kdiff3 - en to tg translation catalogue (136 entries)

en: Getting file status: %1
tg: Гирифтани ҳолати файл: %1

en: Out of memory
tg: Аз хотира

en: Creating symbolic link: %1 -> %2
tg: Сохтани пайвасти рамзӣ: %1-> %2

en: Renaming file: %1 -> %2
tg: Аз нав номгузории файл: %1-> %2

en: Copying file: %1 -> %2
tg: Нусха бардошатани: %1-> %2

en: Listing directory: %1
tg: Нигоҳ кардани директория: %1

en: Severe Internal Error
tg: Хатогии даруни

en: End
tg: Охир

en: Parameter Warning
tg: Параметри нодуруст

en: Ready.
tg: Тайёр аст.

en: This affects all merge operations.
tg: Ин ба ҳамаи якҷошавӣ таъсир мерасонад.

en: Changing All Merge Operations
tg: Тағйироти ҳамаи якҷошавиҳо

en: This operation is currently not possible.
tg: Ҳоло номумкин аст.

en: Operation Not Possible
tg: Пайваст кардан

en: Merge Error
tg: Хатогии якҷояшавӣ

en: Unknown merge operation. (This must never happen!)
tg: Пайвастшавии номаълум

en: Unknown merge operation.
tg: Пайвастшавии номаълум.

en: The merge is about to begin.
    
    Choose "Do it" if you have read the instructions and know what you are doing.
    Choosing "Simulate it" will tell you what would happen.
    
    Be aware that this program still has beta status and there is NO WARRANTY whatsoever! Make backups of your vital data!
tg: Ҳоло якҷояшавӣ сар мешавад.
    
    Баъди хондани дастур, "Ҳал кардан"-ро пахш кунед.
    Барои нигоҳ кардани воқеа, "Моделсозӣ"-ро пахш кунед.
    
    Мо малиҳат медиҳем, ки доимо пеш аз якҷояшавӣ нусхаҳои захиравиро кунед!

en: The modification dates of the file are equal but the files are not. Select what to do.
tg: Маълумотҳои охирини тағйироти файлҳо якхела ҳастанд, вале таркиб нест. Чӣ кор карданро интихоб кунед.

en: There was an error in the last step.
    Do you want to continue with the item that caused the error or do you want to skip this item?
tg: Дар этапи ҷорӣ хатогие ба амал омад.
    Давом додан ё сар додан?

en: Merge operation complete.
tg: Якҷояшавӣ ба анҷом расид.

en: Merge Complete
tg: Якҷояшавӣ ба анҷом расид

en: Simulated merge complete: Check if you agree with the proposed operations.
tg: Якҷояшавӣ ба анҷом расид. Оё шумо бо тағйиротҳои додашуда розӣ ҳастед?

en: Error: While deleting %1: Creating backup failed.
tg: Хатогӣ: Наметавонам нусхаи захираро эҷод кунам %1.

en: delete( %1 )
tg: нест кардан( %1 )

en: Error: rmdir( %1 ) operation failed.
tg: Хатогӣ: хатогии rmdir( %1 ).

en: Error: delete operation failed.
tg: Хатогӣ: наметавонам нест кунам.

en: manual merge( %1, %2, %3 -> %4)
tg: якҷояшавии дастӣ( %1, %2, %3 -> %4)

en:      Note: After a manual merge the user should continue by pressing F7.
tg:      Қайд: Баъди анҷоми якҷояшавии дастӣ F7-ро пахш кунед.

en: Error: copy( %1 -> %2 ) failed.Deleting existing destination failed.
tg: Хатогӣ: наметавонам( %1 -> %2 ) нусха кунам. Нест кардани муайяни вуҷулшуда муяссар карда нашуд.

en: copyLink( %1 -> %2 )
tg: бадарғаи нишонавӣ( %1 -> %2 )

en: Error: copyLink failed: Remote links are not yet supported.
tg: Хатогӣ: Бадарғаҳои нестшуда пуштибонӣ карда намешаванд.

en: Error: copyLink failed.
tg: Хатогӣ: наметавонам бадарғаро эҷод кунам.

en: copy( %1 -> %2 )
tg: нусха кардани ( %1 -> %2 )

en: Error during rename( %1 -> %2 ): Cannot delete existing destination.
tg: Хатогӣ дар вақти тағйири ном( %1 -> %2 ): Наметавонам муайяни вуҷудшударо нест кунам.

