Spôsob ukončenia riadka: %1

en: Top line
sk: Vrchný riadok

en: End
sk: Koniec

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: Other
sk: Iné

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort the merge and rescan the folder?
sk: Práve robíte adresárové zlúčenie. Ste si istí, že chcete prerušiť zlučovanie a opätovne prehľadať adresáre?

en: Opening of folders failed:
sk: Otváranie adresárov zlyhalo:

en: Folder A "%1" does not exist or is not a folder.
sk: Adresár A "%1" neexistuje alebo nie je adresár.

en: Folder B "%1" does not exist or is not a folder.
sk: Adresár B "%1" neexistuje alebo nie je adresár.

en: Folder C "%1" does not exist or is not a folder.
sk: Adresár C "%1" neexistuje alebo nie je adresár.

en: Folder Opening Error
sk: Chyba pri otváraní priečinku

en: The destination folder must not be the same as A or B when three folders are merged.
    Check again before continuing.
sk: Cieľový adresár nesmie byť rovnaký ako A alebo B, ak sú tri adresáre zlúčené.
    Skontrolujte znova pred pokračovaním.

en: Parameter Warning
sk: Varovanie parametra

en: Scanning folders...
sk: Prezeranie adresárov...

en: Reading Folder A
sk: Čítam priečinok A

en: Reading Folder B
sk: Čítam priečinok B

en: Reading Folder C
sk: Čítam priečinok C

en: Some subfolders were not readable in
sk: Niektoré podadresáre neboli čitateľné v

en: Check the permissions of the subfolders.
sk: Skontrolovať prístupové práva podadresárov.

en: Ready.
sk: Pripravený.

en: Folder Comparison Status
    
    Number of subfolders: %1
    Number of equal files: %2
    Number of different files: %3
sk: Stav porovnania adresárov
    
    Počet podadresárov: %1
    Počet rovnakých súborov: %2
    Počet rôznych súborov: %3

en: Number of manual merges: %1
sk: Počet ručných zlúčení: %1

en: This affects all merge operations.
sk: Toto ovplyvňuje všetky operácie zlúčenia.

en: Changing All Merge Operations
sk: Zmenenie všetkých operácií zlúčenia

en: Processing %1 / %2
    %3
sk: Spracúva sa %1 / %2
    %3

en: Some files could not be processed.
sk: Niektoré súbory nemohli byť spracované.

en: Aborting due to too many errors.
sk: Prerušuje sa kvôli príliš veľkému počtu chýb.

en: This operation is currently not possible.
sk: Táto operácia nie je v súčasnej dobe možná.

en: Operation Not Possible
sk: Operácia nie je možná

en: An error occurred while copying.
sk: Nastala chyba počas kopírovania.

en: Merge Error
sk: Chyba zlúčenia

en: Unknown merge operation. (This must never happen!)
sk: Neznáma operácia zlúčenia. (To sa nikdy nesmie stať!)

en: Unknown merge operation.
sk: Neznáma operácia zlúčenia.

en: The merge is about to begin.
    
    Choose "Do it" if you have read the instructions and know what you are doing.
    Choosing "Simulate it" will tell you what would happen.
    
    Be aware that this program still has beta status and there is NO WARRANTY whatsoever! Make backups of your vital data!
sk: Má sa začať zlúčenie.
    
    Zvoľte "Urobiť to", ak ste si prečítali pokyny a viete, čo robíte.
    Voľbou "Simulovať to" poviete, čo by sa stalo.
    
    Uvedomte si, že tento program je stále v stave beta a nie je tu žiadna záruka! Vykonajte zálohovanie vašich dôležitých dát!

en: The highlighted item has a different type in the different folders. Select what to do.
sk: Zvýraznená položka má iný typ v rôznych adresároch. Vyberte, čo sa má robiť.

en: The modification dates of the file are equal but the files are not. Select what to do.
sk: Dátumy zmeny súboru sú rovnaké, ale súbory nie sú. Vybrať, čo sa má robiť.

en: The highlighted item was changed in one folder and deleted in the other. Select what to do.
sk: Zvýraznená položka bola zmenená v jednom adresári a odstránená v druhom. Vyberte, čo sa má robiť.

en: This operation is currently not possible because folder merge is currently running.
sk: Táto operácia v súčasnej dobe nie je možná, pretože v súčasnej dobe prebieha adresárové zlúčenie.

en: There was an error in the last step.
    Do you want to continue with the item that caused the error or do you want to skip this item?
sk: Došlo k chybe v poslednom kroku.
    Ak chcete pokračovať v položke, ktorá spôsobila chybu, alebo budete chcieť preskočiť túto položku?

en: Merge operation complete.
sk: Operácia zlúčenia dokončená.

en: Merge Complete
sk: Zlúčenie hotové

en: Simulated merge complete: Check if you agree with the proposed operations.
sk: Simulované zlúčenie dokončené: Skontrolujte, či súhlasíte s navrhovanými operáciami.

en: An error occurred. Press OK to see detailed information.
sk: Nastala chyba. Stlačením OK sa zobrazia podrobnejšie informácie.

en: Error: While deleting %1: Creating backup failed.
sk: Chyba: Počas vymazávania %1: Vytváranie zálohy zlyhalo.

en: delete folder recursively( %1 )
sk: vymazať adresár rekurzívne( %1 )

en: delete( %1 )
sk: vymazať( %1 )

en: Error: delete folder operation failed while trying to read the folder.
sk: Chyba: operácia vymazávania adresára zlyhala pri pokuse o čítanie adresára.

en: Error: rmdir( %1 ) operation failed.
sk: Chyba: zlyhala operácia rmdir( %1 )

en: Error: delete operation failed.
sk: Chyba: zlyhala operácia vymazávania

en: manual merge( %1, %2, %3 -> %4)
sk: ručné zlúčenie( %1, %2, %3 -> %4)

en:      Note: After a manual merge the user should continue by pressing F7.
sk:      Poznámka: Po ručnom zlúčení by mal používateľ pokračovať stlačením F7.

en: Error: copy( %1 -> %2 ) failed.Deleting existing destination failed.
sk: Chyba: kopírovanie( %1 -> %2 ) zlyhalo. Vymazávanie existujúceho cieľa zlyhalo.

en: Error: copyLink failed: Remote links are not yet supported.
sk: Chyba: copyLink zlyhalo: Vzdialené odkazy ešte nie sú podporované.

