kdiff3 - en to sr translation catalogue (496 entries)

en: Encoding:
sr: Кодирање:

en: Line end style:
sr: Стил краја редова:

en: A
sr: А

en: B
sr: Б

en: C
sr: Ц

en: Unix
sr: Уникс

en: DOS
sr: ДОС

en: Top line
sr: Први ред

en: End
sr: Крај

en: Unicode, 8 bit
sr: уникод, 8‑битни

en: Copy A to B
sr: Копирај А у Б

en: Copy B to A
sr: Копирај Б у А

en: Delete A
sr: Обриши А

en: Delete B
sr: Обриши Б

en: Delete A & B
sr: Обриши А и Б

en: Merge to A
sr: Стопи у А

en: Merge to B
sr: Стопи у Б

en: Merge to A & B
sr: Стопи у А и Б

en: Delete (if exists)
sr: Обриши (ако постоји)

en: Merge
sr: Стопи

en: Merge (manual)
sr: Стопи (ручно)

en: Error: Conflicting File Types
sr: Грешка: сукобљени типови фајлова.

en: Error: Changed and Deleted
sr: Грешка: измењено и обрисано.

en: Error: Dates are equal but files are not.
sr: Грешка: датуми су једнаки али фајлови нису.

en: Error
sr: Грешка

en: Skipped.
sr: Прескочено.

en: Not saved.
sr: Није сачувано.

en: In progress...
sr: У току...

en: To do.
sr: Урадити.

en: Name
sr: име

en: Operation
sr: поступак

en: Status
sr: стање

en: Unsolved
sr: нерешено

en: Solved
sr: решено

en: Nonwhite
sr: непразно

en: White
sr: празно

en: Mix of links and normal files.
sr: Мешавина веза и нормалних фајлова.

en: Link:
sr: Веза:

en: Size.
sr: Величина:

en: Date & Size:
sr: Датум и величина:

en: Comparing file...
sr: Упоређујем фајл...

en: You are currently doing a directory merge. Are you sure, you want to abort the merge and rescan the directory?
sr: Тренутно стапате фасцикле. Желите ли заиста да прекинете стапање и поново скенирате фасциклу?

en: Warning
sr: Упозорење

en: Rescan
sr: Поново скенирај

en: Continue Merging
sr: Настави стапање

en: Opening of directories failed:
sr: Отварање фасцикли није успело:

en: Dir A "%1" does not exist or is not a directory.
sr: Фасцикла А „%1“ не постоји или није фасцикла.

en: Dir B "%1" does not exist or is not a directory.
sr: Фасцикла Б „%1“ не постоји или није фасцикла.

en: Dir C "%1" does not exist or is not a directory.
sr: Фасцикла Ц „%1“ не постоји или није фасцикла.

en: Directory Open Error
sr: Грешка при отварању фасцикле

en: The destination directory must not be the same as A or B when three directories are merged.
    Check again before continuing.
sr: Одредишна фасцикла не сме бити иста као А или Б када се стапају три фасцикле.
    Проверите поново пре него што наставите.

en: Parameter Warning
sr: Упозорење о параметрима

en: Scanning directories...
sr: Скенирам фасцикле...

en: Reading Directory A
sr: Читам фасциклу А

en: Reading Directory B
sr: Читам фасциклу Б

en: Reading Directory C
sr: Читам фасциклу Ц

en: Some subdirectories were not readable in
sr: Неке потфасцикле нису биле читљиве у

en: Check the permissions of the subdirectories.
sr: Проверите дозволе потфасцикли.

en: Ready.
sr: Спреман.

en: This affects all merge operations.
sr: Ово утиче на све поступке стапања.

en: Changing All Merge Operations
sr: Мењање свих поступака стапања

en: This operation is currently not possible.
sr: Овај поступак тренутно није могућ.

en: Operation Not Possible
sr: Поступак није могућ

en: Merge Error
sr: Грешка стапања

en: Unknown merge operation. (This must never happen!)
sr: Непознат поступак стапања. (Ово никада не сме да се догоди!)

en: Unknown merge operation.
sr: Непозната поступак стапања.

en: The merge is about to begin.
    
    Choose "Do it" if you have read the instructions and know what you are doing.
    Choosing "Simulate it" will tell you what would happen.
    
    Be aware that this program still has beta status and there is NO WARRANTY whatsoever! Make backups of your vital data!
sr: Стапање ће управо почети.
    
    Изаберите „Уради“ ако сте прочитали инструкције и знате шта радите.
    Изаберите „Симулирај“ ако бисте прво да видите шта би се догодило.
    
    Пазите да је програм још увек у стању бете и нема апсолутно НИКАКВИХ ГАРАНЦИЈА! Направите резерве важних података!

en: Starting Merge
sr: Почетак стапања

en: Do It
sr: Уради

en: Simulate It
sr: Симулирај

en: The highlighted item has a different type in the different directories. Select what to do.
sr: Истакнута ставка има различит тип у различитим фасциклама. Изаберите шта урадити.

en: The modification dates of the file are equal but the files are not. Select what to do.
sr: Датуми измене фајла су једнаки али фајлови нису. Изаберите шта урадити.

en: The highlighted item was changed in one directory and deleted in the other. Select what to do.
sr: Истакнута ставка је измењена у једној фасцикли а обрисана у другој. Изаберите шта урадити.

en: This operation is currently not possible because directory merge is currently running.
sr: Овај поступак тренутно није могућ зато што је у току стапање фасцикли.

en: There was an error in the last step.
    Do you want to continue with the item that caused the error or do you want to skip this item?
sr: Грешка у последњем кораку.
    Желите ли да наставите са ставком која је изазвала грешку или да је прескочите?

