keditbookmarks - en to gl translation catalogue (121 entries)

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: Rename
gl: Renomear

en: C&hange Location
gl: Cambiar de &lugar…

en: C&hange Comment
gl: Cambiar o &comentario

en: Chan&ge Icon...
gl: Cam&biar a icona…

en: Update Favicon
gl: Actualizar a icona favorita

en: Recursive Sort
gl: Ordenar recursivamente

en: &New Folder...
gl: Novo &cartafol…

en: &New Bookmark
gl: Novo &marcador

en: &Insert Separator
gl: Inserir un &separador

en: &Sort Alphabetically
gl: Ordenar &alfabeticamente

en: Set as T&oolbar Folder
gl: Pór como cartafol da barra de &ferramentas

en: &Expand All Folders
gl: &Expandir todos os cartafoles

en: Collapse &All Folders
gl: &Pregar todos os cartafoles

en: &Open in Browser
gl: Abrir nun navegad&or

en: Check &Status
gl: Comprobar o &estado

en: Check Status: &All
gl: Comprobar o estado: &Todos

en: Update All &Favicons
gl: Actualizar todas as iconas &favoritas

en: Cancel &Checks
gl: Cancelar as &comprobacións

en: Cancel &Favicon Updates
gl: Cancelar a actualización das iconas &favoritas

en: Import &Netscape Bookmarks...
gl: Importar os marcadores de &Netscape…

en: Import &Opera Bookmarks...
gl: Importar os marcadores de &Opera…

en: Import &Galeon Bookmarks...
gl: Importar os marcadores de &Galeon…

en: Import &KDE 2 or KDE 3 Bookmarks...
gl: Importar os marcadores de &KDE 2 ou 3…

en: Import &Internet Explorer Bookmarks...
gl: Importar os marcadores de &Internet Explorer…

en: Import &Mozilla Bookmarks...
gl: Importar os marcadores de &Mozilla…

en: Export &Netscape Bookmarks
gl: Exportar como marcadores de &Netscape…

en: Export &Opera Bookmarks...
gl: Exportar como marcadores de &Opera…

en: Export &HTML Bookmarks...
gl: Exportar os marcadores como &HTML…

en: Export &Internet Explorer Bookmarks...
gl: Exportar como marcadores de &Internet Explorer…

en: Export &Mozilla Bookmarks...
gl: Exportar como marcadores de &Mozilla…

en: HTML Bookmark Listing (*.html)
gl: Lista HTML de marcadores (*.html)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut Items
gl: Cortar os elementos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
gl: Pegar

en: New folder:
gl: Novo cartafol:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
gl: Crear un novo marcador de cartafoles

[ctx: (qtundo-format)]
en: Recursive Sort
gl: Ordenar recursivamente

[ctx: (qtundo-format)]
en: Sort Alphabetically
gl: Ordenar alfabeticamente

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Items
gl: Eliminar elementos

en: Name:
gl: Nome:

en: Location:
gl: Lugar:

en: Comment:
gl: Comentario:

en: First viewed:
gl: Visto por 1ª vez:

en: Viewed last:
gl: Visto por última vez:

en: Times visited:
gl: Veces que se visitou:

en: My Bookmarks
gl: Os meus marcadores

en: OK
gl: Aceptar

en: Updating favicon...
gl: Actualizar a icona de páxina…

en: %1; no HTML component found (%2)
gl: %1; non se atopou ningunha compoñente HTML (%2)

en: No browser component found
gl: Non se atopou ningunha compoñente de navegador.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Import %1 Bookmarks
gl: Importar %1 marcadores

en: %1 Bookmarks
gl: Marcadores de %1

en: Import as a new subfolder or replace all the current bookmarks?
gl: Desexa importar como un subcartafol novo ou substituír todos os marcadores existentes?

[ctx: @title:window]
en: %1 Import
gl: Importar %1

en: As New Folder
gl: Como un cartafol novo

en: Replace
gl: Substituír

en: Galeon Bookmark Files (*.xbel)
gl: Ficheiros de marcador de Galeon (*.xbel)

en: KDE Bookmark Files (*.xml)
gl: Ficheiros de marcador de KDE (*.xml)

en: Merges bookmarks installed by 3rd parties into the user's bookmarks
gl: Xunta marcadores instalados por terceiros nos marcadores do usuario

en: Copyright © 2005 Frerich Raabe
gl: © 2005 Frerich Raabe

en: Original author
gl: Autor orixinal

en: Directory to scan for extra bookmarks
gl: O directorio no que buscar marcadores adicionais

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Separator
gl: Inserir un separador

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Bookmark
gl: Crear un marcador

