kdiff3 - en to sl translation catalogue (572 entries)

en: Getting file status: %1
sl: Pridobivanje stanja datoteke: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Reading file: %1
sl: Branje datoteke: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Writing file: %1
sl: Zapisovanje datoteke: %1

en: Out of memory
sl: Zmanjkalo pomnilnika

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Making folder: %1
sl: Ustvarjanje mape: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Removing folder: %1
sl: Odstranjevanje mape: %1

[ctx: Mesage for progress dialog %1 = path to file]
en: Removing file: %1
sl: Odstranjevanje datoteke: %1

en: Creating symbolic link: %1 -> %2
sl: Ustvarjanje simbolne povezave: %1 -> %2

en: Renaming file: %1 -> %2
sl: Preimenovanje datoteke: %1 -> %2

en: Copying file: %1 -> %2
sl: Kopiranje datoteke: %1 -> %2

en: Reading folder: %1
sl: Branje mape: %1

en: Listing directory: %1
sl: Seznam predmetov v mapi: %1

en: Data loss error:
    If it is reproducible please contact the author.
sl: Napaka izgube podatkov:
    Če se to zgodi znova, stopite v stik z avtorjem.

en: Severe Internal Error
sl: Številne notranje napake

en: File %1: Line %2
sl: Datoteka %1: Vrstica %2

en: File %1: Line not available
sl: Datoteka %1: Vrstica ni na voljo

en: Encoding:
sl: Kodiranje:

en: Line end style:
sl: Slog konca vrstice:

en: A (Base)
sl: A (osnova)

en: Encoding: %1
sl: Kodiranje: %1

en: Line end style: %1
sl: Slog konca vrstice: %1

en: Unknown
sl: Neznano

en: Top line
sl: Zgornja vrstica

en: End
sl: Konec

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: Other
sl: Ostalo

[ctx: Operation column message]
en: Copy A to B
sl: Kopiraj A v B

[ctx: Operation column message]
en: Copy B to A
sl: Kopiraj B v A

[ctx: Operation column message]
en: Delete A
sl: Izbriši A

[ctx: Operation column message]
en: Delete B
sl: Izbriši B

[ctx: Operation column message]
en: Delete A & B
sl: Izbriši A in B

[ctx: Operation column message]
en: Merge to A
sl: Združi v A

[ctx: Operation column message]
en: Merge to B
sl: Združi v B

[ctx: Operation column message]
en: Merge to A & B
sl: Združi v A in B

[ctx: Operation column message]
en: Delete (if exists)
sl: Izbriši (če obstaja)

[ctx: Operation column message (Directory merge)]
en: Merge
sl: Združi

[ctx: Operation column message (File merge)]
en: Merge (manual)
sl: Združi (ročno)

[ctx: Operation column message]
en: Error: Conflicting File Types
sl: Napaka: sporni vrsti datotek

[ctx: Operation column message]
en: Error: Changed and Deleted
sl: Napaka: spremenjeno in izbrisano

[ctx: Operation column message]
en: Error: Dates are equal but files are not.
sl: Napaka: datuma sta enaka, datoteki pa ne.

[ctx: Status column message]
en: Done
sl: Opravljeno

[ctx: Status column message]
en: Error
sl: Napaka

[ctx: Status column message]
en: Skipped.
sl: Preskočeno.

[ctx: Status column message]
en: Not saved.
sl: Ni shranjeno.

[ctx: Status column message]
en: In progress...
sl: V teku...

[ctx: Status column message]
en: To do.
sl: Za narediti.

[ctx: Column title]
en: Name
sl: Ime

[ctx: Column title]
en: Operation
sl: Dejanje

[ctx: Column title]
en: Status
sl: Stanje

[ctx: Column title]
en: Unsolved
sl: Nerešeno

[ctx: Column title]
en: Solved
sl: Rešeno

[ctx: Column title]
en: Nonwhite
sl: Ne-presledni

[ctx: Column title]
en: White
sl: Presledni

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort the merge and rescan the folder?
sl: Trenutno združujete mape. Ali ste prepričani, da želite prekiniti združevanje in ponovno preiskati mapo?

[ctx: Error dialog caption]
en: Warning
sl: Opozorilo

[ctx: Title for rescan button]
en: Rescan
sl: Znova preišči

[ctx: Title for continue button]
en: Continue Merging
sl: Nadaljuj z združevanjem

en: Opening of folders failed:
sl: Odpiranje map je spodletelo:

en: Folder A "%1" does not exist or is not a folder.
sl: Mapa A "%1" ne obstaja ali pa ni mapa.

en: Folder B "%1" does not exist or is not a folder.
sl: Mapa B "%1" ne obstaja ali pa ni mapa.

en: Folder C "%1" does not exist or is not a folder.
sl: Mapa C "%1" ne obstaja ali pa ni mapa.

en: Folder Opening Error
sl: Napaka med opiranjem mape

en: The destination folder must not be the same as A or B when three folders are merged.
    Check again before continuing.
sl: Ciljna mapa ne sme biti enaka A ali B, ko se izvaja združevanje treh map.
    Preverite znova preden nadaljujete.

en: Parameter Warning
sl: Opozorilo parametra

en: Scanning folders...
sl: Preiskovanje map...

en: Reading Folder A
sl: Branje mape A

en: Reading Folder B
sl: Branje mape B

en: Reading Folder C
sl: Branje mape C

en: Some subfolders were not readable in
sl: Nekatere podmape niso bile berljive v

en: Check the permissions of the subfolders.
sl: Preverite dovoljenja podmap.

en: Ready.
sl: Pripravljen.

en: Folder Comparison Status
    
    Number of subfolders: %1
    Number of equal files: %2
    Number of different files: %3
sl: Status primerjave map
    
    Število podmap: %1
    Število enakih datotek: %2
    Število različnih datotek: %3

en: Number of manual merges: %1
sl: Število ročnih združitev: %1

en: This affects all merge operations.
sl: To vpliva na vsa dejanja združevanja.

en: Changing All Merge Operations
sl: Spreminjanje vseh dejanj združevanja

en: Processing %1 / %2
    %3
sl: Obdelovanje %1 / %2
    %3

en: Some files could not be processed.
sl: Nekaterih datotek ni bilo mogoče obdelati.

en: Aborting due to too many errors.
sl: Prekinjam izvajanje zaradi preveč napak.

en: This operation is currently not possible.
sl: To dejanje trenutno ni mogoče.

en: Operation Not Possible
sl: Dejanje ni mogoče

en: An error occurred while copying.
sl: Med kopiranjem je prišlo do napake.

en: Merge Error
sl: Napaka združevanja

en: Unknown merge operation. (This must never happen!)
sl: Neznano dejanje združevanja. (To se ne sme nikoli zgoditi!)

en: Unknown merge operation.
sl: Neznano dejanje združevanja.

en: The merge is about to begin.
    
    Choose "Do it" if you have read the instructions and know what you are doing.
    Choosing "Simulate it" will tell you what would happen.
    
    Be aware that this program still has beta status and there is NO WARRANTY whatsoever! Make backups of your vital data!
sl: Združevanje se bo pravkar začelo.
    
