keditbookmarks - en to fi translation catalogue (118 entries)

en: &Delete
fi: &Poista

en: Rename
fi: Muuta nimeä

en: C&hange Location
fi: M&uuta sijaintia

en: C&hange Comment
fi: Muuta &kommenttia

en: Chan&ge Icon...
fi: Muuta &kuvaketta…

en: Update Favicon
fi: Päivitä sivuston kuvake

en: Recursive Sort
fi: Rekursiivinen lajittelu

en: &New Folder...
fi: &Uusi kansio…

en: &New Bookmark
fi: &Uusi kirjanmerkki

en: &Insert Separator
fi: &Lisää erotin

en: &Sort Alphabetically
fi: &Aakkosta

en: Set as T&oolbar Folder
fi: Aseta työkalurivin kansioksi

en: &Expand All Folders
fi: &Laajenna kaikki kansiot

en: Collapse &All Folders
fi: &Supista kaikki kansiot

en: &Open in Browser
fi: &Avaa selaimeen

en: Check &Status
fi: Tarkista &saatavuus

en: Check Status: &All
fi: Tarkista kaikkien &saatavuus

en: Update All &Favicons
fi: Päivitä kaikki sivustojen &kuvakkeet

en: Cancel &Checks
fi: Peru &tarkistukset

en: Cancel &Favicon Updates
fi: Peru sivustojen &kuvakkeiden päivitys

en: Import &Netscape Bookmarks...
fi: Tuo kirjanmerkit &Netscapesta…

en: Import &Opera Bookmarks...
fi: Tuo kirjanmerkit &Operasta…

en: Import &Galeon Bookmarks...
fi: Tuo kirjanmerkit &Galeonista…

en: Import &KDE 2 or KDE 3 Bookmarks...
fi: Tuo kirjanmerkit &KDE 2:sta tai 3:sta…

en: Import &Internet Explorer Bookmarks...
fi: Tuo kirjanmerkit &Internet Explorerista…

en: Import &Mozilla Bookmarks...
fi: Tuo kirjanmerkit &Mozillasta…

en: Export &Netscape Bookmarks
fi: Vie kirjanmerkit &Netscapeen…

en: Export &Opera Bookmarks...
fi: Vie kirjanmerkit &Operaan

en: Export &HTML Bookmarks...
fi: Vie kirjanmerkit &HTML-muodossa…

en: Export &Internet Explorer Bookmarks...
fi: Vie kirjanmerkit &Internet Exploreriin…

en: Export &Mozilla Bookmarks...
fi: Vie kirjanmerkit &Mozillaan…

en: HTML Bookmark Listing (*.html)
fi: HTML-muotoinen kirjanmerkkilista (*.html)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut Items
fi: nimikkeiden leikkaaminen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
fi: liittäminen

en: New folder:
fi: Kansion nimi:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
fi: Luo uusi kirjanmerkkikansio

[ctx: (qtundo-format)]
en: Recursive Sort
fi: rekursiivinen lajittelu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Sort Alphabetically
fi: lajittelu aakkosjärjestyksessä

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Items
fi: nimikkeiden poisto

en: Name:
fi: Nimi:

en: Location:
fi: Sijainti:

en: Comment:
fi: Kommentti:

en: First viewed:
fi: Katsottu ensimmäisen kerran:

en: Viewed last:
fi: Katsottu viimeksi:

en: Times visited:
fi: Käyntikerrat:

en: My Bookmarks
fi: Omat kirjanmerkit

en: Updating favicon...
fi: Päivitetään sivuston kuvaketta…

en: %1; no HTML component found (%2)
fi: %1; HTML-osaa ei löytynyt (%2)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Import %1 Bookmarks
fi: kirjanmerkkien tuonti lähteestä %1

en: %1 Bookmarks
fi: %1-kirjanmerkit

en: Import as a new subfolder or replace all the current bookmarks?
fi: Tuodaanko kirjanmerkit alikansioon vai korvataanko nykyiset kirjanmerkit?

[ctx: @title:window]
en: %1 Import
fi: %1 Tuo

en: As New Folder
fi: Uuteen kansioon

en: Replace
fi: Korvaa

en: Galeon Bookmark Files (*.xbel)
fi: Galeonin kirjanmerkkitiedostot (*.xbel)

en: KDE Bookmark Files (*.xml)
fi: KDE:n kirjanmerkkitiedostot (*.xml)

en: Merges bookmarks installed by 3rd parties into the user's bookmarks
fi: Yhdistä kirjanmerkit muista sovelluksista käyttäjän kirjanmerkkeihin

en: Original author
fi: Alkuperäinen tekijä

en: Directory to scan for extra bookmarks
fi: Hakemisto, josta etsitään kirjanmerkkejä

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Separator
fi: erottimen lisäys

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Bookmark
fi: kirjanmerkin luonti

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Folder
fi: kansion luonti

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy %1
fi: %1 kopiointi

[ctx: (qtundo-format)]
en: Icon Change
fi: kuvakkeen muuttaminen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Title Change
fi: otsikon muuttaminen

