keditbookmarks - en to bg translation catalogue (120 entries)

en: &Delete
bg: &Изтриване

en: Rename
bg: Преименуване

en: C&hange Location
bg: П&ромяна на адрес

en: C&hange Comment
bg: П&ромяна на коментар

en: Chan&ge Icon...
bg: Пром&яна на икона...

en: Update Favicon
bg: Обновяване на уеб иконата

en: Recursive Sort
bg: Рекурсивно подреждане

en: &New Folder...
bg: &Нова папка...

en: &New Bookmark
bg: &Нова отметка

en: &Insert Separator
bg: &Вмъкване на разделител

en: &Sort Alphabetically
bg: &Азбучно подреждане

en: Set as T&oolbar Folder
bg: Да бъде пап&ка с отметки

en: &Expand All Folders
bg: Раз&ширяване на всички папки

en: Collapse &All Folders
bg: Свиване на &всички папки

en: &Open in Browser
bg: &Отваряне в браузър

en: Check &Status
bg: Проверка на &състоянието

en: Check Status: &All
bg: Проверка на състоянието: &всички

en: Update All &Favicons
bg: Обновяване на всички &уеб икони

en: Cancel &Checks
bg: Отмяна на про&верките

en: Cancel &Favicon Updates
bg: Отмяна на обновяването на &уеб иконите

en: Import &Netscape Bookmarks...
bg: Внасяне на отметки от &Netscape...

en: Import &Opera Bookmarks...
bg: Внасяне на отметки от &Opera...

en: Import &Galeon Bookmarks...
bg: Внасяне на отметки от &Galeon...

en: Import &KDE 2 or KDE 3 Bookmarks...
bg: Внасяне на отметки от &KDE 2 или KDE 3...

en: Import &Internet Explorer Bookmarks...
bg: Внасяне на отметки от &Internet Explorer...

en: Import &Mozilla Bookmarks...
bg: Внасяне на отметки от &Mozilla...

en: Export &Netscape Bookmarks
bg: Изнасяне на отметки към &Netscape

en: Export &Opera Bookmarks...
bg: Изнасяне на отметки към &Opera...

en: Export &HTML Bookmarks...
bg: Изнасяне на отметки към &HTML...

en: Export &Internet Explorer Bookmarks...
bg: Изнасяне на отметки към &Internet Explorer...

en: Export &Mozilla Bookmarks...
bg: Изнасяне на отметки към &Mozilla...

en: HTML Bookmark Listing (*.html)
bg: Списък с HTML отметки (*.html)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut Items
bg: Изрязване на елементи

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
bg: Поставяне

en: New folder:
bg: Нова папка:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
bg: Създаване на нова папка за отметки

[ctx: (qtundo-format)]
en: Recursive Sort
bg: Рекурсивно подреждане

[ctx: (qtundo-format)]
en: Sort Alphabetically
bg: Азбучно подреждане

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Items
bg: Изтриване на елементи

en: Name:
bg: Име:

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Comment:
bg: Коментар:

en: First viewed:
bg: Първо посещение:

en: Viewed last:
bg: Последно посещение:

en: Times visited:
bg: Брой посещения:

en: My Bookmarks
bg: Моите отметки

en: OK
bg: ОК

en: Updating favicon...
bg: Обновяване на уеб иконата...

en: %1; no HTML component found (%2)
bg: %1; не е открит компонент за HTML (%2)

en: No browser component found
bg: Не е открит компонент за браузър

[ctx: (qtundo-format)]
en: Import %1 Bookmarks
bg: Внасяне на %1 отметки

en: %1 Bookmarks
bg: %1 отметки

en: Import as a new subfolder or replace all the current bookmarks?
bg: Внасяне като нова подпапка или заместване на текущите отметки?

[ctx: @title:window]
en: %1 Import
bg: Внасяне на %1

en: As New Folder
bg: Като нова папка

en: Replace
bg: Замяна

en: Galeon Bookmark Files (*.xbel)
bg: Файлове с отметки на Galeon (*.xbel)

en: KDE Bookmark Files (*.xml)
bg: Файлове с отметки на KDE (*.xml)

en: Merges bookmarks installed by 3rd parties into the user's bookmarks
bg: Обединява отметките, инсталирани от трета страна в "Отметки"

en: Original author
bg: Първоначален автор

en: Directory to scan for extra bookmarks
bg: Папка за претърсване за допълнителни отметки