    Izberite "Izvedi", če ste prebrali navodila in veste kaj delate.
    Če izberete "Simuliraj", boste izvedeli kaj se bi zgodilo.
    
    Ta program je še v stanju beta in zanj ne obstaja NOBENE GARANCIJE! Napravite varnostne kopije vaših pomembnih podatkov!

[ctx: Caption]
en: Starting Merge
sl: Začenjanje združevanja

[ctx: Button title to confirm merge]
en: Do It
sl: Izvedi

[ctx: Button title to simulate merge]
en: Simulate It
sl: Simuliraj

en: The highlighted item has a different type in the different folders. Select what to do.
sl: Poudarjen predmet ima različno vrsto v različnih mapah. Izberite kaj želite narediti.

en: The modification dates of the file are equal but the files are not. Select what to do.
sl: Datumi spremembe datoteke so enaki, ampak datoteke niso. Izberite kaj želite narediti.

en: The highlighted item was changed in one folder and deleted in the other. Select what to do.
sl: Datumi spremembe datoteke so enaki, ampak datoteke niso. Izberite kaj želite narediti.

en: This operation is currently not possible because folder merge is currently running.
sl: To dejanje trenutno ni mogoče, saj teče združevanje map.

en: There was an error in the last step.
    Do you want to continue with the item that caused the error or do you want to skip this item?
sl: V zadnjem koraku je prišlo do napake.
    Ali želite nadaljevati s predmetom, ki je povzročil napako ali želite preskočiti ta predmet?

[ctx: Caption for message dialog]
en: Continue merge after an error
sl: Nadaljuj z združevanjem po napaki

[ctx: Continue button title]
en: Continue With Last Item
sl: Nadaljuj z zadnjim predmetom

[ctx: Skip button title]
en: Skip Item
sl: Preskoči predmet

en: Merge operation complete.
sl: Dejanje združevanja je končano.

en: Merge Complete
sl: Združevanje končano

en: Simulated merge complete: Check if you agree with the proposed operations.
sl: Simulacija združevanja je končana: preverite, če se strinjate s predlaganimi dejanji.

en: An error occurred. Press OK to see detailed information.
sl: Prišlo je do napake. Kliknite 'V redu', da vidite več podrobnosti.

en: Error: While deleting %1: Creating backup failed.
sl: Napaka med brisanjem %1: ustvarjanje varnostne kopije je spodletelo.

en: delete folder recursively( %1 )
sl: rekurzivno izbriši mapo( %1 )

en: delete( %1 )
sl: izbriši ( %1 )

en: Error: delete folder operation failed while trying to read the folder.
sl: Napaka: dejanje brisanja map je spodletelo med branjem mape.

en: Error: rmdir( %1 ) operation failed.
sl: Napaka: dejanje odstrani mapo ( %1 ) je spodletelo.

en: Error: delete operation failed.
sl: Napaka: dejanje brisanja je spodletelo.

en: manual merge( %1, %2, %3 -> %4)
sl: ročno združevanje ( %1, %2, %3 -> %4)

en:      Note: After a manual merge the user should continue by pressing F7.
sl:      Opomba: po ročnem združevanju mora uporabnik nadaljevati s pritiskom tipke F7.

en: Error: copy( %1 -> %2 ) failed.Deleting existing destination failed.
sl: Napaka: kopiranje ( %1 -> %2 ) je spodletelo. Brisanje obstoječega cilja je spodletelo.

en: copyLink( %1 -> %2 )
sl: kopiraj povezavo ( %1 -> %2 )

en: Error: copyLink failed: Remote links are not yet supported.
sl: Napaka: kopiraj povezavo je spodletelo: oddaljene povezane še niso podprte.

en: Error: copyLink failed.
sl: Napaka: kopiraj povezavo je spodletel.

en: copy( %1 -> %2 )
sl: kopiraj ( %1 -> %2 )

en: Error during rename( %1 -> %2 ): Cannot delete existing destination.
sl: Napaka med preimenovanjem ( %1 -> %2 ): ni mogoče izbrisati obstoječega cilja.

en: rename( %1 -> %2 )
sl: preimenuj ( %1 -> %2 )

en: Error: Rename failed.
sl: Napaka: preimenovanje je spodletelo.

en: Error during makeDir of %1. Cannot delete existing file.
sl: Napaka med ustvarjanjem mape %1. Ni mogoče izbrisati obstoječe datoteke.

en: makeDir( %1 )
sl: ustvari mapo ( %1 )

en: Error while creating folder.
sl: Napaka med ustvarjanjem mape.

en: Dest
sl: Cilj

en: Folder
sl: Mapa

en: Type
sl: Vrsta

en: Size
sl: Velikost

en: Attr
sl: Atrib

en: Last Modification
sl: Zadnja sprememba

en: Link-Destination
sl: Cilj povezave

en: File
sl: Datoteka

en: -Link
sl: -Povezava

en: not available
sl: ni na voljo

en: A (Dest):
sl: A (cilj):

en: A (Base):
sl: A (osnova):

en: B (Dest):
sl: B (cilj):

en: C (Dest):
sl: C (cilj):

en: Dest:
sl: Cilj:

note: i18n("Saving Directory Merge State ..."));
en: Save Folder Merge State As...
sl: Shrani stanje združevanja map kot...

en: Start/Continue Folder Merge
sl: Začni/nadaljuj združevanje map

en: Run Operation for Current Item
sl: Zaženi aktivnost za trenutni predmet

en: Compare Selected File
sl: Primerjaj izbrano datoteko

en: Merge Current File
sl: Združi trenutno datoteko

en: Merge
    File
sl: Združi
    datoteko

en: Fold All Subfolders
sl: Zloži vse podmape

en: Unfold All Subfolders
sl: Razširi vse podmape

en: Rescan
sl: Znova preišči

note: i18n("Save Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSaveMergeState, ac, "dir_save_merge_state"); i18n("Load Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotLoadMergeState, ac, "dir_load_merge_state");
en: Choose A for All Items
sl: Izberi A za vse predmete

en: Choose B for All Items
sl: Izberi B za vse predmete

en: Choose C for All Items
sl: Izberi C za vse predmete

en: Auto-Choose Operation for All Items
sl: Samodejno izberi dejanje za vse predmete

en: No Operation for All Items
sl: Ni dejanja za vse predmete

note: i18n("Synchronize Directories"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSynchronizeDirectories, ac, "dir_synchronize_directories"); d->m_pDirChooseNewerFiles = GuiUtils::createAction< KToggleAction >(i18n("Copy Newer Files Instead of Merging"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotChooseNewerFiles, ac, 
en: Show Identical Files
sl: Pokaži enake datoteke

en: Identical
    Files
sl: Enake
    datoteke

en: Show Different Files
sl: Pokaži različne datoteke

en: Show Files only in A
sl: Pokaži samo datoteke v A

en: Files
    only in A
sl: Datoteke
    samo v A

en: Show Files only in B
sl: Pokaži samo datoteke v B

en: Files
    only in B
sl: Datoteke
    samo v B

en: Show Files only in C
sl: Pokaži samo datoteke v C

en: Files
    only in C
sl: Datoteke
    samo v C

en: Compare Explicitly Selected Files
sl: Primerjaj izrecno izbrane datoteke

en: Merge Explicitly Selected Files
sl: Združi izrecno izbrane datoteke

en: Do Nothing
sl: Ne naredi ničesar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCheckBox)
en: Merge
sl: Združi

en: Delete (if exists)
sl: Izbriši (če obstaja)

en: Copy A to B
sl: Kopiraj A v B

en: Copy B to A
sl: Kopiraj B v A

en: Delete A
sl: Izbriši A

en: Delete B
sl: Izbriši B

en: Delete A && B
sl: Izbriši A in B

en: Merge to A
sl: Združi v A

en: Merge to B
sl: Združi v B

en: Merge to A && B
sl: Združi v A in B

en: Unable to determine full url. No parent specified.
sl: Ni bilo mogoče določiti polni spletni naslov. Ni določen nadrejeni.