en: rename( %1 -> %2 )
tg: тағйири ном( %1 -> %2 )

en: Error: Rename failed.
tg: Хатогӣ: Наметавонам тағйири номро кунам.

en: Error during makeDir of %1. Cannot delete existing file.
tg: Хатогӣ дар вақти эҷод кардани каталоги %1. Файли вуҷудшуда нест карда намешавад.

en: makeDir( %1 )
tg: эҷоди каталог( %1 )

en: Dest
tg: Муайяншуда

en: Type
tg: Шакл

en: Size
tg: Андоза

en: Attr
tg: Хусусиятҳо

en: Last Modification
tg: Тағйироти охирон

en: Link-Destination
tg: Бадарғаи-объект

en: not available
tg: дастрас нест

en: A (Dest):
tg: A (муайяншуда):

en: A (Base):
tg: A (баромад):

en: B (Dest):
tg: B (муайяншуда):

en: C (Dest):
tg: C (муайяншуда):

en: Dest:
tg: Муаяйншуда:

en: Run Operation for Current Item
tg: Ба кор даровардан барои нуқтаи ҷорӣ

en: Compare Selected File
tg: Муқоисаи файли интихобшуда

en: Merge Current File
tg: Якҷоя кардани файли ҷорӣ

en: Rescan
tg: Дигар кардан

note: i18n("Save Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSaveMergeState, ac, "dir_save_merge_state"); i18n("Load Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotLoadMergeState, ac, "dir_load_merge_state");
en: Choose A for All Items
tg: Интихоби A барои ҳама

en: Choose B for All Items
tg: Интихоби B барои ҳама

en: Choose C for All Items
tg: Интихоби C барои ҳама

en: Auto-Choose Operation for All Items
tg: Худ-интихобкунии шакли амал барои ҳама

en: No Operation for All Items
tg: Гирифтани амалҳо барои ҳама

en: Do Nothing
tg: Ягон чиз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCheckBox)
en: Merge
tg: Пайваст кардан

en: Delete (if exists)
tg: Нест кардан (агар вуҷуд дорад)

en: Copy A to B
tg: Нусха кардан А ба В

en: Copy B to A
tg: Нусха кардан В ба А

en: Delete A
tg: Нест кардани А

en: Delete B
tg: Нест кардани В

en: Merge to A
tg: Пайваст кардан ба A

en: Merge to B
tg: Пайваст кардан ба В

en: Creating temp copy of %1 failed.
tg: Наметавонам нусхаи яквақтаро эҷод кунам %1.

en: Option --auto used, but no output file specified.
tg: Интихоб --худ истифода шуда, аммо ягон файли хуруҷ муайян карда нашуд.

en: Saving failed.
tg: Нигоҳ куни нашуд.

en: Opening of these files failed:
tg: Кушодани ин файлҳо нашуд:

en: Opens documents for comparison...
tg: Мекушояд документҳоро барои муқоиса...

en: Saves the merge result. All conflicts must be solved!
tg: Нигоҳ медорад натиҷаи якҷошавиро. Ҳамаи ҷанҷолҳо бояд ҳал карда шаванд!

en: Saves the current document as...
tg: Нигоҳ медорад документи ҷориро мисли...

en: Quits the application
tg: Маҳкам мекунад аризаро

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
tg: Мебурад қисми интихоб карда шударо ва меандозад онро ба клипборд

en: Copies the selected section to the clipboard
tg: Нусха мебардорад қисми интихоб карда шударо ба клипборд

en: Search for a string
tg: Ковтукови ришта

en: Search again for the string
tg: Бори дигар ковтуков барои ришта

en: Enables/disables the statusbar
tg: Пайраҳаи ҳолати фаъол/ғайри фаъолро созед

en: Configure KDiff3...
tg: Танзимоти KDiff3...

