keditbookmarks - en to eu translation catalogue (119 entries)

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: Rename
eu: Aldatu izena

en: C&hange Location
eu: Aldatu &kokalekua

en: C&hange Comment
eu: Aldatu &iruzkina

en: Chan&ge Icon...
eu: Aldatu ik&onoa...

en: Update Favicon
eu: Eguneratu Favicon

en: Recursive Sort
eu: Ordenatu errekurtsiboki

en: &New Folder...
eu: Karpeta &berria...

en: &New Bookmark
eu: Laster-marka &berria

en: &Insert Separator
eu: Txertatu bere&izlea

en: &Sort Alphabetically
eu: &Ordenatu alfabetikoki

en: Set as T&oolbar Folder
eu: Ezarri &tresna-barra karpeta gisa

en: &Expand All Folders
eu: &Zabaldu karpeta guztiak

en: Collapse &All Folders
eu: &Tolestu karpeta guztiak

en: &Open in Browser
eu: &Ireki arakatzailean

en: Check &Status
eu: Begiratu e&goera

en: Check Status: &All
eu: Begiratu egoera: &denak

en: Update All &Favicons
eu: Eguneratu &Favicon guztiak

en: Cancel &Checks
eu: Utzi &egiaztaketak

en: Cancel &Favicon Updates
eu: Utzi &favicon-en eguneraketak

en: Import &Netscape Bookmarks...
eu: Inportatu laster-markak &Netscape-tik ...

en: Import &Opera Bookmarks...
eu: Inportatu laster-markak &Opera-tik...

en: Import &Galeon Bookmarks...
eu: Inportatu laster-markak &Galeon-etik...

en: Import &KDE 2 or KDE 3 Bookmarks...
eu: Inportatu laster-markak &KDE 2 edo KDE 3-etik...

en: Import &Internet Explorer Bookmarks...
eu: Inportatu laster-markak &Internet Explorer-etik...

en: Import &Mozilla Bookmarks...
eu: Inportatu laster-markak &Mozilla-tik...

en: Export &Netscape Bookmarks
eu: Esportatu laster-markak &Netscape-ra

en: Export &Opera Bookmarks...
eu: Esportatu laster-markak &Opera-ra...

en: Export &HTML Bookmarks...
eu: Esportatu laster-markak &HTMLra...

en: Export &Internet Explorer Bookmarks...
eu: Esportatu laster-markak &Internet Explorer-era...

en: Export &Mozilla Bookmarks...
eu: Esportatu laster-markak &Mozilla-ra...

en: HTML Bookmark Listing (*.html)
eu: HTML laster-marka zerrendatzea (*.html)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut Items
eu: Ebaki elementuak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
eu: Itsatsi

en: New folder:
eu: Karpeta berria:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
eu: Sortu laster-marken karpeta berria

[ctx: (qtundo-format)]
en: Recursive Sort
eu: Ordenatu errekurtsiboki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Sort Alphabetically
eu: Ordenatu alfabetikoki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Items
eu: Ezabatu elementuak

en: Name:
eu: Izena:

en: Location:
eu: Helbidea:

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: First viewed:
eu: Lehen aldiz noiz ikusita:

en: Viewed last:
eu: Azken aldiz noiz ikusita:

en: Times visited:
eu: Zenbat aldiz bisitatua:

en: My Bookmarks
eu: Nire laster-markak

en: OK
eu: Ados

en: Updating favicon...
eu: Favicon-a eguneratzen...

en: %1; no HTML component found (%2)
eu: %1; ez da HTMLren osagaia aurkitu (%2)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Import %1 Bookmarks
eu: Inportatu %1 laster-markak

en: %1 Bookmarks
eu: %1 laster-markak

en: Import as a new subfolder or replace all the current bookmarks?
eu: Inportatu azpikarpeta gisa edo ordeztu uneko laster-marka guztiak?

[ctx: @title:window]
en: %1 Import
eu: %1 inportatu

en: As New Folder
eu: Karpeta berri gisa

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Galeon Bookmark Files (*.xbel)
eu: Galeon laster-marka fitxategiak (*.xbel)

en: KDE Bookmark Files (*.xml)
eu: KDE laster-marka fitxategiak (*.xml)

en: Merges bookmarks installed by 3rd parties into the user's bookmarks
eu: Besteek instalatutako laster-markak erabiltzailearenekin batzen ditu

en: Original author
eu: Jatorrizko egilea

en: Directory to scan for extra bookmarks
eu: Direktorioa laster-marka gehigarriak bilatzeko

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Separator
eu: Txertatu bereizlea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Bookmark
eu: Sortu laster-marka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Folder
eu: Sortu karpeta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy %1
eu: Kopiatu %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Icon Change
eu: Ikono aldaketa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Title Change
eu: Izenburu aldaketa