en: Failed to read file: %1
sl: Ni bilo mogoče brati datoteke: %1

en: Creating temp copy of %1 failed.
sl: Ustvarjanje začasne kopije %1 je spodletelo.

en: Opening %1 failed. %2
sl: Odpiranje %1 je spodletelo. %2

en: Error reading from %1. %2
sl: Napaka med branjem iz %1. %2

en: While trying to make a backup, deleting an older backup failed.
    Filename: %1
sl: Med ustvarjanje varnostne kopije je spodletelo brisanje starejše varnostne kopije.
    Ime datoteke: %1

en: While trying to make a backup, renaming failed.
    Filenames: %1 -> %2
sl: Med ustvarjanjem varnostne kopije je spodletelo preimenovanje datotek.
    Imena datotek: %1 -> %2

en: Current Configuration:
sl: Trenutne nastavitve:

en: Config Option Error:
sl: Napaka možnosti nastavitev:

en: Option --auto used, but no output file specified.
sl: Uporabljena je bila možnost --auto, ni pa bila določena izhodna datoteka.

en: Directory merge
sl: Zlivanje imenikov

en: Merge info
sl: Informacija o zlivanju

en: Saving failed.
sl: Shranjevanje je spodletelo.

en: Option --auto ignored for folder comparison.
sl: Za primerjave map je bila prezrta možnost --auto.

en: Opening of these files failed:
sl: Odpiranje teh datotek je spodletelo:

en: File open error
sl: Napaka med odpiranjem datoteke

en: Opens documents for comparison...
sl: Odpre dokumente za primerjavo ...

en: Reload
sl: Znova naloži

en: Saves the merge result. All conflicts must be solved!
sl: Shrani rezultat združevanja. Vsi spori morajo biti rešeni!

en: Saves the current document as...
sl: Shrani trenuten dokument kot ...

en: Print the differences
sl: Natisne razlike

en: Quits the application
sl: Konča program

en: Undo last action.
sl: Prekliči zadnje dejanje.

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
sl: Izreže izbrani odsek in ga odloži v odložišče

en: Copies the selected section to the clipboard
sl: Kopira izbrani odsek v odložišče

en: Pastes the clipboard contents to current position
sl: Prilepi vsebino odložišča na trenutni položaj

en: Select everything in current window
sl: Izbere vse v trenutnem oknu

en: Search for a string
sl: Poišče niz

en: Search again for the string
sl: Znova išče za nizom

en: Enables/disables the statusbar
sl: Omogoči/onemogoči vrstico stanja

en: Configure KDiff3...
sl: Nastavi KDiff3 ...

en: Go to Current Delta
sl: Pojdi na trenutno razliko

en: Current
    Delta
sl: Trenutna
    razlika

en: Go to First Delta
sl: Pojdi na prvo razliko

en: First
    Delta
sl: Prva
    razlika

en: Go to Last Delta
sl: Pojdi na zadnjo razliko

en: Last
    Delta
sl: Zadnja
    razlika

en: (Skips white space differences when "Show White Space" is disabled.)
sl: (preskoči razlike zaradi preslednih znakov, če je onemogočeno "Pokaži presledne znake".)

en: (Does not skip white space differences even when "Show White Space" is disabled.)
sl: (ne preskoči razlike zaradi preslednih znakov, tudi če je onemogočeno "Pokaži presledne znake".)

en: Go to Previous Delta
sl: Pojdi na predhodno razliko

en: Prev
    Delta
sl: Predh.
    razlika

en: Go to Next Delta
sl: Pojdi na naslednjo razliko

en: Next
    Delta
sl: Nasl.
    razlika

en: Go to Previous Conflict
sl: Pojdi na predhodni spor

en: Prev
    Conflict
sl: Predh.
    spor

en: Go to Next Conflict
sl: Pojdi na naslednji spor

en: Next
    Conflict
sl: Nasl.
    spor

en: Go to Previous Unsolved Conflict
sl: Pojdi na predhodni nerešen spor

en: Prev
    Unsolved
sl: Predh.
    nerešen

en: Go to Next Unsolved Conflict
sl: Pojdi na naslednji nerešen spor

en: Next
    Unsolved
sl: Nasl.
    nerešen

[ctx: Title for menu item]
en: Go to Line
sl: Pojdi na vrstico

[ctx: Text used for toolbar button.]
en: Go
    Line
sl: Pojdi
    Vrstica

[ctx: Additional text intooltip]
en: .
     Goto specified line.
sl: .
     Pojdi na določeno vrstico.

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From A
sl: Izberi vrstice iz A

[ctx: Text used for select A toolbar button.]
en: Choose
    A
sl: Izberi
    A

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From B
sl: Izberi vrstice iz B

[ctx: Text used for select B when toolbar button.]
en: Choose
    B
sl: Izberi
    B

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From C
sl: Izberi vrstice iz C

[ctx: Text used for select C toolbar button.]
en: Choose
    C
sl: Izberi
    C

[ctx: Title for menu item]
en: Automatically Go to Next Unsolved Conflict After Source Selection
sl: Po izbiri vira, se samodejno premakni na naslednji nerešen spor

[ctx: Auto goto next unsolced toolbar text.]
en: Auto
    Next
sl: Samod.
    naslednji

en: Show Space && Tabulator Characters
sl: Prikaži znake presledkov in tabulatorjev

