kdiff3 - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (488 entries)

en: Encoding:
sr@ijekavianlatin: Kodiranje:

en: Line end style:
sr@ijekavianlatin: Stil kraja redova:

en: Top line
sr@ijekavianlatin: Prvi red

en: End
sr@ijekavianlatin: Kraj

en: Unicode, 8 bit
sr@ijekavianlatin: Unicode, 8‑bitni

en: Copy A to B
sr@ijekavianlatin: Kopiraj A u B

en: Copy B to A
sr@ijekavianlatin: Kopiraj B u A

en: Delete A
sr@ijekavianlatin: Obriši A

en: Delete B
sr@ijekavianlatin: Obriši B

en: Delete A & B
sr@ijekavianlatin: Obriši A i B

en: Merge to A
sr@ijekavianlatin: Stopi u A

en: Merge to B
sr@ijekavianlatin: Stopi u B

en: Merge to A & B
sr@ijekavianlatin: Stopi u A i B

en: Delete (if exists)
sr@ijekavianlatin: Obriši (ako postoji)

en: Merge
sr@ijekavianlatin: Stopi

en: Merge (manual)
sr@ijekavianlatin: Stopi (ručno)

en: Error: Conflicting File Types
sr@ijekavianlatin: Greška: sukobljeni tipovi fajlova.

en: Error: Changed and Deleted
sr@ijekavianlatin: Greška: izmenjeno i obrisano.

en: Error: Dates are equal but files are not.
sr@ijekavianlatin: Greška: datumi su jednaki ali fajlovi nisu.

en: Error
sr@ijekavianlatin: Greška

en: Skipped.
sr@ijekavianlatin: Preskočeno.

en: Not saved.
sr@ijekavianlatin: Nije sačuvano.

en: In progress...
sr@ijekavianlatin: U toku...

en: To do.
sr@ijekavianlatin: Uraditi.

en: Name
sr@ijekavianlatin: ime

en: Operation
sr@ijekavianlatin: postupak

en: Status
sr@ijekavianlatin: stanje

en: Unsolved
sr@ijekavianlatin: nerešeno

en: Solved
sr@ijekavianlatin: rešeno

en: Nonwhite
sr@ijekavianlatin: neprazno

en: White
sr@ijekavianlatin: prazno

en: Mix of links and normal files.
sr@ijekavianlatin: Mešavina veza i normalnih fajlova.

en: Link:
sr@ijekavianlatin: Veza:

en: Size.
sr@ijekavianlatin: Veličina:

en: Date & Size:
sr@ijekavianlatin: Datum i veličina:

en: Comparing file...
sr@ijekavianlatin: Upoređujem fajl...

en: You are currently doing a directory merge. Are you sure, you want to abort the merge and rescan the directory?
sr@ijekavianlatin: Trenutno stapate fascikle. Želite li zaista da prekinete stapanje i ponovo skenirate fasciklu?

en: Warning
sr@ijekavianlatin: Upozorenje

en: Rescan
sr@ijekavianlatin: Ponovo skeniraj

en: Continue Merging
sr@ijekavianlatin: Nastavi stapanje

en: Opening of directories failed:
sr@ijekavianlatin: Otvaranje fascikli nije uspelo:

en: Dir A "%1" does not exist or is not a directory.
sr@ijekavianlatin: Fascikla A „%1“ ne postoji ili nije fascikla.

en: Dir B "%1" does not exist or is not a directory.
sr@ijekavianlatin: Fascikla B „%1“ ne postoji ili nije fascikla.

en: Dir C "%1" does not exist or is not a directory.
sr@ijekavianlatin: Fascikla C „%1“ ne postoji ili nije fascikla.

en: Directory Open Error
sr@ijekavianlatin: Greška pri otvaranju fascikle

en: The destination directory must not be the same as A or B when three directories are merged.
    Check again before continuing.
sr@ijekavianlatin: Odredišna fascikla ne sme biti ista kao A ili B kada se stapaju tri fascikle.
    Proverite ponovo pre nego što nastavite.

en: Parameter Warning
sr@ijekavianlatin: Upozorenje o parametrima

en: Scanning directories...
sr@ijekavianlatin: Skeniram fascikle...

en: Reading Directory A
sr@ijekavianlatin: Čitam fasciklu A

en: Reading Directory B
sr@ijekavianlatin: Čitam fasciklu B

en: Reading Directory C
sr@ijekavianlatin: Čitam fasciklu C

en: Some subdirectories were not readable in
sr@ijekavianlatin: Neke potfascikle nisu bile čitljive u

en: Check the permissions of the subdirectories.
sr@ijekavianlatin: Proverite dozvole potfascikli.

en: Ready.
sr@ijekavianlatin: Spreman.

en: This affects all merge operations.
sr@ijekavianlatin: Ovo utiče na sve postupke stapanja.

en: Changing All Merge Operations
sr@ijekavianlatin: Menjanje svih postupaka stapanja

en: This operation is currently not possible.
sr@ijekavianlatin: Ovaj postupak trenutno nije moguć.

en: Operation Not Possible
sr@ijekavianlatin: Postupak nije moguć

en: Merge Error
sr@ijekavianlatin: Greška stapanja

en: Unknown merge operation. (This must never happen!)
sr@ijekavianlatin: Nepoznat postupak stapanja. (Ovo nikada ne sme da se dogodi!)

en: Unknown merge operation.
sr@ijekavianlatin: Nepoznata postupak stapanja.

en: The merge is about to begin.
    
    Choose "Do it" if you have read the instructions and know what you are doing.
    Choosing "Simulate it" will tell you what would happen.
    
    Be aware that this program still has beta status and there is NO WARRANTY whatsoever! Make backups of your vital data!
sr@ijekavianlatin: Stapanje će upravo početi.
    
    Izaberite „Uradi“ ako ste pročitali instrukcije i znate šta radite.
    Izaberite „Simuliraj“ ako biste prvo da vidite šta bi se dogodilo.
    
    Pazite da je program još uvek u stanju bete i nema apsolutno NIKAKVIH GARANCIJA! Napravite rezerve važnih podataka!

en: Starting Merge
sr@ijekavianlatin: Početak stapanja

en: Do It
sr@ijekavianlatin: Uradi

en: Simulate It
sr@ijekavianlatin: Simuliraj

en: The highlighted item has a different type in the different directories. Select what to do.
sr@ijekavianlatin: Istaknuta stavka ima različit tip u različitim fasciklama. Izaberite šta uraditi.

en: The modification dates of the file are equal but the files are not. Select what to do.
sr@ijekavianlatin: Datumi izmene fajla su jednaki ali fajlovi nisu. Izaberite šta uraditi.

en: The highlighted item was changed in one directory and deleted in the other. Select what to do.
sr@ijekavianlatin: Istaknuta stavka je izmenjena u jednoj fascikli a obrisana u drugoj. Izaberite šta uraditi.

en: This operation is currently not possible because directory merge is currently running.
sr@ijekavianlatin: Ovaj postupak trenutno nije moguć zato što je u toku stapanje fascikli.

en: There was an error in the last step.
    Do you want to continue with the item that caused the error or do you want to skip this item?
sr@ijekavianlatin: Greška u poslednjem koraku.
    Želite li da nastavite sa stavkom koja je izazvala grešku ili da je preskočite?

