keditbookmarks - en to bs translation catalogue (114 entries)

en: &Delete
bs: O&briši

en: Rename
bs: Preimenuj

en: C&hange Location
bs: Izmijeni &lokaciju

en: C&hange Comment
bs: Pro&mijeni komentar

en: Chan&ge Icon...
bs: Promije&ni ikonu...

en: Update Favicon
bs: Osvježi favicon

en: Recursive Sort
bs: Rekurzivno sortiranje

en: &New Folder...
bs: &Novi Direktorij...

en: &New Bookmark
bs: &Nova zabilješka

en: &Insert Separator
bs: &Umetni razmak

en: &Sort Alphabetically
bs: &Složi po abecedi

en: Set as T&oolbar Folder
bs: Postavi kao &direktorij na traci

en: &Expand All Folders
bs: &Proširi sve direktorije

en: Collapse &All Folders
bs: &Skupi sve direktorije

en: Check &Status
bs: Provjeri &stanje

en: Check Status: &All
bs: Provjeri stanje: svim&a

en: Update All &Favicons
bs: Ažuriraj sve &favikone

en: Cancel &Checks
bs: &Otkaži provjere

en: Cancel &Favicon Updates
bs: Otkaži ažuriranje &favikona

en: Import &Netscape Bookmarks...
bs: Uvezi zabilješke iz &Netscape-a...

en: Import &Opera Bookmarks...
bs: Uvezi zabilješke iz &Opere...

en: Import &Galeon Bookmarks...
bs: Uvezi zabilješke iz &Galeona...

en: Import &KDE 2 or KDE 3 Bookmarks...
bs: Uvezi zabilješkee iz KDE‑a 2 ili 3...

en: Import &Internet Explorer Bookmarks...
bs: Uvezi zabilješke iz Internet Explorera...

en: Import &Mozilla Bookmarks...
bs: Uvezi zabilješke iz &Mozilla-e...

en: Export &Netscape Bookmarks
bs: Izvezi zabilješke za &Netscape

en: Export &Opera Bookmarks...
bs: Izvezi zabilješke za &Operu...

en: Export &HTML Bookmarks...
bs: Izvezi HTML zabilješke...

en: Export &Internet Explorer Bookmarks...
bs: Izvezi zabilješke za Internet Explorer...

en: Export &Mozilla Bookmarks...
bs: Izvezi zabilješke za Mozillu...

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut Items
bs: Isijeci stavke

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
bs: Umetni

en: New folder:
bs: Novi direktorij:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
bs: Napravi novi direktorij zabilješki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Recursive Sort
bs: Rekurzivno sortiranje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Sort Alphabetically
bs: Poređaj abecedno

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Items
bs: Obriši stavke

en: Name:
bs: Ime:

en: Location:
bs: Mjesto:

en: Comment:
bs: Komentar:

en: First viewed:
bs: Prvi put gledano:

en: Viewed last:
bs: Zadnji put gledano:

en: Times visited:
bs: Vremena posjeta:

en: My Bookmarks
bs: Moje zabilješke

en: OK
bs: U redu

en: Updating favicon...
bs: Ažuriram favikonu...

en: %1; no HTML component found (%2)
bs: %1; nije nađena HTML komponenta (%2)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Import %1 Bookmarks
bs: Uvezi %1 zabilješke

en: %1 Bookmarks
bs: %1 zabilješki

en: Import as a new subfolder or replace all the current bookmarks?
bs: Uvoz kao novi poddirektorij ili zamjena sadašnjih oznaka?

[ctx: @title:window]
en: %1 Import
bs: %1 uvoz

en: As New Folder
bs: Kao novi direktorij

en: Replace
bs: Zamijeni

en: Merges bookmarks installed by 3rd parties into the user's bookmarks
bs: Spaja zabilješke koje su instalirale aplikacije u zabilješke korisnika

en: Copyright © 2005 Frerich Raabe
bs: Autorska prava © 2005 Frerih Rabe (Frerich Raabe)

en: Original author
bs: Prvobitni autor

en: Directory to scan for extra bookmarks
bs: Direktorij za pretraživanje dodatnih zabilješki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Separator
bs: Umetni razmak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Bookmark
bs: Napravi zabilješku