en: Error: copyLink failed.
sk: Chyba: copyLink zlyhalo.

en: copy( %1 -> %2 )
sk: kopírovať( %1 -> %2 )

en: Error during rename( %1 -> %2 ): Cannot delete existing destination.
sk: Chyba pri premenovaní( %1 -> %2 ): Nie je možné vymazať existujúci cieľ.

en: rename( %1 -> %2 )
sk: premenovať( %1 -> %2 )

en: Error: Rename failed.
sk: Chyba: Premenovanie zlyhalo.

en: Error during makeDir of %1. Cannot delete existing file.
sk: Error pri makeDir pre %1. Nie je možné vymazať existujúci súbor.

en: Error while creating folder.
sk: Chyba počas vytvárania adresára.

en: Dest
sk: Cieľ

en: Folder
sk: Priečinok

en: Type
sk: Typ

en: Size
sk: Veľkosť

en: Attr
sk: Atr

en: Last Modification
sk: Posledná zmena

en: Link-Destination
sk: Cieľ odkazu

en: File
sk: Súbor

en: -Link
sk: -Odkaz

en: not available
sk: nedostupné

en: A (Dest):
sk: A (cieľ):

en: A (Base):
sk: A (základ):

en: B (Dest):
sk: B (cieľ):

en: C (Dest):
sk: C (cieľ):

en: Dest:
sk: Cieľ:

note: i18n("Saving Directory Merge State ..."));
en: Save Folder Merge State As...
sk: Uložiť stav adresárového zlúčenia ako...

en: Start/Continue Folder Merge
sk: Spustiť/Pokračovať v adresárovom zlúčení

en: Run Operation for Current Item
sk: Spustiť operáciu pre aktuálnu položku

en: Compare Selected File
sk: Porovnať vybraný súbor

en: Merge Current File
sk: Zlúčiť aktuálny súbor

en: Merge
    File
sk: Zlúčiť
    súbor

en: Fold All Subfolders
sk: Zbaliť všetky podadresáre

en: Unfold All Subfolders
sk: Rozbaliť všetky podadresáre

en: Rescan
sk: Znovu prehľadať

note: i18n("Save Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSaveMergeState, ac, "dir_save_merge_state"); i18n("Load Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotLoadMergeState, ac, "dir_load_merge_state");
en: Choose A for All Items
sk: Zvoliť A pre všetky položky

en: Choose B for All Items
sk: Zvoliť B pre všetky položky

en: Choose C for All Items
sk: Zvoliť C pre všetky položky

en: Auto-Choose Operation for All Items
sk: Automaticky zvolená operácia pre všetky položky

en: No Operation for All Items
sk: Žiadna operácia pre všetky položky

note: i18n("Synchronize Directories"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSynchronizeDirectories, ac, "dir_synchronize_directories"); d->m_pDirChooseNewerFiles = GuiUtils::createAction< KToggleAction >(i18n("Copy Newer Files Instead of Merging"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotChooseNewerFiles, ac, 
en: Show Identical Files
sk: Ukázať zhodné súbory

en: Identical
    Files
sk: Zhodné
    súbory

en: Show Different Files
sk: Ukázať rôzne súbory

en: Show Files only in A
sk: Ukázať súbory iba v A

en: Files
    only in A
sk: Súbory
    iba v A

en: Show Files only in B
sk: Ukázať súbory iba v B

en: Files
    only in B
sk: Súbory
    iba v B

en: Show Files only in C
sk: Ukázať súbory iba v C

en: Files
    only in C
sk: Súbory
    iba v C

en: Compare Explicitly Selected Files
sk: Porovnať explicitne vybrané súbory

en: Merge Explicitly Selected Files
sk: Zlúčiť explicitne vybrané súbory

en: Do Nothing
sk: Nerobiť nič

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCheckBox)
en: Merge
sk: Zlúčiť

en: Delete (if exists)
sk: Vymazať (ak existuje)

en: Copy A to B
sk: Kopírovať A do B

en: Copy B to A
sk: Kopírovať B do A

en: Delete A
sk: Vymazať A

en: Delete B
sk: Vymazať B

en: Delete A && B
sk: Vymazať A && B

en: Merge to A
sk: Zlúčiť do A

en: Merge to B
sk: Zlúčiť do B

en: Merge to A && B
sk: Zlúčiť do A && B

en: Unable to determine full url. No parent specified.
sk: Nemôžem určiť celé URL. Nebol učený predok.

en: Failed to read file: %1
sk: Zlyhalo načítanie súboru: %1

en: Creating temp copy of %1 failed.
sk: Vytvorenie dočasnej kópie %1 zlyhalo.

en: Opening %1 failed. %2
sk: Otvorenie %1 zlyhalo. %2

en: Error reading from %1. %2
sk: Chyba pri čítaní z %1. %2

en: While trying to make a backup, deleting an older backup failed.
    Filename: %1
sk: Pri pokuse o vytvorenie zálohy, zlyhalo vymazávanie staršej zálohy. 
    Názov súboru: %1

en: While trying to make a backup, renaming failed.
    Filenames: %1 -> %2
sk: Pri pokuse o vytvorenie zálohy, zlyhalo premenovanie. 
    Názov súborov: %1 -> %2

en: Current Configuration:
sk: Aktuálne nastavenie:

en: Config Option Error:
sk: Chyba konfiguračnej možnosti:

en: Option --auto used, but no output file specified.
sk: Použitá voľba --auto, ale nie je zadaný výstupný súbor.

en: Saving failed.
sk: Uloženie zlyhalo.

en: Option --auto ignored for folder comparison.
sk: Voľba --auto ignorovaná pre adresárové porovnanie.

en: Opening of these files failed:
sk: Otváranie týchto súborov zlyhalo:

en: File open error
sk: Chyba pri otváraní súboru

en: Opens documents for comparison...
sk: Otvára dokumenty pre porovnanie...

en: Reload
sk: Znovu načítať

en: Saves the merge result. All conflicts must be solved!
sk: Uloží výsledok zlúčenia. Všetky nezhody musia byť vyriešené!

en: Saves the current document as...
sk: Uloží súčasný dokument ako...