en: Continue merge after an error
sr@ijekavianlatin: Nastavljanje stapanja posle greške

en: Continue With Last Item
sr@ijekavianlatin: Nastavi sa poslednjom stavkom

en: Skip Item
sr@ijekavianlatin: Preskoči stavku

en: Merge operation complete.
sr@ijekavianlatin: Postupak stapanja je završen.

en: Merge Complete
sr@ijekavianlatin: Stapanje završeno

en: Simulated merge complete: Check if you agree with the proposed operations.
sr@ijekavianlatin: Simulirano stapanje je završeno: proverite da li vam odgovaraju predloženi postupci.

en: Error: While deleting %1: Creating backup failed.
sr@ijekavianlatin: Greška: u toku brisanja %1, pravljenje rezerve nije uspelo.

en: delete directory recursively( %1 )
sr@ijekavianlatin: rekurzivno brisanje fascikle (%1)

en: delete( %1 )
sr@ijekavianlatin: brisanje (%1)

en: Error: delete dir operation failed while trying to read the directory.
sr@ijekavianlatin: Greška: postupak brisanja fascikle nije uspeo na mestu čitanja fascikle.

en: Error: rmdir( %1 ) operation failed.
sr@ijekavianlatin: Greška: postupak uklanjanja fascikle (%1) nije uspeo.

en: Error: delete operation failed.
sr@ijekavianlatin: Greška: postupak brisanja nije uspeo.

en: manual merge( %1, %2, %3 -> %4)
sr@ijekavianlatin: ručno stapanje (%1, %2, %3 → %4)

en:      Note: After a manual merge the user should continue by pressing F7.
sr@ijekavianlatin:      Napomena: posle ručnog stapanja korisnik treba da nastavi pritiskom na F7.

en: Error: copy( %1 -> %2 ) failed.Deleting existing destination failed.
sr@ijekavianlatin: Greška: kopiranje (%1 → %2) nije uspelo, brisanje postojećeg odredišta nije uspelo.

en: copyLink( %1 -> %2 )
sr@ijekavianlatin: kopiranje veze (%1 → %2 )

en: Error: copyLink failed: Remote links are not yet supported.
sr@ijekavianlatin: Greška: kopiranje veze nije uspelo, udaljene veze još nisu podržane.

en: Error: copyLink failed.
sr@ijekavianlatin: Greška: kopiranje veze nije uspelo.

en: copy( %1 -> %2 )
sr@ijekavianlatin: kopiranje (%1 → %2)

en: Error during rename( %1 -> %2 ): Cannot delete existing destination.
sr@ijekavianlatin: Greška u toku preimenovanja (%1 → %2), postojeće odredište ne može da se obriše.

en: rename( %1 -> %2 )
sr@ijekavianlatin: preimenovanje (%1 → %2)

en: Error: Rename failed.
sr@ijekavianlatin: Greška: preimenovanje nije uspelo.

en: Error during makeDir of %1. Cannot delete existing file.
sr@ijekavianlatin: Greška u toku pravljenja fascikle (%1), postojeći fajl ne može da se obriše.

en: makeDir( %1 )
sr@ijekavianlatin: pravljenje fascikle (%1)

en: Error while creating directory.
sr@ijekavianlatin: Greška u toku pravljenja fascikle.

en: Dest
sr@ijekavianlatin: Odredište

en: Dir
sr@ijekavianlatin: fascikla

en: Type
sr@ijekavianlatin: tip

en: Size
sr@ijekavianlatin: veličina

en: Attr
sr@ijekavianlatin: atributi

en: Last Modification
sr@ijekavianlatin: poslednja izmena

en: Link-Destination
sr@ijekavianlatin: odredište veze

en: File
sr@ijekavianlatin: fajl

en: not available
sr@ijekavianlatin: nedostupno

en: A (Dest):
sr@ijekavianlatin: A (odredište):

en: A (Base):
sr@ijekavianlatin: A (baza):

en: B (Dest):
sr@ijekavianlatin: B (odredište):

en: C (Dest):
sr@ijekavianlatin: C (odredište):

en: Dest:
sr@ijekavianlatin: Odredište:

note: i18n("Saving Directory Merge State ..."));
en: Save Directory Merge State As...
sr@ijekavianlatin: Upisivanje stanja stapanja fascikli kao...

en: Start/Continue Directory Merge
sr@ijekavianlatin: Pokreni/nastavi stapanje fascikli

en: Run Operation for Current Item
sr@ijekavianlatin: Izvrši postupak za tekuću stavku

en: Compare Selected File
sr@ijekavianlatin: Uporedi izabrani fajl

en: Merge Current File
sr@ijekavianlatin: Stopi tekući fajl

en: Merge
    File
sr@ijekavianlatin: Stopi
    fajl

en: Fold All Subdirs
sr@ijekavianlatin: Sažmi sve potfascikle

en: Unfold All Subdirs
sr@ijekavianlatin: Raširi sve potfascikle

note: i18n("Save Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSaveMergeState, ac, "dir_save_merge_state"); i18n("Load Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotLoadMergeState, ac, "dir_load_merge_state");
en: Choose A for All Items
sr@ijekavianlatin: Izaberi A za sve stavke

en: Choose B for All Items
sr@ijekavianlatin: Izaberi B za sve stavke

en: Choose C for All Items
sr@ijekavianlatin: Izaberi C za sve stavke

en: Auto-Choose Operation for All Items
sr@ijekavianlatin: Automatski izaberi postupak za sve stavke

en: No Operation for All Items
sr@ijekavianlatin: Nema postupka za sve stavke

note: i18n("Synchronize Directories"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSynchronizeDirectories, ac, "dir_synchronize_directories"); d->m_pDirChooseNewerFiles = GuiUtils::createAction< KToggleAction >(i18n("Copy Newer Files Instead of Merging"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotChooseNewerFiles, ac, 
en: Show Identical Files
sr@ijekavianlatin: Prikaži istovetne fajlove

en: Identical
    Files
sr@ijekavianlatin: Istovetni
    fajlovi

en: Show Different Files
sr@ijekavianlatin: Prikaži različite fajlove

en: Show Files only in A
sr@ijekavianlatin: Prikaži fajlove samo u A

en: Files
    only in A
sr@ijekavianlatin: Fajlovi
    samo u A

en: Show Files only in B
sr@ijekavianlatin: Prikaži fajlove samo u B

en: Files
    only in B
sr@ijekavianlatin: Fajlovi
    samo u B

en: Show Files only in C
sr@ijekavianlatin: Prikaži fajlove samo u C

en: Files
    only in C
sr@ijekavianlatin: Fajlovi
    samo u C

en: Compare Explicitly Selected Files
sr@ijekavianlatin: Uporedi izričito izabrane fajlove

en: Merge Explicitly Selected Files
sr@ijekavianlatin: Stopi izričito izabrane fajlove

en: Do Nothing
sr@ijekavianlatin: Ne radi ništa

en: Delete A && B
sr@ijekavianlatin: Obriši A i B

en: Merge to A && B
sr@ijekavianlatin: Stopi u A i B

en: Creating temp copy of %1 failed.
sr@ijekavianlatin: Pravljenje privremene kopije fajla %1 nije uspelo.