[ctx: Show whitespace toolbar text.]
en: White
    Characters
sl: Presledni
    znaki

en: Show White Space
sl: Presledni znak

[ctx: Show whitespace changes toolbar text.]
en: White
    Deltas
sl: Presledne
    razlike

en: Show Line Numbers
sl: Pokaži številke vrstic

[ctx: Show line numbers toolbar text]
en: Line
    Numbers
sl: Številke
    vrstic

en: Automatically Solve Simple Conflicts
sl: Samodejno reši preproste spore

en: Set Deltas to Conflicts
sl: Določi razlike za spore

en: Run Regular Expression Auto Merge
sl: Zaženi samodejno združevanje z regularnimi izrazi

en: Automatically Solve History Conflicts
sl: Samodejno reši spore zgodovine

en: Split Diff At Selection
sl: Razdeli Diff pri izbiri

en: Join Selected Diffs
sl: Združi izbrane Diffe

en: Show Window A
sl: Pokaži okno A

en: Show Window B
sl: Pokaži okno B

en: Show Window C
sl: Pokaži okno C

en: Normal Overview
sl: Običajni pregled

en: A vs. B Overview
sl: Pregled A proti B

en: A vs. C Overview
sl: Pregled A proti C

en: B vs. C Overview
sl: Pregled B proti C

en: Word Wrap Diff Windows
sl: Ovijanje besed oken Diffov

en: Add Manual Diff Alignment
sl: Dodaj ročno poravnavo Diffov

en: Clear All Manual Diff Alignments
sl: Počisti vse ročne poravnave Diffov

en: Focus Next Window
sl: Naslednje okno v žarišče

en: Focus Prev Window
sl: Predhodno okno v žarišče

en: Toggle Split Orientation
sl: Preklopi usmerjenost razdelitve

en: Folder && Text Split Screen View
sl: Razdeljeni pogled map in besedila

en: Toggle Between Folder && Text View
sl: Preklopi med pogledom map in besedila

en: The merge result has not been saved.
sl: Rezultat združevanja ni bil shranjen.

en: Save && Quit
sl: Shrani in končaj

en: Quit Without Saving
sl: Končaj brez shranjevanja

en: Saving the merge result failed.
sl: Shranjevanje rezultata združevanja je spodletelo.

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort?
sl: Trenutno združujete mape. Ali ste prepričani, da želite prekiniti?

en: Saving file...
sl: Shranjevanje datoteke ...

en: Saving file with a new filename...
sl: Shranjevanje datoteke z novim imenom ...

en: Save As...
sl: Shrani kot ...

en: Printing not implemented.
sl: Tiskanje ni podprto.

en: Printing...
sl: Tiskanje ...

en: Printing page %1 of %2
sl: Tiskanje strani %1 od %2

en:  (Selection)
sl:  (Izbira)

en: Printing completed.
sl: Tiskanje je končano..

en: Printing aborted.
sl: Tiskanje je prekinjeno..

en: Exiting...
sl: Končujem ...

en: Toggle the statusbar...
sl: Preklopi vrstico stanja ...

en: A KPart to display SVG images
sl: KPart za prikaz slik SVG

en: Could not find files for comparison.
sl: Ni bilo mogoče najti datotek za primerjavo.

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: Configure KDiff3
sl: Nastavi KDiff3

en: Could not initialize the KDiff3 part.
    This usually happens due to an installation problem. Please read the README-file in the source package for details.
sl: Ni bilo mogoče nastaviti začetnih vrednosti za del KDiff3.
    To se običajno zgodi, če je prisotna težava z namestitvijo. Preberite si datoteko README v paketu z izvorno kodo za več podrobnosti.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (directory)
en: F&older
sl: Mapa

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_merge_menu)
en: Current Item Merge Operation
sl: Dejanje združevanja za trenuten predmet

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_sync_menu)
en: Current Item Sync Operation
sl: Dejanje usklajevanja za trenuten predmet

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: M&ovement
sl: Pre&mikanje

note: i18n: ectx: Menu (diff)
en: D&iffview
sl: Pogled D&iff

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: M&erge
sl: Združi

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
sl: &Okno

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: Ignored. (User defined.)
sl: Prezrto. (Uporabniško določeno.)

[ctx: Program version info.]
en:  (64 bit)
sl:  (64-bitni)

[ctx: Program version info.]
en:  (32 bit)
sl:  (32-bitni)

en: Tool for Comparison and Merge of Files and Folders
sl: Orodje za primerjavo in združevanje datotek in map

en: Merge the input.
sl: Združi vhod.

en: Explicit base file. For compatibility with certain tools.
sl: Izrecna osnovna datoteka. Za združljivost z določenimi orodji.

en: Output file. Implies -m. E.g.: -o newfile.txt
sl: Izhodna datoteka. Vključuje -m. Npr.: -o newfile.txt

en: Output file, again. (For compatibility with certain tools.)
sl: Izhodna datoteka, znova. (Za združljivost z določenimi orodji.)

en: No GUI if all conflicts are auto-solvable. (Needs -o file)
sl: Grafičnega vmesnika ni, če so vsi spori samodejno rešljivi. (Zahteva -o datoteka)

en: Ignore --auto and always show GUI.
sl: Prezri --auto in vedno prikaži uporabniški vmesnik.

en: Ignored.
sl: Prezrto.

en: Visible name replacement for input file 1 (base).
sl: Vidna sprememba imena za vhodno datoteko 1 (osnova).

en: Visible name replacement for input file 2.
sl: Vidna sprememba imena za vhodno datoteko 2.

en: Visible name replacement for input file 3.
sl: Vidna sprememba imena za vhodno datoteko 3.

en: Alternative visible name replacement. Supply this once for every input.
sl: Drugotna vidna sprememba imena. Dodajte to enkrat za vsak vhod.

en: Override a config setting. Use once for every setting. E.g.: --cs "AutoAdvance=1"
sl: Prepiše nastavitev. Uporabite enkrat za vsako nastavitev. Npr.: --cs "AutoAdvance=1"

en: Show list of config settings and current values.
sl: Pokaže seznam nastavitev in trenutnih vrednosti.

en: Use a different config file.
sl: Uporabi drugo nastavitveno datoteko.

en: file1 to open (base, if not specified via --base)
sl: datoteka1, ki bo odprta (osnovna, če ni določena preko --base)

en: file2 to open
sl: datoteka2 za odprtje

en: file3 to open
sl: datoteka3 za odprtje

en: See kdiff3 --help for supported options.
sl: Poglejte kdiff3 --help za podprt možnosti.

en: Unable to compare non-normal file with normal file.
sl: Ni mogoče primerjati nenormalne datoteke z normalno datoteko.

en: Mix of links and normal files.
sl: Mešanica povezav in običajnih datotek.

en: Link:
sl: Povezava:

en: Size.
sl: Velikost.

en: Date & Size:
sl: Datum in velikost:

en: Comparing file...
sl: Primerjava datotek...

en: Choose A Everywhere
sl: Povsod izberi A

en: Choose B Everywhere
sl: Povsod izberi B

en: Choose C Everywhere
sl: Povsod izberi C

en: Choose A for All Unsolved Conflicts
sl: Izberi A za vse nerešene spore

en: Choose B for All Unsolved Conflicts
sl: Izberi B za vse nerešene spore

en: Choose C for All Unsolved Conflicts
sl: Izberi C za vse nerešene spore

en: Choose A for All Unsolved Whitespace Conflicts
sl: Izberi A za vse nerešene spore s preslednimi znaki

en: Choose B for All Unsolved Whitespace Conflicts
sl: Izberi B za vse nerešene spore s preslednimi znaki

en: Choose C for All Unsolved Whitespace Conflicts
sl: Izberi C za vse nerešene spore s preslednimi znaki

en: Number of remaining unsolved conflicts: %1 (of which %2 are whitespace)
sl: Število preostalih nerešenih sporov: %1 (od tega je %2 preslednih znakov)

en: The output has been modified.
    If you continue your changes will be lost.
sl: Izhod je bil spremenjen.
    Če nadaljujete, bodo vaše spremembe izgubljene.

