keditbookmarks - en to el translation catalogue (119 entries)

en: &Delete
el: &Διαγραφή

en: Rename
el: Μετονομασία

en: C&hange Location
el: &Αλλαγή θέσης

en: C&hange Comment
el: &Αλλαγή σχολίου

en: Chan&ge Icon...
el: Αλλα&γή εικονιδίου...

en: Update Favicon
el: Ενημέρωση Favicon

en: Recursive Sort
el: Αναδρομική ταξινόμηση

en: &New Folder...
el: &Νέος φάκελος...

en: &New Bookmark
el: Νέος &Σελιδοδείκτης

en: &Insert Separator
el: Ε&ισαγωγή διαχωριστικού

en: &Sort Alphabetically
el: &Ταξινόμηση αλφαβητικά

en: Set as T&oolbar Folder
el: Ορισμός ως φάκελος &γραμμής εργαλείων

en: &Expand All Folders
el: &Ξετύλιγμα όλων των φακέλων

en: Collapse &All Folders
el: &Σύμπτυξη όλων των φακέλων

en: &Open in Browser
el: Άν&οιγμα στον περιηγητή ιστού

en: Check &Status
el: Έλεγχος κα&τάστασης

en: Check Status: &All
el: Έλεγχος κατάστασης: Ό&λα

en: Update All &Favicons
el: Ενημέρωση όλων των &favicons

en: Cancel &Checks
el: Ακύρωση ελέγ&χων

en: Cancel &Favicon Updates
el: Ακύρωση ενημέρωσης των &favicons

en: Import &Netscape Bookmarks...
el: Εισαγωγή σελιδοδεικτών του &Netscape...

en: Import &Opera Bookmarks...
el: Εισαγωγή σελιδοδεικτών του &Opera...

en: Import &Galeon Bookmarks...
el: Εισαγωγή σελιδοδεικτών του &Galeon...

en: Import &KDE 2 or KDE 3 Bookmarks...
el: Εισαγωγή σελιδοδεικτών του &KDE2 ή KDE3...

en: Import &Internet Explorer Bookmarks...
el: Εισαγωγή σελιδοδεικτών του &Internet Explorer...

en: Import &Mozilla Bookmarks...
el: Εισαγωγή σελιδοδεικτών του &Mozilla...

en: Export &Netscape Bookmarks
el: Εξαγωγή σε σελιδοδείκτες του &Netscape

en: Export &Opera Bookmarks...
el: Εξαγωγή σε σελιδοδείκτες του &Opera...

en: Export &HTML Bookmarks...
el: Εξαγωγή σε σελιδοδείκτες &HTML...

en: Export &Internet Explorer Bookmarks...
el: Εξαγωγή σε σελιδοδείκτες του &Internet Explorer...

en: Export &Mozilla Bookmarks...
el: Εξαγωγή σε σελιδοδείκτες του &Mozilla...

en: HTML Bookmark Listing (*.html)
el: HTML λίστα σελιδοδεικτών (*.html)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut Items
el: Αποκοπή αντικειμένων

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
el: Επικόλληση

en: New folder:
el: Νέος φάκελος:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
el: Δημιουργία νέου φακέλου σελιδοδεικτών

[ctx: (qtundo-format)]
en: Recursive Sort
el: Αναδρομική ταξινόμηση

[ctx: (qtundo-format)]
en: Sort Alphabetically
el: Ταξινόμηση αλφαβητικά

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Items
el: Διαγραφή αντικειμένων

en: Name:
el: Όνομα:

en: Location:
el: Θέση:

en: Comment:
el: Σχόλιο:

en: First viewed:
el: Πρώτη προβολή:

en: Viewed last:
el: Τελευταία προβολή:

en: Times visited:
el: Φορές που επισκέφθηκε:

en: My Bookmarks
el: Οι σελιδοδείκτες μου

en: OK
el: Εντάξει

en: Updating favicon...
el: Ενημέρωση favicon...

en: %1; no HTML component found (%2)
el: %1; δεν βρέθηκε HTML συστατικό (%2)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Import %1 Bookmarks
el: Εισαγωγή σελιδοδεικτών του %1

en: %1 Bookmarks
el: Σελιδοδείκτες του %1

en: Import as a new subfolder or replace all the current bookmarks?
el: Να εισαχθεί ως νέος υποφάκελος ή να γίνει αντικατάσταση όλων των τρεχόντων σελιδοδεικτών;

[ctx: @title:window]
en: %1 Import
el: Εισαγωγή του %1

en: As New Folder
el: Ως νέος φάκελος

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Galeon Bookmark Files (*.xbel)
el: Αρχεία σελιδοδεικτών του Galeon (*.xbel)

en: KDE Bookmark Files (*.xml)
el: Αρχεία σελιδοδεικτών του KDE (*.xml)

en: Merges bookmarks installed by 3rd parties into the user's bookmarks
el: Συγχώνευση σελιδοδεικτών που εγκαταστάθηκαν από προγράμματα τρίτων στους σελιδοδείκτες του χρήστη

en: Original author
el: Αρχικός συγγραφέας

en: Directory to scan for extra bookmarks
el: Φάκελος για αναζήτηση επιπλέον σελιδοδεικτών

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Separator
el: Εισαγωγή διαχωριστικού

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Bookmark
el: Δημιουργία σελιδοδείκτη

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Folder
el: Δημιουργία φακέλου

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy %1
el: Αντιγραφή %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Icon Change
el: Αλλαγή εικονιδίου