en: Continue merge after an error
sr: Настављање стапања после грешке

en: Continue With Last Item
sr: Настави са последњом ставком

en: Skip Item
sr: Прескочи ставку

en: Merge operation complete.
sr: Поступак стапања је завршен.

en: Merge Complete
sr: Стапање завршено

en: Simulated merge complete: Check if you agree with the proposed operations.
sr: Симулирано стапање је завршено: проверите да ли вам одговарају предложени поступци.

en: Error: While deleting %1: Creating backup failed.
sr: Грешка: у току брисања %1, прављење резерве није успело.

en: delete directory recursively( %1 )
sr: рекурзивно брисање фасцикле (%1)

en: delete( %1 )
sr: брисање (%1)

en: Error: delete dir operation failed while trying to read the directory.
sr: Грешка: поступак брисања фасцикле није успео на месту читања фасцикле.

en: Error: rmdir( %1 ) operation failed.
sr: Грешка: поступак уклањања фасцикле (%1) није успео.

en: Error: delete operation failed.
sr: Грешка: поступак брисања није успео.

en: manual merge( %1, %2, %3 -> %4)
sr: ручно стапање (%1, %2, %3 → %4)

en:      Note: After a manual merge the user should continue by pressing F7.
sr:      Напомена: после ручног стапања корисник треба да настави притиском на F7.

en: Error: copy( %1 -> %2 ) failed.Deleting existing destination failed.
sr: Грешка: копирање (%1 → %2) није успело, брисање постојећег одредишта није успело.

en: copyLink( %1 -> %2 )
sr: копирање везе (%1 → %2 )

en: Error: copyLink failed: Remote links are not yet supported.
sr: Грешка: копирање везе није успело, удаљене везе још нису подржане.

en: Error: copyLink failed.
sr: Грешка: копирање везе није успело.

en: copy( %1 -> %2 )
sr: копирање (%1 → %2)

en: Error during rename( %1 -> %2 ): Cannot delete existing destination.
sr: Грешка у току преименовања (%1 → %2), постојеће одредиште не може да се обрише.

en: rename( %1 -> %2 )
sr: преименовање (%1 → %2)

en: Error: Rename failed.
sr: Грешка: преименовање није успело.

en: Error during makeDir of %1. Cannot delete existing file.
sr: Грешка у току прављења фасцикле (%1), постојећи фајл не може да се обрише.

en: makeDir( %1 )
sr: прављење фасцикле (%1)

en: Error while creating directory.
sr: Грешка у току прављења фасцикле.

en: Dest
sr: Одредиште

en: Dir
sr: фасцикла

en: Type
sr: тип

en: Size
sr: величина

en: Attr
sr: атрибути

en: Last Modification
sr: последња измена

en: Link-Destination
sr: одредиште везе

en: File
sr: фајл

en: not available
sr: недоступно

en: A (Dest):
sr: А (одредиште):

en: A (Base):
sr: А (база):

en: B (Dest):
sr: Б (одредиште):

en: C (Dest):
sr: Ц (одредиште):

en: Dest:
sr: Одредиште:

note: i18n("Saving Directory Merge State ..."));
en: Save Directory Merge State As...
sr: Уписивање стања стапања фасцикли као...

en: Start/Continue Directory Merge
sr: Покрени/настави стапање фасцикли

en: Run Operation for Current Item
sr: Изврши поступак за текућу ставку

en: Compare Selected File
sr: Упореди изабрани фајл

en: Merge Current File
sr: Стопи текући фајл

en: Merge
    File
sr: Стопи
    фајл

en: Fold All Subdirs
sr: Сажми све потфасцикле

en: Unfold All Subdirs
sr: Рашири све потфасцикле

note: i18n("Save Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSaveMergeState, ac, "dir_save_merge_state"); i18n("Load Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotLoadMergeState, ac, "dir_load_merge_state");
en: Choose A for All Items
sr: Изабери А за све ставке

en: Choose B for All Items
sr: Изабери Б за све ставке

en: Choose C for All Items
sr: Изабери Ц за све ставке

en: Auto-Choose Operation for All Items
sr: Аутоматски изабери поступак за све ставке

en: No Operation for All Items
sr: Нема поступка за све ставке

note: i18n("Synchronize Directories"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSynchronizeDirectories, ac, "dir_synchronize_directories"); d->m_pDirChooseNewerFiles = GuiUtils::createAction< KToggleAction >(i18n("Copy Newer Files Instead of Merging"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotChooseNewerFiles, ac, 
en: Show Identical Files
sr: Прикажи истоветне фајлове

en: Identical
    Files
sr: Истоветни
    фајлови

en: Show Different Files
sr: Прикажи различите фајлове

en: Show Files only in A
sr: Прикажи фајлове само у А

en: Files
    only in A
sr: Фајлови
    само у А

en: Show Files only in B
sr: Прикажи фајлове само у Б

en: Files
    only in B
sr: Фајлови
    само у Б

en: Show Files only in C
sr: Прикажи фајлове само у Ц

en: Files
    only in C
sr: Фајлови
    само у Ц

en: Compare Explicitly Selected Files
sr: Упореди изричито изабране фајлове

en: Merge Explicitly Selected Files
sr: Стопи изричито изабране фајлове

en: Do Nothing
sr: Не ради ништа

en: Delete A && B
sr: Обриши А и Б

en: Merge to A && B
sr: Стопи у А и Б

en: Creating temp copy of %1 failed.
sr: Прављење привремене копије фајла %1 није успело.