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Separator
bg: Вмъкване на разделител

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Bookmark
bg: Създаване на отметка

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Folder
bg: Създаване на папка

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy %1
bg: Копиране на %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Icon Change
bg: Смяна на иконата

[ctx: (qtundo-format)]
en: Title Change
bg: Промяна на заглавието

[ctx: (qtundo-format)]
en: URL Change
bg: Промяна на URL-адреса

[ctx: (qtundo-format)]
en: Comment Change
bg: Промяна на коментара

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move %1
bg: Преместване на %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set as Bookmark Toolbar
bg: Да бъде лента с отметки

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy Items
bg: Копиране на елементи

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move Items
bg: Преместване на елементи

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
bg: Отметки

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Name
bg: Име

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Location
bg: Местоположение

[ctx: @title:column comment for a bookmark]
en: Comment
bg: Коментар

[ctx: @title:column status of a bookmark]
en: Status
bg: Състояние

en: Search Columns
bg: Търсене в колони

en: All Visible Columns
bg: Всички видими колони

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
bg: Колона No. %1

en: S&earch:
bg: &Търсене:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: &Folder
bg: &Папка

note: i18n: ectx: Menu (bookmark)
en: &Bookmark
bg: &Отметка

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
bg: &Изнасяне

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
bg: &Внасяне

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bg: &Инструменти

en: Another instance of %1 is already running. Do you really want to open another instance or continue work in the same instance?
    Please note that, unfortunately, duplicate views are read-only.
bg: В момента е стартиран друг екземпляр на %1. Искате ли да стартирате нов или ще продължите с него?
    Имайте предвид, че дублираните са само за четене.

[ctx: @title:window]
en: Warning
bg: Предупреждение

en: Run Another
bg: Друг

en: Continue in Same
bg: Същия

en: Bookmark Editor
bg: Редактор на отметки

en: Bookmark Organizer and Editor
bg: Организатор и редактор на отметки

en: Copyright 2000-2023, KDE developers
bg: Авторско право 2000-2023, екипът на KDE

en: Initial author
bg: Първоначален автор

en: Author
bg: Автор

en: Import bookmarks from a file in Mozilla format
bg: Внасяне на отметки от файл във формат Mozilla

en: Import bookmarks from a file in Netscape (4.x and earlier) format
bg: Внасяне на отметки от файл във формат Netscape (4.x и по-стара версия)

en: Import bookmarks from a file in Internet Explorer's Favorites format
bg: Внасяне на отметки от файл във формат Internet Explorer

en: Import bookmarks from a file in Opera format
bg: Внасяне на отметки от файл във формат Opera

en: Import bookmarks from a file in KDE2 format
bg: Внасяне на отметки от файл във формат KDE2

en: Import bookmarks from a file in Galeon format
bg: Внасяне на отметки от файл във формат Galeon

en: Export bookmarks to a file in Mozilla format
bg: Изнасяне на отметки във формат Mozilla

en: Export bookmarks to a file in Netscape (4.x and earlier) format
bg: Изнасяне на отметки във формат Netscape (4.x и по-стара версия)

en: Export bookmarks to a file in a printable HTML format
bg: Изнасяне на отметки във формат HTML за печат

en: Export bookmarks to a file in Internet Explorer's Favorites format
bg: Изнасяне на отметки във формат Internet Explorer

en: Export bookmarks to a file in Opera format
bg: Изнасяне на отметки във формат Opera

en: Open at the given position in the bookmarks file
bg: Отваряне на дадената позиция във файла с отметките

en: Set the user-readable caption, for example "Konsole"
bg: Задаване на заглавие, напр. "Konsole"

en: Hide all browser related functions
bg: Скриване на функциите на браузъра

en: A unique name that represents this bookmark collection, usually the kinstance name.
    This should be "konqueror" for the Konqueror bookmarks, "kfile" for KFileDialog bookmarks, etc.
    The final D-Bus object path is /KBookmarkManager/<dbusObjectName>
bg: Уникално име на тази група отметки, обикновено това на програмата.
    За Konqueror това ще бъде "konqueror", за KFileDialog - "kfile" и т.н.
    Крайният D-Bus път е /KBookmarkManager/<dbusObjectName>

en: File to edit
bg: Редактиран файл

en: You may only specify a single --export option.
bg: Можете да задавате само единична опция --export.

en: You may only specify a single --import option.
bg: Можете да задавате само единична опция --import.

en: Checking...
bg: Проверка...