en: Print the differences
sk: Tlačiť rozdiely

en: Quits the application
sk: Ukončí aplikáciu

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
sk: Vystrihne vybranú oblasť a uloží ju do schránky

en: Copies the selected section to the clipboard
sk: Kopíruje vybranú oblasť do schránky

en: Pastes the clipboard contents to current position
sk: Vloží obsah schránky na aktuálnu pozíciu

en: Select everything in current window
sk: Vybrať všetko v aktuálnom okne

en: Search for a string
sk: Hľadanie reťazca

en: Search again for the string
sk: Hľadať znovu reťazec

en: Enables/disables the statusbar
sk: Povolí/zakáže stavový riadok

en: Configure KDiff3...
sk: Nastaviť KDiff3...

en: Go to Current Delta
sk: Prejsť na aktuálnu položku delta

en: Current
    Delta
sk: Aktuálna
    delta

en: Go to First Delta
sk: Prejsť na prvú položku delta

en: First
    Delta
sk: Prvá
    delta

en: Go to Last Delta
sk: Prejsť na poslednú položku delta

en: Last
    Delta
sk: Posledná
    delta

en: (Skips white space differences when "Show White Space" is disabled.)
sk: (Preskočí rozdiely medzier, keď je zakázané "Ukazovať medzery".)

en: (Does not skip white space differences even when "Show White Space" is disabled.)
sk: (Nepreskočí rozdiely medzier, aj keď je zakázané "Ukazovať medzery".)

en: Go to Previous Delta
sk: Prejsť na predchádzajúcu položku delta

en: Prev
    Delta
sk: Predchádzajúca
    delta

en: Go to Next Delta
sk: Prejsť na nasledujúcu položku delta

en: Next
    Delta
sk: Nasledujúca
    delta

en: Go to Previous Conflict
sk: Prejsť na predchádzajúcu nezhodu

en: Prev
    Conflict
sk: Predchádzajúca
    nezhoda

en: Go to Next Conflict
sk: Prejsť na nasledujúcu nezhodu

en: Next
    Conflict
sk: Nasledujúca
    nezhoda

en: Go to Previous Unsolved Conflict
sk: Prejsť na predchádzajúcu nevyriešenú nezhodu

en: Prev
    Unsolved
sk: Predchádzajúca
    Nevyriešená

en: Go to Next Unsolved Conflict
sk: Prejsť na nasledujúcu nevyriešenú nezhodu

en: Next
    Unsolved
sk: Nasledujúca
    Nevyriešená

en: Show Space && Tabulator Characters
sk: Ukázať znaky medzier && tabulátorov pre rozdiely

en: Show White Space
sk: Ukazovať medzery

en: Show Line Numbers
sk: Zobraziť čísla riadkov

en: Automatically Solve Simple Conflicts
sk: Automaticky riešiť jednoduché nezhody

en: Set Deltas to Conflicts
sk: Nastaviť delta položky pre nezhody

en: Run Regular Expression Auto Merge
sk: Spustiť automatické zlúčenie regulárnych výrazov

en: Automatically Solve History Conflicts
sk: Automaticky riešiť nezhody histórie

en: Split Diff At Selection
sk: Rozdeliť diff vo výbere

en: Join Selected Diffs
sk: Pripojiť vybrané rozdiely

en: Show Window A
sk: Zobraziť okno A

en: Show Window B
sk: Zobraziť okno B

en: Show Window C
sk: Zobraziť okno C

en: Normal Overview
sk: Normálny prehľad

en: A vs. B Overview
sk: Prehľad A vs. B

en: A vs. C Overview
sk: Prehľad A vs. C

en: B vs. C Overview
sk: Prehľad B vs. C

en: Add Manual Diff Alignment
sk: Pridať ručné usporiadanie rozdielu

en: Clear All Manual Diff Alignments
sk: Vyčistiť všetky ručne usporiadania rozdielov

en: Focus Next Window
sk: Zamerať nasledujúce okno

en: Focus Prev Window
sk: Zamerať predchádzajúce okno

en: Toggle Split Orientation
sk: Prepnúť orientáciu rozdelenia

en: Folder && Text Split Screen View
sk: Rozdelené zobrazenie s priečinkami a textom

en: Toggle Between Folder && Text View
sk: Prepnúť pohľad medzi textovým a priečinkovým

en: The merge result has not been saved.
sk: Výsledok zlúčenia nebol uložený.

en: Save && Quit
sk: Uložiť && koniec

en: Quit Without Saving
sk: Ukončiť bez uloženia

en: Saving the merge result failed.
sk: Uloženie výsledku zlúčenia zlyhalo.

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort?
sk: Práve robíte adresárové zlúčenie. Ste si istí, že chcete ho zrušiť?

en: Saving file...
sk: Ukladá sa súbor...

en: Saving file with a new filename...
sk: Ukladá sa súbor pod novým menom...

en: Save As...
sk: Uložiť ako...

en: Printing not implemented.
sk: Tlačenie nie je implementované.

en: Printing...
sk: Tlač...

en: Printing page %1 of %2
sk: Tlačím stranu %1 z %2

en:  (Selection)
sk:  (Výber)

en: Printing completed.
sk: Tlač bola dokončená.

en: Printing aborted.
sk: Tlač bola prerušená.

en: Exiting...
sk: Ukončujem...

en: Toggle the statusbar...
sk: Prepnúť stavový riadok...

en: A KPart to display SVG images
sk: Komponent na zobrazenie SVG obrázkov

en: Could not find files for comparison.
sk: Nebolo možné nájsť súbory pre porovnanie.

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: Configure KDiff3
sk: Nastaviť KDiff3

en: Could not initialize the KDiff3 part.
    This usually happens due to an installation problem. Please read the README-file in the source package for details.
sk: Nebolo možné inicializovať časť KDiff3.
    To sa zvyčajne stáva kvôli problému s inštaláciou. Prosím, prečítajte si súbor README v zdrojovom balíku kvôli podrobnostiam.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (directory)
en: F&older
sk: Priečinok

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_merge_menu)
en: Current Item Merge Operation
sk: Operácia zlúčenia aktuálnej položky

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_sync_menu)
en: Current Item Sync Operation
sk: Operácia synchronizácie aktuálnej položky

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: M&ovement
sk: Presun

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: M&erge
sk: Zlúčiť

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
sk: &Okno

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Ignored. (User defined.)
sk: Ignorované. (Používateľom definované.)

en: Tool for Comparison and Merge of Files and Folders
sk: Nástroj pre porovnanie a zlúčenie súborov a adresárov

en: Merge the input.
sk: Zlúčiť vstup.

en: Explicit base file. For compatibility with certain tools.
sk: Explicitný základný súbor. Pre kompatibilitu s niektorými nástrojmi.