[ctx: (qtundo-format)]
en: URL Change
fi: verkko-osoitteen muuttaminen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Comment Change
fi: kommentin muuttaminen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move %1
fi: %1 siirto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set as Bookmark Toolbar
fi: kirjanmerkkityökaluriviksi asettaminen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy Items
fi: nimikkeiden kopiointi

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move Items
fi: nimikkeiden siirto

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Name
fi: Nimi

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Location
fi: Sijainti

[ctx: @title:column comment for a bookmark]
en: Comment
fi: Kommentti

[ctx: @title:column status of a bookmark]
en: Status
fi: Tila

en: Search Columns
fi: Hae sarakkeista

en: All Visible Columns
fi: Kaikki näkyvät sarakkeet

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
fi: %1. sarake

en: S&earch:
fi: &Hae:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fi: T&iedosto

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fi: &Muokkaa

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fi: &Näkymä

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: &Folder
fi: Kan&sio

note: i18n: ectx: Menu (bookmark)
en: &Bookmark
fi: &Kirjanmerkit

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fi: &Asetukset

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fi: Päätyökalurivi

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
fi: &Tuo

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
fi: &Vie

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fi: &Työkalut

en: Another instance of %1 is already running. Do you really want to open another instance or continue work in the same instance?
    Please note that, unfortunately, duplicate views are read-only.
fi: Toinen %1-ilmentymä on jo käynnissä. Haluatko käynnistää uuden ilmentymän vai jatkaa samaa?
    Huomaa, että monistetut näkymät ovat varustettuja vain lukuoikeuksin.

[ctx: @title:window]
en: Warning
fi: Varoitus

en: Run Another
fi: Suorita toinen

en: Continue in Same
fi: Jatka samassa

en: Bookmark Editor
fi: Kirjanmerkkimuokkain

en: Bookmark Organizer and Editor
fi: Kirjanmerkkimuokkain ja -järjestelijä

en: Copyright 2000-2017, KDE developers
fi: Tekijänoikeudet 2000–2017 KDE:n kehittäjät

en: Initial author
fi: Ensimmäinen tekijä

en: Author
fi: Tekijä

en: Import bookmarks from a file in Mozilla format
fi: Tuo kirjanmerkit Mozilla-muotoisesta tiedostosta.

en: Import bookmarks from a file in Netscape (4.x and earlier) format
fi: Tuo kirjanmerkit Netscape-muotoisesta tiedostosta

en: Import bookmarks from a file in Internet Explorer's Favorites format
fi: Tuo kirjanmerkit Internet Explorer-muotoisesta tiedostosta

en: Import bookmarks from a file in Opera format
fi: Tuo kirjanmerkit Opera-muotoisesta tiedostosta

en: Import bookmarks from a file in KDE2 format
fi: Tuo kirjanmerkit KDE 2 -muotoisesta tiedostosta

en: Import bookmarks from a file in Galeon format
fi: Tuo kirjanmerkit Galeon-muotoisesta tiedostosta

en: Export bookmarks to a file in Mozilla format
fi: Vie kirjanmerkit Mozilla-muotoiseen tiedostoon

en: Export bookmarks to a file in Netscape (4.x and earlier) format
fi: Vie kirjanmerkit Netscape-muotoiseen tiedostoon

en: Export bookmarks to a file in a printable HTML format
fi: Vie kirjanmerkit tulostuskelpoiseen HTML-tiedostoon

en: Export bookmarks to a file in Internet Explorer's Favorites format
fi: Vie kirjanmerkit Internet Explorer -muotoiseen tiedostoon

en: Export bookmarks to a file in Opera format
fi: Vie kirjanmerkit Opera-muotoiseen tiedostoon

en: Open at the given position in the bookmarks file
fi: Avaa tietyssä kohtaa kirjanmerkkitiedostoa

en: Set the user-readable caption, for example "Konsole"
fi: Aseta käyttäjälle näkyvä otsikko, kuten esimerkiksi ”Konsole”

en: Hide all browser related functions
fi: Kätke kaikki selainriippuvaiset toiminnot

en: A unique name that represents this bookmark collection, usually the kinstance name.
    This should be "konqueror" for the Konqueror bookmarks, "kfile" for KFileDialog bookmarks, etc.
    The final D-Bus object path is /KBookmarkManager/<dbusObjectName>
fi: Yksilöllinen nimi kirjanmerkkikokoelmalle; yleensä ilmentymän nimi.
    Tämän tulisi olla ”konqueror” Konqueror-selaimen kirjanmerkeille, ”kfile” tiedostonvalintaikkunan kirjanmerkeille jne.
    Lopullinen DBus-polku on /KBookmarkManager/<dbusObjectName>

en: File to edit
fi: Muokattava tiedosto

en: You may only specify a single --export option.
fi: Voit antaa vain yhden --export -valinnan

en: You may only specify a single --import option.
fi: Voit antaa vain yhden --import -valinnan

en: Checking...
fi: Tarkastetaan…