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Folder
bs: Napravi direktorij

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy %1
bs: Kopiraj %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Icon Change
bs: Promjena ikone

[ctx: (qtundo-format)]
en: Title Change
bs: Promjena naslova

[ctx: (qtundo-format)]
en: URL Change
bs: Promjena URL‑a

[ctx: (qtundo-format)]
en: Comment Change
bs: Promjena komentara

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move %1
bs: Premjesti %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set as Bookmark Toolbar
bs: Postavi kao traku sa zabilješkama

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy Items
bs: Kopiraj stavke

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move Items
bs: Premjesti stavke

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
bs: Zabilješke

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Name
bs: Ime

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Location
bs: Lokacija

[ctx: @title:column comment for a bookmark]
en: Comment
bs: Komentar

en: Search Columns
bs: Pretraži kolone

en: All Visible Columns
bs: Sve vidljive kolone

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
bs: Kolona br. %1

en: S&earch:
bs: &Traži:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bs: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bs: &Izmijeni

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bs: P&rikaz

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: &Folder
bs: &Direktorij

note: i18n: ectx: Menu (bookmark)
en: &Bookmark
bs: &Zabilješka

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bs: &Postavke

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
bs: &Uvezi

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
bs: &Izvezi

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bs: &Alati

en: Another instance of %1 is already running. Do you really want to open another instance or continue work in the same instance?
    Please note that, unfortunately, duplicate views are read-only.
bs: Jedan primjerak uređivača zabilješki već radi (%1). Želite li zaista da otvorite novi, ili da nastavite u postojećem primjerku?
    Imajte u vidu da su udvostručeni prikazi, na žalost, samo‑za‑čitanje.

[ctx: @title:window]
en: Warning
bs: Upozorenje

en: Run Another
bs: Pokreni drugu

en: Continue in Same
bs: Nastavi na istoj

en: Bookmark Editor
bs: Uređivač zabilješki

en: Bookmark Organizer and Editor
bs: Organizovanje i uređivanje zabilješki

en: Initial author
bs: Prvobitni autor

en: Alexander Kellett
bs: Aleksander Kelet

en: Author
bs: Autor

en: Import bookmarks from a file in Mozilla format
bs: Uvezi zabilješke iz datoteke u Mozilla formatu

en: Import bookmarks from a file in Netscape (4.x and earlier) format
bs: Uvezi zabilješke iz datoteke u Netscape (4.x i raniji) formatu

en: Import bookmarks from a file in Internet Explorer's Favorites format
bs: Uvezi zabilješke iz datoteke u Internet Explorer 'Favorites' formatu

en: Import bookmarks from a file in Opera format
bs: Uvezi zabilješke iz datoteke u Opera formatu

en: Import bookmarks from a file in KDE2 format
bs: Uvezi zabilješke iz daototeke u formatu KDE‑a 2

en: Import bookmarks from a file in Galeon format
bs: Uvezi zabilješke iz daototeke u Galeon formatu

en: Export bookmarks to a file in Mozilla format
bs: Izvezi zabilješke u datoteku u Mozilla formatu

en: Export bookmarks to a file in Netscape (4.x and earlier) format
bs: Izvezi zabilješke u datoteku u Netscape (4.x i raniji) formatu

en: Export bookmarks to a file in a printable HTML format
bs: Izvezi zabilješke u datoteku u HTML formatu spremnom za štampanje

en: Export bookmarks to a file in Internet Explorer's Favorites format
bs: Izvezi zabilješke u datoteku u Internet Explorer 'Favorites' formatu

en: Export bookmarks to a file in Opera format
bs: Izvezi zabilješke u datoteku u Opera formatu

en: Open at the given position in the bookmarks file
bs: Otvori na datoj poziciji u datoteci zabilješki

en: Set the user-readable caption, for example "Konsole"
bs: Naslov koji vidi korisnik, npr. „Konsole“

en: Hide all browser related functions
bs: Sakrij sve funkcije u vezi sa web pretraživanjem

en: File to edit
bs: Datoteka za uređivanje

en: You may only specify a single --export option.
bs: Možete navesti samo jednu --export opciju.

en: You may only specify a single --import option.
bs: Možete navesti samo jednu --import opciju.

en: Checking...
bs: Provjera...