en: Go to Current Delta
tg: Равед ба Делтаи Ҷори

en: Go to First Delta
tg: Равед ба Делтаи Аввала

en: Go to Last Delta
tg: Равед ба Делтаи Охирон

en: Go to Previous Delta
tg: Равед ба Делтаи Пешангӣ

en: Go to Next Delta
tg: Равед ба Делтаи Дар пеш интизор

en: Go to Previous Conflict
tg: Равед ба Ҷанҷоли Пешангӣ

en: Go to Next Conflict
tg: Равед ба Ҷанҷоли Дар пеш интизор

en: Go to Previous Unsolved Conflict
tg: Равед ба Ҷанҷоли Пешангии Ҳалнашуда

en: Go to Next Unsolved Conflict
tg: Равед ба Ҷанҷоли Дар пеш интизори Ҳалнашуда

en: Show White Space
tg: Нишон диҳед фосиларо

en: Show Line Numbers
tg: Нишон диҳед рахи рақамҳоро

en: Automatically Solve Simple Conflicts
tg: Зуд ҳал мекунад ҷанҷолҳои оддиро

en: Set Deltas to Conflicts
tg: Танзим кунед делтаҳоро ба ҷанҷолҳо

en: Show Window A
tg: Нишон диҳед Тирезаи А-ро

en: Show Window B
tg: Нишон диҳед Тирезаи В-ро

en: Show Window C
tg: Нишон диҳед Тирезаи С-ро

en: Normal Overview
tg: Оддӣ аз назар гузарондан

en: A vs. B Overview
tg: Аз назар гузарондани A vs. B

en: A vs. C Overview
tg: Аз назар гузарондани A vs. C

en: B vs. C Overview
tg: Аз назар гузарондани B vs. C

en: Word Wrap Diff Windows
tg: Калимаи печидаи тирезаҳои гуногун

en: Focus Next Window
tg: Активация кардани дигар тиреза

en: Focus Prev Window
tg: Активация кардани тирезаи гузашта

en: Toggle Split Orientation
tg: Дигаркунӣ ва тақсимкунии ҷои исти худ

en: Save && Quit
tg: Нигоҳ доштан && баромадан

en: Quit Without Saving
tg: Бе нигоҳдорӣ баромадан

en: Saving the merge result failed.
tg: Натиҷаи якҷоя кардан,нигоҳ дошта нашуд.

en: Saving file...
tg: Нигоҳ доштани файл...

en: Saving file with a new filename...
tg: Бо номи нав нигоҳ доштани файл...

en: Exiting...
tg: Баромад...

en: Toggle the statusbar...
tg: Тасвир кардан/вазъияти панели пинҳонӣ...

en: Merge the input.
tg: Якҷоя даровардан.

en: Explicit base file. For compatibility with certain tools.
tg: Эзоҳ додани маълумоти файл.Барои мутобиқ будан бо асбобҳои муқаррар- шуда.

en: Output file. Implies -m. E.g.: -o newfile.txt
tg: Баромади файл.Тахмин кардани мавҷуд ҳамчун-m. Мисли: -o newfile.txt

en: Output file, again. (For compatibility with certain tools.)
tg: Барориши файл.(Барои мутобиқ бо асбобҳои монанд.)

en: Mix of links and normal files.
tg: Мувофиқкунии ишораҳо бо файлҳои оддӣ.

en: Link:
tg: Алоқа:

en: Size.
tg: Андоза.

en: Date & Size:
tg: Таърихи рӯз ва андоза:

en: Choose A Everywhere
tg: Интихоб кунед А-ро дар ҳамаҷой

en: Choose B Everywhere
tg: Интихоб кунед В-ро дар ҳамаҷой

en: Choose C Everywhere
tg: Интихоб кунед В-ро дар ҳамаҷой

en: Continue Merging
tg: Давом додан

en: Case sensitive
tg: Ба ҳисоб гирифтани рӯйхат

en: Search A
tg: Ҷустуҷуи A

en: Search B
tg: Ҷустуҷуи B

en: Search C
tg: Ҷустуҷуи C

en: Search output
tg: Ҷустуҷу дар ҷамъбаст

en: &Search
tg: &Ҷустуҷӯ

en: Writing clipboard data to temp file failed.
tg: Дар силули мухобиротӣ навиштани таърих ва суръати файл.

en: From Clipboard
tg: Аз буфери иваз

en: Preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The preprocessing command will be disabled now.
tg: Пеш-коркардкуни мумкин ,ки аз кор монд. Санҷед ин фармонро:
    
      %1
    
    Фармони пеш-коркардкуни ҳоло аз кор мемонад.

en: The line-matching-preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The line-matching-preprocessing command will be disabled now.
tg: Хати-ҷамъ кунии- пешкоркардкуни мумкин нашуд.Санҷед ин фармонро:
    
      %1
    
    
    Хати-ҷамъ кунии- пешкоркардкунии фармон ҳоло аз кор мемонад.