en: Getting file status: %1
sr@ijekavianlatin: Dobavljam stanje fajla: %1

en: Reading file: %1
sr@ijekavianlatin: Čitam fajl: %1

en: Writing file: %1
sr@ijekavianlatin: Pišem fajl: %1

en: Out of memory
sr@ijekavianlatin: Nema više memorije

en: Making directory: %1
sr@ijekavianlatin: Pravim fasciklu: %1

en: Removing directory: %1
sr@ijekavianlatin: Uklanjam fasciklu: %1

en: Removing file: %1
sr@ijekavianlatin: Uklanjam fajl: %1

en: Creating symbolic link: %1 -> %2
sr@ijekavianlatin: Pravim simboličku vezu: %1 → %2

en: Renaming file: %1 -> %2
sr@ijekavianlatin: Preimenujem fajl: %1 → %2

en: Copying file: %1 -> %2
sr@ijekavianlatin: Kopiram fajl: %1 → %2

en: Listing directory: %1
sr@ijekavianlatin: Listam fasciklu: %1

en: Current Configuration:
sr@ijekavianlatin: Trenutna postava:

en: Config Option Error:
sr@ijekavianlatin: Greška postavne opcije:

en: Option --auto used, but no output file specified.
sr@ijekavianlatin: Opcija --auto je upotrebljena, ali nije naveden izlazni fajl.

en: Option --auto ignored for directory comparison.
sr@ijekavianlatin: Opcija --auto se ignoriše za poređenje fascikli.

en: Saving failed.
sr@ijekavianlatin: Upisivanje nije uspelo.

en: Opening of these files failed:
sr@ijekavianlatin: Otvaranje ovih fajlova nije uspelo:

en: File open error
sr@ijekavianlatin: Greška pri otvaranju fajla

en: Opens documents for comparison...
sr@ijekavianlatin: Otvara dokumente za poređenje.

en: Reload
sr@ijekavianlatin: Učitaj ponovo

en: Saves the merge result. All conflicts must be solved!
sr@ijekavianlatin: Upisuje rezultat stapanja. Svi sukobi moraju biti razrešeni.

en: Saves the current document as...
sr@ijekavianlatin: Upisuje tekuće dokumente pod imenom.

en: Print the differences
sr@ijekavianlatin: Štampa razlike.

en: Quits the application
sr@ijekavianlatin: Napušta program.

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
sr@ijekavianlatin: Iseca izabrani odeljak i stavlja ga u klipbord.

en: Copies the selected section to the clipboard
sr@ijekavianlatin: Kopira izabrani odeljak u klipbord.

en: Pastes the clipboard contents to current position
sr@ijekavianlatin: Nalepljuje sadržaj klipborda na trenutnom položaju.

en: Select everything in current window
sr@ijekavianlatin: Izabira sve u tekućem prozoru.

en: Search for a string
sr@ijekavianlatin: Traži nisku.

en: Search again for the string
sr@ijekavianlatin: Ponovo traži nisku.

en: Enables/disables the statusbar
sr@ijekavianlatin: Uključuje/isključuje traku stanja.

en: Configure KDiff3...
sr@ijekavianlatin: Podesi KDiff3...

en: Go to Current Delta
sr@ijekavianlatin: Idi na tekuću deltu

en: Current
    Delta
sr@ijekavianlatin: Tekuća
    delta

en: Go to First Delta
sr@ijekavianlatin: Idi na prvu deltu

en: First
    Delta
sr@ijekavianlatin: Prva
    delta

en: Go to Last Delta
sr@ijekavianlatin: Idi na poslednju deltu

en: Last
    Delta
sr@ijekavianlatin: Poslednja
    delta

en: (Skips white space differences when "Show White Space" is disabled.)
sr@ijekavianlatin: (Preskače razlike u prazninama ako je „Prikaži praznine“ isključeno.)

en: (Does not skip white space differences even when "Show White Space" is disabled.)
sr@ijekavianlatin: (Ne preskače razlike prazninama ni kada je „Prikaži praznine“ isključeno.)

en: Go to Previous Delta
sr@ijekavianlatin: Idi na prethodnu deltu

en: Prev
    Delta
sr@ijekavianlatin: Prethodna
    delta

en: Go to Next Delta
sr@ijekavianlatin: Idi na sledeću deltu

en: Next
    Delta
sr@ijekavianlatin: Sledeća
    delta

en: Go to Previous Conflict
sr@ijekavianlatin: Idi na prethodni sukob

en: Prev
    Conflict
sr@ijekavianlatin: Prethodni
    sukob

en: Go to Next Conflict
sr@ijekavianlatin: Idi na sledeći sukob

en: Next
    Conflict
sr@ijekavianlatin: Sledeći
    sukob

en: Go to Previous Unsolved Conflict
sr@ijekavianlatin: Idi na prethodni nerešeni sukob

en: Prev
    Unsolved
sr@ijekavianlatin: Prethodni
    nerešeni

en: Go to Next Unsolved Conflict
sr@ijekavianlatin: Idi na sledeći nerešeni sukob

en: Next
    Unsolved
sr@ijekavianlatin: Sledeći
    nerešeni

en: Select Line(s) From A
sr@ijekavianlatin: Izaberite redove iz A

en: Choose
    A
sr@ijekavianlatin: Izaberite
    A

en: Select Line(s) From B
sr@ijekavianlatin: Izaberite redove iz B

en: Choose
    B
sr@ijekavianlatin: Izaberite
    B

en: Select Line(s) From C
sr@ijekavianlatin: Izaberite redove iz C

en: Choose
    C
sr@ijekavianlatin: Izaberite
    C

en: Automatically Go to Next Unsolved Conflict After Source Selection
sr@ijekavianlatin: Automatski idi na sledeći nerešeni sukob posle izbora izvora

en: Auto
    Next
sr@ijekavianlatin: Automatski
    sledeći

en: White
    Characters
sr@ijekavianlatin: Znakovi
    praznina

en: Show White Space
sr@ijekavianlatin: Prikaži praznine

en: White
    Deltas
sr@ijekavianlatin: Delte
    praznina

en: Show Line Numbers
sr@ijekavianlatin: Prikaži brojeve redova

en: Line
    Numbers
sr@ijekavianlatin: Brojevi
    redova

en: Automatically Solve Simple Conflicts
sr@ijekavianlatin: Automatski reši jednostavne sukobe

en: Set Deltas to Conflicts
sr@ijekavianlatin: Postavi delte na sukobe

en: Run Regular Expression Auto Merge
sr@ijekavianlatin: Automatski stopi po regularnim izrazima

en: Automatically Solve History Conflicts
sr@ijekavianlatin: Automatski reši sukobe istorijata

en: Split Diff At Selection
sr@ijekavianlatin: Podeli razliku na izboru

en: Join Selected Diffs
sr@ijekavianlatin: Spoji izabrane razlike

en: Show Window A
sr@ijekavianlatin: Prikaži prozor A

en: Show Window B
sr@ijekavianlatin: Prikaži prozor B

en: Show Window C
sr@ijekavianlatin: Prikaži prozor C

en: Normal Overview
sr@ijekavianlatin: Normalan pregled

en: A vs. B Overview
sr@ijekavianlatin: Pregled A prema B

en: A vs. C Overview
sr@ijekavianlatin: Pregled A prema C

en: B vs. C Overview
sr@ijekavianlatin: Pregled B prema C

en: Word Wrap Diff Windows
sr@ijekavianlatin: Prelom reči u prozorima razlika

en: Add Manual Diff Alignment
sr@ijekavianlatin: Dodaj ručno poravnanje razlika

en: Clear All Manual Diff Alignments
sr@ijekavianlatin: Očisti sva ručna poravnanja razlika

en: Focus Next Window
sr@ijekavianlatin: Fokusiraj sledeći prozor

en: Focus Prev Window
sr@ijekavianlatin: Fokusiraj prethodni prozor

en: Toggle Split Orientation
sr@ijekavianlatin: Prebaci orijentaciju podele

en: Dir && Text Split Screen View
sr@ijekavianlatin: Podeljeni prikaz ekrana na fasciklu i tekst

en: Toggle Between Dir && Text View
sr@ijekavianlatin: Prebaci prikaz fascikle i teksta

en: Save && Quit
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj i napusti

en: Quit Without Saving
sr@ijekavianlatin: Napusti bez upisivanja

en: Saving the merge result failed.
sr@ijekavianlatin: Upisivanje rezultata stapanja nije uspelo.