en: Output file. Implies -m. E.g.: -o newfile.txt
sk: Výstupný súbor. Implikuje -m. Napr.: -o newfile.txt

en: Output file, again. (For compatibility with certain tools.)
sk: Výstupný súbor, znova. (Pre kompatibilitu s niektorými nástrojmi.)

en: No GUI if all conflicts are auto-solvable. (Needs -o file)
sk: Žiadne grafické rozhranie, ak sú všetky konflikty automaticky riešiteľné. (Potrebuje -o súbor)

en: Ignore --auto and always show GUI.
sk: Ignorovať --auto a vždy zobraziť GUI.

en: Ignored.
sk: Ignorované.

en: Visible name replacement for input file 1 (base).
sk: Náhrada viditeľného názvu pre vstupný súbor 1 (základ).

en: Visible name replacement for input file 2.
sk: Náhrada viditeľného názvu pre vstupný súbor 2.

en: Visible name replacement for input file 3.
sk: Náhrada viditeľného názvu pre vstupný súbor 3.

en: Alternative visible name replacement. Supply this once for every input.
sk: Alternatívna náhrada viditeľného názvu. Zadať ho raz pre každý vstup.

en: Override a config setting. Use once for every setting. E.g.: --cs "AutoAdvance=1"
sk: Prepísať konfiguračné nastavenie. Použiť raz pre každé nastavenie. Napr.: --cs "AutoAdvance=1"

en: Show list of config settings and current values.
sk: Ukázať zoznam konfiguračných nastavení a súčasných hodnôt.

en: Use a different config file.
sk: Použiť rozdielny konfiguračný súbor.

en: file1 to open (base, if not specified via --base)
sk: súbor1 na otvorenie (základ, ak nie je uvedené cez --base)

en: file2 to open
sk: súbor2 na otvorenie

en: file3 to open
sk: súbor3 na otvorenie

en: See kdiff3 --help for supported options.
sk: Pozrite kdiff3 --help pre podporované voľby.

en: Unable to compare non-normal file with normal file.
sk: Nemôžem porovnať nenormálny súbor s normálnym súborom.

en: Mix of links and normal files.
sk: Mix odkazov a normálnych súborov.

en: Link:
sk: Odkaz:

en: Size.
sk: Veľkosť.

en: Date & Size:
sk: Dátum & veľkosť:

en: Comparing file...
sk: Porovnávanie súboru...

en: Choose A Everywhere
sk: Zvoliť A všade

en: Choose B Everywhere
sk: Zvoliť B všade

en: Choose C Everywhere
sk: Zvoliť C všade

en: Choose A for All Unsolved Conflicts
sk: Zvoliť A pre všetky nevyriešené nezhody

en: Choose B for All Unsolved Conflicts
sk: Zvoliť B pre všetky nevyriešené nezhody

en: Choose C for All Unsolved Conflicts
sk: Zvoliť C pre všetky nevyriešené nezhody

en: Choose A for All Unsolved Whitespace Conflicts
sk: Zvoliť A pre všetky nevyriešené nezhody medzier

en: Choose B for All Unsolved Whitespace Conflicts
sk: Zvoliť B pre všetky nevyriešené nezhody medzier

en: Choose C for All Unsolved Whitespace Conflicts
sk: Zvoliť C pre všetky nevyriešené nezhody medzier

en: Number of remaining unsolved conflicts: %1 (of which %2 are whitespace)
sk: Počet zostávajúcich nevyriešených nezhôd: %1 (z ktorých %2 sú medzery)

en: The output has been modified.
    If you continue your changes will be lost.
sk: Výstup bol zmenený.
    Ak budete pokračovať, vaše zmeny sa stratia.

en: All input files are binary equal.
sk: Všetky vstupné súbory sú binárne rovnaké.

en: All input files contain the same text.
sk: Všetky vstupné súbory obsahujú rovnaký text.

en: Files %1 and %2 are binary equal.
sk: Súbory %1 a %2 sú binárne rovnaké.

en: Files %1 and %2 have equal text.
sk: Súbory %1 a %2 majú rovnaký text.

en: Total number of conflicts: %1
    Number of automatically solved conflicts: %2
    Number of unsolved conflicts: %3
    %4
sk: Celkový počet konfliktov: %1
    Počet automaticky vyriešených konfliktov: %2
    Počet nevyriešených konfliktov: %3
    %4

en: Conflicts
sk: Nezhody

en: <No src line>
sk: <Žiadny zdrojový riadok>

en: <Merge Conflict (Whitespace only)>
sk: <Nezhody zlúčenia (Iba medzery)>

en: <Merge Conflict>
sk: <Nezhoda zlúčenia>

en: Not all conflicts are solved yet.
    File not saved.
sk: Nie všetky konflikty sú už vyriešené.
    Súbor nie je uložený.

en: Conflicts Left
sk: Zostávajúce nezhody

en: There is a line end style conflict. Please choose the line end style manually.
    File not saved.
sk: Existuje nezhoda v spôsobe ukončenia riadka. Prosím, zvoľte spôsob ukončenia riadka ručne.
    Súbor nie je uložený.

en: 
    
    Creating backup failed. File not saved.
sk: 
    
    Vytvorenie zálohy zlyhalo. Súbor neuložený.

en: File Save Error
sk: Chyba ukladania súboru

en: Error while writing.
sk: Chyba počas zapisovania.

en: Output:
sk: Výstup:

en: [Modified]
sk: [Zmenené]

en: Encoding for saving:
sk: Kódovanie pre uloženie:

en: Conflict
sk: Nezhoda

en: Codec from A: %1
sk: Kodek z A: %1

en: Codec from B: %1
sk: Kodek z B: %1

en: Codec from C: %1
sk: Kodek z C: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpenDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProgressDialog)
en: Dialog
sk: Dialóg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: A (Base):
sk: A (základ):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Output (Optional):
sk: Výstup (voliteľný):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFile)
en: File...
sk: Súbor...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, swapCopy)
en: Swap/Copy Names...
sk: Vymeniť/Kopírovať názvy ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: C (Optional):
sk: C (voliteľné):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFolder)
en: Folder...
sk: Priečinok...

en: The quick brown fox jumps over the river
    but the little red hen escapes with a shiver.
    :-)
sk: Kŕdeľ šťastných ďatľov učí pri kótovanom ústí Váhu mĺkveho koňa obhrýzať kôru a žrať čerstvé mäso.

en: Change this if non-ASCII characters are not displayed correctly.
sk: Toto zmeniť, ak sa znaky, ktoré nie sú ASCII, sa nezobrazujú správne.