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Folder
gl: Crear un cartafol

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy %1
gl: Copiar %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Icon Change
gl: Cambiar a icona

[ctx: (qtundo-format)]
en: Title Change
gl: Cambiar o título

[ctx: (qtundo-format)]
en: URL Change
gl: Cambiar o URL

[ctx: (qtundo-format)]
en: Comment Change
gl: Cambiar o comentario

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move %1
gl: Mover %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set as Bookmark Toolbar
gl: Definir como barra de marcadores

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy Items
gl: Copiar os elementos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move Items
gl: Mover os elementos

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
gl: Marcadores

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Location
gl: Lugar

[ctx: @title:column comment for a bookmark]
en: Comment
gl: Comentario

[ctx: @title:column status of a bookmark]
en: Status
gl: Estado

en: Search Columns
gl: Buscar columnas

en: All Visible Columns
gl: Todas as columnas visíbeis

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
gl: Columna nº %1

en: S&earch:
gl: &Buscar:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: &Folder
gl: Car&tafol

note: i18n: ectx: Menu (bookmark)
en: &Bookmark
gl: &Marcador

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
gl: &Importar

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
gl: &Exportar

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
gl: &Utilidades

en: Another instance of %1 is already running. Do you really want to open another instance or continue work in the same instance?
    Please note that, unfortunately, duplicate views are read-only.
gl: Xa se está a executar outra instancia de %1, seguro que quere abrir unha instancia nova ou continuar o traballo na mesma?
    Lembre que, por desgraza as vistas duplicadas son só para lectura.

[ctx: @title:window]
en: Warning
gl: Aviso

en: Run Another
gl: Executar outra

en: Continue in Same
gl: Continuar na mesma

en: Bookmark Editor
gl: Editor dos marcadores

en: Bookmark Organizer and Editor
gl: Organizador e editor dos marcadores

en: Copyright 2000-2023, KDE developers
gl: © 2000-2023 Equipo desenvolvedor de KDE

en: Initial author
gl: Autor inicial

en: Author
gl: Autor

en: Import bookmarks from a file in Mozilla format
gl: Importación de marcadores de ficheiros no formato de Mozilla

en: Import bookmarks from a file in Netscape (4.x and earlier) format
gl: Importación de marcadores de ficheiros no formato de Netscape (4.x e anterior)

en: Import bookmarks from a file in Internet Explorer's Favorites format
gl: Importación de marcadores de ficheiros no formato de favoritos de Internet Explorer

en: Import bookmarks from a file in Opera format
gl: Importación de marcadores de ficheiros no formato de Opera

en: Import bookmarks from a file in KDE2 format
gl: Importación de marcadores dun ficheiro co formato de KDE2

en: Import bookmarks from a file in Galeon format
gl: Importación de marcadores desde ficheiros no formato de Galeon

en: Export bookmarks to a file in Mozilla format
gl: Exportación de marcadores a un ficheiro no formato de Mozilla

en: Export bookmarks to a file in Netscape (4.x and earlier) format
gl: Exportación de marcadores a un ficheiro no formato de Netscape (4.x e anterior)

en: Export bookmarks to a file in a printable HTML format
gl: Exportación de marcadores a un ficheiro en formato HTML imprimíbel

en: Export bookmarks to a file in Internet Explorer's Favorites format
gl: Exportación de marcadores a un ficheiro no formato de favoritos de Internet Explorer

en: Export bookmarks to a file in Opera format
gl: Exportación de marcadores a un ficheiro no formato de Opera

en: Open at the given position in the bookmarks file
gl: Abrir na posición dada no ficheiro de marcadores

en: Set the user-readable caption, for example "Konsole"
gl: Definir o título lexíbel polo usuario, por exemplo «Konsole»

en: Hide all browser related functions
gl: Agochar todas as funcións relativas ao navegador

en: A unique name that represents this bookmark collection, usually the kinstance name.
    This should be "konqueror" for the Konqueror bookmarks, "kfile" for KFileDialog bookmarks, etc.
    The final D-Bus object path is /KBookmarkManager/<dbusObjectName>
gl: Un nome único que representa esta colección de marcadores, polo xeral o nome de kinstance.
    Isto debería ser «konqueror» para os marcadores de Konqueror, «kfile» para os do diálogo KFileDialog, etc.
    A ruta final do obxecto DBus é /KBookmarkManager/<dbusObjectName>

en: File to edit
gl: O ficheiro para editar

en: You may only specify a single --export option.
gl: Só pode especificar unha única opción --export.

en: You may only specify a single --import option.
gl: Só pode especificar unha única opción --import.

en: Checking...
gl: Comprobando…
