keditbookmarks - en to ca translation catalogue (119 entries)

en: &Delete
ca: Su&primeix

en: Rename
ca: Reanomena

en: C&hange Location
ca: C&anvia la ubicació

en: C&hange Comment
ca: C&anvia el comentari

en: Chan&ge Icon...
ca: Can&via la icona...

en: Update Favicon
ca: Actualitza la icona de web

en: Recursive Sort
ca: Ordenació recursiva

en: &New Folder...
ca: Carpeta &nova...

en: &New Bookmark
ca: Adreça d'interès &nova

en: &Insert Separator
ca: &Insereix un separador

en: &Sort Alphabetically
ca: &Ordena alfabèticament

en: Set as T&oolbar Folder
ca: Estableix com a carpeta de barra d'&eines

en: &Expand All Folders
ca: &Expandeix totes les carpetes

en: Collapse &All Folders
ca: Redueix &totes les carpetes

en: &Open in Browser
ca: &Obre en el navegador

en: Check &Status
ca: Comprova l'e&stat

en: Check Status: &All
ca: Comprova l'estat: &tot

en: Update All &Favicons
ca: Actualitza totes les &icones de web

en: Cancel &Checks
ca: Cancel·la les &comprovacions

en: Cancel &Favicon Updates
ca: Cancel·la les actualitzacions de les &icones de web

en: Import &Netscape Bookmarks...
ca: Importa les adreces d'interès del &Netscape...

en: Import &Opera Bookmarks...
ca: Importa les adreces d'interès de l'&Opera...

en: Import &Galeon Bookmarks...
ca: Importa les adreces d'interès del &Galeon...

en: Import &KDE 2 or KDE 3 Bookmarks...
ca: Importa les adreces d'interès del &KDE 2 o KDE 3...

en: Import &Internet Explorer Bookmarks...
ca: Importa les adreces d'interès de l'&Internet Explorer...

en: Import &Mozilla Bookmarks...
ca: Importa les adreces d'interès del &Mozilla...

en: Export &Netscape Bookmarks
ca: Exporta a adreces d'interès del &Netscape

en: Export &Opera Bookmarks...
ca: Exporta a adreces d'interès de l'&Opera...

en: Export &HTML Bookmarks...
ca: Exporta a adreces d'interès en &HTML...

en: Export &Internet Explorer Bookmarks...
ca: Exporta a adreces d'interès de l'&Internet Explorer...

en: Export &Mozilla Bookmarks...
ca: Exporta a adreces d'interès del &Mozilla...

en: HTML Bookmark Listing (*.html)
ca: Llistat d'adreces d'interès en HTML (*.html)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut Items
ca: Retalla elements

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
ca: Enganxa

en: New folder:
ca: Carpeta nova:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
ca: Crea una carpeta nova d'adreces d'interès

[ctx: (qtundo-format)]
en: Recursive Sort
ca: Ordenació recursiva

[ctx: (qtundo-format)]
en: Sort Alphabetically
ca: Ordena alfabèticament

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Items
ca: Suprimeix elements

en: Name:
ca: Nom:

en: Location:
ca: Localització:

en: Comment:
ca: Comentari:

en: First viewed:
ca: Primer accés:

en: Viewed last:
ca: Darrer accés:

en: Times visited:
ca: Nombre de visites:

en: My Bookmarks
ca: Les meves adreces d'interès

en: OK
ca: D'acord

en: Updating favicon...
ca: S'està actualitzant la icona de web...

en: %1; no HTML component found (%2)
ca: %1; no s'ha trobat cap component HTML (%2)

en: No browser component found
ca: No s'ha trobat el component de navegació

[ctx: (qtundo-format)]
en: Import %1 Bookmarks
ca: Importa les adreces d'interès de %1

en: %1 Bookmarks
ca: Adreces d'interès de %1

en: Import as a new subfolder or replace all the current bookmarks?
ca: Importo com una subcarpeta nova o substitueixo totes les adreces d'interès actuals?

[ctx: @title:window]
en: %1 Import
ca: Importació de %1

en: As New Folder
ca: Com una carpeta nova

en: Replace
ca: Substitueix

en: Galeon Bookmark Files (*.xbel)
ca: Fitxers d'adreces d'interès del Galeon (*.xbel)

en: KDE Bookmark Files (*.xml)
ca: Fitxers d'adreces d'interès del KDE (*.xml)

en: Merges bookmarks installed by 3rd parties into the user's bookmarks
ca: Fusiona les adreces d'interès instal·lades per terceres parts amb les adreces d'interès de l'usuari

en: Original author
ca: Autor original

en: Directory to scan for extra bookmarks
ca: Directori a explorar per a adreces d'interès addicionals

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Separator
ca: Insereix un separador

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Bookmark
ca: Crea una adreça d'interès