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Font
sk: Písmo

en: Editor & Diff Output Font
sk: Písmo výstupu editora a diff

en: Application font
sk: Font aplikácie

en: File view font
sk: Písmo zobrazenia súboru

[ctx: Title for color settings page]
en: Color
sk: Farba

en: Colors Settings
sk: Nastavenie farieb

en: Editor and Diff Views:
sk: Pohľad editora a diff

en: Foreground color:
sk: Farba popredia:

en: Background color:
sk: Farba pozadia:

en: Diff background color:
sk: Farba pozadia diff:

en: Color A:
sk: Farba A:

en: Color B:
sk: Farba B:

en: Color C:
sk: Farba C:

en: Conflict color:
sk: Farba nezhody:

en: Current range background color:
sk: Farba aktuálneho rozsahu pozadia:

en: Current range diff background color:
sk: Farba aktuálneho rozsahu farby pozadia diff:

en: Color for manually aligned difference ranges:
sk: Farba pre rozsahy ručne usporiadaného rozdielu:

en: Folder Comparison View:
sk: Pohľad porovnania adresárov:

en: Newest file color:
sk: Farba najnovšieho súboru:

en: Changing this color will only be effective when starting the next folder comparison.
sk: Zmena tejto farby bude účinná až pri spustení nasledujúceho porovnania adresára.

en: Oldest file color:
sk: Farba najstaršieho súboru:

en: Middle age file color:
sk: Farba strednodobého súboru:

en: Color for missing files:
sk: Farba pre chýbajúce súbory:

en: Editor Behavior
sk: Správanie editora

en: Tab inserts spaces
sk: Tabulátor vloží medzery

en: On: Pressing tab generates the appropriate number of spaces.
    Off: A tab character will be inserted.
sk: Zapnuté: Stlačením tabulátora generuje zodpovedajúci počet medzier.
    Vypnuté: Bude vložený znak tabulátora.

en: Tab size:
sk: Veľkosť tabulátora:

en: Auto indentation
sk: Automatické odsadzovanie

en: On: The indentation of the previous line is used for a new line.
sk: Zapnuté : Odsadenie predchádzajúceho riadka sa použije pre nový riadok.

en: Auto copy selection
sk: Automatický výber kopírovania

en: On: Any selection is immediately written to the clipboard.
    Off: You must explicitly copy e.g. via Ctrl-C.
sk: Zapnuté: Každý výber je okamžite zapísaný do schránky.
    Vypnuté: Je nutné explicitne kopírovať napr. cez Ctrl-C.

[ctx: Automatically detected line ending]
en: Autodetect
sk: Automatický výber

en: Sets the line endings for when an edited file is saved.
    DOS/Windows: CR+LF; UNIX: LF; with CR=0D, LF=0A
sk: Nastaví konce riadkov, keď je upravený súbor uložený.
    DOS/Windows: CR+LF; UNIX: LF; s CR=0D, LF=0A

en: Diff Settings
sk: Nastavenie Diff

en: Ignore numbers (treat as white space)
sk: Ignorovať čísla (zaobchádzať ako s medzerou)

en: Ignore number characters during line matching phase. (Similar to Ignore white space.)
    Might help to compare files with numeric data.
sk: Ignorovať číselné znaky počas fázy porovnania riadkov. (Podobne ako ignorovanie medzier).
    Možno pomôže porovnať súbory s číselnými údajmi.

en: Ignore C/C++ comments (treat as white space)
sk: Ignorovať komentáre C/C++ (zaobchádzať ako s medzerou)

en: Treat C/C++ comments like white space.
sk: Zaobchádzať s komentármi C/C++ ako s medzerou.

en: Ignore case (treat as white space)
sk: Ignorovať veľkosť (zaobchádzať ako s medzerou)

en: Treat case differences like white space changes. ('a'<=>'A')
sk: Zaobchádzať s rozdielmi vo veľkosti písmen ako so zmenami v medzerách.('a'<=>'A')

en: Preprocessor command:
sk: Príkaz preprocesora:

en: User defined pre-processing. (See the docs for details.)
sk: Používateľom definovaná činnosť preprocesora. (Kvôli podrobnostiam pozrieť dokumentáciu.)

en: Line-matching preprocessor command:
sk: Príkaz porovnávanie riadkov preprocesora:

en: This pre-processor is only used during line matching.
    (See the docs for details.)
sk: Tento preprocesor je použitý iba pri porovnávaní riadkov.
    (Kvôli podrobnostiam pozrieť dokumentáciu.)

en: Try hard (slower)
sk: Snažiť sa (pomalšie)

en: Enables the --minimal option for the external diff.
    The analysis of big files will be much slower.
sk: Povolí voľbu --minimal pre externé diff.
    Analýza veľkých súborov bude oveľa pomalšia.

en: Align B and C for 3 input files
sk: Usporiadať B a C pre 3 vstupné súbory

en: Try to align B and C when comparing or merging three input files.
    Not recommended for merging because merge might get more complicated.
    (Default is off.)
sk: Skúsiť usporiadať B a C pri porovnávaní a zlučovaní troch vstupných súborov.
    Neodporúča sa pre zlučovanie, pretože zlúčenie by sa mohlo stať zložitejším.
    (V predvolenom nastavení je vypnuté).

[ctx: Settings page]
en: Merge
sk: Zlúčiť

en: Merge Settings
sk: Nastavenia zlúčenia

en: Auto advance delay (ms):
sk: Automatické oneskorenie postupu (ms):

en: When in Auto-Advance mode the result of the current selection is shown 
    for the specified time, before jumping to the next conflict. Range: 0-2000 ms
sk: V režime automatického postupu je zobrazený výsledok aktuálneho výberu
    po stanovenú dobu pred skokom na nasledujúcu nezhodu. Rozsah: 0 až 2000 ms

en: Show info dialogs
sk: Ukazovať informačné dialógy

en: Show a dialog with information about the number of conflicts.
sk: Ukazovať dialóg s informáciou o počte nezhôd.

en: White space 2-file merge default:
sk: Predvolené nastavenie zlúčenia medzier 2 súborov:

en: Manual Choice
sk: Ručná voľba

en: Allow the merge algorithm to automatically select an input for white-space-only changes.
sk: Umožniť algoritmu zlúčenia automaticky vybrať vstup iba pre zmeny medzier.