[ctx: (qtundo-format)]
en: URL Change
eu: URL aldaketa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Comment Change
eu: Iruzkin aldaketa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move %1
eu: Aldatu %1 lekuz

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set as Bookmark Toolbar
eu: Ezarri laster-marka tresna-barra gisa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy Items
eu: Kopiatu elementuak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move Items
eu: Aldatu elementuak lekuz

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
eu: Laster-markak

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Location
eu: Kokalekua

[ctx: @title:column comment for a bookmark]
en: Comment
eu: Iruzkina

[ctx: @title:column status of a bookmark]
en: Status
eu: Egoera

en: Search Columns
eu: Bilatu zutabeak

en: All Visible Columns
eu: Zutabe ikusgai guztiak

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
eu: %1. zutabea

en: S&earch:
eu: &Bilatu:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikusi

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: &Folder
eu: &Karpeta

note: i18n: ectx: Menu (bookmark)
en: &Bookmark
eu: &Laster-marka

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
eu: I&nportatu

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
eu: E&sportatu

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak

en: Another instance of %1 is already running. Do you really want to open another instance or continue work in the same instance?
    Please note that, unfortunately, duplicate views are read-only.
eu: %1(r)en beste instantzia dagoeneko abiarazita dago, benetan beste instantzia bat abiarazi nahi duzu edo instantzia berean jarraitu nahi duzu lanean?
    Kontutan hartu, tamalez, bikoiztutako ikuspegiak irakurtzeko soilik modukoak direla.

[ctx: @title:window]
en: Warning
eu: Abisua

en: Run Another
eu: Exekutatu beste bat

en: Continue in Same
eu: Jarraitu berdinean

en: Bookmark Editor
eu: Laster-marken editorea

en: Bookmark Organizer and Editor
eu: Laster-marken antolatzailea eta editorea

en: Copyright 2000-2017, KDE developers
eu: Copyright 2000-2017, KDEren garatzaileak

en: Initial author
eu: Jatorrizko egilea

en: Author
eu: Egilea

en: Import bookmarks from a file in Mozilla format
eu: Inportatu laster-markak Mozilla-ren formatua duen fitxategitik

en: Import bookmarks from a file in Netscape (4.x and earlier) format
eu: Inportatu laster-markak Netscape-ren (4.x eta lehengoak) formatua duen fitxategitik

en: Import bookmarks from a file in Internet Explorer's Favorites format
eu: Inportatu laster-markak Internet Explorer-en gogokoenak formatua duen fitxategitik

en: Import bookmarks from a file in Opera format
eu: Inportatu laster-markak Opera-ren formatua duen fitxategi batetik

en: Import bookmarks from a file in KDE2 format
eu: Inportatu laster-markak KDE2-ren formatua duen fitxategi batetik

en: Import bookmarks from a file in Galeon format
eu: Inportatu laster-markak Galeon-en formatua duen fitxategi batetik

en: Export bookmarks to a file in Mozilla format
eu: Esportatu laster-markak Mozilla-ren formatua duen fitxategira

en: Export bookmarks to a file in Netscape (4.x and earlier) format
eu: Esportatu laster-markak Netscape-ren (4.x eta lehenagoak) formatua duen fitxategira

en: Export bookmarks to a file in a printable HTML format
eu: Esportatu laster-markak HTML eran inprimatzeko prest

en: Export bookmarks to a file in Internet Explorer's Favorites format
eu: Esportatu laster-markak Internet Explorer-en Gogokoenak formatua duen fitxategira

en: Export bookmarks to a file in Opera format
eu: Esportatu laster-markak Opera-ren formatua duen fitxategira

en: Open at the given position in the bookmarks file
eu: Ireki laster-marka fitxategiaren emandako lekuan

en: Set the user-readable caption, for example "Konsole"
eu: Ezarri erabiltzaileak ikusiko duen titulua, adibidez "Konsole"

en: Hide all browser related functions
eu: Ezkutatu arakatzailearekin zerikusia duten aukerak

en: A unique name that represents this bookmark collection, usually the kinstance name.
    This should be "konqueror" for the Konqueror bookmarks, "kfile" for KFileDialog bookmarks, etc.
    The final D-Bus object path is /KBookmarkManager/<dbusObjectName>
eu: Laster-marken bilduma hau ordezkatzen duen izen bakarra, normalean «kinstance» izena.
    Honek "konqueror" izan behar luke konqueror laster-markentzat, "kfile" KFileDialog laster-markentzako, etab.
    DBus objektuaren amaierako bide-izena /KBookmarkManager/<dbusObjectName> da

en: File to edit
eu: Fitxategia editatzeko

en: You may only specify a single --export option.
eu: Soilik --export aukera bakarra zehatz dezakezu.

en: You may only specify a single --import option.
eu: Soilik --import aukera bakarra zehatz dezakezu.

en: Checking...
eu: Egiaztatzen...