en: Getting file status: %1
sr: Добављам стање фајла: %1

en: Reading file: %1
sr: Читам фајл: %1

en: Writing file: %1
sr: Пишем фајл: %1

en: Out of memory
sr: Нема више меморије

en: Making directory: %1
sr: Правим фасциклу: %1

en: Removing directory: %1
sr: Уклањам фасциклу: %1

en: Removing file: %1
sr: Уклањам фајл: %1

en: Creating symbolic link: %1 -> %2
sr: Правим симболичку везу: %1 → %2

en: Renaming file: %1 -> %2
sr: Преименујем фајл: %1 → %2

en: Copying file: %1 -> %2
sr: Копирам фајл: %1 → %2

en: Listing directory: %1
sr: Листам фасциклу: %1

en: Current Configuration:
sr: Тренутна постава:

en: Config Option Error:
sr: Грешка поставне опције:

en: Option --auto used, but no output file specified.
sr: Опција --auto је употребљена, али није наведен излазни фајл.

en: Option --auto ignored for directory comparison.
sr: Опција --auto се игнорише за поређење фасцикли.

en: Saving failed.
sr: Уписивање није успело.

en: Opening of these files failed:
sr: Отварање ових фајлова није успело:

en: File open error
sr: Грешка при отварању фајла

en: Opens documents for comparison...
sr: Отвара документе за поређење.

en: Reload
sr: Учитај поново

en: Saves the merge result. All conflicts must be solved!
sr: Уписује резултат стапања. Сви сукоби морају бити разрешени.

en: Saves the current document as...
sr: Уписује текуће документе под именом.

en: Print the differences
sr: Штампа разлике.

en: Quits the application
sr: Напушта програм.

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
sr: Исеца изабрани одељак и ставља га у клипборд.

en: Copies the selected section to the clipboard
sr: Копира изабрани одељак у клипборд.

en: Pastes the clipboard contents to current position
sr: Налепљује садржај клипборда на тренутном положају.

en: Select everything in current window
sr: Изабира све у текућем прозору.

en: Search for a string
sr: Тражи ниску.

en: Search again for the string
sr: Поново тражи ниску.

en: Enables/disables the statusbar
sr: Укључује/искључује траку стања.

en: Configure KDiff3...
sr: Подеси К‑диф3...

en: Go to Current Delta
sr: Иди на текућу делту

en: Current
    Delta
sr: Текућа
    делта

en: Go to First Delta
sr: Иди на прву делту

en: First
    Delta
sr: Прва
    делта

en: Go to Last Delta
sr: Иди на последњу делту

en: Last
    Delta
sr: Последња
    делта

en: (Skips white space differences when "Show White Space" is disabled.)
sr: (Прескаче разлике у празнинама ако је „Прикажи празнине“ искључено.)

en: (Does not skip white space differences even when "Show White Space" is disabled.)
sr: (Не прескаче разлике празнинама ни када је „Прикажи празнине“ искључено.)

en: Go to Previous Delta
sr: Иди на претходну делту

en: Prev
    Delta
sr: Претходна
    делта

en: Go to Next Delta
sr: Иди на следећу делту

en: Next
    Delta
sr: Следећа
    делта

en: Go to Previous Conflict
sr: Иди на претходни сукоб

en: Prev
    Conflict
sr: Претходни
    сукоб

en: Go to Next Conflict
sr: Иди на следећи сукоб

en: Next
    Conflict
sr: Следећи
    сукоб

en: Go to Previous Unsolved Conflict
sr: Иди на претходни нерешени сукоб

en: Prev
    Unsolved
sr: Претходни
    нерешени

en: Go to Next Unsolved Conflict
sr: Иди на следећи нерешени сукоб

en: Next
    Unsolved
sr: Следећи
    нерешени

en: Select Line(s) From A
sr: Изаберите редове из А

en: Choose
    A
sr: Изаберите
    А

en: Select Line(s) From B
sr: Изаберите редове из Б

en: Choose
    B
sr: Изаберите
    Б

en: Select Line(s) From C
sr: Изаберите редове из Ц

en: Choose
    C
sr: Изаберите
    Ц

en: Automatically Go to Next Unsolved Conflict After Source Selection
sr: Аутоматски иди на следећи нерешени сукоб после избора извора

en: Auto
    Next
sr: Аутоматски
    следећи

en: White
    Characters
sr: Знакови
    празнина

en: Show White Space
sr: Прикажи празнине

en: White
    Deltas
sr: Делте
    празнина

en: Show Line Numbers
sr: Прикажи бројеве редова

en: Line
    Numbers
sr: Бројеви
    редова

en: Automatically Solve Simple Conflicts
sr: Аутоматски реши једноставне сукобе

en: Set Deltas to Conflicts
sr: Постави делте на сукобе

en: Run Regular Expression Auto Merge
sr: Аутоматски стопи по регуларним изразима

en: Automatically Solve History Conflicts
sr: Аутоматски реши сукобе историјата

en: Split Diff At Selection
sr: Подели разлику на избору

en: Join Selected Diffs
sr: Споји изабране разлике

en: Show Window A
sr: Прикажи прозор А

en: Show Window B
sr: Прикажи прозор Б

en: Show Window C
sr: Прикажи прозор Ц

en: Normal Overview
sr: Нормалан преглед

en: A vs. B Overview
sr: Преглед А према Б

en: A vs. C Overview
sr: Преглед А према Ц

en: B vs. C Overview
sr: Преглед Б према Ц

en: Word Wrap Diff Windows
sr: Прелом речи у прозорима разлика

en: Add Manual Diff Alignment
sr: Додај ручно поравнање разлика

en: Clear All Manual Diff Alignments
sr: Очисти сва ручна поравнања разлика

en: Focus Next Window
sr: Фокусирај следећи прозор

en: Focus Prev Window
sr: Фокусирај претходни прозор

en: Toggle Split Orientation
sr: Пребаци оријентацију поделе

en: Dir && Text Split Screen View
sr: Подељени приказ екрана на фасциклу и текст

en: Toggle Between Dir && Text View
sr: Пребаци приказ фасцикле и текста

en: Save && Quit
sr: Сачувај и напусти

en: Quit Without Saving
sr: Напусти без уписивања

en: Saving the merge result failed.
sr: Уписивање резултата стапања није успело.

