kdiff3 - en to tr translation catalogue (22 entries)

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare with %1
tr: %1 ile Karşılaştır

[ctx: Contexualmenu option]
en: Merge with %1
tr: %1 ile Birleştir

[ctx: Contexualmenu option]
en: 3-way merge with base
tr: Temel ile Üç Yönlü Birleştir

[ctx: Contexualmenu option]
en: Save '%1' for later
tr: Sonrası için Kaydet: %1

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare with ...
tr: Şununla Karşılaştır...

[ctx: Contexualmenu option]
en: Clear list
tr: Listeyi Temizle

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare
tr: Karşılaştır

[ctx: Contexualmenu option]
en: 3 way comparison
tr: Üç Yönlü Karşılaştırma

[ctx: Contexualmenu option]
en: About Diff-Ext ...
tr: Diff-Ext Hakkında...

en: Diff-Ext Copyright (c) 2003-2006, Sergey Zorin. All rights reserved.
tr: Diff-Ext Telif hakkı (c) 2003-2006, Sergey Zorin. Tüm hakları saklıdır.

en: This software is distributable under the BSD-2-Clause license.
tr: Bu yazılım, BSD-2 Koşullu lisans altında dağıtılmaktadır.

en: Some extensions for KDiff3 (c) 2006-2013 by Joachim Eibl.
tr: KDiff3 (c) 2006-2013 için bazı eklentiler, Joachim Eibl.

en: Ported to Qt5/Kf5 by Michael Reeves
tr: Michael Reeves tarafından Qt5/Kf5'e aktarılmıştır

en: Homepage for Diff-Ext: http://diff-ext.sourceforge.net
tr: Diff-Ext anasayfası: http://diff-ext.sourceforge.net

en: About Diff-Ext for KDiff3 (64 Bit)
tr: KDiff3 için Diff-Ext (64 bit) hakkında

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare selected files
tr: Seçili Dosyaları Karşılaştır

[ctx: Contexualmenu option]
en: Compare '%1' with '%2'
tr: Karşılaştır: '%1' - '%2'

[ctx: Contexualmenu option]
en: Save '%1' for later operation
tr: Sonraki İşlem için Kaydet: %1

en: Could not start KDiff3. Please rerun KDiff3 installation.
tr: KDiff3 başlatılamadı. Lütfen KDiff3 kurulumunu yeniden çalıştırın.

en: Command
tr: Komut

en: CommandLine
tr: Komut Satırı

en: Diff-Ext For KDiff3
tr: KDiff3 için Diff-Ext