en: All input files are binary equal.
sl: Vse vhodne datoteke so dvojiško enake.

en: All input files contain the same text.
sl: Vse vhodne datoteke vsebujejo enako besedilo.

en: Files %1 and %2 are binary equal.
sl: Datoteki %1 in %2 sta dvojiško enaki.

en: Files %1 and %2 have equal text.
sl: Datoteki %1 in %2 vsebujeta enako besedilo.

en: Total number of conflicts: %1
    Number of automatically solved conflicts: %2
    Number of unsolved conflicts: %3
    %4
sl: Skupno število sporov: %1
    Št. avtomatsko rešenih sporov: %2
    Število nerešenih sporov: %3
    %4

en: Conflicts
sl: Spori

en: <No src line>
sl: <Ni vrstice izvora>

en: <Merge Conflict (Whitespace only)>
sl: <Spor združevanje (samo presledni znaki)>

en: <Merge Conflict>
sl: <Spor združevanja>

en: Not all conflicts are solved yet.
    File not saved.
sl: Vsi spori še niso rešeni.
    Datoteka ni bila shranjena.

en: Conflicts Left
sl: Preostalih sporov

en: There is a line end style conflict. Please choose the line end style manually.
    File not saved.
sl: Obstaja spor koncev vrstic. Ročno izberite slog konca vrstice.
    Datoteka ni bila shranjena.

en: 
    
    Creating backup failed. File not saved.
sl: 
    
    Ustvarjanje varnostne kopije je spodletelo. Datoteka ni bila shranjena.

en: File Save Error
sl: Napaka med shranjevanjem datoteke

en: Error while writing.
sl: Napaka med zapisovanjem.

en: Output:
sl: Izhod:

en: [Modified]
sl: [Spremenjeno]

en: Encoding for saving:
sl: Kodiranje za shranjevanje:

en: Conflict
sl: Spor

en: Codec from A: %1
sl: Kodek iz A: %1

en: Codec from B: %1
sl: Kodek iz B: %1

en: Codec from C: %1
sl: Kodek iz C: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: A (Base):
sl: A (osnova):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Output (Optional):
sl: Izhod (izbirno):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFile)
en: File...
sl: Datoteka ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, swapCopy)
en: Swap/Copy Names...
sl: Zamenjaj/kopiraj imena...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: C (Optional):
sl: C (izbirno):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFolder)
en: Folder...
sl: Mapa...

[ctx: Button title]
en: Change Font
sl: Spremeni pisavo

[ctx: Font sample display, %1 = family, %2 = style, %3 = size]
en: Font: %1, %2, %3
    
    Example:
sl: Pisava: %1, %2, %3
    
    Primer:

en: Change this if non-ASCII characters are not displayed correctly.
sl: Spremenite to, če niso pravilno prikazani ne-ASCII znaki.

en: Configure
sl: Nastavi

en: Font
sl: Pisava

en: Editor & Diff Output Font
sl: Pisava urejevalnika in izhoda Diff

en: Application font
sl: Pisava programa

en: File view font
sl: Pisava za vpogled v datoteko

[ctx: Title for color settings page]
en: Color
sl: Barva

en: Colors Settings
sl: Nastavitve barv

en: Editor and Diff Views:
sl: Pogledi urejevalnika in DIff:

en: Foreground color:
sl: Barva ospredja:

en: Background color:
sl: Barva ozadja:

en: Diff background color:
sl: Barva ozadja DIff:

en: Color A:
sl: Barva A:

en: Color B:
sl: Barva B:

en: Color C:
sl: Barva C:

en: Conflict color:
sl: Barva spora:

en: Current range background color:
sl: Trenutna barva ozadja obsega:

en: Current range diff background color:
sl: Trenutna barva ozadja obsega Diff:

en: Color for manually aligned difference ranges:
sl: Barva za ročno poravnane obsege razlik:

en: Folder Comparison View:
sl: Pogled primerjave map:

en: Newest file color:
sl: Barva najnovejše datoteke:

en: Changing this color will only be effective when starting the next folder comparison.
sl: Sprememba te barve bo vidna, ko bo začeta nova primerjava map.

en: Oldest file color:
sl: Barva najstarejše datoteke:

en: Middle age file color:
sl: Barva datoteke srednje starosti:

en: Color for missing files:
sl: Barva za manjkajoče datoteke:

en: Editor
sl: Urejevalnik

en: Editor Behavior
sl: Obnašanje urejevalnika

en: Tab inserts spaces
sl: Tabulator vstavi presledke

en: On: Pressing tab generates the appropriate number of spaces.
    Off: A tab character will be inserted.
sl: Vključeno: pritisk tabulatorja ustvari primerno število presledkov.
    Izključeno: vstavljen bo znak tabulatorja.

en: Tab size:
sl: Velikost tabulatorja:

en: Auto indentation
sl: Samodejno zamikanje

en: On: The indentation of the previous line is used for a new line.
sl: Vključeno: zamikanje predhodne vrstice je uporabljeno za novo vrstico.

en: Auto copy selection
sl: Samodejno kopiraj izbiro

en: On: Any selection is immediately written to the clipboard.
    Off: You must explicitly copy e.g. via Ctrl-C.
sl: Vključeno: vsaka izbira je takoj zapisana v odložišče.
    Izključeno: Izrecno morate kopirati, npr. preko Ctrl+C.

[ctx: Automatically detected line ending]
en: Autodetect
sl: Samodejno ugotovi

en: Sets the line endings for when an edited file is saved.
    DOS/Windows: CR+LF; UNIX: LF; with CR=0D, LF=0A
sl: Določi konce vrstic za shranjevanje urejenih datotek.
    DOS/Windows: CR+LF; UNIX: LF; z CR=0D, LF=0A

en: Diff Settings
sl: Nastavitve Diff

en: Ignore numbers (treat as white space)
sl: Ne upoštevaj cifer (obravnavaj cifre kot presledni znak)

en: Ignore number characters during line matching phase. (Similar to Ignore white space.)
    Might help to compare files with numeric data.
sl: Prezre številke med korakom ujemanja vrstic. (Podobno kot prezri presledne znake.)
    Lahko pomaga pri primerjavi datotek s številčnimi podatki.

en: Ignore C/C++ comments (treat as white space)
sl: Ne upoštevaj komentarjev C/C++ (obravnavaj jih kot presledne znake)

en: Treat C/C++ comments like white space.
sl: Obravnava opombe C/C++ kot presledne znake.

en: Ignore case (treat as white space)
sl: Prezri velike/male (obravnavaj kot presledne znake)

en: Treat case differences like white space changes. ('a'<=>'A')
sl: Razlike v velikosti črk obravnava kot spremembe preslednih znakov. ('a'<=>'A')

en: Preprocessor command:
sl: Ukaz za predobdelovanje:

en: User defined pre-processing. (See the docs for details.)
sl: Uporabniško določeno predobdelovanje. (Za podrobnosti si oglejte dokumentacijo.)

en: Line-matching preprocessor command:
sl: Ukaz ujemanja vrstic za predobdelovanje:

en: This pre-processor is only used during line matching.
    (See the docs for details.)
sl: Ta predobdelovalnik je uporabljen le med ujemanjem vrstic.
    (Za podrobnosti si oglejte dokumentacijo.)

en: Try hard (slower)
sl: Potrudi se (počasneje)

en: Enables the --minimal option for the external diff.
    The analysis of big files will be much slower.
sl: Omogoči možnost --minimal za zunanji diff.
    Preučevanje velikih datotek bo veliko počasneje.

en: Align B and C for 3 input files
sl: Poravnaj B in C za 3 vhodne datoteke

en: Try to align B and C when comparing or merging three input files.
    Not recommended for merging because merge might get more complicated.
    (Default is off.)
sl: Poskusi poravnati B in C med primerjavo ali združevanjem treh vhodnih datotek.
    Ni priporočeno za združevanje, ker lahko postane bolj zapleteno.
    (Privzeto je izključeno.)