en: You are currently doing a directory merge. Are you sure, you want to abort?
sr: Тренутно стапате фасцикле. Желите ли заиста да обуставите ово?

en: Saving file...
sr: Уписујем фајл...

en: Saving file with a new filename...
sr: Уписујем фајл под новим именом...

en: Save As...
sr: Уписивање као

en: Printing not implemented.
sr: Штампање није изведено.

en: Printing...
sr: Штампам...

en: Printing completed.
sr: Штампање завршено.

en: Printing aborted.
sr: Штампање обустављено.

en: Exiting...
sr: Напуштам...

en: Toggling toolbar...
sr: Пребацујем траку алатки...

en: Toggle the statusbar...
sr: Пребацујем траку стања...

en: Joachim Eibl
sr: Јоахим Ајбл

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: &KDiff3
sr: &К‑диф3

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: Configure KDiff3
sr: Подеси К‑диф3

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KDiff3
sr: &К‑диф3

en: Could not initialize the KDiff3 part.
    This usually happens due to an installation problem. Please read the README-file in the source package for details.
sr: Не могу да припремим К‑диф3 део.
    Ово је обично проблем у инсталацији. Прочитајте фајл ‘README’ из изворног пакета за више детаља.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (directory)
en: &Directory
sr: Ф&асцикла

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_merge_menu)
en: Current Item Merge Operation
sr: Поступак стапања текуће ставке

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_sync_menu)
en: Current Item Sync Operation
sr: Поступак синхронизовања текуће ставке

note: i18n: ectx: Menu (diff)
en: D&iffview
sr: Приказ &разлике

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
sr: Про&зор

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr: Главна трака

en: Ignored. (User defined.)
sr: Игнорисано (кориснички дефинисано).

en: Tool for Comparison and Merge of Files and Directories
sr: Алатка за поређење и стапање фајлова и фасцикли

en: Merge the input.
sr: Стопи улаз.

en: Explicit base file. For compatibility with certain tools.
sr: Изричит базни фајл. За сагласност са појединим алаткама.

en: Output file. Implies -m. E.g.: -o newfile.txt
sr: Излазни фајл. Имплицира -m. Нпр: -o novifajl.txt

en: Output file, again. (For compatibility with certain tools.)
sr: Излазни фајл, поново. За сагласност са појединим алаткама.

en: No GUI if all conflicts are auto-solvable. (Needs -o file)
sr: Без ГУИ‑ја ако су сви сукоби решиви аутоматски. Захтева -o fajl.

en: Visible name replacement for input file 1 (base).
sr: Замена видљивог имена за улазни фајл 1 (базни).

en: Visible name replacement for input file 2.
sr: Замена видљивог имена за улазни фајл 2.

en: Visible name replacement for input file 3.
sr: Замена видљивог имена за улазни фајл 3.

en: Alternative visible name replacement. Supply this once for every input.
sr: Алтернативна замена видљивог имена. Задајте ово једном за сваки улаз.

en: Override a config setting. Use once for every setting. E.g.: --cs "AutoAdvance=1"
sr: Потисни поставку из поставе. Употребите једном за сваку поставку. Нпр: --cs "AutoAdvance=1"

en: Show list of config settings and current values.
sr: Наброји поставке и тренутне вредности из поставе.

en: Use a different config file.
sr: Употреби други поставни фајл.

en: file1 to open (base, if not specified via --base)
sr: Фајл 1 за отварање (базни, ако није наведен преко --base).

en: file2 to open
sr: Фајл 2 за отварање.

en: file3 to open
sr: Фајл 3 за отварање.

en: Choose A Everywhere
sr: Свуда изабери А

en: Choose B Everywhere
sr: Свуда изабери Б

en: Choose C Everywhere
sr: Свуда изабери Ц

en: Choose A for All Unsolved Conflicts
sr: Изабери А за све нерешене сукобе

en: Choose B for All Unsolved Conflicts
sr: Изабери Б за све нерешене сукобе

en: Choose C for All Unsolved Conflicts
sr: Изабери Ц за све нерешене сукобе

en: Choose A for All Unsolved Whitespace Conflicts
sr: Изабери А за све нерешене сукобе празнина

en: Choose B for All Unsolved Whitespace Conflicts
sr: Изабери Б за све нерешене сукобе празнина

en: Choose C for All Unsolved Whitespace Conflicts
sr: Изабери Ц за све нерешене сукобе празнина

en: Number of remaining unsolved conflicts: %1 (of which %2 are whitespace)
sr: Број преосталих нерешених сукоба: %1 (од чега %2 празнине).

en: The output has been modified.
    If you continue your changes will be lost.
sr: Излаз је измењен.
    Ако наставите измене ће бити изгубљене.

en: All input files are binary equal.
sr: Сви улазни фајлови бинарно су једнаки.

en: All input files contain the same text.
sr: Сви улазни фајлови садрже исти текст.

en: Files %1 and %2 are binary equal.
sr: Фајлови %1 и %2 бинарно су једнаки.

en: Files %1 and %2 have equal text.
sr: Фајлови %1 и %2 садрже исти текст.

en: Conflicts
sr: Сукоби

en: <No src line>
sr: <нема изворног реда>

en: <Merge Conflict (Whitespace only)>
sr: <сукоб стапања (само празнине)>

en: <Merge Conflict>
sr: <сукоб стапања>

en: Conflicts Left
sr: Преостали сукоби

en: 
    