en: White space 3-file merge default:
sk: Predvolené nastavenie zlúčenia medzier 3 súborov:

en: Automatic Merge Regular Expression
sk: Regulárny výraz automatického zlúčenia

en: Auto merge regular expression:
sk: Regulárny výraz automatického zlúčenia:

en: Run regular expression auto merge on merge start
sk: Spustiť automatické zlúčenie regulárnych výrazov na začiatku zlúčenia

en: Run the merge for auto merge regular expressions
    immediately when a merge starts.
sk: Spustiť zlúčenie pre regulárne výrazy automatického zlúčenia
    hneď pri začatí zlúčenia.

en: Version Control History Merging
sk: Zlučovanie histórie správy verzií

en: History start regular expression:
sk: Regulárny výraz historického začiatku:

en: History entry start regular expression:
sk: Regulárny výraz začiatku historickej položky:

en: History merge sorting
sk: Triedenie histórie zlúčenia

en: Sort version control history by a key.
sk: Roztriediť históriu správy verzií podľa kľúča.

en: History entry start sort key order:
sk: Poradie triediaceho kľúča začiatku historickej položky:

en: Merge version control history on merge start
sk: Zlúčiť históriu správy verzií na začiatku zlúčenia

en: Run version control history automerge on merge start.
sk: Spustiť automatické zlúčenie histórie správy verzií na začiatku zlúčenia.

en: Max number of history entries:
sk: Maximálny počet historických položiek:

en: Cut off after specified number. Use -1 for infinite number of entries.
sk: Odrezať po zadanom počte. Použiť -1 pre nekonečný počet položiek.

en: Test your regular expressions
sk: Otestujte vaše regulárne výrazy

en: Irrelevant merge command:
sk: Irelevantný príkaz zlúčenia:

en: If specified this script is run after automerge
    when no other relevant changes were detected.
    Called with the parameters: filename1 filename2 filename3
sk: Ak je stanovené, tento skript sa spustí po automatickom zlúčení,
    keď neboli zistené žiadne iné významné zmeny.
    Volaný s parametrami: filename1 filename2 filename3

en: Auto save and quit on merge without conflicts
sk: Automaticky uložiť a ukončiť pri zlúčení bez nezhôd

en: If KDiff3 was started for a file-merge from the command line and all
    conflicts are solvable without user interaction then automatically save and quit.
    (Similar to command line option "--auto".)
sk: Ak sa aplikácia KDiff3 spustila z príkazového riadka na súborové zlúčenie a všetky
    nezhody sú riešiteľné bez zásahu používateľa, potom nastane automatické uloženie a ukončenie programu.
    (Podobne ako voľba príkazového riadka "--auto".)

en: Recursive folders
sk: Rekurzívne adresáre

en: Whether to analyze subfolders or not.
sk: Či analyzovať podadresáre alebo nie.

en: File pattern(s):
sk: Súborový vzor(y):

en: Pattern(s) of files to be analyzed. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
sk: Vzor(y) súborov, ktoré majú byť analyzované.
    Zástupné znaky:  '*' and '?'
    Niekoľko vzorov možno zadať pomocou oddeľovača: ';'

en: File-anti-pattern(s):
sk: Súborový protivzor(y):

en: Pattern(s) of files to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
sk: Vzor(y) súborov, ktoré majú byť vylúčené z analýzy.
    Zástupné znaky:  '*' and '?'
    Niekoľko vzorov možno zadať pomocou oddeľovača: ';'

en: Folder-anti-pattern(s):
sk: Súborový protivzor(y):

en: Pattern(s) of folders to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
sk: Vzor(y) priečinkov, ktoré majú byť vylúčené z analýzy.
    Zástupné znaky:  '*' and '?'
    Niekoľko vzorov možno zadať pomocou oddeľovača: ';'

en: Use Ignore File
sk: Použiť súbor ignorovania

en: Extends the antipattern to anything that would be ignored by source control.
    Via local ignore files this can be folder-specific.
sk: Rozširuje protivzor na čokoľvek, čo by bolo ignorované CVS.
    Cez lokálne súbory ".cvsignore" toto môže byť špecifické pre adresár.

en: Find hidden files and folders
sk: Nájsť skryté súbory a adresáre

en: Finds hidden files and folders.
sk: Nájde skryté súbory a adresáre.

en: Follow file links
sk: Nasledovať súborové odkazy

en: On: Compare the file the link points to.
    Off: Compare the links.
sk: Zapnuté: Porovnať súbor, na ktorý ukazuje odkaz.
    Vypnuté: Porovnať odkazy.

en: Follow folder links
sk: Nasledovať odkazy priečinkov

en: On: Compare the folder the link points to.
    Off: Compare the links.
sk: Zapnuté: Porovnať súbor, na ktorý ukazuje odkaz.
    Vypnuté: Porovnať odkazy.

en: Case sensitive filename comparison
sk: Porovnanie názvov súborov s rozlišovaním veľkosti písmen

en: The folder comparison will compare files or folders when their names match.
    Set this option if the case of the names must match. (Default for Windows is off, otherwise on.)
sk: Porovnanie adresárov bude porovnávať súbory alebo adresáre, pokiaľ sa zhodujú ich názvy.
    Nastaviť túto voľbu, ak sa názvy musia zhodovať. (Predvolené nastavenie pre Windows je vypnuté, inak zapnuté).

en: Unfold all subfolders on load
sk: Rozbaliť všetky podadresáre pri načítaní

en: On: Unfold all subfolders when starting a folder diff.
    Off: Leave subfolders folded.
sk: Zapnuté: Rozvinúť podadresáre pri spustení porovnania adresára.
    Vypnuté: Nechať podadresáre zvinuté.

en: Skip folder status report
sk: Preskočiť správu o stave adresárov

en: On: Do not show the Folder Comparison Status.
    Off: Show the status dialog on start.
sk: Zapnuté: Nezobrazovať stav porovnania adresárov.
    Vypnuté: Zobraziť stavové dialógové okno pri spustení.

en: File Comparison Mode
sk: Režim porovnania súborov

en: Binary comparison
sk: Binárne porovnanie

en: Binary comparison of each file. (Default)
sk: Binárne porovnanie každého súboru. (Predvolené)

en: Full analysis
sk: Plná analýza

en: Do a full analysis and show statistics information in extra columns.
    (Slower than a binary comparison, much slower for binary files.)
sk: Urobiť úplnú analýzu a ukázať štatistické informácie v ďalších stĺpcoch.
    (Pomalšie než binárne porovnanie, oveľa pomalšie pre binárne súbory.)