en: You are currently doing a directory merge. Are you sure, you want to abort?
sr@ijekavianlatin: Trenutno stapate fascikle. Želite li zaista da obustavite ovo?

en: Saving file...
sr@ijekavianlatin: Upisujem fajl...

en: Saving file with a new filename...
sr@ijekavianlatin: Upisujem fajl pod novim imenom...

en: Save As...
sr@ijekavianlatin: Upisivanje kao

en: Printing not implemented.
sr@ijekavianlatin: Štampanje nije izvedeno.

en: Printing...
sr@ijekavianlatin: Štampam...

en: Printing completed.
sr@ijekavianlatin: Štampanje završeno.

en: Printing aborted.
sr@ijekavianlatin: Štampanje obustavljeno.

en: Exiting...
sr@ijekavianlatin: Napuštam...

en: Toggling toolbar...
sr@ijekavianlatin: Prebacujem traku alatki...

en: Toggle the statusbar...
sr@ijekavianlatin: Prebacujem traku stanja...

en: Joachim Eibl
sr@ijekavianlatin: Joahim Ajbl

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: Configure KDiff3
sr@ijekavianlatin: Podesi KDiff3

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KDiff3
sr@ijekavianlatin: &KDiff3

en: Could not initialize the KDiff3 part.
    This usually happens due to an installation problem. Please read the README-file in the source package for details.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pripremim KDiff3 deo.
    Ovo je obično problem u instalaciji. Pročitajte fajl ‘README’ iz izvornog paketa za više detalja.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr@ijekavianlatin: &Fajl

note: i18n: ectx: Menu (directory)
en: &Directory
sr@ijekavianlatin: F&ascikla

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_merge_menu)
en: Current Item Merge Operation
sr@ijekavianlatin: Postupak stapanja tekuće stavke

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_sync_menu)
en: Current Item Sync Operation
sr@ijekavianlatin: Postupak sinhronizovanja tekuće stavke

note: i18n: ectx: Menu (diff)
en: D&iffview
sr@ijekavianlatin: Prikaz &razlike

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
sr@ijekavianlatin: Pro&zor

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@ijekavianlatin: Glavna traka

en: Ignored. (User defined.)
sr@ijekavianlatin: Ignorisano (korisnički definisano).

en: Tool for Comparison and Merge of Files and Directories
sr@ijekavianlatin: Alatka za poređenje i stapanje fajlova i fascikli

en: Merge the input.
sr@ijekavianlatin: Stopi ulaz.

en: Explicit base file. For compatibility with certain tools.
sr@ijekavianlatin: Izričit bazni fajl. Za saglasnost sa pojedinim alatkama.

en: Output file. Implies -m. E.g.: -o newfile.txt
sr@ijekavianlatin: Izlazni fajl. Implicira -m. Npr: -o novifajl.txt

en: Output file, again. (For compatibility with certain tools.)
sr@ijekavianlatin: Izlazni fajl, ponovo. Za saglasnost sa pojedinim alatkama.

en: No GUI if all conflicts are auto-solvable. (Needs -o file)
sr@ijekavianlatin: Bez GUI‑ja ako su svi sukobi rešivi automatski. Zahteva -o fajl.

en: Visible name replacement for input file 1 (base).
sr@ijekavianlatin: Zamena vidljivog imena za ulazni fajl 1 (bazni).

en: Visible name replacement for input file 2.
sr@ijekavianlatin: Zamena vidljivog imena za ulazni fajl 2.

en: Visible name replacement for input file 3.
sr@ijekavianlatin: Zamena vidljivog imena za ulazni fajl 3.

en: Alternative visible name replacement. Supply this once for every input.
sr@ijekavianlatin: Alternativna zamena vidljivog imena. Zadajte ovo jednom za svaki ulaz.

en: Override a config setting. Use once for every setting. E.g.: --cs "AutoAdvance=1"
sr@ijekavianlatin: Potisni postavku iz postave. Upotrebite jednom za svaku postavku. Npr: --cs "AutoAdvance=1"

en: Show list of config settings and current values.
sr@ijekavianlatin: Nabroji postavke i trenutne vrednosti iz postave.

en: Use a different config file.
sr@ijekavianlatin: Upotrebi drugi postavni fajl.

en: file1 to open (base, if not specified via --base)
sr@ijekavianlatin: Fajl 1 za otvaranje (bazni, ako nije naveden preko --base).

en: file2 to open
sr@ijekavianlatin: Fajl 2 za otvaranje.

en: file3 to open
sr@ijekavianlatin: Fajl 3 za otvaranje.

en: Choose A Everywhere
sr@ijekavianlatin: Svuda izaberi A

en: Choose B Everywhere
sr@ijekavianlatin: Svuda izaberi B

en: Choose C Everywhere
sr@ijekavianlatin: Svuda izaberi C

en: Choose A for All Unsolved Conflicts
sr@ijekavianlatin: Izaberi A za sve nerešene sukobe

en: Choose B for All Unsolved Conflicts
sr@ijekavianlatin: Izaberi B za sve nerešene sukobe

en: Choose C for All Unsolved Conflicts
sr@ijekavianlatin: Izaberi C za sve nerešene sukobe

en: Choose A for All Unsolved Whitespace Conflicts
sr@ijekavianlatin: Izaberi A za sve nerešene sukobe praznina

en: Choose B for All Unsolved Whitespace Conflicts
sr@ijekavianlatin: Izaberi B za sve nerešene sukobe praznina

en: Choose C for All Unsolved Whitespace Conflicts
sr@ijekavianlatin: Izaberi C za sve nerešene sukobe praznina

en: Number of remaining unsolved conflicts: %1 (of which %2 are whitespace)
sr@ijekavianlatin: Broj preostalih nerešenih sukoba: %1 (od čega %2 praznine).

en: The output has been modified.
    If you continue your changes will be lost.
sr@ijekavianlatin: Izlaz je izmenjen.
    Ako nastavite izmene će biti izgubljene.

en: All input files are binary equal.
sr@ijekavianlatin: Svi ulazni fajlovi binarno su jednaki.

en: All input files contain the same text.
sr@ijekavianlatin: Svi ulazni fajlovi sadrže isti tekst.