    Creating backup failed. File not saved.
sr: 
    
    Прављење резерве није успело. Фајл није сачуван.

en: File Save Error
sr: Грешка уписивања фајла

en: Error while writing.
sr: Грешка при писању.

en: [Modified]
sr: [измењен]

en: Conflict
sr: Сукоб

en: Unicode
sr: уникод

en: Latin1
sr: латиница‑1

en: Change this if non-ASCII characters are not displayed correctly.
sr: Измените ово ако су не‑аски знакови погрешно приказани.

en: Configure
sr: Подешавање

en: Font
sr: Фонт

en: Editor & Diff Output Font
sr: Фонт уређивача и излаза разлике

en: Colors Settings
sr: Поставке боја

en: Editor and Diff Views:
sr: Уређивач и прикази разлика:

en: Foreground color:
sr: Боја текста:

en: Background color:
sr: Боја позадине:

en: Diff background color:
sr: Боја позадине разлика:

en: Color A:
sr: Боја А:

en: Color B:
sr: Боја Б:

en: Color C:
sr: Боја Ц:

en: Conflict color:
sr: Боја сукоба:

en: Current range background color:
sr: Позадинска боја текућег опсега:

en: Current range diff background color:
sr: Позадинска боја текућег опсега разлика:

en: Color for manually aligned difference ranges:
sr: Боја ручно поравнатих опсега разлика:

en: Directory Comparison View:
sr: Приказ поређења фасцикли:

en: Newest file color:
sr: Боја најновијег фајла:

en: Changing this color will only be effective when starting the next directory comparison.
sr: Измена ове боје ступиће на снагу од првог наредног поређења фасцикли.

en: Oldest file color:
sr: Боја најстаријег фајла:

en: Middle age file color:
sr: Боја фајла средње старости:

en: Color for missing files:
sr: Боја за недостајуће фајлове:

en: Editor
sr: Уређивач

en: Editor Behavior
sr: Понашање уређивача

en: Tab inserts spaces
sr: Tab умеће размаке

en: On: Pressing tab generates the appropriate number of spaces.
    Off: A tab character will be inserted.
sr: Укључено: притиском Tab‑а умеће се одговарајући број размака.
    Искључено: умеће се знак табулатора.

en: Tab size:
sr: Величина табулатора:

en: Auto indentation
sr: Аутоматско увлачење

en: On: The indentation of the previous line is used for a new line.
sr: Укључено: увлачење претходног реда узима се за нови ред.

en: Auto copy selection
sr: Аутоматско копирање избора

en: Sets the line endings for when an edited file is saved.
    DOS/Windows: CR+LF; UNIX: LF; with CR=0D, LF=0A
sr: Поставља завршетке редова када се измењени фајл сачува.
    ДОС/Виндоуз CR+LF, Уникс LF, где је CR=0D, LF=0A.

en: Diff
sr: Разликовање

en: Diff Settings
sr: Поставке разликовања

en: Ignore number characters during line matching phase. (Similar to Ignore white space.)
    Might help to compare files with numeric data.
sr: Игнориши цифарске знакове у фази поклапања редова (слично игнорисању празнина).
    Може бити корисно при поређењу фајлова са нумеричким подацима.

en: Treat C/C++ comments like white space.
sr: Третирај Ц/Ц++ коментаре као празнине.

en: Treat case differences like white space changes. ('a'<=>'A')
sr: Третира разлику у величини као промене у празнинама (‘а’ једнако ‘А’).

en: Preprocessor command:
sr: Предобрадна наредба:

en: User defined pre-processing. (See the docs for details.)
sr: Кориснички дефинисана предобрада. Погледајте документацију за детаље.

en: Line-matching preprocessor command:
sr: Предобрадна наредба за поклапање редова:

en: This pre-processor is only used during line matching.
    (See the docs for details.)
sr: Предобрада се користи само током поклапања редова.
    Погледајте документацију за детаље.

en: Try hard (slower)
sr: Потруди се (спорије)

en: Enables the --minimal option for the external diff.
    The analysis of big files will be much slower.
sr: Укључује опцију --minimal за спољашње разликовање.
    Анализа великих фајлова ће бити много спорија.

en: Align B and C for 3 input files
sr: Поравнај Б и Ц за три улазна фајла

en: Try to align B and C when comparing or merging three input files.
    Not recommended for merging because merge might get more complicated.
    (Default is off.)
sr: Покушава да поравна Б и Ц при поређењу или стапању тре улазна фајла.
    Није препоручљиво за стапање зато што га може учинити сложенијим.
    Подразумевано је искључено.

en: Merge Settings
sr: Поставке стапања

en: Auto advance delay (ms):
sr: Застој аутоматског напредовања (ms):

en: When in Auto-Advance mode the result of the current selection is shown 
    for the specified time, before jumping to the next conflict. Range: 0-2000 ms
sr: У режиму аутоматског напредовања резултат текућег избора приказује се 
    задато време пре скока на следећи сукоб. Опсег: 0–2000 ms.

en: Show info dialogs
sr: Приказуј информативне дијалоге

en: Show a dialog with information about the number of conflicts.
sr: Приказује дијалог са информацијом о броју сукоба.

en: White space 2-file merge default:
sr: Подразумевано стапање празнина два фајла:

en: Manual Choice
sr: Ручни избор

en: Allow the merge algorithm to automatically select an input for white-space-only changes.
sr: Дозвољава алгоритму стапања да аутоматски изабере улаз за измене само у празнинама.

