kdiff3 - en to sl translation catalogue (22 entries)

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare with %1
sl: Primerjaj z %1

[ctx: Contexualmenu option]
en: Merge with %1
sl: Združi z %1

[ctx: Contexualmenu option]
en: 3-way merge with base
sl: 3-stransko združevanje z bazo

[ctx: Contexualmenu option]
en: Save '%1' for later
sl: Shrani '%1' za kasneje

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare with ...
sl: Primerjaj z ...

[ctx: Contexualmenu option]
en: Clear list
sl: Počisti seznam

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare
sl: Primerjaj

[ctx: Contexualmenu option]
en: 3 way comparison
sl: 3 stranska primerjava

[ctx: Contexualmenu option]
en: About Diff-Ext ...
sl: O Diff-Ext ...

en: Diff-Ext Copyright (c) 2003-2006, Sergey Zorin. All rights reserved.
sl: Diff-Ext Copyright (c) 2003-2006, Sergey Zorin. Vse pravice pridržane.

en: This software is distributable under the BSD-2-Clause license.
sl: Ta programska oprema se lahko distribuira pod licenco BSD-2-Clause.

en: Some extensions for KDiff3 (c) 2006-2013 by Joachim Eibl.
sl: Nekaj razširitev za KDiff3 (c) 2006-2013 Joachim Eibl.

en: Ported to Qt5/Kf5 by Michael Reeves
sl: Prenos na Qt5/Kf5 Michael Reeves

en: Homepage for Diff-Ext: http://diff-ext.sourceforge.net
sl: Domača stran za Diff-Ext: http://diff-ext.sourceforge.net

en: About Diff-Ext for KDiff3 (64 Bit)
sl: O Diff-Ext za KDiff3 (64 bitno)

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare selected files
sl: Primerjaj izbrani datoteki

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare '%1' with '%2'
sl: Primerjaj  '%1' z '%2'

[ctx: Contexualmenu option]
en: Save '%1' for later operation
sl: Shrani '%1' za nadaljnje obdelave

en: Could not start KDiff3. Please rerun KDiff3 installation.
sl: KDiff3 ni bilo mogoče zagnati. Znova zaženite namestitev KDiff3.

en: Command
sl: Ukaz

en: CommandLine
sl: Ukazna vrstica

en: Diff-Ext For KDiff3
sl: Diff-Ext za KDiff3