en: Files %1 and %2 are binary equal.
sr@ijekavianlatin: Fajlovi %1 i %2 binarno su jednaki.

en: Files %1 and %2 have equal text.
sr@ijekavianlatin: Fajlovi %1 i %2 sadrže isti tekst.

en: Conflicts
sr@ijekavianlatin: Sukobi

en: <No src line>
sr@ijekavianlatin: <nema izvornog reda>

en: <Merge Conflict (Whitespace only)>
sr@ijekavianlatin: <sukob stapanja (samo praznine)>

en: <Merge Conflict>
sr@ijekavianlatin: <sukob stapanja>

en: Conflicts Left
sr@ijekavianlatin: Preostali sukobi

en: 
    
    Creating backup failed. File not saved.
sr@ijekavianlatin: 
    
    Pravljenje rezerve nije uspelo. Fajl nije sačuvan.

en: File Save Error
sr@ijekavianlatin: Greška upisivanja fajla

en: Error while writing.
sr@ijekavianlatin: Greška pri pisanju.

en: [Modified]
sr@ijekavianlatin: [izmenjen]

en: Conflict
sr@ijekavianlatin: Sukob

en: Latin1
sr@ijekavianlatin: latinica‑1

en: Change this if non-ASCII characters are not displayed correctly.
sr@ijekavianlatin: Izmenite ovo ako su ne-ASCII znakovi pogrešno prikazani.

en: Configure
sr@ijekavianlatin: Podešavanje

en: Editor & Diff Output Font
sr@ijekavianlatin: Font uređivača i izlaza razlike

en: Colors Settings
sr@ijekavianlatin: Postavke boja

en: Editor and Diff Views:
sr@ijekavianlatin: Uređivač i prikazi razlika:

en: Foreground color:
sr@ijekavianlatin: Boja teksta:

en: Background color:
sr@ijekavianlatin: Boja pozadine:

en: Diff background color:
sr@ijekavianlatin: Boja pozadine razlika:

en: Color A:
sr@ijekavianlatin: Boja A:

en: Color B:
sr@ijekavianlatin: Boja B:

en: Color C:
sr@ijekavianlatin: Boja C:

en: Conflict color:
sr@ijekavianlatin: Boja sukoba:

en: Current range background color:
sr@ijekavianlatin: Pozadinska boja tekućeg opsega:

en: Current range diff background color:
sr@ijekavianlatin: Pozadinska boja tekućeg opsega razlika:

en: Color for manually aligned difference ranges:
sr@ijekavianlatin: Boja ručno poravnatih opsega razlika:

en: Directory Comparison View:
sr@ijekavianlatin: Prikaz poređenja fascikli:

en: Newest file color:
sr@ijekavianlatin: Boja najnovijeg fajla:

en: Changing this color will only be effective when starting the next directory comparison.
sr@ijekavianlatin: Izmena ove boje stupiće na snagu od prvog narednog poređenja fascikli.

en: Oldest file color:
sr@ijekavianlatin: Boja najstarijeg fajla:

en: Middle age file color:
sr@ijekavianlatin: Boja fajla srednje starosti:

en: Color for missing files:
sr@ijekavianlatin: Boja za nedostajuće fajlove:

en: Editor
sr@ijekavianlatin: Uređivač

en: Editor Behavior
sr@ijekavianlatin: Ponašanje uređivača

en: Tab inserts spaces
sr@ijekavianlatin: Tab umeće razmake

en: On: Pressing tab generates the appropriate number of spaces.
    Off: A tab character will be inserted.
sr@ijekavianlatin: Uključeno: pritiskom Taba umeće se odgovarajući broj razmaka.
    Isključeno: umeće se znak tabulatora.

en: Tab size:
sr@ijekavianlatin: Veličina tabulatora:

en: Auto indentation
sr@ijekavianlatin: Automatsko uvlačenje

en: On: The indentation of the previous line is used for a new line.
sr@ijekavianlatin: Uključeno: uvlačenje prethodnog reda uzima se za novi red.

en: Auto copy selection
sr@ijekavianlatin: Automatsko kopiranje izbora

en: Sets the line endings for when an edited file is saved.
    DOS/Windows: CR+LF; UNIX: LF; with CR=0D, LF=0A
sr@ijekavianlatin: Postavlja završetke redova kada se izmenjeni fajl sačuva.
    DOS/Windows CR+LF, Unix LF, gde je CR=0D, LF=0A.

en: Diff
sr@ijekavianlatin: Razlikovanje

en: Diff Settings
sr@ijekavianlatin: Postavke razlikovanja

en: Ignore number characters during line matching phase. (Similar to Ignore white space.)
    Might help to compare files with numeric data.
sr@ijekavianlatin: Ignoriši cifarske znakove u fazi poklapanja redova (slično ignorisanju praznina).
    Može biti korisno pri poređenju fajlova sa numeričkim podacima.

en: Treat C/C++ comments like white space.
sr@ijekavianlatin: Tretiraj C/C++ komentare kao praznine.

en: Treat case differences like white space changes. ('a'<=>'A')
sr@ijekavianlatin: Tretira razliku u veličini kao promene u prazninama (‘a’ jednako ‘A’).

en: Preprocessor command:
sr@ijekavianlatin: Predobradna naredba:

en: User defined pre-processing. (See the docs for details.)
sr@ijekavianlatin: Korisnički definisana predobrada. Pogledajte dokumentaciju za detalje.

en: Line-matching preprocessor command:
sr@ijekavianlatin: Predobradna naredba za poklapanje redova:

en: This pre-processor is only used during line matching.
    (See the docs for details.)
sr@ijekavianlatin: Predobrada se koristi samo tokom poklapanja redova.
    Pogledajte dokumentaciju za detalje.

en: Try hard (slower)
sr@ijekavianlatin: Potrudi se (sporije)

en: Enables the --minimal option for the external diff.
    The analysis of big files will be much slower.
sr@ijekavianlatin: Uključuje opciju --minimal za spoljašnje razlikovanje.
    Analiza velikih fajlova će biti mnogo sporija.

en: Align B and C for 3 input files
sr@ijekavianlatin: Poravnaj B i C za tri ulazna fajla

en: Try to align B and C when comparing or merging three input files.
    Not recommended for merging because merge might get more complicated.
    (Default is off.)
sr@ijekavianlatin: Pokušava da poravna B i C pri poređenju ili stapanju tre ulazna fajla.
    Nije preporučljivo za stapanje zato što ga može učiniti složenijim.
    Podrazumevano je isključeno.

en: Merge Settings
sr@ijekavianlatin: Postavke stapanja

en: Auto advance delay (ms):
sr@ijekavianlatin: Zastoj automatskog napredovanja (ms):

en: When in Auto-Advance mode the result of the current selection is shown 
    for the specified time, before jumping to the next conflict. Range: 0-2000 ms
sr@ijekavianlatin: U režimu automatskog napredovanja rezultat tekućeg izbora prikazuje se 
    zadato vreme pre skoka na sledeći sukob. Opseg: 0–2000 ms.

en: Show info dialogs
sr@ijekavianlatin: Prikazuj informativne dijaloge

en: Show a dialog with information about the number of conflicts.
sr@ijekavianlatin: Prikazuje dijalog sa informacijom o broju sukoba.