en: White space 3-file merge default:
sr: Подразумевано стапање празнина три фајла:

en: Automatic Merge Regular Expression
sr: Регуларни израз за аутоматско стапање

en: Auto merge regular expression:
sr: Регуларни израз за аутоматско стапање:

en: Regular expression for lines where KDiff3 should automatically choose one source.
    When a line with a conflict matches the regular expression then
    - if available - C, otherwise B will be chosen.
sr: Регуларни израз за редове где К‑диф3 треба да аутоматски изабере један од извора. Кад регуларни израз поклопи ред са сукобом бира се Ц ако га има, иначе Б.

en: Run regular expression auto merge on merge start
sr: Аутоматски стопи по регуларном изразу на почетку стапања

en: Run the merge for auto merge regular expressions
    immediately when a merge starts.
sr: Спроводи стапање регуларним изразом чим стапање почне.

en: Version Control History Merging
sr: Стапање историјата управљања верзијама

en: History start regular expression:
sr: Регуларни израз за почетак историјата:

en: Regular expression for the start of the version control history entry.
    Usually this line contains the "$Log$" keyword.
    Default value: ".*\$Log.*\$.*"
sr: Регуларни израз за почетак уноса у историјату управљања верзијама.
    Овај ред обично садржи кључну реч „$Log$“.
    Подразумевана вредност је „.*\$Log.*\$.*“.

en: History entry start regular expression:
sr: Регуларни израз за почетак уноса историјата:

en: A version control history entry consists of several lines.
    Specify the regular expression to detect the first line (without the leading comment).
    Use parentheses to group the keys you want to use for sorting.
    If left empty, then KDiff3 assumes that empty lines separate history entries.
    See the documentation for details.
sr: Унос у историјату управљања верзијама чини неколико редова.
    Задајте регуларни израз за откривање првог реда (без водећег коментара).
    Користите заграде да групишете кључеве по којима ће се ређати.
    Ако се остави празно, К‑диф3 узима да су уноси историјата раздвојени празним редовима.
    Детаље потражите у документацији.

en: History merge sorting
sr: Ређање у стапању историјата

en: Sort version control history by a key.
sr: Ређа историјат управљања верзијама по кључу.

en: History entry start sort key order:
sr: Редослед ређања за кључеве уноса историјата:

en: Each pair of parentheses used in the regular expression for the history start entry
    groups a key that can be used for sorting.
    Specify the list of keys (that are numbered in order of occurrence
    starting with 1) using ',' as separator (e.g. "4,5,6,1,2,3,7").
    If left empty, then no sorting will be done.
    See the documentation for details.
sr: Сваки пар заграда употребљен у регуларном изразу за почетак уноса историјата групише кључ који може послужити за ређање.
    Задајте списак кључева (нумерисаних по реду појављивања почев од 1) са запетом као раздвајачем (нпр. „4,5,6,1,2,3,7“).
    Ако се остави празно, ређање се не спроводи.
    Детаље потражите у документацији.

en: Merge version control history on merge start
sr: Стопи историјат управљања верзијама на почетку стапања

en: Run version control history automerge on merge start.
sr: Аутоматски стапа историјат управљања верзијама на почетку стапања.

en: Max number of history entries:
sr: Највећи број уноса историјата:

en: Cut off after specified number. Use -1 for infinite number of entries.
sr: Одсеца изнад задатог броја. Ставите -1 за неограничен број уноса.

en: Test your regular expressions
sr: Испробај регуларне изразе

en: Irrelevant merge command:
sr: Наредба при безначајном стапању:

en: If specified this script is run after automerge
    when no other relevant changes were detected.
    Called with the parameters: filename1 filename2 filename3
sr: Ако се зада, ова скрипта се позива кад после аутоматског стапања нема никаквих преосталих измена.
    Позива се са аргументима: име‑фајла‑1 име‑фајла‑2 име‑фајла‑3

en: Auto save and quit on merge without conflicts
sr: Аутоматски сачувај и напусти при стапању без сукоба

en: If KDiff3 was started for a file-merge from the command line and all
    conflicts are solvable without user interaction then automatically save and quit.
    (Similar to command line option "--auto".)
sr: Ако се К‑диф3 покрене из командне линије ради стапања фајлова, и сви сукоби су разрешиви без интервенисања корисника, тада се аутоматски резултати уписују и програм напушта.
    Слично опцији командне линије --auto.

en: Directory
sr: Фасцикла

en: Recursive directories
sr: Рекурзивно кроз фасцикле

en: Whether to analyze subdirectories or not.
sr: Да ли анализирати потфасцикле.

en: File pattern(s):
sr: Обрасци фајлова:

en: Pattern(s) of files to be analyzed. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
sr: Обрасци за фајлове које треба анализирати.
    Џокери: ‘*’ и ‘?’
    Више образаца наводите са тачка-запетом као раздвајачем.

en: File-anti-pattern(s):
sr: Противобрасци фајлова:

en: Pattern(s) of files to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
sr: Обрасци за фајлове које треба искључити из анализе.
    Џокери: ‘*’ и ‘?’
    Више образаца наводите са тачка-запетом као раздвајачем.

en: Dir-anti-pattern(s):
sr: Противобрасци фасцикли:

en: Pattern(s) of directories to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
sr: Обрасци за фасцикле које треба искључити из анализе.
    Џокери: ‘*’ и ‘?’
    Више образаца наводите са тачка-запетом као раздвајачем.

en: Use .cvsignore
sr: Користи .cvsignore

en: Extends the antipattern to anything that would be ignored by CVS.
    Via local ".cvsignore" files this can be directory specific.
sr: Проширује противобрасце на све што би игнорисао ЦВС.
    Преко локалних фајлова .cvsignore ово може бити посебно по фасцикли.

en: Find hidden files and directories
sr: Пронађи скривене фајлове и фасцикле

en: Follow file links
sr: Прати везе фајлова

en: On: Compare the file the link points to.
    Off: Compare the links.
sr: Укључено: пореди фајлове на које показују везе.
    Искључено: пореди везе.