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Folder
ca: Crea una carpeta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy %1
ca: Copia %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Icon Change
ca: Canvi de la icona

[ctx: (qtundo-format)]
en: Title Change
ca: Canvi del títol

[ctx: (qtundo-format)]
en: URL Change
ca: Canvi de l'URL

[ctx: (qtundo-format)]
en: Comment Change
ca: Canvi del comentari

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move %1
ca: Mou %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set as Bookmark Toolbar
ca: Estableix com a barra d'eines d'adreces d'interès

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy Items
ca: Copia elements

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move Items
ca: Mou elements

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Location
ca: Ubicació

[ctx: @title:column comment for a bookmark]
en: Comment
ca: Comentari

[ctx: @title:column status of a bookmark]
en: Status
ca: Estat

en: Search Columns
ca: Cerca a les columnes

en: All Visible Columns
ca: Totes les columnes visibles

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
ca: Columna núm. %1

en: S&earch:
ca: C&erca:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca: E&dita

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: Vi&sualitza

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: &Folder
ca: &Carpeta

note: i18n: ectx: Menu (bookmark)
en: &Bookmark
ca: &Adreça d'interès

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: A&rranjament

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
ca: &Importa

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
ca: &Exporta

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca: &Eines

en: Another instance of %1 is already running. Do you really want to open another instance or continue work in the same instance?
    Please note that, unfortunately, duplicate views are read-only.
ca: Ja s'està executant una altra instància del %1. Esteu segur que voleu obrir una altra instància o continueu treballant a la mateixa instància?
    Cal tenir en compte que les vistes duplicades són només de lectura.

[ctx: @title:window]
en: Warning
ca: Avís

en: Run Another
ca: Executa una altra

en: Continue in Same
ca: Continua la mateixa

en: Bookmark Editor
ca: Editor d'adreces d'interès

en: Bookmark Organizer and Editor
ca: Organitzador i editor d'adreces d'interès

en: Initial author
ca: Autor inicial

en: Author
ca: Autor

en: Import bookmarks from a file in Mozilla format
ca: Importa les adreces d'interès des d'un fitxer amb el format Mozilla

en: Import bookmarks from a file in Netscape (4.x and earlier) format
ca: Importa les adreces d'interès des d'un fitxer amb el format Netscape (4.x i anteriors)

en: Import bookmarks from a file in Internet Explorer's Favorites format
ca: Importa les adreces d'interès des d'un fitxer amb el format dels preferits de l'Internet Explorer

en: Import bookmarks from a file in Opera format
ca: Importa les adreces d'interès des d'un fitxer amb el format Opera

en: Import bookmarks from a file in KDE2 format
ca: Importa les adreces d'interès des d'un fitxer amb el format KDE 2

en: Import bookmarks from a file in Galeon format
ca: Importa les adreces d'interès des d'un fitxer amb el format Galeon

en: Export bookmarks to a file in Mozilla format
ca: Exporta les adreces d'interès a un fitxer amb el format Mozilla

en: Export bookmarks to a file in Netscape (4.x and earlier) format
ca: Exporta les adreces d'interès a un fitxer amb el format Netscape (4.x i anteriors)

en: Export bookmarks to a file in a printable HTML format
ca: Exporta les adreces d'interès a un fitxer amb el format HTML imprimible

en: Export bookmarks to a file in Internet Explorer's Favorites format
ca: Exporta les adreces d'interès a un fitxer amb el format dels preferits de l'Internet Explorer

en: Export bookmarks to a file in Opera format
ca: Exporta les adreces d'interès a un fitxer amb el format Opera

en: Open at the given position in the bookmarks file
ca: Obre a la posició indicada en el fitxer d'adreces d'interès

en: Set the user-readable caption, for example "Konsole"
ca: Indica una llegenda llegible per l'usuari, per exemple «Konsole»

en: Hide all browser related functions
ca: Oculta totes les funcions relacionades amb el navegador

en: A unique name that represents this bookmark collection, usually the kinstance name.
    This should be "konqueror" for the Konqueror bookmarks, "kfile" for KFileDialog bookmarks, etc.
    The final D-Bus object path is /KBookmarkManager/<dbusObjectName>
ca: Un nom únic que representa aquesta col·lecció d'adreces d'interès, normalment el nom de la instància-k.
    Això hauria de ser «konqueror» per a les adreces d'interès del Konqueror, «kfile» per a les adreces d'interès del KFileDialog, etc.
    El camí a l'objecte D-Bus final és /KBookmarkManager/<dbusObjectName>

en: File to edit
ca: Fitxer a editar

en: You may only specify a single --export option.
ca: Només podeu especificar una única opció --export.

en: You may only specify a single --import option.
ca: Només podeu especificar una única opció --import.

en: Checking...
ca: S'està comprovant...