en: Trust the size and modification date (unsafe)
sk: Dôverovať veľkosti a dátumu zmeny (nebezpečné)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    Files with equal contents but different modification dates will appear as different.
    Useful for big folders or slow networks.
sk: Predpokladať, že súbory sú rovnaké, pokiaľ sú dátum zmeny a dĺžka súborov rovnaké.
    Súbory s rovnakým obsahom, ale odlišnými dátumami zmeny sa zobrazia ako rozdielne.
    Vhodné pre veľké adresáre alebo pomalé siete.

en: Trust the size and date, but use binary comparison if date does not match (unsafe)
sk: Dôverovať veľkosti a dátumu, ale použiť binárne porovnanie, ak dátum nezodpovedá (nebezpečné)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    If the dates are not equal but the sizes are, use binary comparison.
    Useful for big folders or slow networks.
sk: Predpokladať, že súbory sú rovnaké, pokiaľ sú dátum zmeny a dĺžka súborov rovnaké
    Ak dátumy nie sú rovnaké, ale veľkosti sú, použiť binárne porovnanie.
    Vhodné pre veľké adresáre alebo pomalé siete.

en: Trust the size (unsafe)
sk: Dôverovať veľkosti (nebezpečné)

en: Assume that files are equal if their file lengths are equal.
    Useful for big folders or slow networks when the date is modified during download.
sk: Predpokladať, že súbory sú rovnaké, pokiaľ sú dĺžky súborov rovnaké
    Vhodné pre veľké adresáre alebo pomalé siete,kedy je dátum zmenený v priebehu sťahovania.

en: Synchronize folders
sk: Synchronizovať adresáre

en: Offers to store files in both folders so that
    both folders are the same afterwards.
    Works only when comparing two folders without specifying a destination.
sk: Ponúka ukladanie súborov v oboch adresároch tak, že
    obaja adresáre sú potom rovnaké.
    Funguje iba pri porovnávaní dvoch adresárov bez určenia cieľa.

en: White space differences considered equal
sk: Rozdiely medzier považované za rovnaké

en: If files differ only by white space consider them equal.
    This is only active when full analysis is chosen.
sk: Ak sa súbory líšia iba medzerou, považujú za rovnaké.
    Toto je aktívne iba vtedy, keď je zvolená úplná analýza.

en: Copy newer instead of merging (unsafe)
sk: Kopírovať novšie miesto zlučovania (nebezpečné)

en: Do not look inside, just take the newer file.
    (Use this only if you know what you are doing!)
    Only effective when comparing two folders.
sk: Nepozerať sa dovnútra, zobrať novší súbor.
    (Použite iba vtedy, ak viete, čo robíte!)
    Účinná iba pri porovnávaní dvoch adresárov.

en: Backup files (.orig)
sk: Záložné súbory (.orig)

en: If a file would be saved over an old file, then the old file
    will be renamed with a '.orig' extension instead of being deleted.
sk: Ak by mal byť súbor uložený cez starý súbor, potom bude starý súbor
    premenovaný s príponou ".orig" miesto vymazania.

en: Regional Settings
sk: Miestne nastavenia

en: Use the same encoding for everything:
sk: Použiť rovnaké kódovanie pre všetko:

en: Enable this allows to change all encodings by changing the first only.
    Disable this if different individual settings are needed.
sk: Aktivácia tohoto umožňuje zmeniť všetky kódovania zmenou iba prvého.
    Zakázať toto, ak sú potrebné rôzna individuálne nastavenia.

en: Note: Local Encoding is "%1"
sk: Poznámka: Lokálne kódovanie je "%1"

en: File Encoding for A:
sk: Kódovanie súboru pre A:

en: If enabled then Unicode (UTF-16 or UTF-8) encoding will be detected.
    If the file is not Unicode then the selected encoding will be used as fallback.
    (Unicode detection depends on the first bytes of a file.)
sk: Ak je povolené, potom kódovanie Unicode (UTF-16 alebo UTF-8) bude zistené.
    V prípade, že súbor nie je Unicode, potom vybrané kódovanie bude použitý ako núdzové.
    (Detekcia Unicode závisí na prvých bajtov súboru.)

en: Auto Detect Unicode
sk: Automaticky detegovať Unicode

en: File Encoding for B:
sk: Kódovanie súboru pre B:

en: File Encoding for C:
sk: Kódovanie súboru pre C:

en: File Encoding for Merge Output and Saving:
sk: Kódovanie súboru pre výstup zlúčenia a uloženie:

en: Auto Select
sk: Automatický výber

en: If enabled then the encoding from the input files is used.
    In ambiguous cases a dialog will ask the user to choose the encoding for saving.
sk: Ak je povolené, potom sa používa kódovanie zo vstupných súborov.
    V nejednoznačných prípadoch dialóg vyzve používateľa, aby si zvolil kódovanie pre uloženie.

en: File Encoding for Preprocessor Files:
sk: Súborové kódovanie pre súbory preprocesora:

en: Right To Left Language
sk: Jazyk sprava doľava

en: Some languages are read from right to left.
    This setting will change the viewer and editor accordingly.
sk: Niektoré jazyky sa čítajú sprava doľava.
    Toto nastavenie podľa toho zmení prehliadač a editor.

en: Integration
sk: Integrácia

en: Integration Settings
sk: Nastavenia integrácie

en: Command line options to ignore:
sk: Voľby príkazového riadka, ktoré sa ignorujú:

en: List of command line options that should be ignored when KDiff3 is used by other tools.
    Several values can be specified if separated via ';'
    This will suppress the "Unknown option" error.
sk: Zoznam volieb príkazového riadka, ktoré by mali byť ignorované pri použití KDiff3 inými nástrojmi.
    Niekoľko hodnoty možno zadať, ak sa oddelia s ';'
    Toto potlačí chybu "Neznáma voľba".

en: Quit also via Escape key
sk: Ukončiť tiež pomocou klávesy Escape

en: Fast method to exit.
    For those who are used to using the Escape key.
sk: Rýchly spôsob ukončenia.
    Pre tých, ktorí sú zvyknutí používať klávesu Escape.

en: This resets all options. Not only those of the current topic.
sk: Toto obnoví všetky voľby. Nielen tie zo súčasnej témy.