en: Follow directory links
sr: Прати везе фасцикли

en: On: Compare the directory the link points to.
    Off: Compare the links.
sr: Укључено: пореди фасцикле на које показују везе.
    Искључено: пореди везе.

en: Case sensitive filename comparison
sr: Поређење имена фајлова разликује величину слова

en: The directory comparison will compare files or directories when their names match.
    Set this option if the case of the names must match. (Default for Windows is off, otherwise on.)
sr: Поређење фасцикли упоређује фајлове и фасцикле чија се имена поклапају. Задајте ову опцију имена треба да се поклапају и по величини слова. Подразумевано је искључено под Виндоузом, иначе је укључено.

en: File Comparison Mode
sr: Режим поређења фајлова

en: Binary comparison
sr: Бинарно поређење

en: Binary comparison of each file. (Default)
sr: Бинарно поређење за сваки фајл (подразумевано).

en: Full analysis
sr: Пуна анализа

en: Do a full analysis and show statistics information in extra columns.
    (Slower than a binary comparison, much slower for binary files.)
sr: Спроводи пуну анализу и даје статистичке податке у додатним колонама.
    Спорије него бинарно поређење, много спорије за бинарне фајлове.

en: Trust the size and modification date (unsafe)
sr: Веруј величини и датуму измене (несигурно)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    Files with equal contents but different modification dates will appear as different.
    Useful for big directories or slow networks.
sr: Претпоставља да су фајлови једнаки ако су им једнаки датуми измене и величине.
    Фајлови са истим садржајем али различитим датумом измене сматраће се различитим.
    Корисно за велике фасцикле или споре мреже.

en: Trust the size and date, but use binary comparison if date does not match (unsafe)
sr: Веруј величини и датуму, али бинарно упореди ако се датум не поклапа (несигурно)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    If the dates are not equal but the sizes are, use binary comparison.
    Useful for big directories or slow networks.
sr: Претпоставља да су фајлови једнаки ако су им једнаки датуми измене и величине.
    Ако датуми нису исти али величина јесте, бинарно упоређује.
    Корисно за велике фасцикле или споре мреже.

en: Trust the size (unsafe)
sr: Веруј величини (несигурно)

en: Assume that files are equal if their file lengths are equal.
    Useful for big directories or slow networks when the date is modified during download.
sr: Претпоставља да су фајлови једнаки ако им једнаке величине.
    Корисно за велике фасцикле или споре мреже када се датум измени током преузимања.

en: Synchronize directories
sr: Синхронизуј фасцикле

en: Offers to store files in both directories so that
    both directories are the same afterwards.
    Works only when comparing two directories without specifying a destination.
sr: Нуди да складишти фајлове у обе фасцикле тако да испадну исте после тога.
    Ради само када се пореде две фасцикле без задавања одредишта.

en: White space differences considered equal
sr: Разлике у празнинама сматрају се једнаким

en: If files differ only by white space consider them equal.
    This is only active when full analysis is chosen.
sr: Ако се фајлови разликују само у празнинама, сматрају се једнаким.
    Ово је активно само када се изабере пуна анализа.

en: Copy newer instead of merging (unsafe)
sr: Копирај новији уместо стапања (несигурно)

en: Backup files (.orig)
sr: Прави резерве фајлова (.orig)

en: If a file would be saved over an old file, then the old file
    will be renamed with a '.orig' extension instead of being deleted.
sr: Када фајл треба да буде сачуван преко старог фајла, стари фајл бива преименован са наставком .orig уместо да буде обрисан.

en: Regional Settings
sr: Поставке локалитета

en: Use the same encoding for everything:
sr: Исто кодирање за све:

en: Enable this allows to change all encodings by changing the first only.
    Disable this if different individual settings are needed.
sr: Укључивањем овог можете променити сва кодирања променом само првог.
    Искључите ово ако поједине поставке треба да буду различите.

en: File Encoding for A:
sr: Кодирање фајла за А:

en: If enabled then Unicode (UTF-16 or UTF-8) encoding will be detected.
    If the file is not Unicode then the selected encoding will be used as fallback.
    (Unicode detection depends on the first bytes of a file.)
sr: Ако је укључено, биће откривана уникодске (УТФ‑16 или УТФ‑8) кодирања.
    Ако фајл није уникодски изабрано кодирање ће бити употребљено као одступно.
    Откривање уникода зависи од првих бајтова у фајлу.

en: Auto Detect Unicode
sr: Аутоматски откриј уникод

en: File Encoding for B:
sr: Кодирање фајла за Б:

en: File Encoding for C:
sr: Кодирање фајла за Ц:

en: File Encoding for Merge Output and Saving:
sr: Кодирање фајла за стопљени излаз и уписивање:

en: Auto Select
sr: Аутоматски изабери

en: If enabled then the encoding from the input files is used.
    In ambiguous cases a dialog will ask the user to choose the encoding for saving.
sr: Ако је укључено, узима се кодирање према улазним фајловима.
    У двосмисленим случајевима издаје се дијалог где корисник бира кодирање за уписивање.

en: File Encoding for Preprocessor Files:
sr: Кодирање фајла за предобрадне фајлове:

en: Right To Left Language
sr: Језици здесна улево

en: Some languages are read from right to left.
    This setting will change the viewer and editor accordingly.
sr: Неки језици се читају здесна улево.
    Ова поставка прилагођава томе приказивач и уређивач.