[ctx: Settings page]
en: Merge
sl: Zlij

en: Merge Settings
sl: Nastavitve združevanja

en: Auto advance delay (ms):
sl: Zakasnitev samodejnega napredovanja (ms):

en: When in Auto-Advance mode the result of the current selection is shown 
    for the specified time, before jumping to the next conflict. Range: 0-2000 ms
sl: Ko je vklopljen način samodejnega napredovanja, je pred preskokom na 
    naslednji spor prikazan rezultat trenutne izbire za določen čas. Obseg: 0 - 2000 ms

en: Show info dialogs
sl: Pokaži pogovorna okna s podrobnostmi

en: Show a dialog with information about the number of conflicts.
sl: Pokaže pogovorno okno s podrobnosti o številu sporov.

en: White space 2-file merge default:
sl: Privzeta nastavitev za združevanje preslednih znakov dveh datotek:

en: Manual Choice
sl: Ročna izbira

en: Allow the merge algorithm to automatically select an input for white-space-only changes.
sl: Dovoli algoritmu združevanja, da samodejno izbere vhod za spremembe preslednih znakov.

en: White space 3-file merge default:
sl: Privzeta nastavitev za združevanje preslednih znakov treh datotek:

en: Automatic Merge Regular Expression
sl: Regularni izraz samodejnega združevanja

en: Auto merge regular expression:
sl: Regularni izraz samodejnega združevanja:

en: Run regular expression auto merge on merge start
sl: Ob začetku združevanja zaženi samodejno združevanje z regularnimi izrazi

en: Run the merge for auto merge regular expressions
    immediately when a merge starts.
sl: Zaženi združevanje z regularnimi izrazi samodejnega združevanja
    takoj, ko se združevanje začne.

en: Version Control History Merging
sl: Združevanje zgodovina nadzora različic

en: History start regular expression:
sl: Regularni izraz začetka zgodovine:

en: History entry start regular expression:
sl: Regularni izraz za vnos začetka zgodovine:

en: History merge sorting
sl: Razvrščanje združevanja zgodovine

en: Sort version control history by a key.
sl: Razvrsti zgodovino nadzora različic s pomočjo ključa.

en: History entry start sort key order:
sl: Vrstni red začetnega ključa vnosa zgodovine:

en: Merge version control history on merge start
sl: Ob začetku združevanja združi zgodovino nadzora različic

en: Run version control history automerge on merge start.
sl: Ob začetku združevanja samodejno združi zgodovino nadzora različic.

en: Max number of history entries:
sl: Največje število vnosov zgodovine:

en: Cut off after specified number. Use -1 for infinite number of entries.
sl: Odreže po določeni številki. Za neskončno število vnosov izberite -1.

en: Test your regular expressions
sl: Preizkus vaših regularnih izrazov

en: Irrelevant merge command:
sl: Ukaz za združevanje za nepomembne spremembe:

en: If specified this script is run after automerge
    when no other relevant changes were detected.
    Called with the parameters: filename1 filename2 filename3
sl: Če to navedete, bo ta skript zagnan po samodejnem združevanju
    če ne bo zaznanih drugih pomembnih sprememb.
    Klicano s parametri: ime_datoteke1 ime_datoteke2 ime_datoteke3

en: Auto save and quit on merge without conflicts
sl: Samodejno shrani in končaj ob združevanju brez sporov

en: If KDiff3 was started for a file-merge from the command line and all
    conflicts are solvable without user interaction then automatically save and quit.
    (Similar to command line option "--auto".)
sl: Če je bil KDiff3 začet iz ukazne vrstice za združevanje datotek in so vsi
    spori rešljivi, brez, da bi moral posredovati uporabnik, potem bo združevanje
    samodejno shranjeno in program se bo končal.
    (To je podobno možnosti ukazne vrstice "--auto".)

en: Recursive folders
sl: Rekurzivne mape

en: Whether to analyze subfolders or not.
sl: Ali naj bodo preiskane podmape ali ne.

en: File pattern(s):
sl: Vzorci datotek:

en: Pattern(s) of files to be analyzed. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
sl: Vzorci datotek, ki bodo preučeni.
    Nadomestni znaki: '*' in '?'
    Z uporabo ločilnika ';' lahko določite več vzorcev.

en: File-anti-pattern(s):
sl: Vzorci za izključevanje datotek:

en: Pattern(s) of files to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
sl: Vzorci datotek, ki bodo izključeni iz preučevanja.
    Nadomestni znaki: '*' in '?'
    Z uporabo ločilnika ';' lahko določite več vzorcev.

en: Folder-anti-pattern(s):
sl: Vzorci za izključevanje map:

en: Pattern(s) of folders to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
sl: Vzorci map, ki bodo izključene iz preučevanja.
    Nadomestni znaki: '*' in '?'
    Z uporabo ločilnika ';' lahko določite več vzorcev.

en: Use Ignore File
sl: Uporabi prezri datoteko

en: Extends the antipattern to anything that would be ignored by source control.
    Via local ignore files this can be folder-specific.
sl: Razširi vzorce izključevanja z vsem kar bi prezrla kontrola virov.
    Z uporabo krajevnih prezrtih datotek je lahko to specifično od mape.

en: Find hidden files and folders
sl: Najdi skrite datoteke in mape

en: Finds hidden files and folders.
sl: Najde skrite datoteke in mape.

en: Follow file links
sl: Sledi povezavam datotek

en: On: Compare the file the link points to.
    Off: Compare the links.
sl: Vključeno: primerja datoteko na katero kaže povezava.
    Izključeno: primerja povezave.

en: Follow folder links
sl: Sledi povezavam datotek

en: On: Compare the folder the link points to.
    Off: Compare the links.
sl: Vključeno: primerja datoteko na katero kaže povezava.
    Izključeno: primerja povezave.

en: Case sensitive filename comparison
sl: Loči velikost črk pri primerjavi imen datotek

en: The folder comparison will compare files or folders when their names match.
    Set this option if the case of the names must match. (Default for Windows is off, otherwise on.)
sl: Primerjava map, bo primerjala datoteke ali mape, ko se ujemajo njihova imena.
    Nastavite to možnost, če se mora ujemate velikost črk imen. (Za Windows je to privzeto izključeno, v nasprotnem primeru je vključeno.)