[ctx: (qtundo-format)]
en: Title Change
el: Αλλαγή τίτλου

[ctx: (qtundo-format)]
en: URL Change
el: Αλλαγή URL

[ctx: (qtundo-format)]
en: Comment Change
el: Αλλαγή σχολίου

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move %1
el: Μετακίνηση %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set as Bookmark Toolbar
el: Να οριστεί ως γραμμή εργαλείων σελιδοδεικτών

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy Items
el: Αντιγραφή αντικειμένων

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move Items
el: Μετακίνηση αντικειμένων

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
el: Σελιδοδείκτες

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Name
el: Όνομα

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Location
el: Θέση

[ctx: @title:column comment for a bookmark]
en: Comment
el: Σχόλιο

[ctx: @title:column status of a bookmark]
en: Status
el: Κατάσταση

en: Search Columns
el: Αναζήτηση Στηλών

en: All Visible Columns
el: Όλες οι ορατές στήλες

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
el: Αρ. στήλης %1

en: S&earch:
el: &Αναζήτηση:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
el: &Αρχείο

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
el: &Επεξεργασία

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
el: Π&ροβολή

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: &Folder
el: &Φάκελος

note: i18n: ectx: Menu (bookmark)
en: &Bookmark
el: &Σελιδοδείκτης

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
el: Ρ&υθμίσεις

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
el: Ε&ισαγωγή

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
el: &Εξαγωγή

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
el: Ερ&γαλεία

en: Another instance of %1 is already running. Do you really want to open another instance or continue work in the same instance?
    Please note that, unfortunately, duplicate views are read-only.
el: Μια άλλη διεργασία του %1 εκτελείται ήδη. Επιθυμείτε πραγματικά να ανοίξετε μια άλλη διεργασία ή να συνεχίσετε να δουλεύετε στην υπάρχουσα;
    Παρακαλώ σημειώστε ότι, δυστυχώς, οι πολλαπλές προβολές είναι μόνο για ανάγνωση.

[ctx: @title:window]
en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Run Another
el: Εκτέλεση άλλης

en: Continue in Same
el: Συνέχεια στην ίδια

en: Bookmark Editor
el: Επεξεργαστής σελιδοδεικτών

en: Bookmark Organizer and Editor
el: Οργανωτής και επεξεργαστής σελιδοδεικτών

en: Copyright 2000-2017, KDE developers
el: Copyright 2000-2017, οι προγραμματιστές του KDE

en: Initial author
el: Αρχικός συγγραφέας

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Import bookmarks from a file in Mozilla format
el: Εισαγωγή σελιδοδεικτών από ένα αρχείο τύπου αποθήκευσης Mozilla

en: Import bookmarks from a file in Netscape (4.x and earlier) format
el: Εισαγωγή σελιδοδεικτών από ένα αρχείο τύπου Netscape (4.x και παλαιότερη)

en: Import bookmarks from a file in Internet Explorer's Favorites format
el: Εισαγωγή σελιδοδεικτών από ένα αρχείο τύπου Αγαπημένων του Internet Explorer

en: Import bookmarks from a file in Opera format
el: Εισαγωγή σελιδοδεικτών από ένα αρχείο τύπου αποθήκευσης Opera

en: Import bookmarks from a file in KDE2 format
el: Εισαγωγή σελιδοδεικτών από ένα αρχείο τύπου αποθήκευσης KDE2

en: Import bookmarks from a file in Galeon format
el: Εισαγωγή σελιδοδεικτών από ένα αρχείο τύπου αποθήκευσης Galeon

en: Export bookmarks to a file in Mozilla format
el: Εξαγωγή σελιδοδεικτών σε ένα αρχείο τύπου αποθήκευσης Mozilla

en: Export bookmarks to a file in Netscape (4.x and earlier) format
el: Εξαγωγή σελιδοδεικτών σε ένα αρχείο τύπου Netscape (4.x και παλαιότερη)

en: Export bookmarks to a file in a printable HTML format
el: Εξαγωγή σελιδοδεικτών σε ένα αρχείο εκτυπώσιμου τύπου αποθήκευσης HTML

en: Export bookmarks to a file in Internet Explorer's Favorites format
el: Εξαγωγή σελιδοδεικτών σε ένα αρχείο τύπου Αγαπημένων του Internet Explorer

en: Export bookmarks to a file in Opera format
el: Εξαγωγή σελιδοδεικτών σε ένα αρχείο τύπου αποθήκευσης Opera

en: Open at the given position in the bookmarks file
el: Άνοιγμα στη δοσμένη θέση στο αρχείο σελιδοδεικτών

en: Set the user-readable caption, for example "Konsole"
el: Ορισμός της ορατής στο χρήστη επεξήγησης, για παράδειγμα "Konsole"

en: Hide all browser related functions
el: Απόκρυψη όλων των σχετικών με τον περιηγητή λειτουργιών

en: A unique name that represents this bookmark collection, usually the kinstance name.
    This should be "konqueror" for the Konqueror bookmarks, "kfile" for KFileDialog bookmarks, etc.
    The final D-Bus object path is /KBookmarkManager/<dbusObjectName>
el: Ένα μοναδικό όνομα που αναπαριστά αυτήν τη συλλογή σελιδοδεικτών, συνήθως το όνομα kinstance.
    Αυτό θα πρέπει να είναι "konqueror" για σελιδοδείκτες του konqueror, "kfile" για σελιδοδείκτες του KFileDialog, κτλ.
    Η τελική διαδρομή αντικειμένου D-Bus είναι /KBookmarkManager/<dbusObjectName>

en: File to edit
el: Αρχείο για επεξεργασία

en: You may only specify a single --export option.
el: Μπορείτε να ορίσετε μόνο μία --export επιλογή.

en: You may only specify a single --import option.
el: Μπορείτε να ορίσετε μόνο μία --import επιλογή.

en: Checking...
el: Έλεγχος...