en: Integration
sr: Уклапање

en: Integration Settings
sr: Поставке уклапања

en: Command line options to ignore:
sr: Занемари опције командне линије:

en: List of command line options that should be ignored when KDiff3 is used by other tools.
    Several values can be specified if separated via ';'
    This will suppress the "Unknown option" error.
sr: Списак опција командне линије које треба занемарити када се К‑диф3 позива кроз друге алатке.
    Више вредности можете задати раздвојене тачка-запетом.
    Овим се сузбија грешка „непозната опција“.

en: Quit also via Escape key
sr: Напуштање и преко тастера Esc

en: Fast method to exit.
    For those who are used to using the Escape key.
sr: Брз начин напуштања.
    За оне навикнуте на тастер Esc у ову сврху.

en: This resets all options. Not only those of the current topic.
sr: Ово ресетује све опције, и то не само оне у текућој теми.

en: Data loss error:
    If it is reproducible please contact the author.
sr: Грешка, губитак података:
    Ако је можете поновити, контактирајте аутора.

en: Severe Internal Error
sr: Озбиљна унутрашња грешка

en: PreprocessorCmd:
sr: Наредба предобраде:

en: The following option(s) you selected might change data:
sr: Следеће опције које сте изабрали могу изменити податке:

en: 
    Most likely this is not wanted during a merge.
    Do you want to disable these settings or continue with these settings active?
sr: 
    Врло вероватно не желите ово приликом стапања.
    Желите ли да искључите ове поставке или да наставите даље са њима?

en: Option Unsafe for Merging
sr: Опција несигурна за стапање

en: Use These Options During Merge
sr: Користи ове опције при стапању

en: Disable Unsafe Options
sr: Искључи несигурне опције

en: Loading A
sr: Учитавам А

en: Loading B
sr: Учитавам Б

en: Diff: A <-> B
sr: Разликујем А и Б

en: Linediff: A <-> B
sr: Разликујем редове А и Б

en: Loading C
sr: Учитавам Ц

en: Diff: A <-> C
sr: Разликујем А и Ц

en: Diff: B <-> C
sr: Разликујем Б и Ц

en: Linediff: B <-> C
sr: Разликујем редове Б и Ц

en: Linediff: A <-> C
sr: Разликујем редове А и Ц

en: All input files contain the same text, but are not binary equal.
sr: Сви улазни фајлови садрже исти текст, али нису бинарно једнаки.

en: Files %1 and %2 have equal text, but are not binary equal.
sr: Фајлови %1 и %2 имају исти текст али нису бинарно једнаки.

en: Abort
sr: Обустави

en: Opening files...
sr: Отварам фајлове...

en: Cutting selection...
sr: Исецам изабрано...

en: Copying selection to clipboard...
sr: Копирам избор у клипборд...

en: Inserting clipboard contents...
sr: Умећем садржај клипборда...

en: Save && Continue
sr: Сачувај и настави

en: Continue Without Saving
sr: Настави без уписивања

en: Search complete.
sr: Претрага је готова.

en: Search Complete
sr: Претрага завршена

en: Nothing is selected in either diff input window.
sr: Ништа није изабрано ни у једном прозору улаза разлике.

en: Error while adding manual diff range
sr: Грешка при додавању ручног опсега разлике

en: &Cancel
sr: &Одустани

en: A (Base):
sr: А (база):

en: File...
sr: Фајл...

en: Dir...
sr: Фасцикла...

en: C (Optional):
sr: Ц (опционо):

en: Swap %1<->%2
sr: Размени %1 и %2

en: Copy %1->Output
sr: Копирај %1 у излаз

en: Swap %1<->Output
sr: Размени %1 и излаз

en: Output (optional):
sr: Излаз (опционо):

en: Configure...
sr: Подеси...

en: Search text:
sr: Тражени текст:

en: Case sensitive
sr: Разликуј величину слова

en: Search A
sr: Претражи А

en: Search B
sr: Претражи Б

en: Search C
sr: Претражи Ц

en: Search output
sr: Излаз претраге

en: &Search
sr: &Тражи

en: Regular Expression Tester
sr: Проба регуларних израза

en: Example auto merge line:
sr: Пример реда за аутоматско стапање:

en: To test auto merge, copy a line as used in your files.
sr: За пробу аутоматског стапања, копирајте ред какав се налази у фајловима.

en: Match result:
sr: Резултат поклапања:

en: Example history start line (with leading comment):
sr: Пример почетног реда историјата (са водећим коментаром):

en: Copy a history start line as used in your files,
    including the leading comment.
sr: Копирајте почетни ред историјата какав се налази у фајловима, укључујући и водећи коментар.

en: History sort key order:
sr: Редослед ређања кључева историјата:

en: Example history entry start line (without leading comment):
sr: Пример почетног реда ставке историјата (без водећег коментара):

en: Copy a history entry start line as used in your files,
    but omit the leading comment.
sr: Копирајте почетни ред ставке историјата какав се налази у фајловима, али изостављајући водећи коментар.

en: Sort key result:
sr: Резултат ређања кључева:

en: Match success.
sr: Поклапање је успело.

en: Match failed.
sr: Поклапање није успело.

en: Opening and closing parentheses do not match in regular expression.
sr: Не поклапају се отворене и затворене заграде у регуларном изразу.

en: Writing clipboard data to temp file failed.
sr: Уписивање података из клипборда у привремени фајл није успело.

en: From Clipboard
sr: Из клипборда

en: Preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The preprocessing command will be disabled now.
sr: Изгледа да је предобрада пропала. Проверите ову наредбу:
    
      %1
    
    Наредба предобраде ће сада бити деактивирана.

en: The line-matching-preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The line-matching-preprocessing command will be disabled now.
sr: Изгледа да је предобрада поклапања редова пропала. Проверите ову наредбу:
    
      %1
    
    Предобрада поклапања редова сада ће бити деактивирана.

en: No program specified.
sr: Наредба није задата.