en: White space 2-file merge default:
sr@ijekavianlatin: Podrazumevano stapanje praznina dva fajla:

en: Manual Choice
sr@ijekavianlatin: Ručni izbor

en: Allow the merge algorithm to automatically select an input for white-space-only changes.
sr@ijekavianlatin: Dozvoljava algoritmu stapanja da automatski izabere ulaz za izmene samo u prazninama.

en: White space 3-file merge default:
sr@ijekavianlatin: Podrazumevano stapanje praznina tri fajla:

en: Automatic Merge Regular Expression
sr@ijekavianlatin: Regularni izraz za automatsko stapanje

en: Auto merge regular expression:
sr@ijekavianlatin: Regularni izraz za automatsko stapanje:

en: Regular expression for lines where KDiff3 should automatically choose one source.
    When a line with a conflict matches the regular expression then
    - if available - C, otherwise B will be chosen.
sr@ijekavianlatin: Regularni izraz za redove gde KDiff3 treba da automatski izabere jedan od izvora. Kad regularni izraz poklopi red sa sukobom bira se C ako ga ima, inače B.

en: Run regular expression auto merge on merge start
sr@ijekavianlatin: Automatski stopi po regularnom izrazu na početku stapanja

en: Run the merge for auto merge regular expressions
    immediately when a merge starts.
sr@ijekavianlatin: Sprovodi stapanje regularnim izrazom čim stapanje počne.

en: Version Control History Merging
sr@ijekavianlatin: Stapanje istorijata upravljanja verzijama

en: History start regular expression:
sr@ijekavianlatin: Regularni izraz za početak istorijata:

en: Regular expression for the start of the version control history entry.
    Usually this line contains the "$Log$" keyword.
    Default value: ".*\$Log.*\$.*"
sr@ijekavianlatin: Regularni izraz za početak unosa u istorijatu upravljanja verzijama.
    Ovaj red obično sadrži ključnu reč „$Log$“.
    Podrazumevana vrednost je „.*\$Log.*\$.*“.

en: History entry start regular expression:
sr@ijekavianlatin: Regularni izraz za početak unosa istorijata:

en: A version control history entry consists of several lines.
    Specify the regular expression to detect the first line (without the leading comment).
    Use parentheses to group the keys you want to use for sorting.
    If left empty, then KDiff3 assumes that empty lines separate history entries.
    See the documentation for details.
sr@ijekavianlatin: Unos u istorijatu upravljanja verzijama čini nekoliko redova.
    Zadajte regularni izraz za otkrivanje prvog reda (bez vodećeg komentara).
    Koristite zagrade da grupišete ključeve po kojima će se ređati.
    Ako se ostavi prazno, KDiff3 uzima da su unosi istorijata razdvojeni praznim redovima.
    Detalje potražite u dokumentaciji.

en: History merge sorting
sr@ijekavianlatin: Ređanje u stapanju istorijata

en: Sort version control history by a key.
sr@ijekavianlatin: Ređa istorijat upravljanja verzijama po ključu.

en: History entry start sort key order:
sr@ijekavianlatin: Redosled ređanja za ključeve unosa istorijata:

en: Each pair of parentheses used in the regular expression for the history start entry
    groups a key that can be used for sorting.
    Specify the list of keys (that are numbered in order of occurrence
    starting with 1) using ',' as separator (e.g. "4,5,6,1,2,3,7").
    If left empty, then no sorting will be done.
    See the documentation for details.
sr@ijekavianlatin: Svaki par zagrada upotrebljen u regularnom izrazu za početak unosa istorijata grupiše ključ koji može poslužiti za ređanje.
    Zadajte spisak ključeva (numerisanih po redu pojavljivanja počev od 1) sa zapetom kao razdvajačem (npr. „4,5,6,1,2,3,7“).
    Ako se ostavi prazno, ređanje se ne sprovodi.
    Detalje potražite u dokumentaciji.

en: Merge version control history on merge start
sr@ijekavianlatin: Stopi istorijat upravljanja verzijama na početku stapanja

en: Run version control history automerge on merge start.
sr@ijekavianlatin: Automatski stapa istorijat upravljanja verzijama na početku stapanja.

en: Max number of history entries:
sr@ijekavianlatin: Najveći broj unosa istorijata:

en: Cut off after specified number. Use -1 for infinite number of entries.
sr@ijekavianlatin: Odseca iznad zadatog broja. Stavite -1 za neograničen broj unosa.

en: Test your regular expressions
sr@ijekavianlatin: Isprobaj regularne izraze

en: Irrelevant merge command:
sr@ijekavianlatin: Naredba pri beznačajnom stapanju:

en: If specified this script is run after automerge
    when no other relevant changes were detected.
    Called with the parameters: filename1 filename2 filename3
sr@ijekavianlatin: Ako se zada, ova skripta se poziva kad posle automatskog stapanja nema nikakvih preostalih izmena.
    Poziva se sa argumentima: ime‑fajla‑1 ime‑fajla‑2 ime‑fajla‑3

en: Auto save and quit on merge without conflicts
sr@ijekavianlatin: Automatski sačuvaj i napusti pri stapanju bez sukoba

en: If KDiff3 was started for a file-merge from the command line and all
    conflicts are solvable without user interaction then automatically save and quit.
    (Similar to command line option "--auto".)
sr@ijekavianlatin: Ako se KDiff3 pokrene iz komandne linije radi stapanja fajlova, i svi sukobi su razrešivi bez intervenisanja korisnika, tada se automatski rezultati upisuju i program napušta.
    Slično opciji komandne linije --auto.

en: Directory
sr@ijekavianlatin: Fascikla

en: Recursive directories
sr@ijekavianlatin: Rekurzivno kroz fascikle

en: Whether to analyze subdirectories or not.
sr@ijekavianlatin: Da li analizirati potfascikle.

en: File pattern(s):
sr@ijekavianlatin: Obrasci fajlova:

en: Pattern(s) of files to be analyzed. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
sr@ijekavianlatin: Obrasci za fajlove koje treba analizirati.
    Džokeri: ‘*’ i ‘?’
    Više obrazaca navodite sa tačka-zapetom kao razdvajačem.

en: File-anti-pattern(s):
sr@ijekavianlatin: Protivobrasci fajlova:

en: Pattern(s) of files to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
sr@ijekavianlatin: Obrasci za fajlove koje treba isključiti iz analize.
    Džokeri: ‘*’ i ‘?’
    Više obrazaca navodite sa tačka-zapetom kao razdvajačem.

en: Dir-anti-pattern(s):
sr@ijekavianlatin: Protivobrasci fascikli:

en: Pattern(s) of directories to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
sr@ijekavianlatin: Obrasci za fascikle koje treba isključiti iz analize.
    Džokeri: ‘*’ i ‘?’
    Više obrazaca navodite sa tačka-zapetom kao razdvajačem.

en: Use .cvsignore
sr@ijekavianlatin: Koristi .cvsignore

en: Extends the antipattern to anything that would be ignored by CVS.
    Via local ".cvsignore" files this can be directory specific.
sr@ijekavianlatin: Proširuje protivobrasce na sve što bi ignorisao CVS.
    Preko lokalnih fajlova .cvsignore ovo može biti posebno po fascikli.