en: The following option(s) you selected might change data:
sk: Nasledujúca voľba(y), ktoré ste vybrali, môžu zmeniť dáta:

en: 
    Most likely this is not wanted during a merge.
    Do you want to disable these settings or continue with these settings active?
sk: 
    S najväčšou pravdepodobnosťou toto nie je žiaduce pri zlúčení.
    Chcete zakázať tieto nastavenia, alebo pokračovať s týmito nastaveniami aktívnymi?

en: Option Unsafe for Merging
sk: Nebezpečná voľba pre zlučovanie

en: Use These Options During Merge
sk: Použiť tieto voľby počas zlúčenia

en: Disable Unsafe Options
sk: Zakázať nebezpečné voľby

en: Loading A
sk: Načítavam A

en: Loading A: %1
sk: Načítavam A: %1

en: Loading B
sk: Načítavam B

en: Loading B: %1
sk: Načítavam B: %1

en: Loading C
sk: Načítavam C

en: Loading C: %1
sk: Načítavam C: %1

en: All input files contain the same text, but are not binary equal.
sk: Všetky vstupné súbory obsahujú rovnaký text, ale nie sú binárne rovnaké.

en: Files %1 and %2 have equal text, but are not binary equal.
sk: Súbory %1 a %2 majú rovnaký text, ale nie sú binárne rovnaké.

en: Some input files do not seem to be pure text files.
    Note that the KDiff3 merge was not meant for binary data.
    Continue at your own risk.
sk: Niektoré vstupné súbory sa nezdajú byť čisté textové súbory.
    Zlúčenie KDiff3 nebolo určené pre binárne dáta.
    Pokračujte na vlastné riziko.

en: Some input characters could not be converted to valid unicode.
    You might be using the wrong codec. (e.g. UTF-8 for non UTF-8 files).
    Do not save the result if unsure. Continue at your own risk.
    Affected input files are in %1.
sk: Niektoré vstupné znaky nemožno previesť na platné unicode.
    Možno používate zlý kodek. (Napr. UTF-8 pre súbory, ktoré nie sú UTF-8).
    Neukladajte výsledok, ak si nie ste istí. Pokračujte na vlastné riziko.
    Ovplyvnené vstupné súbory sú v %1.

en: Abort
sk: Prerušiť

en: Continue Merging
sk: Pokračovať v zlučovaní

en: Opening files...
sk: Otváram súbory...

en: Cutting selection...
sk: Vystrihávam výber...

en: Copying selection to clipboard...
sk: Kopírujem výber do schránky...

en: Inserting clipboard contents...
sk: Vkladá sa obsah schránky...

en: Word wrap (Cancel disables word wrap)
sk: Zalomenie slov (Zrušiť zakáže zalomenie slov)

en: Calculating max width for horizontal scrollbar
sk: Vypočítavam maximálnu šírku pre vodorovný posuvník

en: Save && Continue
sk: Uložiť && pokračovať

en: Continue Without Saving
sk: Pokračovať bez uloženia

en: Search complete.
sk: Hľadanie ukončené.

en: Search Complete
sk: Hľadanie ukončené

en: Nothing is selected in either diff input window.
sk: Nič nie je vybrané ani vo vstupnom okne diff.

en: Error while adding manual diff range
sk: Chyba pri pridávaní ručného diff rozsahu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: Copy %1->Output
sk: Kopírovať %1->Výstup

en: Swap %1<->Output
sk: Vymeniť %1<->Výstup

en: Configure...
sk: Nastaviť...

en: Open Folder
sk: Otvoriť priečinok

en: Select Output File
sk: Vybrať výstupný súbor

en: all/allfiles (*)
sk: všetko/všetky súbory(*)

en: Search text:
sk: Hľadať text:

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Search A
sk: Hľadať A

en: Search B
sk: Hľadať B

en: Search C
sk: Hľadať C

en: Search output
sk: Výstup hľadania

en: &Search
sk: &Hľadať

en: Regular Expression Tester
sk: Tester regulárneho výrazu

en: Example auto merge line:
sk: Riadok príkladu automatického zlúčenia:

en: To test auto merge, copy a line as used in your files.
sk: Pre vyskúšanie automatického zlúčenia, skopírovať riadok, ako je použitý v súboroch.

en: Match result:
sk: Výsledok zosúladenia:

en: Example history start line (with leading comment):
sk: Riadok historického začiatku príkladu (s úvodným komentárom):

en: Copy a history start line as used in your files,
    including the leading comment.
sk: Kopírovať riadok historického začiatku tak, ako sa používa vo vašich súboroch,
    vrátane úvodného komentára.

en: History sort key order:
sk: Poradie triediaceho kľúča histórie:

en: Example history entry start line (without leading comment):
sk: Riadok začiatku historickej položky príkladu (bez úvodného komentára):

en: Copy a history entry start line as used in your files,
    but omit the leading comment.
sk: Kopírovať riadok začiatku historickej položky tak, ako sa používa vo vašich súboroch,
    ale vynechať úvodný komentár.

en: Sort key result:
sk: Výsledok triediaceho kľúča:

en: Match success.
sk: Zosúladenie úspešné.

en: Match failed.
sk: Zosúladenie zlyhalo.

en: Opening and closing parentheses do not match in regular expression.
sk: Otváracie a zatváracie zátvorky sa nezhodujú v regulárnych výrazoch.

en: Writing clipboard data to temp file failed.
sk: Zapisovanie dát zo schránky do dočasný súboru zlyhalo.

en: From Clipboard
sk: Zo schránky

en: %1 is not a normal file.
sk: %1 nie je normálny súbor.

en:     Temp file is: %1
sk: Dočasný súbor je: %1

en: Preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The preprocessing command will be disabled now.
sk: Činnosť preprocesora asi zlyhala. Skontrolovať tento príkaz:
    
      %1
    
    Príkaz činnosti preprocesora sa teraz zakáže.

en: The line-matching-preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The line-matching-preprocessing command will be disabled now.
sk: Porovnávanie riadkov preprocesora asi zlyhalo. Skontrolovať tento príkaz:
    
      %1
    
    Príkaz porovnávanie riadkov preprocesora sa teraz zakáže.

en: Expecting space after closing quote.
sk: Očakávanie medzery po uzatvorení apostrofom.

en: Unmatched quote.
sk: Nenájdená úvodzovka.

en: Unexpected quote character within argument.
sk: Neočakávaný apostrof v argumente.

en: No program specified.
sk: Neurčený žiadny program.