en: Unfold all subfolders on load
sl: Razširi vse podmape pri nalaganju

en: On: Unfold all subfolders when starting a folder diff.
    Off: Leave subfolders folded.
sl: Vklopljeno: Ko primerjate mape, razširite vse podmape.
    Izklopljeno: podmape pustite zložene.

en: Skip folder status report
sl: Preskoči poročilo o statusu mape

en: On: Do not show the Folder Comparison Status.
    Off: Show the status dialog on start.
sl: Vklopljen: Ne prikaži statusa primerjav map.
    Izklopljeno: Na začetku prikaži okno stanja.

en: File Comparison Mode
sl: Način primerjave datotek

en: Binary comparison
sl: Dvojiška primerjava

en: Binary comparison of each file. (Default)
sl: Dvojiška primerjave vsake datoteke. (Privzeto)

en: Full analysis
sl: Polno preučevanje

en: Do a full analysis and show statistics information in extra columns.
    (Slower than a binary comparison, much slower for binary files.)
sl: Napravi polno preučevanje in pokaži statistične podrobnosti v dodatnih stolpcih.
    (Počasneje kot dvojiška primerjava, zelo počasno za dvojiške datoteke.)

en: Trust the size and modification date (unsafe)
sl: Zaupaj velikosti in datumu spremembe (ni varno)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    Files with equal contents but different modification dates will appear as different.
    Useful for big folders or slow networks.
sl: Predpostavi, da so datoteke enake, če sta datum spremembe in velikost datoteke enake.
    Datoteke z enako vsebino, ampak različnim časom spremembe, bodo prikazane kot različne.
    Uporabno za velike mape ali počasna omrežja.

en: Trust the size and date, but use binary comparison if date does not match (unsafe)
sl: Zaupaj velikosti in datumu, ampak uporabi dvojiško primerjavo, če se datum ne ujema (ni varno)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    If the dates are not equal but the sizes are, use binary comparison.
    Useful for big folders or slow networks.
sl: Predvidi, da so datoteke enake, če sta datum spremembe in velikost datoteke enaka.
    Za datoteke z enako velikostjo, ampak z različnim časom spremembe, bo uporabljena dvojiška primerjava.
    Uporabno za velike mape ali počasna omrežja.

en: Trust the size (unsafe)
sl: Zaupaj velikosti (ni varno)

en: Assume that files are equal if their file lengths are equal.
    Useful for big folders or slow networks when the date is modified during download.
sl: Predpostavi, da so datoteke enake, če so enako velike.
    Uporabno za velike mape ali počasna omrežja, če je med prejemom spremenjen datum.

en: Synchronize folders
sl: Uskladi mape

en: Offers to store files in both folders so that
    both folders are the same afterwards.
    Works only when comparing two folders without specifying a destination.
sl: Ponudi shranjevanje datotek v obeh mapah, tako
    da je na koncu njuna vsebina enaka.
    Deluje samo ob primerjavi map, brez da navedete cilj.

en: White space differences considered equal
sl: Razlike v preslednih znakih niso pomembne

en: If files differ only by white space consider them equal.
    This is only active when full analysis is chosen.
sl: Če se datoteki razlikujeta le v preslednih znakih, jih program obravnava kot enaki.
    To je omogočeno le, če je izbrano polno preučevanje.

en: Copy newer instead of merging (unsafe)
sl: Kopiraj novejše namesto združevanja (ni varno)

en: Do not look inside, just take the newer file.
    (Use this only if you know what you are doing!)
    Only effective when comparing two folders.
sl: Ne glej vsebine, ampak vzemi le novejšo datoteko.
    (To uporabite le, če veste kaj delate!)
    To je smiselno le, če primerjate dve mapi.

en: Backup files (.orig)
sl: Ustvari varnostno kopijo (.orig)

en: If a file would be saved over an old file, then the old file
    will be renamed with a '.orig' extension instead of being deleted.
sl: Če bi bila datoteka shranjena čez staro datoteko, potem
    bo stara datoteka preimenovana. Dodana ji bo pripona '.orig'
    namesto izbrisa.

en: Regional Settings
sl: Območne nastavitve

en: Use the same encoding for everything:
sl: Uporabi enako kodiranje za vse:

en: Enable this allows to change all encodings by changing the first only.
    Disable this if different individual settings are needed.
sl: Če to omogočite, bodo vsa kodiranja spremenjena le s spremembo prvega.
    Onemogočite to, če so zahtevane različne edinstvene nastavitve.

en: Note: Local Encoding is "%1"
sl: Opomba: Krajevno kodiranje je "%1"

en: File Encoding for A:
sl: Kodiranje datoteke A:

en: If enabled then Unicode (UTF-16 or UTF-8) encoding will be detected.
    If the file is not Unicode then the selected encoding will be used as fallback.
    (Unicode detection depends on the first bytes of a file.)
sl: Če je to omogočeno, bo zaznano kodiranje Unicode (UTF-16 ali UTF-8).
    Če datoteka ni Unicode, potem bo izbrano kodiranje izbrano kot zasilna možnost.
    (Zaznavanje Unicode temelji na prvih bajtih datoteke.)

en: Auto Detect Unicode
sl: Samodejno zaznaj Unicode

en: File Encoding for B:
sl: Kodiranje datoteke B:

en: File Encoding for C:
sl: Kodiranje datoteke C:

en: File Encoding for Merge Output and Saving:
sl: Kodiranje datoteke za združevanje izhoda in shranjevanje:

en: Auto Select
sl: Samodejno izberi

en: If enabled then the encoding from the input files is used.
    In ambiguous cases a dialog will ask the user to choose the encoding for saving.
sl: Če je to omogočeno, bo izbrano kodiranje iz vhodnih datotek.
    V dvoumnih primerih bo pogovorno okno vprašalo uporabnika naj izbere kodiranje za shranjevanje.

en: File Encoding for Preprocessor Files:
sl: Kodiranje za datoteke predobdelovalnika:

en: Right To Left Language
sl: Jezik za desno proti levi

en: Some languages are read from right to left.
    This setting will change the viewer and editor accordingly.
sl: Nekateri jeziki so brani od desne proti levi.
    Ta nastavitev bo primerno spremenila pregledovalnik in urejevalnik.

en: Integration
sl: Omogočanje podpore

en: Integration Settings
sl: Nastavitve omogočanja podpore

en: Command line options to ignore:
sl: Možnosti ukazne vrstice, ki bodo prezrte:

en: List of command line options that should be ignored when KDiff3 is used by other tools.
    Several values can be specified if separated via ';'
    This will suppress the "Unknown option" error.
sl: Seznam možnosti ukazne vrstice, ki naj bi bile prezrte, ko KDiff3 uporabljajo druga orodja.
    Navedete lahko več vrednosti ločenih z ';'
    To bo preprečilo napako "Neznana možnost".

en: Quit also via Escape key
sl: Končaj tudi preko tipke Escape

en: Fast method to exit.
    For those who are used to using the Escape key.
sl: Hiter način za izhod, za tiste, ki so navajeni na uporabo tipke Escape.

en: This resets all options. Not only those of the current topic.
sl: To ponastavi vse možnosti, ne samo tiste za trenutno temo.