en: Find hidden files and directories
sr@ijekavianlatin: Pronađi skrivene fajlove i fascikle

en: Follow file links
sr@ijekavianlatin: Prati veze fajlova

en: On: Compare the file the link points to.
    Off: Compare the links.
sr@ijekavianlatin: Uključeno: poredi fajlove na koje pokazuju veze.
    Isključeno: poredi veze.

en: Follow directory links
sr@ijekavianlatin: Prati veze fascikli

en: On: Compare the directory the link points to.
    Off: Compare the links.
sr@ijekavianlatin: Uključeno: poredi fascikle na koje pokazuju veze.
    Isključeno: poredi veze.

en: Case sensitive filename comparison
sr@ijekavianlatin: Poređenje imena fajlova razlikuje veličinu slova

en: The directory comparison will compare files or directories when their names match.
    Set this option if the case of the names must match. (Default for Windows is off, otherwise on.)
sr@ijekavianlatin: Poređenje fascikli upoređuje fajlove i fascikle čija se imena poklapaju. Zadajte ovu opciju imena treba da se poklapaju i po veličini slova. Podrazumevano je isključeno pod Windowsom, inače je uključeno.

en: File Comparison Mode
sr@ijekavianlatin: Režim poređenja fajlova

en: Binary comparison
sr@ijekavianlatin: Binarno poređenje

en: Binary comparison of each file. (Default)
sr@ijekavianlatin: Binarno poređenje za svaki fajl (podrazumevano).

en: Full analysis
sr@ijekavianlatin: Puna analiza

en: Do a full analysis and show statistics information in extra columns.
    (Slower than a binary comparison, much slower for binary files.)
sr@ijekavianlatin: Sprovodi punu analizu i daje statističke podatke u dodatnim kolonama.
    Sporije nego binarno poređenje, mnogo sporije za binarne fajlove.

en: Trust the size and modification date (unsafe)
sr@ijekavianlatin: Veruj veličini i datumu izmene (nesigurno)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    Files with equal contents but different modification dates will appear as different.
    Useful for big directories or slow networks.
sr@ijekavianlatin: Pretpostavlja da su fajlovi jednaki ako su im jednaki datumi izmene i veličine.
    Fajlovi sa istim sadržajem ali različitim datumom izmene smatraće se različitim.
    Korisno za velike fascikle ili spore mreže.

en: Trust the size and date, but use binary comparison if date does not match (unsafe)
sr@ijekavianlatin: Veruj veličini i datumu, ali binarno uporedi ako se datum ne poklapa (nesigurno)

en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    If the dates are not equal but the sizes are, use binary comparison.
    Useful for big directories or slow networks.
sr@ijekavianlatin: Pretpostavlja da su fajlovi jednaki ako su im jednaki datumi izmene i veličine.
    Ako datumi nisu isti ali veličina jeste, binarno upoređuje.
    Korisno za velike fascikle ili spore mreže.

en: Trust the size (unsafe)
sr@ijekavianlatin: Veruj veličini (nesigurno)

en: Assume that files are equal if their file lengths are equal.
    Useful for big directories or slow networks when the date is modified during download.
sr@ijekavianlatin: Pretpostavlja da su fajlovi jednaki ako im jednake veličine.
    Korisno za velike fascikle ili spore mreže kada se datum izmeni tokom preuzimanja.

en: Synchronize directories
sr@ijekavianlatin: Sinhronizuj fascikle

en: Offers to store files in both directories so that
    both directories are the same afterwards.
    Works only when comparing two directories without specifying a destination.
sr@ijekavianlatin: Nudi da skladišti fajlove u obe fascikle tako da ispadnu iste posle toga.
    Radi samo kada se porede dve fascikle bez zadavanja odredišta.

en: White space differences considered equal
sr@ijekavianlatin: Razlike u prazninama smatraju se jednakim

en: If files differ only by white space consider them equal.
    This is only active when full analysis is chosen.
sr@ijekavianlatin: Ako se fajlovi razlikuju samo u prazninama, smatraju se jednakim.
    Ovo je aktivno samo kada se izabere puna analiza.

en: Copy newer instead of merging (unsafe)
sr@ijekavianlatin: Kopiraj noviji umesto stapanja (nesigurno)

en: Backup files (.orig)
sr@ijekavianlatin: Pravi rezerve fajlova (.orig)

en: If a file would be saved over an old file, then the old file
    will be renamed with a '.orig' extension instead of being deleted.
sr@ijekavianlatin: Kada fajl treba da bude sačuvan preko starog fajla, stari fajl biva preimenovan sa nastavkom .orig umesto da bude obrisan.

en: Regional Settings
sr@ijekavianlatin: Postavke lokaliteta

en: Use the same encoding for everything:
sr@ijekavianlatin: Isto kodiranje za sve:

en: Enable this allows to change all encodings by changing the first only.
    Disable this if different individual settings are needed.
sr@ijekavianlatin: Uključivanjem ovog možete promeniti sva kodiranja promenom samo prvog.
    Isključite ovo ako pojedine postavke treba da budu različite.

en: File Encoding for A:
sr@ijekavianlatin: Kodiranje fajla za A:

en: If enabled then Unicode (UTF-16 or UTF-8) encoding will be detected.
    If the file is not Unicode then the selected encoding will be used as fallback.
    (Unicode detection depends on the first bytes of a file.)
sr@ijekavianlatin: Ako je uključeno, biće otkrivana Unicode (UTF‑16 ili UTF‑8) kodiranja.
    Ako fajl nije Unicode izabrano kodiranje će biti upotrebljeno kao odstupno.
    Otkrivanje Unicodea zavisi od prvih bajtova u fajlu.

en: Auto Detect Unicode
sr@ijekavianlatin: Automatski otkrij Unicode

en: File Encoding for B:
sr@ijekavianlatin: Kodiranje fajla za B:

en: File Encoding for C:
sr@ijekavianlatin: Kodiranje fajla za C:

en: File Encoding for Merge Output and Saving:
sr@ijekavianlatin: Kodiranje fajla za stopljeni izlaz i upisivanje:

en: Auto Select
sr@ijekavianlatin: Automatski izaberi

en: If enabled then the encoding from the input files is used.
    In ambiguous cases a dialog will ask the user to choose the encoding for saving.
sr@ijekavianlatin: Ako je uključeno, uzima se kodiranje prema ulaznim fajlovima.
    U dvosmislenim slučajevima izdaje se dijalog gde korisnik bira kodiranje za upisivanje.

en: File Encoding for Preprocessor Files:
sr@ijekavianlatin: Kodiranje fajla za predobradne fajlove:

en: Right To Left Language
sr@ijekavianlatin: Jezici zdesna ulevo

en: Some languages are read from right to left.
    This setting will change the viewer and editor accordingly.
sr@ijekavianlatin: Neki jezici se čitaju zdesna ulevo.
    Ova postavka prilagođava tome prikazivač i uređivač.

en: Integration
sr@ijekavianlatin: Uklapanje

en: Integration Settings
sr@ijekavianlatin: Postavke uklapanja

en: Command line options to ignore:
sr@ijekavianlatin: Zanemari opcije komandne linije:

en: List of command line options that should be ignored when KDiff3 is used by other tools.
    Several values can be specified if separated via ';'
    This will suppress the "Unknown option" error.
sr@ijekavianlatin: Spisak opcija komandne linije koje treba zanemariti kada se KDiff3 poziva kroz druge alatke.
    Više vrednosti možete zadati razdvojene tačka-zapetom.
    Ovim se suzbija greška „nepoznata opcija“.