en: PreprocessorCmd:
sl: Ukaz predobdelovalnika:

en: The following option(s) you selected might change data:
sl: Naslednje izbrane možnosti bodo morda spremenile podatke:

en: 
    Most likely this is not wanted during a merge.
    Do you want to disable these settings or continue with these settings active?
sl: 
    Med združevanjem to najverjetneje ni zaželeno.
    Ali želite onemogočiti te nastavitve ali nadaljevati z omogočenimi?

en: Option Unsafe for Merging
sl: Možnost ni varna za združevanje

en: Use These Options During Merge
sl: Uporabi te možnosti med združevanjem

en: Disable Unsafe Options
sl: Onemogoči nevarne možnosti

en: Loading A
sl: Nalaganje A

en: Loading A: %1
sl: Nalaganje A; %1

en: Loading B
sl: Nalaganje B

en: Loading B: %1
sl: Nalaganje B: %1

en: Loading C
sl: Nalaganje C

en: Loading C: %1
sl: Nalaganje C: %1

en: All input files contain the same text, but are not binary equal.
sl: Vse vhodne datoteke vsebujejo enako besedilo, ampak niso dvojiško enake.

en: Files %1 and %2 have equal text, but are not binary equal.
sl: Datoteki %1 in %2 vsebujeta enako besedilo, ampak nista dvojiško enaki.

en: Some input files do not seem to be pure text files.
    Note that the KDiff3 merge was not meant for binary data.
    Continue at your own risk.
sl: Nekatere vhodne datoteke ne zgledajo kot čisto besedilne datoteke.
    Upoštevajte si, da združevanje s KDiff3 ni bilo namenjeno za dvojiške podatke.
    Nadaljujte na lastno odgovornost.

en: Some input characters could not be converted to valid unicode.
    You might be using the wrong codec. (e.g. UTF-8 for non UTF-8 files).
    Do not save the result if unsure. Continue at your own risk.
    Affected input files are in %1.
sl: Nekaterih vhodnih znakov ni bilo mogoče pretvoriti v veljavne Unicode.
    Morda uporabljate napačni kodek (npr. UTF-8 za datoteke, ki niso UTF-8).
    Če niste prepričani, ne shranite rezultata. Nadaljujte na lastno odgovornost.
    Prizadete vhodne datoteke so v %1.

en: Abort
sl: Prekini

en: Continue Merging
sl: Nadaljuj z združevanjem

en: Opening files...
sl: Odpiranje datotek ...

en: Cutting selection...
sl: Izrezovanje izbora ...

en: Copying selection to clipboard...
sl: Kopiranje izbora v odložišče ...

en: Inserting clipboard contents...
sl: Vstavljanje vsebine odložišča ...

en: Ok
sl: V redu

en: Go to Line
sl: Pojdi na vrstico

en: Word wrap (Cancel disables word wrap)
sl: Preplet besed (Prekliči onemogoči preplet besed)

en: Calculating max width for horizontal scrollbar
sl: Izračun največje širine za vodoravni drsnik

en: Save && Continue
sl: Shrani in nadaljuj

en: Continue Without Saving
sl: Nadaljuj brez shranjevanja

en: Search complete.
sl: Iskanje je zaključeno.

en: Search Complete
sl: Iskanje je zaključeno

en: Nothing is selected in either diff input window.
sl: Nič ni izbrano v nobenem izmed oken z vhodi diff.

en: Error while adding manual diff range
sl: Napaka med dodajanjem ročnega obsega diff

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Cancel
sl: &Prekliči

en: Swap %1<->%2
sl: Zamenjaj %1 <-> %2

en: Copy %1->Output
sl: Kopiraj %1 -> Izhod

en: Swap %1<->Output
sl: Zamenjaj %1 <-> Izhod

en: Configure...
sl: Nastavi...

en: Open Folder
sl: Odpri mapo

en: Select Output File
sl: Izberite izhodno datoteko

en: all/allfiles (*)
sl: vse/vse datoteke (*)

en: Search text:
sl: Poišči besedilo:

en: Case sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

en: Search A
sl: Najdi v A

en: Search B
sl: Najdi v B

en: Search C
sl: Najdi v C

en: Search output
sl: Najdi v izpisu

en: &Search
sl: Po&išči

en: Regular Expression Tester
sl: Preizkuševalnik regularnih izrazov

en: Example auto merge line:
sl: Primer vrstice za samodejno združevanje:

en: To test auto merge, copy a line as used in your files.
sl: Da preizkusite samodejno združevanje, kopirajte vrstico, kot je uporabljena v vaših datotekah.

en: Match result:
sl: Ujemanje rezultata:

en: Example history start line (with leading comment):
sl: Primer začetne vrstice zgodovine (z vodilno opombo):

en: Copy a history start line as used in your files,
    including the leading comment.
sl: Kopirajte začetno vrstico zgodovino, kot je uporabljena
    v vaših datotekah, skupaj z vodilno opombo.

en: History sort key order:
sl: Vrstni red ključa vnosa zgodovine:

en: Example history entry start line (without leading comment):
sl: Primer začetne vrstice zgodovine (brez vodilne opombe):

en: Copy a history entry start line as used in your files,
    but omit the leading comment.
sl: Kopirajte začetno vrstico zgodovino, kot je uporabljena
    v vaših datotekah, ampak izpustite vodilno opombo.

en: Sort key result:
sl: Rezultat ključa razvrščanja:

en: Match success.
sl: Uspeh ujemanja.

en: Match failed.
sl: Ujemanje je spodletelo.

en: Opening and closing parentheses do not match in regular expression.
sl: Uklepaj in zaklepaj se ne ujemata v regularnem izrazu.

en: Writing clipboard data to temp file failed.
sl: Zapisovanje podatkov iz odložišča v začasno datoteko je spodletelo.

en: From Clipboard
sl: Iz odložišča

en: %1 is not a normal file.
sl: %1 ni običajna datoteka.

[ctx: Read error message. %1 = filepath]
en: File %1 too large to process. Skipping.
sl: Datoteka %1 je prevelika za obdelavo. Preskakujem.

en:     Temp file is: %1
sl:     Začasna datoteka je: %1

en: Preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The preprocessing command will be disabled now.
sl: Predobdelava je najbrž spodletela. Preverite ta ukaz:
    
      %1
    
    Ukaz za predobdelavo bo sedaj onemogočen.

en: The line-matching-preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The line-matching-preprocessing command will be disabled now.
sl: Predobdelava ujemanja vrstic je najbrž spodletela. Preverite ta ukaz:
    
      %1
    
    Ukaz za predobdelavo ujemanja vrstic bo sedaj onemogočen.

[ctx: Read error message. %1 = filepath]
en: Failed to read file: %1
sl: Ni bilo mogoče prebrati datoteke: %1

en: Expecting space after closing quote.
sl: Pričakujem presledek za zaključno navednico.

en: Unmatched quote.
sl: Neujemajoč opuščaj.

en: Unexpected quote character within argument.
sl: Nepričakovan opuščaj znotraj argumenta.

en: No program specified.
sl: Ni navedenega programa.