en: Quit also via Escape key
sr@ijekavianlatin: Napuštanje i preko tastera Esc

en: Fast method to exit.
    For those who are used to using the Escape key.
sr@ijekavianlatin: Brz način napuštanja.
    Za one naviknute na taster Esc u ovu svrhu.

en: This resets all options. Not only those of the current topic.
sr@ijekavianlatin: Ovo resetuje sve opcije, i to ne samo one u tekućoj temi.

en: Data loss error:
    If it is reproducible please contact the author.
sr@ijekavianlatin: Greška, gubitak podataka:
    Ako je možete ponoviti, kontaktirajte autora.

en: Severe Internal Error
sr@ijekavianlatin: Ozbiljna unutrašnja greška

en: PreprocessorCmd:
sr@ijekavianlatin: Naredba predobrade:

en: The following option(s) you selected might change data:
sr@ijekavianlatin: Sledeće opcije koje ste izabrali mogu izmeniti podatke:

en: 
    Most likely this is not wanted during a merge.
    Do you want to disable these settings or continue with these settings active?
sr@ijekavianlatin: 
    Vrlo verovatno ne želite ovo prilikom stapanja.
    Želite li da isključite ove postavke ili da nastavite dalje sa njima?

en: Option Unsafe for Merging
sr@ijekavianlatin: Opcija nesigurna za stapanje

en: Use These Options During Merge
sr@ijekavianlatin: Koristi ove opcije pri stapanju

en: Disable Unsafe Options
sr@ijekavianlatin: Isključi nesigurne opcije

en: Loading A
sr@ijekavianlatin: Učitavam A

en: Loading B
sr@ijekavianlatin: Učitavam B

en: Diff: A <-> B
sr@ijekavianlatin: Razlikujem A i B

en: Linediff: A <-> B
sr@ijekavianlatin: Razlikujem redove A i B

en: Loading C
sr@ijekavianlatin: Učitavam C

en: Diff: A <-> C
sr@ijekavianlatin: Razlikujem A i C

en: Diff: B <-> C
sr@ijekavianlatin: Razlikujem B i C

en: Linediff: B <-> C
sr@ijekavianlatin: Razlikujem redove B i C

en: Linediff: A <-> C
sr@ijekavianlatin: Razlikujem redove A i C

en: All input files contain the same text, but are not binary equal.
sr@ijekavianlatin: Svi ulazni fajlovi sadrže isti tekst, ali nisu binarno jednaki.

en: Files %1 and %2 have equal text, but are not binary equal.
sr@ijekavianlatin: Fajlovi %1 i %2 imaju isti tekst ali nisu binarno jednaki.

en: Abort
sr@ijekavianlatin: Obustavi

en: Opening files...
sr@ijekavianlatin: Otvaram fajlove...

en: Cutting selection...
sr@ijekavianlatin: Isecam izabrano...

en: Copying selection to clipboard...
sr@ijekavianlatin: Kopiram izbor u klipbord...

en: Inserting clipboard contents...
sr@ijekavianlatin: Umećem sadržaj klipborda...

en: Save && Continue
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj i nastavi

en: Continue Without Saving
sr@ijekavianlatin: Nastavi bez upisivanja

en: Search complete.
sr@ijekavianlatin: Pretraga je gotova.

en: Search Complete
sr@ijekavianlatin: Pretraga završena

en: Nothing is selected in either diff input window.
sr@ijekavianlatin: Ništa nije izabrano ni u jednom prozoru ulaza razlike.

en: Error while adding manual diff range
sr@ijekavianlatin: Greška pri dodavanju ručnog opsega razlike

en: &Cancel
sr@ijekavianlatin: &Odustani

en: A (Base):
sr@ijekavianlatin: A (baza):

en: File...
sr@ijekavianlatin: Fajl...

en: Dir...
sr@ijekavianlatin: Fascikla...

en: C (Optional):
sr@ijekavianlatin: C (opciono):

en: Swap %1<->%2
sr@ijekavianlatin: Razmeni %1 i %2

en: Copy %1->Output
sr@ijekavianlatin: Kopiraj %1 u izlaz

en: Swap %1<->Output
sr@ijekavianlatin: Razmeni %1 i izlaz

en: Output (optional):
sr@ijekavianlatin: Izlaz (opciono):

en: Configure...
sr@ijekavianlatin: Podesi...

en: Search text:
sr@ijekavianlatin: Traženi tekst:

en: Case sensitive
sr@ijekavianlatin: Razlikuj veličinu slova

en: Search A
sr@ijekavianlatin: Pretraži A

en: Search B
sr@ijekavianlatin: Pretraži B

en: Search C
sr@ijekavianlatin: Pretraži C

en: Search output
sr@ijekavianlatin: Izlaz pretrage

en: &Search
sr@ijekavianlatin: &Traži

en: Regular Expression Tester
sr@ijekavianlatin: Proba regularnih izraza

en: Example auto merge line:
sr@ijekavianlatin: Primer reda za automatsko stapanje:

en: To test auto merge, copy a line as used in your files.
sr@ijekavianlatin: Za probu automatskog stapanja, kopirajte red kakav se nalazi u fajlovima.

en: Match result:
sr@ijekavianlatin: Rezultat poklapanja:

en: Example history start line (with leading comment):
sr@ijekavianlatin: Primer početnog reda istorijata (sa vodećim komentarom):

en: Copy a history start line as used in your files,
    including the leading comment.
sr@ijekavianlatin: Kopirajte početni red istorijata kakav se nalazi u fajlovima, uključujući i vodeći komentar.

en: History sort key order:
sr@ijekavianlatin: Redosled ređanja ključeva istorijata:

en: Example history entry start line (without leading comment):
sr@ijekavianlatin: Primer početnog reda stavke istorijata (bez vodećeg komentara):

en: Copy a history entry start line as used in your files,
    but omit the leading comment.
sr@ijekavianlatin: Kopirajte početni red stavke istorijata kakav se nalazi u fajlovima, ali izostavljajući vodeći komentar.

en: Sort key result:
sr@ijekavianlatin: Rezultat ređanja ključeva:

en: Match success.
sr@ijekavianlatin: Poklapanje je uspelo.

en: Match failed.
sr@ijekavianlatin: Poklapanje nije uspelo.

en: Opening and closing parentheses do not match in regular expression.
sr@ijekavianlatin: Ne poklapaju se otvorene i zatvorene zagrade u regularnom izrazu.

en: Writing clipboard data to temp file failed.
sr@ijekavianlatin: Upisivanje podataka iz klipborda u privremeni fajl nije uspelo.

en: From Clipboard
sr@ijekavianlatin: Iz klipborda

en: Preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The preprocessing command will be disabled now.
sr@ijekavianlatin: Izgleda da je predobrada propala. Proverite ovu naredbu:
    
      %1
    
    Naredba predobrade će sada biti deaktivirana.

en: The line-matching-preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The line-matching-preprocessing command will be disabled now.
sr@ijekavianlatin: Izgleda da je predobrada poklapanja redova propala. Proverite ovu naredbu:
    
      %1
    
    Predobrada poklapanja redova sada će biti deaktivirana.

en: No program specified.
sr@ijekavianlatin: Naredba nije zadata.
